Vyberáme najlepšie odrážadlo pre deti

TOP 3 odrážadlá

Baby Mix 3v1

Teddies Funny Wheels 2v1

Kinderkraft Space

Najlepšie odrážadlo od 1 roka, ktoré rastie s dieťaťom. Pre najmenších má melódie, pre rodičov vodiacu tyč.Motorka odrážadlo a bicykel 2v1 od 2 rokov. Nižšia výška sedla môže vyhovovať už deťom od 18 mesiacov.Detské odrážadlo pre väčšie deti od 3 rokov s brzdou, praktickú a ľahkou konštrukciou rámu so skvelým pomerom cena/výkon.
+ 3v1, úložný priestor, odnímateľné nadstavce na nohy+ Cena / výkon, motorka aj cyklo odrážadlo, aretácia riadidiel+ Ľahká a praktická konštrukcia, doplnky
- Plastové spracovanie- Zadné kolieska ďaleko od seba- S ohľadom na cenu nič zásadné

Orientačná Cena
42,24 €

Orientačná Cena
35,95 €

Orientačná Cena
36,54 €

Detské odrážadlá sa delia podľa veku a schopností dieťaťa. Zvyčajne začnete u odstrkovadlá pre najmenších v podobe auta s vodiacou tyčou, okolo 1 roka až 18 mesiacov prejde dieťa na odrážadlo motorku a podľa výšky potom môže medzi 2 a 3 rokom skončiť u cykloodrážadlá bez pedálov. Vek je skôr orientačný, dôležitá je hlavne výška dieťaťa, tak nezabudnite pozrieť na sprievodcu, ako správne vybrať odrážadlo v dolnej časti článku. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie detské odrážadlá pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie detské odrážadlá (Test 2024)

VzhľadModelPre detiMateriálHmotnosťBrzdaVýška sedlaKolesáDostupnosť
Baby Mix 3v1 recenzie a testBaby Mix 3v1Od 1 rokaPlastové2,2 kgNie-Plastová
Puky Pukylino recenzie a testPuky PukylinoOd 1 rokaKovové2,7 kgNie22 cmGumová
Zopa Zooter Magic recenzie a testZopa Zooter MagicOd 18 mesiacovKovové2 kgNie24 cm-
Zopa Easy-Way recenzie a testZopa Easy-WayOd 18 mesiacovPlastové2 kgNie28 cmPlastová
Yupee Enduro recenzie a testYupee EnduroOd 2 rokovPlastové1,4 kgNie31 cmPlastová
Teddies Funny Wheels 2v1 recenzie a testTeddies Funny Wheels 2v1Od 18 mesiacovPlastové1,9 kgNie27 a 30 cmGumová
First Bike Cross recenzie a testFirst Bike CrossOd 2 rokovPlastové (odolné)3,9 kgÁno30,5 - 44,5 cmNafukovacie
Kinderkraft Space recenzie a testKinderkraft SpaceOd 3 rokovKovové3,6 kgÁno31 - 40 cmGumová
Yedoo TooToo recenzie a testYedoo TooTooOd 2 rokovKovové3,7 kgÁno30 - 41 cmNafukovacie
Sulov RAPIDO recenzie a testSulov RAPIDOOd 3 rokovKovové4,7 kgÁno39 - 47 cmNafukovacie

Zobraziť celú ponuku

TIP:

Recenzie odrážadiel pre deti

Baby Mix 3v1

Baby Mix 3v1 recenzie a test

Baby Mix 3v1 je odrážadlo auto pre najmenšie deti od 1 roka, ktoré môžete využiť ako klasické jezdítko, chodítko alebo odrážadlo. Navyše miesto volantu má niekoľko tlačidiel, vďaka ktorým je možné spustiť rad hravých melódií. Rodičia potom iste ocenia aj vodiacu tyč, ktorú možno ľubovoľne prirábať a oddělávat. Jediná nevýhoda je tak v celkovom plastovom prevedení.

