Vyberáme najlepší veslovací trenažér

TOP 3 veslovacie trenažéry

Concept 2 D PM5

inSPORTline RW60

inSPORTline Yukona

Profesionálny veslovací trenažér patriaci medzi najobľúbenejšie stroja, vybavený elektronickou reguláciou záťaže, monitorom PM5 a širokým výberom programov. Náš víťaz testu porovnania.Magnetický veslársky trenažér s pevnou konštrukciou a HRC programom, ktorý automaticky upravuje záťaž, aby zostala tepová frekvencia v nastavenom rozmedzí.Veľmi obľúbený domáci veslovací trenažér, s ľahkou konštrukciou a prednastavenými programami.
+ Ľahká a skladná konštrukcia, výber programov+ Hrudný pás, minimálna hlučnosť+ Cena/výkon, množstvo programov, plynulá prevádzka
- Vyššia cena- Nemeria telesný tuk, chýba batéria v PC- Nižšia nosnosť

Orientačná Cena
1 031 €

Orientačná Cena
592,53 €

Orientačná Cena
287,82 €

Jeden z veľmi obľúbených a univerzálnych strojov na cvičenie je veslovací trenažér, ktorý simuluje pohyb záberov ako na lodi. Na rozdiel od eliptického trenažéra vhodnejšieho skôr pre kondičný tréning, tu aeróbne aktivitou spaľujete tuky a súčasne posilňujete ruky, nohy, zadok, chrbát, brucho a bedrá, takže uvidíte výsledky v hornej i dolnej polovici tela. Hlavný rozlíšenie je podľa brzdného systému, prevažne na vzduchový a magnetický. Programy, počet stupňov záťaže a funkcie potom rozhodujú, či ide skôr o profesionálny veslársky trenažér, alebo pre domáce cvičenie. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie veslovacie trenažéry pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie veslovacie trenažéry (Test 2024)

VzhľadModelBrzdný systémRegulácia záťažeDĺžka pojazduMax. nosnosťHmotnosťSklápacia konštrukciaDostupnosť
Concept 2 D PM5 recenzie a testConcept 2 D PM5VzduchovýManuálna137 cm135 kg25,8 kgÁno
inSPORTline RW60 recenzie a testinSPORTline RW60MagnetickýElektronická96 cm150 kg33 kgÁno
Kettler Coach M recenzie a testKettler Coach MMagnetickýManuálna118 cm130 kg41 kgÁno
Hop-Sport HS-060R Cross recenzie a testHop-Sport HS-060R CrossMagnetickýManuálna90 cm120 kg26 kgÁno
NordicTrack RX800 recenzie a testNordicTrack RX800VzduchovýManuálna-130 kg48 kgÁno
inSPORTline Yukona recenzie a testinSPORTline YukonaMagnetickýElektronická118 cm110 kg20,5 kgNie
Hop-Sport 065AR Talon recenzie a testHop-Sport 065AR TalonVzduchovýManuálna84 cm135 kg24,5 kgÁno
inSPORTline Thenar recenzie a testinSPORTline ThenarMagnetickýManuálna110 cm150 kg44 kgÁno
inSPORTline River recenzie a testinSPORTline RiverVzduchovo magnetickýElektronická99 cm150 kg44 kgÁno
Capital Sports Flow M1 recenzie a testCapital Sports Flow M1VodnýManuálna80 cm150 kg32,4 kgÁno

Zobraziť celú ponuku

Recenzie veslovacích trenažérov

Concept2 D PM5

Concept 2 D PM5 recenzie a test

Veslovací trenažér Concept 2 D PM5 nadchne profesionálov i začiatočníkov, a to v mnohých ohľadoch. Jeho pevná konštrukcia je z hliníkového rámu, ktorý zaistí bezpečné cvičenie, ako pre mladých, tak pre staršie generácie. Ďalej je vybavený šikovným počítačom PM5, na ktorom si môžete navoliť veľké množstvo programov, ktoré vás budú informovať o spálených kalórií, vašej rýchlosti, alebo koľko vám zostáva kilometrov do cieľa a mnoho ďalšieho. Dobrý komfort zaisťuje tiež praktické zloženie stroje a ergonomicky tvarované sedadlo. Určitým mínusom je vzduchový brzdný systém vydávajúcim pri pohybe zvuk, ale aj napriek tomu patrí k najobľúbenejším veslárskym trenažérom do domácností, a hlavne fitness centier.

