Vyberáme najlepšie slúchadlá do uší (štuple, kôstky)

TOP 3 slúchadlá do uší

Apple AirPods

Sony MDR-EX110LP

Marshall Mode EQ

Bezdrôtové slúchadlá do uší kôstky ponúkajúce kvalitný zvuk, dlhú výdrž batérie a skvelé možnosti ovládania.Lacná káblové slúchadlá do uší nielen k telefónu, v rôznych farebných variantoch s pohodlným nosením a dobrým zvukom.Štupľové slúchadlá s mikrofónom, zosilňovačom basov a vynikajúcou reprodukciou zvuku.
+ Kvalita, ovládanie, výdrž batérie+ Silné basy (výhoda aj nie je), ušné nadstavce+ Regulácia basov, výborný zvuk
- Vyššia cena- Slabý kábel- Vyššia cena

Orientačná Cena
128,87 €

Orientačná Cena
12,41 €

Orientačná Cena
50,90 €

Slúchadlá do uší sú ideálnym variantom na pripojenie k telefónu, tabletu aj notebooku počas cestovania alebo športovania. Nájdete ich v dvoch typoch, konkrétne ako štuple a kôstky do uší. V tomto výbere sa potom viac venujeme drôtovým slúchadlám, v ďalších sa potom zameriavame viac na športové a bezdrôtové slúchadlá do uší. V časti ako vybrať slúchadlá rozoberáme aké parametre sledovať a aký typ zvoliť podľa účelu použitia. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie slúchadlá do uší pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Pozrite sa tiež na bezdrôtové slúchadlá do uší a športové slúchadlá.

Najlepšie slúchadlá do uší (Test 2024)

Zobraziť celú ponuku

Recenzie slúchadiel do uší

Apple AirPods

Apple AirPods recenzie a test

Bezdrôtové kôstky do uší Apple AirPods majú zabudovaný mikrofón a na jedno nabitie môžete počúvať až 5 hodín hudbu, alebo 3 hodiny vybavovať hovor, a vďaka nabíjaciemu puzdru možno dobitím dosiahnuť viac ako 24 hodín. Slúchadlá sú pre iPhone a celú škálu Apple zariadení. Ovládajú sa pomocou poklepanie, hlasom pomocou Siri a navyše vie rozpoznať, kedy sú nasadené v ušiach.

+ Kvalita, ovládanie, výdrž batérie
Vyššia cena

Huawei FreeBuds Pro

Huawei FreeBuds Pro recenzie a test

Bezdrôtové bluetooth slúchadlá do uší Huawei FreeBuds Pro sú nabité technológiami a skvele hrajú, čo potvrdzujú desiatky pozitívnych užívateľských recenzií. Na jedno nabitie hrajú až 7,5 hodiny a s nabíjaním v púzdre zvládnu až 30 hodín hrania. Majú pokročilú technológiu aktívneho potlačenia okolitého hluku ANC, dotykové ovládanie alebo možnosť pripojenia dvoch zariadení súčasne. Praktické sú tiež dva režimy Awareness a Voice, vďaka ktorým si slúchadlá nemusíte vyberať z uší ani pri rozprávaní s ľuďmi. Nabíjajú sa buď moderným USB-C káblom, alebo bezdrôtovo.

+ Aktívne potlačenie hluku, pripojenie 2 zariadení súčasne, dlhá výdrž batérie
Horšie sa vyberajú z puzdra

QCY T1C

QCY T1C recenzie a test

Štupľové bezdrôtové slúchadlá do uší QCY T1C sú s mikrofónom a výdrž slúchadiel je až 4 h. Slúchadlá majú možnosť prijímania hovoru, avšak podľa skúseností užívateľov musí byť okolité podmienky úplne ideálne. Súčasťou balenia je puzdro na nabíjanie, avšak bez krytky, čo bude vábiť prach. Ďalšou výhodou je automatické párovanie a ergonomicky vytvarované štuple, ktoré padnú do uší. Plusové body je možné udeliť za kvalitný zvuk na svoju cenovú kategóriu.