+ 3v1, úložný priestor, odnímateľné nadstavce na nohy
Plastové spracovanie

Puky Pukylino

Puky Pukylino recenzie a test

Odrážadlo od 1 roka Puky Pukylino vo variante pre dievčatká s ružovým motívom. Odrážadlo je najlepšie pre deti okolo jedného roka, ktoré už nepotrebujú zábrany a začínajú sa učiť nasadať a zosadať. Sedlo je nízko položené, konštrukcia kovová s očakávanou dlhšou životnosťou, a napriek tomu relatívne ľahká. Poteší tiež tichá gumové kolieska a aretácie riadidiel.

+ Kvalitné prevedenie, gumové kolieska
Vyššia cena

Zopa Zooter Magic

Zopa Zooter Magic recenzie a test

Detské odrážadlo Zopa Zooter Magic je určené deťom od 18 mesiacov, hoci výška sedla je umiestnená nižšie, teda aj mladšie deti by nemali mať problém ho použiť. Ľahká kovová konštrukcia ukazuje na dlhšiu životnosť a podľa recenzií a skúseností užívateľov je dostatočne stabilné aj pre menšie deti.

+ Kovová konštrukcia, stabilné
Na vekové odporúčanie nižšie umiestnené sedlo

Zopa Easy-Way

Zopa Easy-Way recenzie a test

Zopa Easy-Way je odrážadlo pre deti od 18 mesiacov, ktoré má oproti modelu Zooter už obvyklú výšku sedla 28 cm. Na druhú stranu je tu len plastové spracovanie, avšak zároveň aj nižšia cena. Kolieska sú vybavené technológiou pre tichú jazdu a odrážadlo nájdete v troch farebných prevedení.

+ Nižšia cena, tichá jazda
Plastová konštrukcia

Yupee Enduro

Yupee Enduro recenzie a test

Odrážadlo Yupee Enduro je pre dvojročné dieťa s ohľadom na výšku sedla 31 cm. Vyniká svoju jednoduchou manipuláciou a ovládaním, čomu pomáha aj nízka hmotnosť. Výhodou tiež je, že zadné kolieska nenajíždí na nohy ako u iných širších odrážedel. Vzhľadom k veľmi nízkej cene sa jedná o perfektný pomer cena/kvalita, takže neprekvapí, že ide o jednu z najobľúbenejších odrážadiel motorka na trhu.

+ Cena/kvalita, ľahké odrážadlo
Plastové prevedenie

Teddies Funny Wheels 2v1

Teddies Funny Wheels 2v1 recenzie a test

Teddies Funny Wheels 2v1 je detské trojkolesové odrážadlo, ktoré možno prerobiť na dvojkolesové cyklo odrážadlo – preto 2v1. Vďaka tomu, že umožňuje aretáciu riadidiel a nastavenie výšky sedátka, je vhodné pre deti už od 18 mesiacov až 2 rokov. Potešujúce je tiež nízka hmotnosť a gumové kolieska, ktoré nie sú hlučné pri jazde.

+ Cena / výkon, motorka aj cyklo odrážadlo, aretácia riadidiel
Zadné kolieska ďaleko od seba

First Bike Cross

First Bike Cross recenzie a test

Detské odrážadlo od 2 rokov First Bike Cross je vďaka možnosti nastavenia výšky sedla vhodné až do 5 rokov (nezabudnite zakúpiť adaptér na zníženie sedla). Rám je vyrobený zo špeciálneho materiálu, ktorý je neobyčajne pevný a odolný, ale zároveň aj pružný. Cyklo odrážadlo je s brzdou a vybavené nafukovacími kolesami so vzorkou, alebo tiež blokáciou riadidiel proti pretočeniu.

+ Dlho použiteľné, s brzdou a nafukovacími kolesami
Vyššia cena

Kinderkraft Space

Kinderkraft Space recenzie a test

Kinderkraft Space je odrážadlo od 3 rokov vhodné ako pre dievčatká, tak chlapca vďaka viac farebným motívom. Odrážadlo bicykel má ľahkú kovovú konštrukciu, ktorá zaujme prehnutým tvarom rámu pre ľahšie nasadanie. Ďalej sú tu opierky nôh a praktický košík. Okrem toho ďalej ponúka uzamykateľná riadidlá, ručnú bubnovú brzdu a kolesá odolná proti prepichnutiu.

