Vyberáme najlepší tyčový mixér

TOP 3 tyčové mixéry

Braun Multiquick 7 MQ785

Tefal InfinyForce HB863A38

Bosch MSM66150

Multifunkčný tyčový mixér so širokým príslušenstvom, ochranou proti vystrekovaniu a technológiou „Smart speed“. Náš víťaz testu porovnania.Robustný ponorný mixér so silným elektromotorom, vhodný na orechy i drvenie ľadu.Lacný tyčový mixér s absenciou širšieho príslušenstva, ale inak dobrým výkonom a nerezovým nástavcom na horúce pokrmy.
+ Nástavce a food processor (1,5 l)+ Počet rýchlostí a technológia sa 4 čepeľami+ Cena / kvalita, dostatočný výkon
- Chýba nadstavec na pyré- Nádoba na šľahanie a mixovanie (len 800 ml)- Občas problém so stabilitou šľahacie metly

Orientačná Cena
94,90 €

Orientačná Cena
45,90 €

Orientačná Cena
32,40 €

Máloktorý kuchynský spotrebič ponúkne tak multifunkčné využitie, ako práve tyčový mixér. Je skladný, ľahko prenositeľný a radí sa k najmenej hlučným spotrebičom do kuchyne. Navyše ako bezdrôtový, teda akumulátorový tyčový mixér, poskytne viac flexibility a menej prekážok na pracovnom stole. S pomocou rôznych nástavcov je ponorný mixér schopný mixovať, sekať, šľahať, strúhať, krájať, drviť alebo miesiť. Oproti robotu možné taktiež s tyčovým mixérom pracovať priamo v hrnci alebo nádobe a odpadne potreba suroviny premiestňovať. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie tyčové mixéry pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie tyčové mixéry (Test 2024)

VzhľadModelPulzný spínačPríkonPočet rýchlostíNádoba na mixovanieFunkcia strúhanieHmotnosťDostupnosť
Braun Multiquick 7 MQ785 recenzie a testBraun Multiquick 7 MQ785Áno750 WVariabilnáÁnoÁno0,85 Kg
Tefal InfinyForce HB863A38 recenzie a testTefal InfinyForce HB863A38Áno700 W20ÁnoNie1,3 Kg
Bosch MSM66150 recenzie a testBosch MSM66150Áno600 W12ÁnoNie1,3 Kg
Concept TM4730 recenzie a testConcept TM4730Áno800 W11ÁnoNie0,9 Kg
Braun Multiquick 5 MQ545 recenzie a testBraun Multiquick 5 MQ545Áno600 W2ÁnoNie0,7 Kg
Bosch MaxoMixx MSM88190 recenzie a testBosch MaxoMixx MSM88190Áno800 W12ÁnoÁno2,5 Kg
Gorenje HB804QR recenzie a testGorenje HB804QRÁno800 W2ÁnoNie2,1 Kg
Braun Multiquick 7 MQ775 recenzie a testBraun Multiquick 7 MQ775Áno750 W10ÁnoÁno0,85 Kg
ETA Sapelo 3013 recenzie a testETA Sapelo 3013Áno800 W6ÁnoNie1,4 Kg
Hyundai HB 983 recenzie a testHyundai HB 983Nie380 W2ÁnoNie1,1 Kg

Zobraziť celú ponuku

Recenzie ponorných mixérov

Braun Multiquick 7 MQ785 Patisserie Plus

Braun Multiquick 7 MQ785 recenzie a test

Tyčový mixér Braun Multiquick 7 MQ785 Patisserie Plus je víťaz niekoľkých nezávislých testov a samotná povesť tohto výrobca je synonymom kvality. Praktické ovládanie zaisťuje tlačidlo, u ktorého silou stisku regulujete otáčky mixéra, pričom disponuje desiatimi rýchlosťami. Spodná časť mixovacej nohy je z nerezu a zaistí hladký výsledok bez nadbytočného rozstreku surovín. Príslušenstvo obsahuje disky na strúhanie a krájanie alebo hnetací hák.

