Vyberáme najlepší suchý šampón

TOP 3 suché šampóny

Batiste Fragrance Original

Nivea Fresh Revive

Schwarzkopf Professional Osis+ Refresh Dust Texture

Jeden z najobľúbenejších suchých šampónov v spreji vo veľkom aj cestovnom balení (50 ml), s atraktívnou cenou a vôní.Suchý šampón pre svetlé a tmavé vlasy v dvoch variantoch pre danú farbu. Použitím na tmavé, hnedé vlasy poteší absencií bielych stôp.Suchý šampón s ryžovým škrobom, ktorý čistí pokožku, odstraňuje mastnotu a dodáva vlasom svieži vzhľad.

Orientačná Cena
3,27 €

Orientačná Cena
3,46 €

Orientačná Cena
6,73 €

Suchý šampón je skvelý pomocník vo chvíli, keď nemáte dostatok času na dlhé umývanie a následné sušenie vlasov. Vďaka suchému šampónu sa zbavíte prebytočnej mastnoty a zároveň môžete svoje vlasy regenerovať či im dodať objem. Niekedy môžete suchý šampón na vlasy využiť špeciálne pre styling. Kúzlo spočíva v správnej aplikácii a výberu napríklad na svetlé, blond a tmavé vlasy. Hlavnou nevýhodou suchých šampónov sú občasné škvrny, ktoré zanechávajú po aplikácii. Pre niektorých ľudí nie sú suché šampóny vhodné, pretože vysušujú ich pokožku. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie suché šampóny pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie suché šampóny (Test 2024)

VzhľadModelVlastnosti šampónuObjemDostupnosť
Batiste Fragrance Original recenzie a testBatiste Fragrance OriginalCestovný a pre všetky typy vlasov50 / 200 ml
Wella Professionals Eimi Dry Me recenzie a testWella Professionals Eimi Dry MePre objem, styling a bez bielych stôp65 / 180 ml
Nivea Fresh Revive recenzie a testNivea Fresh RevivePre tmavé a svetlé vlasy (2 varianty)200 ml
Klorane Oat Milk recenzie a testKlorane Oat MilkPre hnedé a tmavé vlasy, aj pre mužov150 ml
Schwarzkopf Professional Osis+ Refresh Dust Texture recenzie a testSchwarzkopf Professional Osis+ Refresh Dust TextureJemné spevnenie vlasov300 ml
L’Oréal Paris Magic Shampoo Vegetal Boost recenzie a testL’Oréal Paris Magic Shampoo Vegetal BoostNezanecháva biele stopy200 ml
TONI&GUY Cleanse recenzie a testTONI&GUY CleansePre hnedé odtiene vlasov250 ml
label.m Cleanse recenzie a testlabel.m CleansePre tmavé vlasy, podľa ohlasov aj na odrasty a šediny50 / 200 ml
Maria Nila Style & Finish recenzie a testMaria Nila Style & FinishPrírodný (100% vegan), UV ochrana100 / 250 ml
Lee Stafford Dry Shampoo recenzie a testLee Stafford Dry ShampooPre objem, osviežuje a prevzdušňuje200 ml

Zobraziť celú ponuku

Recenzie suchých šampónov

Batiste Fragrance Original

Batiste Fragrance Original recenzie a test

Batiste Fragrance Original je suchý šampón určený pre všetky druhy vlasov i vlasovej pokožky. Účinne odstraňuje mastnotu a nečistoty z vlasov. Zároveň vaše vlasy pomáha vyživovať a regenerovať. Obľúbený je tiež pre svoju cestovnej verzii v 50 ml spreji do kabelky alebo batohu a celkovo dobrým pomerom cena/výkon. Kladne hodnotená je aj jeho svieža vôňa.

Wella Professionals Eimi Dry Me

Wella Professionals Eimi Dry Me recenzie a test

Wella Professionals Eimi Dry Me je suchý šampón pre objem použiteľný na všetky typy vlasov a vlasovej pokožky. Veľmi rýchlo po aplikácii redukuje mastnotu vlasov a dodáva zľahnutými vlasom objem. V zložení Wella Eimi Dry Me hrá hlavnú úlohu tapiokový škrob, ktorý efektívne absorbuje mastnotu a vlasy celkovo osviežuje. Bonusom tohto šampónu je veľmi príjemná vôňa a to, že uľahčuje vlasový styling ľahkou fixáciou.

