Vyberáme najlepšiu vibračnú plošinu

TOP 3 vibračné podložky

inSPORTline VibroGym Lotos

Vibro Shaper

inSPORTline VibroGym Alex

Kvalitný domáci vibračný stroj, s 50 nastaviteľnými stupňami vibrácií a LED displejom.Obľúbená vibračná plošina známa z TV, vhodná na precvičenie celého tela, zhodenie prebytočných kíl a s nosnosťou 100 kg.Robustný vibromasážny stroj s 3D vibráciami, LED displejom a nosnosťou do 120 kg.
+ 50 nastaviteľných stupňov, LED display+ Výborná skladnosť, pomer cena / výkon+ 3D+ vibrácie, mnoho nastavení, veľká robustnosť a stabilita
- Balenie bez gumových expanderov- Pri ukončovaní programu hlasné pípanie- Hmotnosť 48 kg

Orientačná Cena
333 €

Orientačná Cena
277 €

Orientačná Cena
1 152 €

Vibračná plošina je skvelou fitness pomôckou ako pre cvičenie doma, tak aj v posilňovniach. Vďaka širokej ponuke modelov si môžete zaobstarať aj vibračnú plošinu kompaktných rozmerov a za rozumnú cenu do svojho bytu. Na vibračnej podložke pri vhodnej kombinácii cvikov posilníte celé telo, zmiernite celulitídu, odstránite prebytočný tuk, posilníte celkovú fyzickú kondíciu, a to pri pravidelnom cvičení v krátkom čase. Medzi modelmi sa rozlišuje predovšetkým typ vibrácií, možnosť nastavenia, prítomnosť gumových expanderov a dôležitá je tiež nosnosť vibračné plošiny. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie vibračné plošiny pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie vibračné plošiny (Test 2024)

VzhľadModelNosnosťTyp vibráciíVýkon motoraHmotnosťMaximálna frekvencia vibráciíPosilňovacie gumové laná (expandéry)Dostupnosť
inSPORTline VibroGym Lotos recenzie a testinSPORTline VibroGym Lotos120 kgVertikálne300 W30 kg13,7 HzNie
inSPORTline Charles recenzie a testinSPORTline Charles120 kg3D, vertikálne500 W + 300 W36 kg40 HzÁno
Vibro Shaper recenzie a testVibro Shaper100 kgHorizontálne200 W12 kg13 HzÁno
HMS SVP01 recenzie a testHMS SVP01150 kgHorizontálne200 W14 kg-Áno
inSPORTline VibroGym Alex recenzie a testinSPORTline VibroGym Alex120 kg3D+400 W48 kg60 HzÁno
inSPORTline VibroGym Lilly recenzie a testinSPORTline VibroGym Lilly120 kgVertikálne300 W35 kg25 HzNie
Hop-Sport HS-040VS Cube recenzie a testHop-Sport HS-040VS Cube120 kgVertikálne200 W10 kg12 HzÁno
inSPORTline Julisa recenzie a testinSPORTline Julisa120 kgHorizontálne, 3D, oscilačné200 W + 200 W + 40 W18 kg40 HzÁno
inSPORTline Devyn recenzie a testinSPORTline Devyn100 kgVertikálne200 W9,5 kg14 HzÁno
Hop-Sport HS-050VS Nexus recenzie a testHop-Sport HS-050VS Nexus120 kgVertikálne200 W14,5 kg12 HzÁno

Zobraziť celú ponuku

Recenzie vibračných plošín

inSPORTline VibroGym Lotos

inSPORTline VibroGym Lotos recenzie a test

Vibračná plošina inSPORTline Lotos má hmotnosť 30 kilogramov a celková nosnosť je 120 kg. Stroj pracuje na vertikálnych vibráciách a je možné si nastaviť až 50 stupňov intenzity. Je napájaný sieťovým adaptérom a vhodný do domácností. Plusové body získal tento model za LED displej, rozmerná madlá a povrch podložky, ktorý predchádza prípadnému šmyku a pádu. Vibračný stroj zlepšuje krvný obeh, bojuje s celulitídou, pomáha pri zhadzovaní nadváhy a formovanie postavy. Má jeden 300 W elektromotor a v jeho výbave nenájdeme posilňovacie gumové laná.

