Vyberáme najlepší samoopaľovací krém

TOP 3 samoopaľovacie prípravky

La Roche Posay Autohelios

St. Moriz Self Tanning

Dermacol Self Tan

Samoopaľovacie gélová starostlivosť vhodná predovšetkým pre citlivú pokožku. Poskytuje prirodzený vzhľad a gélová textúra sa veľmi ľahko roztiera.Samoopaľovacia pena, ktorá rýchlo schne a poteší praktickou aplikáciou. V zložení nájdete olivové mlieko, ktorá má schopnosť dodať pokožke hydratáciu.Samoopaľovacie mlieko českej značky prináša intenzívnu opálenie, hydratáciu a ľahké roztieranie. Vhodné je pre rýchle zjednotenie odtieňov pokožky.

Orientačná Cena
12,36 €

Orientačná Cena
9,30 €

Orientačná Cena
5,70 €

Ten, kto túži po opálení v ľubovoľnú ročnú dobu, má príležitosť siahnuť po samoopaľovacím krému, ktorý sa od opaľovacieho krému líši tým, že po jeho použití nie je potrebné vystavovať pokožku slnečnému žiareniu. Samoopaľovací krém neobsahuje UV filtre a nehodí sa pre opaľovanie na slniečku, vhodný nie je ani na použitie v soláriu. Jeho účel je špecificky daný a slúži k zhnednutiu cestou pôsobenia aktívne zložky, nazývané DHA (kyselina dokosahexaenová). Tá totiž reaguje s aminoskupinami v proteínoch, ktoré sú obsiahnuté v hornej časti kože. Následne dochádza k Maillardova reakciu, ktorá vyvolá požadované zhnednutie pokožky. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie samoopaľovacie krémy pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie samoopaľovacie krémy (Test 2024)

VzhľadModelKonzistenciaUrčenieVhodný preIntenzita opáleniaObjem baleniaDostupnosť
La Roche Posay Autohelios recenzie a testLa Roche Posay AutoheliosGélový krémTvár aj teloCitlivú pleťPrirodzený vzhľad, mierna100 ml
St. Moriz Self Tanning recenzie a testSt. Moriz Self TanningPenaTvár aj teloVšetky druhy pletiStredná200 ml
Bioderma Photoderm Autobronzant recenzie a testBioderma Photoderm AutobronzantSprejTvár aj teloCitlivú aj normálnu pleťPodľa doby použitia150 ml
Dermacol Self Tan recenzie a testDermacol Self TanKrémové mliekoNa teloNormálnu pleťPrirodzená200 ml
Eco By Sonya recenzie a testEco By SonyaKrémové mliekoTvár aj teloCitlivú aj normálnu pleťStredná150 ml
Astrid Sun recenzie a testAstrid SunSprejTvár aj teloVšetky druhy pletiIntenzívna150 ml
RYOR Face & Body Care recenzie a testRYOR Face & Body CareKrémové mliekoTvár aj teloVšetky druhy pletiPozvoľná200 ml
Clarins Sun Self Tanners recenzie a testClarins Sun Self TannersKvapky (sérum)Na tvárVšetky druhy pletiPodľa počtu kvapiek15 ml
Vichy Idéal Soleil Capital recenzie a testVichy Idéal Soleil CapitalKrémové mliekoTvár aj teloVšetky druhy pletiStredná100 ml
Avène Sun Self Tanning recenzie a testAvène Sun Self TanningGélTvár aj teloCitlivú pleťPrirodzený vzhľad100 ml
Bielenda Magic Bronze recenzie a testBielenda Magic BronzeKrémNa teloVšetky druhy pletiStredná/intenzívna200 ml

Zobraziť celú ponuku

TIP:

Recenzie samoopaľovacích krémov

La Roche Posay Autohelios

La Roche Posay Autohelios recenzie a test

Samoopaľovací hydratačný gélový krém s jemnou konzistenciou La Roche-Posay Autohelios dodáva pokožke veľmi prirodzený a zjednotený vzhľad opálenej pleti. Pôsobením tohto samoopaľovacieho prípravku dochádza k užívateľkami potvrdenému zjednotenie prirodzeného farebného tónu pokožky, bez zanechávania fľakov či škvŕn. Hodí sa teda hlavne pre použitie na pokožku, ktorá je na slnečné žiarenie veľmi citlivá a nemožno ju vystavovať intenzívnemu dlhodobému pôsobeniu slnečných lúčov. Aplikácia sa vykonáva rovnomerne na tvári i na tele, dôležité je starostlivé rozotretí v miestach okolo obočia, vlasových korienkov, na lakťoch a kolenách. Po aplikácii je potrebné si dôkladne umyť ruky.