+ Ľahká a praktická konštrukcia, doplnky
S ohľadom na cenu nič zásadné

Yedoo TooToo

Yedoo TooToo recenzie a test

Yedoo Tootoo je odrážadlo pre deti od 2 rokov, ktoré môžeme označiť aj ako bicykel pre začiatočníkov. Je vyrobené z kovu, čo zaručuje vyššiu kvalitu a nosnosť (50 Kg), ale súčasne poteší fakt, že sa to nijako zásadne nepodpisuje na hmotnosti. Odrážadlo bicykel je vybavené zadnou ručnou brzdou a výhodou sú aj nafukovacie kolesá, ktoré odpruží i väčšie nerovnosti terénu.

+ Vysoká nosnosť, odrážadlo veľmi podobné bicyklu
Vyššia cena

Sulov RAPIDO

Sulov RAPIDO recenzie a test

Odrážadlo od 3 rokov Sulov RAPIDO pripomína skôr malý bicykel bez pedálov. Pevný oceľový rám sa žiaľ podpisuje na vyššej hmotnosti a s ohľadom na výšku sedla, ktorú môžete nastaviť pomerne vysoko, ide skutočne o odrážadlo pre väčšie deti od 90 cm. Samozrejmosťou je aj zadná ručná brzda a možnosť nastavovanie výšky riadidiel, alebo nafukovacie kolesá.

+ Nastavenie výšky sedla, blatníky
Vyššia hmotnosť

Ako vybrať odrážadlo

Typ odrážadlá či detskej odstrkovadlá závisí od veku vášho dieťaťa a jeho motorické vyspelosti. Začnete najprv s prvým odrážadlom pre najmenších v podobe auta s vodiacou tyčou, prípadne motorky, a skončíte u cyklo odrážadlá, čo je odrážadlo a bicykel 2v1, ktoré má dieťa pripraviť na bicykel.

Prečo odrážadlo obstarávať:

 • Pomôže s držaním rovnováhy a koordináciou tela.
 • Naučí dieťa zatáčať.
 • Zlepší odhad vzdialenosti a ovplyvniteľné rýchlosti jazdy.

Takto nazbierané zručnosti pomôžu s rýchlym prechodom na klasický detský bicykel. Nacvičovanie na odrážadlu bez pedálov zaistí prirodzený nácvik rovnováhy, pretože dieťa dosiahne na zem a nevyžaduje žiadnu oporu. Je tak možné preskočiť fázu s pomocnými kolieskami pri bicykli.

Na čo pri výbere odrážadlá pamätať:

 • Viac ako vek (od 2, 3 rokov a pod.) Je dôležitá minimálna a maximálna pozície sedla. Je dôležité, aby dieťa dosiahlo plnými chodidlami na zem, nie len špičkami nôh!
 • Odrážadlo nevyberajte viac ako na 1 rok či 1,5 roka dopredu. Jednak bude dieťa prechádzať fázami spomínanými v úvode a tiež je otázka, ako veľmi ho jazdenie bude baviť a kedy bude chcieť z odrážacieho bicykla prejsť na klasické bicykel.

Odrážadlá od 1 roka (12 mesiacov)

Odrážadlo pre ročné dieťa môže mať dve podoby, a preto je potrebné ďalej rozlíšiť vekom. Približne od 10 mesiacov nájdete odrážadlá pre najmenších v podobe stabilnej dvojstopové verzie s ochranou proti preklopeniu. Často ide skôr o hračku s funkciou chodítka na pomoc s prvými krôčikmi dieťaťa a nesú označenie odrážadlá 2v1 či 3v1.