+ Nástavce a food processor (1,5 l)
Chýba nadstavec na pyré

Tefal InfinyForce HB863A38

Tefal InfinyForce HB863A38 recenzie a test

Tefal InfinyForce HB863A38 je tyčový mixér so silným elektromotorom a schopnosťou drviť ľad aj orechy. Disponuje kovovou mixovacej nohou sa 4 čepeľami, kde dve sú naklonené a dve rovné, čím zachytí maximum potravín a efektívnejšie vykoná úkon. Váhou sa radí skôr k ťažším mixérom, čo je dané jeho kovovou konštrukciou. Z hľadiska bezpečnosti a pohodlia poteší protišmykový úchyt. Plynule regulovať rýchlosť možno v 20 úrovniach, vrátane funkcie Turbo pre okamžitý maximálny výkon.

+ Počet rýchlostí a technológia sa 4 čepeľami
Nádoba na šľahanie a mixovanie (len 800 ml)

Bosch MSM66150

Bosch MSM66150 recenzie a test

Ponorný mixér Bosch MSM66150 sa radí k lacným tyčovým mixérom s dobrým pomerom medzi cenou a kvalitou. Disponuje 12 rýchlosťami, pulzným spínačom uvádzajúci mixér do chodu a problém pre neho nebude ani drvenie ľadu. V príslušenstve je prítomná metla na šľahanie, sekací nadstavec, mixovacia nádoba a odnímateľná nerezová noha so štyrmi nožmi. Ide však o lacný, základný model, takže tu nie sú nástavce na strúhanie alebo krájanie.

+ Cena / kvalita, dostatočný výkon
Občas problém so stabilitou šľahacie metly

Concept TM4730

Concept TM4730 recenzie a test

Tyčový mixér s výkonným motorom, tak možno opísať Concept TM4730, ktorý vyčnieva s príkonom 800 W. Okrem výkonu zaujme aj svojim dizajnom. Povrh mixéra je na dotyk zamatový a vyznačuje sa protišmykovými vlastnosťami. Rukoväť mixéra má pohodlný ergonomický tvar a odnímateľná noha je z nerezu. Otáčky možno plynule regulovať v jedenástich úrovniach a mixovať môžete v priloženej nádobe s kapacitou 0,6 l. Príslušenstvo ďalej zahŕňa metlu na šľahanie a nádobu s nožmi na sekanie alebo drvenie.

+ Výkonný motor a turbo, dizajn
Hlučnosť

Braun Multiquick 5 MQ545 Aperitive

Braun Multiquick 5 MQ545 recenzie a test

K ľahkým ponorným mixérom patrí Braun Multiquick 5 MQ545 aperitívy, kedy so svojou hmotnosťou 0,7 kg dosahuje takmer polovice toho, čo naopak ťažšie mixéry. Pohodlné používanie ďalej uľahčuje mäkká rukoväť. Príkon mixéra je síce nižšia, avšak výkonovo zvládne aj drvenie ľadu. Čo zaujme je nádoba na mixovanie mletého mäsa, ktorá je súčasťou výbavy. Určitým sklamaním je však obmedzenosť nastavenie rýchlosti, kedy si musíte vystačiť s pulzným spínačom s jednou rýchlosťou a turbo tlačidlom.

+ Mixovanie mletého mäsa, veľmi nízka hmotnosť
Škála rýchlostí

Bosch MaxoMixx MSM88190

Bosch MaxoMixx MSM88190 recenzie a test

Multifunkčný tyčový mixér Bosch MaxoMixx MSM88190 môže pokojne konkurovať kuchynskému robotu. Silný motor doplňuje bohaté príslušenstvo, v ktorom nájdete nástavce pre sekanie, krájanie, strúhanie, hnetenie a drvenie. Vo výbave nechýba ani metla na sneh z nerezu, ktorý tvorí konštrukciu tiež samotného mixéra, čo sa prejavuje na jeho vyššej hmotnosti (2,5 kg).

+ Široké príslušenstvo a vysoký výkon
Absencia odkladacieho stojanu

Gorenje HB804QR

Gorenje HB804QR recenzie a test

Všestranný a dizajnovo odlišujúce je tyčový mixér Gorenje HB804QR so svojim celokovovým prevedením a plastovými detaily v červenej farbe, ktorá sa zároveň prelína aj dodaným príslušenstvom. Vysoký príkon ponorného mixéra nebude mať problém s orechmi ani ľadom a dopĺňa ho aj odlišujúce regulácia otáčok, ktorá prebieha pomocou špeciálneho kolieska. Výbava mixéra potom zahŕňa chopper s nádobou, mixovaciu nádobu, metlu na šľahanie alebo stojan vo farbe mixéri.