St. Moriz Self Tanning

St. Moriz Self Tanning recenzie a test

Samoopaľovacia pena St. Moritz Self Tannig dodáva pleti prirodzene hnedú farbu v požadovanom odtieni podľa intenzity použitia. Samoopaľovacie efekt tejto peny je veľmi rýchly, dostaviť by sa mal už po štyroch hodinách a vydržať až desať dní. Farba opálenie je skutočne vierohodná, netreba obávať sa neprirodzených odtieňov, hodí sa pre všetky druhy pleti a vyznačuje sa ľahkou, jednoduchou a príjemnou aplikácií. Podľa skúseností netvorí šmuhy ani pruhy, rýchlo zasychá, a navyše aj chráni a hydratuje pokožku. Hodí sa na telo i tvár.

Bioderma Photoderm Autobronzant

Bioderma Photoderm Autobronzant recenzie a test

Samoopaľovací sprej Bioderma Photoderm Autobronzant dodá pleti krásne bronzové sfarbenie. Intenzitu opálenie si určí užívateľ sám množstvom použitého prostriedku a dobou trvania aplikácie. Okrem opálenie pleť aj vyživuje vďaka bohatému obsahu vitamínu E a obsah olivového mlieka slúži k dokonalej hydratáciu pleti, súčasne má aj zjemňujúci účinok. Po pretrepaní dózy sa sprejom postačí nastreknúť malé množstvo prostriedku na priloženú aplikačné rukavicu a zvoľna krúživými pohybmi rozotrieť na tvári i po pokožke celého tela. Vďaka unikátnemu difúznemu systému sa produkt rozotiera veľmi ľahko. Samoopaľovacia pena v spreji je obohatená o príjemnú hypoalergénnu parfumáciu, obsahuje glycerín, xylitol a DHA.

Dermacol Self Tan

Dermacol Self Tan recenzie a test

Dermacol Self tan je samoopaľovacie telové mlieko s ľahkou parfumáciou vône čokolády. Dodáva pokožke zdravý vzhľad, užívatelia si chvália ľahko bronzový nádych. Umožňuje dosiahnuť pri dlhšej aplikácii aj výraznejšieho stupňa zhnednutia. Veľmi ľahko sa rozotiera, rýchlo sa vstrebáva a pri aplikácii súčasne zvláčňuje, hydratuje aj zjemňuje pokožku. Postačí naniesť zodpovedajúce množstvo samoopaľovacieho mlieka na pokožku celého tela a následne ju starostlivo, rovnomerne rozotrieť. Pre dokonalý výsledok je doporučované použitie priložené aplikačné rukavice.

Eco by Sonya

Eco By Sonya recenzie a test

Jedinečné a úplne prírodné zloženie samoopaľovacieho mlieka Eco by Sonya dokáže dodať pleti elegantný, zdravý a prežiarený bronzový vzhľad. Tento krém nielenže dodá skvelý vzhľad, ale súčasne slúži aj pre starostlivosť o pokožku, vyživuje ju, chráni pred vysušením, a hlavne nezaťažuje telo žiadnymi chemickými látkami. Vymenovať všetky účinné prírodné zložky by zabralo veľa miesta (kompletne vypísané ich nájdete na obale prípravku), za pripomenutie stojí aj to, že dané ekologické samoopaľovacie mlieko pôsobí efektom opálenie až po desať dní, nešpiní a nefarbí posteľná bielizeň. Pri opakovanej aplikácii je možné dosiahnuť ešte výraznejšieho bronzového sfarbenia pokožky, bežná aplikácia sa vykonáva po dobu približne ôsmich hodín.

Astrid Sun

Astrid Sun recenzie a test

Veľmi rýchlo pôsobiace samoopaľovací sprej na telo aj na tvár Astrid Sun predstavuje jednoduchý spôsob, ako docieliť parádne opálenej pokožky po celý rok. Pre tých, ktorí pobyt na slniečku moc dobre neznášajú, je to celoročne veľká výhoda, v zimnom období ho ocenia aj tí ostatní. Navyše patrí medzi lacnejšie prípravky. Nejedná sa o klasický opaľovací krém, teda sprej neobsahuje ochranné UV filtre a nechráni pred slnečným žiarením. Pre správnu aplikáciu postačí naniesť na pokožku tela i tváre (na tvár pomocou aplikačných rukavíc), dôkladne rozotrieť a dbať na to, aby nedošlo k vniknutiu prípravku do očí. Zjednocuje farebný tón a odtieň pokožky, ľahko sa vstrebáva, nešpiní.

