Vyberáme najlepší riasenku

TOP 3 maskary

Maybelline Lash Sensational

L'Oréal Paris False Lash Bambi Eye

Clinique High Impact

Vodeodolná riasenka s dlhotrvajúcim efektom pre veľký objem. Posilňuje a vyživuje riasy a dokonale ich po aplikácii oddeľuje.Predlžujúca maskara s efektom umelých rias, ktorá riasam dodá veľký objem, dĺžku, intenzívnu farbu a natočenie.Hypoalergénna špirála pre citlivé oči s efektom dlhých a hustých rias, ktorá neobsahuje ftaláty a parfumáciu, a preto je veľmi šetrná k očiam aj očným viečkam.

Orientačná Cena
5,91 €

Orientačná Cena
9,55 €

Orientačná Cena
18,20 €

Riasenky sú neoddeliteľnou súčasťou make-upu každej ženy a vhodne použitá maskara zvýrazní pohľad a urobí každý look úplne jedinečným. Vodeodolná riasenka poslúži aj v prípade fyzicky náročných aktivít a nehrozí, že sa rozmaže, keď sa človek potí. Ak človek trpí na rôzne vyrážky a podráždenie pokožky, je výbornou voľbou špirála pre citlivé oči alebo hypoalergénna riasenka. Pre rôzne príležitosti alebo párty líčenie možno zohnať maskary v rôznych farbách. Pre výrazné líčenie bez nutnosti lepiť riasy je na trhu k dostaniu riasenka s efektom umelých rias. Tiež predlžujúca maskara významne ovplyvní optickú dĺžku rias a urobí je veľmi výrazné. Skvelým doplnkom je sérum na riasy, ktoré zvyšuje ich kvalitu a tým pádom aj efekt používanie riasenky. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie riasenky pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Pozrite sa tiež na séra na mihalnice a obočie.

Najlepšie špirály na oči (Test 2024)

Zobraziť celú ponuku

TIP:

Recenzie riaseniek

Maybelline Lash Sensational

Maybelline Lash Sensational recenzie a test

Vodeodolná riasenka Maybelline Lash Sensational je maskara s výrazným efektom predĺženie a zahustenie rias. Skvele oddelí jednotlivé riasy, preto nehrozí ich zlepeniu po aplikácii. Aplikátor tejto riasenky je pohodlný a jednoducho sa používa. Vďaka konzistencii produktu sa ľahko nanáša na riasy a nehrozí nepríjemné podráždenie a slzenie očí. Obsah tejto riasenky bol navrhnutý tak, aby sa hodila aj pre citlivé oči a mala vyživujúce efekt na riasy.

L’Oréal Paris False Lash Bambi Eye

L'Oréal Paris False Lash Bambi Eye recenzie a test

Maskara L’Oréal Paris False Lash Bambi Eye dodá efekt umelých rias, výrazne ich predĺži a natočí. Jej nespornou výhodou je výrazná čierna farba a to, že je možné ju vrstviť, a tak docieliť ešte výraznejšieho efektu predĺženia a natočenie. Súčasťou špirály je veľký aplikátor s dvoma druhmi štetiniek – krátke štetinky uprostred, ktoré slúžia na natočenie rias, a dlhé štetinky, ktoré riasy predĺži a dodajú objem.

Collistar Mascara Infinito

Collistar Mascara Infinito recenzie a test

Špirála Collistar Mascara Infinito bola navrhnutá s ohľadom na veľký objem, lesk a natočenie rias. Ponúka dlhotrvajúci efekt, ktorý je vďaka intenzívnej farbe dokonalý už po prvej aplikácii. Riasenku tak nie je potrebné nanášať opakovane. Táto riasenka pre objem a natočenie rias obsahuje prírodné vosky, ktoré ešte viac podporia veľký objem a tiež prírodné živicu, ktorá zanechá riasy lesklé, hladké a pružné.

Max Factor Masterpiece Max

Max Factor Masterpiece Max recenzie a test

Max Faxtor Masterpiece Max je špirála pre predĺženie rias, ktorá má výraznú čiernu farbu a vďaka plastovému aplikátoru riasy dokonale oddelí a nezlepuje. Kefka bol navrhnutý tak, aby riasy dokonale nadvihol a natočil a zanechal výrazný efekt dlhých a hustých rias. Z ohlasov užívateliek zaznieva dlhá výdrž, nezasychávání a nerozmazávání.

