Najlepšie smart hodinky 2024

TOP 3 inteligentné hodinky z recenzií

Apple Watch Series 7

LAMAX WatchY2

Samsung Galaxy Watch 4 Classic

Menšie dámske inteligentné hodinky Apple Watch patrí k tomu najlepšiemu na trhu. Pýši sa vždy zapnutým Retina displejom, elegantným dizajnom z leteckého hliníka a v najnovšej generácii aj extrémne tenkými rámčekmi okolo displeja. Môžu uskutočňovať hovory a posielať textové správy, vykonávať platby a merať EKG alebo saturáciu kyslíkom.Tieto smart hodinky pre deti patrí v súčasnosti k tým najlepším, majú GPS a podporujú SIM kartu. Možno vďaka nim sledovať, kde sa dieťa pohybuje, zvládajú textové a hlasové správy a majú dokonca SOS tlačidlo pre zavolanie pomoci.Pánske smart hodinky s najlepšou technológiou, ktorá je v súčasnosti v smart hodinkách k dispozícii. Sú štýlové a vysoko funkčné, majú štyri certifikáty odolnosti, veľký displej Super AMOLED, pokročilý operačný systém Wear OS 3.0 a možnosť platiť hodinkami. Bohatá senzorová výbava dokáže merať EKG, krvný tlak alebo zloženie tela (BIA).

Orientačná Cena
429 €

Orientačná Cena
93 €

Orientačná Cena
378 €

Kvalitné smart hodinky sa spolu s ďalšími inteligentnými zariadeniami stávajú bežnou súčasťou mnohých ľudí a ďalšie spokojní užívatelia k nim každoročne pribúdajú. Mnohé súčasné modely už dokážu fungovať na jedno nabitie veľa dní a smart watch sa tiež stávajú čím ďalej tým viac šikovnejšími, čo uľahčuje každodenný život. Primárne upúta ich vzhľad a veľkosť, ktorá určuje, či sa jedná o pánske smart hodinky, alebo dámske smart hodinky. Nasleduje zoznam funkcií, kompatibilita a tiež ich vybavenosť senzory, ktorá je dôležitá najmä pre smart športové hodinky. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie smart hodinky pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Pozrite sa tiež na športové hodinky a fitness náramky.

Najlepšie dámske smart hodinky (Test 2024)

VzhľadModelVeľkosťDisplayVýdrž batérieVodeodolnosťKompatibilitaHmotnosťDostupnosť
Amazfit GTS 2 recenzie a testAmazfit GTS 242 mmAMOLED 1,65" (348 × 442 px)Až 7 dní5 ATMAndroid, iOS24,7 g
Apple Watch Series 7 recenzie a testApple Watch Series 741 mmRetina LTPO OLED (448 × 368 px)Až 18 hodín5 ATMiOS42,3 g
Nokia Steel HR recenzie a testNokia Steel HR36 mmHybridný, OLEDAž 25 dní5 ATMAndroid, iOS49 g
Fitbit Versa 3 recenzie a testFitbit Versa 340,1 mmAMOLED 1,58" (336 × 336 px)Až 6 dní5 ATMAndroid, iOS28,5 g

Zobraziť celú ponuku

Najlepšie detské smart hodinky (Test 2024)

VzhľadModelVeľkosťDisplayVýdrž batérieVodeodolnosťKompatibilitaHmotnosťDostupnosť
LAMAX WatchY2 recenzie a testLAMAX WatchY245 mm1,30" (240 × 240 px)Až 4 dniIP67Android, iOS50 g

Zobraziť celú ponuku

Najlepšie pánske smart hodinky (Test 2024)

VzhľadModelVeľkosťDisplayVýdrž batérieVodeodolnosťKompatibilitaHmotnosťDostupnosť
Samsung Galaxy Watch 4 Classic recenzie a testSamsung Galaxy Watch 4 Classic46 mmSuper AMOLED 1,4" (450 × 450 px)Až 40 hodín5 ATMAndroid52 g
Huawei Watch 3 PRO recenzie a testHuawei Watch 3 PRO48 mmAMOLED 1,43" (466 × 466 px)Až 5 dní5 ATMAndroid, iOS63 g
Samsung Galaxy Watch Active2 recenzie a testSamsung Galaxy Watch Active244 mmSuper AMOLED 1,4" (360 × 360 px)Až 5 dní5 ATMAndroid, iOS30 g
Amazfit GTR 3 recenzie a testAmazfit GTR 346 mmAMOLED 1,39" (454 × 454 px)Až 35 dní5 ATMAndroid, iOS32 g
Garmin Venu 2 recenzie a testGarmin Venu 245 mmAMOLED 1,3" (416 × 416 px)Až 11 dní5 ATMAndroid, iOS49 g