Nivea Fresh Revive

Nivea Fresh Revive recenzie a test

Nivea Fresh Revive je suchý šampón pre tmavé a svetlé (blond) vlasy, presnejšie máte na výber medzi dvoma verziami šampónu. Okrem efektívneho odstraňovanie mastnoty pomáha tiež odstraňovať nečistoty a zvyšovať objem vlasov. Po použití majú vlasy dlhodobo svieži dojem a vyzerajú lesklo. Užívateľky oceňujú tiež príjemnú vôňu.

Klorane Oat Milk

Klorane Oat Milk recenzie a test

Suchý šampón Klorane Avoine s ovseným mliekom je vhodný pre ženy aj pre mužov, bez parabénov a s dobrou znášanlivosťou. Nájdete ho tak vo verzii pre všetky typy vlasov, tak ako suchý šampón pre hnedé a tmavé vlasy, kde minerálne pigmenty pomáhajú zvýrazniť tmavšiu farbu vlasov. V zložení nájdeme mnoho prírodných prvkov ako extrakt z ovsa, výťažok z nevädze poľnej či glycerol kokosového oleja. Spoločne tieto látky z vlasov nielen odstráni mastnotu, ale tiež podporí ich výživu a lesk.

Schwarzkopf Professional Osis+ Refresh Dust Texture

Schwarzkopf Professional Osis+ Refresh Dust Texture recenzie a test

Suchý šampón Schwarzkopf Osis+ Refresh Dust Texture je vhodný najmä na jemné vlasy a všetky typy vlasovej pokožky. Hlavnou zložkou tohto šampónu je ryžový škrob, ktorý veľmi rýchlo a účinne odstraňuje mastnotu. Sprej jemne vlasy fixuje a vo svojej objemnej 300 ml nádobe nielen že vydrží, ale zároveň poteší atraktívnou cenou.

L’Oréal Paris Magic Shampoo Vegetal Boost

L’Oréal Paris Magic Shampoo Vegetal Boost recenzie a test

Suchý šampón L’Oréal Paris Magic Shampoo Vegetal Boost je vhodný pre mastné vlasy a mastnú vlasovú pokožku. Pri použití tento šampón nezanecháva bielo škvrny, skvele absorbuje mastnotu a čistí pokožku. V zložení nájdeme okrem iného ryžový prášok, bambusovou vodu či lístky z bieleho čaju.

Toni & Guy Cleanse

TONI&GUY Cleanse recenzie a test

Toni & Guy Cleanse je suchý šampón špeciálne určený pre brunetky so všetkými typmi vlasovej pokožky. Efektívne z vašich vlasov odstráni prebytočný maz, zvýrazní farbu a dodá lesklosť. S týmto suchým šampónom sa tak nemusíte obávať bielych škvŕn na vlasoch. Odporúča sa navyše používať s kondicionérom pre brunetky.

label.m Cleanse

label.m Cleanse recenzie a test

Label.m Brunette Dry Shampoo je suchý šampón pre tmavé vlasy so všetkými typmi vlasovej pokožky. Dobre odstraňuje mastnotu, pomáha oživiť vzhľad zľahnutých vlasov a čistí pokožku. Vďaka svojmu zloženiu nevytvára nepríjemné biele škvrny a je teda vhodný pre každú príležitosť. Podľa ohlasov ho používateľky používajú aj na zakrytie odrastov a šedín, čo môže byť zaujímavý bonus, avšak je potrebné zdôrazniť, že výrobca túto vlastnosť nezmieňuje.

Maria Nila Style & Finish

Maria Nila Style & Finish recenzie a test

Prírodný suchý šampón Maria Nila Style & Finish je špecifický svojím vegánskymi zložením, absenciou silikónov a sulfátov. Okrem toho ide aj o suchý šampón s UV ochranou, ktorú zaisťuje komplex Color Guard. Okrem varianty pre zväčšenie objemu ho nájdete aj vo verzii pre tmavé vlasy. Potešujúce je menšie, 100 ml balenie, ktoré kompenzuje vyššiu cenu šampónu, na možné vyskúšanie alebo cesty.

