Vyberáme najlepšie reproduktory k PC

TOP 3 PC reproduktory

Creative GigaWorks T20 Series II

Logitech Surround Sound Speakers Z906

Fenda F&D A180X

PC reproduktory 2.0 s perfektným pomerom cena/výkon pre PC i notebooky. Jedny z užívateľsky najobľúbenejších.Herné reproduktory 5.1, ktoré vďaka vysokému RMS dokážu reprodukovať veľmi kvalitný a priestorový zvuk.Bezdrôtové reproduktory k pc o konfigurácii 2.1 s podporou Bluetooth a možnosťou využiť ako samostatné FM rádio.
+ Cena/výkon k PC, notebooku ai.+ Podpora THX, kvalitný pre hry+ Nízka obstarávacia cena
- Horšie nastavenie na veľmi slabé- Vyššia obstarávacia cena- Regulácia výšok

Orientačná Cena
95,78 €

Orientačná Cena
233,10 €

Orientačná Cena
32,87 €

Reproduktory k PC a notebooku sú najjednoduchším a najlacnejším spôsobom, ako dostať zvuk z počítača. Pritom v súčasnej dobe je na trhu celý rad druhov a typov, z ktorých nie je ľahké si vybrať. Najčastejšie sa predávajú herné reproduktory, reproduktory pre sledovanie filmov, debny pre kvalitné počúvanie hudby a väčšie sústavy reprobední. Aký je v nich ale rozdiel a ako zvoliť tie správne? V našom výbere sme dali dohromady najlepšie reproduktory k PC pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Pozrite sa tiež na Bluetooth reproduktory – vhodné pre notebook.

Najlepšie reproduktory k PC (Test 2024)

VzhľadModelRepro prevedenieCelkový výkon RMSCitlivosťMateriálFrekvenčný rozsahDiaľkové ovládanieDostupnosť
Creative GigaWorks T20 Series II recenzie a testCreative GigaWorks T20 Series II2.028 W80 dBPlasť50 Hz - 20 kHzÁno
Genius SW-HF 5.1 6000 v2 recenzie a testGenius SW-HF 5.1 6000 v25.1200 W80 dBDrevo40 Hz - 20 kHzÁno
Logitech Surround Sound Speakers Z906 recenzie a testLogitech Surround Sound Speakers Z9065.1500 W--45 Hz - 20 kHzÁno
Genius SW-G2.1 1250 recenzie a testGenius SW-G2.1 12502.138 W90 dBPlasť58 Hz - 20 kHz-
Fenda F&D A180X recenzie a testFenda F&D A180X2.142 W75 dBPlasť-Áno
Logitech Z-607 recenzie a testLogitech Z-6075.180 W--50 Hz - 20 kHzÁno
Genius SP-HF1800A recenzie a testGenius SP-HF1800A2.050 W85 dbPlasť20 Hz - 20 kHz-
Bose Companion 2 series III recenzie a testBose Companion 2 series III2.0-----
Logitech Z-333 recenzie a testLogitech Z-3332.140 W--55 Hz – 20 kHzÁno
Trust Tytan 2.1 19019 recenzie a testTrust Tytan 2.1 190192.160 W-Plasť-Áno

Zobraziť celú ponuku

Recenzie PC reproduktorov

Creative Giga Works T20 Series II

Creative GigaWorks T20 Series II recenzie a test

Bedničky k PC Creative Giga Works T20 Series II, sú vyvinuté high-endovým dvojdielnym reproduktorovým systémom, ktorý zaručuje vysoko kvalitné počúvanie hudby. Aj napriek tomu, že sa jedná o regálovú zostavu 2.0, teda bez subwoofera, sú spodné basové tóny vďaka novodobej technológii Creative Bas X Port veľmi dobre reprodukované. Plusové body udeľujeme aj za výkon 14 wattov RMS na jednom reproduktore (celkový výkon je teda 28 W), frekvenčný rozsah 50 Hz – 20 kHz a malé rozmery (8,8 x 14,3 x 23 cm). Celková citlivosť bedien je plne dostačujúcich 80 dB. Ide o výborný pomer medzi cenou a výkonom a patrí medzi užívateľsky najobľúbenejšie PC reproduktory.

