Vyberáme najlepší šampón proti vypadávaniu vlasov

TOP 3 šampóny na padanie vlasov

Alpecin Hair Energizer Coffeine Shampoo C1

Plantur 39

Milva Big chininový šampon

Šampón proti vypadávaniu vlasov určený pre mužov, s vysokým obsahom kofeínu. Nedráždi pokožku a posilňuje rast vlasových korienkov.Kofeínový šampón na padanie vlasov určený pre ženy, s obsahom vitamínu B5 a rastlinných výťažkov, ktoré pomáhajú regenerovať a vyživovať vlasové korienky aj zlepšiť prekrvenie pokožky.Chinínovej šampón proti padaniu vlasov vhodný ako pre mužov, tak pre ženy. Vďaka vysokému obsahu chinínu pomáha vyživovať vlasové korienky a zároveň zlepšuje dôležitú mikrocirkuláciu v pokožke

Orientačná Cena
6,40 €

Orientačná Cena
10,90 €

Orientačná Cena
4,99 €

Vypadávanie vlasov je problém, ktorý postihuje ako ženy, tak mužov. Občasná strata vlasov nie je žiadna veľká kríza, jedná sa o prirodzenú súčasť cyklu rastu vlasov. Pokiaľ ale na vašom hrebeni pravidelne končí väčšie množstvo kaderí, je na čase začať so stratou vlasov aktívne bojovať. Prvou dôležitou zmenou je náhrada klasického šampónu za šampón proti padaniu vlasov. Tieto šampóny sú špeciálne uspôsobené tak, aby pokožke vašej hlavy poskytli dostatok živín, podporili rast vlasových folikulov a upokojili podráždenie. Na trhu nájdete nejeden prípravok na vypadávanie vlasov, avšak vyznať sa v ponuke nie je ľahké. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie šampóny proti vypadávaniu vlasov pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie šampóny proti vypadávaniu vlasov (Test 2024)

VzhľadModelUrčenieObjemAktívne látkyDostupnosť
Alpecin Hair Energizer Coffeine Shampoo C1 recenzie a testAlpecin Hair Energizer Coffeine Shampoo C1Pre mužov250 mlKofeín
Plantur 39 recenzie a testPlantur 39Pre ženy250 mlKofeín, zinok, panthenol
Kérastase Densifique Bain Densité Homme recenzie a testKérastase Densifique Bain Densité HommePre mužov250 mlTexturizační polyméry, biotín, taurín
Vichy Dercos Energising recenzie a testVichy Dercos EnergisingPre mužov aj ženy200 mlAminexil, bez parabénov
Alpecin Sport CTX recenzie a testAlpecin Sport CTXPre mužov250 mlKofeín, taurín, zinok
Milva Big chininový šampon recenzie a testMilva Big chininový šamponPre mužov aj ženy500 mlChinín
Lee Stafford Hair Growth recenzie a testLee Stafford Hair GrowthPre ženy200 mlRastlinné proteíny
Klorane Quinine recenzie a testKlorane QuininePre mužov aj ženy200 mlChinín, vitamíny B
La Roche-Posay Kerium recenzie a testLa Roche-Posay KeriumPre mužov aj ženy200 mlMadecassoide, Vitamín B5
Dr.Theiss Parusan recenzie a testDr.Theiss ParusanPre ženy200 mlBiotín, L-Arginín
Ducray Anaphase + recenzie a testDucray Anaphase +Pre mužov aj ženy200 mlVitamíny B
Alpecin Double Effect recenzie a testAlpecin Double EffectPre mužov200 mlKofeín, kyselina salicylová
Plantur 21 recenzie a testPlantur 21Pre mužov aj ženy250 mlKofeín, biotín

Zobraziť celú ponuku

Recenzie šampónov proti padaniu vlasov

Alpecin Hair Energizer Coffeine Shampoo C1

Alpecin Hair Energizer Coffeine Shampoo C1 recenzie a test

Alpecin Hair Energizer Coffein Shampoo C1 je kofeínový šampón pre rednúce vlasy určený mužom. Kofeín obsiahnutý v tomto šampóne pôsobí na hormonálnu pôvod vypadávanie vlasov u mužov a zároveň posilňuje vlasové korienky. Najlepšie je prípravok pre jeho maximálny účinok používať už od prvého spozorovaní nadmerného vypadávania vlasov. Alpecin Hair Energizer Coffein Shampoo C1 nemastí, neprodukuje lupiny a podľa ohlasov úspešne pomáha zastaviť padanie vlasov.

