Vyberáme najlepší prenosný bluetooth reproduktor

TOP 3 bluetooth reproduktory z recenzií

JBL Charge 5

Niceboy RAZE 3 Titan

JBL PartyBox 310

Jeden z najlepších Bluetooth reproduktorov hodnotený v recenziách a testoch ako top vo svojej triede s bezkonkurenčným zvukom. Má kvalitné spracovanie v peknom dizajne a ponúka sa v niekoľkých farbách. Rýchlo sa dobíja, výdrž má až 20 hodín a je vodeodolný.Kvalitný prenosný reproduktor s výborným pomerom cena/výkon. Zaujme jeho veľká konektivita vrátane pamäťových kariet, alebo USB. Má zabudované rádio, nadpriemerný výkon 50 W aj dobrú výdrž 15 hodín. Poteší funkcií powerbanky aj pripojením cez moderné USB-C.Party reproduktor je v recenziách a testoch hodnotený výborne. Má skvelý zvuk s výkonom 240 W a nechýbajú mu ani svetelné efekty so stroboskopom, ktoré sa dajú ovládať cez mobilnú aplikáciu. Vydrží hrať až 18 hodín, disponuje vstupom pre mikrofón aj gitaru a možno ho ľahko prepojiť s ďalšími reproduktormi.

Orientačná Cena
179,00 €

Orientačná Cena
61,00 €

Orientačná Cena
482,50 €

Produktom Bluetooth reproduktor sa dnes rozumie prenosný reproduktor, ktorý zaistí kvalitnú aj hlasnú hudbu všade, kde budete chcieť. Kým mini reproduktor má veľmi malú hmotnosť, rozmery a je ideálny na cestovanie, party reproduktor spoľahlivo ozvučí aj veľkú oslavu. Najpraktickejšie sú však prenosné Bluetooth reproduktory priemerného výkonu aj veľkosti, ktoré majú univerzálne použitie. Bezdrôtový reproduktor využijete u mobilu, notebooku, pre hudbu aj pri počúvaní podcastov. Líšia sa od seba výkonom, výdržou batérie, funkciami, konektivitou aj odolnosťou voči vonkajším vplyvom. Party boxy disponujú tiež svetelnými efektmi, ktoré dokonale dokreslí atmosféru. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie prenosné Bluetooth reproduktory pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie bluetooth reproduktory (Test 2024)

VzhľadModelVýkonVýdrž batérieRádioVodeodolnosťHmotnosťKonektivitaDostupnosť
JBL Charge 5 recenzie a testJBL Charge 540 W20 hNieÁno0,96 kgBluetooth
LAMAX Sounder 2 recenzie a testLAMAX Sounder 230 W12 hNieÁno0,6 kgBluetooth, AUX, micro SD
Niceboy RAZE 3 Titan recenzie a testNiceboy RAZE 3 Titan50 W15 hÁnoÁno0,98 kgBluetooth, AUX, micro SD, USB
Bose SoundLink Revolve II recenzie a testBose SoundLink Revolve II-13 hNieÁno0,66 kgBluetooth, AUX, NFC
Marshall Emberton recenzie a testMarshall Emberton20 W20 hNieÁno0,7 kgBluetooth
JBL Go 3 recenzie a testJBL Go 34,2 W5 hNieÁno0,21 kgBluetooth

Zobraziť celú ponuku

TIP:

Najlepšie party reproduktory (Test 2024)

VzhľadModelVýkonVýdrž batérieRádioVodeodolnosťHmotnosťKonektivitaDostupnosť
JBL PartyBox 310 recenzie a testJBL PartyBox 310240 W18 hNieÁno17,42 kgBluetooth, AUX, USB
LAMAX PartyBoomBox500 recenzie a testLAMAX PartyBoomBox500500 W24 hÁnoÁno11,2 kgBluetooth, SD, AUX, USB, Cinch
Sencor SSS 3800 recenzie a testSencor SSS 380060 W10 hÁnoNie7,2 kgBluetooth, AUX, USB
Gogen BPS 626 recenzie a testGogen BPS 62640 W6,5 hÁnoNie4,8 kgBluetooth, AUX, USB
JBL PartyBox 1000 recenzie a testJBL PartyBox 10001100 W-NieNie34,7 kgBluetooth, AUX, USB, Cinch

