Vyberáme najlepší tyčový mixér

Máloktorý kuchynský spotrebič ponúkne tak multifunkčné využitie, ako práve tyčový mixér. Je skladný, ľahko prenositeľný a radí sa k najmenej hlučným spotrebičom do kuchyne. Navyše ako bezdrôtový, teda akumulátorový tyčový mixér, poskytne viac flexibility a menej prekážok na pracovnom stole. S pomocou rôznych nástavcov je ponorný mixér schopný mixovať, sekať, šľahať, strúhať, krájať, drviť alebo miesiť. Oproti robotu možné taktiež s tyčovým mixérom pracovať priamo v hrnci alebo nádobe a odpadne potreba suroviny premiestňovať. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie tyčové mixéry pre rok 2019, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie tyčové mixéry 2019

VzhľadModelPríkon 
Braun Multiquick 7 MQ785750 W
Tefal InfinyForce HB863A38700 W
Bosch MSM66150600 W
Concept TM4730800 W
Braun Multiquick 5 MQ545600 W
Bosch MaxoMixx MSM88190800 W
Gorenje HB804QR800 W
Braun Multiquick 7 MQ775750 W
ETA Sapelo 3013800 W
Hyundai HB 983380 W

Recenzie ponorných mixérov

Braun Multiquick 7 MQ785 Patisserie Plus

Braun Multiquick 7 MQ785 recenzie

Tyčový mixér Braun Multiquick 7 MQ785 Patisserie Plus je víťaz niekoľkých nezávislých testov a samotná povesť tohto výrobcu je synonymom kvality. Praktické ovládanie zaisťuje tlačidlo, u ktorého silou stisku regulujete otáčky mixéra, pričom disponuje desiatimi rýchlosťami. Spodná časť mixovacej nohy je z nerezu a zaistí hladký výsledok bez nadbytočného rozstreku surovín. Príslušenstvo obsahuje disky na strúhanie a krájanie alebo hnetací hák.

Pre – Nástavce a food processor (1,5 l)
Proti – Chýba nadstavec na pyré

ZISTIŤ CENU

Tefal InfinyForce HB863A38

Tefal InfinyForce HB863A38 recenzieTefal InfinyForce HB863A38 je tyčový mixér so silným elektromotorom a schopnosťou drviť ľad aj orechy. Disponuje kovovou mixovacej nohou sa 4 čepeľami, kde dve sú naklonené a dve rovné, čím zachytí maximum potravín a efektívnejšie vykoná úkon. Váhou sa radí skôr k ťažším mixérom, čo je dané jeho kovovou konštrukciou. Z hľadiska bezpečnosti a pohodlia poteší protišmykový úchyt. Plynule regulovať rýchlosť možno v 20 úrovniach, vrátane funkcie Turbo pre okamžitý maximálny výkon.

Pre – Počet rýchlostí a technológia sa 4 čepeľami
Proti – Nádoba na šľahanie a mixovanie (len 800 ml)

ZISTIŤ CENU

Bosch MSM66150

Bosch MSM66150 recenziePonorný mixér Bosch MSM66150 sa radí k lacným tyčovým mixérom s dobrým pomerom medzi cenou a kvalitou. Disponuje 12 rýchlosťami, pulzným spínačom uvádzajúci mixér do chodu a problém pre neho nebude ani drvenie ľadu. V príslušenstve je prítomná metla na šľahanie, sekací nadstavec, mixovacia nádoba a odnímateľná nerezová noha so štyrmi nožmi. Ide však o lacný, základný model, takže tu nie sú nástavce na strúhanie alebo krájanie.

Pre – Cena / kvalita, dostatočný výkon
Proti – Občas problém so stabilitou šľahacie metly

ZISTIŤ CENU

Concept TM4730

Concept TM4730 recenzieTyčový mixér s výkonným motorom, tak možno opísať Concept TM4730, ktorý vyčnieva s príkonom 800 W. Okrem výkonu zaujme aj svojim dizajnom. Povrh mixéra je na dotyk zamatový a vyznačuje sa protišmykovými vlastnosťami. Rukoväť mixéra má pohodlný ergonomický tvar a odnímateľná noha je z nerezu. Otáčky možno plynule regulovať v jedenástich úrovniach a mixovať môžete v priloženej nádobe s kapacitou 0,6 l. Príslušenstvo ďalej zahŕňa metlu na šľahanie a nádobu s nožmi na sekanie alebo drvenie.