Plantur 39

Plantur 39 recenzie a test

Plantur 39 je kofeínový šampón proti padaniu vlasov pre ženy, ktorý sa ideálne hodí na farbené či poškodené vlasy. Tento šampón obsahuje rastlinné výťažky (ako napr. extrakt z pšenice) a provitamín B, ktoré pomáhajú vyživovať a regenerovať vlasové korienky a spevňovať vlasové vlákna. V zložení tohto šampónu nájdete tiež zinok či niacín, ktorý zlepšuje prekrvenie vlasovej pokožky. To je veľmi dôležité pre správny rast vlasov, pretože väčšina živín sa do korienkov dostáva pomocou krvného obehu. Ideálne najmä pre ženy od 40 rokov veku.

Kérastase Densifique Bain Densité Homme

Kérastase Densifique Bain Densité Homme recenzie a test

Kérastase Densifique Bain Densité Homme je posilňujúci šampón pre mužov, ktorý sa zameriava na obnovenie hustoty vlasov a osvieženie pokožky. Účinne zbavuje vlasy mazu a nečistôt, čo ďalej napomáha zníženiu narušovania pokožky. V tomto šampónu proti padaniu vlasov nájdeme biotín a taurín, ktoré pomáhajú vyživovať vlasové korienky a texturizační polyméry, ktoré majú na svedomí veľmi rýchly efekt hustých vlasov. Kérastase Densifique Bain Densité Homme stimuluje rast nových vlasov na všetkých typoch hlavové pokožky a u všetkých typov vlasov.

Vichy Dercos Energising

Vichy Dercos Energising recenzie a test

Vichy Dercos Energising je posilňujúci šampón proti vypadávaniu vlasov vhodný ako pre ženy, tak pre mužov. Jedinečnú zložkou tohto šampónu je aminexil, látka, ktorá pôsobí na kolagénové puzdro korienka a udržiava ho flexibilné. Naopak tu nenájdeme žiadne škodlivé parabény. Vichy Dercos Energising je vhodný pre všetky typy pokožky a je hypoalergénny, takže sa nemusíte báť nepríjemných svrbivých reakcií po jeho používania. Šampón revitalizuje vlasové korienky a dodáva vlasom pevnosť.

Alpecin Sport CTX

Alpecin Sport CTX recenzie a test

Alpecin Sport CTX je kofeínový šampón určený pre mužov s rednúcimi vlasmi. Zloženie tohto šampónu pomáha posilňovať vlasové korienky a obnovovať silu rastúcich vlasov. Môže za to veľký obsah kofeínu, ale aj ďalšie dôležité zložky ako taurín či zinok, horčík a vápnik. Alpecin Šport CTX dodáva dôležité živiny tam, kde sa vlasom nedostávajú kvôli veľkým výdavkom energie. Preto rozhodne odporúčame tento šampón nadšeným športovcom či mužom s ťažkou manuálnou prácou.

Milva Big chininový šampon

Milva Big chininový šampon recenzie a test

Milva Big chinínovej šampón je určený pre rednúce a mastné vlasy tak žien, ako aj mužov. Vysoký obsah chinínu v tomto šampóne pomáha vlasy stimulovať a vlasové korienky lepšie vyživovať. Chinín tiež urýchľuje mikrocirkuláciu a veľmi rýchlo sa vstrebáva do pokožky. Pozor však na tento šampón, ak sú vaše vlasy skôr suché, chinín je totiž môže ďalej vysušovať. Možno používať aj namiesto klasického šampónu, ak sa stretávate s mastnými vlasmi.

