Vyberáme najlepší veslovací trenažér

TOP 3 veslovacie trenažéry

Concept2 D PM5

inSPORTline RW60

inSPORTline Yukona

Profesionálny veslovací trenažér patriaci medzi najobľúbenejšie stroja, vybavený elektronickou reguláciou záťaže, monitorom PM5 a širokým výberom programov. Náš víťaz testu porovnania.Magnetický veslársky trenažér s pevnou konštrukciou a HRC programom, ktorý automaticky upravuje záťaž, aby zostala tepová frekvencia v nastavenom rozmedzí.Veľmi obľúbený domáci veslovací trenažér, s ľahkou konštrukciou a prednastavenými programami.
+ Ľahká a skladná konštrukcia
+ Výber programov
+ Hrudný pás
+ Minimálna hlučnosť
+ Cena/výkon
+ Plynulá prevádzka
- Vyšší cena- Chýba batéria v PC- Nižšia nosnosť

Orientačná Cena
1 031 €

Orientačná Cena
592,53 €

Orientačná Cena
287,82 €

ZISTIŤ CENU

ZISTIŤ CENU

ZISTIŤ CENU

Jeden z veľmi obľúbených a univerzálnych strojov na cvičenie je veslovací trenažér, ktorý simuluje pohyb záberov ako na lodi. Na rozdiel od eliptického trenažéra vhodnejšieho skôr pre kondičný tréning, tu aeróbne aktivitou spaľujete tuky a súčasne posilňujete ruky, nohy, zadok, chrbát, brucho a bedrá, takže uvidíte výsledky v hornej i dolnej polovici tela. Hlavný rozlíšenie je podľa brzdného systému, prevažne na vzduchový a magnetický. Programy, počet stupňov záťaže a funkcie potom rozhodujú, či ide skôr o profesionálny veslársky trenažér, alebo pre domáce cvičenie. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie veslovacie trenažéry pre rok 2020, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie veslovacie trenažéry (Test 2020)

VzhľadModelBrzdný systémRegulácia záťažeDĺžka pojazduMax. nosnosťHmotnosťSklápacia konštrukciaDostupnosť
Concept 2 D PM5VzduchovýManuálna137 cm135 kg25,8 kgÁnoVIAC INFORMÁCIÍ
inSPORTline RW60MagnetickýElektronická96 cm150 kg33 kgÁnoVIAC INFORMÁCIÍ
Kettler Coach MMagnetickýManuálna118 cm130 kg41 kgÁnoVIAC INFORMÁCIÍ
inSPORTline OxfordMagnetickýManuálna95 cm120 kg28 kgÁnoVIAC INFORMÁCIÍ
NordicTrack RX800VzduchovýManuálna-130 kg48 kgÁnoVIAC INFORMÁCIÍ
inSPORTline YukonaMagnetickýElektronická118 cm110 kg20,5 kgNieVIAC INFORMÁCIÍ
Kettler Coach EIndukčnýManuálna116 cm130 kg47,3 kgÁnoVIAC INFORMÁCIÍ
inSPORTline PowerMasterHydraulickýManuálna-120 kg14 kgNieVIAC INFORMÁCIÍ
inSPORTline KobukoVzduchovo magnetickýManuálna125 cm120 kg40 kgÁnoVIAC INFORMÁCIÍ
inSPORTline WateresVodnýManuálna106 cm150 kg31 kgÁnoVIAC INFORMÁCIÍ

Recenzie veslovacích trenažérov

Concept2 D PM5

Concept2 D PM5 recenzie a test

Veslovací trenažér Concept 2 D PM5 nadchne profesionálov i začiatočníkov, a to v mnohých ohľadoch. Jeho pevná konštrukcia je z hliníkového rámu, ktorý zaistí bezpečné cvičenie, ako pre mladých, tak pre staršie generácie. Ďalej je vybavený šikovným počítačom PM5, na ktorom si môžete navoliť veľké množstvo programov, ktoré vás budú informovať o spálených kalórií, vašej rýchlosti, alebo koľko vám zostáva kilometrov do cieľa a mnoho ďalšieho. Dobrý komfort zaisťuje tiež praktické zloženie stroje a ergonomicky tvarované sedadlo. Určitým mínusom je vzduchový brzdný systém vydávajúcim pri pohybe zvuk, ale aj napriek tomu patrí k najobľúbenejším veslárskym trenažérom do domácností, a hlavne fitness centier.

