Vyberáme najlepšie sérum na rast mihalníc a obočia

TOP 3 séra na riasy

FacEvolution Nuvega

Synouvelle Cosmetics Lash & Brow Activating Serum

Di Angelo Cosmetics No1 Lash

Veganské sérum na rast mihalníc, ktoré je zložené zo 100% prírodných zložiek. Počas 4-6 týždňov predlžuje a zahusťuje mihalnice, stmavuje ich odtieň a je možné používať aj na obočie. Ide o citlivejšiu alternatívu známeho séra FacEvolution Hairplus.Sérum na mihalnice a obočie s extra jemným zložením pre veľmi citlivé oči od rakúskeho výrobca. Ako jedno z mála je sérum vhodné tiež pre dojčiace a tehotné ženy.Sérum na rast mihalníc je veľmi obľúbený prípravok na mihalnice. Riasy vyživuje, celkovo posilňuje a zanecháva ich pružnejšie. Najlepší efekt sa dosiahne počas 4 mesiacov, kedy sa mihalnice predĺži až na 2násobok pôvodnej dĺžky.

Orientačná Cena
87,90 €

Orientačná Cena
89,90 €

Orientačná Cena
76,10 €

Mihalnice a obočie chránia naše oči pred nečistotami, preto je potrebné sa o ne náležite starať. Príčinou ich vypadávanie môže byť nielen dedičnosť, ale aj preťažovanie, stres či vážnejšia choroba. Vhodnou prevenciou bez nutnosti nalepovanie umelých mihalníc je kvalitné rastové sérum na mihalnice. Najlepšie sérum na rast mihalníc a obočia je na prírodnom základe a nespôsobuje nežiaduce účinky. Tiež ricínový olej na mihalnice dodá riasam prospešný vitamín E, minerály i bielkoviny. Posilnením korienkov čoskoro docielite väčšej hustoty a zdravie mihalníc i obočia. Na rozdiel od riaseniek sa jedná o komplexnú starostlivosť, nielen o dekoratívny charakter. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie séra na rast mihalníc pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Pozrite sa tiež na riasenky.

Najlepšie séra na mihalnice a obočie (Test 2024)

VzhľadModelTypPoužitieObjemDostupnosť
FacEvolution Nuvega recenzie a testFacEvolution NuvegaRastovéMihalnice, obočie3 ml
Synouvelle Cosmetics Lash & Brow Activating Serum recenzie a testSynouvelle Cosmetics Lash & Brow Activating SerumRastovéMihalnice, obočie5 ml
Di Angelo Cosmetics No1 Lash recenzie a testDi Angelo Cosmetics No1 LashRastovéMihalnice6 ml
FacEvolution Hairplus recenzie a testFacEvolution HairplusRastovéMihalnice, obočie4,5 ml
Eveline Cosmetics SOS Lash Booster recenzie a testEveline Cosmetics SOS Lash BoosterRastové, obnovujúceMihalnice10 ml
Long 4 Lashes Lash FX5 Formula recenzie a testLong 4 Lashes Lash FX5 FormulaMultiaktívneMihalnice3 ml
Tolure Cosmetics Hairplus recenzie a testTolure Cosmetics HairplusRastovéMihalnice, obočie3 ml
Delia Cosmetics Creator recenzie a testDelia Cosmetics CreatorRastovéMihalnice, obočie7 ml
L’Oréal Paris Clinically Proven recenzie a testL’Oréal Paris Clinically ProvenRastovéMihalnice1,9 ml
RefectoCil Lash & Brow Booster 2v1 recenzie a testRefectoCil Lash & Brow Booster 2v1Rastové, posilňujúceMihalnice, obočie6 ml
Lancôme Cils Booster recenzie a testLancôme Cils BoosterVyživujúce, posilňujúceMihalnice4 ml

Zobraziť celú ponuku

TIP:

Recenzie sér na rast mihalníc a obočia

FacEvolution Nuvega

FacEvolution Nuvega recenzie a test

Sérum na rast mihalníc FacEvolution Nuvega má čisto prírodné zloženie, ktoré sa skladá z výťažku mungo fazule, lúčneho ďateliny, červenej ďateliny a obsahuje aj biomimetické peptidy. Zloženie je úplne bez živočíšnych ingrediencií, a preto výrobca sérum nazýva ako vegánske. Recenzie aj diskusie hodnotí sérum veľmi kladne, účinky sa podľa nich dostavujú za 4 až 6 týždňov a aplikácie je pomocou tenkého štetca presná a dôkladná. Zloženie je vhodné aj pre citlivých jedincov, pretože nepáli ani neštípe. Mihalnice sú týmto sérom vyživované a stimulované k rastu, poteší tiež, že ho možno používať aj na obočie. Mihalniciam tiež stmavuje odtieň, čím sa docieli lepšieho efektu predĺženia.