Zobraziť celú ponuku

Najpredávanejšie smart hodinky na trhu

Medzi najpredávanejšie smart hodinky patria Apple Watch a Samsung Galaxy Watch, ktoré patria do vyššej cenovej kategórie. Pri lacných smart hodinkách patrí medzi najobľúbenejšie Xiaomi Amazfit, prípadne Huawei Watch.

Ako vybrať smart hodinky

Inteligentné hodinky (smart hodinky) sa dnes do veľkej miery prekrývajú so smart hodinkami na šport (športtestery), alebo aj fitness náramky. Zatiaľ čo prevažná väčšina normálnych inteligentných hodiniek ponúka pomerne veľké množstvo funkcií aj pre športové využitie, tie pravé smart hodinky na šport dokážu merať športovú aktivitu presnejšie, detailnejšie ju analyzovať a sú často ešte viac odolné. Pre vrcholových športovcov majú iste využitie, pre bežnú populáciu však normálne smart hodinky aj z pohľadu športu úplne stačí.

Pánske a dámske smart hodinky

V podstate sa technicky inteligentné hodinky pre ženy a mužov v ničom zásadne nelíši. To, čo ich odlišuje je veľkosť ciferníku, kedy platí, že pánske prevedenie smart hodiniek máva veľkosť 46 milimetrov a dámske okolo 40 milimetrov. Aj tento drobný rozdiel je v praxi veľmi poznať a výrobcovia sú si toho vedomí, a preto tie najlepšie smartwatch ponúkajú ako vo väčšej verzii pre mužov, tak v menšej pre ženy. V závislosti na veľkosti ciferníku, respektíve displeja, sa tiež mení jeho rozlíšenie, avšak jemnosť displeja zostáva väčšinou rovnaká.

Určitým špecifikom sú smart hodinky pre seniorov, ktorých síce nie je na trhu veľa, ale sú špecifické veľkými písmenami a číslicami na displeji, väčšími tlačidlami, alebo špeciálnym SOS tlačidlom.

Detské smart hodinky

Detské smart hodinky majú pomerne odlišné využitie, ich primárnym cieľom nie je zvýšiť komfort dieťaťu, ale uľahčiť život rodičom. Z tohto dôvody by mali byť všetky detské hodinky s GPS, pretože pre vzdialené stráženie dieťaťa sú primárne určené. Na rozdiel od klasických inteligentných hodiniek bývajú bežne vybavené tiež SIM kartou, čo z nich následne robí ešte detské hodinky s telefónom. Kombináciou týchto dvoch technológií sa z hodiniek stáva v podstate miniatúrny telefón, ktorý má dieťa neustále na ruke a tým je zmenšené riziko straty zariadenia.

Inteligentné hodinky pre deti bývajú atraktívneho dizajnu, ktorý je často farebne rozlíšený podľa pohlavia. Deťom sa táto nositeľná elektronika spravidla páči a rodičia môžu byť zase úplne v kľudu, lebo majú dieťa stále pod kontrolou, nech už sa hrá s deťmi vonku, alebo ide samo zo školy.

Funkcie smart hodiniek

V závislosti na tom, ako veľmi sú chytré hodinky naozaj chytré, s nimi môžete robiť viac, alebo naopak menej činností. Smart hodinky sa s každým rokom viac a viac inovujú, pribúdajú nové funkcie, a tak má táto nositeľná elektronika tendencie pomerne rýchlo morálne zastarávať. Takisto platí, že čím sú hodinky drahšie, tým viac funkcií ponúkajú – to však platí len do určitej miery, a preto je vhodné porovnanie inteligentných hodiniek venovať patričnú pozornosť.