+ Cena/výkon k PC, notebooku ai.
Horšie nastavenie na veľmi slabé

Genius SW-HF 5.1 6000 v2

Genius SW-HF 5.1 6000 v2 recenzie a test

Reproduktory Genius SW-HF 5.1 6000 v2 zaujmú na prvom pohľad svojim nadčasovým a moderným dizajnom. Sú vyrobené z tmavo hnedého dreva. Avšak okrem pekného prevedení, tento typ vyniká aj konfiguráciou reprosústavy 5.1. Celú sústavu tvorí subwoofer, stredový reproduktor a štyri satelity, vďaka tomu je zaistený ako perfektný priestorový zvuk, tak kvalitný basy. Celkový výkon RMS je 200 W. Veľkou výhodou je taktiež diaľkové ovládanie, ktoré je súčasťou balenia.

+ Aktívne reproduktory, výkon
Nič zásadné

Logitech Z-906

Logitech Surround Sound Speakers Z906 recenzie a test

Logitech Z-906 sú reproduktory 5.1. Konfigurácia sa skladá zo subwoofera, stredového, zadného a niekoľkých bočných reproduktorov. Celú sústavu je možné pripojiť až k šiestim zdrojom zvuku – najčastejšie sa jedná o televíziu, DVD a hracie konzoly, však možno kombinovať aj s ďalšou technikou. Celkový výkon RMS je 500 W, vďaka čomu je reprodukovaný kvalitný 3D zvuk, ktorý ocenia predovšetkým filmoví nadšenci, alebo počítačoví hráči. Pre pohodlné ovládanie je súčasťou balenia aj infračervený diaľkový ovládač.

+ Podpora THX, kvalitný pre hry
Vyššia obstarávacia cena

Genius SW-G2.1 1250

Genius SW-G2.1 1250 recenzie a test

Herné reproduktory k PC Genius SW-G2.1 1250 majú kvalitné farebné podanie, dobre vykreslené sú ako vysoké tóny, tak hlboké basy. Najmä preto je tento reproduktorový set 2.1 vhodný predovšetkým pre počítačových hráčov. Užívatelia oceňujú aj vysokú citlivosť (90 dB), výkon subwoofera 20 W a dvoch satelitných debien 18 W (dvakrát 9 W), alebo aj regulátor basov.

+ Čistá reprodukcia, basy
Ostrá LED dióda

F&D A180X

Fenda F&D A180X recenzie a test

Bluetooth reproduktory k PC F&D A180X sa skladajú z dvoch bočných reproduktorov a jedného subwoofera (čiže reproduktorová sústava 2.1). Plusové body výrobok dostáva za veľmi elegantný dizajn a za možnosť pripojenia zariadenia nielen pomocou klasického jacku 3.5mm, ale aj cez Bluetooth. Výhodou je aj pridaná funkcia FM tuner, ktorá dokáže sama vyhľadať a ľahšie naladiť rádiové stanice. Citlivosť bedien je 75 dB a celkový výkon RMS 42 W. Ak teda nie ste náročný používateľ a hľadáte skôr reproduktory v ideálnom pomere cena a výkon, lepší výrobok nenájdete.

+ Nízka obstarávacia cena
Regulácia výšok

Logitech Z-607

Logitech Z-607 recenzie a test

Repro 5.1 Logitech Z-607 sú kvalitné reproduktory pre náročnejších užívateľov, predovšetkým na konektivitu. Celá reproduktorová sústava sa skladá z ľavého (11 W), pravého (11 W) a zadného reproduktora (11 W), dvoch zadných satelitov (celkom 22 W) a jedného subwoofera (25 W). Celkový výkon RMS je teda 80 W. Plusové body tieto reproduktory dostávajú aj za čítačku SD kariet. Pomocou jacku 3.5mm, USB, i Bluetooth možno reproduktory pripojiť k tabletu, PC, televíziu a k rade ďalších technológií.