Synouvelle Cosmetics Lash & Brow Activating Serum

Synouvelle Cosmetics Lash & Brow Activating Serum recenzie a test

Sérum na mihalnice a obočie Synouvelle Cosmetics Lash & Brow Activating Serum je unikátne extra jemnou výživou na mihalnice pre veľmi citlivé oči a pokožku. Zloženie obsahuje peptidy, ktoré stimulujú bunkové delenie a kyselinu hyalurónovú s provitamínom B, ktoré zaisťujú vyšší lesk a kvalitu mihalníc. Kofeín je prítomný pre podporu cirkulácie, čo pomáha k lepšiemu zásobovanie korienkov živinami. Prípravok je hypoalergénny a má nedráždivé zloženie, vďaka ktorému ho môžu používať aj dojčiace a tehotné ženy, alebo alergici. Aplikuje sa 2x denne po dobu 10 až 12 týždňov.

Di Angelo Cosmetics No1 Lash

Di Angelo Cosmetics No1 Lash recenzie a test

Sérum na rast mihalníc Di Angelo Cosmetics No1 Lash spotrebiteľské recenzie hodnotia ako veľmi účinné rastové sérum, mnoho žien v diskusii spomína dobrú znášanlivosť bez pálenia a začervenanie očí, aj dobrý aplikátor. Prvé výsledky sa dostavujú po 1. mesiaci používania, najlepších výsledkov sa však dosiahne počas 4. mesiaca, kedy sa mihalnice môžu predĺžiť až na dvojnásobok ich pôvodnej dĺžky. Mihalnice dokáže tiež stmaviť, dodáva im lesk i objem. Za týmito výsledkami stojí účinné zloženie, v ktorom nájdeme zmes peptidov, ktoré od korienkov mihalnice vyživujú, arginín, ktorý urýchľuje rast alebo výťažok z jujube, ktorý mihalnice intenzívne hydratuje po celej ich dĺžke.

FacEvolution Hairplus

FacEvolution Hairplus recenzie a test

Sérum pre rast mihalníc FacEvolution Hairplus predlžuje mihalnice behom 4 až 8 týždňov, navyše tiež zvýrazňuje farebný pigment, a to ako u mihalníc, tak u obočie. Vďaka výbornému zloženiu mihalnice posilňuje a dodáva im potrebnú výživu. Hlavnou zložkou je ženšenový výťažok, ktorý podporuje prekrvenie folikul, biopeptidy posilňujúce štruktúru mihalníc a vitamíny A, C a E, ktoré okolie mihalníc a obočia vyživujú a chránia. Sérum sa hneď vstrebáva a malo by sa používať jednodenne každý deň na odlíčenú oblasť mihalníc alebo obočia. Jeho objem je 4,5 ml a užívateľky v recenziách dobre hodnotí tiež aplikátor. Zo skúseností ho však niektoré ženy zle znášajú (vhodnejšie môže byť vegánska alternatíva Nuvega), väčšinou sú však skúsenosti pozitívne.

Eveline Cosmetics SOS Lash Booster

Eveline Cosmetics SOS Lash Booster recenzie a test

Lacné sérum na rast mihalníc Eveline Cosmetics SOS Lash Booster má proti väčšine týchto produktov veľmi nízku obstarávaciu cenu a aj napriek tomu ho mnoho žien hodnotia ako funkčné. Mnoho z nich toto sérum tiež používa ako podklad pre riasenku, ktoré potom mihalnice chráni a dodáva im potrebnú hydratáciu. Sérum mihalnice predlžuje, dodáva im objem a celkovo je posilňuje, regeneruje a vyživuje. Vďaka svojmu zloženiu je vhodné aj pre ženy s citlivými oči. Obsahuje bio Hyaluron Complex s vysokou koncentráciou kyseliny hyalurónovej, Luxury of Youth Complex s arganovým olejom a D-panthnenol. Lepšie znášanlivosti tiež pomáha zloženie bez parfumácie.

