Vyberáme najlepší stepper

TOP 3 steppery

Spartan Mini

inSPORTline Big

Sportago Twist Stepper

Mini stepper s computerom pre počítanie spálených kalórií, krokov a času cvičenia. Prednosťou je jeho nízka cena.Twist stepper s tichým chodom a bočným nášľapom, vďaka ktorému precvičíte celé telo. Patrí medzi najobľúbenejšie a najpredávanejšie modely.Lacný stojanový stepper s držadlami a možnosťou pripnúť expandéry (posilovaciu gumu). Hlavnou výhodou je skladnosť a prenositeľnosť.
+ Nízka cena, malé rozmery+ Gumové úchyty a bočné nášľap+ Cena/výkon, nastavenie záťaže a počítač
- Podľa ohlasov môže vyžadovať premazanie- Potreba premazanie- Expandéry nie sú v základnej výbave

Orientačná Cena
38,90 €

Orientačná Cena
102,50 €

Orientačná Cena
82,00 €

Stepper je praktický posilňovací prístroj pre posilnenie svalstva dolných končatín a bokov. Imituje fyzicky náročnú chôdzu do schodov. Vďaka správne zvolenej intenzite na ňom možno spaľovať tuky pri kardio cvičení alebo budovať svalovú hmotu. Na výber je z niekoľkých variantov. Mini stepper je malý a skladný. Vďaka twist stepperu spevníte boky, stehná a brušné svaly. Stepper s držadlami pre ruky má stabilnejší a robustnejší konštrukcii, je bezpečnejšie a vhodný na dlhšie cvičenie. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie steppery pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie steppery (Test 2024)

VzhľadModelNosnosťHmotnosťNastavenie záťažeNastavenie výšky krokuPočítadlo krokovGumová tiahlaDostupnosť
Spartan Mini recenzie a testSpartan Mini100 kg8 kgÁnoÁnoÁnoNie
inSPORTline Big recenzie a testinSPORTline Big100 kg9 kgÁnoÁnoÁnoÁno
inSPORTline Skeleton recenzie a testinSPORTline Skeleton130 kg36,5 kgÁnoNieÁno (vzdialenosť)Nie
inSPORTline Holister recenzie a testinSPORTline Holister130 kg82,6 kgÁnoNieÁno (vzdialenosť)Nie
Hop-Sport HS-055S Noble recenzie a testHop-Sport HS-055S Noble100 kg16 kgNieÁnoÁnoÁno
Sportago Twist Stepper recenzie a testSportago Twist Stepper100 kg7 kgÁnoÁnoÁnoÁno (nutné dokúpiť)
inSPORTline Bailar recenzie a testinSPORTline Bailar120 kg23,8 kgÁnoNieÁnoNie
inSPORTline Jungy recenzie a testinSPORTline Jungy100 kg8 kgNieÁnoÁnoNie
HMS S 3085 TWIST recenzie a testHMS S 3085 TWIST100 kg10 kgÁnoNieÁnoÁno
Hop-Sport HS-035S Joy recenzie a testHop-Sport HS-035S Joy100 kg9 kgNieÁnoÁnoÁno

Zobraziť celú ponuku

Recenzie stepperov

Spartan Mini

Spartan Mini recenzie a test

Spartan Mini je veľmi šikovný mini stepper. Obsahuje vstavaný computer pre zaznamenanie času cvičenie, počtu krokov a spálených kalórií. Má nastaviteľnú výšku kroku aj záťaž (pomocou aretačného kolieska na prednej strane) a hydraulické tlmiče pre plynulý pohyb. Vďaka svojej cene a kompaktným rozmerom je ľahko dostupný a vhodný do každej domácnosti.

+ Nízka cena, malé rozmery
Podľa ohlasov môže vyžadovať premazanie

inSPORTline Big

inSPORTline Big recenzie a test

Twist stepper inSPORTline Big pomôže vďaka pohybu do strán vypracovať aj problémové partie. Má veľmi tichý chod, výškovo nastaviteľnú prednú časť a vďaka gumovým úchytom môžete súčasne precvičovať aj ruky. Súčasťou je počítadlo krokov. Je kompaktný, skladný a jeho jednoduchú obsluhu ocenia takmer každý užívateľ. V cene je olejček na premazanie stepperi.