Športové funkcie

Základom všetkých smartwatch je počítanie krokov, čo dnes zvládne aj ten najlacnejší inteligentný náramok. Pre bežcov je dôležité zaznamenávanie ubehnutých kilometrov, kde prídu vhod smart hodinky s GPS a obľúbené sú aj smart hodinky na plávanie, kde sú naopak nutnosťou vodotesné smart hodinky. Všetky tieto aktivity dnes dokážu kvalitné hodinky zaznamenávať veľmi presne a týmito aktivitami zoznam sledovanie nekončí – niektoré modely dokážu zaznamenávať na desiatky športov.

Spomenúť možno jazdu na bicykli, bežecké i zjazdové lyžovanie, inline korčule, ale aj kruhové tréningy a ďalšie vnútorné športy. Hodinky na základe času a meranie tepovej frekvencie dokážu tiež odhadnúť spálené kalórie, alebo aj čas potrebný na zregenerovanie, čo sú zaujímavé informácie. Športové záznamy možno väčšinou vidieť v obmedzenom zobrazení priamo na hodinkách, oveľa viac informácií sa však zobrazia v aplikácii v telefóne.

Zdravotné funkcie

Najznámejšou zdravotnou funkciou, ktorá sa významne prelína so športovaním, je meranie tepovej frekvencie, ktoré dokáže byť pomerne presné. Ďalšou praktickou funkciou významne spojenú so zdravým je monitorovanie spánku, ku ktorému inteligentné hodinky využívajú snímač srdcového tepu spolu s gyroskopom. Niektoré smartwatch dokážu zmerať aj hladinu kyslíka v krvi a monitorovať stres, ktorý sa odvíja tiež najmä od zvýšeného srdcového tepu.

Výrobcovia tiež ponúka hodinky s EKG, alebo hodinky s meraním tlaku, aj keď práve tieto dve zdravotné funkcie u najbežnejších modelov skôr nenájdete.

Notifikácie a telefonovanie

Notifikácie prenášajúce sa zo smart telefónu do hodiniek patrí dnes už medzi základné funkcie, z akých aplikácií budú notifikácie chodiť si vo väčšine prípadoch ľahko nastavíte. Niektoré chytré hodinky dokážu aj odpovedať na správy, takých je však teraz stále pomerne málo.

Lepšie vybavené smart watch dokážu sprostredkovať telefonát, predpokladom pre to musí byť na hodinkách prítomný ako mikrofón, tak reproduktor. Hodinky s telefónom je prekvapivo praktické a funkčné riešenie, ktoré však vo väčšine prípadoch funguje len ak sú hodinky v dosahu Bluetooth, cez ktorý tiež dochádza k prenosu zvuku a hlasu.

Platenie pomocou hodiniek (NFC)

Smart hodinky s NFC môžu byť použité tiež na platenie u bezkontaktných platobných terminálov, v tomto prípade sa NFC hodinky správajú rovnako ako inteligentné telefóny s NFC, u ktorých je táto technológia v súčasnosti rozšírená viac. U poklady potom následne už nemusíte vyťahovať platobnú kartu, ani mobilný telefón – stačí priložiť svoje smart hodinky.

Ďalšie funkcie

Praktická dokáže byť vzdialená závierka, ktorá slúži k vzdialenému ovládanie spúšte fotoaparátu, čo oceníte pri fotení sama seba, keď sa práve v okolí nenachádza nikto, kto by vás mohol odfotiť. Niektoré modely majú zabudovaný prehrávač hudby, barometer, kompas, stopky, časovač, alebo aj vlastný budík, ktorý môže budiť ako vibráciami, tak i melódií, ak hodinky disponujú reproduktorom.

Veľmi užitočné je na mnohých hodinkách svietidlo – display sa v tomto prípade rozsvieti na plný jas do biela a jeho svit je pre mnoho situácií úplne dostačujúci. Rovnako tak praktické je hľadanie telefónu – ak je mobilný telefón v dosahu Bluetooth, touto funkciou ho rozezvoníte a jeho nájdenie je už otázkou len pár sekúnd.

Funkcií môžu mať hodinky ešte oveľa viac, vyššie spomínané patrí len k tým najbežnejším. Ďalšie funkcie a aplikácie sa významne odvíjajú od operačného systému inteligentných hodiniek, kedy otvorený operačný systém ponúka mnoho ďalších aplikácií a funkcií, zatiaľ čo uzavretý operačný systém nie.