Lee Stafford Hair Growth

Lee Stafford Hair Growth recenzie a test

Lee Stafford Hair Growth je posilňujúci šampón na vypadávanie vlasov, vhodný pre ženy. Výhodou tohto šampónu je vysoký obsah rastlinných proteínov, ktoré pomáhajú vyživovať vlasovú pokožku. Zároveň Lee Stafford Hair Growth tiež dostatočne hydratuje a pomáha zlepšiť prekrvenie pokožky tak, aby sa k vlasovým korienkom dostávali dôležité živiny. Okrem iného v zložení nájdeme extrakty zo zeleného čaju či z jablka, ktoré majú výrazné ochranné a antioxidacnej účinky.

Klorane Quinine

Klorane Quinine recenzie a test

Klorane Quinine je chinínovej šampón na padanie vlasov, vhodný pre ženy aj mužov. Tento šampón pomáha regenerovať vlasovú pokožku a dodáva živiny vlasovým korienkom. Vďaka tomu vlasy prestávajú nadmerne vypadávať a rastú pevnejšie. Medzi hlavné aktívne látky patrí samozrejme chinín, nájdeme tu však aj vysoký obsah vitamínov zo skupiny B, ktorých prítomnosť posilňuje vlasové vlákno. Používanie tohto šampónu je vhodné aj v prípade, že sú vaše vlasy poškodené.

La Roche-Posay Kerium

La Roche-Posay Kerium recenzie a test

La Roche-Posay Kerium je posilňujúci šampón určený ako pre ženy, tak pre mužov, ktorí trpia na nadmerné vypadávanie vlasov. Tento šampón je vhodný pre použitie na všetkých typoch vlasovej pokožky a funguje vďaka kombinácii vyživovacej aj podporných látok. V zložení La Roche-Posay Kerium nájdeme vitamín B5, ale tiež arginine, ktorý špecificky podporuje rast vlasových cibuliek a podporuje vznik vlasovej hmoty. Jedná sa o veľmi šetrný šampón vhodný aj na citlivú pokožku. Nechýba schopnosť zmierniť podráždenie.

Dr.Theiss Parusan

Dr.Theiss Parusan recenzie a test

Dr.Theiss Parusan je posilňujúci šampón proti padaniu vlasov, určený špeciálne pre ženy. Tento šampón pomáha vyživovať vlasové korienky vďaka koncentrátu regeneračných látok, ku ktorým patrí napríklad biotín alebo L-arginín. Používanie tohto šampónu tiež pomáha prekrvovať vlasovú pokožku a zlepšuje teda aj prirodzené procesy, vďaka ktorým sa stávajú vlasy silnejšími i zdravšími. Výsledok používaní by sa mal dostaviť približne po 3 mesiacoch pravidelnej aplikácie.

Ducray Anaphase +

Ducray Anaphase + recenzie a test

Ducray Anaphase + je posilňujúci šampón určený ako pre mužov, tak pre ženy. Vhodný je na použitie u ľudí s rednúcimi aj poškodenými vlasmi. Tento prípravok možno odporučiť pre akýkoľvek typ vlasovej pokožky vrátane veľmi citlivej. Obsahuje veľké množstvo živín dôležitých pre rast vlasových korienkov a silu vlasového vlákna. Okrem iného v zložení Ducray Anaphase + nájdeme vitamíny B5, B6 a B8, obsahuje tiež ale monolaurin. Pravidelná aplikácia podporuje mikrocirkuláciu vo vlasovej pokožke.

Alpecin Double Effect

Alpecin Double Effect recenzie a test

Alpecin Double Effect je kofeínový šampón vhodný pre mužov s rednúcimi vlasmi. Okrem posilňovanie vlasových korienkov je tento šampón proti vypadávaniu vlasov tiež vhodný proti lupinám. Dvojaký efekt je zaistený prítomnosťou aktívnych látok, medzi ktoré patria kyselina salicylová a octopirox (odstránenie lupín) či dávka kofeínu (podpora rastu vlasových korienkov). Ak teda riešite 2 bežné problémy vlasovej pokožky, lupiny a rednúce vlasy, mali by ste siahnuť práve po Alpecin Double Effect.

