Vyberáme najlepší soundbar

TOP 3 soundbary

Samsung HW-Q70T

LG SL4Y

JBL Bar 9.1

Soundbar s Dolby Atmos, DTS: X aj WiFi s počtom kanálov 3.1.2 a skvelou obstarávacou cenou.Cenovo dostupný kvalitný soundbar k TV s možným rozšírením o dva reproduktory.Soundbar 5.1 s odnímateľnými reproduktormi pre skutočný priestorový zvuk, podporou mnohých ovládačov a tiež víťaz dTeste.
+ Dolby Atmos, WiFi, cena/výkon+ Cena/výkon, možnosť rozšírenia na 4.1+ Dolby Atmos, odnímateľné reproduktory
- Skôr pre menšie miestnost- Chýba HDMI vstup- Priestorová náročnosť

Orientačná Cena
399,00 €

Orientačná Cena
138,56 €

Orientačná Cena
649,00 €

Ak ste veľkí zástancovia filmov, televíznych seriálov, prípadne hráte hry na TV, určite by vám nemala chýbať poriadna televízie a minimálne soundbar. Soundbar k TV je niečo podobné ako domáce kino, len s tým rozdielom, že sada reproduktorov je nahradená pretiahnutým zariadením, ktoré poskytuje kvalitnejší zvuk ako integrované reproduktory v TV a súčasne jednoduchšie použitie ako v prípade domáceho kina. Pritom sú soundbary nenápadné a elegantne sa hodí do všetkých obývacích priestorov. Výhodou je tiež subwoofer, ktorý dodá úplne iný rozmer vďaka hĺbke zvuku. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie soundbary pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie soundbary (Test 2024)

Zobraziť celú ponuku

Recenzie soundbarov

Samsung HW-Q70T

Samsung HW-Q70T recenzie a test

Soundbar s Dolby Atmos Samsung HW-Q70T je jedným z mála modelov, ktoré Atmos podporujú a súčasne ponúknu nižšiu obstarávaciu cenu. Súčasťou je aj bezdrôtový subwoofer s konfiguráciou sústavy 3.1.2. Sounbar ďalej podporuje DTS: X, aplikáciu SmartThings, vďaka ktorej budete mať všetko pod palcom, alebo konektivitu ako cez Bluetooth, tak WiFi.

+ Dolby Atmos, WiFi, cena/výkon
Skôr pre menšie miestnost

Bose Soundbar 700

Bose Soundbar 700 recenzie a test

Soundbar k TV Bose Soundbar 700 je vybavený HDMI a optickým vstupom a soundbar dá ovládať aplikácií, ovládačom, či hlasom. Je tu tiež možnosť pripojiť ďalšie reproduktory, alebo subwoofer (v základe je 3.0, po rozšírení 5.1). Všeobecne má skvelé ohlasy na perfektný zvuk, ktorý predčí očakávania. Niekoho môže mrzieť absencia analógového vstupu.

+ Kvalitný zvuk, WiFi
Vyššia cena

LG SL4Y

LG SL4Y recenzie a test

Kvalitný soundbar LG SL4Y má celkový výkon RMS 300 W a jeho súčasťou je bezdrôtový subwoofer. Soundbar možno pripojiť k televízii pomocou optického kábla alebo pomocou Bluetooth. Napájanie je zo siete a konfigurácia kanálov je 2.1 s tým, že možno dokúpiť dva zadné reproduktory. Soundbar disponuje funkciou Adaptive Sound Control (ekvalizér), ktorá presne určí, aký zvuk sa prehráva a automaticky ho prispôsobí na čo najlepší režim zvuku. Súčasťou je aj príslušenstvo pre upevnenie na stenu.

+ Cena/výkon, možnosť rozšírenia na 4.1
Chýba HDMI vstup

JBL Bar 9.1

JBL Bar 9.1 recenzie a test

JBL Bar 9.1 je bezdrôtový true wireless soundbar v sústave 5.1.4 a podporou Dolby Atmos a DTS: X. Ide o výkonnú zvukovú lištu, kde efektové debny na jedno nabitie vydrží približne 3 hodiny. Výhodou je degradáciu, kedy je možné z lišty odňať zadné surround reproduktory a rozostaviť po miestnosti pre skvelý priestorový zvuk. Ide o najvyššiu triedu z tu vybraných, takže nechýbajú veci ako eARC, Chromecast, AirPlay2, Bluetooth a ďalšie.

