Vyberáme najlepšiu rýchlovarnú kanvicu

TOP 3 rýchlovarné kanvice

Sencor SWK 1785BK

ETA 6188 Holiday

Bosch TWK8611P

Sklenená rýchlovarná kanvica s objemom 1,7 l a LED osvetlením. Veľmi rýchlo sa zahreje vďaka príkonu 2200 W, má obojstranný vodoznak a filter proti nečistotám a usadeninám.Cestovná rýchlovarná kanvica z nerezu a s objem 0,5 l. Má slabší príkon 1000 W a veľmi kompaktné rozmery a nízku hmotnosť. Jej ovládanie je veľmi jednoduché a spracovanie kvalitné.Rýchlovarná kanvica s reguláciou teploty má objem 1,5 l a možno zvoliť zo 4 možností ohrevu od 70 do 100 °C. Zvolenú teplotu dokáže udržať po dobu 30 minút a poteší aj jej príkon 2400 W.
+ Cena/výkon, LED osvetlenie, ocenenie produkt roku+ Kompaktná, nízka hmotnosť, pomer cena/výkon+ Udržiavanie horúcej vody, nastavenie teploty ohrevu, vysoký príkon a nízka hmotnosť
- Nemá reguláciu teploty- Pomalší dosiahnutí bodu varu- Väčšie rozmery

Orientačná Cena
16,00 €

Orientačná Cena
23,00 €

Orientačná Cena
71,00 €

Rýchlovarná kanvica je veľkým a nepostrádateľným pomocníkom v každej kuchyni, ktorý šetrí čas. Veľmi rýchlo pripraví horúcu vodu a vy si tak môžete v priebehu niekoľkých málo minút či sekúnd pochutnávať na horúcom čaji či káve. Na trhu je nepreberné množstvo rýchlovarných kanvíc. Najpopulárnejšie je sklenená, nerezová, keramická alebo porcelánová rýchlovarná kanvica, svojich zákazníkov si však tiež získava retro rýchlovarná kanvica. Okrem materiálu sa zaujímajte o príkon kanvice, alebo jej objem a veľmi praktické je, ak má rýchlovarná kanvica reguláciu teploty. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie rýchlovarné kanvice pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie rýchlovarné kanvice (Test 2024)

Zobraziť celú ponuku

Recenzie rýchlovarných kanvíc

Sencor SWK 1785BK

Sencor SWK 1785BK recenzie a test

Sklenená rýchlovarná kanvica Sencor SWK 1785BK s čiernymi doplnkami má objem 1,7 l a je vybavená LED osvetlením, ktoré indikuje jej prevádzku. Filter v kanvici zachytáva nečistoty a usadeniny a výhrevné dno je vyrobené z nerezovej ocele, ktoré sa vďaka príkonom 2 200 W zahreje veľmi rýchlo. Výhodou je stredový konektor, vďaka ktorému možno kanvici otočiť o 360° a môžete s ňou tak pohodlne manipulovať. Kábel možno jednoducho zmotať pod podstavec, čo sa môže hocikedy hodiť. Po dosiahnutí bodu varu sa kanvica sama vypne a poteší aj jej ochrana proti prehriatiu.

+ Cena/výkon, LED osvetlenie, ocenenie produkt roku
Nemá reguláciu teploty

Tefal KI 240D30

Tefal KI 240D30 recenzie a test

Nerezová rýchlovarná kanvica s reguláciou teploty Tefal KI 240D30 dáva na výber hneď z niekoľkých teplotných stupňov (60, 70, 80, 85, 90, 95, 100 °C), čo je jej najväčšia prednosť. Teplota sa nastavuje na digitálnom displeji, ktorý sa nachádza na základne, na ktorej sa telo kanvice môže otáčať o 360°. Displej vydrží aktívny až 30 minút a praktické tiež je, že kanvica môže udržiavať horúcu vodu až po dobu 60 minút. Objem strieborno čierne kanvice je 1,7 l a príkon má 2 400 W. Samozrejmosťou je prítomnosť filtra proti vodnému kameňu a uzamykateľné veko na pántoch.