Long 4 Lashes Lash FX5 Formula

Long 4 Lashes Lash FX5 Formula recenzie a test

Sérum na rast mihalníc 4 Lashes Lash FX5 Formula je sérum s dobrým pomerom cena/výkon, v diskusii a v recenziách ho takto hodnotí aj spokojné ženy, ktoré sérum používajú. Prípravok zaisťuje väčšiu hustotu mihalníc, intenzívne je posilňuje a hĺbkovo vyživuje. Aplikátor sa ľahko používa a sérum väčšinu žien okolo očí, ani pleť, nedráždi. Výrobca ho opisuje ako vhodné aj pre ženy s permanentným make-upom, s predĺženými mihalnicami aj pre nositeľky kontaktných šošoviek. Komplex Penthasymin s aktívnymi peptidy, olej zo sladkých mandlí a ryže mihalnice vyživuje, kyselina hyalurónová mihalnice hydratuje a Provitamín B5 prispieva k žiarivému vzhľadu.

Tolure Cosmetics Hairplus

Tolure Cosmetics Hairplus recenzie a test

Sérum na rast mihalníc a obočie Long Tolure Cosmetics Hairplus je univerzálne sérum, ktoré počas 3 týždňov stimuluje rast mihalníc i obočia a pomáha ich predlžovať. Jednotlivé mihalnice a chĺpky v obočí zosilňuje a zvyšuje ich elasticitu, čím predchádza ich lámaniu. Sérum tiež pomáha predchádzať vypadávaniu mihalníc, čo zmieňujú aj spokojné používateľky v recenziách a v hodnotení. Skladá sa z bio-peptidov, vitamínov A, C a E, panthenolu a extraktu zo ženšenu, ktorý stimuluje prekrvenie korienkov. Balenie obsahuje 3 ml séra, ktoré sa aplikuje 1x denne.

Delia Cosmetics Creator

Delia Cosmetics Creator recenzie a test

Rastové sérum na obočie a mihalnice Delia Cosmetics Creator je unikátne svojou nízkou obstarávacou cenou. Väčšina užívateliek ho hodnotia pozitívne, vyskytujú sa však aj recenzie, ktoré spomínajú len minimálny efekt, alebo podráždenie očného okolia – v našom výbere ho máme predovšetkým pre potenciál pomeru cena/výkon. V zložení nájdeme komplex Widelash, ktorý posilňuje mihalnice od korienkov až po končeky, zlepšuje ich vzhľad i urýchľuje rast. Druhou aktívnou zložkou je keratín, ktorý má vyživujúce aj regeneračné účinky a zároveň mihalnice chráni pred vypadávaním. Sérum je možné používať na mihalnice aj obočie, vhodné je tiež ako starostlivosť po odobratí umelých mihalníc a možno ho používať aj pri nosení kontaktných šošoviek.

L’Oréal Paris Clinically Proven

L’Oréal Paris Clinically Proven recenzie a test

Výživa na mihalnice L’Oréal Paris Clinically Proven je sérum od lídra v kozmetickom priemysle a skladá sa z komplexu prospešných látok, ktoré robia mihalnice viditeľne silnejšie a pevnejšie. Sérum ďalej zabraňuje vypadávaniu mihalníc a podporuje ich rast aj posilnenie. V zložení nájdeme niekoľko látok, z ktorých môžeme spomenúť filloxan pre zvýšenie objemu mihalníc, ricínový olej pre výživu, panthenol, aminokyseliny alebo kyselinu hyalurónovú, ktorá zaisťuje ochranu a posilnenie. Sérum je vhodné pre citlivé oči i nositeľa kontaktných šošoviek. Ženy v recenziách oceňujú prijateľnú cenu aj viditeľné výsledky, ktoré sa dostavujú behom 4 až 8 týždňov.

RefectoCil Lash & Brow Booster 2v1

RefectoCil Lash & Brow Booster 2v1 recenzie a test

Sérum na riasy RefectoCil Lash & Brow Booster 2v1 skvele poslúži ako podpora rastu mihalníc i obočia, v recenziách ženy spomínajú rýchlosť nástupu účinkov, ktoré by podľa výrobca mali nastať už za 6 týždňov pravidelné aplikácie. Má hypoalergénne a nedráždivé zloženie bez syntetických hormónov, parfumácie aj prostaminu. Vďaka tomu je sérum vhodné tiež pre osoby, ktoré majú citlivé oči. Použitá je bioaktívna látka Black Sea Rod Oil, čo je výťažok z karibského koralu Trsovníku lekárskeho, ktorý mihalnice posilňuje, dodáva im objem a pomáha ich rastu.