+ Dolby Atmos, odnímateľné reproduktory
Priestorová náročnosť

Sony HT-G700

Sony HT-G700 recenzie a test

Soundbar Sony HT-G700 má prednosť predovšetkým v skvelom priestorovom zvuku s Dolby Atmos a DTS: X, vylepšené o funkciu Immersive AE pre získanie až 7.1.2 priestorového virtuálneho zvuku. Výhodou je tiež nočný mód, vďaka ktorému nebudete rušiť susedov, možnosť montáže na stenu, alebo dostupná obstarávacia cena (hlavne v kontexte priestorového zvuku).

+ Kvalitný priestorový zvuk, Dolby Atmos
Chýba WiFi

Panasonic SC-HTB250

Panasonic SC-HTB250 recenzie a test

Soundbar Panasonic SC-HTB250 disponuje bezdrôtovým subwooferom a samozrejmosťou je diaľkové ovládanie. Bezdrôtové pripojenie je pomocou Bluetooth a soundbar podporuje zvuk Doby Digital a DTS Digital Surround. Medzi prednosti patrí možnosť inštalácie na stenu a hlavnými vstupy sú HDMI, USB (2.0) a optický vstup. Ide o základný kanálový zvuk 2.1, ideálny pre nenáročných použitie.

+ Cena/výkon, HDMI aj optika
Žiadny priestorový zvuk

Yamaha YAS-207

Yamaha YAS-207 recenzie a test

Elegantný soundbar 2.1 Yamaha YAS-207 dosahuje výkon 200 W a má zabudovaný herný režim. Vďaka bezdrôtovému subwooferu s Bass reflexom, si naplno užijete hranie hier, či sledovanie filmov. Bezdrôtové pripojenie je pomocou Bluetooth 4.1 a medzi hlavné vstupmi patrí HDMI, optický vstup a tiež 3,5 mm Jack. Výhodou je podpora DTS Virtual: X pre virtuálny 3D priestorový zvuk.

+ Priestorový zvuk, jednoduché nastavenie, režimy
Potreba aktualizovať firmware pre DTS: X surround

LG SL10Y

LG SL10Y recenzie a test

Soundbar LG SL10Y v konfigurácii 5.1.2 poteší priestorovým zvukom vďaka podpore Dolby Atmos a DTS: X. Vhodný je pre televízie s 55 či 65 palcovou obrazovkou. Integrovaný Chromecast a možnosť WiFi pripojenie umožňuje jednoduché prehrávanie napríklad Spotify bez potreby párovanie s telefónom. Podľa používateľov je zvuk výborný spoločne so zadnými reproduktormi.

+ Kvalitný priestorový zvuk, Dolby Atmos, Chromecast
Nič zásadné

JBL Bar 5.1

JBL Bar 5.1 recenzie a test

Kvalitný soundbar 5.1 JBL Bar 5.1 bol víťazom dTeste 2018 a výhodou je určite odpojenie reproduktorov (batériovo napájaných až na 10h výdrže) pre fyzický priestorový zvuk. Celkový výkon RMS je 510 W a podporuje formáty Dolby Pro Logic II, DTS a Dolby digital. Súčasťou soundbaru je tiež sada pre namontovanie na stenu a diaľkové ovládanie. Bezdrôtovo je možné tiež streamovať zvuk zo zariadenia.

+ Bezdrôtové pripojenie, kvalitný zvuk 5.1
Vyššia cena

Creative Soundbar Stage 2.1

Creative Soundbar Stage 2.1 recenzie a test

Sounbar Creative Soundbar Stage 2.1 vyniká predovšetkým nízkou obstarávacou cenou pri solídne kvalite zvuku. Je tak vhodný pre tých, čo chcú lepší zvuk ako reproduktory v TV, ale súčasne nechcú príliš investovať. Má možnosť bezdrôtového pripojenia pomocou Bluetooth (z ostatných HDMI či optický kábel) a súčasťou je aj subwoofer, diaľkový ovládač a v neposlednom rade sada pre upevnenie na stenu. Soundbar má tiež predvolené programy, ako je herný režim, filmy, či hudba a ďalšie.