+ Udržiavanie horúcej vody, nastavenie teplotných stupňov, display
Menšie otvor pre nalievanie vody cez filter

ETA 6188 Holiday

ETA 6188 Holiday recenzie a test

Cestovná rýchlovarná kanvica ETA 6188 Holiday má objem 0,5 l a príkon 1 000 W. Nerezová rýchlovarná kanvica má čierne plastové doplnky a vykurovacia špirála je schovaná pod nerezovým dnom. Nechýba svetelná signalizácia prevádzky, automatické vypínanie po dosiahnutie varu a bezpečnostná poistka proti prehriatiu. Na základe spotrebiteľských ohlasov je kanvica kompaktná a odolná, len v dôsledku nižšieho príkonu dlhšie trvá dosiahnutí bodu varu. Vzhľadom k malým rozmerom tu nenájdete filter ani ukazovateľ množstva vody. Kanvica sa uvedie do prevádzky priamo zapojením zástrčky do elektrickej zásuvky, vypínač tu teda takisto nehľadajte.

+ Kompaktná, nízka hmotnosť, pomer cena/výkon
Pomalší dosiahnutí bodu varu

Philips HD4646/00

Philips HD4646/00 recenzie a test

Plastová rýchlovarná kanvica Philips HD4646/00 v bielom prevedení má prehľadný ukazovateľ hladiny a vykurovacie teleso je skryté pod plochým nerezovým dnom. Základňa rýchlovarnej kanvice je otočná o 360° a výhodou je, že sa kanvica nezapne, pokiaľ v nej nie je voda – tým pádom sa kanvica nemôže prehriať. Vyberateľné mikro sito zachytí aj malé čiastočky vodného kameňa a voda je tak kvalitná a nezávadná. Príkon činí 2 400 W a objem kanvice je 1,5 litra. Spotrebitelia spomínajú najmä jednu nevýhodu, a tou je chýbajúci svetelná signalizácia prevádzky.

+ Vyberací mikro filter, spoľahlivá, nízka cena, vysoký príkon
Nemá svetelnú indikáciu

Bosch TWK 8611P

Bosch TWK8611P recenzie a test

Plastová rýchlovarná kanvica s termoreguláciou Bosch TWK 8611P má objem 1,5 l a umožňuje voľbu zo 4 možností ohrevu od 70 do 100 °C. Vítanou funkciou je aj udržiavanie zvolenej teploty až po dobu 30 minút. Kanvica sa automaticky vypne, ak dôjde nielen k prehriatiu, ale aj k ohrevu na sucho či pri vybratí kanvice zo stojana. Praktický je tiež vyberateľný filter proti usadeninám a vykurovacia špirála je zakrytá nerezovým dnom. Ovládanie teploty prebieha tlačidlami na podstavci kanvice, nie je tu síce prítomný display, ale o to je jej ovládanie jednoduchšie.

+ Udržiavanie horúcej vody, nastavenie teploty ohrevu, vysoký príkon a nízka hmotnosť
Väčšie rozmery

DeLonghi KBOV 2001

DeLonghi KBOV 2001 recenzie a test

Nerezová rýchlovarná kanvica DeLonghi KBOV2001 zaujme svojím pekným lakovaným dizajnom, ktorý môže pôsobiť aj ako retro rýchlovarná kanvica. Jej objem je 1,7 l a je vybavená indikátorom hladiny vody aj vyberateľným filtrom, ktorý zachytáva vodný kameň. Vykurovacie teleso je skryté na dne kanvice a základňa je otočná o 360°. Príkon kanvice je skôr menších 2 000 W, je vybavená protišmykovými nožičkami a automatickým vypnutím pri varu alebo pokiaľ nie je kanvica správne usadená, či sa prehrieva.