Pre – Výkonný motor a turbo, dizajn
Proti – Hlučnosť

ZISTIŤ CENU

Braun Multiquick 5 MQ545 Aperitive

Braun Multiquick 5 MQ545 recenzieK ľahkým ponorným mixérom patrí Braun Multiquick 5 MQ545 aperitívy, kedy so svojou hmotnosťou 0,7 kg dosahuje takmer polovice toho, čo naopak ťažšie mixéry. Pohodlné používanie ďalej uľahčuje mäkká rukoväť. Príkon mixéra je síce nižšia, avšak výkonovo zvládne aj drvenie ľadu. Čo zaujme je nádoba na mixovanie mletého mäsa, ktorá je súčasťou výbavy. Určitým sklamaním je však obmedzenosť nastavenie rýchlosti, kedy si musíte vystačiť s pulzným spínačom s jednou rýchlosťou a turbo tlačidlom.

Pre – Mixovanie mletého mäsa, veľmi nízka hmotnosť
Proti – Škála rýchlostí

ZISTIŤ CENU

Bosch MaxoMixx MSM88190

Bosch MaxoMixx MSM88190 recenzieMultifunkčný tyčový mixér Bosch MaxoMixx MSM88190 môže pokojne konkurovať kuchynskému robotu. Silný motor doplňuje bohaté príslušenstvo, v ktorom nájdete nástavce pre sekanie, krájanie, strúhanie, hnetenie a drvenie. Vo výbave nechýba ani metla na sneh z nerezu, ktorý tvorí konštrukciu tiež samotného mixéra, čo sa prejavuje na jeho vyššej hmotnosti (2,5 kg).

Pre – Široké príslušenstvo a vysoký výkon
Proti – Absencia odkladacieho stojanu

ZISTIŤ CENU

Gorenje HB804QR

Gorenje HB804QR recenzieVšestranný a dizajnovo odlišujúce je tyčový mixér Gorenje HB804QR so svojim celokovovým prevedením a plastovými detaily v červenej farbe, ktorá sa zároveň prelína aj dodaným príslušenstvom. Vysoký príkon ponorného mixéra nebude mať problém s orechmi ani ľadom a dopĺňa ho aj odlišujúce regulácia otáčok, ktorá prebieha pomocou špeciálneho kolieska. Výbava mixéra potom zahŕňa chopper s nádobou, mixovaciu nádobu, metlu na šľahanie alebo stojan vo farbe mixéri.

Pre – Zladený dizajn, pohodlné ovládanie
Proti – Hmotnosť a rozmery

ZISTIŤ CENU

Braun Multiquick 7 MQ775 Patisserie

Braun Multiquick 7 MQ775 recenzieĎalšie tyčový mixér so širokým príslušenstvom je Braun Multiquick 7 MQ775 Patisserie, ktorý má v zásobe háky na cesto, nástavec na sekanie, nerezovú metlu na šľahanie, disky na krájanie a strúhanie, odmernú nádobu, a ešte k ponornému mixéra získate food processor s objemom 1 , 5 l. Prítomná je tiež technológia Smart Speed, vďaka ktorej je možné regulovať otáčky poho intenzitou stisku.

Pre – Výbava vrátane food processoru
Proti – Chýba mu stojan

ZISTIŤ CENU

ETA Sapelo 3013

ETA Sapelo 3013 recenzieK tyčovým mixérom so silným motorom patrí tiež ETA Sapelo 3013, ktorý disponuje príkonom 800 W so šiestimi polohami pre nastavenie rýchlosti a turbo tlačidlom pre krátkodobý plný výkon mixéra. Výbava ponorného mixéra zahŕňa chopper nástavec, metlu na šľahanie a vysokú mixovaciu nádobu. Zaujímavosťou sú tiež podsvietené tlačidlá, ktorá zároveň indikujú zapojenie mixéra.