+ Nízka cena pri kvalitnom zvuku, ekvalizéry, konektivita
Kratšie napájací kábel

Ako vybrať soundbar

Soundbar (v preklade zvuková lišta) je integrovaný systém reproduktorov predovšetkým k televízii. Niektoré drahšie modely umožňujú toto ucelené zariadenie rozobrať a rozmiestniť po malých súm po izbe. Prípadne tiež obsahujú subwoofer, teda reproduktor generujúce zvuky na nízkych frekvenciách (basy) vylepšujúci audio zážitok. Vzhľadovo má sound bar typický minimalistický dizajn, ktorý vhodne dopĺňa moderné televízory.

Soundbary stelesňujú audio systém charakteristický jednoduchým používaním bez káblov po miestnosti a kvalitným zvukom. Rozmernejšie plochou variantom je potom soundbase a soundplate, ktoré sú určené pod televíziu a nemožno ich zavesiť na stenu, takisto zvuková reprodukcia nie je tak dobrá.

Soundbar vs. domáce kino

Sounbar je oproti domácemu kinu lacnejší a menej náročný na priestor. Výhodou je jednoduchá inštalácia a prípadné ďalšie manipulácie. K televízii ho pripojíte jediným káblom, prípadne môže fungovať aj ako bezdrôtový reproduktor. Nemusíte tiež riešiť, ako všetko rozmiestniť, aby to akusticky ladilo, a rozvádzať po byte kabeláž. Drahšie viackanálové soundbary s Dolby Atmos a priestorovým zvukom, alebo dodatočnými zadnými reproduktormi, potom konkurujú tradičným domácim kinám.

Prečo zvoliť soundbar:

 • Je vhodný pre malé a stredné izby / miestnosti.
 • Ľahko sa inštaluje a prenáša, nevyžaduje toľko káblov.
 • Je cenovo dostupnú variantom, ako výrazne zlepšiť kvalitu ozvučenia.

Pokiaľ chcete televízne audio bez kompromisov, budete sa musieť miesto soundbarov pozrieť na kvalitné domáce kino s pravým priestorovým zvukom v konfigurácii 5.1 alebo 7.1, prípadne si takú sústavu vytvoriť za pomoci vlastných reproduktorov a prijímača. Domáce kino či Hi-Fi systém síce vyniká vysokou kvalitou produkovaného zvuku, ale súčasne tiež vyššou cenou. Navyše sa jedná o reproduktory k TV, ktoré je potrebné mať rozmiestnené po celej miestnosti, takže je inštalácia aj manipulácia zložitejšie.

Prečo zvoliť domáce kino:

 • Vysoká kvalita priestorového zvuku.
 • Je vhodné do veľkých izieb / miestností.
 • Kvalita zvuku je pre vás dôležitejšie ako vyššia cena zvukové súpravy.

Počet kanálov

Soundbar k TV sa bežne inštaluje pod televízor a zvuk vysiela iba spredu. Viackanálové sady reproduktorov (4, 5 alebo 7.1) môže soundbar simulovať a vytvoriť tak priestorový zvuk (viac nižšie). Soundbar sa zadnými reproduktormi potom poskytuje vernejšie podanie priestorového zvuku.

Pri každom soundbaru sa stretnete s číselným označením počtu kanálov, napríklad 2.0 alebo 5.1. Prvé číslo označuje množstvo reproduktorov, druhé potom subwooferov, ktoré sa starajú výlučne o basy.

 • Soundbar 2.0 – skladá sa z dvoch predných kanálov (táto zostava sa tiež nazýva stereo)
 • Soundbar 2.1 – má dva predné kanály a jeden subwoofer
 • Soundbar 3.0 – obsahuje tretí (stredný) kanál pre hovorené slovo
 • Soundbar 3.1 – vďaka subwooferu zvláda ako hovorené slovo, tak hutnejší zvuk
 • Soundbar 5.1 – skladá sa z troch predných, dvoch zadných kanálov a jedného subwoofera, podobne je na tom variant 4.1
 • Soundbar 7.1 – 4 surround kanály (2 vpredu, 2 vzadu), 2 zadné a 1 predné bežný kanál. S ohľadom na akustiku je už pomerne problematické dosiahnuť vyrovnaný prejavu.

Soundbar a priestorový zvuk

Priestorový zvuk musí byť počuť z rôznych strán, čo audio zostavy domácich kín rieši fyzickým rozmiestnením reproduktorov. Konštrukcia soundbaru tohle neumožňuje, ako teda vytvára priestorový zvuk?