+ Retro dizajn v rôznych farbách, kvalitné spracovanie
Horšie otvárateľné viečko

Sencor SWK 1720BK

Sencor SWK 1720BK recenzie a test

Nerezová rýchlovarná kanvica Sencor SWK 1720BK má objem 1,7 l a príkonom 2 200 W, ktorý predurčuje dobrú rýchlosť ohrevu. Je vybavená ukazovateľom množstva vody a svetelnou kontrolkou indikujúce prevádzku kanvice. Filter je vyberateľný a veko pre naliatí vody sa otvára jednoduchým stlačením tlačidla. Zaisťuje nielen komfort, ale aj bezpečnosť vďaka automatickému vypnutiu, ktoré sa aktivuje pri spustení kanvice na prázdno a v dosiahnutí bodu varu. Vykurovacia špirála je ukrytá pod nerezovým plochým dnom a základňa je otočná o 360°.

+ Cena/výkon, svetelná signalizácia
Hlučnejšie prevádzka

Philco PHWK 1700

Philco PHWK 1700 recenzie a test

Rýchlovarná kanvica s nastavením teploty Philco PHWK 1700 vo farbe chrómu disponuje príkonom 2 200 W a objemom 1,7 l. Regulácia teploty je možná od 30 do 100 °C po piatich stupňoch a každé nastavenie má svoju farebnú indikáciu. Kanvica má tiež funkciu udržiavanie teploty, prevarení vody a funkciu automatického vypnutie. Filter proti usadeninám je vyberateľný a otváranie veka prebieha pomocou tlačidla. Vykurovacie teleso je ukryté pod plochým dnom a základňa je otočná o 360°. Spotrebitelia okrem iného zmieňujú tichú signalizáciu dosiahnutie cieľovej hodnoty, či celkové kvalitné spracovanie.

+ Regulácia teploty od 30 °C, dobrý pomer cena/výkon, ovládanie na rukoväti
Nastavenie teploty po 5 stupňoch je zdĺhavé

Concept RK 0010

Concept RK 0010 recenzie a test

Keramická rýchlovarná kanvica Concept RK 0010 v bielej farbe s originálnymi potlačami je vyrobená z kvalitného a zdravotne nezávadného materiálu. Jej objem je 1 l a príkon je 1 000 W, čo sú v oboch parametroch nižšie hodnoty. Vykurovacia špirála je ukrytá na plochom dnu a vo vnútri nádoby je vodoznak. Hmotnosť je síce o niečo vyššia a to 1,92 kg, za to má praktickej úzkej lievik pre bezpečné naliatie vody. Tichá rýchlovarná kanvica je vybavená funkciou automatického vypnutia a vďaka stredovému konektoru je otočná o 360°.

+ Krásny dizajn, tichý chod, kvalitné spracovanie
Vyššia hmotnosť a pomalší ohrev

Silvercrest SWKC 2400 C2

Silvercrest SWKC 2400 C2 recenzie a test

Retro rýchlovarná kanvica Silvercrest SWKC 2400 C2 je dostupná v niekoľkých farebných prevedení. Jej objem je 1,8 l a príkon 2 400 W. Rýchlovarná kanvica je vybavená automatickým bezpečnostným vypínaním pri bode varu a pri prevádzke na sucho. Vykurovacie teleso je schované pod nerezovým dnom a výhodou je vyberateľný filter proti usadeninám aj integrované navíjanie kábla s dĺžkou cca 75 cm. Základňa je otočná o 360° a spotrebitelia si naskrz na nič nesťažujú, má výborný pomer cena/výkon.

+ Cena/výkon, dizajn (veľa farebných prevedení), objem 1,8 litra
Hlučnejšie prevádzka

Najpredávanejšie rýchlovarné kanvice na trhu

Medzi najpredávanejšie rýchlovarné kanvice patrí Sencor, Silvercrest (Lidl), Bosch, ECG, alebo aj Delonghi, Tefal a Electrolux. Cena lacnej rýchlovarnej kanvice začína okolo 10 EUR.

Ako vybrať rýchlovarnú kanvicu

Pri výbere rýchlovarné kanvice postačí sledovať pár podstatných parametrov a vlastností. Predovšetkým ide o prevedenie, rýchlovarné kanvice môžu byť plastové, nerezové, sklenené alebo keramické, prípadne potom rôzne kombinácie. Niektoré modely majú nastaviteľnú reguláciu teploty, líšia sa veľkosťou a objemom nádoby, príkonom, uložením vykurovacieho telesa a ďalšími pridanými funkciami a príslušenstvom.