Lee Stafford Dry Shampoo

Lee Stafford Dry Shampoo recenzie a test

Lee Stafford Dry Shampoo je suchý šampón pre ženy s mastnými vlasmi a mastnú vlasovú pokožkou. Rýchlo a efektívne odstráni prebytočnú mastnotu z vlasov vďaka kukuričný škrob a zároveň vyčistí vašu pokožku od nečistôt. Vlasy sú prevzdušnené a osviežené, pričom sa predáva aj vo variante pre tmavé vlasy.

Ako vybrať suchý šampón na vlasy

Výber suchého šampónu je podobný ako výber akéhokoľvek iného druhu šampónu či vlasovej kozmetiky. V prvom rade je nutné si ujasniť, čo vaše vlasy potrebujú (mastí sa, sú suché, jemné atď.) A potom hľadať výrobok, ktorý k nim bude čo najviac šetrný. Veľkú úlohu pri samotnom používaní šampónu potom hrá jeho správna aplikácia, ktorá zaručí maximálne efektívny účinok.

Nahradí suchý šampón umývanie vlasov?

Bolo by skvelé, keby to tak bolo, ale bohužiaľ nie. Skutočné umytí vlasov vykonáte iba za použitia bežného šampónu a vody. Vo vlasoch a na pokožke hlavy sa tvorí nános nečistôt z prostredia, lupín, odumreté pokožky, chemických látok z gélu, tužidiel, laku na vlasy a ďalších stylingových prípravkov.

Suchý šampón absorbuje pomocou škrobu prebytočnú mastnotu, ale vlasy neumyje (nevyčistí). Naopak sa na dlhšiu dobu vo vlasoch a na pokožke hlavy usadzuje, takže suchým šampónom zvýšite objem, dá sa povedať, nečistôt.

Konzistencia (v spreji, púder)

Na výber máte v podstate 2 hlavné druhy suchých šampónov, keď príde na ich konzistenciu. Buď zvolíte suchý šampón v spreji, alebo suchý šampón v podobe sypkého prášku.

Práškový suchý šampón v podobe púdru sa nasype do vlasov, vsiakne mastnotu a vyčeše. Pri tejto konzistencie hrozí, že si na hlavu (alebo tiež koberec a oblečenie) vysypete oveľa viac šampónu, než je potrebné. Neznamená to však, že by ste na prášok museli nutne zanevrieť a veľa ľudí stále tento typ suchého šampónu preferuje, predovšetkým kvôli cene.

Suchý šampón v spreji má výhodu v pohodlnejším a presnejším dávkovanie. Oproti púdrovým šampónom majú sprejové väčší trhový zastúpenie a na výber sú rôzne zloženie (napríklad keratín), nielen pre zbavenie sa mastnoty, ale aj regeneráciu vlasov. Okrem veľkých sprejov na doma s objemom 200 – 300 ml sú navyše aj cestovné šampóny v podobe malého 50 ml spreje.

Zloženie

V suchých šampónoch možno nájsť mnoho podporných a čistiacich látok, ktoré pomáhajú vlasy nielen zbaviť mastnoty (predovšetkým škrob), ale aj zväčšiť ich objem, dodať im lesk či vyživovať vlasovú pokožku.

Suchý šampón pre objem a lesk je lepšie základ, ktorý si v tejto kategórii môžete vybrať. Aké sú ďalšie druhy so špeciálnym zložením?

Suchý šampón s keratínom

Medzi obľúbené látky, ktoré sa do suchých šampónov pridávajú, patrí napríklad keratín. Vďaka keratínu sú vlasy po použití šampónu hladké a zregenerované. Ak sa chystáte suchý šampón používať relatívne často, rozhodne sa oplatí siahnuť po variante s keratínom.

Suchý šampón s UV

Suchý šampón s ochranou proti UV žiareniu môže byť vhodnou voľbou vtedy, keď vyrážate niekam za slnkom, teda napríklad dovolenka pri mori. Vlasom by mal dodať zvýšenú ochranu.

Prírodný suchý šampón

Suchý šampón s prírodným zložením môže byť vhodný na citlivú pokožku hlavy, ale aj pre ekologicky zmýšľajúcich užívateľov. V prírodných suchých šampónoch by sa nemali vyskytovať silikóny ani umelé parfumácie.

Svetlé verzus tmavé vlasy

Najväčším problémom pri používaní suchých šampónov sú bielo škvrny, ktoré môžu na vlasoch zostávať pri nedostatočnom vyčesanie. Ľudia s blond a svetlými vlasmi si s nimi väčšinou veľa starostí robiť nemusia a bez problémov môžu používať väčšinu suchých šampónov dostupných na trhu.