RYOR Face & Body Care

RYOR Face & Body Care recenzie a test

Hydratačné a súčasne samoopaľovacie telové mlieko RYOR Face & Body Care patrí medzi veľmi obľúbené produkty s vysokým hodnotením v používateľských recenziách. Ako je z názvu zrejmé, slúži na použitie na tvár aj telo a je vhodné pre všetky druhy pleti. Dokonalého efektu opálenie do bronzového odtieňa možno docieliť veľmi ľahko. Stačí primerané množstvo samoopaľovacie emulzie naniesť na pokožku celého tela a potom ju jemne, ale dôkladne rovnomerne rozotrieť. Ľahko sa vsakuje, ak nepoužijete aplikačné rukavice, po nanesení prípravku si hneď dôkladne umyte ruky.

Clarins Sun Self-Tanners

Clarins Sun Self Tanners recenzie a test

Trochu nezvyklé riešenie predstavujú samoopaľovací kvapky Clarins Sun Self-Tanners určené výhradne na tvár, či už s mastnou, suchú, normálnu či zmiešanú pleťou. Postačí do bežne používané denné alebo nočné kozmetiky pridať jednu, dve alebo tri kvapky séra. Počet kvapiek ovplyvní intenzitu samoopaľovacieho procesu. Po aplikácii bude pleť nielen prirodzene opálená, ale aj hydratovaná a spevnená. Jedná sa o prostriedok, ktorý dodá pleti zdravý, žiarivý vzhľad, spomalí proces starnutia pleti a poslúži k jej spevneniu i väčšie elasticite. Netvoria škvrny, opálenie bude rovnomerné a pravidelné.

Vichy Idéal Soleil Capital

Vichy Idéal Soleil Capital recenzie a test

Jemný samoopaľovací krém Vichy Ideal Soleil je určený na tvár i telo a hodí sa aj pre citlivú pokožku. V jeho zloženie hrá úlohu zložka obohateného DHA, vitamín E pre zachovanie sviežeho vzhľadu opálenej pleti a ďalej glycerín, xanthan, sorbáty olej aj ďalšie hodnotné kozmetické zložky. Zaujímavosťou je aj absencia parabénov a hypoalergénne formuly. Opálenie sa prejaví veľmi rýchlo. Uvidieť by ste ho mali už po hodine od nanesenia samoopaľovacieho mlieka na pokožku. Zasychajúce povrch nie je mastný a nešpiní. Aplikuje sa najlepšie dvakrát týždenne. Okrem opálenie poskytuje tiež hydratáciu pleti po dobu až 8 hodín.

Avène Sun Self Tanning

Avène Sun Self Tanning recenzie a test

Hydratačný samoopaľovací krém Avène Sun Self Tanning je výborným prostriedkom na dosiahnutie bronzovej pleti s rovnomerne vyváženým prefarbením. Okrem žiaduce hydratácie sa vyznačuje tiež upokojujúcim a omladzujúcim efektom. Gélová textúra je nemastná a vyznačuje sa ľahkým parfumovaním. Aplikácia sa vykonáva nanesením a rozotretím do rovnomernej tenkej vrstvičky na dokonale čistú a suchú kožu tváre a / alebo tela. K dosiahnutiu úplne dokonalého efektu je vhodné ho aplikovať po starostlivom vykonanej peelingu pleti.

Bielenda Magic Bronze

Bielenda Magic Bronze recenzie a test

Pre docielenie naozaj snedej a výrazne tmavo opálenej pokožky je určený samoopaľovací krém Bielenda Magic obsahujúci unikátnu zložky, ktoré umožňujú jeho veľmi rýchle pôsobenie. Ani pri výraznom opálenie nedochádza k vzniku nežiaducich škvŕn alebo pruhov. Krém sa vstrebáva rovnomerne a ľahko sa rozotiera. Vysoký obsah kokosového masla a vitamínu E poskytuje hydratáciu na potrebnej úrovni, dokonalé vyhladenie pleti aj potrebnú výživu pokožky. Efekt opálenie potrvá niekoľkých dní, potom je potrebné znovu vykonať aplikácii krému. Ako spomenula jedna užívateľka v recenzii, krém obsahuje silikóny (podľa zloženia na obale), preto nemusí byť vhodný pre časté použitie vplyvom zanášanie pórov.

Ako vybrať samoopaľovací krém

Kozmetika prechádza neustálym vývojom a objavujú sa stéle nové aj vylepšené prípravky, to platí aj o samoopaľovacích krémoch. Už dávno majú za sebou prvé detské bolesti, ktoré spočívali v nepravidelnom alebo nie práve kvalitným sfarbenie pokožky. Dnešné samoopaľovacie krémy sú spoľahlivé a mnohokrát otestované aj vyskúšané v praxi. Na výber máte z rôznych konzistencií a problém nie je zohnať úplne prírodné produkty vhodné pre citlivú pokožku.