+ Zladený dizajn, pohodlné ovládanie
Hmotnosť a rozmery

Braun Multiquick 7 MQ775 Patisserie

Braun Multiquick 7 MQ775 recenzie a test

Ďalší tyčový mixér so širokým príslušenstvom je Braun Multiquick 7 MQ775 Patisserie, ktorý má v zásobe háky na cesto, nástavec na sekanie, nerezovú metlu na šľahanie, disky na krájanie a strúhanie, odmernú nádobu, a ešte k ponornému mixéra získate food processor s objemom 1 , 5 l. Prítomná je tiež technológia Smart Speed, vďaka ktorej je možné regulovať otáčky poho intenzitou stisku.

+ Výbava vrátane food processoru
Chýba mu stojan

ETA Sapelo 3013

ETA Sapelo 3013 recenzie a test

K tyčovým mixérom so silným motorom patrí tiež ETA Sapelo 3013, ktorý disponuje príkonom 800 W so šiestimi polohami pre nastavenie rýchlosti a turbo tlačidlom pre krátkodobý plný výkon mixéra. Výbava ponorného mixéra zahŕňa chopper nástavec, metlu na šľahanie a vysokú mixovaciu nádobu. Zaujímavosťou sú tiež podsvietené tlačidlá, ktorá zároveň indikujú zapojenie mixéra.

+ Silný motor, podsvietené tlačidlá
Chýba veko u nízke misky

Hyundai HB 983

Hyundai HB 983 recenzie a test

Hyundai HB 983 sa radí medzi základné tyčové mixéry disponujúci odnímateľnou nôh a najnutnejším príslušenstvom. Príkon mixéra je púhych 380 W, s ktorým pripravíte mäkké suroviny, omáčky alebo polievky. Drvenie ľadu je v tomto prípade značne diskutabilná. Vo výbave má mixovaciu a šľahacie nádobu, multifunkčné sekáčik a nerezovou metlu. Vzhľadom k nízkej cene nemožno očakávať zázraky ani v spracovaní, teda mixér má plastovú konštrukciu, na druhej strane má v celku dlhý kábel.

+ Základný model za nízku cenu
Nízky výkon

Najpredávanejšie tyčové mixéry na trhu

Medzi najpredávanejšie tyčové mixéry patrí Braun, Tefal, Bosch, Concept alebo ETA. Najlacnejšie tyčové mixéry predáva Lidl a Sencor.

Ako vybrať tyčový mixér

Tyčový mixér je všestranným pomocníkom v kuchyni a mnohokrát praktickejšie voľbou ako bežný stolný mixér alebo kuchynský robot. S dostatočnou výbavou je schopný mixovať, sekať, šľahať, strúhať, krájať, drviť i miesiť. Nie je tak problém pripraviť polievku, omáčku, koktail, detskú výživu, ľadovú triešť, mixovať horúce pokrmy priamo v hrnci alebo nasekať bylinky s cibuľou.

Pri výbere ponorného mixéra postačí sledovať pár podstatných parametrov a vlastností. Predovšetkým prevedenie tyčového mixéra môže byť plastové, kovové alebo kombináciou oboch. Niektoré modely majú nohu pevne spojenú s motorom mixéra, iné ju majú odnímateľnou. Ďalej sa odlišujú počtom rýchlostných stupňov alebo napríklad príkonom.

Konštrukcia mixéra

Väčšina tyčových mixérov má odnímateľnú nohu, avšak stretnete sa aj s tými, ktoré majú nohu pevne spojenú k hnacom hriadeli motora. Výhodou neodmontovateľné nohy je celková robustnosť, avšak na úkor vymeniteľnosti alebo možnosti umývať nohu v umývačke.

Tyčové mixéry s odnímateľnou nôh je možné pripnúť k prípojnému príslušenstva, a tým získať skutočne multifunkčný prístroj. Má to však aj svoje nevýhody, konkrétne pri častej výmene nástavcov môže dôjsť k vôli medzi komponentmi, a to predovšetkým u lacnejších modelov.

U ponorných mixérov s odnímateľnou nôh možno dať nohu aj s príslušenstvom do umývačky, aj keď je vhodné ešte prekontrolovať u konkrétneho príslušenstva tento spôsob údržby. Tyčový mixér s pevnou nohou je však potrebné umyť v ruke.

Materiál (nerez, plast)

S konštrukciou súvisí tiež materiál mixéra. Dajte pozor, k akej konkrétnej časti udávaný materiál odkazuje. Môže sa totiž jednať buď o celkové prevedenie, alebo, a to je častejšie, telo a nohu mixéra.