+ 50 nastaviteľných stupňov, LED display
Balenie bez gumových expanderov

inSPORTline Charles

inSPORTline Charles recenzie a test

Vibračná doska na cvičenie inSPORTline Charles umožňuje využiť dvoch druhov vibrácií, 3D a vertikálnych, alebo ich kombináciu. Zvyšuje pohyblivosť kĺbov a zvyšuje kompletne svalovú hmotu. Celková váha stroja je 36 kg a umožňuje prednastaviť až 4 programy. Nosnosť tohto stoji je 120 kg a jeho uplatnenie je v klubových priestoroch i domácnostiach. Užívatelia oceňujú jeho tichý chod a kvalitné spracovanie. Je vybavený tromi LED displejmi a dvoma motormi s celkovým výkonom 500 W. Jeho súčasťou sú gumové expandery a poteší až 60 stupňov nastavenia intenzity vibrácií.

+ Využitie viac druhov vibrácií, prednastavené programy
Horšie návod na kompletizáciu

Vibro Shaper

Vibro Shaper recenzie a test

Domáca vibračná plošina Vibro Shaper je fitness prístroj pre zlepšenie fyzickej kondície sa 3 stupňami intenzity a mozností nastaviť 99 rýchlosti vibrácií. Pomáha spaľovať kalórie, precvičiť rôzne svalové skupiny a je odporúčaná na domáce cvičenie. Nosnosť tejto plošiny je 100 kg a celková váha je 12 kilogramov. Súčasťou balenia je sada gumových lán, diaľkový ovládač a výživový poradca. Veľkou výhodou je jeho skladnosť a jednoduchá obsluha, veľmi prijateľná je tiež obstarávacia cena.

+ Výborná skladnosť, pomer cena / výkon
Pri ukončovaní programu hlasné pípanie

HMS SVP01

HMS SVP01 recenzie a test

Vibračná podložka HMS SVP01 má výkon 200 W a nosnosť nadpriemerných 150 kilogramov. Celková váha výrobku je 14 kg a jeho súčasťou je LED displej s integrovaným počítačom. Plošina je vybavená 10 programami, 3 stupňami intenzity a ručným ovládaním rýchlosti a pracovnej doby. Stroj dobre slúži na spevnenie svalstva a celkovej relaxácii. Užívatelia oceňujú jednoduché ovládanie prístroja, tichý chod stroja a jeho ľahkosť a skladnosť. Pohyb vibračnej plošiny je horizontálna a poteší aj prítomnosť gumových posilňovacích expanderov.

+ Skladnosť, nízka váha, vysoká nosnosť
Menej prehľadný popis programov

inSPORTline VibroGym Alex

inSPORTline VibroGym Alex recenzie a test

Vibromasážny stroj inSPORTline VibroGym Alex je výborným pomocníkom pri zhadzovaní váhy. Vďaka 3D+ vibráciám posilnia svaly, zlepšíte si s ním rovnováhu a celkovú stabilitu tela. Výkon motora je 400 W a jeho celková hmotnosť činí 48 kg s nosnosťou 120 kilogramov. Disponuje 18 prednastavenými programami, tromi LED displejmi a 2 ovládacími konzolami. Jeho celkový chod je tichý a plynulý, používatelia udelili plusové body tiež za robustnú konštrukciu a celkovú stabilitu prístroja. Je vhodný ako do fitka, tak domu a poteší aj systém vyrovnanie na nedokonalom povrchu.

+ 3D+ vibrácie, mnoho nastavení, veľká robustnosť a stabilita
Hmotnosť 48 kg

inSPORTline VibroGym Lilly

inSPORTline VibroGym Lilly recenzie a test

Vibračný stroj na chudnutie inSPORTline VibroGym Lilly zaujme moderným dizajnom a pomerne nízkou cenou. Vibrácie sú vertikálne a ovládanie sa nachádza na displeji pred cvičiaci osobou. Veľkou výhodou sú tu transportné kolieska, ktorá pri hmotnosti 35 kg určite využijete. Napájanie stroja je cez sieťový kábel a jeho využitie sa odporúča v domácnostiach. Celková nosnosť vibračného stroja je 120 kg a výkon motora 300 W. Zabudovaný počítač ukazuje telesný tuk, program, čas a rýchlosť. Spotrebitelia ocenili aj jednoduchú a rýchlu montáž.