+ Konektivita (USB, Bluetooth,..)
Údajne horšie výšky

Genius SP-HF1800A

Genius SP-HF1800A recenzie a test

Trojpásmové reproduktory Genius SP-HF1800A umožňujú kvalitné počúvanie hudby za rozumnú cenu. Sú zostavené z dvoch bočných reproduktorov. Výkon RMS jedného reproduktora je 25 W, celkové RMS je teda krásnych 50 W. Navyše vďaka frekvenčnému rozsahu 20 Hz až 20 kHz dokážu debny kvalitne reprodukovať ako nízke basy, tak vysoké tóny. Na druhú stranu používatelia označili za mierny nedostatok umiestnené tlačidlo na vypínanie na zadnej strane bedien a príliš intenzívne svietiace diódu.

+ Možnosť zmeniť farbu zvuku, dobré basy
Vypínač vzadu

Bose Companion 2 series III

Bose Companion 2 series III recenzie a test

Reproduktory k notebooku Bose Companion 2 series III dokážu automaticky vyvážiť basy, stredné a výškové tóny. Dokonca aj napriek tomu, že sa jedná o regálové reproduktory bez subwoofera (konfigurácia 2.0), poskytujú kvalitné prehrávanie basov, samozrejme v kontexte bežných PC reproduktorov. Užívatelia veľmi ocenili možnosť pripojenia dvoch výstupov naraz a malé rozmery reproduktorov.

+ Malé reproduktory
Absencia ON/OFF diody

Logitech Z-333

Logitech Z-333 recenzie a test

PC reproduktory Logitech Z-333 sú viac než vhodné pre milovníkov filmov, či herné nadšencov. Vďaka sústave reproduktorov 2.1 dokážu veľmi verne reprodukovať ako nízke basy, tak vysoké tóny. Frekvenčný rozsah sa pohybuje od 55 Hz do 20 kHz. Celkový výkon RMS je 40 W, z toho bočné reproduktory majú výkon každý 8 W a subwoofer 24 W. Plusové body debny dostávajú aj za diaľkové ovládanie a možnosť dokúpenia adaptéra Bluetooth Audio Adapter, vďaka ktorému môžete urobiť jeden „reproduktor“ priamo z vášho smartfónu .

+ Možnosť vytvoriť reproduktor z chytrého telefónu
Ovládanie basov na zadnej strane woofera

Trust Tytan 2.1 19019

Trust Tytan 2.1 19019 recenzie a test

Reproduktory Trust Tytan 2.1 19019 prináša vďaka sústave 2.1 jeden drevený subwoofer, vďaka ktorému celý reprodukovaný zvuk nadobudne na dynamike. Aj keď niektorým užívateľom vadilo bočné zapínanie práve na subwoofera, ku ktorému sa horšie dostávali. Avšak tento drobný nedostatok napravil pridaný diaľkový ovládač, vďaka ktorému je možné regulovať tak hlasitosť, tak intenzitu basov. Celkový RMS výkon dvoch bočných reproduktorov a subwoofera je 60 W.

+ Kvalitné basy, čistý zvuk
Bočné zapínanie na subwoofera

Ako vybrať reproduktory k PC

Kritérií, podľa ktorých reproduktory vyberať je celý rad, však základné rozdiely nájdeme v typu reproduktora, výkone, konektivite a v prípadných ďalších technických parametroch.

Druhy reproduktorov

V súčasnej dobe je na trhu v predaji celý rad reproduktorov. Patria sem najmä prenosné, vežové, regálové, stredové, subwoofery a sústavy reproduktorov.

