Vyberáme najlepší smoothie mixér

TOP 3 smoothie mixéry

Delimano Nutribullet RX V1

Sencor SNB 4302SS

ETA Vital Blend Digi II

Výkonný smoothie mixer s príkonom 1700 W disponuje tromi nádobami a počas niekoľkých minút zvládne pripraviť aj teplú polievku.Smoothie mixér v kompaktnom prevedení s veľkým výkonom. Dodávaný je s dvoma veľkými fľašami a má 6 kvalitných snímateľných nožov.Viacúčelový stolný mixér pripraví smoothie, polievky, zmrzlinu aj detské výživy. Má automatické programy, vysoký výkon a kvalitné spracovanie.
+ Robustné prevedenie, bohaté príslušenstvo, vysoký výkon pre všetky suroviny+ Odolné nádoby z Tritanu, vyšší objem až 1 l, výkonný motor+ Automatické programy a jednoduché ovládanie, vysoký výkon, objemná nádoba
- Nič zásadného- Nemá spúšťacie tlačidlo- Rozmernejšie prevedenie

Orientačná Cena
139,00 €

Orientačná Cena
42,90 €

Orientačná Cena
128,90 €

Mixér na smoothie by nemal chýbať v žiadnej domácnosti tých, ktorí si chcú udržať zdravý životný štýl. Smoothie si s nimi zhotovíte doma veľmi lacno, rýchlo a presne podľa vašej chuti. Smoothie mixér ho pripraví priamo do nádoby, z ktorej si ho ihneď vychutnáte bez akéhokoľvek prelievania alebo si ho vezmete na cesty v praktickej fľaši. Univerzálnejšie stolné mixéry zastanú rovnakú prácu a sú praktickejšie, majú vyšší výkon, väčší objem nádoby a dokážu sekať zeleninu aj drviť ľad. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie smoothie mixéry pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie mixéry na smoothie (Test 2024)

VzhľadModelPríkonPočet nádobNajvyšší objemOtáčkyHmotnosťDostupnosť
Delimano Nutribullet RX V1 recenzie a testDelimano Nutribullet RX V11700 W31,3 l30000 ot/min6,3 kg
Concept SM 3390 recenzie a testConcept SM 3390700 W50,57 l23000 ot/min2,7 kg
Sencor SNB 4302SS recenzie a testSencor SNB 4302SS1000 W21 l20000 ot/min3,8 kg
Domo DO 436 BL recenzie a testDomo DO 436 BL300 W20,6 l25825 ot/min1,7 kg
ETA Vital Blend Digi II recenzie a testETA Vital Blend Digi II1500 W32 l30000 ot/min4,8 kg
SILVERCREST SSMC 600 B1 recenzie a testSILVERCREST SSMC 600 B1600 W11,7 l-3,1 kg
FitStream E1 recenzie a testFitStream E17,4 W10,38 l22000 ot/min0,45 g
Tefal Perfectmix BL 811 D38 recenzie a testTefal Perfectmix BL 811 D381200 W11,5 l28000 ot/min4,3 kg
G21 Blender Excellent recenzie a testG21 Blender Excellent1700 W12,5 l32000 ot/min5,4 kg
Electrolux PerfektMix ESB 2500 recenzie a testElectrolux PerfektMix ESB 2500300 W20,6 l23000 ot/min1,9 kg

Zobraziť celú ponuku

Recenzie smoothie mixérov

Delimano Nutribullet RX V1

Delimano Nutribullet RX V1 recenzie a test

Smoothie mixér Delimano Nutribullet RX V1 patrí k najvýkonnejším mixérom svojho druhu, príkon má 1700 W. Podľa recenzií a skúseností spotrebiteľov zvládne spracovať akékoľvek suroviny, vrátane semienok alebo zmrznutých potravín. Dá sa dokonca použiť ako varič na prípravu polievok, omáčok a iných horúcich tekutín. Výrobca mixér dodáva spolu s nádobou na polievku, s jednou rodinnou a jednou štandardnou nádobou s viečkom. Jednoducho sa umýva a disponuje špeciálne nevrženými čepeľami Nutrient Extraction. Mixér je naprogramovaný technológiou SMART, ktorá automaticky mixuje správnou rýchlosťou a po správne stanovenú dobu.