+ Ľahká a skladná konštrukcia, výber programov
Vyššia cena

inSPORTline RW60

inSPORTline RW60 recenzie a test

InSPORTline RW60 je magnetický veslovací trenažér, určený pre začiatočníkov i pokročilých. Môže sa pýšiť masívne oceľou, ktorá zaistí bezpečie a dlhodobú výdrž alebo elektricky ovládanou reguláciou záťaže. Zabudovaných je 16 stupňov záťaže a ďalej je vybavený displejom, ktorý ukazuje všetky informácie ohľadom záberov a rýchlosti. Doplnkovou službou je aj prepínanie medzi kalendárom a hodinami. Vďaka magnetickému brzdnému systému je zaistená tichosť a plynulosť stroja. Vybavený je aj mnohých programy, pre cvičenie alebo hrudným pásom, ktorý nájdete v balení.

+ Hrudný pás, minimálna hlučnosť
Nemeria telesný tuk, chýba batéria v PC

Kettler Coach M

Kettler Coach M recenzie a test

Veslársky ergometer Kettler Coach M je napájaný dvoma batériami AA typu a možno ho jednoducho zložiť pomocou mechanizmu na preklopenie. Stroj je výborný ako pre domáce fitness, tak pre športovcov, vďaka magnetickému brzdnému systému. Model disponuje LCD displejom, ktorý má pekný vzhľad, ale podľa niektorých užívateľov je menej prehľadný. Nastaviteľná záťaž je manuálne, pričom je možné nastaviť 10 stupňov záťaže a súčasťou balenia je tiež hrudný pás a integrovaný prijímač signálu z Cardo Puls Setu, ktorý meria srdcový pulz s presnosťou EKG.

+ Magnetický brzdný systém, minimálna hlučnosť
Prehľadnosť displeja

Hop-Sport HS-060R Cross

Hop-Sport HS-060R Cross recenzie a test

Veslovací trenažér na doma Hop-Sport HS-060R Cross je konštrukčne jednoduchý stroj, spotrebitelia v recenziách spomínajú často veľmi dobrý pomer cena/výkon i celkovo nízku hlučnosť. Je vybavený magnetickým brzdným systémom s manuálnym nastavením záťaže, ktoré má 8 stupňov odporu. Pri hmotnosti len 26 kg má dobrú nosnosť 120 kg, transportná kolieska aj skladaciu konštrukciu, ktorá už tak menšie trenažér ešte viac zmenší. Daňou za nízku cenu je miestami horšie opracovanie jednotlivých dielov a iba plastová kolieska pojazdu, ktorá zvyšujú jeho hlučnosť.

+ Dobrý pomer cena/výkon, jednoduchá konštrukcia, nízka hlučnosť
Kolieska z umelej hmoty

NordicTrack RX800

NordicTrack RX800 recenzie a test

Veľmi obľúbený medzi domácimi strojmi je veslovací trenažér NordicTrack RX800. Disponuje manuálnou reguláciou záťaže a jeho nosnosť je pekných 130 kilogramov. Disponuje plynulým chodom a tichosťou po celú dobu cvičenia, aj cez to, že má vzduchový brzdný systém. Napájanie je zabezpečené sieťovým adaptérom, alebo na batérie 4D. Kvalitné sedenie umožňuje anatomicky tvarované sedadlo. Na výber je z mnohých programov a má zabudovaný reproduktor pre počúvanie hudby. Pri pravidelnej manipulácii či skladanie však nepoteší váha trenažéra, ktorá činí 48 kilogramov a radí ho tak medzi najťažšie stroje.

+ Robustný, dobré nášľapy, aj pre vyššie postavy
Pre pravidelnú manipuláciu/skladanie ťažký

inSPORTline Yukona

inSPORTline Yukona recenzie a test

Domáce veslovací trenažér inSPORTline Yukon má veľmi dobrý pomer cena/výkon. Jeho hmotnosť je len 20,5 kilogramov, regulácia záťaže je elektronická a vhodná pre osoby do 190 cm s váhou 110 kg. Zároveň je opatrený prednastavenými programami. Počítač vám bude strážiť spálené kalórie, vzdialenosť, tepovú frekvenciu a ďalšie dôležité informácie. Trenažér je vybavený magnetickým brzdným systémom, ktorý zaistí tichá prevádzka sa ľahko ovládateľným počítačom. Trochu škoda je nesklápěcí konštrukcie a podľa ohlasov nie je priamočiara voľba programov (väčšie množstvo volieb).