 • Prenosné reproduktory – sú vybavené samostatnou batériou a je možné ich používať aj bez nutnosti priameho pripojenia k elektrickému prúdu. Vynikajú svoju jednoduchú mobilitou a poväčšinou malými rozmermi.
 • Vežové reproduktory – vynikajú svojím úzkym a vysokým vzhľadom. Bývajú vybavené niekoľkými meničmi, dokážu tak veľmi dobre zvládať vysoké aj nízke tóny. Veľmi často sa používajú pre počúvanie hudby vo väčších miestnostiach. Zvyčajne sa skladajú z dvoch reproduktorov.
 • Regálové reproduktory – oproti vežovým reproduktorom, sú menšie a skladnejšie, však horšie zvládajú reprodukovať basové tóny. Rovnako ako vežové sa najčastejšie skladajú z dvoch reproduktorov.
 • Stredové reproduktory – oproti vežovým a regálovým sa líšia predovšetkým tým, že sa jedná iba o jeden reproduktor. Majú široký rozsah a zvyčajne sa kombinujú práve s regálovými, či vežovými reproduktory.
 • Subwoofery – majú schopnosť reprodukovať aj veľmi nízke basové tóny. Najčastejšie sú používané v reproduktorových sústavách, alebo ako doplnok regálových reproduktorov.
 • Reproduktorové sústavy – viz ďalej.

Prevedenie reproduktorov

Reproduktorové sústavy označujú kombináciu subwoofera, vežového a regálového reproduktora. Najčastejšie konfigurácie sú 2.0, 2.1 a 5.1. Prvé číslo udáva počet reproduktorov, ktoré sú schopné prehrať stredné až vysoké tóny. Číslo za bodkou naopak udáva počet subwooferov. Avšak pri nákupe venujte pozornosť aj ďalším parametrom. Rozhodne neplatí, že čím viac reproduktorov, tým lepší a kvalitnejší zvuk.

Reproduktory 2.0

Reproduktory 2.0 sú taktiež nazývané ako stereo. Veľmi často sa jedná o USB reproduktory, ktoré možno ľahko pripojiť k PC. Napájanie je zabezpečené buď práve pomocou USB kábla, alebo vďaka špeciálnemu napájaciemu káblu. Tento typ je plne dostačujúca pre nenáročných užívateľov, pre ktoré sú dôležité malé rozmery.

Reproduktory 2.1

Reproduktory 2.1, alebo tiež stereo so subwooferom, dopĺňajú produkovaný zvuk o výrazné basy. Lacnejšie reproduktory tohto typu môžu mať problémy s „roztrhnutým“ stereofónne obrazom a s nevyrovnanou frekvenčnou charakteristikou.

Reproduktory 5.1

Reproduktory 5.1 môžu byť nazývané aj ako viackanálové reproduktory so subwooferom. Jedná sa o perfektné riešenie pre zapálených filmových fanúšikov, hráčov počítačových hier alebo milovníkov hudby.

Štúdiové monitory

Štúdiové monitory k počítaču využijú nároční poslucháči vyžadujúce kvalitnú zvukovú reprodukciu. Ich výhodou sú kompaktné rozmery, kedy je možné umiestniť na stôl, a sú tak lepšou voľbou ako HiFi reproduktory.

Účel reproduktorov k PC

Rovnako ako u stavby PC aj reproduktory majú odlišnú architektúru podľa toho, na aký účel sú primárne určené. Bedne k PC teda môžeme deliť na štúdiové, pre bežné počúvanie, počúvanie hudby, sledovanie filmov a hranie hier.

Herné reproduktory

Predovšetkým u FPS hier je zvuk životne dôležitý, a okrem PC je obstaranie repro k notebooku rovnakou nutnosťou. Ideálne sú reproduktorové sústavy 5.1, ktoré bez problémov zvládnu ako vysoké tóny, tak hlboké basy. Ak zvolíte kvalitný reproduktor, bude bez problémov stačiť aj sústava 2.1.

