Vyberáme najlepší žehličku na vlasy

TOP 3 žehličky na vlasy

Remington Shine Therapy S8500

Rowenta Beauty Brush&Straight SF7510F0

L'Oréal SteamPod 2.0 Retail

Klasická žehlička na vlasy s keramickým povrchom a prímesou arganového oleja a vitamínu E. Rovná a ošetruje vlasy, bráni ich krepovateniu a vlnenie.Ionizačná žehlička na vlasy, ktorá je veľmi šetrná k vlasom a vlasovým vláknam. Povrch je naviac napustený argónovým olejom.Parná žehlička na vlasy s obsahom keratínu, ktorá rovná vlasy a chráni ich pred poškodením vysokým teplom.
+ Platne napustené olejom a vitamínom E, šetrné použitie, zámok teploty a žehliacich platní, žiaruvzdorné puzdro v cene balenia+ Integrovaná prírodná kefa, rýchle nahriatie, LCD display, výber teplôt po 10 °C, ionizátor, platne žehličky ošetrené arganovým olejom+ Parná technológia, ošetrenie keratínom, ľubovoľne nastaviteľná teplota, pohyblivá horná doštička
- Žehliace plochy horšie doliehajú, pri použití žehličky treba platne silnejšie tlačiť k sebe- Maximálna teplota 200 °C- Väčšia a ťažšia, nevhodná na cestovanie, vyššia cena

Orientačná Cena
30 €

Orientačná Cena
56,70 €

Orientačná Cena
213,20 €

Pokiaľ máte vlnité a nepoddajné vlasy, ktoré krepatia a štiepia, je vhodné použiť práve žehličku na vlasy. Teda za predpokladu, že z nich chcete vykúzliť rovný a hladký účes. Parné žehličky na vlasy sú vhodné pre kučeravé a veľmi odolné vlasy. Ionizačné žehličky hydratujú vlasové vlákna a zabraňujú ich poškodeniu vplyvom vysokého tepla. Mini žehličky sa hodí na cestovanie, sú skladné a jednoducho je tak zbalíte so sebou. Profesionálne žehličky majú vylepšenú konštrukciu, sú určené pre stylistu a kaderníkov a pre veľmi časté používanie. Žehličky na vlny a kučery dokážu vlasy nielen vyžehliť, ale aj navlnit alebo natočiť podobne ako kulmy. Žehliace kefy sú kombináciou hrebeňa a žehličky, hodí sa aj pre jemné vlasy a vytvorí objemný, napriek tomu ale rovný účes. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie žehličky na vlasy pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie žehličky na vlasy (Test 2024)

VzhľadModelTypTeplotaStupne teplotyDoba nahriatiaPuzdro v baleníAutomatické vypnutieDostupnosť
Remington Shine Therapy S8500 recenzie a testRemington Shine Therapy S8500Klasická150 – 230 °C915 sÁnoPo 60 minútach
BaByliss iPro 230 Steam ST395E recenzie a testBaByliss iPro 230 Steam ST395EParná, Ionizačná170 – 230 °C560 sNie-
Rowenta Beauty Brush&Straight SF7510F0 recenzie a testRowenta Beauty Brush&Straight SF7510F0Ionizačná130 – 200 °C-15 sNiePo 60 minútach
Valera 647.03 Wave Master Ionic recenzie a testValera 647.03 Wave Master IonicNa vlny, ionizačná140 – 210 °C-20 sNiePo 60 minútach
Rowenta Power Straight CF5820F0 recenzie a testRowenta Power Straight CF5820F0Žehliaca kefa160 – 200 °C345 sNiePo 60 minútach
BaByliss PRO Baby Crimp 2151E recenzie a testBaByliss PRO Baby Crimp 2151EKrepovačka200 °C130 sNie-
BaByliss PRO Baby Sleek 2050E recenzie a testBaByliss PRO Baby Sleek 2050ECestovná200 °C130 sNie-
Philips StraightCare BHS675/00 recenzie a testPhilips StraightCare BHS675/00IonizačnáMax 230 °C1130 sNiePo 30 minútach
GHD Platinum recenzie a testGHD PlatinumProfesionálna186 °C120 sÁnoPo 30 minútach
L'Oréal SteamPod 2.0 Retail recenzie a testL'Oréal SteamPod 2.0 RetailParná140 – 210 °C-30 sNie-