+ Ľahká a skladná konštrukcia, výber programov
Vyššia cena

ZOBRAZIŤ PONUKU

inSPORTline RW60

inSPORTline RW60 recenzie a test

InSPORTline RW60 je magnetický veslovací trenažér, určený pre začiatočníkov i pokročilých. Môže sa pýšiť masívne oceľou, ktorá zaistí bezpečie a dlhodobú výdrž alebo elektricky ovládanou reguláciou záťaže. Zabudovaných je 16 stupňov záťaže a ďalej je vybavený displejom, ktorý ukazuje všetky informácie ohľadom záberov a rýchlosti. Doplnkovou službou je aj prepínanie medzi kalendárom a hodinami. Vďaka magnetickému brzdnému systému je zaistená tichosť a plynulosť stroja. Vybavený je aj mnohých programy, pre cvičenie alebo hrudným pásom, ktorý nájdete v balení.

+ Hrudný pás, minimálna hlučnosť
Nemeria telesný tuk, chýba batéria v PC

ZOBRAZIŤ PONUKU

Kettler Coach M

Kettler Coach M recenzie a test

Veslársky ergometer Kettler Coach M je napájaný dvoma batériami AA typu a možno ho jednoducho zložiť pomocou mechanizmu na preklopenie. Stroj je výborný ako pre domáce fitness, tak pre športovcov, vďaka magnetickému brzdnému systému. Model disponuje LCD displejom, ktorý má pekný vzhľad, ale podľa niektorých užívateľov je menej prehľadný. Nastaviteľná záťaž je manuálne, pričom je možné nastaviť 10 stupňov záťaže a súčasťou balenia je tiež hrudný pás a integrovaný prijímač signálu z Cardo Puls Setu, ktorý meria srdcový pulz s presnosťou EKG.

+ Magnetický brzdný systém, minimálna hlučnosť
Prehľadnosť displeja

ZOBRAZIŤ PONUKU

inSPORTline Oxford

inSPORTline Oxford recenzie a test

Domáce veslovací trenažér inSPORTline Oxford sa môže pýšiť 8 stupni záťaže pri cvičení, ktorými si pretiahnete svalstvo v celom tele. Stroj sa dá jednoducho sklopiť, čím ušetríte miesto pri skladovaní, hlavne v menších bytoch. Nosnosť veslovacieho stoji je 120 kilogramov a má tvarovateľné ergonomické sedadlo. Magnetický brzdový systém zaistí tichý chod a jeho napájanie je riešené pomocou batérií. Určitou nevýhodou je krátka dĺžka pojazdu, čím je vhodnejšie skôr pre menšie osoby a niektorí užívatelia zmieňujú nášľapy s horšou oporou päty.

+ Cena/výkon, skladnosť, ergonomické sedadlo
Krátka dĺžka pojazdu, bez programov

ZOBRAZIŤ PONUKU

NordicTrack RX800

NordicTrack RX800 recenzie a test

Veľmi obľúbený medzi domácimi strojmi je veslovací trenažér NordicTrack RX800. Disponuje manuálnou reguláciou záťaže a jeho nosnosť je pekných 130 kilogramov. Disponuje plynulým chodom a tichosťou po celú dobu cvičenia, aj cez to, že má vzduchový brzdný systém. Napájanie je zabezpečené sieťovým adaptérom, alebo na batérie 4D. Kvalitné sedenie umožňuje anatomicky tvarované sedadlo. Na výber je z mnohých programov a má zabudovaný reproduktor pre počúvanie hudby. Pri pravidelnej manipulácii či skladanie však nepoteší váha trenažéra, ktorá činí 48 kilogramov a radí ho tak medzi najťažšie stroje.

+ Robustný, dobré nášľapy, aj pre vyššie postavy
Pre pravidelnú manipuláciu/skladanie ťažký

ZOBRAZIŤ PONUKU

inSPORTline Yukona

inSPORTline Yukona recenzie a test

Domáce veslovací trenažér inSPORTline Yukon má veľmi dobrý pomer cena/výkon. Jeho hmotnosť je len 20,5 kilogramov, regulácia záťaže je elektronická a vhodná pre osoby do 190 cm s váhou 110 kg. Zároveň je opatrený prednastavenými programami. Počítač vám bude strážiť spálené kalórie, vzdialenosť, tepovú frekvenciu a ďalšie dôležité informácie. Trenažér je vybavený magnetickým brzdným systémom, ktorý zaistí tichá prevádzka sa ľahko ovládateľným počítačom. Trochu škoda je nesklápěcí konštrukcie a podľa ohlasov nie je priamočiara voľba programov (väčšie množstvo volieb).

