Vyberáme najlepší ručný šľahač

Príprava krému, cesta alebo šľahačky sa len ťažko zaobíde bez kuchynského spotrebiča akým je ručný šľahač. V súčasnej dobe to nie je len šľahač s metlami na šľahanie a miesenie, ale vďaka pripojiteľnému príslušenstvo možno z elektrického šľahača vytvoriť multifunkčné zariadenie konkurujúce tyčovému mixéru. Po pripojení mixovacej nohy je z neho razom ručný mixér, ktorý môže byť ďalej usadený do stojana s misou. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie ručné šľahače pre rok 2024, s ohľadom na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie ručné šľahače (Test 2024)

Recenzie ručných šľahačov

Bosch MFQ3540

Bosch MFQ3540 recenzie a test

Ručný šľahač Bosch MFQ3540 disponuje príkonom 450 W a piatimi rýchlosťami, s čím pripravíte široké spektrum pokrmov. Hmotnosť šľahača je prijateľných 1,2 kg, čo by nemal byť problém pri bežnej manipulácii. Okrem nastaviteľné rýchlosti poteší tiež prítomný pulzný spínač pre situácie, kedy potrebujete plný výkon prístroja. Šľahač možno premeniť na ručný mixér vďaka mixovacou nohe a vo výbave je aj nádoba s objemom 0,7 l.

Pre – Výkon, mixovacia noha a nádoba, tichý chod bez vibrácií
Proti – Absencia stojana

ZOBRAZIŤ PONUKU

ETA Cuore 0089 90000

ETA Cuore 0089 90000 recenzie a testČisto na šľahanie a miesenie je určený ručný šľahač ETA Cuore, ktorý okrem dvoch základných metiel žiadne doplnkové príslušenstvo neobsahuje. Metly možné zo šľahača ľahko zložiť a následne vložiť do umývačky. Štyri rýchlosti a priemerný príkon je plne dostačujúca pre prípravu väčšiny pokrmov a s váhou 1,2 kg je rovnako príjemný pri držaní v ruke. K získaniu okamžitého výkonu je na šľahači tlačidlo MAX a dĺžka kábla 1,3 m zaistí dostatočnú flexibilitu pri manipulácii.

Pre – Atraktívny vzhľad, cena / výkon
Proti – Nemá ďalšie príslušenstvo

ZOBRAZIŤ PONUKU

Bosch MFQ36460

Bosch MFQ36460 recenzie a testBosch MFQ36460 je výkonný ručný šľahač s misou a stojanom, ktoré vám uvoľní ruky a zároveň umožní vymiesiť cesto bez väčšej námahy. Objem otočnej misy je 3 l a celková hmotnosť zostavy je stále príjemných 1,9 kg. Okrem piatich rýchlostí je prítomný tiež pulzný spínač. Príkon šľahača je 450 W a k tomu je ďalej vybavený dvoma turbo metlami a hnetacími hákmi. Dodatočne je ešte možné dokúpiť mixovaciu nohu a premeniť šľahač na ručný mixér.

Pre – Šľahač s misou a stojanom
Proti – V základnej výbave chýba mixovacia noha

ZOBRAZIŤ PONUKU

Bosch MFQ4080

Bosch MFQ4080 recenzie a testRučný šľahač a mixér Bosch MFQ4080 oslní ako svojim dizajnom, tak silným výkonom. Napriek vyššiemu príkonu (500 W) sa môže pochváliť tichým chodom s udávanou hlučnosťou 65 dB, čo v porovnaní s inými modelmi skutočne púta pozornosť. Na druhú stranu sa so svojou hmotnosťou 1,8 kg radí k mierne ťažším šlehačům. Vo výbave nájdete mixovaciu nohu, nádobu, ale aj sekací nástavec (chopper).