Lancôme Cils Booster

Lancôme Cils Booster recenzie a test

Sérum na rast mihalníc Lancôme Cils Booster je veľmi koncentrovaný prípravok, má vyživujúce účinky a mihalnice celkovo posilňuje. Účinne zabraňuje vypadávaniu mihalníc, a to aj počas líčenia. V zložení nájdeme komplex Kerasolution s obsahom 4 aminokyselín, kyselinu hyaluronovú a madecassoside. Nanáša sa ideálne 2x denne pozdĺž línie mihalníc a následne sa nechá 1-2 minúty vstrebať. Na takto nanesené sérum je následne možné nanášať aj očný make-up. Zaujímavé sú tiež udávané výsledky testovania 102 ľuďmi, kedy si 87 % ľudí všimlo, že sú ich mihalnice silnejšie alebo 83 % osôb uviedlo, že im mihalnice počas odličovanie menej vypadávali.

Ako vybrať sérum na mihalnice a obočie

Pri výbere vhodného séra na mihalnice zohľadnite predovšetkým jeho zloženie. Uprednostňujte prírodné suroviny pred syntetickými látkami, ktoré môžu spôsobovať vedľajšie účinky. Kvalitné sérum pre rast mihalníc zaistí husté a zdravé mihalnice po jednom až troch mesiacoch pravidelného používania. Konečný efekt vďaka kvalitným látkam kompenzuje vysokú obstarávaciu cenu. Pri kúpe si všímajte objemu séra, najčastejšie sa jedná o 3-6 ml. Zvoľte tiež vyhovujúce aplikátor.

Sérum na rast mihalníc

Používa sa na zlepšenie kvality mihalníc, aj keď sa zdajú byť dlhé a zdravé. Hydratuje mihalnice do hĺbky, posilňuje ich, podporuje ich hustotu a objem. Kvalitný prípravok je dokáže predĺžiť až o 80 %. Obnovuje ich štruktúru, chráni ich pred predčasným vypadávaním a vyživuje mihalnice od korienkov. Hlavnou úlohou je dodať prospešné látky cibuľkám, nedokáže však vytvoriť cibuľky nové.

Sérum na rast obočia

V prípade, že obočie nadmerne vypadáva, pomôže posilňujúce sérum na rast obočia. Posilňuje jeho rast, dodá mu objem, zlepší vzhľad riedkeho a tenkého obočia a zanecháva ho lesklé. S použitím séra tiež nebude potreba obočie maľovať. Mnoho prípravkov na rast mihalníc sú zároveň vhodných ako rastová séra na obočie, čím môžete na mihalnice aj obočie používať len jeden produkt a ušetriť tým peniaze.

Ako aplikovať sérum

Rastové sérum sa aplikuje na odlíčené a čisté mihalnice alebo obočie. Nanáša sa vhodným aplikátorom ku korienkom spodných a horných mihalníc, rovnako ako očná linka. Rastové sérum na obočie sa nanáša na celú oblasť alebo iba na miesto, kde chĺpky nerastú. Množstvo a intenzita aplikácie prebieha podľa odporúčaní výrobca, obvykle je to večer pred spaním. Pre najlepšie výsledky je nutná pravidelnosť aplikácie po dobu dvoch až troch mesiacov.

 • Ako dlho vydrží výživa na mihalnice – Jedno balenie 5 ml séra postačí pri pravidelnom používaní a nanášanie správneho množstva zhruba na 10 mesiacov.
 • Čo sa stane, keď sérum prestanete používať – Ak sérum zabudnete nanášať alebo z iného dôvodu ho prestanete aplikovať, mihalnice alebo obočie sa vráti do geneticky dané dĺžky, aká bola pred aplikáciou.
 • Vhodný aplikátor – Sérum sa nanáša hrotom alebo štetcom. Vhodný je tiež hubovitý alebo penový aplikátor. Na obočie možno použiť umytú kefku zo starej maskary.