Soundbar využíva virtuálny priestorový zvuk, ktorý vychádza spredu umiestneného soundbaru s tým, že jednotlivé kanály sú rôzne nasmerované, vďaka čomu dorazí k ušiam z rôznych strán. Zásadné je tak akustika miestnosti a odraz zvuku od stien. Priestorový zvuk môžete počuť aj zhora a taký soundbar sa značí tromi číslami, napríklad 7.1.2.

V príslušenstve môžete naraziť okrem iného na zadné reproduktory, ktoré ďalej zlepšujú kvalitu priestorového zvuku.

Dolby Atmos a DTS:X

Dolby Atmos a DTS: X poskytujú presnejšie metódy zachytenia a reprodukcie priestorového zvuku pomocou 3D objektové technológie. Od predchodcov (Dolby Digital a DTS-HD) sa odlišujú tak, že zvuk nie je rozdelený do jednotlivých kanálov, ale táto informácia o priestore je zakódovaná vo zvukovom súbore v podobe metadát (zvuk je vedený iba jediným dátovým prúdom) a výsledný zvuk určuje dekodér / prehrávač, respektíve konfigurácia reproduktorov, kedy sa pomocou algoritmu daná informácia umiestni na správne miesto. Zvuk je tak prispôsobený priestoru domácnosti vrátane sústavy reproduktorov a ponúka vierohodnejšiu vtiahnutie do deja.

Technológia Dolby Atmos je na svete od roku 2012, nadväzuje na Dolby TrueHD a využitie má nielen pri ozvučovanie filmov, ale aj hudobných albumov. Využíva sa ako v systéme audia v kine, tak po veľkom úspechu postupne aj v domácich podmienkach, vrátane nových soundbar s podporou Dolby Atmos. Pozor na to, že potrebujete, aby napríklad film bol v Dolby Atmos, čo zatiaľ platí väčšinou pre tie na Netflix. Na prenos stačí kábel HDMI 1.4 alebo vyšší.

DTS:X je tiež objektový formát, avšak viac otvorenejší (open source) než Dolby Atmos. Na trhu je od roku 2015 a začal najskôr v domácich zariadeniach. Spôsob, akým pracuje, sa o niečo líši. Namiesto toho, aby vyžadoval ďalšie reproduktory, pracuje so štandardnými systémami priestorového zvuku. Navyše, Dolby Atmos kladie väčší dôraz na výšku. (zdroj: techradar.com)

Subwoofer

Subwoofer má významný vplyv na zvukový prejav celej zostavy. Ide o typ reproduktora produkujúce zvuky nízkej frekvencie (typicky 20-200 Hz) čiže basy. Vo filmoch ide o výbuchy, zvuk motora, údery a iné, silne tiež ovplyvňuje dynamiku.

V súčinnosti so soundbarom môže byť:

 • Soundbar so vstavaným subwooferom – úspora miesta, zlý vplyv na basy a hlasitosť.
 • Samostatný aktívny subwoofer – bezdrôtovo pripojený k soundbaru, hlboké a silné basy.

Pre reprodukciu silných a hlbokých bas musí subwoofer rozpohybovať veľký objem vzduchu veľmi pomaly. Ide o to, že nízke frekvencie možno počuteľne zahrať vďaka rozmerom meniča (membrány), ktoré rozochvieva vzduch a generuje zvuk. Subwoofer tak musí byť veľký.

Možno teda odvodiť, že bez samostatne stojaceho subwoofera sa pripravíte o porciu audio zážitku. Niektoré soundbary sa predávajú bez subwoofera a je k nemu potrebné samostatne dokúpiť kompatibilné subwoofer.

Výkon subwoofera sa udáva vo wattoch a čím vyšší, tým hlasnejšie reprodukuje basy. Do istej miery aj kvalitnejšie, avšak neplatí to vždy, napríklad v nekvalitné konštrukcii sa potom môže chvieť pri nastavení vyššej hlasitosti.

Výkon RMS

Výkon RMS sa udáva vo wattoch (W) a ukazuje maximálny hudobný výkon, pri ktorom reproduktory k TV budú hrať bez poškodenia. Minimálne na hlasitosť tak bude mať tento údaj vplyv, na kvalitu zvuku soundbaru ani tak nie.