+ Gumové úchyty a bočné nášľap
Potreba premazanie

inSPORTline Skeleton

inSPORTline Skeleton recenzie a test

inSPORTline Skeleton je robustný twist stepper s držadlami. Má 12 stupňov záťaže, ktoré dokážete vďaka prepínaču ľahko meniť počas cvičenia. Nechýba vstavaný snímač tepovej frekvencie. Displej zobrazí rýchlosť, vzdialenosť, čas, spálené kalórie a percento telesného tuku. Súčasťou balenia je praktický držiak na nápoje vrátane fľaše. Prístroj má veľkú nosnosť a je stabilný, preto je vhodný aj pre robustnejší osoby.

+ Množstvo funkcií, nosnosť 130 kg
Menej skladný

inSPORTline Holister

inSPORTline Holister recenzie a test

Profi stepper s držadlami inSPORTline Holister je vhodný pre pravidelný a intenzívny tréning. Disponuje magnetickým brzdným systémom a elektronickým ovládaním záťaže sa 16 stupňami intenzity. K dispozícii je celkom 13 programov, vrátane automatického HRC programu. Má nízku hlučnosť a výborné spracovanie s dlhou životnosťou. V madlách sú zabudované snímače tepovej frekvencie a umožňuje aj pripojenie hrudného pásu. Ovládanie je umiestnené na dotykovom paneli pod displejom, ktorý má 7" a zobrazuje naraz veľa údajov. Vďaka pohyblivým madlám zvláda precvičiť celé telo.

+ Elektronický magnetický brzdný systém, vyššia nosnosť 130 kg, bohatá programová výbava
Vyššia cena

Hop-Sport HS-055S Noble

Hop-Sport HS-055S Noble recenzie a test

Stepper s držadlami Hop-Sport HS-055S Noble je v podstate mini twist stepper doplnený o pevný stĺp s držadlami, ktoré pomáhajú vyššej stabilite. Výhodou je možnosť regulácie výšky rukoväťou a tréningový počítač umiestnený vyššie, čo zvyšuje komfort. Pedále majú protišmykovú úpravu a sú výškovo nastaviteľné. Na displeji je možné zobraziť čas, kalórie, počet krokov za minútu i celkový počet krokov. Výrobca k tomuto stepperi navyše dodáva gumové expandery pre tréning hornej polovice tela.

+ Jednoduchá montáž i ovládanie, výškové nastavenie držadiel, expandéry súčasťou
Len priemerná nosnosť 100 kg

Sportago Twist Stepper

Sportago Twist Stepper recenzie a test

Sportago Twist Stepper je lacný stepper s držadlami, ktorý pre cvičenie môžete doplniť o posilňovaciu gumu (expandér) a ktorého veľkou prednosťou je skladnosť a nízka váha na tento typ stroja. Je možné nastaviť výšku kroku a obtiažnosť pomocou kolieska. Počítač zobrazuje okrem iného spálené kalórie, čo sa môže hodiť pri chudnutí.

+ Cena/výkon, nastavenie záťaže a počítač
Expandéry nie sú v základnej výbave

inSPORTline Bailar

inSPORTline Bailar recenzie a test

Kvalitný a stabilný stepper s držadlami Stepper inSPORTine Bailar je vhodný aj pre robustnejšie osoby, napriek tomu je skladný a zasuniete ho napríklad pod posteľ. Vďaka 12 stupňom obtiažnosti si vyberie pokročilý aj začiatočník. Computer zaznamenáva čas cvičenia, počet krokov a spálené kalórie. Súčasťou je držiak na fľaše a kolieska pre ľahkú manipuláciu.

+ Skladnosť a jednoduchá manipulácia
Nekvalitné guma na rukovätiach

inSPORTline Jungy

inSPORTline Jungy recenzie a test

Mini twist stepper inSPORTline Jungy v sebe skrýva mini stepper a zároveň twist stepper. Tento skladný prístroj tak pomôže nielen pri formovaní dolných končatín, ale precvičia aj boky a brušné svaly. Ako užívateľ oceníte nastavenie výšky krokov, nízku hmotnosť a malé rozmery, vďaka tomu sa zmestí do každej domácnosti.

+ Rozmery a hmotnosť, nízka obstarávacia cena, twist
Nie je možné nastaviť záťaž

HMS S 3085 TWIST

HMS S 3085 TWIST recenzie a test

HMS S 3085 TWIST je stepper s pohyblivými rukoväťami a prídavnými gumovými tiahlami pre posilnenie paží. Cvičenie je pohodlné a bezpečné vďaka nekĺzavým našľapuje. Súčasťou je počítadlo pre zaznamenanie spálených kalórií, počtu opakovaní za minútu, počtu krokov a celkového času. Ponúka nastavenie intenzity. Je vhodný pre začiatočníkov i pokročilých cvičenca.