Zobraziť celú ponuku

Recenzie žehličiek na vlasy

Remington Shine Therapy S8500

Remington Shine Therapy S8500 recenzie a test

Remington Shine Terapy je klasická žehlička na vlasy s keramickými žehliacimi plochami. Tie sú napustené marockým olejom, zmesou mikrokondicionérů a vitamínom E, ktoré sa z nich rovnomerne uvoľňujú počas zahrievania vlasov a zanechávajú je hladké a lesklé. Vďaka tomu žehlička ošetruje vlasy bez ich zaťaženia, zničeniu alebo popálenie. Ponúka na výber z 9 rôznych teplôt v rozmedzí 150 °C do 230 °C, alebo funkciu „turbo boost“, ktorá umožňuje rýchle nahriatie na najvyššiu možnú teplotu. Má digitálny displej a zámok teploty. Naviac umožňuje uzamknúť žehliacej platne. V balení je žiaruvzdorné puzdro, do ktorého je možné uložiť žehličku ihneď po použití.

+ Platne napustené olejom a vitamínom E, šetrné použitie, zámok teploty a žehliacich platní, žiaruvzdorné puzdro v cene balenia
Žehliace plochy horšie doliehajú, pri použití žehličky treba platne silnejšie tlačiť k sebe

BaByliss iPro 230 Steam ST395E

BaByliss iPro 230 Steam ST395E recenzie a test

BabyLiss iPro 230 Steam je naparovacia žehlička na vlasy, ktorá vlasy počas žehlenia hydratuje. Je osadená doštičkami s keramickým a titánovým povrchom, ktoré účinne rovnajú vlasy a zanechávajú ich hebké a hladké. Uprostred doštičiek je umiestnený hrebeň, ktorý počas rovnanie vlasy rozčesáva. Umožňuje výber z 5 úrovní teploty od 170 °C do 230 °C. Je vybavená ionizačným zariadením, ktoré redukuje prítomnosť katiónov na vlasoch a tým zabraňuje vysušovaniu vlasov a ich krepovateniu. Žehlička podporuje hydratáciu vlasov a posilňuje ich. Nádobka na vodu má objem 8 ml.

+ Ionizátor, hydratuje a posilňuje vlasy, rozčesávacie hrebeň
Nádobka na vodu iba 8 ml

Rowenta Beauty Brush&Straight SF7510F0

Rowenta Beauty Brush&Straight SF7510F0 recenzie a test

Rowenta Beauty Brush & Straight je ionizačná žehlička, ktorá o vlasy stará a hydratuje ich. Vytvára rovný účes s podtočenými končeky, vlasy uhladí a vďaka kefami z prírodných štetín im dodá objem. Žehlička umožňuje individuálne nastavenie teploty po 10 °C v rozmedzí 130 až 230 °C. Vďaka integrovanému ionizátora predchádza krepovateniu vlasov a ich lámavosti, bráni ich pred zničením a zabraňuje popáleniu vplyvom vysokej teploty žehličky na vlasy. Povrch žehliacich platní je ošetrený keratínom a napustený arganovým olejom, ktorý sa počas používania uvoľňuje do vlasov. Podľa skúseností je skutočne zanecháva hebké a hladké. Žehlička sa nahreje do 15 sekúnd a teplota je zobrazená na integrovanom LCD displeji.

+ Integrovaná prírodná kefa, rýchle nahriatie, LCD display, výber teplôt po 10 °C, ionizátor, platne žehličky ošetrené arganovým olejom
Maximálna teplota 200 °C

Valera 647.03 Wave Master Ionic

Valera 647.03 Wave Master Ionic recenzie a test

Profesionálna žehlička Valera Wave Master Ionic vytvára elegantný vlny a kučery. Umožňuje nastavenie a uzamknutie teploty v rozmedzí od 140 do 210 °C. Je vybavená generátorom iónov a digitálnym displejom. Platne sú vyrobené z keramického povrchu, ktorý dobre a rovnomerne vedie teplo a žehlička je vybavená systémom PTC heat systém, ktorý zaistí rýchle nahriatie a udržanie konštantnej teploty prístroje.

