Vyberáme najlepší multifunkčný hrniec

TOP 3 multifunkčné hrnce

Tesla EliteCook K70

Tefal Cook4me+ CY851130

Catler MC 8010

Multifunkčný elektrický hrniec s objemom piatich litrov z nerezovej ocele, zvládne až desať rôznych funkcií a ponúka skvelý pomer cena/výkon.Multifunkčný hrniec s receptami na displeji zvládne automaticky pripraviť jedlo pre celú rodinu bez nutnosti kontroly, stačí len zvoliť jeden zo 150 receptov.Multifunkčný tlakový hrniec s indukčným ohrevom, prehľadným ovládacím panelom a hlasovou navigáciou zvládne variť, dusiť, piecť, smažiť a využiť paru alebo tlak k jednoduchej príprave pokrmov.
+ Lokalizovaný displej, funkcia odložený štart, 10 programov, zvuková signalizácia+ Funkcia odložený štart, hrniec s receptami na displeji+ Samočistiaci program, funkcia odložený štart, 14 programov
- U prednastavených programov možno obmedzene meniť čas- Vyššia cena- Vysoká cena

Orientačná Cena
99 €

Orientačná Cena
249 €

Orientačná Cena
499 €

Páčilo by sa vám, aby sa jedlo pripravilo takmer samo, bez nutnosti stáť celý deň pri sporáku a ešte k tomu po tom umývať veľa riadu? Elektrické multifunkčné hrnce sa stali revolúciou dnešných kuchýň a môžu uľahčiť život a ušetriť veľa času. Inteligentný viacúčelový hrniec, ktorý zvládne variť, piecť, smažiť, zapekať, variť na pare, pod tlakom alebo môže slúžiť aj ako sterilizátor. Na trhu je nepreberné množstvo multifunkčných hrncov, s receptami na displeji, rôznymi funkciami a z rôznych materiálov. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie multifunkčné hrnce pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Pozrite sa tiež na pomalé hrnce.

Najlepšie multifunkčné hrnce (Test 2024)

Zobraziť celú ponuku

Recenzie multifunkčných hrncov

ECG MH 178

ECG MH 178 recenzie a test

Multifunkčný hrniec s displejom ECG MH 178 Vario má 9 rôznych funkcií, od pomalého varenia, vyprážanie, varenie, dusenie, varenie v pare, grilovanie, zapekanie až po fritovaní alebo fondue. Objem hrnca je 5 litrov, má vyberateľnú nádobu a na LCD displeji je možné nastaviť teplotu v rozsahu 50-240 °C a dobu prípravy pokrmu. Príkon multifunkčného hrnca je 1500 W. Súčasťou výbavy je fondue set 6 vidličiek, mriežka na varenie v pare, mriežka na grilovanie a fritovací rošt.

+ Jednoduchá manipulácia, 9 funkcií, hmotnosť (2kg)
Popisky na hrnci nie sú v slovenčine

Tesla EliteCook K70

Tesla EliteCook K70 recenzie a test

Multifunkčný tlakový hrniec Tesla EliteCook K70 z nerezovej ocele má desať rôznych funkcií. Používa sa ako ryžovar, jogurtovač, naparovacie hrniec, varič vajíčok, pomalý hrniec, ohrievač jedla alebo možno použiť na restovanie, smaženie, dusenie či ako sterilizátor. Elektrický hrniec má 30 programov, ovládanie pomocou panela v slovenskom jazyku a funkciu odloženého štartu. Mikroprocesor monitoruje tlak a nastavuje intenzitu ohrevu. Objem hrnca je 6 litrov a príkon 1000 W. Súčasťou je tiež tlačená kuchárka, nerezový držiak pre varenie v pare, nádobka na kondenzát, plastová odmerka a lyžica.

+ Lokalizovaný displej, funkcia odložený štart, 10 programov, zvuková signalizácia
U prednastavených programov možno obmedzene meniť čas

Bionaire CrockPot CSC024X

Bionaire CrockPot CSC024X recenzie a test

Inteligentný hrniec Bionaire crockpot CSC024X má päť rôznych programov ako je rýchle opekanie, pomalé varenie, opekanie, pečenie alebo varenie v pare. Hrniec udržuje automaticky teplotu, zobrazuje čas zostávajúci do konca programu, a akonáhle sa pokrm dovaria, zapne sa program udržiavanie teploty. Vyberateľná vnútorná nádoba je z liateho hliníka s nepriľnavým povrchom a so sklenenou pokrievkou možno umývať v umývačke riadu. Hrniec má objem 5,6 litrov a príkon 1300 W. Súčasťou balenia je odmerka na ryžu, nerezový nástavec pre pečenie a receptár.