+ Gumová tiahla, nastavenie záťaže, cena
Montážny návod

Hop-Sport HS-035S Joy

Hop-Sport HS-035S Joy recenzie a test

Mini stepper Hop-Sport HS-035S Joy je twist stepper, ktorý je veľmi priestorovo úsporný a je ideálny do menších domácností. Má výborný pomer cena/výkon a výrobca k nemu dodáva aj gumové expandéry, ktoré rozširujú možnosti tréningu. Disponuje tréningovým počítačom s displejom a reguláciou výšky pedálu. K vyššej bezpečnosti potom prispievajú protišmykové pedále. Okrem malých rozmerov je príjemná aj hmotnosť iba 9 kg, nosnosť je potom stanovená na 100 kilogramov.

+ Malé rozmery a nízka hmotnosť, pomer cena/výkon, gumové laná súčasťou
V tejto cenovej kategórii nič zásadného

Ako vybrať stepper

Stepper patrí medzi základné posilňovacie stroje pre spaľovanie tukov, posilnenie kondície a vypracovanie svalov dolných končatín a zadočku. Na trhu je veľa modelov a pred samotným nákupom je potrebné zvážiť niekoľko aspektov a podľa nich zvoliť prístroj, ktorý plne uspokojí vaše požiadavky. Je dôležité si zodpovedať, či chcete cvičiť pravidelne alebo len príležitostne (cvičebný plán), koľko máte doma miesta, aké partie chcete precvičiť a koľko ste ochotní minúť. Zásadná je tiež výška a váha cvičenca.

Mini stepper

Mini steppery sú lacné, ľahké a skladné. Hodí sa tak do malých bytov aj skromnejšieho rozpočtu. Typická hmotnosť mini stepperi je do 10 kg, pričom neumožňujú nastavovať záťaž, naopak výšku kroku áno. Prevedenie je základná, teda iba s pedálmi a bez rukoväťou, aj keď nájdete tiež modely s pripevnením expanderov a môžete tak precvičiť celé telo. Mini stepper posilňuje predovšetkým prednú a zadnú časť nôh a v spojení s posilňovacie gumou, alebo jednoručkami, na ňom možno precvičiť a posilniť celé telo. Nutnosť udržiavať balans zároveň posilňuje hlboké svalstvo.

Twist stepper

Twist steppery majú pridaný bočný pohyb (od toho odvodený názov, podobne swing stepper), vďaka ktorému zapája gluteálnej svaly (na zadočku), šikmé svaly po stranách trupu a tónuje nohy. Predovšetkým ženy potom ocenia posilňovanie vnútorných strán stehien, ale i brušných a chrbtových svalov. Má tak väčší význam, pretože zapája viac svalových partií. Twist stepper môže byť ako mini, tak stojanový.

Stojanový stepper s držadlami

Stojanový stepper s rukoväťami je vhodný pre dlhšie a intenzívne cvičenie/posilňovanie, teda opak mini steppera. Ak hľadáte profi stepper, nájdete ho v tejto kategórii. Madla a riadidlá poskytujú oporu a stabilitu, vrátane snímačov tepovej frekvencie. Počítač zobrazuje čas cvičenia, počet krokov, spotrebu kalórií, prípadne rýchlosť, vzdialenosť a spálený tuk. Posilňovať sa dá viac partií, regulovať záťaž a tieto posilňovacie stroje majú tiež najvyššiu nosnosť dosahujúci až 150 kg.

Nastavenie záťaže a kroku

Reguláciu odporu (záťaže) umožňuje väčšina stepperov a je jednou zo zásadných vecí, na ktorú brať ohľad, ak chcete posilňovať svalstvo na pokročilejšie úrovni. Záťaž sa zvyčajne nastavuje pomocou posunu tlmičov alebo ich otočením. Pokročilejší steppery môžu mať magnetickú brzdu, ktorá dokáže ponúknuť veľmi jemne odstupňované stupňa záťaže.

Nosnosť

Prekračovať hranicu nosnosti určite neodporúčame, nielen kvôli skráteniu životnosti posilňovacieho stroja, ale aj možnému riziku zranenia. Mini stepper je zvyčajne obmedzený hranicou 100 kg, väčšie a robustné potom 120 až 150 kg.

Computer

Základné modely stepperov majú integrované iba jednoduché počítadlo pre zaznamenávanie doby cvičenia, počtu krokov a kalórií. Začiatočníkom a príležitostným cvičencom tieto ukazovatele úplne postačujú.