L’Oréal Paris False Lash Xfiber Xtreme Resist

L'Oréal Paris False Lash Xfiber Xtreme Resist recenzie a test

L’Oréal Paris flase Lash Xfiber Xtreme Resist je dvojfázová vodeodolná riasenka, ktorá riasam dodá maximálnu dĺžku i objem. Navyše dlhú dobu vydrží a podľa ohlasov sa hodí aj na slabé riasy. Prvá fáza, teda podkladová báza, slúži na vytvorenie dlhotrvajúceho efektu a veľkého objemu. Druhá fáza, teda vrchná vrstva, riasy predĺži a natočí.

Bourjois Volume Glamour

Bourjois Volume Glamour recenzie a test

Riasenka Bourjois Volume Glamour zanecháva prirodzený vzhľad rias. Vďaka výraznej čiernej farbe (čiernym minerálnym pigmentom) riasy zvýrazní a dodá im dvojnásobný objem. Zloženie tejto riasenky obsahuje prírodné živicu, vďaka tomu zanecháva riasenka riasy po aplikácii lesklé a zvyšuje ich odolnosť. Riasy nezlepuje a nevytvára žmolky. Naopak má efekt prirodzene hustých rias.

Max Factor 2000 Calorie

Max Factor 2000 Calorie recenzie a test

Vodeodolná špirála Max Factor 2000 Calorie dodá riasam výrazný objem a sýtu čiernu farbu. Vďaka vodoodolnému zloženiu riasenka veľmi dlho vydrží a nerozmazáva sa ani pri fyzickej aktivite alebo športu. Riasenka sľubuje trojnásobne zväčšiť objem rias, riasy predĺžiť a zvýrazniť. Dokonalý efekt by mala dodať už po prvom nanesení. Ak ale chcete efekt ešte zvýrazniť, možno riasenku vrstviť.

L’Oréal Paris Volume Milion Lashes Extra Black

L'Oréal Paris Volume Milion Lashes Extra Black recenzie a test

Táto predlžujúca maskara má kefku, ktorý nanáša ideálne množstvo farby a vďaka tomu dosiahne efektu maximálnej dĺžky a objemu. Volume Milión Lashes Extra Black riasy nezlepuje ani nevytvára hrudky. Zároveň je to riasenka pre citlivé oči, ktorá vďaka tomu, že neobsahuje parfumáciu, nedráždi oči ani pokožku okolo očí. Táto riasenka je tak vhodná aj pre ľudí, ktorí nosia kontaktné šošovky.

Clinique High Impact

Clinique High Impact recenzie a test

Clinique High Impact je hypoalergénna riasenka pre citlivé oči pre veľký objem a výrazné predĺženie rias. Vďaka kefke vlasy oddeľuje, nezlepuje a nezanecháva na nich žmolky. Je dostatočne sýta už po prvom nanesení, ale je možné ju vrstviť. Vďaka tomu, že neobsahuje ftaláty a nie je parfémovaná, je šetrná k očiam aj pokožke okolo očí. Hodí sa tak aj pre citlivé oči a ľudí, ktorí nosia kontaktné šošovky. Okrem varianty v čiernom prevedení je na výber aj ako hnedá.

Dermacol Obsesión

Dermacol Obsesión recenzie a test

Predlžujúca riasenka Dermacol Obsesión má špeciálny aplikátor, ktorý sa ľahko používa a nanáša farbu presne na požadované miesta, takže nehrozí jeho obtiskom na viečka. Súčasťou zloženie tejto riasenky pre objem je provitamín B5, ktorý riasy chráni a vyživuje. Riasenka podporuje pružnosť rias, nezlepuje je, výrazne je predlžuje a zväčšuje ich objem. Vďaka zloženiu je riasenka hypoalergénne a hodí sa aj pre citlivé oči.