+ Vytvára elegantné vlny, možnosť plynulej regulácie teploty, keramické platne, zámok teploty, ionizátor
Iba k navlnenie vlasov, vlasy nevyžehlí do rovného vzhľadu

Rowenta Power Straight CF5820F0

Rowenta Power Straight CF5820F0 recenzie a test

Rowenta Power Straight CF5820F0 je žehliace kefa na vlasy, ktorá je rovná, vyhladzuje a súčasne rozčesáva jedným ťahom. Má na výber z troch rôznych teplôt podľa typu vlasov – 160 °C, 180 °C a 200 °C. Nahrieva sa behom 45 sekúnd a je opatrený dvoma rôznymi radmi štetiniek pre dosiahnutie maximálneho efektu a hladkého účesu. Použitie je jednoduchšie a rýchlejšie ako použitie klasické žehličky na vlasy.

+ Jednoduché použitie, rýchle nahrievanie, rozčesáva a rovná vlasy počas jedného ťahu
Iba tri teploty, nevyrovná tak dokonale ako klasická žehlička na vlasy

BaByliss PRO Straighteners Baby Crimp 2151E

BaByliss PRO Baby Crimp 2151E recenzie a test

BaByliss PRO Straighteners Baby Crimp je krepovacie žehlička na vlasy, ktoré je malá, a teda vhodná aj na cestovanie. Veľmi rýchlo sa nahrieva a vďaka keramickým žehliacim doštičkám dobre a rovnomerne vedie teplotu. Počas krepovateniu vlasov neničí a nepoškodzuje vlasové vlákna. Zamedzuje ich lámaniu. Krepovačka je veľká 15 cm, z toho 6 cm sú dlhé krepovacie plochy.

+ Nahriatie krepovačky do 30 sekúnd, malé rozmery vhodné na cesty
Jednotná teplota 200 °C bez možnosti nastavenia

BaByliss PRO Straighteners Baby Sleek 2050E

BaByliss PRO Baby Sleek 2050E recenzie a test

Tento model od značky BaByliss je miniatúrna cestovná žehlička na vlasy, ktorá má na dĺžku iba 15 centimetrov, preto sa vám pohodlne zmestí do tašky, keď idete kamkoľvek na cesty. Má žehliace doštičky opatrené nanotechnológiami, ktoré podporujú dokonalé vyžehlenie a vyhladenie vlasov. Zároveň podporujú dobré vedenie tepla a konštantnú teplotu po celý čas žehlenia. Vlasy žehlí pri konštantnej teplote 200 °C.

+ Malá a skladná, nanotechnológie, ktoré dobre vedú teplo
Konštantná teplota 200 °C, malé žehliace doštičky

Philips StraightCare BHS675/00

Philips StraightCare BHS675/00 recenzie a test

Ionizačná žehlička na vlasy s keratínom Philips StraightCare BHS675 stará o vlasy, hydratuje ich a zanecháva lesklú a hladkú štruktúru. Zabraňuje štiepeniu končekov, vlasy žehlí a vďaka napustenie keratínom o ne stará a podporuje ľahšie rozčesávanie. Má dlhé žehliacu doštičky (10,5 cm), čo zaistí rýchle a efektívne narovnanie aj väčšieho objemu vlasov. Možno ju použiť aj pre natočenie vĺn a kučier, čo uľahčuje chladné zakončenie, vďaka ktorému sa s prístrojom ľahšie manipuluje.

+ Žehlí aj natáča vlasy, dlhé žehliace doštičky, napustenie keratínom, 11 teplotných stupňov
Nemá krepovacie nástavec

GHD Platinum

GHD Platinum recenzie a test

GHD Platinum je profesionálna žehlička na vlasy, ktorá sa automaticky prispôsobí vašim vlasom. Je vybavená senzorom, ktorý sníma druh a kvalitu vlasov a podľa toho spôsob žehlenie prispôsobí. Udržuje konštantnú ideálnu teplotu 186 °C. Žehlička je vhodná pre všetky typy vlasov vrátane tých, ktoré sú nepoddajné a veľa sa strapatia. Podporuje lesk vlasov a vďaka zaoblené hrane žehliacich plôch môže vlasy nielen žehliť, ale aj navlnit. Rovnomerné zahrievanie žehliacich plôch strážia tri teplotné senzory na každej žehliacej ploche.