+ Cena/výkon, množstvo programov, plynulá prevádzka
Nižšia nosnosť

Hop-Sport 065AR Talon

Hop-Sport 065AR Talon recenzie a test

Vzduchový veslovací trenažér Hop-Sport 065AR Talon patrí medzi najlacnejšie trenažéry s týmto typom brzdného systému. Zo skúseností spotrebiteľov má jednoduchú montáž a pôsobí robustne. Regulácia odporu má 8 úrovní a riešená je manuálne pomocou otočného gombíka, ďalej nechýba jednoduchý počítač, transportná kolieska ani sklápacie konštrukcie. Poteší nastaviteľný výstupný otvor vzduchu, kadiaľ prúdi vánok od záťažového kolesa, ložiskový pojazd sedla a protišmykové nášľapy.

+ Pomer cena/výkon, ložiskové kolieska pojazdu, výstupný otvor ventilácie
Nič zásadného

inSPORTline Thenar

inSPORTline Thenar recenzie a test

Veslovací trenažér inSPORTline Thenar hodnotia spotrebitelia v recenziách pozitívne, vyzdvihujú dobré spracovanie, nízku hlučnosť a jednoduché zostavenie vrátane ovládania trenažéra. Vďaka dlhšiemu pojazdu 110 cm na ňom môžu cvičiť osoby do výšky 195 cm a nosnosť má nadpriemernú 150 kg. Brzdný systém je magnetický a záťaž sa ovláda manuálne, celkom je k dispozícii 8 stupňov intenzity. Pojazd je vybavený ložiskami a konštrukcia je sklopná. Zo skúseností má trenažér kompaktné rozmery a ako negatíva užívatelia spomínajú iba menšie display, ktorý v jeden moment zobrazí len jeden údaj.

+ Dobrá kvalita spracovania, jednoduché ovládanie aj zostavenie, nízka hlučnosť
Menšie jednoduchý display

inSPORTline River

inSPORTline River recenzie a test

Veslársky trenažér inSPORTline River je vhodný pre profesionálov a náročných športovcov, ktorí budú stroj používať často a pravidelne. Má robustnú konštrukciu a celkové spracovanie na vysokej úrovni, čomu zodpovedá aj vyššia hmotnosť 44 kg. Za to však ponúkne nosnosť 150 kg a možnosť využitia osobami do 200 cm výšky. Vzduchový brzdný systém je doplnený o magnetickú brzdu, ktorá sa ovláda elektronicky. Vďaka tomu si môžete vybrať zo 42 programov, a to vrátane HRC alebo WATT programu. Konštrukcia je sklápacia a samozrejmosťou sú aj transportná kolieska.

+ Masívna konštrukcia, elektronické ovládanie, veľmi kvalitné spracovanie
Väčšie rozmery a hmotnosť

Capital Sports Flow M1

Capital Sports Flow M1 recenzie a test

Vodný veslovací trenažér Capital Sports Flow M1 má v rámci vodných trenažérov veľmi kompaktné rozmery a veľmi zaujímavý pomer cena/výkon. Kvalitné spracovanie s nízkou hlučnosťou doplňuje prirodzený zvuk vody, dĺžka pojazdu je síce menších 80 cm, za to nosnosť 150 kg je výborná. Do zásobníka vody z nerozbitného plastu sa zmestí až 13 litrov vody a jej množstvom sa reguluje záťaž. Tréningový počítač zobrazuje mnoho údajov naraz a môže zobrazovať aj tepovú frekvenciu z hrudného pásu. Poteší sklápacia konštrukcia, transportná kolieska aj systém vyrovnanie nerovností.

+ Kompaktné rozmery, dobrý pomer cena/výkon, veľký LCD display
Kratšia dĺžka pojazdu

Ako vybrať veslársky trenažér

Jeden z hlavných cieľov obstaranie veslárskeho trenažéra je určite zlepšenie kondície a cvičenia samotnej. Slúži k celkovému pretiahnutie tela a spálenie prebytočných kalórií, prípadne naberanie svalovej hmoty. Pri výbere stroja by ste mali napríklad sledovať, či sa dá sklopiť, či má veľký výber programov a aká je jeho váha v prípade prenášanie.