Pre – Výbava šľahača spolu so sekacím nástavcom, nízka hlučnosť
Proti – Plastové koncovky príslušenstvo

ZOBRAZIŤ PONUKU

Tefal PREPLINE HT411138

Tefal PREPLINE HT411138 recenzie a testKvalitnými materiálmi s pevnou konštrukciou sa môže pochváliť ručný šľahač Tefal PREPLINE, ktorý možno zároveň premeniť na ručný mixér vďaka mixovacou nohe dodávanej v príslušenstve. Okrem mixovacej nohy sú v balení tiež 2 šľahacie metly a 2 hnetacie háky. Pevná konštrukcia šľahače si vyberá menšie daň na jeho váhe, aj keď 1,4 kg nie je žiadna pohroma. Príkon ručného mixéra je slušných 450 W s piatimi rýchlosťami a turbo tlačidlom.

Pre – Pevná konštrukcia
Proti – Priemerné príslušenstvo

ZOBRAZIŤ PONUKU

ETA Cuore 2089 90000

ETA Cuore 2089 90000 recenzie a testMultifunkčný ručný šľahač ETA Cuore zaujme okrem svojej výbavy tiež rozšírenú zárukou na 3 roky. Je to však hlavne výbava, ktorá činní tento šľahač atraktívnym. Základ príslušenstvo vo forme šľahacích metiel a hnetacích hákov dopĺňa mixovacia noha, stojan a otočná misa s objemom 3,6 l a vekom s otvorom pre priebežné pridávanie surovín. Samotný šľahač premeniteľný na ručný mixér je vyrobený z plastu a disponuje otvorenou rukoväťou.

Pre – Široké príslušenstvo, rozšírená záruka
Proti – Nižšia príkon a vyššia hlučnosť

ZOBRAZIŤ PONUKU

Bosch MFQ4030

Bosch MFQ4030 recenzie a testVýkonným a tichou prevádzkou sa vyznačuje ručný šľahač Bosch MFQ4030 s atraktívnym 500 W príkonom a púhymi 65 dB. Zaujímavosťou sú šľahacie metly z ušľachtilej ocele. Tie obsahujú guľôčky Fine Creamer, ktoré zaisťujú efektívnejšie výsledok šľahania, čo do rýchlosti a kvality. So šľahačom pripravíte takisto cesto vďaka dvom hnetacím hákom, ktoré možno spolu s metlami umývať v umývačke. Dodatočne je možné dokúpiť mixovací nohu a premeniť šľahač na ručný mixér.

Pre – Výkonný a tichá prevádzka, upravené šľahacie metly
Proti – Absencia širšieho príslušenstvo

ZOBRAZIŤ PONUKU

Kenwood HM680

Kenwood HM680 recenzie a testRučný šľahač Kenwood HM680 s misou z nerezu a stojanom, disponuje príkonom 350 W a pripravíte s ním múčniky, vymiesime cesto alebo našľaháte krém. Objem otočnej misy je 3 litre a šľahač v nej môže pracovať v piatich rýchlostných stupňoch. Celá zostava zahŕňajúce šľahač a otočnou misu má hmotnosť 2,6 kg, čím sa radí medzi ťažšie modelmi a z recenzií vyplíva aj hlučnejší chod prístroja.

Pre – Objemná nerezová otočná misa
Proti – Z užívateľských ohlasov hlučnejší chod

ZOBRAZIŤ PONUKU

Philips HR1459/00

Philips HR1459/00 recenzie a testMedzi základné ručné šľahače možno zaradiť Philips HR1459 / 00, ktorý splní najnutnejšie prácu. Vo výbave má dva páry metiel z nerezovej ocele na šľahanie a miesenie, na tele šľahače potom tlačidlo pre uvoľnenie metiel, pulzný spínač, rýchlostné posuvník a praktická svorka pre navinutie prívodného kábla. Plastová konštrukcia zaisťuje nízku hmotnosť prístroja, len 1,1 kg. Deklarovaná hlučnosť je 83 dB, čo rozhodne nie je málo, avšak tento ručný šľahač je sám o sebe skôr pre občasné a krátkodobé použitie, takže to príliš nevadí.