Typy rýchlovarných kanvíc

Pri výbere rýchlovarnej kanvice je prvotne dôležité zamerať sa na materiál, z ktorého je vyrobená. Každý materiál má svoje plusy a mínusy, nižšie vás s nimi bližšie zoznámime, aby bol výber jasnejší.

Plastová rýchlovarná kanvica

Plastová rýchlovarná kanvica stále patrí medzi veľmi rozšírený typ, a to najmä pre jej cenovú dostupnosť. Môže mať mnoho farebných prevedení, jej vzhľad však môže pôsobiť trochu lacno. Výhodou je, že je ľahká a lacná, pri zahrievaní však môže byť plast cítiť, čo rozhodne nie je dobre. Veľmi tak záleží na kvalite použitého plastu a jeho odolnosti, oplatí sa tak zaobstarať iba kvalitnú plastovú rýchlovarnú kanvicu od renomovaného výrobca.

Nerezová rýchlovarná kanvica

Nerezový typ rýchlovarnej kanvice je veľmi obľúbený pre svoj elegantný a nadčasový vzhľad. Majú navyše veľmi dobrý pomer ceny a výkonu, ponúkajú množstvo funkcií a sú spravidla kvalitne spracované. Nerez sa pýši svojou odolnosťou pri extrémnych teplotách, je zdravotne nezávadný a dobre sa udržiava. Jeho nevýhodou však môže byť, že sa pri varení veľmi zahrieva, a tak musíte byť pri používaní opatrnejší.

Sklenená rýchlovarná kanvica

V poslednej dobe zažíva boom sklenená rýchlovarná kanvica, ktorá sa hodí do každej kuchyne. Jej vzhľad je veľmi elegantný a jednoduchý, navyše máte dokonalý prehľad o tom, koľko vody sa v kanvici nachádza. Moderný vzhľad ju potom môže dodať podsvietenie počas ohrevu vody. Náročnejší je však jej údržba, na skle sa viac usadzuje vodný kameň a musí sa tak častejšie čistiť. Sklenená rýchlovarná kanvica je tiež náchylnejšia na rozbitie.

Keramická rýchlovarná kanvica

Jedná sa síce o najmenej užívaný typ rýchlovarnej kanvice, je však veľmi originálny a môže tak byť krásnym doplnkom vašej kuchyne. Výhodou navyše je, že voda v keramickej nádobe vydrží veľmi dlho horúca, je zdravotne nezávadná a tiež je menej hlučná ako iné typy rýchlovarných kanvíc. Nevýhodou však môže byť vyššia cena i hmotnosť a v porovnaní s inými materiálmi menší výber.

Rýchlovarná kanvica s termoreguláciou

Rýchlovarná kanvica s nastaviteľnou teplotou je vhodná pre milovníkov čajov, ale môže byť praktická napríklad aj pre prípravu detskej stravy. Správna teplota pre prípravu sa totiž líši podľa nápoja. Vriacou vodou sa zalieva čierny, ovocný a bylinný čaj. Biely a zelený čaj potom teplotou 80 °C. Rovnako instantná káva má limit teploty, a to 90 °C, inak sa prepáli. (zdroj: electrolux.com)

Na kanvici možno nastaviť teplotu podľa potreby, a to väčšinou v rozmedzí od 30 do 100 °C. Ušetrí sa tým čakanie na to, až z bodu varu teplota klesne a nemusíte ju ešte premeriavať zvlášť teplomerom. V poslednej dobe je varná kanvica s reguláciou teploty čoraz obľúbenejšie a na trhu dostupnejšie, jej cena je však spravidla vyššia ako u obyčajnej rýchlovarnej kanvice.

Cestovná rýchlovarná kanvica

Cestovná varná kanvica má väčšinou možnosť voľby napätia – 220V alebo 120V a príkon spravidla do 1 000 W. Vďaka možnosti prevádzky na rôznom napätie je použiteľná po celom svete, čo je presne to, čo od cestovného prevedenia očakávate. Malá rýchlovarná kanvica má objem väčšinou do 0,5 l a má tiež nízku hmotnosť pre jednoduchú prepravu. Chýbajú jej nadštandardné funkcie ako je napríklad regulácia teploty, spínač, alebo filter. Môže byť ale vybavená praktickým cestovným obalom a príslušenstvom, ktorým sú najčastejšie šálky a lyžičky.