Operačný systém

Operačný systém smart hodiniek môže byť dvojakého typu – otvorený a uzavretý OS. Kým do otvoreného operačného systému si môžete nainštalovať ďalšie aplikácie podľa svojho vlastného uváženia, v prípade uzavretého operačného systému sa budete musieť uspokojiť s tým, aké aplikácie a funkcie do systému integroval výrobca.

Príkladom otvoreného systému je Wear OS (Android wear), čo je operačný systém hodiniek umožňujúci bohatú personalizáciu. Podobne je tomu aj v prípade Watch OS, ktorý nájdete u Apple Watch hodiniek. Pre Android hodinky je tiež typická vyššia spotreba batérie, a tak je dôležité zvážiť, nakoľko je pre vás dôležité možnosť vlastných aplikácií versus dlhšia výdrž batérie.

Kompatibilita

Snáď len okrem Apple Watch sú všetky smart hodinky kompatibilné s dvoma najpoužívanejšími operačnými systémami používaných na smartphonoch, a to s Androidom a iOS. V praxi to znamená, že smart hodinky Samsung, Xiaomi, Huawei či Honor spárujete ako s iOS, tak s akýmkoľvek telefónom s Androidom, zatiaľ čo Apple Watch spárujete iba s iOS, teda s iPhonom.

Dôležité je tiež spomenúť, že hoci Apple hodinky nie sú kompatibilné s ničím iným ako s iOS, ich prepojenie je na perfektné funkčnej úrovni. To isté sa nedá tvrdiť o inteligentných hodinkách iných výrobcov a spárovanie s Android telefóny. Kým hodinky a smartphone od jedného výrobca spravidla dokážu fungovať veľmi dobre, v inej kombinácii môžete naraziť na nie celkom stopercentnú kompatibilitu.

Display a veľkosť

Veľkosť hodiniek je do veľkej miery ovplyvnená veľkosťou displeja, pretože súčasné dotykové hodinky majú spravidla už zanedbateľné rámčeky. Pánske inteligentné hodinky sú väčšie (najčastejšie majú veľkosť 46 milimetrov, alebo 44 mm) a dámske inteligentné hodinky menšie (spravidla okolo 40 mm i menej). Spolu s veľkosťou hodiniek sa môže meniť aj ich rozlíšenie displeja, ktoré pomerovo zodpovedá zmenšenej variante.

Veľkosť displeja sa uvádza rovnako ako u ostatných zariadení s displejom v palcoch, v tomto prípade je však rozmedzí logicky menšie, a to najčastejšie od 1″do 1,7″. S veľkosťou displeja je spojené aj jeho rozlíšenie, ktoré sa udáva v pixeloch (px) a viac než samotné rozlíšenie je dôležitá jemnosť displeja, ktorá sa uvádza v jednotkách PPI. Pre zaujímavosť ľudské oko prestáva rozlišovať jednotlivé pixely pri jemnosti 300 PPI, akýkoľvek jemnejšia display je teda zárukou vysoko kvalitného displeja.

technológia displeja

OLED – OLED hodinky patrí svojím displejom k tým najlepším, ktoré si v súčasnosti môžete zaobstarať. Majú krásne podanie farieb, nízku spotrebu i vysoký jas spolu s výbornými pozorovacími uhlami. Sú skvele čitateľné na priamom slnku a vynikajú tiež perfektnou čiernou, lebo sa vždy rozsvieti len také body, ktoré vytvárajú na hodinkách obraz. Vylepšenou technológiou je AMOLED display, prípadne potom Super AMOLED display.

IPS – IPS hodinky majú display technologicky horšie, a preto sa s týmto typom displeja stretnete u starších modelov, alebo u lacných smart hodiniek. Podstatným rozdielom je, že je podsvietený celý display, a nie iba jednotlivé pixely, ako je tomu u OLED displejov. Aj cez to má však IPS technológie pekné farby aj silný jas, len v dôsledku celkového podsvietenie nemá tak dokonalú čiernu farbu.

Transflektívny display – Jedná sa o TFT-LCD display so špeciálnou úpravou, vďaka ktorej sú hodinky perfektne čitateľné na priamom slnku, bez toho by bol display akokoľvek podsvietený. V tme musí byť naopak display podsvietený, ako u bežných displejov. Okrem skvelého kontrastu sú špecifické tiež veľmi dlhou výdržou atakujúci bežne aj jeden mesiac. Displej môže byť čiernobielej aj farebnej a za ich nevýhodu sa pokladá slabšie podanie farieb.