Detské odrážadlo od 1 roka, respektíve 12 mesiacov, môže mať podobu auta so štyrmi kolesami, alebo motorky s tromi kolesami. Deti začínajú chodiť a zdokonaľujú sa vo vzpriamenej polohe a v držaní rovnováhy. Na týchto odrážadlach tak dieťa sedí, nemusí samo udržiavať balans a pohybuje sa odstrkovaním.

Odrážadlá od 2 rokov (18 mesiacov)

Odrážadlo pre dvojročné dieťa sa dá zase rozdeliť na dve fázy. Odrážadlo od 18 mesiacov je typicky plastová motorka spomínaná vyššie. Detské odrážadlo bicykel od 2 rokov potom strieda dvojstopové vozítka a dieťa na ňom po odraze pri jazde musí samo udržiavať rovnováhu.

U cyklo odrážadiel je už potreba viac hľadieť na výšku sedla a dieťaťa ako údaj vhodnosti veku dieťaťa. Drobnejšie deti môžu mať výšku pod hranicou 30 cm v prípade sedla a pokojne si tak musí na svoj prvý odrážadlo bicykel ešte chvíľu počkať.

Odrážadlá od 3 rokov

Odrážadlá bicykle od 3 rokov sú pre väčšie deti prispôsobená tak, aby uľahčovala neskorší prechod na detský bicykel. Veľkostne zodpovedajú 12″ kolesám a typicky ide aj o odrážadlá s ručnou brzdou, takže si naň navyknúť na cyklo jazdu.

Vybrať môžete tiež rastúce odrážadlo, ktoré sa výškovo nastavuje a prispôsobuje (sedadlo a riadidlá) veľkosť tomu, ako dieťa rastie. Vydržať tak môže niekoľko rokov. Ako už sme spomínali v úvode, nemusí to byť najlepšie riešenie, predovšetkým s ohľadom na to, že keď dieťa na odrážecím bicykli začína, nepotrebuje brzdiť. Naopak staršie deti túto vlastnosť a ďalšie prvky potrebovať môžu.

S rastúcim odrážadlom sa spája ešte doplnkové pedále so zotrvačníkom. Môžete nimi premeniť odrážadlo v šliapací bicykel, pričom zotrvačník umožňuje intenzívnejší prenos energie zo pedálov.

Špeciálne typy

Odrážadlá s vodiacou tyčou

Odrážadlo s vodiacou tyčou sa nachádza zvyčajne na aute, prípadne i motorke. Uplatnenie je hlavne u najmenších detí. K niektorým modelom možno túto časť dokúpiť zvlášť.

Odrážadlá 2v1 a 3v1

Odrážadlo 2v1 či 3v1 označuje viac vlastností v jednom. Okrem samotného odrážadlá plní funkciu praktické hračky a nájdete tu napríklad madlo, alebo interaktívny pultík so zvukmi a svetielkami.

Odrážadlá detský kufor

Odrážadlo ako detský kufor je vhodné napríklad pri cestovaní, kedy pomôže dieťa zabaviť a súčasne nejde len o hračku navyše.

Veľkosť a výška sedla

Výška sedla detského odrážadlá vo svojej najnižšej polohe je najdôležitejší parameter pri výbere. Je dôležité, aby dieťa zo sedátka dosiahlo na zem celou plochou chodidiel, nie len špičkami nôh. Nemohlo by tak bezpečne zabrzdiť, prepadávali by do strán a mohlo by sa aj báť na odrážadle jazdiť.

Výškové rozdiely medzi deťmi v tomto veku nie sú ničím výnimočné, preto sa nespoliehajte na údaj o veku, ale dieťa premerajte od rozkroku k zemi s mierne rozkročenými nohami ako pri sedení na odrážadle. Túto hodnotu potom porovnajte s údajmi o minimálnej výške nastavenie sedadla.