+ Cena/výkon, množstvo programov, plynulá prevádzka
Nižšia nosnosť

ZOBRAZIŤ PONUKU

Kettler Coach E

Kettler Coach E recenzie a test

Veslovací ergometer Kettler Coach E bol vyvinutý skôr pre profesionálne než na domáce používanie. Nosnosť trenažéru je 130 kilogramov a jeho napájanie je sieťová prípojka na 230 V. Športovcom slúži na vytrvalostný a kondičný tréning. Výber je z hojného počtu programov a má veľký rozsah (15) záťažových stupňov. Regulácia týchto stupňov je manuálna, vybavený je indukčným brzdným systémom a anatomickým sedadlom, ktoré zaisťuje úplne tichý chod stoji. Jeho váha je 47,3 kilogramov a je možné ho využívať aj ako kladku.

+ Pokročilý indukčný brzdný systém, elektronická regulácia záťaže, jednoduchá montáž
Obstarávacia cena a hmotnosť

ZOBRAZIŤ PONUKU

inSPORTline PowerMaster

inSPORTline PowerMaster recenzie a test

Hydraulický veslovací trenažér inSPORTline PowerMaster je vybavený manuálnym ovládaním záťaže a od ostatných sa líšia predovšetkým vhodnosťou pre nenáročný tréning, napríklad pre ženy. Maximálna nosnosť je 120 kilogramov a doporučená výška používateľa je 185 centimetrov. Hmotnosť celého stroja je len 14 kilogramov, takže nie je problém s premiestňovaním. Napájanie je na batérie a rám tvorí oceľová konštrukcia. Počítač zaznamenáva dôležití informácie o cvičení, ako je počet záberov, alebo spálené kalórie.

+ Veľmi skladný a ľahký (14kg), nízka obstarávacia cena
Len pre nenáročný tréning

ZOBRAZIŤ PONUKU

inSPORTline Kobuko

inSPORTline Kobuko recenzie a test

Domáce veslovací trenažér inSPORTline Kobuk je vhodný, ako pre začiatočníkov, tak pre pokročilých. Výhodou je kombinovaný vzduchový a magnetický systém, bez klasického záťažového kolesa, a teda s takmer nulovou potrebou údržby. Okrem transportných koliesok je k dispozícii aj systém vyrovnávanie nerovností, alebo hrudný pás, z ktorého sa prenáša do počítača tepová frekvencia. Počítač zobrazuje tepovku a ďalej prejdenú vzdialenosť, čas, kalórie, počet záberov, celkový počet záberov, SCAN. Odporučená výška pre cvičenca je 195 centimetrov, avšak nosnosť 120 kg je skôr mínusom oproti konkurenčným modelom.

+ Jednoduchá údržba, dĺžka pojazdu 125 cm
Menšia nosnosť

ZOBRAZIŤ PONUKU

inSPORTline Wateres

inSPORTline Wateres recenzie a test

Tak trošku iný veslovací trenažér je inSPORTline Wateres. Líšia sa predovšetkým tým, že má vodnú reguláciu záťaže, vďaka čomu pri cvičení vydáva príjemný šum vody. Jeho váha je 31 kilogramov a jeho nosnosť až 150 kilogramov, takže je aj pre silnejšie postavy. Už tradične je vybavený počítačom, ktorý má jednoduché ovládanie, bez väčšieho množstva programov. Výhodou je hrudný pás, ktorý je súčasťou balenia. Ovládanie záťaže je manuálne, s vodnou záťažou medzi 8,8 a 16 kg. Ďalej je vybavený sklápacou konštrukciou a transportnými kolieskami pre pohodlné uskladnenie. Zdroj napájania je na dve AA batérie.

+ Vodný trenažér s tichým chodom, veľká nosnosť, pás na meranie tepu
Krátka dĺžka pojazdu, jednoduchý počítač

ZOBRAZIŤ PONUKU

Ako vybrať veslársky trenažér

Jeden z hlavných cieľov obstaranie veslárskeho trenažéra je určite zlepšenie kondície a cvičenia samotnej. Slúži k celkovému pretiahnutie tela a spálenie prebytočných kalórií, prípadne naberanie svalovej hmoty. Pri výbere stroja by ste mali napríklad sledovať, či sa dá sklopiť, či má veľký výber programov a aká je jeho váha v prípade prenášanie.