Plantur 21

Plantur 21 recenzie a test

Plantur 21 je kofeínový šampón proti vypadávaniu vlasov určený pre mužov aj pre ženy, ktorý pomáha obnoviť rast rednúcich a farbených vlasov. Prípravok je vhodný na všetky typy vlasovej pokožky. Okrem hlavnej zložky v podobe kofeínu, v ňom nájdeme aj ďalšie dôležité podporné látky ako zinok, biotín či vápnik. Ich kombinácia pomáha revitalizovať vlasové korienky, navracia rastúcim vlasom silu a chráni vlasy pred externými vplyvmi.

Ako vybrať šampón proti vypadávaniu vlasov

Vybrať šampón na padanie vlasov, ktorý sadne práve vašim potrebám, by nemal byť problém za podmienky, že sa zoznámite so základnými faktami o týchto výrobkoch. Tento typ šampónu so správnym zložením musí fungovať v podstate ako prípravok na rast vlasov. To znamená, že šampón na vypadávanie vlasov musí obsahovať určité aktívne látky, ktoré majú vplyv na vlasové folikuly. Naopak by sa v ňom nikdy nemali objaviť chemikálie, ktoré vlasy narušujú. Poďme sa teda bližšie pozrieť na to, podľa čoho šampóny musíte vyberať.

Zloženie

Prospešné látky

Jednou z najviac prospešných látok, ktoré sa v šampónoch proti padaniu vlasov objavujú, je možno prekvapivo kofeín. Kofeínový šampón je najviac prospešný pre mužov, u ktorých má najväčší podiel na vypadávanie vlasov mužský pohlavný hormón testosterón a tiež dedičnosť. Šampón s kofeínom dokáže vplyv testosterónu regulovať a tým pomáha vlasovým folikulov rast. Aplikácia kofeínu na vlasovú pokožku však môže pomôcť aj ženám, pretože všeobecne pomáha zlepšovať delenie vlasových buniek.

Okrem kofeínových šampónov nájdete na trhu aj prípravky, kde hlavnú aktívnou látkou je napríklad chinín či konope. Konopný šampón by v sebe mal obsahovať všetky potrebné živiny, ktoré vaša pokožka na hlave potrebuje pre rast zdravých vlasov. Niektorí ľudia používajú čistý konopný olej ako akútne riešenie pri problémoch s padaním vlasov. Chinín pôsobí na vlasy podobne revitalizačným a regeneračným účinkom.

Efektívny prípravok proti vypadávaniu vlasov by mal v sebe obsahovať tiež napríklad zinok či panthenol. Nemali by chýbať ani rastlinné extrakty, najmä výťažok zo žihľavy či z citróna. Predovšetkým žihľavový extrakt je veľmi účinný pri zmierňovaní zápalov pokožky, ktoré by inak mohli viesť k zhoršovaniu situácie s padaním vlasov.

Všeobecne môžeme povedať, že šampón proti padaniu vlasov musí svojím zložením podporovať prekrvenie hlavovej pokožky a tiež ju vyživovať. Prekrvenie dodá pokožke živiny z krvného obehu, ale extra dávka dodaná skrze vmasírovaní šampón môže výrazne pomôcť spomaliť až zastaviť proces padanie vlasov. Látky, ktoré zbavujú pokožku nadbytočného mazu, sú tiež vítané. V mazu sa totiž koncentruje vlasom škodlivá forma testosterónu zvaná DHT.