+ Robustné prevedenie, bohaté príslušenstvo, vysoký výkon pre všetky suroviny
Nič zásadného

Concept SM 3390

Concept SM 3390 recenzie a test

Mixér na smoothie Concept SM 3390 má pomerne dobrý pomer cena/výkon a okrem jednoduchej prípravy smoothie toho zvládne oveľa viac ako konkurenčné mixéry. Výrobca ho dodáva s tromi fľašami na smoothie, sekacou nádobou Chopper a s praktickým mlynčekom. Chopper zvládne nadrviť ľad, orechy aj mäso, zatiaľ čo v mlynčeku je možné mlieť kávu, korenie, bylinky alebo mak. Vo svojej kategórii menších mixérov má dobrý príkon 700 W a užívateľské recenzie potvrdzujú jeho veľkú všestrannosť.

+ Multifunkčné príslušenstvo v cene, dobrý pomer cena/výkon, dobrý výkon
Len priemerný objem nádob

Sencor SNB 4302SS

Sencor SNB 4302SS recenzie a test

Smoothie mixér Sencor SNB 4302SS má viac ako uspokojujúci výkon na prípravu akéhokoľvek smoothie. Motor má príkon 1000 W a taktiež skúsenosti spotrebiteľov potvrdzujú, že drviace nože nemajú s ničím problém. Jeho súčasťou sú dve väčšie fľaše s objemom 0,8 la 1 liter, ktoré sú vyrobené z odolného a nezávadného Tritanu. Užívatelia sa v recenziách pozastavujú iba nad absenciou spúšťacieho tlačidla, mixér sa totiž zapína automaticky po správnom nasadení fľaše.

+ Odolné nádoby z Tritanu, vyšší objem až 1 l, výkonný motor
Nemá spúšťacie tlačidlo

Domo DO 436 BL

Domo DO 436 BL recenzie a test

Prístroj na smoothie Domo DO 436 BL sa stal víťazom kategórie v spotrebiteľskom hodnotení Produkt roka. Má stovky pozitívnych recenzií a väčšina sa zhoduje, že sa jedná o výborný smoothie makier, ktorý robí presne to, čo má. V balení sú dve nádoby vyrobené z Tritanu, ktoré sú pevné, stabilné a zdravotne nezávadné. Výrobca umožňuje aj ich dokúpenie, čo nebýva vždy samozrejmosťou. Smoothie dokáže pripraviť veľmi rýchlo a jednoducho, podľa popisu zvládne drviť aj ľad. Miernou nevýhodou môže byť len menší príkon 300 W, ktorý zodpovedá menšiemu výkonu mixéra.

+ Ocenenie produkt roka, kniha smoothie receptov zadarmo, kvalitné a príjemné nádoby
Len základný výkon

ETA Vital Blend Digi II

ETA Vital Blend Digi II recenzie a test

Stolný mixér ETA Vital Blend Digi II zaujme svojim vysokým výkonom s príkonom 1500 W a všestranným využitím. Pripraviť dokáže bez problémov akékoľvek smoothie, ale aj omáčky, polievky, nátierky, zmrzliny alebo detské výživy. oproti iným má veľkú ovládaciu základňu s displejom, kde je možné navoliť jeden zo 6 prednastavených programov alebo si vybrať jednu z 9 rýchlostí. Dodávaný je iba s jednou hlavnou nádobou s objemom 2 litre, ktorá je vybavená vysoko odolným nožom BlendeX. Niektorí spotrebitelia v recenziách iba upozorňujú na jeho väčšie rozmery.