+ Nádoba aj s pokrievkou vhodná do umývačky, jednoduché ovládanie
Iba 5 programov, nádoba z hliníka nemožno použiť samostatne

Tefal Cook4me+ CY851130

Tefal Cook4me+ CY851130 recenzie a test

Multifunkčný hrniec s receptami na displeji Tefal Cook4me+ CY851130 zvládne automaticky pripraviť pokrm, bez nutnosti kontroly a pomocou dvoch tlačidiel je možné vybrať zo 150 receptov. Hrniec má šesť rôznych funkcií, ako je varenie v pare, pomocou tlaku, pomalé varenie, mierny var, opekanie a udržiavanie teploty. Varenie pokrmov možno nastaviť aj podľa vlastného nastavenia. Elektrický hrniec s objemom 6 litrov je v priebehu varenia uzamknutý a vnútorný povrch hrnca vrátane napařovacího nadstavca je z nepriľnavého povrchu a možno ich umývať v umývačke riadu.

+ Funkcia odložený štart, hrniec s receptami na displeji
Vyššia cena

Tesla EliteCook K50

Tesla EliteCook K50 recenzie a test

Multifunkčný elektrický tlakový hrniec Tesla EliteCook K50 má sedem rôznych programov a môže sa využiť ako tlakový alebo pomalý hrniec, ryžovar, ohrievač jedla, na smaženie, dusenie či k naparovanie. Dotykové tlačidlá sú v slovenskom jazyku a displej má modré podsvietenie. Elektrický hrniec s príkonom 1000 W má 19 programov a po dokončení programu udržiava pokrm teplý. Vyberateľný vnútorný hrniec s objemom 6 litrov z nepriľnavého teflónu je vhodný do umývačky riadu. Súčasťou výrobku je tlačená kuchárka a držiak pre varenie v pare.

+ Jednoduché ovládanie, 19 programov, recepty
Nemá funkciu odložený štart

Catler MC 8010

Catler MC 8010 recenzie a test

Inteligentný hrniec Catler MC 8010 založený na indukčnom ohreve zabezpečuje veľkú úsporu energie. Hrniec je vhodný na varenie, pečenie, vyprážanie, môže sa v ňom tiež dusiť, naparovať alebo využiť tlak. Ovládanie s hlasovou navigáciou (ako v slovenskom, tak anglickom jazyku) uľahčí prácu vrátane funkcie odloženého štartu. Šesťvrstvový vnútorná nádoba s objemom 3 litrov je z nerezovej ocele a hrniec sa čistí pomocou programu samočistenia a sterilizácie. Hrniec má celkom 14 prednastavených programov aj svoj vlastný program s časovačom.

+ Samočistiaci program, funkcia odložený štart, 14 programov
Vysoká cena

Philips Viva Collection HD3037/70

Philips Viva Collection HD3037/70 recenzie a test

Multifunkčný hrniec Philips Viva Collection HD3037/70 s chytrým ovládaním teploty a prehľadným LCD displejom dokáže pomocou rôznych automatických programov variť, piecť alebo pripravovať ryžu. Hrniec má tiež funkciu udržiavanie teploty a 3D ohrev pre rovnomerné zahrievanie s príkonom 980 W. Súčasťou hrnca je aj časovač prípravy a praktická rukoväť pre ľahkú manipuláciu. Piatich litrový hrniec má nerezový obal, steny hrnce sú 2 mm hrubé a vnútorné hrniec má nepriľnavý povrch vhodný aj do umývačky riadu.

+ Rukoväť, funkcia 3D ohrevu, cena
Nemá protišmykové nohy

Salente Ario

Salente Ario recenzie a test

Multifunkčný hrniec s podsvieteným displejom Salente Ario je unikátny pre teplovzdušnú rúru. Okrem pečenia dokáže tiež variť, smažiť, dusiť, ohrievať, pripraviť ryžu, jogurt, naparovať alebo aj sterilizovať. Slúži ako jedenásť prístrojov v jednom. Celkom má až 30 rôznych programov pre varenie a 12 programov na smaženie a pečenie a príkon hrnca je 1500 W. V nerezovej nádobe s objemom 6 litrov sa dá navyše variť aj viac chodov naraz a všetky nádoby je možné umývať v umývačke riadu.