Orientačné rozdelenie odrážadiel podľa veľkosti:

 • Odrážadlá od 18 až 20 mesiacov – výška dieťaťa 83 až 85 cm, sedlo najnižšie 29 cm
 • Odrážadlá pre deti od 2 až 2,5 rokov – výška 89 až 92 cm, sedlo najnižšie 32 až 34 cm
 • Odrážadlá pre deti od 3 rokov – výška 95 až 98 cm, sedlo najnižšie 40 cm

Minimálna výška tak určuje, od kedy je odrážadlo možné použiť, pretože ktorej ho kostra rámu nastaviť neumožní. Zvyšovať je potom možné zvyčajne v rozmedzí 5 až 12 cm. Čím väčší rozsah, tým dlhšie ho bude možné využívať. Niektoré odrážadlá takisto umožňujú výmenu tyče u sedla za dlhšiu.

Hmotnosť a nosnosť

Nízka hmotnosť odrážadlá je výhodou pre malé deti okolo 2 rokov, ale aj pre rodičov, pretože sa s ním ľahko manipuluje. Najľahší odrážadlá majú dokonca len 2 kg. U samotnej váhy udávané výrobcami je nutné podotknúť, že hodnoty nie sú často úplne presné a je tak potrebné ich brať s istou rezervou.

Ide predovšetkým o použitý materiál (kov versus hliník či rôzne zliatiny, prípadne plast) a výbavu. Odrážadlá bez bŕzd a s nenafukovacími kolesami sú ľahšie až o 1 kg.

Odrážadlo pre dieťa okolo 2 rokov a s plnou výbavou ako je brzda a nafukovacie kolesá, by malo vážiť okolo 4 kg. Pre staršie deti vo veku 2,5 a od 3 rokov by už ťažšie odrážadlá nemala byť zásadný problém alebo obmedzenie.

Nosnosť je vcelku irelevantná a najčastejšie sa uvádza 25 kg (kovová odrážadlá vydržia viac), čo pre väčšinu detí stačí.

Materiál

Materiál rámu odrážadlá je najčastejšie vyrábaný z ocele, čo sa podpisuje na jeho váhe, avšak aj nižšej cene. Okrem dreva a plastu môže ísť o hliníkové zliatiny, kompozitné materiály či laminát.

S rámom súvisí aj jeho tvar a z toho odvodený spôsob nasadanie. Niektoré odrážadlá ho majú vyššie a dieťa dvíha nohu cez zadné koleso. Iná majú rám prehnutý a môžu mať dokonca stúpadlo na nohy.

Drevené odrážadlá

Drevené odrážadlo vyžaduje väčšiu starostlivosť. Je potrebné dať pozor, aby nezostalo ležať v tráve či vlhkom prostredí. Na druhú stranu na tom ale nie je životnosť tak zle. Vrstvená vodeodolná preglejka má solídnu odolnosť a prípadne je možné odrážadlo prebrúsiť a natrieť lakom. Skutočnú nevýhodou môžu byť obmedzené možnosti nastavenia výšky sedla a riadidiel.

Plastové odrážadlá

Plastové odrážadlo boduje tým, že je ľahké, ale musíte si dať pozor na kvalitu komponentov (riadidlá, náboj kolies). Dobre hodnotená sú s ohľadom na bytelnost odrážadlá First bike.

Kovové odrážadlá

Kovové odrážadlo z ocele, hliníka či zliatin je podobné bicyklu a má asi najlepšie jazdné vlastnosti zo spomínaných materiálov. Výhodou je tiež jednoduchá oprava v cyklistických servisoch.

Brzda

V diskusiách na internete narazíte na priaznivcov aj odporcov brzdy u odrážadla. Kde je teda pravda? Ako obvykle záleží na kontexte situácie a obe varianty majú svoj zmysel.

Odrážadlo s brzdou

 • Kupujete odrážadlo dvojročnému dieťaťu s použitím od troch rokov, alebo už pre dieťa od 3 rokov.
  • Dôvod: Až v 3 rokoch sú zvyčajne deti schopné pri riadení brzdiť pomocou brzdovej páčky na riadidlách. Dovtedy sa sústredí hlavne na riadenie a rovnováhu.
 • Budete jazdiť na výlety v kopcovitom teréne.
  • Dôvod: Brzda sa na odrážadle používa hlavne k brzdeniu z kopca ako doplnok, inak deti brzdí nohami.