+ Automatické programy a jednoduché ovládanie, vysoký výkon, objemná nádoba
Rozmernejšie prevedenie

SILVERCREST SSMC 600 B1

SILVERCREST SSMC 600 B1 recenzie a test

Blender mixér SILVERCREST SSMC 600 B1 je obľúbený pre svoje jednoduché prevedenie a veľmi atraktívnu cenu. Robí presne to, čo má a pre väčšinu činností má aj dostatočný výkon s príkonom 600 W. Oproti iným disponuje mixovacou nádobou zo skla, ktorá má objem 1,7 litra. Zo skúseností spotrebitelia oceňujú jednoduché ovládanie pomocou otočného ovládača, ktorý má 5 výkonnostných stupňov vrátane pulznej funkcie. Je ideálny na smoothie, ale aj drvenie ľadu a ako bonus pridáva výrobca 10 osvedčených receptov.

+ Sklenená mixovacia nádoba, nízka obstarávacia cena, niekoľko rýchlostných stupňov
Nič zásadného

FitStream E1

FitStream E1 recenzie a test

Prenosný smoothie mixér FitStream E1 je jedným z mála skutočne prenosných prevedení. Aj vďaka jeho kompaktným rozmerom a nízkej hmotnosti 450 gramov ho môžete mať kdekoľvek pri sebe. Motor s príkonom 7,4 W je napájaný z integrovanej 2000 mAh batérie, ktorá na jedno nabitie zvládne pripraviť až 12 smoothie nápojov. Dobíjať ho môžete podobne ako mobilný telefón, na cestách teda aj napríklad z powerbanky. O mixovanie sa stará 6 kvalitných nožov a populárny je aj vďaka veľkému množstvu farieb, v ktorých ho je možné kúpiť. V dôsledku nízkeho výkonu je vhodný naozaj len na smoothie, s čím treba počítať.

+ Cestovný smoothie mixér, integrovaná batéria s nabíjaním cez USB, mnoho farieb
Vhodný iba na smoothie

Tefal Perfectmix BL 811 D38

Tefal Perfectmix BL 811 D38 recenzie a test

Smoothie mixér 1700 W Tefal Perfectmix BL 811 D38 má veľkú silu a celkovo veľmi dobrý pomer cena/výkon. Podľa recenzií spotrebiteľov zvládne spracovať akékoľvek suroviny, vrátane tvrdej koreňovej zeleniny, ľadu a hrozienok. Hravo pripraví smoothie, polievky, omáčky a ďalšie veci. Výhodou je podsvietený otočný ovládač, ktorým sa dá plynulo nastavovať rýchlosť mixovania a 3 automatické programy, slúžiace na ľadovú triešť, smoothie a na automatické čistenie. Poteší aj pulzný spínač, alebo vtláčadlo, ktoré je súčasťou balenia. Niektorí len pripomínajú vyššiu hmotnosť 1,5 litrovej nádoby, ktorá je vyrobená z tvrdeného skla.

+ Dobrý pomer cena/výkon, plynulá regulácia výkonu, 3 prednastavené programy
Vyššia hmotnosť sklenenej nádoby

G21 Blender Excellent

G21 Blender Excellent recenzie a test

Stolný smoothie mixér G21 Blender Excellent má vďaka príkonu 1700 W vysoký výkon, vďaka ktorému zvládne pripraviť ako veľké množstvo smoothie, tak polievky alebo aj orieškové maslá. Recenzie a skúsenosti potvrdzujú jeho veľkú silu, ale aj kvalitné spracovanie a prepracované detaily. K dispozícii je 5 prednastavených programov a ďalších 6 programov je možné nastaviť podľa vlastných preferencií. Poteší veľký podsvietený display aj program Quick, ktorý slúži na veľmi rýchle mixovanie pri otáčkach až 32 tisíc za minútu. V balení je veľká plastová nádoba s objemom 2,5 l, dá sa však prikúpiť aj menšia s objemom 0,9 l.