PC reproduktory pre bežné počúvanie

Reproduktory pre bežné počúvanie musí zvládnuť ozvučiť zmes klasických činností na počítači (sledovanie videí a filmov, hranie hier, počúvanie hudby …). Užívatelia sú často nenároční a kladú dôraz predovšetkým na pekný dizajn, priestorovú nenáročnosť a nízku cenu.

Reproduktory pre počúvanie hudby

Reproduktory na PC pre milovníkov hudby zvládajú verne reprodukovať ako vysoké tóny, tak hlboké basy. Ideálne sú štúdiové monitory alebo regálové reproduktory sústavy 2.0.

Repro bedne pre filmových nadšencov

Pre tento účel sa hodí predovšetkým reproduktory 2.1 alebo 5.1 a to predovšetkým vďaka pridanému subwooferu, ktorý zvládne farbisto vykresliť nízke basové tóny používajúce sa vo filmových efektoch.

Aktívne vs. pasívne reproduktory

Všetky reproduktory môžeme taktiež deliť na aktívne a pasívne. Pasívne reproduktory vyžadujú externý zosilňovač, kdežto aktívne bedne v sebe zosilňovač majú už integrovaný.

Aktívne reproduktory stačí pripojiť k zdroju zvuku (drôte aj bezdrôtovo). Najčastejšie disponuje možnosťou prepájať zariadení pomocou Bluetooth, Wifi, či iných signálov. Veľmi ľahko je tak možné prepojiť s televízorom, počítačom, notebookom, šikovným telefónom alebo akýmkoľvek ďalším šikovným zariadením. Tento typ sa hodí predovšetkým na cesty a to hlavne vďaka svojej kompaktnosti (obvykle vďaka nízkej váhe a malým rozmerom) a ľahkému zapájanie.

Pasívne reproduktory sa veľmi často označujú ako reproduktorové sústavy a to preto, že poväčšinou sa skladajú z dvoch a viacerých bedien. Sú určené predovšetkým pre kvalitné počúvanie v pohodlí domova.

Konektivita

Konektivita, čiže prepojenie, sa najčastejšie rieši u prenosných reproduktorov. Klasické počítačové reproduktory sa obvykle prepájajú pomocou USB alebo jack konektora, však existujú aj bezdrôtové reproduktory k PC a predovšetkým notebooku, ktoré sa prepájajú buď pomocou Bluetooth alebo WiFi. Novšie PC reproduktory ponúkajú aj možnosť prepojenia cez NFC, či rádiové vlny.

Výkon

Reproduktory k počítaču sa líšia taktiež vo svojom výkone, však každý výrobca udáva výkon zosilňovača za iných podmienok, najmä preto môžu byť udávané hodnoty často skresľujúce. Zamerajte sa na hodnotu RMS, ktorá má svoj štandard a možno tak jednotlivé reproduktory porovnávať. Repráky k PC a ich výkon, sa nerovná maximálna dosiahnutá hlasitosť. Hlasitosť je udávaná v decibeloch, nie vo wattoch.

 • Reprobedne k PC do 10 W – navýši kvalitu vstavaných reproduktorov, však žiadne extra veľké výkony nečakajte.
 • Repro k PC od 10 do 40 W – sú základné reproduktory, ktoré uspokoja všetky bežné užívateľa.
 • Repráky k počítaču nad 40 W – sú ideálne pre nadšencov filmov, počítačových hier i hudby. Jedná sa o veľmi kvalitné reprodukovanie zvuku.

Citlivosť

Hneď po výkone je druhým najdôležitejším parametrom citlivosť. Jedná sa o jednotku, ktorá je priamo úmerná s hlasitosťou repro. Jednoducho povedané – čím väčšia citlivosť, tým hlasnejšie sú reproduktory schopné hrať. Vychádza sa z úrovne akustického tlaku vyvolané reproduktorom vybuzeným výkonom 1 W vo vzdialenosti 1 m od reproduktora.