+ Jednoduchá kompletizácia, transportné kolieska
Časté doťahovanie skrutiek

Hop-Sport HS-040VS Cube

Hop-Sport HS-040VS Cube recenzie a test

Vibračný stroj na chudnutie Hop-Sport HS-040VS Cube je obľúbená a cenovo dostupná vibračná plošina, ktorá ponúka len vertikálne pohyby. Má dostatočne výkonný motor 200 W, nosnosť 120 kg a presné nastavenie rýchlosti s 99 úrovňami vibrácií. Nechýba podsvietený počítač zobrazujúci základné hodnoty, nastaviteľné nožičky alebo gumové expandéry, ktoré rozširujú možnosti cvičenia. Doska je uspôsobená k masáži chodidiel a má protišmykovú úpravu, ktorá zvyšuje bezpečnosť používania. Spotrebitelia v recenziách spomínajú dobrý výkon, nízku hlučnosť a kvalitné spracovanie.

+ Dobrý pomer cena/výkon, počítač s diaľkovým ovládaním, jednoduchá obsluha
Stručný opis programov

inSPORTline Julisa

inSPORTline Julisa recenzie a test

Vibromasážny stroj inSPORTline Julisa je ideálnym pomocníkom pri nadváhe, či pre spevnenie svalov. Oproti ostatným má mnoho druhov využití vibrácií, vrátane kombinovaných. Veľkou výhodou je jeho skladnosť a dostačujúce nosnosť plošiny 120 kg. Celková váha plošiny činí 18 kg a jej napájanie je štandardne z elektrickej siete. Zákazníci ocenili diaľkové ovládanie na ruku (batérie súčasťou balenia) alebo dotykový LCD displej. Vibračná plošina disponuje 3 prednastavenými programami a 60 rýchlosťami. Stroj sa odporúča pre domáce používanie a súčasťou balenia je protišmyková gumová podložka.

+ Mnoho druhov vibrácií vďaka trom vibračným motorom
Menej návodov na cvičenie

inSPORTline Devyn

inSPORTline Devyn recenzie a test

Vibrostation inSPORTline Devyn je vybavený prehľadným LED displejom a výkonom motora 200 W. Disponuje protišmykovou cvičebný plochou, stabilnými protišmykovými nožičkami a diaľkovým ovládačom. Celková hmotnosť vibračnej plošiny je 9,5 kg, čo jej robí skladnú a prenosnú. Nosnosť je stanovená na 100 kg a je vybavená až 50 rýchlosťami vibrácií. Typ vibrácií je vertikálne (hojdačka) a je určený pre domáce cvičenie celého tela. Keďže nemá toto prevedenie pevná madlá, v cene sú samozrejmosťou gumové expandéry.

+ Nízka hmotnosť, kvalita a prijateľná cena
Nižšia nosnosť stroja

Hop-Sport HS-050VS Nexus

Hop-Sport HS-050VS Nexus recenzie a test

Domáca vibračná plošina Hop-Sport HS-050VS Nexus má veľmi dobré spracovanie s nízkou hlučnosťou, podľa skúseností spotrebiteľov má adekvátny výkon a vyzdvihujú ďalej vymeniteľné podložky. Na cvičenie je ideálna základná protišmyková podložka, masážna podložka zrelaxuje a stimuluje chodidlá. Jeden motor s výkonom 200 W vytvára pohyby hore a dole s presnou reguláciou rýchlosti v 99 stupňoch. Nechýbajú kvalitné expandéry, základný počítač s diaľkovým ovládaním, systém vyrovnanie nerovností ani transportný valček uľahčujúce presun plošiny.

+ Cvičebná a masážna podložka, nízka hlučnosť, kvalitné gumové expandéry súčasťou
Stručná príručka

Ako vybrať vibračnú plošinu

Vibračná plošina (power plate) je univerzálny stroj na domáce cvičenie, možno sa s nimi však stretnúť aj v posilňovniach. Môže byť alternatívou k rotopede, eliptickému trenažéra a ďalším podobným fitness zariadením. Ak sa teda rozhodnete pre cvičenie v domácom prostredí, je pre vás domáce vibračné plošina to pravé.

Dôležité je si uvedomiť, že nestačí na vibračnú plošinu iba nastúpiť a čakať, že schudnete. Musíte sa zapojiť a vykonávať na nej najrôznejšie cviky. Kombinácia cvikov spolu s vibrujúca podložkou zvyšuje efektivitu vykonávaných cvikov, čo má za následok spevnenie celého tela. Ak sa chystáte zhodiť prebytočný tuk, je potreba k cvičeniu dodržovať tiež správny jedálniček, ktorý pomôže rýchlejším zmenám.