Pre – Silný motor, podsvietené tlačidlá
Proti – Chýba veko u nízke misky

ZISTIŤ CENU

Hyundai HB 983

Hyundai HB 983 recenzieHyundai HB 983 sa radí medzi základné tyčové mixéry disponujúci odnímateľnou nôh a najnutnejším príslušenstvom. Príkon mixéra je púhych 380 W, s ktorým pripravíte mäkké suroviny, omáčky alebo polievky. Drvenie ľadu je v tomto prípade značne diskutabilná. Vo výbave má mixovaciu a šľahacie nádobu, multifunkčné sekáčik a nerezovou metlu. Vzhľadom k nízkej cene nemožno očakávať zázraky ani v spracovaní, teda mixér má plastovú konštrukciu, na druhej strane má v celku dlhý kábel.

Pre – Základný model za nízku cenu
Proti – Nízky výkon

ZISTIŤ CENU

Ako vybrať tyčový mixér

Pri výbere ponorného mixéra postačí sledovať pár podstatných parametrov a vlastností. Predovšetkým prevedenie tyčového mixéra môže byť plastové, kovové alebo v kombinácii oboch. Niektoré modely majú nohu pevne spojenú s motorom mixéra, iné ju majú odnímateľnou. Ďalej sa odlišujú počtom rýchlostných stupňov alebo napríklad príkonom.

Konštrukcia tyčového mixéra

Väčšina tyčových mixérov má odnímateľnú nohu, avšak stretnete sa aj s tými, ktoré majú nohu pevne spojenú k hnacom hriadeli motora. Výhodou neodmontovateľné nohy je celková robustnosť, avšak na úkor vymeniteľnosti alebo možnosti umývať nohu v umývačke. Tyčové mixéry s odnímateľnou nôh je možné pripnúť k prípojnému príslušenstva, a tým získať skutočne multifunkčný prístroj.

S konštrukciou súvisí tiež materiál mixéra. Pri častom používaní je určite vhodné siahnuť po kovovom tyčovom mixéri s dlhšou predpokladanou životnosťou. Kovové mixéry sú typicky ťažšie, čo môže byť na jednu stranu výhoda (väčšia stabilita v ruke), ale tiež diskomfort pri dlhšom používaní.

Výkonnosť a rýchlostné stupne

Výkonnosť tyčového mixéra sa odvodzuje od príkonu spotrebiča, ktorý sa pohybuje od 350 W do 800 W. Silnejšie a výkonnejšie tyčový mixér bude mať typicky vyšší príkon. Dostatočná sila mixéra je obzvlášť dôležitá pri mixovaní alebo drvenie náročných surovín, akým je potrebné ľad.

Niektoré postupy či potraviny vyžadujú špecifické rýchlosti, čo môže ovplyvniť výber mixéra. Základné mixéry disponujú dvoma rýchlostnými stupňami, strednej a vyššej kategórie mixérov potom umožňuje desať až dvadsať rýchlostných polôh.

Hmotnosť a údržba

Hmotnosť ponorného mixéra sa pohybuje od necelého kilogramu až po viac ako dva kilogramy, čo je do značnej miery je to dané plastovým alebo kovovým spracovaním. Vyššia váha vylepšuje stabilitu mixéra, na druhú stranu prináša diskomfort pri dlhšom používaní. Dôležitá je tiež ergonómia, kedy je telo mixéra pogumované či špeciálne tvarované pre pohodlné držanie.

U ponorných mixérov s odnímateľnou nôh možno dať nohu aj s príslušenstvom do umývačky, aj keď je vhodné ešte prekontrolovať u konkrétneho príslušenstva tento spôsob údržby. Tyčový mixér s pevnou nohou je však potrebné umyť v ruke.

Príslušenstvo (nástavce, nádoby)

Rozsah príslušenstva určí, ako multifunkčný váš tyčový mixér vo výsledku bude. K základnej výbave patrí metla na šľahanie, nože sa sekacie nádobou, využiteľnú aj na drvenie ľadu, a vysoká nádoba na sekanie. Vybavenejší ponorné mixéry majú tiež špeciálnu nástavce s nádobou na krájanie, strúhanie a miesenie, čím môžu konkurovať aj kuchynským robotom.