Vyberáme najlepší prípravok na rast vlasov

TOP 3

Kérastase Densifique Bain Densité

Biora Biohar

Kérastase Résistance Bain Extentioniste

Šampón na rast vlasov s kyselinou hyalurónovou ako hydratujúce zložkou a ceramidy pre posilnenie vlasových vlákien.Vlasové sérum na rast vlasov pre mužov aj ženy, ktoré patria medzi najobľúbenejšie prípravky, okrem iného vďaka pomeru cena/účinok. Obmedzuje tvorbu lupín, vypadávanie, štiepenie a lámavosť.Šampón na podporu rastu vlasov a ich výživu i regeneráciu, ktorý je vhodný najmä pre dlhšie vlasy.

Orientačná Cena
20 €

Orientačná Cena
7,79 €

Orientačná Cena
20,10 €

Podporiť rast vlasov a súčasne zlepšiť ich kvalitu vhodným spôsobom je určite cesta k dosiahnutiu lepšieho vzhľadu, a teda aj k lepšej psychickej kondícii. Prípravky na podporu rastu vlasov existujú v rôznych podobách. Sú dostupné ako šampóny na rast vlasov, vlasová séra, masky, toniká, stretnete sa s nimi aj v podobe kondicionérov alebo tabliet, ktoré mávajú podporné a výživné účinky väčšinou aj na pokožku, oči a nechty. Spomalenie či zastavenie rastu vlasov sa často prekrýva s problémom vypadávanie vlasov, na ktoré môžete použiť šampón proti vypadávaniu vlasov. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie prípravky na rast vlasov pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie prípravky na rast vlasov (Test 2024)

VzhľadModelTypUrčenieObjemAktívne látkyDostupnosť
Kérastase Densifique Bain Densité recenzie a testKérastase Densifique Bain DensitéŠampónPre ženy250 mlKyselina hyalurónová
Lee Stafford Hair Growth recenzie a testLee Stafford Hair GrowthMaskaPre ženy75 mlRastlinné proteíny
Biora Biohar recenzie a testBiora BioharSérumUnisex75 mlHyaluronBiora, protokolagen
Kérastase Résistance Bain Extentioniste recenzie a testKérastase Résistance Bain ExtentionisteŠampónPre ženy250 mlCreatine R
Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 recenzie a testVichy Dercos Aminexil Clinical 5SérumPre ženy21 x 6 mlAminexil, termálna voda Vichy
Kérastase Résistance Masque Extentioniste recenzie a testKérastase Résistance Masque ExtentionisteMaskaPre ženy200 mlCreatine R, kyselina maleínová
Naturvita Biosil Plus recenzie a testNaturvita Biosil PlusTabletyUnisex60 ksBiotín, kyselina pantoténová
Capillan Hair Care recenzie a testCapillan Hair CareSérumUnisex200 mlPrírodné extrakty, vitamíny
Plantur 39 recenzie a testPlantur 39TonikumPre ženy200 mlExtrakt z bieleho čaju, kofeín, zinok
Kérastase Résistance Fondant Extentioniste recenzie a testKérastase Résistance Fondant ExtentionisteKondicionérPre ženy200 mlCreastin R, ceramidy, kys. maleínová
Kérastase Densifique recenzie a testKérastase DensifiqueSérumUnisex30 x 6 mlStemoxydin, vitamíny B3, B5, B6
Nutricius Perfect Hair New-menthionon recenzie a testNutricius Perfect Hair New-menthiononTabletyUnisex100 ksL-menthionin

Zobraziť celú ponuku

TIP:

Recenzie prípravkov na podporu rastu vlasov

Kérastase Densifique Bain Densité

Kérastase Densifique Bain Densité recenzie a test

Šampón na rast vlasov Kérastase Densifique Bain Densité slúžia pre podporu objemu aj hustoty vlasov tým, že výrazne zvyšuje odolnosť vlasových vlákien a komplexne ich posilňuje. Navyše prebúdza aj neaktívne vlasové folikuly, takže dochádza k rastu ďalších nových vlasov, napráva povrch poškodených vlasov a zjednocuje ich povrch. Obsahuje okrem kyseliny hyalurionové (s hydratačnými a posilňujúcimi účinkami) aj ceramidy na posilnenie vlasových vlákien, gluko-peptidy kompenzujúce nepravidelnosti v štruktúre vlasov a molekulu stemoxydine pre regeneráciu vlasových vačkov.

Lee Stafford Hair Growth

Lee Stafford Hair Growth recenzie a test

Starostlivosť o vlasy vyžaduje predovšetkým ich regeneráciu po celej dĺžke. Vlasy získajú lepší vzhľad a zhustnú, začnú rásť aj nové. Maska na rast vlasov Lee Stafford Hair Growth je správnym krokom v starostlivosti o vlasovú pokrývku hlavy, a okrem regenerácie existujúcich vlasov prináša efekt posilnenie vlasových vlákien. K tomu dodáva vlasom aj jemnú parfumovanú vôňu a lesk. Hodí sa pre všetky typy vlasov, predovšetkým ale pre rednúce vlasy a taktiež ako preventívny prostriedok proti vypadávaniu vlasov.