Hybridné hodinky – Hodinky s hybridným displejom sú hodinky, ktoré kombinujú klasické ručičkové hodinky (obsahujú regulárny hodinový strojček) a k tomu menšej display, ktorý môže byť ľubovoľné technológie. Často sú týmto riešením vybavené elegantné smart hodinky, na trhu ich však nenájdete veľa. K ich ďalšie prednosti patrí dlhá výdrž batérie na jedno nabitie, ktorá môže byť aj jeden mesiac.

Konektivita – slot na SIM | ESIM, WiFi, NFC, Bluetooth, ANT+

  • SIM karta – Smart hodinky na sim kartu sú väčšinou detské hodinky, pri plnohodnotných inteligentných hodiniek sa táto konektivita stále príliš nevyskytuje. Hodinky so SIM síce dokážu plnohodnotne nahradiť mobilný telefón, ale nesú spolu s tým aj množstvo nevýhod, ako sú väčšie rozmery, alebo slabšia výdrž batérie.
  • eSIM – Pokročilé inteligentné hodinky na sim kartu využívajú zabudovanú elektronickú eSIM, ktorá sa spáruje s vaším mobilným telefónnym číslom. Hodinky potom zvládajú pod rovnakým číslom volať, prijímať a odosielať SMS správy alebo využívať služby, ktoré vyžadujú pripojenie k internetu.
  • Wi-Fi – Smart hodinky s WiFi sa dokážu sami pripojiť k internetu, čo rozširuje ich možnosti využitia. Bez pripojenia telefónu tak stále môžete dostávať notifikácie z rôznych aplikácií, sťahovať a aktualizácie a ďalšie veci.
  • NFC – Smart hodinky s NFC majú význam predovšetkým pri bezkontaktným platenie, kedy dokážu nahradiť bezkontaktnú platobnú kartu aj telefón s NFC.
  • ANT+ – Jedná sa o bezdrôtový komunikačný protokol, ktorý sa u chytrých hodiniek používa predovšetkým na pripojenie hrudného pásu, alebo ďalších športtesterov. Táto konektivita by tak mala zaujímať predovšetkým športovcov, u bežných užívateľov iné využitie nemá.
  • Bluetooth – Ide o technológiu, ktorá tvorí úplný základ pre komunikáciu medzi smart hodinkami a smartphonom. Bluetooth hodinky okrem tohto prepojenia môžu byť spárované aj s bezdrôtovými slúchadlami, čo sa hodí najmä pri športových aktivitách, kedy už pri sebe nepotrebujete mať inteligentný telefón pre prehrávanie hudby. U Bluetooth rozlišujeme jeho verziu, ktorá ovplyvňuje, ako kvalitné pripojenie medzi hodinkami a telefónom bude.

Batéria

S veľkosťou batérie toho výrobcovia veľa nezmôžu, veľkosť batérie je podriadená veľkosti hodiniek, a preto nikdy nie je nijako veľká. Veľkosť batérie samozrejme ovplyvňuje výdrž hodiniek na jedno nabitie, nemožno sa však orientovať len podľa kapacity v mAh, pretože výdrž inteligentných hodiniek významne ovplyvňuje aj operačný systém hodiniek a jeho odladěnost. Výdrž tiež značne ovplyvňuje technológia displeja a intenzita jasu.

Hardwarová výbava – procesor, RAM, vnútorná pamäť

Na hardware hodiniek sa často zabúda, pritom však má zásadný vplyv na ich výkon, ostatne ako u akejkoľvek inej smart elektroniky, notebookov, alebo mobilov. Porovnávať môžete procesory a najmä potom veľkosť pamäte RAM, rovnako tak ako veľkosť užívateľskej vnútornej pamäte, ktorá je najčastejšie v rádoch niekoľkých GB.

V dôsledku malého zariadenia, ktorým smart watch bezpochyby sú, je však oveľa dôležitejšie celková súhra hardvéru a softvéru než chvatné parametre jednotlivých komponentov. V tomto smere najviac napovie testy smart hodiniek, ktoré by mali svižnosť na základe hardvéru a operačného systému reflektovať.