Ricínový olej na mihalnice

Je získavaný zo semien ricínu obyčajného čiže ricínovníka. Má väčšiu hustotu ako iné oleje, napríklad arganový. Obsahuje veľké množstvo vitamínu E, mastných kyselín, minerálov a bielkovín, ktoré vyživujú vlasové folikuly. Má blahodárny vplyv nielen na obočie a mihalnice, ale používa sa aj pre správnu funkciu pečene a zažívanie, proti vráskam, na problémovú pleť a zabraňuje štiepeniu končekov vlasov. Ricínový olej na obočie a mihalnice sa aplikuje rovnako ako sérum, po odlíčení večer pred spaním.

U niektorých jedincov však môže čistý olej spôsobiť podráždenie až silnú vyrážku, a to z dôvodu jeho schopnosti negatívne pôsobiť na pleť. Okrem podráždenie očného okolia môže tiež čistý ricínový olej negatívne pôsobiť na bunky očnej rohovky, ktoré môžu jeho vplyvom odumierať. Ricínový olej dokáže tiež urýchliť vstrebávanie ostatných látok do pokožky, ktoré prípravky obsahujú. Ak teda vaša pleť znáša zle niektorú z obsiahnutých látok, ricínový olej jej účinnosť zvýši, čo môže viesť k ďalšiemu silnému podráždeniu pleti.

Zloženie prípravkov

So sérom príde do kontaktu pokožka a citlivé očné okolie, preto nesmie byť obsiahnuté látky príliš agresívne. Sérum by malo obsahovať čo najviac prírodných látok namiesto chemických a malo by byť vybavené certifikáciou o bezpečnosti používania.

Prostaglandíny

Prostaglandín je tuková látka, odvodená od kyseliny arachidonovej, podporuje rast mihalníc pôsobením na folikulu. Syntetický prostaglandín je mnohokrát považovaný za nebezpečnú látku, ktorá môže spôsobovať svrbenie, opuch, zápal, hyperpigmentáciu viečok, bolesť očí, alergie, prekrvenie spojiviek alebo zmenu farby dúhovky. Najviac je zmieňovaný prostaglandín bimatoprost, používaný tiež v očnom lekárstve. (zdroj: syncare.cz)

Peptidy

Sú šetrnejšie a nemajú vedľajšie účinky ako prostaglandíny. Sú tvorené aminokyselinami a mastnými kyselinami. Prenikajú do vlasových cibuliek, kde stimulujú prirodzenú produkciu keratínu, čím predlžujú a obohacujú mihalnice.

Trsovník lekársky

Karibský koral plexaura homomalla je unikátny svojimi vyživujúcimi schopnosťami. Aktivuje rast mihalníc, predlžuje rastovú fázu, zlepšuje pružnosť a štruktúru mihalníc. Vďaka látke z trsovníku sa mihalnice nelámu a predčasne nevypadávajú.

Nechtík lekársky

Do sér sa pridáva jeho extrakt. Prospieva nielen mihalniciam, ale celkovému zdraviu človeka. Mihalnice sú vďaka nemu odolnejšie a pružnejšie.

Ženšen

Z koreňa ženšenu sa získavajú výživné látky prekrvujúce folikuly a zaisťujú vhodné prostredie pre rast mihalníc. Zabraňujú tiež ich vypadávanie.

Aloe vera

Prospieva pleti, mihalniciam aj obočie. Obsiahnuté enzýmy odstraňujú odumreté kožné bunky, ktoré by bránili korienkom vstrebávať živiny. Aloe vera ďalej udržuje v mihalniciach prirodzenú vlhkosť (zdroj: healthshots.com).