Pri častom používaní je určite vhodné siahnuť po kovovom tyčovom mixéri s dlhšou predpokladanou životnosťou. Ak nechcete celokovové vyhotovenie, napríklad kvôli vyššej váhe, môžete zvoliť aspoň mixér s nerezovou nohou, okrem iného kvôli vyššej odolnosti voči teplote alebo pri manipulácii.

Plastový tyčový mixér je ľahší, lacnejší, ale aj menej odolný. Vhodnejšie je skôr na mixovanie a prípravu studených surovín a nevhodný pre prácu s teplými pokrmami. Častým používaním môže dôjsť aj k zlomeniu nohy.

Hmotnosť a ergonómia

Hmotnosť ponorného mixéra sa pohybuje od necelého kilogramu až po viac ako dva kilogramy, čo je do značnej miery dané plastovým alebo kovovým spracovaním. Vyššia váha vylepšuje stabilitu mixéra, na druhú stranu prináša diskomfort pri dlhšom používaní, takže ľahší mixér môže byť lepšou voľbou, a to aj cez to, že mixovacej doba je zvyčajne krátka.

Dôležitá je tiež ergonómia, kedy je telo mixéra pogumované či špeciálne tvarované pre pohodlné držanie. Opäť ide o faktor, ktorý nadobúda na relevantnosť s dobou mixovania.

Napájací kábel

V užívateľských recenziách najrôznejších spotrebičov sa často ako nevýhoda uvádza dĺžka kábla. U ponorného mixéra je to obzvlášť dôležitý údaj, pretože bude ovplyvňovať možnosti manipulácie. Zvážte aj prostredie, v ktorom budete pracovať a dostupnosť zásuviek. Akumulátorové tyčové mixéry poháňané batériami sú skôr výnimkou a mobilita je obvykle vykúpená nižším výkonom.

Výkonnosť

Príkon

Výkonnosť tyčového mixéra sa odvodzuje od príkonu spotrebiča, ktorý sa pohybuje približne od 350 W do 800 W. Silnejší a výkonnejší tyčový mixér bude mať typicky vyšší príkon. Dostatočná sila mixéra je obzvlášť dôležitá pri mixovaní alebo drvenie náročných surovín, akým je napríklad ľad. Vzhľadom na krátkej dobe použitie nemá zmysel klásť príliš veľký dôraz na spotrebu.

Ponorné mixéry s nízkym príkonom sú vhodné len pre mäkké suroviny, typicky pre mixovanie ovocia (banán, čučoriedky). Na prípravu náročných pokrmov alebo k drvenie ľadu či mixovanie orechov budete potrebovať výkonný mixér, ktorý sa navyše pri prevádzke nebude prehrievať.

Rýchlostné stupne

Niektoré postupy či potraviny vyžadujú špecifické rýchlosti, čo môže ovplyvniť výber mixéra. Základné tyčové mixéry disponujú dvoma rýchlostnými stupňami, strednej a vyššej kategórie mixérov potom umožňuje desať až dvadsať rýchlostných polôh.

Prepínanie rýchlostných stupňov je plynulé, bez potreby prístroj vypínať. Niektoré mixéry umožňujú variabilnú rýchlosť, ktorú upravujete intenzitou stlačení tlačidla. Ak budete voliť silnejší model, oplatí sa venovať pozornosť pulzné funkcii, ktorá príde vhod pri mixovaní tvrdých surovín.

Príslušenstvo (nástavce, nádoby)

Rozsah príslušenstva určí, ako multifunkčný váš tyčový mixér vo výsledku bude. Ak sa rozhodnete, že si ďalšie doplnky dokúpite zvlášť, ohlídejte si kompatibilitu s vaším mixérom. Rozdiely môžu byť aj v rámci jednej značky (iné modelové rady).

K základnej výbave patrí metla na šľahanie, nože sa sekacie nádobou, využiteľnú aj na drvenie ľadu, a vysoká nádoba na sekanie. Vybavenejší ponorné mixéry majú tiež špeciálne nástavce s nádobou na krájanie, strúhanie a miesenie, čím môžu do určitej miery konkurovať kuchynským robotom.

Praktickým doplnkom je food procesor, s ktorým môžete nastrúhať syr alebo zeleninu, nadstavec na spodnú časť proti vystrekovaniu, prípadne rôzne držiaky uľahčujúce uskladnenie mixéra aj so zvyškom príslušenstva.