Biora Biohar

Biora Biohar recenzie a test

Biora Biohar je sérum na rast vlasov, ktoré patria medzi najobľúbenejšie prípravky ako vďaka obstarávacej cene, tak jednoduchosti aplikácie a samozrejme účinkom. Ako účinné látky u neho pôsobia vysokomolekulárne Hyaluron (Biora) s agrekanem keratanu a protokolagenem. Toto vlasové sérum je vhodné aj pre mužov a každodenné použitie. Aplikuje sa po nanesení pružným nástavcom na pokožku pomocou prstov, potom postačí jemné vmasírovaní do pokožky až do úplného vstrebania, čo trvá približne dvadsať až tridsať sekúnd. Aplikáciu je vhodné vykonávať 1 až 3 mesiace denne, najlepšie navečer.

Kérastase Résistance Bain Extentioniste

Kérastase Résistance Bain Extentioniste recenzie a test

Šampón na podporu rastu vlasov Kérastase Resistance Bain Extentioniste podporuje rýchlejší rast vlasov a ich zhustnutia. Vďaka obsahu Creatinu R posilňuje ich vnútornú štruktúru a podporuje obnovu dokonalej kondície vlasového vlákna. Naviac je šampón obohatený taurínom, čo je aminokyselina s ochranným účinkom na vlasové folikuly, ktorá pomáha zaistiť zdravé a správne stimulovanej prostredia vlasovej pokožky. Výborne sa hodí aj na dlhšie vlasy, ktorým dodáva pevnosť a elegantný zdravý vzhľad. Pre správnu aplikáciu stačí naniesť šampónovým kúpeľ na mokré vlasy a jemne premasírovať.

Vichy Dercos Aminexil Clinical 6

Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 recenzie a test

Sérum od uznávanej kozmetickej firmy Vichy pôsobí vďaka obsahu Amnexilu proti vypadávaniu vlasov a zároveň podporuje rast vlasov nových. Z ďalších účinných látok stojí za zmienku predovšetkým minalizujúce termálna voda z Vichy, ocetein, kofeín, arginín a SP94. K dôležitým účinkom séra Vichy Dercos Animexil Clinical 5 patrí aj to, že svojím pôsobením ukotvuje vlasové korienky, stimuluje pozitívne vlasovú pokožku, činí vlasy odolnejšími. Navyše zmierňuje aj mikro nerovnováhu vlasovej pokožky a zvyšuje celkovú odolnosť vlasovej pokožky. Pre intenzívne aplikácii je odporúčané používať 1 ampulku denne po dobu 6 týždňov, pre udržiavacie kôru postačí použiť tri ampulky týždenne.

Kérastase Résistance Masque Extentioniste

Kérastase Résistance Masque Extentioniste recenzie a test

Maska pre podporu rastu vlasov, regeneráciu a výživu Kérastase Resistance Extentioniste je založená na technológii Creatine R, ktorá umožňuje výživným a stimulačným látkam preniknúť hlboko do pokožky i vlasových vlákien. Posilňuje je tak po celej ich dĺžke. Tým podporuje rast pomaly rastúcich vlasov, zaisťuje hebkosť a elasticitu. Na posilnenie vlasových vlákien dochádza zvnútra i zvonku. Ľahšie teda získavajú pevnosť a silu, štruktúra vlasových vlákien sa obnovuje od pokožky až po končeky vlasov. Pôsobením účinných zložiek sa intenzívne regenerujú aj poškodené časti a dochádza k urýchleniu rastu nových, zdravých vlasov.

Naturvita Biosil Plus

Naturvita Biosil Plus recenzie a test

Naturvita Biosil Plus sú tablety na podporu rastu vlasov, zamedzenie ich vypadávaniu a lámavosti. Obsahujú vitamíny a minerálne látky, konkrétne biotín, kyselinu pantoténovú, zinok a oxid kremičitý. Kyselina pantoténová je dôležitou zložkou proti vypadávaniu vlasov, súčasne podporuje správne trávenie, biotín (vitamín H) usmerňuje karboxylační procesy, spolupôsobí pri tvorbe bielkovín, zinok je nevyhnutný pre funkciu enzymatického aparátu človeka a je účinným prostriedkom aj proti vzniku akné. Potešujúce je aj ich nízka cena.