Účinky a prínosy vibračné plošiny

Na trhu existuje veľké množstvo vibračných plošín, a preto je dobré pred kúpou vyberať dôkladne a zamerať sa na všetko príslušenstvo a aspekty stroja. Vibračný stroj vám pomôže:

  • Zmierniť (odstrániť) celulitídu
  • Zlepšiť držanie tela
  • Odstrániť prebytočný tuk
  • Spevniť a tvarovať postavu
  • Zlepšiť fyzickú (poťažmo i psychickú) kondíciu

Vibračná doska na cvičenie má tak veľa prínosných vlastností, ktoré na sebe rýchlo spoznáte, ak budete dodržiavať cvičiaci plán. Je prínosné, že väčšina produktov má v nejakej forme cvičiaci plán súčasťou balenia, všeobecne sa však udáva, že by sa malo cvičiť 10 až 15 minút trikrát týždenne.

Vibromasážna plošina má svoje opodstatnenie aj v prípade liečenia najrôznejších chorôb, alebo pri pooperačných rekonvalescencii. Vibračné stroje kladne pôsobí na pacientov s Parkinsonovou chorobou, na poúrazové stavy, kedy urýchľujú rehabilitáciu a v neposlednom rade tiež na pacientov s roztrúsenou sklerózou. Veľkou výhodou týchto plošín je celkové posilnenie svalov a kostí bez zaťažovania kĺbov. Po konzultácii s lekárom je stroj odporúčaný aj pre staršie osoby, ktoré majú problémy s kĺbmi. V dôsledku tejto terapie môže dôjsť k zmierneniu bolesti chrbtice a kĺbov.

Pre koho vibračná plošina určená nie je

Tak ako u všetkého sú aj u tohto stroja určité obmedzenia, v dôsledku ktorých by ste nemali stroj využívať. Spozornieť by ste mali ak je cvičiaci osoba tehotná, trpí migrénami, ďalej ľudia s akútnou kýlou, epileptici, ľudia s ťažkou cukrovkou, osoby s umelými kĺbmi a ľudia, ktorí trpia problémami so sietnicou.

Dôležité upozornenie! Pred začatím cvičenia by ste sa vždy mali poradiť s lekárom, fyzioterapeutom alebo iným kvalifikovaným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti.

Nosnosť a hmotnosť vibračnej plošiny

Medzi jedny z hlavných parametrov patrí celková hmotnosť plošiny a tiež jej nosnosť. Hmotnosť prístroja je spravidla daná typom stroja. Pokiaľ sa jedná o základnú vibračnú dosku, väčšinou sa jej hmotnosť bude pohybovať okolo 10 kg. Taká je teda veľmi dobre prenosná, a hlavne aj skladná. Keď mu sa jedná o stroj s madlami, ide o ťažšie, ale viac stabilný stroj, ktorý dosahuje najčastejšie hmotnosťou od 10 do 40 kilogramov. V tomto prípade si dajte pozor, či má vibračné plošina transportné kolieska alebo nie, dokážu vám uľahčiť prácu pri jej manipuláciu.

Nosnosť je základným parametrom, ktorý musí udávať každý podobný posilňovací stroj. Väčšinou sa nosnosť pohybuje od 100 – 150 kg, čo je pre mnoho ľudí dostatočné. Je však dobré brať tento údaj s určitou rezervou a v žiadnom prípade doporučené maximálne zaťaženie neprekračovať.

Rýchlosť a typ vibrácií

Nastavenie rýchlosti má vplyv na celkovú efektivitu vibrácií. Čím si vyberiete lacnejší stroj, tým menší počet rýchlostí bude spravidla mať. Kvalitnejšie stroje majú okolo 60 stupňov nastavenia rýchlosti a platí, že čím väčšia nastavenie výberu rýchlosti je k dispozícii, tým je stroj plynulejší.

Lineárne (vertikálne) vibrácie

Tieto plošiny sa pohybujú smerom hore a dole a sú ideálne pre relaxáciu a zlepšenie cirkulácie krvi. Lineárne stroje sú o niečo ľahšie a môžu po dlhšom cvičení vyvolať bzučanie v hlave, čo niekomu môže vadiť.