Brzdný systém

Existuje niekoľko druhov brzdných systémov a to vzduchový, magnetický, hydraulický, indukčný alebo tiež vodný. Brzdný systém udáva napríklad hlučnosť či plynulosť stroje.

Odporové alebo tiež trecí trenažéry využívajú gumové lanká s rôznou tuhosťou. Výhoda týchto fitness strojí spočíva v tichom chode, stabilný záťaži a najnižšie obstarávacej cene. Na druhú stranu je tu minimálna možnosť nastavenia záťaže alebo programové vybavenie.

Hydraulický brzdný systém s piestami patrí tiež do veslovacích trenažérov s nízkou obstarávacou cenou. Táto veslá majú malé rozmery a váhu, ľahko sa obsluhujú. Sú však skôr pre menšie a drobnejšie cvičenca, napríklad ženy, pretože sú typické pre kratšie pojazd a nižšie stabilitu.

Magnetické veslovacie trenažéry sú najrozšírenejším typom a vhodné ako pre domáce cvičenie, tak na profesionálny tréning a do fitness centier. Systém tvorí magnety umiestnené blízko záťažového kolesa a vzdialenosťou od neho sa reguluje odpor, a teda záťaž počas cvičenia. Tá môže byť nastavená elektronicky aj manuálne.

Vzduchovo magnetické trenažéry využívajú kladov oboch systémov. Po obvode záťažového kolesa sa nachádzajú lopatky, ktoré pôsobia na vzduch, čím vytvára odpor. Prítomnosť magnetov zase slúži na úpravu záťaže a obtiažnosti cvičenia. Výsledkom je pohyb najbližší reálnemu veslovanie. Určite je tak možno odporučiť športovcom.

Vodný veslovací trenažér je do určitej miery raritou. Odpor zaisťujú točiace sa lopatky v nádrži umiestnenej pod strojom. Nádrž je spravidla priehľadná a vzniká tak veľmi zaujímavá podívaná, doplnená o podobné zvuky, ktoré robí voda pri naozajstnom veslovaní. Regulácia záťaže prebieha uberaním, alebo pridávaním vody, čo je pre bežné cvičenie vcelku nevhodné, a preto ich využívajú hlavne športovci trénujúcich na dlhé trate s podobnou záťažou.

Indukčný brzdný systém vyžaduje zapojenie veslárskeho trenažéra do napájania na 230 V. Brzdenie zotrvačníka potom prebieha pomocou elektromagnetickej indukcie, vďaka čomu možno veľmi presne regulovať záťaž. Výhodou je tiež veľmi tichý chod pri cvičení. Indukčné trenažéry patrí medzi drahšie modely a skôr pre profesionálne použitie.

Napájanie stroje

Jedna z mnohých hľadísk pri kúpe je aj napájanie. To zaisťuje celkový chod stroja a jeho funkcie, ktoré si môžete počas cvičenia vybrať. Práve vďaka napájaniu máme dostatok informácií, ktoré počítač ponúka, takže ste v neustálom prehľadu o všetkom, čo práve robíte. Či už to sú informácie o prejdené vzdialenosti, alebo o spálených kalórií, tak práve napájanie to všetko zaisťuje. Veslovací trenažér môže byť napájaný buď batériami vo väčšine prípadov tipu AA, alebo na 230 V.

Regulácia záťaže

Veslovacie trenažéry sú vybavené reguláciou záťaže, a to či už pre domáce užívanie, tak pre profesionálov. Záťaž je možné počas cvičenia meniť, buď manuálne, alebo elektronicky. Vždy je dobré sa pozrieť, koľko stupňov záťaže daný stroj má a či je jeho súčasťou HRC program. Ten zaisťuje zníženie alebo zvýšenie záťaže, tak aby bol cvičiteľ v neustále optimálnej tepovej frekvencii. Pozor, nie každý veslovací trenažér je vybavený HRC systémom.

Programová výbava stroja

Veľmi dôležitá vlastnosť stroja, je jeho programová výbava. Je dobré prihliadať na zdatnosť cvičenca, či je ovládanie dostatočne jednoduché, aké je osvetlenie obrazovky a jeho kompletné programy. Tie môžu ponúkať cvičenie rôznych kategórií, alebo priamo závod, proti stroju samotnému.

Základom je určite ľahká predvoľba programov a hrudný pás, ktorý zlepšuje efektivitu cvičenia. Pozor, hrudný pás nemusí byť súčasťou balenia, ale musí sa dokupovať samostatne. Samozrejme čím viac programov a funkcií, tým bude cena veslovacieho trenažéru drahšie.