+ Rýchle nahriatie i žehlenie, teplotné senzory, prispôsobí sa vlasom
Vyššia cena

L’Oréal SteamPod 2.0 Retail

L'Oréal SteamPod 2.0 Retail recenzie a test

Parná žehlička na vlasy L’Oréal SteamPod 2.0 Retail, ktorá vďaka parnej technológii dokáže narovnať aj kučeravé, nepoddajné a krepaté vlasy. To všetko veľmi ľahko behom jedného vyžehlenie. Naparovanie pomáha vlasy hydratovať a obnovovať ich vnútornú štruktúru. Doštičky sú napustené keratínom, ktorý vlasy chráni pred popálením a poškodením. Horná žehliaca plocha je pohyblivá pre lepší kontakt s vlasmi a lepší efekt počas žehlenia. Žehlička na vlasy v sebe má integrovanú nádobku na vodu s veľkosťou 45 ml.

+ Parná technológia, ošetrenie keratínom, ľubovoľne nastaviteľná teplota, pohyblivá horná doštička
Väčšia a ťažšia, nevhodná na cestovanie, vyššia cena

Ako vybrať žehličku na vlasy

Líšia sa použitý materiál, technológia, rýchlosť nahrievanie i maximálna a minimálna teplota. Existujú však aj ďalšie parametre, na ktoré sa oplatí zaostriť zrak. Niektoré žehličky tiež môžu byť vhodnejšie na krátke vlasy vzhľadom k veľkosti ramien a žehliacich plôch.

Rozdiely medzi jednotlivými typmi

Parné žehličky

Parná žehlička na vlasy má v sebe zabudovanú nádobku na vodu, z ktorej postupne počas používania vytvoria paru. Vďaka naparovanie vlasov sú vlasy hydratované a hrozí menšie riziko ich poškodenia. Parná žehlička sa hodí pre vyžehlenie nepoddajných a kučeravých vlasov, pretože je vďaka naparovanie veľmi intenzívnej.

Ionizačné žehličky

Ionizačná žehlička na vlasy je vybavená ionizátorom, ktorý vlasy hydratuje, zabraňuje ich elektrizovanie a krepovateniu, a preto s použitím tejto žehličky docielite ešte lepšie výsledky.

Cestovné mini žehličky

Cestovná žehlička na vlasy vyniká najmä nízkou váhou a malou veľkosťou, preto sa ľahko zmestí do akéhokoľvek batožinu. Môžete si ju bez problémov zbaliť na cesty. K dostaniu sú žehličky vo veľkosti už od 15 centimetrov.

Profesionálne žehličky

Profesionálna žehlička na vlasy má veľké množstvo funkcií, spravidla je vyrobená z veľmi odolného materiálu, má pevnejšie konštrukciu a je prispôsobená pre veľmi časté používanie. Niektoré profesionálne žehličky sú vybavené ionizátorom alebo výmennými nadstavcami, ktorými možno docieliť ešte viac rôznych účesov.

Žehličky na vlny a kučery

Žehlička na vlny a kučery je väčšinou hladká a zaoblená po stranách žehliacich plôch, vďaka tomu je možné ich použiť aj na výrobu vĺn na vlasoch podobne ako kulmu. Takéto žehličky sú multifunkčné a využijete je pre mnoho príležitostí bez ohľadu na to, či chcete vlasy vyžehliť, alebo naopak navlnit.

Krepovačky na vlasy (krepovacie kliešte)

Krepovacie žehlička na vlasy má vlnité žehliacej platne, preto vytvára drobné vlny, ktoré sa označujú ako krepu. Niektoré krepovacie žehličky majú výmenné platne, takže taký prístroj môže slúžiť ako žehlička aj ako krepovačka v jednom podľa toho, aký nadstavec zrovna použijete.

Žehliaci kefy (hrebene)

Žehliaca kefa na vlasy je hrebeň, ktorý vlasy nahrieva a tým nielen češe, ale aj žehlí. Takáto kefa sa ľahko používa a jeho použitie je oveľa rýchlejší ako použitie klasické žehličky na vlasy. Vlasy ale nie sú vyžehlené tak dokonale ako žehličkou, a navyše sa rýchlejšie znovu zvlní. Účes tak vydrží hladký podstatne kratšiu dobu než pri použití klasickej žehličky na vlasy alebo niektorého z vyššie spomenutých typov.

Povrch žehliacej plochy

Keramické žehliace platne sú vhodné preto, že dobre vedú teplo a teplo je konštantná a stále rovnaké po celej dĺžke platní. Rýchlo sa zahrievajú a na žehličkách sa používajú veľmi často. Hodí sa pre jemné vlasy.