Capillan Hair Care

Capillan Hair Care recenzie a test

Bezoplachový vlasový aktivátor pre podporu rastu vlasov Capillan Hair Care je prírodný sérum ako pre mužov, tak ženy, s výraznými stimulujúcimi a posilňujúcimi účinkami na vlasy aj pokožku hlavy. Upokojuje a ošetruje vlasovú pokožku, odstraňuje nepríjemné svrbenie, a predovšetkým prirodzenou cestou podporuje regeneráciu pokožky aj rast nových vlasových vlákien. Práve tým, že dodáva potrebnú výživu pokožke, kladne ovplyvňuje rast nových vlasov a skvalitňuje pôvodnej vlasové vlákna. Zloženie prípravku je založené na prírodných látkach a vitamínoch. K jeho prednostiam patrí aj to, že znižuje množstvo potu a kožného mazu. Aplikácia sa vykonáva nanesením séra na uterákom vysušenú vlasovú pokožku, je možné aplikovať ako do vlhkých, tak aj do suchých vlasov. Optimálne je vykonávať bežnú aplikáciu dvakrát týždenne. Každodenné používanie je vhodné v prípade potreby rýchlej aktivácie rastu vlasov.

Plantur 39

Plantur 39 recenzie a test

Užívateľmi obľúbené tonikum pre rast vlasov a posilnenie korienkov Plantur 39 zabraňuje nepriaznivému pôsobeniu testosterónu na vlasové folikuly a zároveň výrazne stimuluje rast vlasov. Po vmasírovaní do pokožky v toniku obsiahnuté účinné látky prenikajú hlboko do vlasových vačkov a vytvárajú tak rezervu kofeínu, z ktorej vlas môže čerpať energiu. Kúra posilňuje vlasy aj v priebehu obdobia menopauzy, kedy býva hladina hormónov v nerovnováhe. Potom niekedy dochádza k narušeniu rastu vlasov alebo ich vypadávanie. Plantur 39 je vhodné používať aj ako prevenciu v priebehu tehotenstva alebo dojčenia. Optimálna aplikácie spočíva vo vmasírovaní malého množstva tonika do pokožky hlavy každý deň.

Kérastase Résistance Fondant Extentioniste

Kérastase Résistance Fondant Extentioniste recenzie a test

Kérastase Resistance Fondant Extentioniste je kondicionér na rast vlasov a posilnenie vlasových korienkov. Hodí sa predovšetkým na dlhé vlasy, u ktorých sa začína prejavovať lámavosť. Pre posilnenie a spevnenie vlasov je v kondicionéru použitý keratín, ktorý preniká do vlasového vlákna a posilňuje ho. Ďalej obsahuje aj ceramidy na regeneráciu vlasových vlákien a kyselinu maleínovou, ktorá prispieva k ochrane pokožky hlavy. Apilkace sa vykonáva na šampónom dôkladne umyté vlasy nanesením primeraného množstva kondicionéru – treba nanášať ho aj na stred vlasov a končeky, nielen na pokožku hlavy. Po dvoch až troch minútach pôsobenia je nutné kondicionér z vlasov opláchnuť.

Kérastase Densifique

Kérastase Densifique recenzie a test

Pre obnovenie a podporu hustoty rednúcich vlasov bola vyvinutá špeciálna kúra na rast vlasov Kérastase Densifique. Funguje vďaka úspešne dokončenému výskumu v odbore kmeňových buniek, ktoré umožnili vytvoriť patentovanú molekulu látky s označením Staxomydin. Tá slúži na aktiváciu pokožky pre obnovenie funkcie vytváranie a rastu nových vlasových vlákien. Zloženie séra pre rast vlasov dokáže prebudiť neaktívne vlasové vačky, takže dochádza k zväčšeniu objemu vlasového porastu a súčasne k skvalitneniu vlasov. Prvé výsledky by mali byť vidieť už po 10 dňoch, inak sa odporúča ho užívať aspoň 3 mesiace.

Nutricius Perfect Hair New-menthionon

Nutricius Perfect Hair New-menthionon recenzie a test

Ide o vyživujúce tablety, zameranej na podporu rastu vlasov a ich kvalitu, súčasne ale pôsobí aj na pokožku a nechty. Vďaka obsahu esenciálne aminokyseliny L- metionínu (ktoré musia byť telu dodaná v potrave, pretože si ju ľudský organizmus nedokáže vytvoriť) dochádza k zosilnenej podpore biosyntéze radu bielkovín, ďalej L-metionín napomáha pri obnove vlasových vačkov a vlasy intenzívne vyživuje, spevňuje, dokonca znižuje ich lámavosť. Prípravok má celkovo pozitívne recenzie, z negatívnych vecí používatelia zmieňujú zápach tablet.