Retro rýchlovarná kanvica

Rýchlovarná kanvica v prevedení retro štýle si zakladá hlavne na peknom originálnom prevedení, ktoré môže byť v mnohých tvaroch. Často má tiež originálne farby, a aj materiály môžu byť rôzne. Technické prevedenie je však vždy na vysokej úrovni, nechýba ploché dno so skrytou vykurovacou špirálou, ani napríklad regulácia teploty. Zaujímavosťou môže byť rýchlovarná kanvica s teplomerom, ktorý retro štýl kanvice ešte podčiarkne.

Konštrukcia

Objem a veľkosť

Pri výbere rýchlovarnej kanvice je jej veľkosť a objem tým najpodstatnejším faktorom. Pri výbere si najprv položte otázku, na aké účely budete rýchlovarnú kanvicu používať a pre koľko členov domácnosti. Bežne môžeme rýchlovarné kanvice rozdeliť na 4 typy. Malá rýchlovarná kanvica na cesty do 0,5 litra, rýchlovarná kanvica do 1 litra, stredná veľkosť do 1,5 litra a veľká rýchlovarná kanvica nad 1,5 litra.

Maximálny objem sa potom pohybuje okolo 3 litrov, taká kanvica sa môže hodiť napríklad do firemnej kuchynky pre viac ľudí. Odporúčajú sa kanvice skôr širšie s veľkým dňom, také dokážu lepšie využiť teplo a voda sa ohreje rýchlejšie. Okrem objemu sledujte tiež minimálne množstvo vody, ktoré by malo byť vyznačené na ryske.

Design

Vzhľad kanvice často určuje jej materiál. Často je žiaduce, aby kanvica ladila so zvyškom kuchyne, alebo dokonca s ostatnými kuchynskými spotrebičmi, ktoré máte neustále na kuchynskej linke. Preto existujú aj celé sady základných kuchynských spotrebičov, ktoré k sebe dizajnovo pasujú.

Na trhu je aj veľké množstvo farebných kanvíc, napríklad červená rýchlovarná kanvica môže dodať vašej kuchyni pekný retro vzhľad. Počítajte ale s tým, že si za takúto štýlovú kanvicu budete musieť spravidla trochu priplatiť.

Dĺžka napájacieho kábla

Ak máte v kuchyni priamo vyhradené miesto pre rýchlovarnú kanvicu, ktoré je však ďalej od elektrickej zásuvky, potom sa zamerajte aj na dĺžku napájacieho kábla. Vždy počítajte radšej s nejakou rezervou, kábel u rýchlovarné kanvice nie je väčšinou moc dlhý. Výhodou niektorých modelov je, že môžete napájací kábel uschovať do základne. Bezdrôtová rýchlovarná kanvica je potom dnes už každá kanvica bežnej veľkosti, iba cestovné prevedenie môžu mať kábel pripevnený napevno.

Základňa

Základňa čiže stojan, je neoddeliteľnou súčasťou každej rýchlovarné kanvice na vodu. Základňa môže byť na pevno alebo otočná. Výhodou základne, ktorá je otočná o 360° je, že na ňu môžete kanvicu usadiť v akomkoľvek smere. Pri niektorých modeloch bývajú tiež základne opatrené reguláciou teploty ohrevu, prípadne i displejom. Priemer základne sa potom odvíja od veľkosti a objemu kanvice, spravidla však nie je väčšia. Niektoré modely umožňujú schovať napájací kábel do dna základne, čo môže byť napríklad pri sťahovaní praktické.

Filter

Praktické je, ak má rýchlovarná kanvica integrovaný filter, ktorý zachytí vodný kameň a nečistoty, ktoré by sa inak dostali do nápoja. Niektoré modely majú filter pevný, iné vyberateľný, ktorý sa lepšie čistí. Filtre sú zabudované priamo v ústí hubice pod vekom, voda sa teda vždy filtruje pri nalievaní vody do hrnčeka.