Zobraziť celú ponuku

Ako vybrať prenosný reproduktor

Bluetooth reproduktor vyberajte predovšetkým podľa účelu jeho použitia, malý reproduktor bude ideálny na časté prenášanie, zatiaľ čo veľký reproduktor s kvalitnejším zvukom príliš často prenášať nebudete. Kvalitné reproduktory na hudbu si získali veľmi rýchlo značnú obľubu veľkej časti spotrebiteľov, a preto je ich ponuka na trhu veľmi široká.

Majte vždy na pamäti, že kvalita reprodukcie do veľkej miery závisí od obstarávacej cene. Výrobcovia lacných Bluetooth reproduktorov sa často snažia napodobňovať dizajn kvalitných modelov, avšak rozdiel v kvalite zvuku, alebo výdrže batérie, môže byť priepastný. Najlepšie bluetooth reproduktory majú svoju cenu, pri ktorej sa stále v pomere cena/výkon oplatí.

Reproduktor k mobilu

Za bezdrôtový reproduktor k mobilu sa dajú považovať všetky reproduktory, ktoré umožňujú pripojenie pomocou technológie Bluetooth. Väčšinou sa však takto označujú stredne veľké Bluetooth reproduktory, ktoré nie je problém prenášať a ozvučí veľmi dobre aj domáci oslavu. Sú veľmi univerzálne, môžu mať zvýšenú odolnosť voči prachu i vode a niektoré disponujú ďalšími funkciami, alebo majú rozšírenú konektivitu. Praktickou funkciou je možnosť nabíjania mobilu z reproduktora, ktorý v tú chvíľu poslúži ako powerbanka.

Mini reproduktor

Malý reproduktor je ideálny na cesty alebo cestovanie, kvôli menším rozmerom má obmedzenú kvalitu zvuku aj menšiu výdrž batérie na jedno nabitie, kvalitné mini Bluetooth reproduktory však kvalitou zvuku rozhodne neurazí. Najčastejšie je užívatelia používajú tiež v spojení s mobilnými telefónmi, majú často zvýšenú odolnosť a mnoho z nich je vybavených praktickými pútkami alebo karabínami, ktoré slúžia na zavesenie v prírode, v stane alebo na ruksak.

Party reproduktor (party box)

Bluetooth reproduktor na party spravidla nie je skladný, za to má však až mnohonásobný výkon oproti ľahko prenosným modelom. Jeho výkon môže byť až v rádoch 100 W, najlepšie party reproduktory potom dosahujú výkonu i 1000 W a viac. Okrem veľmi dobrej konektivity sú typické tiež farebnými svetelnými efektmi, ktoré slúžia na dokreslenie tej správnej party atmosféry. Môžu byť vybavené vstupy na gitaru aj mikrofón (veľa z nich má mikrofón súčasťou balenia). Niektoré z nich majú zakomponovaný tiež DJ Launchpad, ktorý umožňuje pridávať ďalšie DJ funkcie a efekty, napríklad bubny, piano, keyboard a ďalšie.

Bluetooth reproduktor s rádiom

Prenosný reproduktor s rádiom môže byť akejkoľvek veľkosti, zabudovaný FM tuner väčšinou nemajú len mini reproduktory, a to v dôsledku veľmi malého prevedení. Prenosný reproduktor s rádiom umožňuje počúvanie rádiových staníc v dosahu bez nutnosti pripojeného telefónu či iného zariadenia. Skvele poslúži v prípade vybitého mobilného telefónu, tam kde nie je mobilný signál pre on-line streamovanie hudby, alebo vždy, keď vás už len počúvanie pesničiek omrzí.