Pre majiteľov tmavých vlasov však môžu nepríjemné škvrny predstavovať skutočný problém. Výrobcovia preto ponúkajú špeciálne suché šampóny na hnedé a tmavé vlasy, pri ktorých ku vzniku škvŕn nedochádza, prípadne sa im dá zabrániť správnou aplikácií podľa návodu.

Nie každá farba vlasov je ale prirodzená. Ak máte vlasy farbené, potom vyhľadajte suchý šampón pre farbené vlasy, ktorý pomôže zabrániť ich vyblednutiu. Výber suchých šampónov v drogériách je dnes naozaj široký a každý by mal byť schopný nájsť ten pravý.

Zhrnutie:

 • Suchý šampón pre svetlé vlasy – predovšetkým oživuje blond farbu.
 • Suchý šampón pre tmavé vlasy – zamedzuje bielemu povlaku.
 • Suchý šampón pre farbené vlasy – zabraňuje vyblednutiu.

Suchý šampón pre mužov

Dámske a pánske vlasy sa od seba líšia, dámske a pánske suché šampóny však medzi sebou zase toľko rozdielov nemajú. Hlavná odlišnosť tkvie predovšetkým v ich vôní (absencia sladkých a kvetinových) a dizajnu obalu. Ak sa ponáhľate páni, nič sa nestane, keď použijete zdanlivo ženský suchý šampón, cestovné verzie sú tiež viac unisex.

Otázky pri výbere suchého šampónu

Aké sú výhody a nevýhody suchého šampónu?

Výhody suchého šampónu sú v získanom lesku a objemu aj jemných vlasov, zbavenie mastnoty a lepším stylingu (používajú ich kaderníci). Ako suchý šampón v spreji je rýchlo, ľahko použiteľný, a tiež praktický na cestách v cestovnej verzii. Z nevýhod možno spomenúť občasný lepivý pocit, alebo problém vyčesať vlasy, kde predovšetkým na hnedých a tmavých vlasoch zostávajú viditeľné biele stopy. Suchá pokožka s lupinami je navyše nevhodná pre aplikáciu suchého šampónu.

Aký suchý šampón na tmavé vlasy?

Hnedé či tmavé vlasy môžu mať ťažkosti s niektorými suchými šampóny, ktoré môžu po aplikácii zanechávať biely povlak na vlasoch, ktorý nejde vyčesať. Suchý šampón na tmavé vlasy by mal tento problém eliminovať.

Aké sú najlepšie značky suchých šampónov?

Medzi najobľúbenejšie značky a výrobcu suchých šampónov patrí Batiste, Nivea, Balea, Aussie, Toni and Guy, L’Oréal, Klorane, Tresemme, Lee Stafford alebo tiež Redken.

Kde kúpiť suchý šampón?

Internetové obchody s kozmetikou ponúkajú široký výber, takže si môžete ľahšie vybrať, ak hľadáte špecifické vlastnosti. Suchý šampón kúpite aj v DM a ďalších drogériách.

Ako použiť suchý šampón

Väčšina suchých šampónov sa aplikuje podobným spôsobom, je ale dobré sa vždy držať presného návodu uvedeného na obale. Nižšie je postup u suchého šampónu v spreji.

 • Nastriekajte: Vo vzdialenosti aspoň 15 cm od pokožky hlavy rovnomerne nastriekajte šampón priamo ku korienkom vlasov. Postupujte prameň po prameni od uší k cestičke a nezabudnite ani na zadnú a vrchnú časť hlavy.
 • Vmasírujte: Vmasírujte suchý šampón do pokožky hlavy. Nanesení na celý vlas sa môže líšiť podľa výrobcu. Pre väčší objem a pružnosť účesu dajte pri tom hlavu do predklonu.
 • Počkajte: 1-2 minúty, než šampón nasaje mastnotu.
 • Vyčešte: Vlasy prečešte kefou pre uhladenie účesu a zbavenie malých čiastočiek spreje.
 • Ďalšie tipy:
  • Šampón aplikujte len na mastné miesta a skôr v menšom objeme.
  • Nepoužívajte ho častejšie než dva dni po sebe bez umytí.
  • Ak máte tenké a rýchlo plihnoucí vlasy, šampón zabráni pramínkování.