Pri výbere tejto kozmetiky záleží na tom, aký je váš konkrétny typ pleti, prihliadnuť treba aj na to, či chcete dosiahnuť opálenie po celom tele, alebo len na tvári. Premýšľajte tiež nad tým, ako dlho chcete efekt bronzovej pokožky udržať. Môžete si vybrať z mnohých samoopaľovacích krémov, mliečnych emulzií, gélov, sprejov a ďalších prostriedkov. Tie sa samozrejme líši aj svojím účinkom.

Výber podľa konzistencie

Každému vyhovuje iný spôsob aplikácie krému alebo iného kozmetického výrobku, preto si možno vybrať medzi:

  • Samoopaľovacími krémy, ktoré je potrebné dôkladne rozotrieť (najlepšie pomocou aplikačnej rukavice) a vstrebávajú sa dlhšie, avšak dodávajú pleti i výživu a výborne hydratujú.
  • Samoopaľovacími gély vyznačujúcimi sa veľmi riedkou konzistenciou a jednoduchým rozotieraním.
  • Samoopaľovacím mliekom, ktoré je vlastne akousi emulziou, ktorá sa ľahko rozotiera a rýchlo zasychá, nezanecháva šmuhy.
  • Samoopaľovacími spreji a penami pre jednoduchú aplikáciu, ktorá sa ale príliš nehodí pre použitie na tvár.
  • Samoopaľovacími kvapkami, ktoré sa primiešavajú do bežne používané kozmetiky len v množstve jednej alebo niekoľkých kvapiek.

Intenzita opálenia

Keď si vyberáte samoopaľovací prípravok, myslite aj na to, akú intenzitu stmavenie pokožky budete vyžadovať. Opakovaným alebo predĺženým používaním je možné účinok do určitej miery znásobiť, ak by ste to ale prehnali, budete jednoducho musieť počkať, až pleť časom vybledne.

Typ pleti a určenie

Väčšina krémov má univerzálne použitie pre všetky typy pokožky. Pokiaľ máte pleť citlivú, suchú či mastnú, je vhodné sa zamerať na kozmetiku, ktorá je na taký typ pleti priamo určená.

Podobne je to aj s určením pre aplikáciu, kedy možno väčšinu samoopaľovacích krémov použiť ako na tvár, tak telo s tým, že sa opäť nájdu výnimky.

Zloženie a objem

Samoopaľovacia kozmetika sa zvyčajne dodáva v objeme od 100 ml do 200 mililitrov, výnimku môžu tvoriť napríklad kvapky, ktoré sú v malej fľaštičke. Základ zloženie vždy tvorí aktívna látka zvaná dihydroxyaceton, skrátene DHA. Tá má za následok proces, ktorý končí zhnědnutím natretého miesta kože. Okrem neho môžu byť v zložení obsiahnuté vitamíny, či výťažky z prírodných produktov, ktoré predovšetkým chránia, vyživujú a hydratujú. Dobré je tiež venovať pozornosť silikónom, ktoré pri častejšom použití môžu zanášať póry.

Otázky pri výbere samoopaľovacieho krému

Aký samoopaľovací krém na tvár?

Aj keď sa u samoopaľovacích krémov môžete často dočítať, že sú vhodné na telo i pleť, je pravdou, že pokožka na tvári je jemnejšia než na zvyšku tela, a preto samoopaľovacie prípravky na tvár majú iste svoj význam. Orientujte sa podľa typu vašej pleti (citlivá, suchá, mastná) a jej prirodzeného odtieňa.

Aký prírodný samoopaľovací krém?

Prírodné samoopaľovacie krémy a ďalšie kozmetika spoliehajú len a len na prírodné zložky, ktoré sú k telu šetrnejšie. Používajú sa rôzne látky s vitamínom A, alebo beta karoténom, ďalej dihydroxyaceton, alebo erytrulóza, ktoré sú obe prírodného pôvodu.

Používať, alebo nepoužívať samoopaľovací krém v tehotenstve?

Možno ste v minulosti počuli, že v tehotenstve je dobré používať iba prírodnú kozmetiku, teda aj prírodnej samoopaľovací krém. V tehotenstve by ste sa však mali samoopaľovacím prípravkom najlepšie úplne vyhnúť, často obsahujú látky, ktoré stimulujú tvorbu vitamínu A, ktorý môže plod pri vysokých dávkach poškodiť.

Aké sú najlepšie značky samoopaľovacích krémov?

Samoopaľovacie krémy a prípravky ponúka väčšina veľkých kozmetických značiek, ako je Bioderma, Avon, Dermacol, Ryor, Vichy alebo Astrid. Keď sa chcete vydať cestou prírodných produktov, spomenúť možno napríklad značky Eco by Sonya, Alverde, či ECO Cosmetics.