WiFi reproduktor

Wi-Fi reproduktory sa používajú prevažne v domácnosti alebo vo firmách, kde sú umiestnené na jednom mieste a sú stabilne pripojené v jednej lokálnej sieti. Ich výhodou je možnosť prepojenia s viacerými zariadeniami, či už sa jedná o televíziu, počítača alebo niekoľko telefónov či tabletov. Môžu byť v prevedení jednej samostatné jednotky, častejšie sa však prepája niekoľko wifi reproduktorov, ktoré dokážu ozvučiť celú domácnosť (multiroom audio systémy). Samozrejmosťou je u nich možnosť pripojenia cez Bluetooth a ďalšie funkcie, ktoré sú známe u menších prenosných reproduktorov. Keďže mávajú vyššiu spotrebu elektriny, častejšie sú napájané prívodným káblom, nie akumulátorom (zdroj: lifewire.com).

Outdoor reproduktor

Bluetooth reproduktory so zvýšenou odolnosťou sú vhodné pri častom prenášaní, ich kvalitným spracovaním sa eliminuje riziko poškodenia a zničenia. Sú odolnejšie ako proti nárazom, tak aj proti poliatiu a vode ako také. Vodeodolný reproduktor môže mať rôzne stupne krytia, ktoré určujú, akému množstve vody dokáže bezpečne odolať.

Odolnosť sa značí skratkou IP, ktorá je doplnená dvoma číslicami. Prvá hodnota má rozsah od 0 do 6 a značí, nakoľko je prenosný reproduktor odolný voči nebezpečnému predmetu alebo voči vniknutiu cudzích predmetov. Druhá hodnota má rozsah od 0 do 9 a značí odolnosť voči vode. Táto špecifikácia je rovnaká aj pre ďalšie elektronické zariadenia, objavuje sa napríklad aj u mobilných telefónov. Väčšina odolných Bluetooth reproduktorov má najvyššiu ochranu proti cudzím predmetom IP 6x (sú odolné voči prachu), zatiaľ čo ochranu voči vode môžu mať odlišnú.

 • IP x1 a IP x2 – ochrana pred kvapkajúcou vodou
 • IP x3 – ochrana pred vodnou trieštou
 • IP x4 – ochrana pred striekajúcou vodou
 • IP x5 – ochrana pred tryskajúcou vodou
 • IP x6 – ochrana pred intenzívne tryskajúcou vodou
 • IP x7 – ochrana pred ponorením do vody do hĺbky 1 metra po dobu 30 minút
 • IP x8 – ochrana pred potopením do vody za podmienok, ktoré určuje výrobca
 • IP x9 – ochrana pred tryskajúcou vysokotlakovou teplou vodou

Výkon

Výkon sa udáva vo wattoch a je základnou veličinou Bluetooth reproduktorov, ktorá vypovedá o tom, ako nahlas dokáže reproduktor hrať. Vždy sa zamerajte na hodnotu RMS wattov (Root Mean Square) ktorá značí maximálny výkon, ktorý reproduktor zvládne bez skreslenia zvuku. Je to hodnota, pri ktorej nedôjde k trvalému poškodeniu reproduktora, a preto je pri výbere kľúčová. Akonáhle sa pri hlasnej hudbe zníži kvalita, objaví sa šum a je zrejmé, že reproduktory “nestíhajú”, s najväčšou pravdepodobnosťou došlo k prekročeniu práve RMS wattov (zdroj: sweetwater.com).

Niektorí výrobcovia môžu v špecifikáciách uvádzať tiež maximálny a špičkový výkon, ktoré sú však pri výbere skôr zavádzajúce a používajú sa skôr ako marketingový trik. Tieto hodnoty môžu byť až dvojnásobné oproti RMS wattom, pri dlhších počúvaní na maximálny alebo špičkový výkon však môže dôjsť k rýchlemu zničeniu reproduktoru. Zamerajte sa teda iba na výkon vyjadrený v RMS wattoch, maximálny aj špičkový výkon neberte na zreteľ.