Veľmi aktívny ľudia, ktorí túžia zaznamenávať svoje pokroky, zváži investíciu do prístroja s kvalitnejším computerom. Táto počítadla zaznamenávajú prevýšenie, tepovú frekvenciu, telesný tuk. Najmodernejšie prístroje majú integrované programy pre dosiahnutie vytúženého cieľa ako spaľovanie tukov a budovanie svalovej hmoty. Modernejšie prístroje sú kompatibilné s niektorými hrudnými pásy a poskytujú tak veľmi presné informácie o cvičení a záznam tepovej frekvencie pre maximálny výkon.

Skladnosť a hmotnosť stroja

Vlastníci menších bytov a garsóniek pravdepodobne zakúpia skladný mini stepper. So svojimi kompaktnými rozmermi sa dá strčiť pod posteľ alebo do skrine. Niektoré steppery s rukoväťami sa dajú sklopiť a tiež zasunúť za posteľ či za skriňu, sú ale o niečo ťažšie a manipulácia nie je tak jednoduchá.

Ďalej je potrebné si zodpovedať, či s prístrojom budete pravidelne manipulovať. Na pravidelné presuny sa hodí mini steppery, ktoré majú obvykle hmotnosť do 10 kg. S držadlami sú ťažšie a manipulácia s nimi je ťažšie, najľahší z nich váži okolo 17 kilogramov, ale nájdete modely s váhou cez 60 kg. Niektoré prístroje sú vybavené kolieskami pre ľahšiu manipuláciu.

Výrobcovia a značky stepperov

Popredným výrobcom stepperov na miestnom trhu je firma inSPORTline. Ďalší výrobcovia stepperov sú Housefit a Kettler.

inSPORTline je tradičný český výrobca športového náčinia. Firma ponúka mnoho modelov stepperov. Od skladných mini stepperov po veľké profesionálne stroje, ktoré nájdu uplatnenie v profesionálnych fitness centrách. Cena sa pohybuje od 50 eur až po profi steppery vhodné do fitness centier.

Housefit je medzinárodná spoločnosť, ktorá vo svojom portfóliu ponúka bežecké pásy, rotopedy, eliptické trenažéry a steppery. Výrobky sú určené pre domácnosti a využijú ich rekreačné aj kondičné športovci.

Kettler je nemecká firma ponúkajúca tri rady produktov. Od jednoduchej rady basic pre nenáročných užívateľov po rad HKS pre náročných zákazníkov vyžadujúcich kvalitu. Firma ponúka trojročnú záruku so servisom u zákazníka doma.

Otázky pri výbere steppera

Čo je stepper?

Stepper je posilňovací stroj simulujúce výstup do schodov, ktorý oproti klasickej chôdzu do schodov šetrí kĺby. Stepper je skvelým fitness strojom pre chudnutie, posilňovanie svalov spodnej časti tela, ale aj chrbta, brucha a k celkovej zdravotnej prevencii.

Je stepper vhodný na chudnutie?

Áno je. V nohách sa nachádzajú veľké svalové skupiny, takže ich zapojením môžete rýchlejšie spáliť vysoký počet kalórií. Stepper kombinuje kardio a záťažový tréning, navyše pridaním činiek a expandérov zapojíte aj hornú časť tela a tým proces ďalej zefektívnite.

Aké prínosy majú cviky na stepperi?

Základom je kardio a posilňovacia činnosť. Benefity môže byť rozviesť na posilnenie svalov, zvýšenie svalovej výdrže, chudnutie, zlepšenie fyzickej kondície, kardiovaskulárne činnosti srdca, pľúc a šetrnejšie cvičenie s ohľadom na kĺby.

Je potreba odlišný stepper na zvýšenie kondície a posilnenie svalov?

Milovníci kardia aj vyrysovaných svalov nemusí robiť rozdiely v nákupe prístroja. Dôležité je, aby mal stepper nastaviteľnú záťaž. Pre kardio sa volí ľahká záťaž po dlhšiu dobu, posilňovanie svalov potom vyžaduje veľkú záťaž po kratšiu dobu.

Kde kúpiť stepper a aká je jeho cena?

Eshopy so športovými potrebami sú ideálnou voľbou vďaka ľahkému porovnanie. Niektoré steppery predáva aj Lidl a Tesco. Mini steppery s obmedzenou výbavou a funkciami kúpite okolo 50 eur. O niečo drahšie sú twist steppery a stroje s držadlami, najdrahšie potom profi steppery alebo rovno fitness schody.