Príkon a spotreba

U rýchlovarných kanvíc je veľmi dôležitým parametrom ich príkon, ktorý ovplyvňuje ich výkon, teda dobu, za akú sa voda v kanvici ohreje. Čím vyšší príkon rýchlovarná kanvica má, tým sa voda ohreje rýchlejšie. Zároveň má však pochopiteľne vyššiu spotrebu elektrickej energie, na čo nemožno zabúdať. Záleží samozrejme aj na objeme kanvice, u malých kanvíc do 0,5 litra je príkon cca do 1000 W, u kanvíc s objemom 1 liter by mal byť cca 1500 W a väčšie kanvice nad 1,5 litra by mali mať 2 000 W aj viac .

Vykurovacie teleso

Umiestnenie vykurovacieho telesa je u kanvice dôležité predovšetkým z hľadiska údržby. Vykurovacie teleso môže byť buď zabudované v dne kanvice, alebo nezakryté. Keď je to výhrevné teleso uložené pod nerezovým dnom, potom je čistenie oveľa jednoduchšie, ako keď je vykurovacie teleso odkryté. Väčšinou sa na ňom usadzuje vodný kameň, ktorý nie je jednoduché odstrániť. Nevýhodou skrytého vykurovacieho telesa môže byť dlhší čas privedenie vody k bodu varu, avšak rozdiely nie sú nijako priepastné. Väčšina dnes predávaných modelov má dno rovné a vykurovacie teleso schované.

Funkcie a príslušenstvo

Rýchlovarné kanvice sú vybavené základnými aj pridanými funkciami, ktoré prispievajú k praktickosti, efektívnosti a tiež bezpečnosti. Ich ovládanie by malo byť čo najjednoduchšie.

 • Displej – Slúži na prehľadné nastavenie teploty ohrevu, zobrazuje nielen teplotu, ale aj prípadné programy.
 • Otočná základňa – Uľahčuje manipuláciu s kanvicou, ktorú možno na základňu postaviť v ľubovoľnom smere.
 • Automatické otváranie veka – Pomocou stlačení tlačidla sa vám veko automaticky otvorí a minimalizuje sa tak riziko obarenia.
 • Anti-drip systém – Vďaka tomuto systému neodkvapkáva voda pri nalievaní.
 • Vodoznak – Ukazovateľ, vďaka ktorému máte prehľad o množstve vody v kanvici.
 • Kontrolka prevádzky – Informuje o tom, či je kanvica zapnutá alebo nie.
 • LED osvetlenie – Svietiace rýchlovarná kanvica je nielen efektná, ale oznamuje vám, že je kanvice v prevádzke. Osvetlenie u kanvica s reguláciou teploty môže meniť farbu v závislosti od teploty.
 • Regulácia teploty vody – Možnosť nastavenia určitého stupňa teploty, na ktorú sa má voda ohriať.
 • Keep Warm – Funkcia udržania teploty v nastavenej teplote po niekoľko desiatok minút.
 • Automatické vypnutie – Bezpečnostný prvok, ktorý zabezpečuje, že sa kanvica sama vypne, akonáhle dosiahne bod varu, prípadne ak dôjde k prehriatiu, ohrevu na sucho alebo sňatí z vykurovacej základne.

Bezpečnosť používania

Rýchlovarné kanvice majú ochranné prvky ako je automatické vypnutie po dosiahnutí varu, prípadne pokiaľ ju zdvihnete pri vare, alebo tiež ak by kanvica začala variť bez vody (zaisťuje poistka proti prehriatiu kanvice). Z ďalších prvkov, teraz proti obareniu, možno spomenúť tlačidlo pre otvorenie veka kanvice, kvalitnú tepelnú izoláciu, alebo protišmykové nožičky ovplyvňujúce stabilitu kanvice, možné rozliatie a elektrický skrat.

Elektronická kuchynská zariadení, ako sú práve rýchlovarné kanvice, by mala byť používaná ideálne tak, že je po použití vytiahnete zo zásuvky, čím zamedzíte riziku požiaru. (zdroj: BOZP)

Otázky pri výbere varnej kanvice

Rýchlovarná kanvica s reguláciou teploty alebo bez?