Ovládanie

Väčšina interakcií so smart hodinkami prebieha cez dotykový display, kedy sa okrem ťukanie často využívajú aj gestá, alebo posúvanie prsta po displeji pre rozbaľovanie ďalších ponúk. Štandardom tiež bývajú dotykové tlačidlá, ktoré majú buď pevne danú funkciu, alebo si ich možno aj preddefinovať pre konkrétnu akciu. Mechanické tlačidlá majú svoj zmysel napríklad v bazéne, alebo ak máte spotené či mokré prsty – v týchto situáciách reaguje dotykový display často zle, alebo vôbec. Pri niektorých modeloch sa možno stretnúť aj s otočnou lunetou, ktorá je ďalším hardvérovým prvkom.

Odolnosť

Smart hodinky nosíme poväčšinou dňa stále na ruke, a preto je ich odolnosť dôležitým kritériom, ktorému sa oplatí venovať pozornosť. Najnáchylnejšie k poškodeniu, alebo k poškriabaniu je sklíčko, ktoré by malo byť vždy tvrdené a niektoré modely sú vybavené tiež tvrdeným sklom Gorilla Glass, ktoré by malo odolávať poškriabaniu ešte lepšie.

Ak sú smart hodinky vodotesné, alebo iba odolávajú striekajúcej vode, napríklad pri daždi a sprchovaní, sa zistí zo stupňa krytia IPxx. Hodinky so stupňom krytia IP67 sú úplne odolné voči prachu a odolávajú aj ponorenie do hĺbky 1,5 metra po dobu 30 minút. Inteligentné hodinky s vyšším stupňom krytia IP68 sú odolné proti trvalému potopeniu do vody, a práve modely s týmto krytím sú vhodné aj pre plávanie.

Príslušenstvo

Medzi jednoznačne najrozšírenejšie príslušenstvo patrí náhradné remienky, ktoré môžu byť z rôznych materiálov aj rôzneho dizajnu. Rad inteligentných hodiniek je kompatibilná s bežnými pásky k normálnym hodinkám, čím možnosť individualizácie ešte rastie. Často si spotrebitelia k chytrým hodinkám zaobstarávajú tiež tvrdené sklíčko na display, ktoré slúžia ako výborná ochrana. Praktické je obstaranie tiež druhé nabíjačky, kedy jednu môžete mať napríklad doma a druhú v zamestnaní.

Otázky pri výbere inteligentných hodiniek

Čo dokážu smart hodinky?

Inteligentné hodinky (smart watch) primárne stále zobrazujú čas na jednom z mnohých ciferníkov, zobrazujú notifikácie z mobilného telefónu, alebo cez ne možno aj volať. Ďalej zaznamenávajú športové aktivity, meria spánok, alebo tep srdca a vie mnoho ďalších funkcií, o ktorých sa dočítate viac v článku.

Aké by mali byť najlepšie smart hodinky pre deti?

Detské inteligentné hodinky sa používajú primárne pre sledovanie dieťaťa a pre komunikáciu s rodičmi, preto by tie najlepšie detské hodinky mali mať GPS a tiež slot na SIM kartu. Ich ovládanie by malo byť jednoduché a mali by vydržať nabité určite celý jeden deň, najlepšie potom aj dní viac.

Ako sa líši dámske a pánske inteligentné hodinky?

Jediné zásadné rozdiely sú vo veľkosti hodiniek a následne potom aj v ich dizajne. Pánske smart hodinky majú veľkosť najčastejšie 46 milimetrov, zatiaľ čo dámske smart hodinky majú veľkosť najčastejšie 40 milimetrov.

Aké inteligentné hodinky na šport?

Smart športové hodinky by mali vedieť merať veľké množstvo športových aktivít, minimálne potom teda hlavne šport, ktorý robíte. Vybavené by mali byť GPS, meraním tepovej frekvencie a zvýšená by mala byť aj ich odolnosť, najmä potom odolnosť voči vode, kedy môžu byť použité aj pre zaznamenávanie plávanie.

Aké sú najlepšie značky smart hodiniek?

K najlepším inteligentných hodinkám sa bezpochyby radí výrobca Apple so svojimi Apple Watch a s vlastným operačným systémom iOS. Ďalej to sú jednoznačne značky Samsung, Xiaomi, Huawei, poťažmo teda Honor a z radu športových smart hodiniek sa musí spomenúť značka Garmin.