L’Oréal Paris Lash Architect 4D

L'Oréal Paris Lash Architect 4D recenzie a test

Tvarujúci riasenka s 4D efektom dokonale predĺži a zväčší objem rias. Vďaka pohodlnému aplikátoru sa ľahko nanáša až ku korienkom a zanecháva dlhé a husté riasy. Obsahuje jojoby a panthenol, ktorý majú pozitívny efekt na kvalitu rias, vyživuje a posilňuje ich. Pri tejto riasenky stačí pre dokonalý efekt len jedna vrstva, v prípade potreby je však možné ju tiež vrstviť, čím docielite ešte výraznejšieho efektu dlhých a objemných rias.

Rimmel Extra Super Lash

Rimmel Extra Super Lash recenzie a test

Predlžujúca maskara Rimmel Extra Super Lash je zameraná na maximálne predĺženie a zahustenie rias. Ponúka výraznú sýtu čiernu farbu, riasy dokonale oddeľuje a nezanecháva žiadne žmolky. Aplikátor riasenky je hustý, vďaka tomu sa s ním ľahko manipuluje a riasy skvele oddeľuje. Veľkou výhodou riasenky je jej odolnosť. Napriek tomu, že vydrží dlho, sa ale ľahko odličuje bežnými odličovacími prostriedkami.

Najpredávanejšie riasenky na trhu

Najpredávanejšie riasenky sú tie od značiek Maybelline, Max Factor, L’Oréal, Rimmel, Bourjois Paris, Lancôme. Obľúbená a kvalitná špirála z drogérie (dm) je Max Factor 2000 Calorie. Top maskara na svete je často citovaná Lancôme Lash Idôle.

Ako vybrať riasenku

Riasenka je neoddeliteľnou súčasťou líčenia každej ženy. Skvele sa hodí k dennému i večernému líčeniu, ale možno ju použiť aj na zvýraznenie pohľadu bez akéhokoľvek ďalšieho použitého make-upu, rúže, tieňov na oči alebo napríklad tvárenky.

Pri výbere riasenky je potrebné dbať na to, aký máte tvar očí a aké sú vaše prirodzené riasy. Existujú maskary pre predĺženie rias, nadvihnutie rias, zväčšenie ich objemu a hustoty alebo tiež riasenky s efektom umelých rias, ktoré skvele poslúži v prípade, že hľadáte výrazné líčenie, napriek tomu ale nechcete lepiť umelé riasy.

Okrem riasenky je tiež dôležité spomenúť sérum na riasy. Séra na riasy slúži na zväčšenie objemu rias, starostlivosť o riasy a ich výžive. Spravidla podporujú rýchlejší rast rias, zabraňujú ich vypadávaniu, starajú sa o ne a posilňujú ich.

Predlžujúce riasenky

Tieto riasenky sa najlepšie hodí pre ženy, ktoré majú krátke riasy a chcú sa zamerať najmä na predlžujúce efekt. Dĺžku predĺženie rias ovplyvňuje najmä tvar aplikátora. Kefka pre predĺženie rias je úzky a má malé štetinky, ktoré sú väčšinou ďalej od seba. Vďaka tomu aplikátor prečeše riasy od korienkov ku končekom, nenanáša na ne príliš farby a nezlepuje ich. Zároveň nevytvára riasy príliš husté, ale cielia výhradne na ich predĺženie.

Riasenky pre maximálny objem

Riasenky, ktoré sa zameriavajú na zväčšenie objemu a maximálnu hustotu rias, majú väčšinou veľkú a hustú kefku, ktorá nanáša väčšie množstvo farby a riasy prečesáva, aby sa riasy množstvom farby nezlepili a nevytvárali sa na nich žmolky. Tieto špirály sa väčšinou nanáša v jednej vrstve, prípadne sa aplikátorom riasy opakovane prečesávajú, aby boli jednotlivé riasy aj napriek väčší objem dokonale oddelené a nevytvárali sa na viečku zlepené zhluky rias. Špirály pre zväčšenie objemu sa hodí najmä pre ženy, ktoré majú málo rias alebo ich majú príliš jemné.

Riasenky pre natočenie a nadvihnutie rias

Riasenky, ktoré sa zameriavajú na zväčšenie objemu a nadvihnutie rias, efektívne tvarujú riasy a opticky upravujú tvar oka. Tieto špirály väčšinou majú kefku, ktorý je zúžený na konci, čo uľahčuje natočenie rias v kútikoch oka.

