Vyberáme najlepší mlynček na mäso

K príprave mletého mäsa alebo mäsových zmesí je mlynček na mäso, inak tiež mäsomlynček, nevyhnutným kuchynským spotrebičom. Kuchynský gastro mlynček zvládne zomlieť mäso, ale aj nastrúhať strúhanku, zomlieť orechy alebo zeleninu. Rozlišujeme dva typy, a to ručný a elektrický mlynček na mäso. Vo výbave potom často nájdete rôzne príslušenstvo na plnenie jaterníc alebo napríklad klobás. Víťaz testu mlynčekov na mäso by mohol povedať, ktorý je najlepší, ale nie každému bude vyhovovať rovnaký model. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie mlynčeky na mäso pre rok 2025, s ohľadom na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie mlynčeky na mäso (Test 2025)

Recenzie mlynčekov na mäso

Kenwood Pro 2000 MG700

Kenwood Pro 2000 MG700 recenzie a test

Elektrický mlynček na mäso Kenwood Pro 2000 MG700 disponuje silným motorom a rýchlosťou mletie 3000 g / min, navyše v robustnom kovovom prevedení s dizajnovými prvkami. Kvalitná konštrukcia zároveň zaisťuje stabilitu a tichosť pri prevádzke. Funkciu spätného chodu využijete v situácii, keď sa zasekne spracovávaná surovina mimo slimáka. Predídete tak nutnosti prístroj rozobrať. Pomocou vymeniteľných kotúčov možno upravovať štruktúru mletie, pričom s pomocou špeciálnych nástavcov možné taktiež plniť klobásy.

Pre – Robustná konštrukcia z kovu, cena / výkon
Proti – Bez nástavcov na strúhanie

ZOBRAZIŤ PONUKU

ETA Ambo 3075 90000

ETA Ambo 3075 90000 recenzie a testMlynček na mäso ETA Ambo 3075 90000 vám pripraví mleté mäso aj nastrúha strúhanku s pomocou nástavcov. Ponúkne príkon 1200 W s mletím 2200 g / min a v zálohe má rovnako spätný chod pre prípad upchatiu či zaseknutie surovín. Konštrukcia mlynčeka je čiastočne plastová (šasi s táckou), pričom nôž je z nerezu a mlecie komora z kovu. Výhodou je tiež príjemná váha 4,4 kg a kompaktné rozmery, s ktorými sa vojde aj do malej kuchyne. Vo výbave má štyri bubienková strúhadlá na strúhanie alebo krájanie, nástavec na výrobu údenín alebo tiež praktická tlačidielka.

Pre – Príslušenstvo s nadstavcami, úspornosť
Proti – Iba 2 kotúče

ZOBRAZIŤ PONUKU

Gorenje MG2000SJE

Gorenje MG2000SJE recenzie a testMultifunkčný mäsomlynček Gorenje MG2000SJE zvládne aj iné veci ako len zomletí mäsa. Elektromotor s výkonom 2000 W poskytne dostatočnú silu pre spracovanie surovín a pre prípad komplikácie je prítomný spätný chod. Opäť ide o relatívne ľahký a kompaktný mlynček, navyše s jednoduchým ovládaním a pracovné ochranou spočívajúcu v protišmykových nožičkách. Mlynček na mäso je vybavený lisom na ovocie a zeleninu, nástavcami pre plnenie klobás, strúhanie aj krájanie surovín.

Pre – Výkon elektromotora, puzdro z kovu, lis na ovocie
Proti – Komponenty nejde dať do umývačky

ZOBRAZIŤ PONUKU

Camry CR 4802

Camry CR 4802 recenzie a testCamry CR 4802 je lacným mlynčekom na mäso pre tých, ktorí jeho funkcie využijú v obmedzenej miere. Cene samozrejme zodpovedá aj použitý materiál, ktoré tvoria prevažne plast. Výhodou je na druhej strane nižšia váha, iba 3,8 kg. K mletie mäsa má k dispozícii príkon o 1500 W. Určitým prekvapením je vymeniteľnosť mlecieho slimáka za nástavec pre strúhanie, presnejšie 3 s rôznym profilom.

Pre – Lacný model, možnosť strúhanie
Proti – Chýba údaj o rýchlosti mletia

ZOBRAZIŤ PONUKU

Hyundai MG 730

Hyundai MG 730 recenzie a testDomáce mlynček na mäso Hyundai MG 730 v štýlovom čiernom prevedení skrýva trochu slabšie príkon, a to len 1000 W, každopádne rýchlosť mletia zostáva na priemerných hodnotách (1500 g/min). Malý elektromotor má vplyv na nižšiu váhu, ktorá má hodnotu 2,8 kg a radí mlynček medzi najľahšie modely. Plastovú konštrukciu dopĺňa kovový mlecie šnek s reverse funkcií a nerezový nôž. Výmena mlecích kotúčov je jednoduchá a na výber máte z troch mlecích doštičiek aj bubienkových strúhadiel.