+ Cena/výkon/zvuk
Nekryté pouzdro

Creative EP-630

Creative EP-630 recenzie a test

Štupľové slúchadlá do uší Creative EP-630 majú pripojenie na 3,5 mm Jack a ich hmotnosť činí 9 g. Možno ich použiť ako slúchadlá k telefónu, majú dostatočný 1,2 m kábel a znateľný frekvenčný rozsah. Jedná sa tu o ideálny pomer cena/výkon s veľmi dobre hodnotenou kvalitou zvuku. Súčasťou balenia sú náhradné veľkosti gumového nástavce do uší, ktoré je možné podľa ľubovôle meniť. Od užívateľov získali slúchadlá plusové body za kvalitný zvuk, cenu a dobré tlmenie okolitých zvukov.

+ Cena/kvalita, dobré basy
Slabší prívodný kábel

Sony MDR-EX110LP

Sony MDR-EX110LP recenzie a test

Káblové slúchadlá nielen k mobilu Sony MDR-EX110LP majú dĺžku kábla 1,2 m. Slúchadlá sú k dostaniu v mnohých farebných variantoch a podľa skúseností sa dobre nosí v ušiach. Slúchadlá majú 9 mm veľkosť meniče a ich zapojenie je na 3,5 mm Jack s konektorom do L. Majú silné basy (môže byť výhoda aj nevýhoda, podľa vkusu), ktoré môžu prekrývať stredy, prípadne výšky.

+ Silné basy (výhoda aj nie je), ušné nadstavce
Slabý kábel

JBL T110

JBL T110 recenzie a test

Štupľové slúchadlá k mobilu JBL T110 sú vybavené mikrofónom a tlačidlom pre príjem hovoru. Pripojenie slúchadiel je pomocou kábla s 3,5 mm Jackom, na ktorom však chýba ovládanie hlasitosti. Plusové body získali slúchadlá za čistý zvuk a dobré potlačenie okolitých zvukov. Ide o ideálny pomer cena/výkon.

+ Čisté a výrazné basy, s mikrofónom
Chýba ovládanie hlasitosti, nižšia citlivosť

Marshall Mode EQ

Marshall Mode EQ recenzie a test

In ear slúchadlá štuple Marshall Mode EQ sa radí do strednej až vyššej triedy drôtových slúchadiel, čomu zodpovedá ich cena, ale aj skvelý zvuk. Slúchadlá sú vybavené mikrofónom, majú veľmi dobré basy (ktoré možno regulovať zosilňovačom podľa žánru hudby), možno ich pripnúť na oblečenie a v balení nájdete niekoľko veľkostí silikónových nástavcov do uší.

+ Regulácia basov, výborný zvuk
Vyššia cena

Xiaomi Mi In 3,5mm Stereo Headset

Xiaomi Mi In 3,5mm Stereo Headset recenzie a test

Slúchadlá do uší Xiaomi Mi In 3,5mm Stereo Headset majú podľa užívateľských skúseností veľmi dobrý pomer ceny a výkonu a podľa mnohých sa jedná o najlepšie lacné slúchadlá svojho typu. Majú skvelý zvuk a veľmi dobré basy, ďalej poteší dlhý kábel aj zabudovaný mikrofón s funkciou hands-free. Majú elegantný vzhľad a väčšine spotrebiteľov držia veľmi dobre v ušiach - samozrejmosťou je sada náhradných špuntov rôznych veľkostí. Určitou nevýhodou môže byť rovná koncovka 3,5 mm Jack konektora, ktorá je obvykle náchylnejšia na poškodenie.

+ Skvelý pomer cena/výkon, 125 cm dlhý kábel, veľmi dobrý zvuk so silnými basmi
Menej praktická rovná koncovka

Koss The Plug

Koss The Plug recenzie a test

Slúchadlá do uší Koss The Plug majú náušníky s pamäťovým efektom, ako u bežných štupľov. Ich tvar však nie je moc praktický a niektorí užívatelia sa sťažujú, že im horšie drží v ušiach a izoluje okolitý hluk. Výhodou je kvalitný zvuk s dobrými basy, alebo tiež citlivosť slúchadiel, ktorá dosahuje 112 dB/mW.

+ Dobrý zvuk, citlivosť
Tvar štupľov a penové nástavce

Samsung EO-EG920

Samsung EO-EG920 recenzie a test

Hybridné štupľové slúchadlá do uší Samsung EO-EG920 s káblovým prenosom a dĺžkou kábla 1,2 m, ponúka na svoju nízku cenu veľa zaujímavých prvkov. Medzi hlavné vlastnosti slúchadiel patrí ovládanie hlasitosti, príjem hovorov a tiež zabudovaný mikrofón. Súčasťou slúchadiel je nástavec In-ear Fit, vďaka ktorému budú dobre sedieť pri športe.