Pre – Ľahký šľahač pre základné využitie
Proti – Nízky príkon

ZOBRAZIŤ PONUKU

Gorenje M 605 W

Gorenje M 605 W recenzie a testPriaznivú cenu aj výkon ponúka ručný šľahač Gorenje M 605 W, ktorý si poradí so šľahaním aj miesením, na ktoré má v balení sadu dvoch nerezových metiel. Príkon 425 W dodá šľahači dostatok sily, a pritom si zachováva v celku tichý chod s úrovňou akustického hluku len 72 dB. Ergonomická konštrukcia umožňuje jednoduché ovládanie aj držanie, čomu ďalej prospieva nízka hmotnosť 1,1 kg.

Pre – Kombinácia vyššieho príkonu a tichého chodu
Proti – Nie je možné dokúpiť mixovaciu nohu

ZOBRAZIŤ PONUKU

Ako vybrať ručný šľahač

Elektrický šľahač patrí medzi základné vybavenie kuchyne a jeho výber by tak mal odrážať požiadavky a rozsah plánovaného využitia. Ručný šľahač možno totiž premeniť taktiež na ručný mixér dodatočným príslušenstvom, čím získate multifunkčné zariadenie a konkurenta iným pomocníkom do kuchyne.

Príkon

Sila vyjadrená príkonom je jednou z najpodstatnejších vecí, ktoré by ste u šľahača mali hľadať. Spolu s konštrukciou metiel potom rozhoduje o celkovej výkonnosti. Základné šľahače disponujú príkonom 300 W a vyššie, s čím zvládnete bežné šľahanie aj miesenie. Pokiaľ však ide o konvertibilný ručný šľahač na mixér pomocou mixovacej nohy, mal by takýto model disponovať vyšším príkonom. Typicky majú ručné mixéry príkon 400 alebo aj 500 W.

Regulácia rýchlosti

Šľahač má na tele buď gombík, alebo posuvník, ktorým možno regulovať rýchlostné stupne. Tých sú typicky štyri alebo päť, pričom nižšie otáčky využijete pri miesenie cesta. Najvyššie otáčky zase najčastejšie využijete pri mixovaní, ak má šľahač dostupnú mixovaciu nohu.

Funkcie a príslušenstvo

Základnou funkciou ručného šľahača je šľahať a hniesť, k čomu má v bežnej výbave dva druhy metiel. So šľahacími metlami spracujete krémy, vaječný sneh alebo šľahačku. S hnetacími metlami alebo tiež háky, pripravíte cesto rôzneho druhu a konzistencie. Keďže hnetenie vyžaduje čas, hodí sa šľahač s misou a stojanom, do ktorého ho možno umiestniť.

Funkcie ručného šľahača možno ďalej rozšíriť pomocou mixovacej nohy, čím vznikne ručný mixér, s ktorým pripravíte smoothie alebo nadrvíte ľad. Musíte ale brať do úvahy nižší príkon prístroja. Nejde teda o úplnú náhradu tyčového mixéra. V príslušenstvo sa môže objaviť tiež sekací nástavec s nádobou, v ktorej rotujú dva ostré nože, ktoré si poradia s rôznymi surovinami.

Hlučnosť a spracovanie

Akustický hluk ručných šľahačov sa pohybuje okolo 65 dB až 85 dB. Možno teda vidieť pomerne citeľný rozdiel a v niektorých situáciách, ako napríklad pri použití v byte, môže ísť o jeden z rozhodujúcich parametrov.

Väčšina šľahačov má plastovú konštrukciu z dôvodu ľahšie údržby, a hlavne nižšej hmotnosti. Ručný šľahač, ako samotný názov deklaruje, vyžaduje rôzne dlhú manipuláciu jednou rukou a každý gram tvoria rozdiel. Váha šľahačov sa bežne pohybuje od 1 kg až po 2 kg, pričom možno čakať vyššiu váhu hlavne u nerezových prevedení, s ktorými sa aj horšie manipuluje.