Oscilačné (horizontálne) vibrácie

Tieto vibračné plošiny majú najväčšiu amplitúdu a stroje sa pohybujú ako hojdačka. Vibrácie by sa dali porovnať s tým, keď človek beží alebo chodí. Pri vyšších frekvenciách dodávajú výraznejšiu svalovú stimuláciu a vyvolávajú najsilnejší reakciu obehového systému, ktorý zlepšuje prietok krvi.

Duálne vibrácie

Stroj umožní dva druhy vibrácií naraz, alebo samostatne oscilačnou a lineárnou vibráciu. Napospol ponúka dva druhy vibrácií, ktoré sú pri cvičení efektívnejšie a sú zárukou vyššieho pohodlia. Do týchto vibračných plošín spadajú tiež najpokročilejšie modely s 3D vibráciami.

Sonické vibrácie

Sú podobné ako lineárne vibrácie a sú zaradené ako nejterapeutičtější a najšetrnejší stoji vôbec. Vibračná plošina je umiestnená na reproduktoroch, ktoré robia pohyb hore a dole. Nevýhodou je ich vysoká cena, ktorá je oproti ostatným výrazne vyššie, a preto sa s nimi okrem špecializovaných zariadení príliš nestretnete.

Ovládanie a doplnky

Medzi vybavenie, ktoré stoji štandardne ponúka, sa radí LED display. Tým je opatrená väčšina vibračných plošín a má za úlohu počas cvičenia ukazovať uplynulý čas, spálené kalórie, srdcový tep a mnoho ďalších informácií. Vždy záleží na konkrétnom modeli, najlacnejšie vibračné plošiny majú display iba jeden a základné, kdežto pokročilé vibračné dosky na cvičenia môžu mať displejov viac a podrobnejšie, s viac zobrazovanými informáciami. Blízkosti displeja bývajú umiestnené tlačidlá, ktorými sa vibromasážny stroj ľahko ovláda.

Pokiaľ sa jedná o menšie prevedenie vibračné plošiny, štandardne u nej nenájdete pevné rúčky, ale gumové laná, inak povedané posilňovacie expandéry. Tie pomôžu nielen držať rovnováhu, ale je možné s nimi vykonávať aj rad cvikov. Práve preto sú aj pri niektorých modeloch s madlami dodávané gumové expandéry tiež.

Starostlivosť o vibračnú dosku

Dôležitou súčasťou je pravidelne kontrolovať skrutky, alebo iné komponenty, ktoré sa môžu počas cvičenia v dôsledku vibrácií povoliť. Niektoré modely sú na povoľovaní náchylné menej, iné naopak viac. Čas od času by ste však kontrolu vykonať mali u každého stroja.

Vibrostation nepotrebuje tak veľkú údržbu, ako tomu môže byť u iných fitness strojov, však na rutinné starostlivosť po každom cvičení by sme zabudnúť nemali. Po cvičení stačí dosku utrieť od potu, prachu a ďalšie nečistôt. Môžete použiť aj dezinfekčný sprej, najmä ak cvičiaci stroj nepoužívate len vy sami, ale delíte sa o neho s viacerými ľuďmi.

Otázky pri výbere vibračné dosky na cvičenie

Je vibračný stroj vhodný len na chudnutie?

Spaľovanie tuku a chudnutie nie je jediný efekt, ktorým vibračnou plošinou, spolu s vhodným jedálničkom a cvičením, môžete dosiahnuť. Vhodnou kombináciou cvikov posilníte rôzne svalové skupiny (lýtka, zadok, brucho, stehná, ramená, ruky) či zlepšíte fyzickú a psychickú kondíciu.

Je vibračná plošina vhodná len pre domáce cvičenie?

Nie, aj aktívni športovci môžu získať cvičením na vibračnej plošine. Rozhodujúca je voľba správneho stroja. Na domáce cvičenie a rekreačné využitie postačí lacnejšie stroja so slabším motorom. Aktívnejší cvičenie vyžaduje silnejší motor, ideálne nad 300 W a so zdvojeným systémom vibrácií.

Ako cvičiť na vibračnej plošine?

K vibračnej plošine je zvyčajne priložený aj cvičiaci plán, popisujúci cviky, ktoré môžete na vibračnej plošine vykonávať. K základným patrí napríklad drepy, široké kliky, cviky na brucho (podobne ako na zemi, napríklad príťahy nôh či sed ľahy) alebo posilňovanie tricepsov.