+ Veľmi objemná nádoba 2,5 l, vysoký výkon, mnoho prednastavených programov
Vyššia obstarávacia cena

Electrolux PerfektMix ESB 2500

Electrolux PerfektMix ESB 2500 recenzie a test

Mixér na smoothie Electrolux PerfektMix ESB 2500 má zaujímavý pomer cena/výkon a sám výrobca ho popisuje ako fitness mixér. Určený je predovšetkým na prípravu smoothie a ovocných nápojov, pre ktoré menší výkon s príkonom 300 W dostačuje. Má jednoduché a intuitívne ovládanie, nože z nerezovej ocele sa spustia stlačením pulzného spínača. Súčasťou mixéra sú dve nádoby s objemom 600 ml, ktoré sa dajú ihneď po príprave použiť aj na konzumáciu. Výhodou je dobrá dostupnosť náhradných fliaš aj ďalších súčastí mixéra.

+ Dobrý pomer cena/výkon, jednoduchá obsluha, dobre dostupné ďalšie príslušenstvo
Vhodný len na smoothie

Ako vybrať smoothie mixér

Aj keď je smoothie mixér jednoduchý stroj, mali by ste sa jeho výberu venovať dôkladne, aby zvládol všetko, čo od neho očakávate. Prioritnou vlastnosťou je jeho výkon a počet otáčok. Ďalej sa venujte vlastnostiam fliaš, ktoré sú súčasťou mixéra. Funkcia smoothie mixéra napovie, čo v ňom budete môcť pripravovať a ďalšie príslušenstvo zvýši komfort pri jeho používaní.

 • Typ mixéra – Na trhu už nájdete množstvo druhov mixérov. Zvoľte ten správny podľa toho, čo v ňom budete primárne mixovať.
 • Výkon mixéra – Pokiaľ plánujete mixovať tuhšie ovocie či tvrdú zeleninu, zvoľte radšej silnejší mixér. Na mäkké potraviny postačí mixér s nižším príkonom.
 • Nádoby – K smoothie mixéru výrobcovia dodávajú nádoby s rôznymi objemami. Ten vyberajte podľa toho, koľko mixovanej hmoty budete chcieť vyrobiť.
 • Funkcie mixéra – Dnes majú smoothie mixéry rôzne funkcie. Tie voľte podľa svojich preferencií.

Typy mixérov

Mixérov už existuje veľa a každý z nich je určený na niečo iné. Smoothie môžete skúsiť pripraviť aj v inom mixéri, nedočkáte sa však tak dobrého a rýchleho výsledku ako so smoothie makerom.

 • Mixér na smoothie – Je pre milovníkov zdravých a nutričných nápojov nepostrádateľný. Nápoj je mixovaný vo fľaši, z ktorej ho môžete rovno piť aj vziať na cesty. Výhodou je tiež nízka obstarávacia cena, nenáročnosť na priestor, malá hmotnosť, ľahké a rýchle ovládanie, bezpečnosť aj ľahká údržba. Nevýhodou je nemožnosť použitia spotrebiča na čokoľvek iné.
 • Ručný šľahač – Je určený na šľahanie vajec, šľahačky, na prípravu cesta či zemiakovej kaše. Obsahuje obvykle dva typy hákov – šľahacie a hnetacie. Ide o jednoduchý a lacný prístroj, ľahko sa omýva a je skladný. Pri práci sa musí držať v ruke a na výrobu smoothie ho rozhodne nevyužijete.
 • Tyčový mixér – Je vhodný na rozdrvenie rôznych surovín. Používa sa na rozmixovanie polievok, detskej výživy alebo omáčok po použití vhodného nástavca. Po nasadení nádoby na sekanie rozseká orechy, semienka apod. Obrovskou výhodou je, že sa môže ponoriť do horúceho pokrmu a môže mixovať rovno v hrnci bez nutnosti akéhokoľvek prelievania. Po použití sa jednoducho opláchne. Nevýhodou je, že sa musí držať v ruke, čo môže byť pri dlhšom mixovaní nepohodlné. Smoothie z mäkších surovín s ním za dlhší čas dokážete pripraviť tiež.
 • Kuchynský robot – Zvládne množstvo úkonov ako mixovanie, šľahanie, miešanie i miesenie. Po spustení mu netreba venovať veľkú pozornosť a svoju prácu zastane skvele. Súčasťou býva bohaté príslušenstvo vrátane odšťavovača, mlynčeka na mäso alebo strúhadlá. Nevýhodou je väčšia veľkosť a vyššia obstarávacia cena, pokiaľ ale v kuchyni trávite veľa času, veľa práce vám ušetrí.
 • Stolný mixér – Zvládne sekať orechy, drviť ľad aj mixovať ovocie a zeleninu. Dokáže nahradiť smoothie mixér, obsah sa však musí prelievať do iných nádob. Jeho výhodou je všestranné použitie, vyšší výkon, väčší objem nádoby a na výber je z viacerých programov. Nevýhodou je naopak vyššia hmotnosť, spravidla absencia špeciálnej prenosnej nádoby, náročnosť na priestor a vyššia obstarávacia cena.