Počet reproduktorov

Čím viac meničov (reproduktorov) prenosný reproduktor obsahuje, tým kvalitnejší reprodukcie je schopný dosiahnuť. Výrobcovia mnohokrát ich počet neuvádzajú, ak na to nemajú dôvod. Malé reproduktory sú vybavené spravidla len jedným meničom, zatiaľ čo stredne veľké reproduktory a party reproduktory ich môžu mať aj niekoľko. Dobré je, ak má Bluetooth reproduktor minimálne jeden basový menič a jeden menší pre reprodukciu vokálov.

Citlivosť

Citlivosť vyjadruje hodnotu akustického tlaku (hlasitosť) ktoré je reproduktor schopný dosiahnuť vo vzdialenosti 1 metra pri výkone 1 wattu. V praxi sa uvádza maximálna citlivosť a u prenosných Bluetooth reproduktorov osciluje tento údaj najčastejšie medzi 80 až 100 dB. Čím vyššia citlivosť je, tým viac nahlas dokáže reproduktor hrať.

Frekvenčný rozsah

Frekvenčný rozsah uvádza frekvencie zvuku, ktoré je schopný prenosný reproduktor prehrať. Čím väčší tento rozsah je, tým lepšie, pre bežného užívateľa však nie je tento parameter príliš kľúčový, pretože súčasné Bluetooth reproduktory majú tento rozsah dostatočný. Všeobecne sa uvádza, že ľudské ucho zachytí frekvencie zvuku od 20 do 20000 Hz, s vekom sa však táto schopnosť môže meniť.

V špecifikáciách sa uvádza minimálna a maximálna hodnota v Hz, pričom minimálna hodnota býva 30 Hz a maximálnou až 20000 Hz (20 kHz). Tento údaj by mal byť doplnený o hodnotu útlmu, ktorý vyjadruje pokles hlasitosti na okrajoch frekvenčného pásma. Útlm býva obvykle 3 až 10 dB a čím väčší útlm je, tým je väčšia pravdepodobnosť, že hraničné frekvencie nebudú dosť možno vôbec počuť. Čím väčší frekvenčný rozsah a čím menšie útlm, tým lepšie.

Impedancia

Impedanciu je dôležitou riešiť u pasívnych reproduktorov, čo však nie je prípad dnešných prenosných aj party reproduktorov, ktoré sú aktívne. Udáva sa v ohmoch a vyjadruje pomer medzi napätím a prúdom, čím viac elektriny prejde reproduktorom pri maximálnom výkone, tým je impedancia vyššia. Pri prenosných reproduktorov to pre väčšinu spotrebiteľov nie je kľúčový údaj, a preto ho ani výrobcovia často nezmieňujú. Výnimkou sú bezdrôtové reproduktory pre náročných užívateľov.

Maximálna výdrž

Maximálna výdrž na jedno nabitie ovplyvňuje najmä veľkosť vstavaného akumulátora, ktorého kapacita sa uvádza v miliampérov hodinách (mAh). Výdrž ovplyvňuje tiež hlasitosť reprodukcie hudby, žáner hudby a menej potom konštrukčné spracovanie, alebo počet a veľkosť meničov.

Malé Bluetooth reproduktory obsahujú iba malú batériu a ich výdrž je len niekoľko hodín, priemerne 3 až 6 h. Stredné a veľké prenosné reproduktory už môžu mať akumulátor väčšie a vydrží hrať priemerne 10 až 20 hodín. Najväčšie akumulátory sú pochopiteľne v party boxoch, z ktorých niektoré sľubujú prehrávanie hudby aj 24 hodín.

Nabíjanie

Každý prenosný Bluetooth reproduktor sa musí nabíjať, staršie modely k tomu využívajú microUSB port, zatiaľ čo novšie reproduktory USB C. V niektorých špecifikáciách sa dozviete i dobu nabitie, ktorá sa všeobecne pohybuje v rádoch hodín. Spravidla sa k Bluetooth reproduktorom dobíjací kábel ani nabíjačka nedodáva, a tak musíte použiť napríklad nabíjačku od mobilného telefónu. S vybitým reproduktorom však prehrávanie končiť nemusí, lebo väčšina dokáže hrať aj počas ich pripojenie k nabíjaciemu káblu.