+ Odložený štart, 30 programov
Pokrievky nemožno umývať v umývačke riadu

Concept CK 7070

Concept CK 7070 recenzie a test

Multifunkčný hrniec Concept CK 7070 má šesť rôznych funkcií, funguje ako parný hrniec, kontaktný gril, fondue, fritéza, alebo ako prenosný gril či elektrická panvica. Teplota hrnca je nastaviteľná v rozmedzí od 60 do 190 °C s kontrolkou termostatu a príkon je 1350-1650 W. Vyberateľná nádoba s nepriľnavým povrchom má objem 4 litre a je vhodná do umývačky riadu. Hrniec má úchyty pre ľahké prenášanie, protišmykové nožičky a súčasťou príslušenstva je fondue set 6 vidličiek, kôš na fritovanie, dierovaná naberačka a mriežka na varenie v pare.

+ Menšia veľkosť, prenosný, jednoduchá údržba
Chýba ukazovateľ teploty a displej

Tefal Multicooker 12v1 RK705138

Tefal Multicooker 12v1 RK705138 recenzie a test

Multifunkčný hrniec s displejom Tefal Multicooker 12v1 RK705138 ponúka 12 rôznych funkcií ako je varenie v pare, ohrev, pečenie, vyprážanie, príprava ryža, jogurtu a pod. Po zvolení automatického programu nie je nutnosť hrniec strážiť, hrniec po ukončení programu udržuje teplotu a praktickou funkciou je tiež odložený štart. Vnútorná nádoba s objemom 1,8 litrov má 2 mm hrubé steny a keramický povrch a možno ho aj s parným košom umývať v umývačke riadu.

+ 12 rôznych funkcií, funkcia odložený štart, cena
Menší objem nádoby

Ako vybrať multifunkčný hrniec

Multifunkčný hrniec môže byť všestranný pomocník, ktorý v kuchyni zastane práci nejedného spotrebiča. Varenie v multifunkčnom hrnci šetrí čas, energiu, miesto ale tiež pripravuje chutné pokrmy pre celú rodinu.

Na trhu môžete zohnať elektrický hrniec alebo pečiace hrniec, vhodnejšie je ale potom elektrický multifunkčný hrniec alebo tzv. viacúčelový hrniec. Pri výbere multifunkčného hrnca je potrebné vedieť, na aké účely ho budete využívať, je teda nutné poznať jeho funkcie. Niektoré hrnce majú i funkciu odloženého štartu alebo udržanie teploty. Ďalej môže hrať veľkú rolu objem nádoby, z akého je materiálu a možnosť jeho čistenia. Existujú tiež hrnce, v ktorých je možné pripravovať niekoľko rôznych pokrmov naraz.

Funkcie

Multifunkčný hrniec čiže viacúčelový hrniec sa líši od bežných hrncov práve pre rad rôznych funkcií, ktorými disponuje.

Jednoduchosť obsluhy a ovládania

Aby bol inteligentný hrniec aj praktický, je dobré, aby bolo jeho ovládanie čo najjednoduchšie. Niektoré modely majú displej a ovládajú sa dotykovo, niektoré lacnejšie modely sa dajú ovládať pomocou tlačidiel a koliesok.

Inteligentný hrniec s displejom, väčšinou LCD displejom, má výhodu v tom, že sa ľahšie ovláda, zvlášť pri viacerých programoch a môže sa tiež priebežne sledovať priebeh varenia. Displej by mal byť prehľadný, popisky by mali byť v jazyku, ktorému rozumiete a úlohu môže tiež hrať jeho podsvietenie a veľkosť písma.

Časovač a odložený štart

Pokiaľ chcete pripravovať pokrm, u ktorého už poznáte presný čas prípravy, vďaka časovaču je možné nastaviť túto dobu a hrniec sa po uplynutí tejto doby sám vypne. Hrniec s jedlom teda môžete bezpečne zapnúť bez nutnej kontroly hrnca. Časovač je tiež dobrým pomocníkom pri využívaní funkcie odložený štart, kedy len vložíte suroviny do hrnca, nastavíte čas, kedy sa má pokrm začať pripravovať a zvyšok už necháte na hrnci.

Nastavenie výkonu a teploty

Príkon hrnca ovplyvňuje aj jeho výkon a nastavenie teploty. Na niektoré pokrmy je vhodné použiť určitú teplotu, je teda dobré, keď má hrniec variabilné možnosti nastavenia teploty. Pokiaľ má multifunkčný hrniec vyšší príkon, má teda vyšší výkon a je rýchlejší a efektívnejší. S vyšším výkonom ale aj vzrastá väčšia spotreba energie. Hodnota príkonu u multifunkčných hrncov sa pohybuje od 700 do cca 1500 W.

Automatické miešanie

Niektoré modely multifunkčných hrncov majú funkciu automatického miešania, ktoré zabezpečia, aby sa obsah hrnca nepripaľoval a celý obsah bol tak prehratý rovnomerne.