Pásma reproduktora

V popisoch u jednotlivých výrobcov sa môžete veľmi často stretnúť aj s pojmom dvojpásmové a trojpásmové reproduktory. Tu sa hovorí o zásadné vlastnosti, ktorá ovplyvňuje kvalitu zvuku. Jednotlivé reproduktory sa z hľadiska výroby robia úplne iným spôsobom a ide o veľmi zložité postupy, však zásadný rozdiel je v architektúre reproduktora a v kvalite a navrhnutie ozvučnice. Kvalita je priamo úmerná výslednej cene.

Frekvencia

Ďalším významným parametrom je frekvencia. Tá sa udáva v hertzoch (Hz) a kilohertz (kHz). Táto hodnota určuje kmitočet zvukové vlny, ktorý je reproduktor schopný vytvoriť. U jednej bedne je ideálny a plne postačujúce rozsah 20 Hz – 20 kHz, čo je rozsah, ktorý dokáže ľudské ucho vnímať. Avšak u reproduktorových sústav sa môžete stretnúť s vyššími hodnotami. Tu je v mnohých prípadoch hodnota uvádzaná ako súčet všetkých jednotlivých bedien.

Ďalšie technické špecifikácie

 • Impedancia – pojem, ktorý označuje množstvo elektrického prúdu, ktorý musí v reproduktore prúdiť, aby dosiahol plného výkonu. Čím je číslo menšie, tým lepšie elektrina prúdi.
 • Frekvenčný dosah – rozsah frekvencií, ktoré dokáže zariadenie reprodukovať. Najčastejšie sa táto hodnota pohybuje hranica 6 – 10 dB.
 • Citlivosť – hodnota, ktorá udáva, ako hlasno dokážu reproduktory hrať na 1 W výkonu.

Otázky pri výbere reproduktorov k PC

Aké reproduktory k notebooku?

K notebooku sú ideálne malé a prenosné, bezdrôtové Bluetooth reproduktory, vhodné pre časté presuny. Využiť sa dá samozrejme aj klasické USB reproduktory nielen k notebooku, ale aj PC.

Aké reproduktory k PC?

PC reproduktory nemusí mať kompaktné rozmery ako v prípade notebooku (hoci môžu, viz Štúdiové monitory), zameranie je tak predovšetkým na väčší výkon a sústavy 2.1 a 5.1, spolu s vyššou citlivosťou pre hlasný zvuk.

Aktívne alebo pasívne reproduktory k PC?

Aktívny reproduktor má vstavaný zosilňovač (často aj klientov pre streamovacie služby a internetové rádiá) a stačí ho pripojiť k zdroju zvuku. Patria sem predovšetkým bezdrôtové reproduktory k PC i notebooku, takže ich výhoda je v mobilite a prenositeľnosti napríklad na cestách. Pasívne PC reproduktory sa neprenáša, sú v podobe sústav a poskytujú hlasný a kvalitné počúvanie.

Ako spoznať kvalitné reproduktory?

Kvalitné reproduktory možno spoznať podľa citlivosti v kombinácii s výkonom, k čomu možno využiť vzorec citlivosť + 10 log výkon (zdroj). Vyššia citlivosť znamená väčšiu účinnosť a hlasitosť reproduktorov, pozor tiež na zámenu klasické citlivosti a hodnoty maximálneho akustického tlaku SPL.

Aké sú najlepšie značky PC reproduktorov?

Medzi najobľúbenejšie a kvalitné značky a výrobcu PC reproduktorov patrí Logitech, Bose, LG, alebo tiež Genius.

Kde kúpiť repro k PC?

PC reproduktory nájdete v internetových obchodoch s elektronikou a príslušenstvom, z obľúbených napríklad Alza alebo Datart.