Brzdný systém

Existuje niekoľko druhov brzdných systémov a to vzduchový, magnetický, hydraulický, indukčný alebo tiež vodný. Brzdný systém udáva napríklad hlučnosť či plynulosť stroje.

Odporové alebo tiež trecí trenažéry využívajú gumové lanká s rôznou tuhosťou. Výhoda týchto fitness strojí spočíva v tichom chode, stabilný záťaži a najnižšie obstarávacej cene. Na druhú stranu je tu minimálna možnosť nastavenia záťaže alebo programové vybavenie.

Hydraulický brzdný systém s piestami patrí tiež do veslovacích trenažérov s nízkou obstarávacou cenou. Táto veslá majú malé rozmery a váhu, ľahko sa obsluhujú. Sú však skôr pre menšie a drobnejšie cvičenca, napríklad ženy, pretože sú typické pre kratšie pojazd a nižšie stabilitu.

Magnetické veslovacie trenažéry sú najrozšírenejším typom a vhodné ako pre domáce cvičenie, tak na profesionálny tréning a do fitness centier. Systém tvorí magnety umiestnené blízko záťažového kolesa a vzdialenosťou od neho sa reguluje odpor, a teda záťaž počas cvičenia. Tá môže byť nastavená elektronicky aj manuálne.

Vzduchovo magnetické trenažéry využívajú kladov oboch systémov. Po obvode záťažového kolesa sa nachádzajú lopatky, ktoré pôsobia na vzduch, čím vytvára odpor. Prítomnosť magnetov zase slúži na úpravu záťaže a obtiažnosti cvičenia. Výsledkom je pohyb najbližší reálnemu veslovanie. Určite je tak možno odporučiť športovcom.

Vodný veslovací trenažér je do určitej miery raritou. Odpor zaisťujú točiace sa lopatky v nádrži umiestnenej pod strojom. Nádrž je spravidla priehľadná a vzniká tak veľmi zaujímavá podívaná, doplnená o podobné zvuky, ktoré robí voda pri naozajstnom veslovaní. Regulácia záťaže prebieha uberaním, alebo pridávaním vody, čo je pre bežné cvičenie vcelku nevhodné, a preto ich využívajú hlavne športovci trénujúcich na dlhé trate s podobnou záťažou.

Indukčný brzdný systém vyžaduje zapojenie veslárskeho trenažéra do napájania na 230 V. Brzdenie zotrvačníka potom prebieha pomocou elektromagnetickej indukcie, vďaka čomu možno veľmi presne regulovať záťaž. Výhodou je tiež veľmi tichý chod pri cvičení. Indukčné trenažéry patrí medzi drahšie modely a skôr pre profesionálne použitie.

Napájanie stroje

Jedna z mnohých hľadísk pri kúpe je aj napájanie. To zaisťuje celkový chod stroja a jeho funkcie, ktoré si môžete počas cvičenia vybrať. Práve vďaka napájaniu máme dostatok informácií, ktoré počítač ponúka, takže ste v neustálom prehľadu o všetkom, čo práve robíte. Či už to sú informácie o prejdené vzdialenosti, alebo o spálených kalórií, tak práve napájanie to všetko zaisťuje. Veslovací trenažér môže byť napájaný buď batériami vo väčšine prípadov tipu AA, alebo na 230 V.

Regulácia záťaže

Veslovacie trenažéry sú vybavené reguláciou záťaže, a to či už pre domáce užívanie, tak pre profesionálov. Záťaž je možné počas cvičenia meniť, buď manuálne, alebo elektronicky. Vždy je dobré sa pozrieť, koľko stupňov záťaže daný stroj má a či je jeho súčasťou HRC program. Ten zaisťuje zníženie alebo zvýšenie záťaže, tak aby bol cvičiteľ v neustále optimálnej tepovej frekvencii. Pozor, nie každý veslovací trenažér je vybavený HRC systémom.

Programová výbava stroja

Veľmi dôležitá vlastnosť stroja, je jeho programová výbava. Je dobré prihliadať na zdatnosť cvičenca, či je ovládanie dostatočne jednoduché, aké je osvetlenie obrazovky a jeho kompletné programy. Tie môžu ponúkať cvičenie rôznych kategórií, alebo priamo závod, proti stroju samotnému.

Základom je určite ľahká predvoľba programov a hrudný pás, ktorý zlepšuje efektivitu cvičenia. Pozor, hrudný pás nemusí byť súčasťou balenia, ale musí sa dokupovať samostatne. Samozrejme čím viac programov a funkcií, tým bude cena veslovacieho trenažéru drahšie.