Príkon

Uvádza sa vo wattoch (W) a čím vyšší príkon, tým vyšší výkon mixér má. Smoothie mixer je všeobecne slabší ako stolný mixér. Pri smoothie mixéri s vyššími hodnotami príkonu nehrozí prehriatie pri dlhšom mixovaní, preto je vhodné vyberať čo najvýkonnejší spotrebič. Zaistí sa tak dokonalé mixovanie všetkých surovín, aj keď sú napríklad trochu tuhšie. Spotreba energie nehrá príliš veľkú úlohu, pretože smoothie mixer mixuje iba krátku dobu.

 • Príkon do 300 W – Výkon je príliš nízky a hrozí prehriatie mixéra pri dlhšom mixovaní. Nemusí si poradiť s tvrdšími surovinami ako je napríklad mrkva.
 • Príkon okolo 1000 W – Je zlatou strednou triedou. Mixér si hravo poradí aj so zmrazenými či tvrdšími surovinami.
 • Príkon 1500 W a viac – Jedná sa často o profesionálne prístroje a sú vhodné pre užívateľov, ktorí pripravujú smoothie často. Výkonný mixér na ovocie, zeleninu aj ľad sa neprehrieva ani po dlhšom mixovaní. Problémom nie sú ani orechy alebo semená.

Počet otáčok

Tento parameter udáva, koľko otáčok nôž mixéra vykoná za daný časový úsek, väčšinou za minútu. Závisí na ňom rýchlosť prístroja a kvalita rozomletia surovín. Lepšie modely sa chvália viac ako 30000 otáčkami, priemerné dosahujú 25000 otáčok a minimálnou vhodnou hodnotou je 20000 otáčok za minútu. Pokiaľ narazíte na menšie hodnoty, zvážte, či bude prístroj na mixovanie vami zvolených surovín dostačujúci.

Hlučnosť

Uvádza sa v decibeloch (dB) a všeobecne platí, že smoothie mixéry sa neradia medzi najtichšie prístroje. Väčšina z nich dosahuje 80 dB, niektoré dokonca 100 dB. Vysoká hlučnosť s nízkym výkonom nie sú ideálnou kombináciou, pretože bude mixér pracovať dlhšiu dobu. Aj napriek tomu by nemala byť hlučnosť pri výbere prioritnou vlastnosťou, pretože s mixérom budete pracovať iba pár sekúnd, maximálne pár minút denne.

Nádoby smoothie makeru

Práve špeciálnymi nádobami sa mixéry na smothie líšia od ostatných mixérov v kuchyni. Fľaša, do ktorej suroviny vložíte av ktorej ich mixujete je zároveň koncový obal pre smoothie. Po naplnení fľaše surovinami sa zavrie viečkom, ktoré je opatrené sekacími nožmi. Týmto vekom sa fľaša nasadzuje na mixér a je teda dnom nahor. Keď je obsah rozmixovaný, fľaša sa opäť vyberie a veko s nožmi sa vymení za normálne viečko s otvorom na pitie. V tej chvíli je nápoj pripravený na konzumáciu. Obsah sa nemusí prelievať do iných nádob, čo je veľmi pohodlné a rýchle. Sledujte dôkladne, koľko fliaš je pri mixéri súčasťou, aký majú objem az akého sú materiálu.