Ako vybrať prípravok na rast vlasov

K spomaleniu rastu vlasov dochádza predovšetkým s pokročilým vekom, niekedy sa to u žien deje už v tehotenstve alebo v období menopauzy. V iných prípadoch je na vine zlá životospráva a nedostatok vitamínov a celkovo potrebných látok v tele. Vlasy tiež strácajú na pružnosti a hebkosti, v takom prípade je vždy potrebné vybrať vhodný prostriedok a zahájiť ozdravnú kúru. Doplnením chýbajúcich látok a stimuláciou vlasových folikul možno obnoviť alebo urýchliť rast vlasov aj dosiahnuť jeho skvalitnenie.

Zloženie a látky

Aby vlasy mohli rásť a silnieť, je potreba dodať organizmu látky, ktorých sa niekedy nedostáva. Patria sem prírodné extrakty aj ďalšie látky. Medzi tie najdôležitejšie sa radí rastlinné proteíny, kyselina hyalurónová a maleínová, kreatín, biotín, kyselina pantoténová, kofeín, zinok, taurín a vitamíny radu B.

Zloženie prípravkov na podporu rastu vlasov je typicky čo najviac prírodné, s absenciou prabenů, silikónov a iných syntetických zlúčenín. Kofeín je napríklad obľúbenou zložkou stimulujúce vlasové folikuly, a ďalej sa môžete stretnúť napríklad s výťažkom z lopúcha, mäty či žihľavy, alebo oleja z kardamónu.

Pokiaľ ide o konzistenciu, najmenej časovo a technicky náročný je šampón na rast vlasov. Účinnejšie prípravky s väčšou koncentráciou látok stimulujúcich procesy vo vlasovej pokožke a výraznejšie posilňujúcich vlasové korienky, sú masky a séra na rast vlasov. Sú však o niečo drahšie.

Aplikácia prípravkov

Vždy je potrebné dodržať pokyny výrobcu. Nedodržanie alebo vynechávanie aplikácia by mala za výsledok zníženú alebo takmer nulovú účinnosť prípravku, zatiaľ čo nadmerná by mohla pôsobiť negatívne a existujúce vlasy dokonca ešte poškodiť.

Pre adekvátne výsledky by mala kôra s pravidelnou starostlivosťou trvať aspoň 3 mesiace. Ak ani potom nespozorujete rast vlasov alebo ich posilnenie, bude vhodné navštíviť lekára a zistiť príčinu. Zeslábnutí a zastavenie rastu, prípadne vypadávanie vlasov môže byť príznakom vážnych zdravotných problémov.

Všeobecne platí, že jemné prírodné prostriedky, ako je napríklad žihľavový šampón na rast vlasov, možno používať častejšie ako tie silnejšie, kam patrí typicky séra a niektoré intenzívne šampóny. Intenzívna starostlivosť zvyčajne prináša výsledky v poriadku týždňov, avšak dlhodobá starostlivosť v horizonte mesiacov zase výsledky trvalejšieho rázu. Samotná aplikácia sa potom vykonáva najčastejšie na mokré umyté vlasy, prípadne vysušené a v menšej miere potom na suché.

Otázky pri výbere prípravku pre rast vlasov

Je lepšie sérum alebo šampón na rast vlasov?

Záleží, ako veľmi intenzívne chcete rast vlasov podporiť. Šampón na rast vlasov možno používať denne a často nemá tak vysokú koncentráciu účinných látok. Sérum na rast vlasov býva koncentrovanejšie a mnohokrát teda aj účinnejšie. Odporúča sa ho nanášať aspoň trikrát týždenne po dobu troch mesiacov a oproti šampónu sa len ľahko vmasíruje a neoplachuje.

Aké vitamíny pomáhajú pre rast vlasov?

Vitamíny, ktoré pomáhajú vyživovať a podporujú rast vlasov, sú predovšetkým vitamín B, E a C. Ako doplnok stravy je teda ideálny zaradiť B komplex, vitamín E, ktorý podporuje krvný obeh a teda zaistí dostatočnú výživu vlasových folikul, zatiaľ čo vitamín C, ktorý je súčasťou produkcie červených krviniek, podporí ich zdravie.

Ktoré aktívne látky sú najčastejšie u prípravkov podporujúcich rast vlasov?

Najbežnejšie sa stretnete s kofeínom, ktorý priaznivo stimuluje rast vlasových folikul a obsahuje ho mnoho prípravkov pre podporu rastu vlasov. K posilneniu nielen vlasov je často používaná kyselina hyalurónová a kolagén. Látka Stemoxydine pomáha aktivovať neaktívne vlasové folikuly a napríklad výťažok z lopúcha okrem podpory mikrocirkulácie pôsobí aj proti vypadávaniu.

Aké sú najlepšie značky prípravkov na rast vlasov?

Prípravkov na rast vlasov je v predaji celý rad, rovnako tak ako je veľa ich typov. Veľmi populárne sú šampóny na rast vlasov Kérastase, alebo prípravok Biosil od výrobca Naturvita.