Vyberáme najlepší smoothie a stolný mixér

Pre RAW stravu aj bežnú súčasť prípravy ďalších jedál je stolný mixér na ovocie a zeleninu nepostrádateľnou súčasťou kuchyne. Veľké mixéry s plastovou alebo sklenenou nádobou, si poradí okrem bežných surovín, tiež s ľadom alebo orechy. Medzi stolovými mixéry sa vyskytuje tiež smoothie maker (mixér na smoothie), vyznačujúci sa menšími otáčkami a prípravou vo fľaši. Mixovaný nápoj teda nemusíte prelievať, ale postačí sňať viečko s nožmi a nahradiť ho uzáverom s otvorom na pitie. Smoothie mixer si však neporadí s tvrdými surovinami, pretože jeho zameranie je čisto na surové ovocie a zeleninu s prímesou vody alebo mlieka. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie stolné mixéry pre rok 2021, s ohľadom na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie stolné mixéry a smoothie makery (Test 2021)

Recenzie stolných mixérov

ETA Vital Blend 3100 90000

ETA Vital Blend 3100 90000 recenzie a test

Jeden z najsilnejších mixérov na trhu je stolný mixér ETA Vital Blend, ktorý zvládne zeleninu, ovocie, ľad aj orechy. Plusové body takisto získa za rozšírenú záruku na 5 rokov. Má objemnú dvoch litrovú nádobu z plastu, v ktorej môžete pripraviť polievky alebo napríklad omáčky a presnému mixovanie napomôže prítomný časovač. Vďaka odnímateľnej krytke na veku možno dopĺňať suroviny aj pri spustenom mixéra, ktorého rýchlosť je možné regulovať v 9 polohách.

Pre – Vysoký výkon, objemná nádoba, rozšírená záruka
Proti – Použiteľný do 80 ° C

ZOBRAZIŤ PONUKU

Philips HR2872/00

Philips HR2872/00 recenzie a testSmoothie maker Philips HR2872 / 00 sa odlišuje prídavnou nádobou pre mixovanie ďalších surovín, čo u mixérov na smoothie nie je tak obvyklé. Údržba prístroja je jednoduchá, a to aj vďaka možnosti umývať príslušenstvo vrátane noža v umývačke. Mixovacia nádoba i fľaša sú z plastu a majú kapacitu 0,6 l. Mixér sa vyznačuje tichou prevádzkou, kompaktnými rozmermi i dobrým príkonom (350 W).

Pre – Fľaša i mixovacia nádoba, rozmery a výkon
Proti – Kapacita nádoby na mixovanie

ZOBRAZIŤ PONUKU

G21 Blender Perfect smoothie

G21 Blender Perfect Smoothie recenzie a testMixér G21 Blender Perfect smoothie zaujme využitím kovových dielov v citlivých oblastiach mixérov, zvyšujúce tak jeho robustnosť. Desať rýchlostných polôh umožňuje reguláciu medzi 1000 až 35000 ot / min a disponuje pritom príkonom 1500 W. Tento mixér má nádobu s objemom 2,5 la spolu s veľkým rozsahom teplôt (-40 až 120 ° C) a ostrými nožmi je schopný pripraviť prakticky čokoľvek od polievok, mäsa, až po drvenie ľadu a orechov.

Pre – Cena / výkon
Proti – Len 1 nádoba (možno však dokúpiť)

ZOBRAZIŤ PONUKU

Kenwood Blend-X Classic BLP 610WH

Kenwood Blend X Classic BLP 610WH recenzie a testViacúrovňovými nožmi disponuje stolný mixér Kenwood Blend-X Classic, ktorý poteší aj svojou vyváženou hmotnosťou (3,8 kg). Mixér disponuje príkonom 800 W, spolu s pulzným spínačom a nastaviteľnou rýchlosťou. V mixovacej nádobe zo skla, pre ktorú nie je problém nízka ani vysoká teplota, tak zvládnete pripraviť smoothie, horúcu polievku alebo nadrviť ľad. Za zmienku stojí tiež prednastavené programy pre mixovanie koktejlov, drvenie ľadu a opláchnutie, ktoré dopomôžu k rýchlejšiemu a efektívnejšiemu výsledku.

Pre – Mixovacia nádoba zo skla
Proti – Základňa je z plastu

ZOBRAZIŤ PONUKU

Electrolux PerfektMix ESB2500

Electrolux PerfektMix ESB2500 recenzie a testElectrolux PerfektMix ESB2500 je mixér na smoothie obsahujúce rovno dve fľaše pre mixovanie aj následnú konzumáciu. Smoothie mixér je určený hlavne pre spracovanie ovocia a zeleniny, čomu zodpovedá príkon motora s 300 W. Prístroj disponuje tvarovanými nožmi obsahujúce 4 brity a už spomínanými nádobami s objemom 0,6 l, ktoré sú z plastu a umývateľné v umývačke.

Pre – Dve fľaše, dostatočný výkon na smoothie
Proti – Mixovanie tvrdých surovín

ZOBRAZIŤ PONUKU

Concept SM-3350

Concept SM 3350 recenzie a testSmoothie mixér Concept SM-3350 zaujme svojou nízkou cenou, vďaka čomu je tento prístroj zaujímavou voľbou pre tých z vás, ktorí sa smoothie ešte len začínate. Základný model s príkonom 180 W má vo výbave 2 mixovacia fľaše z plastu s objemom 0,5 l. S ohľadom na nízky výkon mixérov by bolo vhodné sa vyhnúť drvenie ľadu a podobne náročných úkonov. Nízka hmotnosť jedného kilogramu umožňuje ľahké prenášanie a nie je problém brať so sebou mixér i na cestách.