Multifunkčné riasenky

Multifunkčná riasenka zastane viac úloh naraz. Spravidla slúži zároveň k zväčšeniu objemu, predĺženie rias aj ich natočenie. Kefka takých riaseniek je nepravidelná, často má štetinky stočené do špirály. Hodí sa k nalíčenie horných aj spodných rias a je vhodný najmä na denné líčenie, pri ktorom využíva univerzálneho efektu riasenky.

Farba riasenky

Pri výbere špirály na oči je potrebné dbať aj na jej farbu. Čierna je klasika, bežne dostupná a hodí sa pre väčšinu žien. Na rôzne príležitosti ako je večerné alebo párty líčenie často využijete aj farebné riasenky, ktoré sú nezvyklé. Vhodne zvolená farba skvele podčiarkne vzhľad a celkové líčenie.

Mnohé ženy používajú riasenku v inom ako čiernom odtieni tiež na denné líčenie, a to najmä preto, že napríklad hnedá riasenka je jemnejšia. Skvele sa hodí pre blondíny a ženy so svetlými vlasmi. Slivková a zelená farba zjemní pohľad, oproti tomu fialové odtiene dodajú prirodzenejší vzhľad.

Otázky pri výbere riasenky

Ktorá maskara sa nerozmaže?

Riasenka sa môže ľahko rozmazať v bazéne, v mori, za dažďa, pri športe, alebo slzami a pre všetky tieto situácie je vhodná vodeodolná riasenka. Keď ju práve nemáte, môžete skúsiť najprv naniesť podkladovú bázu a až na ňu riasenku, jej odolnosť sa tým zvýši. Nezabudnite, že vodeodolná riasenka sa spravidla horšie odličuje, ideálne je tak na odlíčenie použiť olejový odličovač.

Akú riasenku pre citlivé oči?

Nielen pre citlivé oči, ale aj pre užívateľky kontaktných šošoviek, je vhodná hypoalergénna riasenka. Nemala by obsahovať žiadne agresívne látky, za všetky môžete spomenúť napríklad nikel a parabény. Mascara pre citlivé oči by mala byť dermatologicky a oftalmologicky testovaná a poteší, že aj šetrné riasenky môžu byť vodeodolné.

Ako vyzerá riasenka s efektom umelých rias?

Za týmto komerčným názvom sa skrývajú všetky riasenky, ktoré dokážu riasy predĺžiť, zvýšiť ich objem, a ešte je natočiť. Sú to teda multifunkčné riasenky, pre ktoré sa vžil tiež prívlastok “s 4D efektom”. Základom je u nich kvalitná farba a hlavne kvalitná kefka s premysleným tvarom a kvalitnými štetinami (vláknami).

Aké sú najlepšie značky riaseniek?

K najžiadanejším značkám patrí napríklad L’Oréal a Maybelline, ktoré majú najväčší portfólio ponúkaných maskár. Obľúbené sú ďalej značky Rimmel, Bourjois, alebo riasenka ZEN od značky Farmasi.

Ako nanášať riasenku?

Riasenku treba nanášať vždy od korienkov ku koncom rias. U predlžujúcich riaseniek je možné v prvej fáze naniesť maskaru na konce a pretiahnuť približne od polovice rias ďalej a pri druhom nanesení naniesť od korienkov ku končekom rias. Počas aplikácie riasenky je potrebné čo najviac nadvihovať riasy, aby sa farba dobre prichytila a došlo k žiadanému efektu natočeniu.

Špirála sa nanáša vždy na suché a čisté riasy. Väčšinu špirál je lepšie nanášať len v jednej vrstve, u večerného líčenia, kde je cieľom čo najvýraznejší efekt, možno ju naniesť v dvoch, prípadne v troch vrstvách.

Chvíľu po nanesení maskary nemrkejte a nechajte ju zaschnúť, aby sa neobtiskla na viečka a okolo očí. Na konci dňa je nutné maskaru dôkladne odlíčiť. V prípade, že ide človek spať s nalíčenými riasami, hrozí, že sa riasy počas spánku polámu a poškodí.