Konektivita

Základnou bezdrôtovou komunikáciou prenosných reproduktorov je Bluetooth, ktorý nájdete na malých, veľkých i party reproduktoroch. Ďalšie konektivita sa odvíja predovšetkým od veľkosti reproduktora a obstarávacie ceny, pričom vybavenejšie modely sú drahšie.

 • Bluetooth – Technológia Bluetooth je základnou konektivitou všetkých týchto reproduktorov, pripojí sa k nemu ľahko väčšina mobilných zariadení, ktoré sa pre prehrávanie hudby dnes používajú. Reproduktor môže mať rôzne verzie Bluetooth, ktoré ovplyvňujú predovšetkým prenosovú rýchlosť a dosah spojenia. Bežne sa vyskytuje Bluetooth 4.0, tie najlepšie prenosné reproduktory môžu mať aj Bluetooth 5.2, ktorý má dosah až 240 metrov vonku a 40 metrov vo vnútri.
 • WiFi – WiFi reproduktory sú drahšie a viac než ako prenosné sa používajú ako bezdrôtové do domácnosti na jedno stabilné miesto. Vynikajú lepšou kvalitou zvuku i väčším prenosom, možno cez ne navyše púšťať hudbu ako z online streamovacích služieb, tak aj z akéhokoľvek zariadenia, ktoré je pripojené do rovnakej Wi-Fi siete.
 • NFC – Technológia NFC sa u Bluetooth reproduktorov používa k rýchlemu a ľahkému spárovanie mobilného telefónu a reproduktorov. Telefón sa priloží k vyznačenému miestu na zariadení a behom chvíle dôjde k ich spárovanie.
 • AUX – Konektor AUX sa využije pri pripojení s 3,5 mm jack konektorom (jedná sa teda o pripojenie pomocou kábla). U súčasných reproduktorov nebýva tak častý, pre niektorých užívateľov je však táto možnosť nenahraditeľná. Týmto spôsobom pripojíte staršie hudobné zariadenia ako sú MP4, MP3 prehrávače.
 • Cinch – Inokedy tiež nazývaný ako RCA alebo linkový vstup je podobný 3,5 mm jack konektoru s tým rozdielom, že pre pripojenie potrebuje dva konektory. U profi prenosných reproduktorov sa využíva napríklad na pripojenie mikrofónu alebo k pripojenie hudobných nástrojov, typicky gitary.
 • USB – Prenosný reproduktor s USB veľkého typu nie je tak častou záležitosťou, umožní však pripojiť stále rozšírené USB flash disky, na ktorých môžete mať uložené vďaka ich veľkej kapacite celé hudobné albumy vo vysokej kvalite.
 • Pamäťové karty – Slot na pamäťové karty tiež nebýva samozrejmosťou u väčšiny súčasných prenosných reproduktorov. Keď ním však reproduktor vybavený je, umožňuje prehrávanie uloženej hudby takisto vysokej kvality. Väčšina reproduktorov s touto konektivitou komunikuje iba s microSD formátom, niektoré však aj s väčšími SD kartami.

Ako pripojiť Bluetooth reproduktor k PC

Ku smartphonom aj tabletom Bluetooth reproduktor pripojíte veľmi ľahko, technológiou Bluetooth sú totiž bežne vybavené. To isté platí u moderných notebookov, ktoré touto technológiou disponujú tiež.

U starších notebookov, alebo stolových PC, je potrebné kúpiť a nainštalovať Bluetooth kartu, alebo Bluetooth USB adaptér (USB dongle). Sú to bežne dostupné malé adaptéry, ktoré po pripojení k PC a po nainštalovaní ovládačov rozšíri konektivitu počítača práve o Bluetooth. Vďaka tomu potom k počítaču pripojíte nielen bezdrôtový reproduktor, ale aj ďalšie zariadenia, ako bezdrôtové slúchadlá, bezdrôtovú myš alebo mobilný telefón.