Programy varenia

Multi hrniec ponúka väčšinou širokú škálu programov, ktoré ponúka viac možností, ako upraviť potraviny.

 • Pomalé varenie – Jedná sa o varenie pri nízkych teplotách, ktoré zaberie približne 4-10 hodín. Výhodou je nízky príkon, ktorý šetrí energiu.
 • Varenie v pare – Program na varenie v pare je možné využiť najmä pri varení zeleniny, kedy nedochádza k strate vitamínov a minerálov. Niektoré hrnce majú súčasťou výbavy mriežku na varenie v pare.
 • Restovanie – Tento program je vhodný predovšetkým na prípravu mäsa, kedy sa pri vysokej teplote mäso rýchlo zatiahne a neunikne tak z neho šťava. Také mäso je potom chutnejšie, mäkké a šťavnaté.
 • Vyprážanie – Program vyprážania u multifunkčných hrncov je praktický vďaka hĺbke hrnca, kedy neprská pri smažení olej von.
 • Dusenie – Obľúbeným programom u multifunkčného hrnca je dusenie, pri ktorom je potravina čiastočne ponorená v tekutine a pôsobí na nej tiež horúca para. Zvýrazní sa tak chuť pokrmu.
 • Grilovanie – Ak ste milovníci grilovaného mäsa alebo zeleniny, potom multifunkčný hrniec s touto funkciou je ideálnym pomocníkom.
 • Udržiavanie teploty – Tento program je veľmi užitočný, udržuje teplotu pokrmu pri nízkej teplote, bez toho aby sa pripálil. Tento program je vhodný napríklad pri oslave.
 • Tlakové varenie – Multifunkčný tlakový hrniec je určený pre rýchlu úpravu jedla vďaka kombinácii tlaku a teploty.
 • Rozmrazovanie – Šetrný program, ktorý za nízkych teplôt potraviny ohreje.
 • Pečenie – Multifunkčný pečenie hrniec dokáže pripraviť nielen pečené mäso alebo zemiaky, ale tiež rôzne koláče a buchty.
 • Fritovanie – Program fritovania je vhodný na prípravu hranolčekov, odrezkov, rýb alebo ďalších pokrmov, kedy sa do nádoby naleje olej, počká sa na ideálnu teplotu a behom chvíľky máte pokrm hotový. Väčšina hrncov s týmto programom majú v príslušenstve fritovací kôš.
 • Varenie ryža – Inteligentný hrniec s programom na varenie ryže zastane prácu ryžovar a vďaka tomu ušetríte peniaze za nákup ďalšieho spotrebiča. Príprava ryža je veľmi rýchla a takmer bez práce.
 • Jogurtovač – Program, ktorý vám vyrobí vlastné domáce jogurt, stačí len naliať do nádoby mlieko a pár lyžíc jogurtu a zapnúť tento program.

Jednou z dôležitých funkcií môže byť tiež pamäť programu, ktorá sa môže hodiť pri pomalom varení, kedy je hrniec zapnutý až niekoľko hodín. Pri tejto dobe sa môže stať, že vypadne prúd a vďaka tejto funkcii sa program neresetuje, ale vráti sa späť do tej doby, kde prestal pracovať.

Materiál a objem nádoby

Multifunkčný elektrický hrniec sa skladá z viacerých častí. Vonkajšia časť hrnca je väčšinou tvorená z kovu, plastu a skla u pokrievky. Hrniec, ktorý je z kovu, je odolnejšia voči mechanickému poškodeniu, je ale o niečo ťažšie. Dôležitejšie ale je vnútorná nádoba hrnca, v ktorej sa varí. Závisí na ňom vedenie tepla a rovnomernosť ohrevu, ale aj priľnavosť potravín a v neposlednom rade aj spôsob čistenia.

Delenie hrncov podľa materiálu

Hliníkové hrnce – Delí sa na dva typy a to na lisované a liate. Lisovaný hliník je lacný a nekvalitný, zatiaľ čo liate hliníkové hrnce so širším dnom a stenami dobre rozvádza teplo a majú dlhú životnosť. Ak vyberáte hrniec s liatym hliníkom, je dôležité, aby bol v kombinácii s nepriľnavou povrchovou úpravou, kvôli prichytenie potravín k hrncu.

Kameninové hrnce – Sú hygienické, zdravotne nezávadné a ľahko udržiavateľné. Nevýhodou je ale vyššia cena a väčšinou nemožno použiť na klasickom sporáku.