Pokiaľ je súčasťou subwoofer, výkon sa delí medzi neho a reproduktormi, takže pozor na porovnávanie medzi jednotlivými soundbary. V domácnosti si vystačíte zhruba s výkonom 200 až 300 W, u väčších priestorov potom 400 W a viac.

Treba tiež spomenúť, že soundbary a ich subwoofery, prípadne ďalšie bezdrôtové reproduktory k zostave pre kvalitnejší priestorový zvuk, sú typicky aktívnymi prvkami, takže je zosilňovač zabudovaný v ich tele, čo zjednodušuje používanie.

Konektivita (vstupy, výstupy)

Soundbary sa môžu líšiť svojimi vstupmi a výstupmi, prípadne technológiami na pripojenie audio zariadenia k TV, prípadne mobilnému telefónu.

 • Soundbar s WiFi / LAN – pokiaľ je možné zariadenie pripojiť k internetu, môžete cez neho prehrávať zvuk (vrátane Youtube, Spotify a i.) Z akéhokoľvek chytrého zariadenia (mobil, tablet, dátové úložisko a i.).
 • Soundbar s Bluetooth – umožňuje priame prehrávanie zvukových stôp z telefónov, notebookov či tabletov. Pri výbere soundbaru s BT si postrážte, či možno zariadenie spárovať s jedným alebo viacerými zariadeniami.
 • Soundbar s NFC – umožňuje rýchle spárovanie chytrého zariadenia a soundbaru vďaka obyčajnému priloženie.
 • HDMI – umožňuje obojstranné prepojenie s televíziou pre digitálny prenos zvuku i obrazu, v súčasnosti preferované prepojení soundbaru s TV. Možno pripojiť aj k iným zariadeniam ako je DVB-T2 set-top box, DVD/blu-ray prehrávač alebo herná konzola.
 • Optický a koaxiálny vstup – pokiaľ televízia nemá HDMI konektor, používa sa k prenosu zvuku.
 • USB – určený na prehrávanie médií z externých a flash diskov.
 • 3,5mm linkový vstup (AUX, line-in) – pomocou kábla tak možno pripojiť zdroj zvuku, napríklad telefón.
 • Slúchadlový výstup (Jack 3,5 mm) – pre pripojenie slúchadiel.

Funkcie a vlastnosti

So soundbarom sa ďalej spája rôzne funkcie a vlastnosti:

 • Soundbar s FM tunerom – môžete tak naladiť obľúbené rádiové stanice a počúvať ich bez nutnosti samostatného rádia.
 • AirPlay – Apple technológia, vďaka ktorej je oveľa ľahšie popojit soundbar s iPhonom či iPadom.
 • Google Chromecast – umožňuje bezdrôtové zdieľanie médií.
 • Nočný režim – taktiež pod označením DRC. Jedná sa o funkciu, ktorá vyrovnáva frekvencie tak, aby bol zvuk menej počuteľný do diaľky. Svoje uplatnenie nájde hlavne v domoch a bytoch s tenkými stenami.
 • Softvérový ekvalizér – ponúka prednastavené zvukové režimy (napríklad pre sledovanie filmov, počúvanie správ a podobne), ktoré upravujú zvuk tak, aby zodpovedal prehrávanému obsahu.
 • Multiroom – umožňuje skrz WiFi prepájať viac reproduktorov v domácnosti.
 • Ovládanie na diaľku – je typická funkcia, vďaka ktorej možno pomocou diaľkového ovládača meniť hlasitosť, či prepínať pesničky. Túto funkciu môže obstarávať ako klasický samostatný ovládač, tak inštalovaná aplikácia na telefónoch skrze Bluetooth alebo WiFi.
 • HDMI CEC – zariadenie prepojené pomocou HDMI možno spoločne ovládať jedným ovládačom. Výrobcovia ju môžu mať inak pomenovanú, napríklad Anynet+ (Samsung), LG Simplink, Bravia Sync (Sony). Pre bezproblémové prepojenie by tiež mala byť televízia a soundbar od rovnakého výrobcu.
 • Hlasový asistent – rozširuje možnosti ovládania.
 • Mobilná aplikácia – umožňuje soundbar z telefónu ovládať a nastavovať (napríklad basy a výšky či nočný režim), prehrávať hudbu či podcasty.