 • Objem – Zvyčajne nie je príliš veľký. Väčšinou zoženiete nádoby s objemom 200 ml až 1000 ml, pričom najčastejšia základná nádoba má objem 600 ml. Niektoré modely môžu obsahovať viac fliaš s rôznymi objemami, čo je praktické najmä v rodinách. Zistite si tiež, či sú v predaji fľaše kompatibilné s daným modelom a aké sú ich obstarávacie ceny.
 • Materiál – Najčastejšie narazíte na tritán, čo je odolný plast určený na styk s potravinami. Menej často sa môžete stretnúť so sklenenými fľašami. Niekto ich preferuje, pre niekoho sú naopak veľmi ťažké a náchylné na rozbitie. Výhodou je ale to, že nepohlcujú žiadne pachy ako plast.

Nádoby stolného mixéra

Väčší, univerzálnejší a praktickejší stolný mixér obvykle v balení nemá špeciálne nádoby na smoothie. Spravidla je dodávaný s jednou veľkou a objemnou nádobou, z ktorej je nutné pripravené smoothie prelievať do inej fľaše. Existujú však aj modely, ktoré sa smoothie fľašami pracovať dokážu, nie je ich však na trhu príliš veľa.

Materiál mixéra

Najčastejšie sa stretnete s plastovými prístrojmi. Plast je lacnou surovinou, bohužiaľ ale s krátkou životnosťou. Plastové mixéry sa rýchlejšie poškriabu, môžu prasknúť a sú menej stabilné. Výhodou je však nízka obstarávacia cena a nízka hmotnosť, teda ľahká manipulácia. Niekto ocenia aj široký výber farieb. Kovové mixéry pôsobia kvalitnejšie a stabilnejšie už na prvý pohľad. Obstarávacie ceny sú logicky vyššie, kompenzáciou je však dlhšia životnosť prístroja a lepšia stabilita.

Ovládanie

Je veľmi jednoduché. Na väčšine prístrojov nájdete iba jedno tlačidlo na zapnutie a v niektorých prípadoch ani to nie. Tlačidlo sa u niektorých mixérov drží po celú dobu mixovania, u niektorých sa stlačí pri zapnutí a pri vypnutí. Pri drahších modeloch môžete naraziť aj na displej, plynulú reguláciu otáčok alebo na niekoľko prednastavených programov uľahčujúcich používanie.

Doba prevádzky

Rozmixovať čerstvé ovocie nezaberie príliš veľa času, často postačí pár sekúnd. Na rozmixovanie zmrznutých surovín je ale potrebné mixovať dlhšie a prístroj sa môže začať prehrievať. Preto sa odporúča zistiť si minimálnu dobu nepretržitej prevádzky. Ideálnou hodnotou sú aspoň 2 minúty. Tento údaj by mal byť uvádzaný výrobcom v návode.

Hmotnosť a veľkosť

Mnoho užívateľov určite ocenia nízku hmotnosť kvôli častému prenášaniu. Na trhu narazíte aj na kompaktné modely, ktoré si môžete nosiť napríklad aj do práce. Taký mixér môže mať horšiu stabilitu, preto vyberajte model s kvalitnými nôžkami s prísavkami. S ťažším prístrojom sa horšie manipuluje, stabilita je za to väčšia. Hmotnosť väčšiny smoothie mixérov sa pohybuje v rozmedzí 1 až 3 kg, tie najmenšie vážia dokonca menej ako pol kilogramu. Kompaktné modely sa nezapájajú do elektriny, ale fungujú pomocou dobíjacej lítium-iónovej batérie.

Stolové smoothie mixéry majú rozmery aj hmotnosť pochopiteľne väčšie, výnimkou nie je hmotnosť ani 5 až 7 kg. Výhodou je neporovnateľne vyššia stabilita a väčšine spotrebiteľov tieto vyššie hodnoty ani nevadí, pretože sa u nich nepredpokladá časté premiestňovanie.