Funkcie

Rozsah funkcií ponorného mixéra ovplyvňuje počet nadstavcov a nádob, ktoré k nemu máte k dispozícii. Všeobecne sa dajú zhrnúť pod hnetenie, sekanie a krájanie, šľahanie a drvenie ľadu. Funkcia hnetenia na prípravu cesta je u tyčových mixérov menej praktická než napríklad pri kuchynskom robotu. Sekanie a krájanie vyžaduje špeciálne nože (chopper nadstavec). S funkciou šľahanie môžete pripraviť šľahačku či vajíčka. Drvenie ľadu je potom doménou výkonných modelov.

Mimo funkcií pre samotné spracovanie surovín možno spomenúť nastavenie rýchlosti, ideálne s plynulou reguláciou a širším rozsahom rýchlostných stupňov. Možno sa tak lepšie prispôsobiť konkrétnym potravinám, ktoré môžu vyžadovať špecifický spôsob prípravy. Za zmienku stojí tiež pulzný spínač, ktorý je niekedy označovaný aj ako turbo funkcia. Ten zaistí prácu mixéra na plný výkon po krátku dobu, čo sa hodí, ak mixujete dohladka alebo tvrdé potraviny.

Otázky pri výbere tyčového mixéra

Aký tyčový mixér s príslušenstvom?

Lacný tyčový mixér je nielen menej výkonný, ale často ho kúpite len s veľmi základným vybavením, alebo dokonca so žiadnym. Multifunkčný tyčový mixér je drahší, ale môže byť vybavený celým množstvom rozširujúceho príslušenstva, o ktorom sme písali vyššie. U niektorých výrobcov ani nie je problém príslušenstvo dokúpiť.

Aký profesionálny tyčový mixér?

Profesionálny tyčový mixér spoznáte na prvý pohľad, pretože má spravidla veľmi dlhú mixovaciu nohu, ktorá umožňuje prípravu v hlbokých a veľkých hrncoch. Profesionálny = výkonný tyčový mixér, je predurčený k mixovanie násobne väčšieho množstva surovín ako bežné modely. Môže sa líšiť tiež nástavcami, na rozdiel od širokého multifunkčného príslušenstva môže obsahovať len pár špecifických nožov, ktoré slúžia k základnej úprave surovín (multifunkčný nôž, nôž na mäso, šľahacie disk, miešacie disk…)

Kde kúpiť tyčový mixér?

Tyčový mixér je pomerne ľahko dostupný kuchynský pomocník, najväčší výber je prirodzene v e-shopoch na internete (okay, alza), často ho však nájdete aj v supermarketoch. Niekoľko tyčových mixérov ponúka Lidl pod privátnou značkou Silvercrest a na akciu možno obyčajné modely zohnať aj v Kauflande, alebo v obchode Tesco.

Aká je cena tyčových mixérov?

Najlacnejšie tyčové mixéry zoženiete už od desiatok eur. V tomto prípade nečakajte vysokú kvalitu, výkon, ani bohaté príslušenstvo. Medzi 40 € až 80 € sa pohybuje väčšina kvalitných tyčových mixérov aj s bohatým príslušenstvom a často môžu byť vyrobené tiež z kovu. Nad 80 € až takmer do 400 € potom zaobstaráte profesionálne tyčové mixéry.

Výrobcovia a značky tyčových mixérov

Poprední výrobcovia tyčových mixérov sú značky Bosch, Braun, Eta, Philips, Sencor a Tefal. Zaujímavé modely ponúka tiež Electrolux, KitchenAid, Concept alebo G21.

Bosch – Ponorné mixéry tejto značky patrí medzi najlepšie hodnotené a so širokou škálou modelov s typickým označením MSM. Cenovo sa radí zhruba do strednej kategórie, s prevažne ľahšími prístrojmi a priemerným príkonom.

Braun – Podobne ako Bosch je aj táto značka veľmi dobre hodnotená a veľká časť modelov s typickým označením MQ je navyše vybavená zaujímavým príslušenstvom v základnej výbave. Ide o mixéry vyššej strednej cenovej kategórie a s väčším príkonom.

Sencor – Tyčové mixéry tejto značky patrí k lacným modelom, vybaveným skôr menším počtom rýchlostí, napriek tomu nadpriemerným príkonom, čo sa však nemusia odrážať v samotnom výkone.