Kvalita zvuku

Rovnako ako u mnohých ďalších zvukových technológií, aj tu platí, že kvalitu zvuku podľa jednotných tabuliek skrátka nespoznáte. Kvalitu zvuku najlepšie preveríte osobne na vlastné uši počas reálneho počúvania. Ak nemáte túto možnosť, dôkladne si preštudujte užívateľské recenzie. Taktiež pre vás môže byť hodnotným ukazovateľom to, či je sound bar orientovaný na basy alebo vsádza na vyváženosť. Basy vám zaručí kvalitné ozvučenie filmov a elektronickej hudby. Druhý variant je vhodná najmä pre pokojnejšiu muziku a hovorené slovo.

Otázky pri výbere soundbaru

Aký soundbar k televízii?

Soundbar možno pripojiť k TV, hernej konzole a ďalším zariadeniam. Do úvahy je potrebné vziať veľkosť a vlastnosti ozvučovaného priestoru, kde platí čím väčší priestor, tým výkonnejší soundbar, naopak do menších izieb nemá príliš zmysel kupovať predimenzované zariadenia. Rozmery sú dôležité pre umiestnenie, obzvlášť pri Dolby Atmos a virtuálnym priestorovom zvuku, ktoré pre sledovanie filmov a seriálov posunú audio zážitok o ďalšiu úroveň. Ohľad treba brať tiež na konektivitu, predovšetkým okolo HDMI CEC, ak budete chcieť ovládať soundbar a ďalšie zariadenia jedným ovládačom. Ďalšie parametre výberu nájdete v sprievodcovi výberom.

Čo je soundbar s FM tunerom?

Soundbar s rádiom je už skôr výnimočná záležitosť. V súčasnej dobe sa viac spolieha na reprodukciu internetových rádií než na integrovaný FM tuner v soundbaru.

Aké sú najlepšie značky soundbarov?

Medzi najobľúbenejšie značky a výrobcu soundbarov patrí Samsung, LG, JBL, Sony, Philips, BOSE, Panasonic, alebo tiež Yamaha a Sonos. Zaujímavé z pohľadu ceny/výkonu sú tiež Anker alebo Xiaomi.

Aká je cena soundbarov?

Soundbar do 150 eur väčšinou neumožňuje prehrávanie obsahu z internetu. Nad 400 eur sa potom pohybujú soundbary s dobrou výbavou, konkurujúce domácim kinám.

Inštalácia soundbaru

Kam umiestniť soundbar

Soundbar je vhodné umiestniť pod alebo nad televíziu, pretože zvuk vychádza z miesta, kde sa už pozeráte. Budete musieť zmerať výšku soundbaru oproti vertikálnemu priestoru medzi stojanom a spodnou časťou televízora, aby ste sa uistili, že soundbar neblokuje obrazovku.

Ak umiestnite soundbar na polici vo vnútri skrine či steny, dajte ho čo najviac dopredu, aby nebol obmedzený zvuk smerovaný do strán. Pokiaľ je ďalej vybavený Dolby Atmos, DTS: X alebo DTS Virtual: X, nie je žiaduce umiestniť ho do police skrine, pretože sound bar potrebuje pre vertikálne priestorové zvukové efekty premietať zvuk zvisle.

Väčšina soundbarov možno pripevniť na stenu, ale opäť dajte pozor, kam ho budete chcieť umiestniť – určite nie napríklad k stropu. Ak soundbar nie je dodávaný s vybavením pre montáž na stenu alebo s šablónou, vyhľadajte v užívateľskej príručke ďalšie informácie o tom, čo potrebujete, a ak výrobca ponúka tieto položky ako voliteľné produkty. Na trhu nájdete aj univerzálne držiaky použiteľné pre akýkoľvek typ soundbaru.

Ako pripojiť soundbar k TV

Soundbar sa obvykle pripája len dvoma káble (napájanie a k televízii). Skôr išlo o optický kábel, avšak v súčasnosti je bežnejšie pripojenie pomocou HDMI, okrem iného pre jeho schopnosť prenášať viackanálové audio vo vyššej kvalite.

Ohľadom pripojenia soundbarov k TV, je nutné prepojiť HDMI OUT na jednotke s HDMI IN na televízore, ktorý podporuje funkciu eARC či ARC (Audio Return Channel) cez HDMI kábel.