Vitamíny a iné látky

 • Vitamín A – Retinol je antioxidant podporujúci rast buniek, kože, krvotvorbu a imunitu. Je blahodárny pre pokožku a ovplyvňuje rast mihalníc i obočia.
 • Vitamín E – Antioxidant transportujúca krv a kyslík do folikul, znižuje zápal, podporuje ich rast a odstraňuje krehké a suché mihalnice.
 • Vitamín B3 – Niacín podporuje rast mihalníc, odstraňuje suché a slabé mihalnice. Zaisťuje prietok krvi do korienkov, zabraňuje vypadávaniu mihalníc a telu pomáha metabolizovať keratín.
 • Vitamín C – Antioxidant posilňujúce imunitu. Hydratuje chĺpky, znižuje riziko zápalov folikulov, regeneruje ich a napomáha tvorbe kolagénu.
 • Vitamín H – biotín alebo vitamín krásy zabraňuje vypadávaniu a vysúšanie mihalníc alebo obočia. Pomáha telu absorbovať živiny dôležité pre zdravie mihalníc.
 • D-panthenol – Vyživuje, hydratuje, vyhladzuje a zahusťuje mihalnice. Dodáva im lesk a posilňuje ich od korienkov.
 • Kyselina hyalurónová – Stará sa o hydratáciu folikul, vďaka ktorej nevysychajú.
 • Vápnik – Minerál pomáhajúci pri raste mihalníc. Zabraňuje ich vypadávaniu spôsobené hypotyreózou (ochorenie štítnej žľazy).

Príčiny rednutie mihalníc a obočia

Mihalnice a obočie vypadáva z niekoľkých príčin.

 • Starnutie – Spolu s vráskami, škvrnami a úbytkom pevnosti pleti začnú mihalnice a obočie rásť pomalšie, preto je podpora rastu mihalníc dôležitá. Dochádza tiež k úbytku kolagénu, keratínu, peptidu alebo vápnika, ktoré udržujú chĺpky pevné a zdravé.
 • Genetika – V niektorých prípadoch môže za nedostatky dedičnosť. Tá ovplyvňuje hustotu, farbu, silu i tvar chĺpkov.
 • Preťažovanie – Neustále predlžovanie, aplikácie nekvalitné kozmetiky, časté namáčanie alebo nedostatočné odličovanie môže byť príčinou vypadávania mihalníc.
 • Choroby – Vypadávanie môže byť ukazovateľom na vážnejšie choroby i alergie.
 • Psychika – Psychologické poruchy či nadmerný stres môžu tiež spôsobovať úbytok chĺpkov.
 • Ožarovanie – Kvôli liekom používaných pri chemoterapii a ožarovaní ľudia väčšinou stratia nielen vlasy, ale aj ostatné chĺpky ako mihalnice a obočie.

Alergické reakcie na séra

U niekoho sa môže pri použití séra objaviť alergická reakcia, častým problémom môže byť príliš vysoká koncentrácia látky. Odporúča sa teda najprv použiť menšie množstvo séra na kratší čas, mihalnice potom umyť, u ďalšie aplikácie čas predĺžiť, a tak postupovať až do dovŕšenia času odporúčaného výrobcom.

Pokožka si na produkt lepšie zvykne. Pri nežiaducim pálenie, červenanie a opuchnutiu viečok je nutné produkt okamžite zmyť vlažnou vodou a ďalej nepoužívať. V tomto prípade je potrebné zistiť príčinu alergie a zvoliť iný produkt s iným zložením. Dôležitá je tiež ochrana očí a dôkladné preštudovanie návodu pred použitím.

Alternatívy sér

Dnes existuje už mnoho spôsobov na skrášľovanie mihalníc i obočia. Aj keď najlepšie sú vlastné husté a zdravé mihalnice, niekomu neostáva nič iné ako zvoliť inú variantu ich obohatenie.

Permanentný make-up

Ide o dočasné tetovanie obočia či iné oblasti. Do vrchnej vrstvy pokožky sa aplikujú prírodné pigmenty pomocou špeciálnych prístrojov, čím dochádza k zvýrazneniu. Obočie takto vydrží jeden až dva roky. Túto techniku nájdete tiež pod názvom microblading alebo vláskování.

Predlžovanie mihalníc

Jedná sa o obohatenie mihalníc umelými. Existujú rôzne metódy predlžovania, pričom všetky metódy spočívajú v nalepení umelé mihalnice na pravú. Dôležité je precízne nanesenie lepidla v správnom množstve, mihalnice je potrebné pravidelne dopĺňať z dôvodu odrastania a vypadávanie zhruba raz za mesiac. Dĺžku, hustotu a farbu mihalníc si možno vybrať.

Nalepovacie mihalnice

Lacnejšou, jednoduchou a rýchlou metódou sú nalepovacie mihalnice, ktoré sa pomocou pásky nalepí na mihalnice pravé. Pásik mihalníc musí dokonale sedieť na oko, preto sa vyrába rôzne dĺžky s rôznou hustotou. Aplikáciu je možné vykonať aj doma a kedykoľvek mihalnice odlepiť.