Kovové platne sú pre úpravu vlasov nevhodné, pretože hrozí spálenie vlasov vplyvom nestále teploty po celej ploche žehliacich plôch.

Teflónové žehliace plochy sú šetrné, zabraňujú pripaľovanie prípravkov na vlasy na žehliacich platniach. Vlasy chráni pred prílišným teplom a zahrievajú sa rovnomerne.

Titánové žehliace platne sú vhodné pre hrubšie a husté vlasy. Rýchlo sa zahrievajú, dosahujú vysokého tepla, majú dlhú životnosť a sú veľmi efektívne.

Turmalínová úprava sa používa väčšinou v kombinácii s keramickými platňami. Veľkou výhodou turmalínu je, že minimalizuje elektrizovanie a zvyšuje lesk a hladkú štruktúru vlasov.

Ak sú žehliace platne napustené keratínom alebo napríklad olejom, je to ďalšie plus, pretože toto ošetrenie chráni vlasy pred poškodením, vyživuje ich a dodáva im lesk.

Nastavenie teplôt

Pri výbere je dôležité zohľadniť možnosti regulácie teploty žehličky na vlasy. Pre jemné a poškodené vlasy sú vhodné teploty do 150 °C, do 170 °C sú vhodné teploty pre jemné a riedke vlasy, okolo 200 °C pre normálne vlasy a vyššie teploty sú vhodné pre silné, husté, kučeravé a nepoddajné vlasy, ktoré sú veľmi odolné a horšie sa pri nižších teplotách žehličkou na vlasy žehlí.

Otázky pri výbere žehličky na vlasy

V čom je výhodná žehlička na vlasy s keratínom?

Žehličky na vlasy s keratínom majú dokonalejšie keramický povrch, ktorý je napustený keratínom a niekedy i ďalšími olejmi. Keratín má blahodarný vplyv na vzhľad i rast vlasov, pretože je samotný základnou zložkou vlasovej štruktúry. Dokáže prenikať do vlasov, posilňovať ich štruktúru a zároveň okolo nich vytvoriť ochrannú bariéru voči negatívnym vplyvom.

Ktorá žehlička je najšetrnejší a neničia vlasy?

Oplatí sa trochu priplatiť a zaobstarať si parnú žehličku na vlasy, alebo ionizačnou žehličku na vlasy, ktoré sú proti klasickým modelom oveľa viac šetrné. Svoju úlohu hrá tiež materiál doštičiek, kedy turmalínový povrch je šetrnejšia ako najbežnejšie keramickej žehliacej platne. Keď sú takéto doštičky ešte opatrené keratínom, prípadné zničenie vlasov sa veľmi minimalizuje.

Akú žehličku na krátke vlasy?

Ideálna žehlička na krátke vlasy by mala mať menšiu veľkosť žehliacich plôch, jej ramená by mala byť úzka, a to ideálne do 25 milimetrov. Tieto žehličky sú najrozšírenejšie a vyžehlíte s nimi všetky typy vlasov. Možno sa tiež stretnúť s označením úzky styler, ktorý odkazuje práve na šírku žehliacich plôch.

Kedy je vhodná široká žehlička na vlasy?

Žehlička na vlasy s širokými žehliacimi plochami má uplatnenie u dlhých, alebo kučeravých a ťažko upraviteľných vlasov. Šírka ramien, a teda aj žehliacej plochy, je nad 25 milimetrov, a preto sa označujú aj ako široký styler.

Možno urobiť žehličkou na vlasy vlny?

Áno možno, ideálna žehlička na vlny by mala mať zaoblené hrany a pre ich vytvorenie stačí stlačiť prameň vlasov, otočiť o 180 ° a ťahať žehličku po prameni smerom nadol. Alternatívou môže byť žehlička s vyprofilovanými žehliacimi plochami, ktorými urobíte malé či veľké vlny o poznanie ľahšie.

Ako čistiť žehličku na vlasy

Správnou starostlivosťou o žehličku maximalizujete jej životnosť a bude vám slúžiť dlhé roky. Po použití je nutné žehličku vypnúť a nechať mierne schladiť. Následne z nej utrite navlhčenou papierovým obrúskom prípadné nečistoty a utrite ju do sucha. Čistením žehličky na vlasy v čase, keď je ešte vlažná, z nej ľahko odstránite nečistoty a mastnotu v prípade, že máte mastnejšiu vlasy.