Pre – Nízka váha, dodávané príslušenstvo
Proti – Nízky príkon

ZOBRAZIŤ PONUKU

Kenwood MG510

Kenwood MG510 recenzie a testĎalším elektrickým mlynčekom na mäso je Kenwood MG510 a medzi jeho špecifiká možno zaradiť vyššiu rýchlosť mletia pri nižšom príkone. Samotný mlynček je z brúseného kovu, čím získava solídne robustnosť, ale aj hmotnosť (5,3 kg). Zaujímavosťou je priestor pre mlecie disky a kábel priamo na tele mlynčeka. Hrubosť mletia možno regulovať s pomocou troch kotúčov o otvoroch 8, 3 a 4,5 mm.

Pre – Konštrukcia s úložným priestorom
Proti – Bez strúhanie

ZOBRAZIŤ PONUKU

Bosch ProPower MFW68660

Bosch ProPower MFW68660 recenzie a testVysoký výkon poskytne elektrický mlynček na mäso Bosch ProPower MFW68660, presnejšie mlecie výkon 4300 g/min a príkon 2200 W. Nechýba ani funkcia spätného chodu pri uviaznutí suroviny alebo široké príslušenstvo. V tom nájdete nástavce na drvenie podľa požadovanej hrubosti, lis na ovocie, nadstavec na kebbe a plnenie klobás alebo 3 strúhadla.

Pre – Nadpriemerný výkon, rozsah funkcií a príslušenstva
Proti – Niektoré časti z plastu

ZOBRAZIŤ PONUKU

Tescoma HANDY

Tescoma HANDY recenzie a testRučný mlynček na mäso Tescoma HANDY síce využíva len manuálnu silu, k výhodám možno ale rozhodne zaradiť prevádzku bez zásuvky. Omladené moderné spracovanie uľahčuje mletie oproti starším liatinovým mlynčekom. Okrem mäsa možno mlieť cesnak, orechy i syry a pracovná doska zostane nepoškodená upevňovacími skrutkami, je tu totiž prísavka. Plastové spracovanie by nemalo budiť obavy vzhľadom k testovaniu prístroja na náročné podmienky, a naopak jeho priehľadnosť prináša plno benefitov.

Pre – Moderný ručný mäsomlynček
Proti – Telo i šnek z plastu

ZOBRAZIŤ PONUKU

Banquet Culinaria vel. 5

Banquet Culinaria vel. 5 recenzie a testDo výberu sme zaradili aj klasický liatinový ručný mlynček na mäso, presnejšie Banquet Culinaria vel. 5, ktorý je ako typ obľúbený aj medzi gastro odborníkmi. Je možné ho jednoducho rozložiť a tiež upevniť pomocou úchytného skrutky. Robustné liatinové spracovanie dopĺňa drevené madlo a celkom váži 2 kg. Rozmery nástroje sú 23 cm na výšku s priemerom 5,15 cm.

Pre – Liatinový mlynček s pevnou konštrukciou
Proti – Nemožno umývať v umývačke

ZOBRAZIŤ PONUKU

Ako vybrať mlynček na mäso

Ručný alebo elektrický mlynček?

Ručný mlynček na mäso má jednoduchú liatinovú, prípadne u nových modelov plastovú, konštrukciu a kľučku na poháňanie mlecieho slimáka. Ide o typ, ktorý je charakteristický svojou dlhou životnosťou (mnohí si spomenú na svoje detstvo) v desiatkach rokov. Moderným typom je elektrický mlynček na mäso, ktorý ponúkne viac funkcií vďaka rôznym nástavcom, väčšiu rýchlosť a prakticky nulovú fyzickú námahu.

Príkon a rýchlosť mletia

Výkonnosť mlynčeka na mäso je daná dvoma hlavnými parametrami, a to príkonom spolu s rýchlosťou mletia. Vyššia príkon predstavuje menšiu záťaž pre motor, teda je možné, že vydrží dlhšie. Samozrejmosťou je potom väčšia sila pri mletí. Rýchlosť mletia sa udáva v gramoch za minútu, pričom priemer medzi mlynčeky na mäso sa pohybuje okolo 1700 g, tie najvýkonnejšie potom môžu dosahovať hodnoty okolo 4000 gramov. U tých možno hovoriť o skutočne profesionálnych gastro mlynčekoch.

Funkcia spätného chodu

Elektrický mlynček na mäso disponuje ochrannou funkciou spätného chodu, ktorá nájde využitie pri upchatiu či zaseknutie mlynčeka. Spätným chodom uvoľníte mlecie šnek bez zlomeniu noža. Okrem tejto funkcie je bežné aj automatické vypnutie motora pri prehriatí.

Nástavce na strúhanie a kotúče

Pomocou kotúčov či diskov možno regulovať hrubosť mletia. V príslušenstve nájdete bežne 3 varianty pre rôznu jemnosť namletia. Multifunkčné elektrické mlynčeky na mäso zvládnu tiež strúhať, teda ak sú vybavené nadstavcami na strúhanie, ktorým nahradíte mlecie slimák v prístroji. Môžete tak pripraviť strúhanku, ale takisto spracovať ovocie alebo zeleninu. Opäť možno čakať rôzne profily s odlišnou hrubosťou.

Konštrukcia a materiál mlynčeka

Mlecie šnek je v naprostej väčšine prípadov vyrobený z kovu pre potrebnú robustnosť. Zvyšok prístroja, teda môže byť z plastu (u lacnejších modelov) alebo kovový. Kovové elektrické mlynčeky sú ťažšie a bývajú menej hlučné, pretože menej rezonujú a masívnejšie spracovanie dokáže hluk lepšie pohltiť.