Funkcie a príslušenstvo

Aj keď je prístroj na smoothie jednoduchým spotrebičom, môže ponúkať niekoľko užitočných funkcií.

 • Pulzný spínač – Je súčasťou každého smoothie mixéra. Zaisťuje rovnomerné mixovanie a rozomletie všetkých surovín.
 • Regulácia otáčok – Drahšie prístroje disponujú nastavením viacerých rýchlostí, ktoré môžete regulovať podľa preferencií.
 • Drvenie ľadu, krájanie, sekanie – Sofistikované modely dokážu aj vyrobiť ľadovú triešť alebo sekať či krájať rôzne suroviny. Často je však nutné pridať trochu tekutiny, aby sa obsah rozmixoval.
 • Viečko so slamkou – Pohodlnejšie pitie pre deti i športovcov.
 • Displej – Nie je súčasťou každého prístroja, ale iba drahších modelov. Ukáže všetky funkcie a nastavenia.
 • Protišmykové prísavky – Zaisťujú stabilitu pri mixovaní, vďaka čomu sa mixér nepohybuje po celej kuchynskej linke a nehrozí spadnutie na zem.
 • Bezpečnostná poistka – Vďaka nej sa mixér nezapne na prázdno, ale iba so správne nasadenou nádobou. Vyhnete sa tak vyliatiu nápoja.
 • Funkcia ohrevu polievok – Hlavne výkonné stolné mixéry môžu disponovať touto zaujímavou funkciou. Za dlhší čas mixovania v priebehu niekoľkých minút dokážu obsah zahriať, čo je ideálne najmä pre polievky, omáčky a ďalšie obdobné tekutiny.
 • Rozširujúce príslušenstvo – Niektoré smoothie makery môžu byť doplnené o sekáčik alebo mlynček, čo výrazne rozširuje ich možnosť využitia.

Otázky pri výbere smoothie mixéra

Je smoothie mixér vhodný na zeleninu a ľad?

Záleží na výkone prístroja. Výkonnejšie mixéry so silnejším motorom a vyšším počtom otáčok si so zeleninou aj ľadom poradia. Ideálny prístroj na ľad a zeleninu by mal mať príkon aspoň 1500 W a počet otáčok viac ako 30000 za minútu. Pred nákupom daného modelu sa odporúča prečítanie užívateľských recenzií, či danú úlohu zvláda bez problémov a nespoliehať sa len na popis predajca.

Stolný mixér vs smoothie mixér, aký je rozdiel?

Stolový blender mixér má širšie využitie, väčší objem nádoby a viacero programov. Obvykle nemá špeciálnu nádobu na smoothie a obsah je nutné prelievať. Zaberá viac miesta a jeho cena je vyššia. Prenosný smoothie mixér je kompaktný prístroj s jednoduchou obsluhou. Má obmedzené využitie a slabší výkon, za to je však lacnejšie.

Je mixér na smoothie prenosný?

Hlavnou výhodou smoothie mixéra je práve jeho kompaktná veľkosť, ľahko ho tak môžete kamkoľvek prenášať. Existujú dokonca prístroje s hmotnosťou do 0,5 kg s dobíjacou batériou. Výhodou je aj jeho špeciálna fľaša, v ktorej sa smoothie mixuje, a môžete z nej tiež rovno piť. Nie je preto potrebné nosiť ďalšie nádoby.

Aké sú najlepšie značky smoothie mixérov?

Medzi najobľúbenejšie značky a výrobcov smoothie mixérov patrí Sencor, ktorý ponúka široký výber produktov v rôznych cenových kategóriách. Značka Domo je ceneným výrobcom smoothie makerov za rozumné ceny, rovnako tak ako ETA a Concept. Značka Delimano sa vyznačuje kvalitne spracovanými, aj keď drahšími mixérmi, podobne ako Electrolux. Dobrého pomeru cena/výkon dosahujú aj mixéry Silvercrest, ktoré predáva Lidl.