Výhodou rýchlovarné kanvice s nastavením teploty je možnosť nastaviť si ideálnu teplotu vody pre požadované nápoje. Rýchlovarnú kanvicu s termoreguláciou ocenia určite rodičia s malými deťmi na prípravu pokrmov, alebo milovníci čajov, ktoré je potreba zalievať pri rôznych teplotách. Nevýhodou je samozrejme trochu vyššia cena oproti rýchlovarnej kanvici bez termoregulácie.

Akú rýchlovarnú kanvicu do 1 litra?

Rýchlovarná kanvica do 1 litra sa väčšinou radí medzi malé cestovné rýchlovarné kanvice. Tento typ je väčšinou z nerezu alebo plastu, niektoré necestovné modely sú ale aj keramické. Spravidla nie je vybavená regulovateľnou teplotou a ich príkon je adekvátne nižší, a to maximálne do 1500 W.

Čo je bezdrôtová rýchlovarná kanvica?

Doslova bezdrôtová rýchlovarná kanvica dnes ešte neexistuje. Pod týmto názvom však môžete dohľadať, že sa jedná o kanvice, ktoré nemajú kábel primontovaný na tele, ale len v základni. Výhodou tak je voľná manipulácia s kanvicou, ktorá je bezdrôtová. Vodu však uvaríte len pomocou základne pripojenej k elektrickému prúdu káblom.

Čím je špecifická retro rýchlovarná kanvica?

Retro rýchlovarná kanvica je často vyrobená z keramiky, porcelánu alebo nerezu a svojim dizajnom je vhodná do starších kuchyní či kuchýň designovaných v podobnom štýle. Retro rýchlovarná kanvica môže byť dostupná dokonca v niekoľkých rôznych farebných prevedeniach, ktoré u bežných kanvíc nenájdete. Vzhľadom síce môže pôsobiť ako starší model, vo vnútri je však moderná a spĺňa všetky súčasné bezpečnostné štandardy.

Aké sú najlepšie značky rýchlovarných kanvíc?

Medzi najlepšie rýchlovarné kanvice patria modely značiek Bosch, Tefal, Philips, alebo DeLonghi. Veľmi obľúbené sú aj značky ETA, Sencor, či Philco a to často pre ich výborný pomer cena výkon. Všetky tieto značky možno občas zakúpiť v nákupných reťazcoch, akým je napríklad Tesco a veľkú obľubu majú aj rýchlovarné kanvice Silvercrest, čo je privátna značka obchodného reťazca Lidl.

Údržba

Ako sa zbaviť zápachu z novej kanvice?

Pri prvom použití je potreba rýchlovarnú kanvicu vyvariť, jednak preto, aby ste sa zbavili prípadných nečistôt, ale aj nepríjemného zápachu či chuti vody v prípade plastových kanvíc.

Postupujte nasledovne: (zdroj: teahow.com)

 • Varnú kanvicu aj filter opláchnite oddelene.
 • Naplňte úplne kanvicu vodou a povarte.
 • Vodu vylejte a proces opakujte 2-3 krát.

Ako vyčistiť rýchlovarnú kanvicu?

V rýchlovarnej kanvici sa usadzuje vodný kameň, ktorý znehodnocuje kvalitu nápoja, predlžuje dobu pre uvarení vody a skracuje jej životnosť.

Ako zbaviť rýchlovarnú kanvicu vodného kameňa? Použite metódy nižšie.

 • Čistenie rýchlovarné kanvice s kyselinou citrónovou – povarený roztok sa nechá hodinu pôsobiť, potom sa kanvica prepláchne, dvakrát prevarí čistou vodou.
 • Čistenie rýchlovarné kanvice s octom – roztok v pomere 1 diel octu na 2 diely vody sa privedie do varu a nechá hodinu pôsobiť, potom sa kanvica dvakrát prevarí čistou vodou.
 • Čistenie za použitia odvápňovače pre rýchlovarné kanvice – výhodou je účinnosť a absencia zápachu, nájdete ich v podobe tabliet aj v tekutej forme.