Funkcie

Ovládanie – Na každom prenosnom reproduktore nájdete ovládacie panel umožňujúci jeho základné ovládanie. Býva to možnosť nastavenia hlasitosti, tlačidlo zapnutia/vypnutia, prepnutie ďalší alebo predchádzajúci pesničky alebo tlačidlá pre Bluetooth párovanie. Čím viac funkciami zariadenie disponuje, tým viac ovládacích prvkov môže mať. Môžu byť mechanické, ale aj dotykové.

Hlasové ovládanie – Ak je Bluetooth reproduktor vybavený mikrofónom, môže disponovať tiež hlasovými povelmi, ktoré ešte viac uľahčia jeho ovládanie. Niektoré dokážu komunikovať aj s hlasovými asistentmi.

Display – Býva súčasťou väčších a vybavenejších reproduktorov, uľahčuje nielen ovládanie, ale aj zvyšuje komfort. Pri niektorých modeloch môže byť display aj dotykový.

Mikrofón – Reproduktor s mikrofónom umožňuje z reproduktora vytvoriť hlasné handsfree, cez ktoré môžete volať. Mikrofón poslúži aj v prípade hlasového ovládania.

Reverzné nabíjanie – Jedná sa o funkciu powerbanky. Keď sa znenazdania vybije mobilný telefón a reproduktor má stále dostatok energie, môže poslúžiť ako záložný zdroj a mobilný telefón, alebo aj iné zariadenie, dobiť.

LED osvetlenie – Spravidla sú osvetlené tlačidlá, niektoré modely však majú aj silné LED prisvetlenie suplujúci baterku. Úplne odlišné osvetlenie je typické pre party reproduktory, ktoré sú vybavené špeciálnymi svetelnými efektmi doplňujúce atmosféru podarené oslavy alebo party.

Party režim – V tomto režime môžete prepojiť viac kompatibilných prenosných Bluetooth reproduktorov a dopriať si tým skutočne priestorový zvuk. Výrobcovia túto funkciu nazývajú rôzne, v prípade JBL je to funkcia pomenovaná ako PartyBoost JBL. Prepojenie reproduktorov je väčšinou možné len v rámci jednej značky.

Ukazovateľ batérie – Praktická funkcia, ktorá ukazuje aktuálny stav batérie. Väčšinou je riešená niekoľkými LED diódami, alebo malým displejom.

Rádio – Menej častá funkcia, ktorú niektorí užívatelia nikdy nevyužijú a iní na ňu nedajú dopustiť. Bluetooth reproduktor vďaka nej sám chytí a naladí rádiovú stanicu, bez toho aby musel byť pripojený k akémukoľvek zariadeniu.

Ekvalizér – Môže byť buď úplne prispôsobiteľný, alebo má niekoľko prednastavených režimov pre konkrétny hudobný žáner. Zoslabuje, alebo naopak posilňuje výšky, stredové tóny alebo basy.

Zvýraznenie basov – Jednoduchá funkcia, ktorá zosilnie basy.

Mobilné aplikácie – Najlepšie bezdrôtové reproduktory môžu ponúkať prepojenie s mobilnou aplikáciou na Android, alebo iOS. Cez ňu môžete nastavovať jednoducho ekvalizér a ďalšie funkcie, v prípade party boxov možno spúšťať a nastavovať svetelné efekty.

Rozmery a hmotnosť

Prenosné Bluetooth reproduktory sa pochopiteľne výrazne líšia svojimi rozmermi aj hmotnosťou, preto týmto údajom venujte tiež pozornosť. Malé reproduktory majú strany všeobecne do 10 centimetrov, väčšie môžu 10 cm aj výrazne presahovať a najväčších rozmerov dosahujú party reproduktory.

Mini reproduktory majú hmotnosť v rádu stoviek gramov, stredne veľké sa hmotnosťou väčšinou zmestia do 1 kg a spozornite opäť u party boxov, ktorých hmotnosť môže aj výrazne presahovať 30 kg.