Pre – Obstarávacia cena, váha mixéra
Proti – Spracovanie z plastu

ZOBRAZIŤ PONUKU

Tefal BlendForce BL310A39

Tefal BlendForce BL310A39 recenzie a testĎalším stolným mixérom je Tefal BlendForce, ktorý disponuje priemerným príkonom, ale aj tak by mal zvládnuť mliečne koktaily, krémové polievky, detské výživy a údajne tiež drvenie ľadu. Rozmixovanie i tvrdých surovín tu totiž pomáha nôž TriplAx vytvárajúce 3 odlišné pohyby, čím zvyšuje efektivitu mixovanie. K prednostiam tohto mixéra rozhodne patrí odolná, sklenená nádoba s kapacitou 1,25 l a ľahké umývanie vďaka odnímateľnému dnu s čepeľami.

Pre – Sklenená nádoba, špeciálny nôž TriplAx
Proti – Slabšie príkon

ZOBRAZIŤ PONUKU

Delimano NUTRIBULLET 600

Delimano NUTRIBULLET 600 recenzie a testKombináciou stolného a smoothie mixéra je Delimano NUTRIBULLET sa solídnym príkonom 600 W a čepeli z nerez ocele, ktorú nie je potrebné brúsiť. Mixér má kompaktné rozmery s optimálnou hmotnosťou 2,7 kg a s prehľadom namixujeme zeleninu, ovocie, semienka, jadierka, alebo stopky. Plastová nádoba s objemom 0,7 l možno spolu s nožmi umývať v umývačke. Súčasťou balenia je tiež nutričné radcu a recepty, ktoré pre vás môžu byť dobrou inšpiráciou.

Pre – Rozmery, v balení recepty a nutričné poradca
Proti – Len jedna nádoba v balení

ZOBRAZIŤ PONUKU

KitchenAid Artisan 5KSB5553EER

KitchenAid Artisan 5KSB5553EER recenzie a testStolný mixér KitchenAid Artisan zaujme svojim dizajnom a po zapnutí tiež tichým chodom a stabilitou, ktorú zabezpečuje kovová základňa. Spotrebič pritom váži stále prijateľných 6 kg. Vo výbave má dve nádoby, pričom jedna je väčší a sklenená, druhá potom plastová. Rýchlosť mixérov možné regulovať v 6 stupňoch a špecifická je tiež funkcia pomalého štartu. Pri tej začne pomaly mixovať a následne zvýši otáčky nožov.

Pre – Rozšírená záruka, robustné spracovanie, 2 nádoby
Proti – Priemerný príkon

ZOBRAZIŤ PONUKU

Philips HR2100/00

Philips HR2100/00 recenzie a testPhilips HR2100 / 00 je stolný mixér hlavne na jemnejšie suroviny na prípravu smoothie alebo polievok. Disponuje totiž nižším, 400 W príkonom. Na druhú stranu je relatívne ľahký (1,5 kg) a teda aj ľahko prenosný. Atraktívna je tiež zosilnená plastová nádoba s objemom 1,25 l, ktorú je možné spolu s ďalšími časťami mixéra umývať v umývačke. Čo sa týka manipulácii, sú tu gumové nožičky pre väčšiu stabilitu a tiež náustok na mixovacej nádobe pre čistejšie vylievanie.

Pre – Váha mixéra
Proti – Nižší príkon

ZOBRAZIŤ PONUKU

Ako vybrať stolný mixér

Na začiatku by ste si mali ujasniť, ktoré prevedenie stolného mixéra vlastne chcete a využijete najviac. Klasický stolný mixér je dostatočne výkonný na drvenie ľadu, orechov a príprave polievok alebo omáčok, o smoothie nehovoriac. Mixér na smoothie je prakticky jednoúčelový prístroj, na druhú stranu ľahký a praktický, vďaka mixovacia fľaši, ktorú si potom odnesiete na konzumáciu.

Výkon mixéra

Výkon stolného mixéra spočíva z príkonu, otáčok a do určitej miery spracovania nožov alebo ich počte. Príkon mixéra je však zásadný parameter. U smoothie makerov je typické, že sa pohybujú okolo 300 W, ktoré sú zároveň dostačujúce pre mixovanie mäkkého ovocia a zeleniny. Pre tvrdšie suroviny budete potrebovať mixér s príkonom 800 W a viac.

Materiál mixovacej nádoby

Mixovacia nádoba je vo väčšine prípadov plastová, presnejšie z tvrdeného plastu. V našom výbere sú ale aj mixéry so sklenenými nádobami. Aké sú ich výhody a nevýhody?

Sklenená nádoba

V sklenených nádobách nie je problém mixovať horúce a studené pokrmy. Môžete do nej preliať obsah priamo z hrnca, ktorý ste práve stiahli z platne, a nemusíte sa báť o poškodení nádoby. Nevýhodou je jej krehkosť a náchylnosť k rozbitiu pri najmenšom páde.

Plastová nádoba

Aj cez to, že ide o plastové nádoby, nie je sa treba báť kontaminácie vďaka BPA FREE prívlastku, ktorým dnešný nádoby z plastu disponujú. K jej výhodám bez pochýb patrí robustnosť pri hrubom zaobchádzaní a nechcených pádoch. Horšie je to s náchylnosťou na vriacou polotovary. V takýchto prípadoch hrozí porušenie a zničenie nádoby.

Objem nádoby

U smoothie mixérov sú prítomné fľaše (zvyčajne 2 a viac) ako hlavnej nádoby. Ich objem sa pohybuje od 0,5 do 0,75 litra a sú vyrobené z pevného plastu. Plnohodnotný stolný mixér môže mať nádobu s objemom až 2,5 litra a typické je rozšírenie o rôzne veľkosti nádob. Tie sú ako plastové, tak sklenené, uzatvárateľné aj rozoberacie.