Farbenie

V dôsledku starnutia strácajú končeky mihalníc a obočia svoju pigmentáciu. Kozmetičky dokážu chĺpky zafarbiť a zvýrazniť, čím sa ukáže celá ich dĺžka. Po farbení nie je potreba nanášať riasenku a zvyčajne vydrží jeden až dva týždne.

Tipy pre krajšie mihalnice a obočie

 • Zdravá strava – Jedzte potraviny, ktoré sú zdrojom vitamínov, prispievajúcich k tvorbe keratínu. Najviac ich nájdete v semienkach, celozrnnom pečive, olivovom alebo slnečnicovom oleji. Prospieva aj ovocie či zelenina.
 • Používanie kvalitných líčidiel – Nekvalitná riasenka a kozmetika môže poškodiť mihalnicu vrátane cibuľky.
 • Odličovanie kvalitnou kozmetikou – Mihalnice sa lámu aj v dôsledku zvyšné riasenky. Odličovače obsahujú prospešné látky, ako vitamíny alebo výťažky z aloe vera.
 • Pravidelný pitný režim – Pre lepšiu hydratáciu mihalníc je nutné dostatočne piť.
 • Nepreháňať líčenie – Pár dní bez líčenia uľaví mihalniciam a rýchlejšie sa zregenerujú.
 • Použitie zeleného čaju – Nielen jeho pitie, ale aj nanášanie na mihalnice na noc korienkom prospieva.
 • Aplikovanie bambuckého masla – Obsahuje vysoký podiel vitamínu A a E, dôležité pre podporu rastu mihalníc.

Sérum na rast mihalníc – diskusie, skúsenosti

Zo skúseností sa v diskusiách najčastejšie skloňuje účinnosť, ktorá sa odvíja od účinných zložiek obsiahnutých v konkrétnom sére. Ďalej je tiež častou témou znášanlivosť, konkrétne začervenanie očí, pálenie, alebo začervenanie očných viečok. V dôsledku toho, že je každá žena iná, má tiež odlišné reakcie na konkrétnu značku, aj liek. Častou témou je tiež docielenie tmavšieho odtieňa mihalníc, alebo aplikátor, ktorý môže byť vykonaný lepšie či horšie.

Otázky pri výbere séra na rast mihalníc

Vie sérum viac než len podporiť rast mihalníc?

Sérum pre rast mihalníc je viac zahusťuje, vyživuje, posilňuje a zabraňuje ich vypadávaniu. Hydratuje mihalnice od korienkov a dodáva cibuľkám prospešné vitamíny a minerály. Antioxidanty obsiahnuté v sére odstraňujú suché a slabé mihalnice. Sérum tiež uhladzuje mihalnice, dodáva im lesk a celkovo zlepšuje ich vzhľad.

Je lepšie rastové sérum na mihalnice alebo umelé predĺženie?

Vždy sú lepšie pravé mihalnice, ktoré sú zdravé, dlhé a vyživené. Predĺženie je navyše cenovo nákladnejšie a umelé mihalnice je nutné neustále dopĺňať z dôvodu odrastania a vypadávanie. Sérum zaistí prirodzenejšie mihalnice a je možné využiť taktiež silu prírody, napr. olejmi či aloe vera. Výhodou predĺženie je však možnosť voľby farby, hustoty a dĺžky.

Aká je cena sér na mihalnice?

Obstarávacie ceny sér sú vysoké, investície sa však rýchlo odrazí na kvalite mihalníc a obočia. Ceny od 4 € majú menej kvalitné séra, mihalnice skôr vyživujú, než aby stimulovali rast. Najobľúbenejšie prípravky sa dajú zaobstarať okolo 60 €. Ceny najlepších sér na mihalnice kvalitných značiek šplhajú až k 120 €. Fľaštička má vždy objem 3 až 6 ml.

Aké sú obľúbené značky a výrobcovia sér pre rast mihalníc a obočia?

Medzi najobľúbenejšie značky a výrobcov sér na mihalnice a obočie patrí FacEvolution, Di Angelo Cosmetics, Synouvelle, alebo Eveline Cosmetics. Medzi užívateľmi vyhľadávané ďalej patrí sérum na riasy Balea od DM (privátna značka), Nanolash, Long 4 Lashes Lash, Hairburst, Magic Long alebo Delia Cosmetics.