Lamax vs JBL vs Niceboy

Táto trojica značiek Bluetooth reproduktorov patrí u spotrebiteľov k najobľúbenejším.

Lamax – Česká značka spotrebnej elektroniky, zameriavajúce sa prevažne na audio, video a inteligentnú elektroniku. Bluetooth reproduktory Lamax sú cenovo dostupné a kvalitou prekvapí mnohokrát aj náročných spotrebiteľov. Spravidla sú odolné vode, ponúkajú slušný výkon a mnoho modelov je vybavených rádiom a rozšírenou konektivitou.

JBL – Celosvetovo preslávená značka v oblasti audio techniky. Zaoberá sa výrobou kvalitných slúchadiel, prenosných reproduktorov a audio systémy do automobilov aj lodí. Prenosné Bluetooth reproduktory JBL vynikajú prvotriednym spracovaním, vysokou odolnosťou a výbornou kvalitou reprodukcie hudby. Reproduktory nie sú zvyčajne vybavené rádiom a pre pripojenie využívajú predovšetkým Bluetooth. Aj party reproduktory JBL patrí k tomu najlepšiemu, čo sa dá na trhu zaobstarať.

Niceboy – Prenosné reproduktory Niceboy vynikajú výborným pomerom cena výkon, sú odolné, kvalitne vyrobené a často majú nadpriemernú konektivitu, vrátane funkcie rádia. Výrobca sa zameriava predovšetkým na malé a stredne veľké prenosné reproduktory s dostatkom výkonu. Mimo nich sa zameriava na slúchadlá, wearables alebo kamery.

Otázky pri výbere bezdrôtového reproduktora

Aký prenosný reproduktor k mobilu?

K mobilu je ideálny Bluetooth reproduktor s 30W, výkonnejšie Bluetooth reproduktor so 100W by už bol pre bežné použitie zbytočne výkonný. Nie je potrebné, aby disponoval reproduktor širokou konektivitou, prepojenie s mobilom je riešené cez Bluetooth. V závislosti na vašich potrebách potom môžete kúpiť mini reproduktor vhodný k častému prenášaniu, alebo veľký reproduktor s kvalitnejšiou produkciou hudby.

Aký Bluetooth reproduktor na party?

Ak chcete skutočne najlepší reproduktor na party, zamerajte sa na jeho výkon. Party reproduktor s 1000W ozvučí dokonale ako veľké vnútorné priestory, tak i vonkajšie. Vedľa jeho výkonu sa zamerajte aj na svetelné efekty, v ktorých sú naprieč modely veľké rozdiely. K väčšine reproduktorom je možné pripojiť mikrofón i ďalšie DJ vybavenie, u niektorých dokonca výrobca zakomponoval priamo DJ launchpad, slúžiace pre zvukové efekty.

Bluetooth alebo Wi-Fi reproduktor?

Bluetooth reproduktory sú oveľa rozšírenejšie aj cenovo dostupnejšie, vyrábajú sa navyše v mnohých prevedeniach, v ktorých si vyberie každý spotrebiteľ. Wi-Fi reproduktory nie sú tak časté a sú vhodné skôr na jedno stabilné miesto do domácnosti alebo firmy. Vďaka WiFi reproduktor disponuje vyššou kvalitou produkcie hudby aj dlhším bezdrôtovým dosahom. Pristupovať k nemu navyše môžu všetky zariadenia pripojené do rovnakej WiFi siete. K Bluetooth reproduktore je v jeden moment možné štandardne pripojiť iba jedno zariadenie.

Aké sú najlepšie značky bezdrôtových reproduktorov?

Medzi najobľúbenejšie značky a výrobcov prenosných Bluetooth reproduktorov patrí JBL, Lamax alebo Niceboy. Obľúbené sú aj kvalitné reproduktory Marshall, Bose alebo Sony. Mnoho spotrebiteľov potom zaujmú aj lacné Bluetooth reproduktory Gogen, prípadne LG.