Odrážadlo bez brzdy

 • Malé deti brzdu nevyužijú, a naopak ocenia nižšiu hmotnosť odrážadlá (kľudne až o 0,5 kg).
 • Pri jazde len po rovine nie je brzda potrebná.
 • Ak to vyzerá, že dieťa už v 3 rokoch prejde na detský bicykel.

U odrážadlá s brzdou si ohlídejte, že dieťa páku ľahko nahmatá a ľahko stlačí. Vhodná je aj možnosť nastavenia vzdialenosti dohmate od riadidiel.

Brzda potom môže byť čeľusťová či bubnová, ktorá je bezúdržbová. Dôležitá je samozrejme kvalita, a to ako bŕzd, tak páčok, laniek aj nastavenia.

Riadidlá

U riadidiel pozor na vzdialenosť od sedla a ich šírku, prípadne možnosť riadidlá vysunúť a prispôsobiť rastu dieťaťa (obvykle medzi 5 a 10 cm).

Mala by sa tiež dobre držať, čomu pomôžu gripy na riadidlách, čo sú kvalitné gumové návleky (vyhnite sa molitanu) zakončené zvýšeným lemom proti preklzávaniu rúk.

Ďalej aj to, či sa dobre otáča a nikde nedrhnú. S tým sa spája kvalita hlavového zloženia, ktoré môže byť guličkové ako u bežných bicyklov. Riadidlá totiž môžu byť do vidlice uchytená rôzne – guľôčkové hlavové zloženie, pomocou plastových krúžkov a úchytov (po čase sa môžu kývať), či rýchloupináka alebo úplne inak.

Pretáčanie riadidiel

Niepretáčanie a pretáčanie riadidiel sa spája s bezpečnosťou a sú na to napospol zmiešané názory. Je nutné si uvedomiť, že dieťa jednoducho bude padať a veľa záleží na teréne, rýchlosti jazdy a podobne. Samotné obmedzenie otočenie riadidiel má aj svoje praktické nevýhody, pozri nižšie.

Riadidlá, ktorá sa pretáča:

 • Bezproblémové vytočenie zákrut.
 • Občas nemusí ísť spoznať otočenie riadidiel (riešiť to možno umiestnením košíčku).
 • Možné zablokovanie predného kolesa a pád.

Riadidlá, ktorá sa niepretáčajú:

 • Vytočenie do maximálnej polohy vplyvom konštrukcie alebo dorazom v hlavovom zložení.
 • Lepšie držanie smeru pre začiatočníkov.
 • Problém s vytočením zákrut a nutnosť posunúť odrážadlo do smeru.

Kolesá

Kolesá u detských odrážadiel sa líši predovšetkým v závislosti na podkategóriu, teda hlavne odrážadlo bicykel a motorka či auto. Priemer kolies je tiež medzi 10 a 12″, teda sa neoplatí robiť pneumatiky s dušou a s kvalitnými ložiskami to pri jazde ani nespoznáte.

Typy kolies:

 • Nafukovacie kolesá – dobre pruží v teréne a umožňujú rýchlu jazdu. Odrážadlo ale môže byť až o 1 kg ťažšie a je tu riziko pichnutie kolesa.
 • Nenafukovacie kolesá – nepíchnete je, sú ľahká a tým aj celé odrážadlo (ideálne pre malé deti od 1,5 až 2 rokov). Pri jazde v teréne môžu byť horšie, pretože menej pruží. Je možné ich trochu stlačiť, nejde tak o tvrdý plast ako majú plastové odstrkovadlá motorky či auta, ale zvyčajne o penovú hmotu (EVA). Takisto ide o tiché kolieska.

Vzorku pneumatiky riešiť nemusíte. Veľkosť kolies je malá na to, aby v nich bol výrazný rozdiel, takže aj v teréne obstojí hladšie vzorka. Podobne sú na tom blatníky, ktoré skôr slúži ako doplnok vzhľadu, navyše zvyšujúce hmotnosť odrážadlá.