Funkcie trenažéra

Pri kúpe určite nesmieme zabudnúť na funkcie, čo daný stroj ponúka a aký má rozsah. Samozrejme čím drahšie veslovací trenažér zaobstaráte, tým viac funkcií bude pravdepodobne mať. Medzi hlavné funkcie, ktoré sú počas cvičenia využité sú spálené kalórie, prejdené kilometre, počet záberov, tepová frekvencia a v neposlednom rade tiež odcvičený čas. Záleží tiež na počte programov, ktorý stroj ponúka.

Ak budete chcieť zhodiť prebytočné kalórie, určite by ste mali volil stroj, ktorý priamo počíta, koľko kalórií počas cvičenia zhodíte a za aký čas. Podľa toho možno stanoviť cvičiaci plán, ktorého sa môžete držať určité obdobie a postupne pridávať.

Sklápací mechanizmus

Jedna z hlavných vecí, na ktoré pri kúpe prihliadať je práve sklápací mechanizmus stroja. Ten slúži k ušetreniu miesta vo vašom dome alebo byte. Dávajte si však pozor, sklápací mechanizmus ušetrí síce veľké miesto, ale je dobré sa pozrieť na parametre, aj v zloženom stave. Niektoré stroje sú síce sklápacie, ale aj na výšku môžu zabrať dosť miesta.

Výška cvičenca a dĺžka pojazdu

Pozor si pri kúpe musíte dať aj na to, aká je maximálna odporúčaná výška pre daný stroj. V značnej miere tento údaj zodpovedá aj dĺžke pojazdu. Tá určuje vzdialenosť lavice, po ktorej sa sedačka pohybuje. Čím vyššia máte postavu, tým dlhšia dĺžku jazdy budete potrebovať, aby ste propnuli celé telo a ťah tak vykonali efektívne.

Hmotnosť a nosnosť

Okrem skladacieho mechanizmu je určitým faktorom aj hmotnosť trenažéra. Tá býva rôzna, okrem iného s ohľadom na použité materiály. Typicky hydraulická veslá sú najľahšie a pohybujú sa cca do 20 kg. Vzduchové trenažéry sú naopak najťažšie, pokojne sa 40 kg a viac. Uprostred sa potom pohybujú magnetické trenažéry s približným rozsahom 20 – 40 kilogramov.

Nosnosť je rovnako ako výška cvičenca dôležitým parametrom, obzvlášť ak máte robustný postavu. Niektoré veslárske trenažéry môžu mať nezvyčajne nízky limit okolo 110 kg. Je dobré tiež počítať s určitou rezervou a nevyužívať maximálne zaťaženie.

Otázky pri výbere veslárskeho trenažéru

Aký veslovací trenažér na doma?

Domáci veslovací trenažér by mal mať skladaciu konštrukciu a nehľadiac na ňu sa zamerajte na jeho celkové rozmery a prípadne i hmotnosť. Najobľúbenejšie veslovacie trenažéry na doma sú tie s magnetickou brzdou, ich chod je totiž tichý, čo v byte určite oceníte.

Vzduchový veslovací trenažér, alebo magnetický?

Magnetický veslovací trenažér je najrozšírenejším typom, s ktorým sa stretnete. Má spravidla väčší počet záťaži a lepšiu programovú vybavenosť. Vzduchový veslovací trenažér môže byť aj v kombinácii s magnetickou brzdou a v tejto zostave sa pohyb najviac podobá naozajstnému veslovaniu. Je preto obľúbený ako u profesionálnych športovcov, tak aj u náročnejších hobby športovcov.

Aké sú najlepšie značky veslovacích trenažérov?

Najlepšie značky veslovacích trenažérov sú Concept2, Kettler a Insportline. Práve posledná spomínaná značka má ponuku veslárskych trenažérov veľmi obsiahlu a svoj model si tu nájde ako začiatočník, tak pokročilý športovec.

Kde kúpiť veslovací trenažér?

Najväčší ponuku nájdete samozrejme na internete a v tejto súvislosti možno spomenúť opäť Insportline s ich trenažéry vlastnej značky. Niekoľko veslovacích trenažérov ponúka aj e-shop Lidl za veľmi zaujímavé peniaze a v neposlednom rade môže zaujať aj Decathlon s privátnou značkou veslovacích trenažérov Domyos.