Teflónové hrnce – Majú nepriľnavý povrch a zvládnu teplotu až do 250 °C, pri vyšších teplotách už môžu uvoľňovať škodlivé látky. Nevýhodou teflónu je nízka odolnosť a pri poškrabaniu stráca povrch svoju nepriľnavosť.

Keramické hrnce – Tento typ hrncov je vhodnejšie skôr pre pomalé varenie, pre varenie pri nízkych teplotách a dokáže udržať aj veľké množstvo vitamínov. Nevýhodou je, že sa nesmú umývať v umývačke riadu a ich nízka odolnosť.

Nerezové hrnce – Väčšina hrncov je vyrábaná z nerezovej ocele, ktorá je známa pre svoju nepriľnavosť a jednoduché čistenie. Nerezové hrnce je možné čistiť v umývačke riadu.

Objem nádoby

Jednou z najdôležitejších veličín je objem nádoby. Samozrejme čím väčší objem hrnca, tým aj väčšie rozmery a váha. Pred kúpou je teda dôležité rozmyslieť, aby sa vám hrniec vošiel do vašej kuchyne, prípadne, ak budete chcieť hrniec premiestňovať na iné miesta a tiež pre koľko osôb v ňom budete chcieť variť. Elektrický multifunkčný hrniec sa väčšinou predáva s objemom od 4 do 12 litrov. Výrobcovia uvádza približne 1 liter na osobu, 4 litrový hrniec je teda vhodný pre štvorčlennú rodinu.

Niektoré inteligentné hrnce majú tiež možnosť vloženia viac oddelených nádob a môžete tak pripravovať viac rôznych pokrmov naraz.

Údržba

Na údržbu multifunkčného hrnca je praktické, keď je vnútorná nádoba vyberateľná a vhodná do umývačky riadu. Niektoré nádoby je možné navyše využívať samostatne na varenie na sporáku alebo v rúre, prípadne potom hotové pokrmy uložiť aj s nádobou do chladničky. Existujú tiež hrnce, ktoré síce nemajú vyberateľné nádoby, ale majú tzv. Samočistiaci programy.

Príslušenstvo

Väčšina multifunkčných hrncov ponúka k základnému vybaveniu aj príslušenstvo k jednotlivým programom. Môže sa jednať o kôš na fritovanie, fondue set, mriežka na varenie v pare, rošt na pečenie, odmerka, lyžica, nádobka na šťavu, mriežka na grilovanie a mnoho ďalších. Často je súčasťou hrnca tiež tlačená kuchárka, kde nájdete recepty vhodné pre dané programy. Niektoré multifunkčné hrnce môžu obsahovať kuchárky už zabudované v displeji.

Otázky pri výbere elektrického hrnca

Pomalý alebo multifunkčný hrniec?

Ak chcete variť jedlá, ktoré vyžadujú až niekoľkých hodinové varenie, potom je vhodný pomalý hrniec, ktorý má menší príkon a ušetrí tak spotrebovanú energiu. Kým multifunkčné hrnce môžu mať vyššiu spotrebu energie, tak na druhej strane možno multi hrniec využiť pre viac účelov, ako je napríklad grilovanie, pečenie, restovanie alebo varenie v pare.

Čo je tlakový multifunkčný hrniec?

Multifunkčný tlakový hrniec funguje na rovnakej báze ako klasický tlakový hrniec, však výhodou multifunkčného tlakového hrnca je jeho všestranné využitie. Možno použiť nielen na varenie pod tlakom, ale s takým hrncom možno i klasicky variť, môže fungovať ako ryžovar, jogurtovač pod. Navyše multifunkčné tlakový hrniec je väčšinou vybavený funkciou neustále kontroly tlaku a teploty a často má aj funkciu automatického vypnutia po dokončení programu.

Čo je multifunkčný hrniec s receptami na displeji?

Multifunkčný hrniec s receptami na displeji je praktickým pomocníkom predovšetkým pre začiatočníkov, ale aj pokročilí kuchári túto vlastnosť môžu oceniť. Stačí len na displeji vybrať jeden z mnohých receptov, vložiť potraviny a nastaviť program varenia. Väčšinu receptov potom hrniec zvládne uvariť už do 15 minút a ušetríte tak veľa času a energie.

Aké sú najlepšie značky multifunkčných hrncov?

Medzi najlepšie značky multifunkčných hrncov patrí Tesla, ďalej potom Tefal, ktorý je symbolom kuchynských spotrebičov a náčinie, ďalej potom značka Catler, ktorá má naozaj špičkové multifunkčné hrnce, ale s mnohonásobne vyššou cenou. Významnou značkou je tiež Bionaire, holandská značka Philips alebo ECG. Elektrické hrnce má aj Lidl.