+ Nízka cena, športový nadstavec
Horšie gumové návleky na kôstkach

Ako vybrať slúchadlá do uší

Slúchadlá do uší (označovaná aj ako in ear slúchadlá) majú nespornú výhodu vo svojej kompaktnej veľkosti, a práve malé rozmery je robia ideálny variantom pre vonkajšie počúvanie mimo domova a na šport. V základe sa delí na štuple a kôstky, niektoré môžu mať mikrofón v ovládanie na kábli a sú tak použiteľná aj ako handsfree k mobilu. Líšia sa konektivitou, konštrukciou, pridanými funkciami a v neposlednom rade i cenou.

Slúchadlá kôstky

Slúchadlá kôstky sa vyznačujú svojimi malými rozmermi. Umiestňujú sa priamo do ušnice priamo pred zvukovod. Keďže horšie izolujú okolitý hluk a nehrajú tak dobre ako štuple, sú menej volenú variantom. Kvalita počúvaní bude závislá na tom, ako vám budú sedieť v ušiach a tesniť.

Štupľové slúchadlá

Slúchadlá štuple sa obdobne ako kôstky zasúvajú priamo do sluchovodu a rovnako tak sú typické svojimi malými rozmermi. Výhodou je výrazné tlmenie okolitého zvuku a lepšie zvuková reprodukcia. Dodávajú sa s výmennými nástavcami (gumové, molitanové, penové) v rôznych veľkostiach.

Tento druh môžeme ďalej deliť na:

  • Klasické štupľové slúchadlá
  • Štuple s klipmi za uši – nasúva sa na ušnica
  • Štuple s fixáciou za uši – pre lepšie držanie ušnice
  • Štuple s tylovým mostom – konštrukcia za krk

Podľa účelu

Slúchadlá k mobilu a na cesty

Slúchadlá na vonkajšie počúvanie a cestovanie v MHD alebo iným prostriedkom, sú vhodné ako štuple, tak kôstky do uší, a to ako v drôtové, tak bezdrôtovej variante. Výhoda štupľových slúchadiel je schopnosť eliminovať okolité zvuky, ale aj to, že sú mäkká a pohodlná. Slúchadlá k mobilu, prípadne notebooku a inému zariadeniu môžete pripojiť káblovo aj pomocou Bluetooth. Ak často telefonujete, zamerajte sa na slúchadlá s mikrofónom a tlačidlami umožňujúcimi prijať hovor.

Športové slúchadlá

Všeobecne platí, že musí byť pohodlná, dobre v ušiach sedieť, byť ľahká a neobmedzovať v pohybe. Tieto vlastnosti najviac spĺňajú štupľové slúchadlá, s ktorými sa navyše toľko nepotí uši. Niektoré slúchadlá na šport majú zvýšenú odolnosť proti potu a vlhkosti. Je nutné podotknúť, že športové slúchadlá môžu byť iná a môžu mať iný tvar. Je teda nutné vopred zohľadniť, k akému športu je máte v pláne využívať.

Pripojenie

Na výber máte z dvoch variantov pripojenia – drôtového a bezdrôtového.

Káblové slúchadlá

Káblové slúchadlá sú nestarnúci klasika. Zvyčajne je prepojenie realizované pomocou konektora 3,5 mm Jack. Ich veľkou výhodou je kvalita prenášaného zvuku a nižšia obstarávacia cena. Oproti tým bezdrôtovým (v rovnakej cenovej kategórii), produkujú kvalitnejší zvuk, však neposkytujú takú voľnosť pri pohybe.

Bezdrôtové slúchadlá do uší

Bezdrôtové slúchadlá do uší sú s ďalším zariadením najčastejšie prepojená pomocou Bluetooth alebo Lightning u Apple zariadení (iPhone, iPad, iPod). Toto pripojenie prináša nositeľmi slúchadiel veľkú slobodu. Slúchadlá majú dosah až 10 metrov od prehrávacieho zariadenia, nehľadiac na to, že vďaka absencii kábla, je možné vykonávať takmer akýkoľvek šport bez obmedzenia pohybu. Avšak ich nevýhodou je mierne horší produkovaný zvuk (neplatí pre tie vybavené kodeky aptX a AAC) a nutnosť neustáleho dobíjania.