Škodlivé látky

Aj v dnešnej dobe sa relatívne často stretávame s šampóny, ktoré obsahujú látky, ktoré vlasom práve dvakrát neprospievajú a môžu škodiť aj inak ako zhoršením padanie vlasov. Vyhýbajte sa predovšetkým výrobkom, ktoré obsahujú tzv. parabény a sulfáty. Ide o látky, ktoré majú šampónu zaistiť trvanlivosť a dobré čistiace schopnosti, bohužiaľ ale môžu tiež dlhodobo narúšať vaše vlasy.

Parabény (tj. látky, ktorých názvy majú koncovku -paraben) môžu mať karcinogénne účinky. Sulfáty sa na obale najčastejšie skrývajú pod skratkami SLS či SLES. Šampóny kvôli nim vysušujú vlasy a dráždi pokožku. Pokiaľ objavíte šampón s týmito látkami v zložení, rozhodne ho nekupujte.

Typ vlasov

Šampóny proti padaniu vlasov musí byť predovšetkým na rednúce vlasy, však je dobré sa tiež pred kúpou zamyslieť, či vaše vlasy a hlavová pokožka nepotrebujú nejaký špeciálny druh starostlivosti. Inak by pri nákupe mali voliť ľudia, ktorí okrem padanie vlasov trpia ešte lupiny, alebo tí, ktorým sa vlasy príliš mastia. To mimochodom ide ruka v ruke s padaním vlasov kvôli účinkom DHT v mazu. Do úvahy je tiež potrebné vziať, či sú vaše vlasy farbené a tým pádom oslabené. Pri troche hľadaní možno nájsť šampón, ktorý bude presne zodpovedať vašim konkrétnym potrebám.

Určenie

Prípravok proti vypadávaniu vlasov pre mužov je často veľa iný ako prípravok pre ženy. Vypadávanie vlasov je úzko späté s hormonálnymi výkyvmi u oboch pohlaví. Pretože však muži a ženy nezdieľa rovnaký pomer hormónov, mali by aktívne látky v šampónoch byť uspôsobené tak, aby pôsobili na správnej hormonálnej zloženie ich užívateľa. Možno nájsť aj unisex šampóny vhodné pre univerzálne použitie, avšak ak chcete dosiahnuť najlepšieho efektu, skúste radšej najskôr šampón určený pre vaše pohlavie.

Otázky pri výbere šampónu proti vypadávanie vlasov

Prečo je kofeínový šampón vhodný proti vypadávaniu vlasov?

Kofeín je pravdepodobne najznámejší životabudič a rovnako tak, ako dokáže nabudiť ľudské telo, dokáže byť nápomocný aj pri padaní vlasov. Na vypadávanie vlasov u mužov i žien má vplyv testosterón, ktorý práve kofeín dokáže neutralizovať, a ešte navyše je pri ich raste podporiť. Vypitý kofeín v káve však nemá na vlasy žiadny vplyv, vždy je potrebné užívať kofeínový šampón proti vypadávaniu vlasov.

Ako často používať šampón proti padaniu vlasov?

Súčasné šampóny proti padaniu vlasov možno väčšinou nanášať pravidelne raz za niekoľko dní, alebo každý deň – nahradí teda aj klasický šampón na vlasy. Vždy si však prečítajte návod a informácie ku konkrétnemu produktu, kde by ste sa správny postup ošetrenie vlasov mali vždy dočítať.

Aký je rozdiel medzi dámskym a pánskym šampónom proti padaniu vlasov?

Aj keď sú rozdiely v dôvodoch vypadávania vlasov u mužov a žien často rozdielne, zloženie šampónov býva často také, že pomôže obom pohlavím. Samozrejme existujú výnimky, ale najčastejšie je rozdiel len vo vôni, ktorá je špecifická práve jednému pohlaviu.

Aké sú najlepšie značky šampónov proti vypadávaniu vlasov?

Keď sa zameriame na šampón proti vypadávaniu vlasov pre mužov, väčšine bude iste známy šampón Alpecin, ktorý možno kúpiť v niekoľkých verziách a jeho hlavnou aktívnou zložkou je vyššie spomínaný kofeín. Medzi ženami je známy hlavne Plantur 39, Prolab, Ducray, alebo Vichy.