Stredová časť kolies má výplň kovové, plastové lúče alebo klasický výplet s drôtikmi. Ak ste nároční, asi budete chcieť zvoliť kvalitné vypletané kolesá na hliníkových ráfikoch. Podstatné je hlavne kvalitné ložiskové osadenie.

Kvalita ložísk sa odráža v rýchlosti a plynulosti kolesa. Porovnávací test ložísk a vycentrovanie kolesa je možné vykonať tak, že odrážadlo zdvihnete, roztočíte koleso a sledujete dĺžku točenie, rýchlosť a tendenciu kývanie do strán. Nemá však zmysel to zbytočne preháňať a chcieť po odrážadle kvalitu detských bicyklov.

Bezpečnosť

Okrem certifikátov a potvrdení o bezpečnosti je dobré sledovať tiež to, aby sa na detskom odrážadle nevyskytovali ostré hrany či zakončenie, ktorá by mohla spôsobiť dieťaťu pri páde zranenia.

Dieťa bude z odrážadlá padať a možno vás napadá vyberať odrážadlo bez pretáčaniu riadidiel. V sekcii o riadidlách sme k tomu uviedli výhody aj nevýhody, preto si obe varianty môžete porovnať.

Nezabudnite ani na bezpečnostné doplnky:

 • Detská helma na odrážadlo – kvalitná prilba je určite nevyhnutnosť.
 • Reflexná vesta či prúžky – obzvlášť ak reflexné prvky nemá odrážadlo.
 • Blikačka (pod sedlo, na riadidlá) – pri jazde za šera tak bude dieťa vidieť.
 • Zvonček – praktický doplnok pre upozornenie okolia.
 • Cyklistické rukavice – môžu ochrániť dieťa pred odrením ruky pri páde, súčasne sajú pot a ruky im tak nešmýkajú po riadidlách.

Otázky pri výbere detského odrážadlá

Od kedy je vhodné prvé odrážadlo?

Prvé odrážadlo v zmysle cykloodrážadla bez pedálov, na ktorom dieťa po odraze musí udržiavať rovnováhu, je vhodné pre deti zhruba od 2 rokov veku. Rozhodujúca je výška dieťaťa a sedla, ako popisujeme v radcovi výberom.

Aké odrážadlo pre najmenšie deti od 1 roka?

Detské odrážadlo pre najmenších od 1 roka, teda 12 mesiacov, by malo byť dvojstopové s ochranou proti preklopeniu. Či už v podobe odrážacieho auta s vodiacou tyčou, alebo motorky.

Aké odrážadlo pre väčšie deti od 2 a 3 rokov?

Odrážadlo pre väčšie deti od 2 až 3 rokov má podobu odrážacieho bicykla bez pedálov a prípadne s brzdou. Slúži ako príprava na detský bicykel.

Odrážadlo bicykel, motorka alebo auto?

Odrážadlo bicykel je určené pre väčšie, dvojročné až trojročné dieťa, na tréning rovnováhy a jazdu podobnú klasickému bicyklu. Odrážadlo motorka je vhodné pre dieťa okolo 18 mesiacov a slúži ako taký medzistupeň. Odrážadlo auto je pre najmenšie deti, často môže obsahovať ešte vodiacu tyč. Na výber je aj plno rôznych motívov a farieb, takže ak hľadáte odrážadlo pre dievčatko, môžete zvoliť aj iný ako neutrálny motív.

Aké sú najlepšie značky detských odrážadiel?

Medzi najobľúbenejšie značky a výrobcu detských odrážadiel patrí Puky, Teddies Funny Wheels, Zopa, Yupee, First Bike, ale aj Kinderkraft, Davídek, Fisher Price, JD Bug alebo Cruzee (najľahšie cyklo odrážadlá). Medzi autami je to odrážadlo Mercedes a Bentley, prípadne Minnie pre dievčatká. Či už privátne či iné výrobcu, nájdete odrážadlo v Lidl a Decathlon.