Funkcie trenažéra

Pri kúpe určite nesmieme zabudnúť na funkcie, čo daný stroj ponúka a aký má rozsah. Samozrejme čím drahšie veslovací trenažér zaobstaráte, tým viac funkcií bude pravdepodobne mať. Medzi hlavné funkcie, ktoré sú počas cvičenia využité sú spálené kalórie, prejdené kilometre, počet záberov, tepová frekvencia a v neposlednom rade tiež odcvičený čas. Záleží tiež na počte programov, ktorý stroj ponúka.

Ak budete chcieť zhodiť prebytočné kalórie, určite by ste mali volil stroj, ktorý priamo počíta, koľko kalórií počas cvičenia zhodíte a za aký čas. Podľa toho možno stanoviť cvičiaci plán, ktorého sa môžete držať určité obdobie a postupne pridávať.

Sklápací mechanizmus

Jedna z hlavných vecí, na ktoré pri kúpe prihliadať je práve sklápací mechanizmus stroja. Ten slúži k ušetreniu miesta vo vašom dome alebo byte. Dávajte si však pozor, sklápací mechanizmus ušetrí síce veľké miesto, ale je dobré sa pozrieť na parametre, aj v zloženom stave. Niektoré stroje sú síce sklápacie, ale aj na výšku môžu zabrať dosť miesta.

Výška cvičenca a dĺžka pojazdu

Pozor si pri kúpe musíte dať aj na to, aká je maximálna odporúčaná výška pre daný stroj. V značnej miere tento údaj zodpovedá aj dĺžke pojazdu. Tá určuje vzdialenosť lavice, po ktorej sa sedačka pohybuje. Čím vyššia máte postavu, tým dlhšia dĺžku jazdy budete potrebovať, aby ste propnuli celé telo a ťah tak vykonali efektívne.

Hmotnosť a nosnosť

Okrem skladacieho mechanizmu je určitým faktorom aj hmotnosť trenažéra. Tá býva rôzna, okrem iného s ohľadom na použité materiály. Typicky hydraulická veslá sú najľahšie a pohybujú sa cca do 20 kg. Vzduchové trenažéry sú naopak najťažšie, pokojne sa 40 kg a viac. Uprostred sa potom pohybujú magnetické trenažéry s približným rozsahom 20 – 40 kilogramov.

Nosnosť je rovnako ako výška cvičenca dôležitým parametrom, obzvlášť ak máte robustný postavu. Niektoré veslárske trenažéry môžu mať nezvyčajne nízky limit okolo 110 kg. Je dobré tiež počítať s určitou rezervou a nevyužívať maximálne zaťaženie.

Otázky pri výbere veslárskeho trenažéru

Aký veslovací trenažér na doma?

Domáci veslovací trenažér by mal mať skladaciu konštrukciu a nehľadiac na ňu sa zamerajte na jeho celkové rozmery a prípadne i hmotnosť. Najobľúbenejšie veslovacie trenažéry na doma sú tie s magnetickou brzdou, ich chod je totiž tichý, čo v byte určite oceníte.

Vzduchový veslovací trenažér, alebo magnetický?

Magnetický veslovací trenažér je najrozšírenejším typom, s ktorým sa stretnete. Má spravidla väčší počet záťaži a lepšiu programovú vybavenosť. Vzduchový veslovací trenažér môže byť aj v kombinácii s magnetickou brzdou a v tejto zostave sa pohyb najviac podobá naozajstnému veslovaniu. Je preto obľúbený ako u profesionálnych športovcov, tak aj u náročnejších hobby športovcov.

Aké sú najlepšie značky veslovacích trenažérov?

Najlepšie značky veslovacích trenažérov sú Concept2, Kettler a Insportline. Práve posledná spomínaná značka má ponuku veslárskych trenažérov veľmi obsiahlu a svoj model si tu nájde ako začiatočník, tak pokročilý športovec.

Kde kúpiť veslovací trenažér?

Najväčší ponuku nájdete samozrejme na internete a v tejto súvislosti možno spomenúť opäť Insportline s ich trenažéry vlastnej značky. Niekoľko veslovacích trenažérov ponúka aj e-shop Lidl za veľmi zaujímavé peniaze a v neposlednom rade môže zaujať aj Decathlon s privátnou značkou veslovacích trenažérov Domyos.