Tlmenie okolitého zvuku

Otvorenosť slúchadiel možno brať ako smerom von, tak dovnútra. Teda ako tlmenie okolitého hluku, tak únik zvuku zo slúchadiel do okolia. Uzavretá konštrukcia poskytuje tlmenie okolitého hluku a dobrú izoláciu audia zo slúchadiel. Otvorená konštrukcia má menej skreslenú zvukovú reprodukciu, ale s nevýhodou prepúšťanie a netlmený zvukov. Polouzatvorené konštrukcia je kompromisom medzi nimi.

Citlivosť a impedancia

Citlivosť vyjadruje akustický výkon a udáva sa v dB/Wm. Čím vyššia citlivosť, tým dokážu slúchadlá hrať viac nahlas a sú energeticky úspornejšie, čo využijete hlavne pri počúvaní z mobilného telefónu, tabletu a ďalších zariadení.

Impedancia je elektrický odpor meničov v slúchadlách. Udáva sa v ohmoch (Ω) a v kombinácii s citlivosťou má veľký vplyv na hlasitosť slúchadiel a kvalitu produkovaného zvuku. Čím je hodnota impedancia vyššia, tým slúchadlá dokážu hrať presnejšie aj viac potichu. Avšak taktiež platí, že čím je táto hodnota vyššia, tým narastá aj spotreba energie.

Mikrofón

Slúchadlá s mikrofónom sa hodí ako handsfree k telefónu. Na slúchadlách do uší je mikrofón umiestnený na ovládacom paneli, ktorý sa nachádza na kábli. Niektoré bezdrôtové slúchadlá môžu mať tiež mikrofón, tu zabudovaný v tele slúchadiel. Kvalita sa však rôznia.

Ďalšie funkcie a technológie

Rovnako aká veľká časť ostatné techniky, majú aj slúchadlá svoje rozširujúce funkcie. Tie majú za úlohu predovšetkým uľahčiť užívateľovi používanie a zaručiť mu čo najkvalitnejšie počúvanie.

Medzi jednu z najrozšírenejších funkcií patrí ovládanie hlasitosti. To je najčastejšie umiestnené na kábli slúchadiel. V poslednej dobe sa taktiež rozmohli aj aptX a AAC kodeky u Bluetooth slúchadiel. Tieto kodeky výrazne zvyšujú kvalitu zvuku, tak, že je už takmer porovnateľná s klasickými drôtovými slúchadlami. Bluetooth slúchadlá do uší sú tiež veľmi často vybavená aj NFC technológiou, ktorá uľahčuje a urýchľuje prepojenie slúchadiel s prehrávacím zariadením – stačí ich priložiť k sebe.

Otázky pri výbere slúchadiel do uší

Štupľové slúchadlá alebo kôstky do uší?

Štupľové slúchadlá výrazne tlmí okolitý hluk, lepšie hrajú (v rovnakej cenovej kategórii) a štuple lepšie drží v ušiach pri behaní a ďalšie pohybovej aktivite, takže sú dosť obľúbená pre športové využitie. Kôstky do uší sú lacnejšie, málo izolujú okolitý hluk a nehrajú tak dobre ako štuple. Hodí sa hlavne pre aktivity, pri ktorých majú menšiu tendenciu vypadávať z uší.

Drôtové alebo bezdrôtové slúchadlá do uší?

Káblové slúchadlá majú v porovnaní s rovnako drahými bezdrôtovými slúchadlami do uší kvalitnejšiu reprodukciu, kedy pri bezdrôtovom prenose signálu dochádza k strate na kvalite. Pri drahších slúchadiel s kodekmi aptX a AAC k strate kvality takmer nedochádza, takže môžu veľmi dobre hrať aj Bluetooth slúchadlá pripojené k mobilu, a navyše získate voľnosť pohybu.

Aké sú najlepšie značky slúchadiel do uší?

Medzi najobľúbenejšie značky a výrobcu slúchadiel do uší patrí Apple, Samsung, Sony, JBL, alebo tiež Creative, Sennheiser a Koss. Nájdete samozrejme aj veľa bezmenných a lacných čínskych slúchadiel s rôznou kvalitou.

Aká je cena slúchadiel do uší?

Pokiaľ chcete lacná slúchadlá do uší, a pritom nerobiť kompromis v kvalite, vyplatí sa hľadať medzi káblovými modelmi. Do 100 eur nájdete slúchadlá s veľmi kvalitným zvukom aj v bezdrôtovej variante a nad sa typicky pohybujú bezdrôtové Apple AirPods a vyššia trieda pre náročných.