Vyberáme najlepší ručný a elektrický mlynček na kávu

TOP 3 kávové mlynčeky

DeLonghi KG 521

Bosch TSM6A013B

Hario Skerton

Elektrický mlynček na kávu s oceľovými mlecími kameňmi má LCD display, 18 stupňov nastavenia hrubosti mletia a zásobník na 350 gramov kávových zŕn. Naraz zvládne namlieť kávu až na 14 šálok.Elektrický mlynček na kávu s trieštivými nožmi má zásobník na zrnkovú kávu o kapacite 75 g. Ponúka výborný pomer cena / výkon a veľmi ľahko sa obsluhuje aj čistí.Kvalitný ručný mlynček na kávu s keramickými kameňmi a jednoduchým nastavením hrubosti mletia. Spodná sklenená nádoba má objem 100 g a možno ju použiť na skladovanie namletej kávy.
+ Nastavenie veľkosti porcie kávy, adaptér na páku, štetec na čistenie+ Nízka cena, jednoduché ovládanie, malé rozmery+ Jednoduché nastavenie a čistenie, veľmi kvalitné spracovanie, dlhá kľučka pre ľahšie mletie
- Vyššia cena- Kratšej sieťový kábel- Vyššia cena

Orientačná Cena
151,40 €

Orientačná Cena
19,00 €

Orientačná Cena
33,90 €

Ak milujete chuť a vôňu čerstvo pripravenej kávy, mlynček na kávu, niekedy tiež označovaný ako kafemlýnek či kávomlynček, je pre to nutnosťou. Mlynčekom na kávu si pripravíte presne takú hrubosť kávových zŕn, ktorá je pre vašu obľúbenú prípravu kávy ideálne. Existujú elektrické mlynčeky na kávu a ručné mlynčeky na kávu, ktoré sa ďalej odlišujú mlecím mechanizmom, kde prevládajú mlecie kamene na úkor trieštivých nožov. Kým elektrický mlynček na kávu s kameňmi ponúkne veľmi variabilné nastavenie hrubosti mletia kávy, jednoduchú obsluhu a vždy perfektne namletú kávu, ručný mlynček na kávu je spojený s tradičným rituálom, ktorý v spojitosti s výbornou kávou vyhľadáva čoraz viac milovníkov dobrej kávy. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie mlynčeky na kávu pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie mlynčeky na kávu (Test 2024)

VzhľadModelTyp mlynčekuMlecí mechanizmusNastavenie hrubosti mletiaKapacita násypkyPríkonHmotnosťDostupnosť
DeLonghi KG 521 recenzie a testDeLonghi KG 521ElektrickýOceľové kameneÁno350 g150 W2,75 kg
Krups GVX242 recenzie a testKrups GVX242ElektrickýOceľové kameneÁno225 g110 W1,3 kg
DeLonghi KG 89 recenzie a testDeLonghi KG 89ElektrickýOceľové kameneÁno120 g110 W1,7 kg
Sage BCG820 recenzie a testSage BCG820ElektrickýOceľové kameneÁno450 g165 W2,9 kg
Klarstein Triest TK3G recenzie a testKlarstein Triest TK3GElektrickýOceľové kameneÁno300 g150 W2 kg
Bosch TSM6A013B recenzie a testBosch TSM6A013BElektrickýTrieštivý nôžNie75 g180 W0,61 kg
Sencor SCG 3050SS recenzie a testSencor SCG 3050SSElektrickýTrieštivý nôžNie50 g150 W0,8 kg
Tescoma HANDY recenzie a testTescoma HANDYRučnýKeramické kameneÁno-0,37 kg
Hario Skerton recenzie a testHario SkertonRučnýKeramické kameneÁno-0,4 kg
Lodos Temp recenzie a testLodos TempRučnýOceľové kameneÁno55 g0,3 kg

Zobraziť celú ponuku

Recenzie ručných a elektrických mlynčekov na kávu

DeLonghi KG 521

DeLonghi KG 521 recenzie a test

Profesionálny mlynček na kávu s mlecími kameňmi DeLonghi KG 521 má celokovové telo v čierno striebornom designu. Mlynček je vybavený LCD displejom, ktorý zobrazuje nastavenie hrubosti mletia v 18 úrovniach, počet šálok a arómu kávy, ktorá môže byť jemná, normálna, alebo silná. Kapacita zásobníka kávových zŕn je 350 gramov a namletá káva môže spadať priamo do nádobky s kapacitou 170 g alebo pomocou adaptéra rovno do páky pre pákový kávovar. Súčasťou balenia je aj štetec na čistenie mlynčeka.

+ Nastavenie veľkosti porcie kávy, adaptér na páku, štetec na čistenie
Vyššia cena

Krups GVX242

Krups GVX242 recenzie a test

Elektrický mlynček na kávu Krups GVX242 je vyrobený z nerezovej ocele a čierneho plastu. Oceľové kamene sa dajú ľahko vybrať a vyčistiť a zásobník na zrnkovú kávu je 225 gramov. Poteší možnosť nastavenia až 17 stupňov hrubosti mletia, vďaka čomu pripravíte kávu pre akýkoľvek spôsob prípravy. Z namletého množstvo môžete pripraviť od 2 do 12 šálok kávy a na základe ohlasov a skúseností spotrebiteľov nie je mlynček hlučný, melie aj na jemno a káva sa pri procese mletia nepáli. Nevýhodou môže byť iba mletie pre minimálne dve šálky kávy.

+ Cena/výkon, tichý, ľahko vyberateľné kamene
Horšia manipulácia so zásobníkom na mletú kávu

DeLonghi KG 89

DeLonghi KG 89 recenzie a test

Elektrický mlynček na kávu DeLonghi KG 89 namelie čerstvú kávu pomocou dvoch oceľových kameňov, káva sa vďaka tomu príliš nezahreje a neprepáli. Množstvo namletej kávy je možné nastaviť podľa počtu šálok, s kapacitou nádobky na 120 gramov zrniek ju pripraví až pre 12. Nádobka na mletú kávu možno jednoducho vybrať aj vďaka protišmykovým nožičkám mlynčeku, samotný mlynček je potom vyrobený z plastu s nerezovými časťami. Príkon elektrického mlynčeka je 110 W a výhodou je možnosť zmotania napájacieho kábla do konštrukcie prístroja. Samozrejmosťou je možnosť nastavenia hrubosti mletia – u tohto modelu je k dispozícii 16 stupňov.

+ Cena/výkon, možnosť zmotania káblu do tela mlynčeku, malé rozmery
Kratšej napájací kábel

Sage BCG820

Sage BCG820 recenzie a test

Elektrický kávomlynček Sage BCG820 zaujme technológiou inteligentného dávkovania čím prispôsobuje dávku zŕn aktuálnemu nastavenie. Nerezový kónický mlynček pomalými otáčkami znižuje teplotu mletých zŕn, čím prispieva k zachovaniu ich olejové zložky. Nastavenie hrubosti mletia je v tomto prípade veľmi bohaté, k dispozícii je 60 úrovní nastavenia od espressa po french press. Zásobník na kávové zrnká má kapacitu 450 g a mlynček je vybavený ako dózou, tak dvoma nadstavcami na páku. Poteší podsvietený LCD display, farebne podsvietené tlačidlá, priestor pre uloženie prívodného kábla, alebo tepelná poistka proti prehriatiu motora.

+ Podsvietený LCD displej, tepelná poistka proti prehriatiu, veľký zásobník, 2 nástavce na páku
Vyššia hmotnosť a rozmery

Klarstein Triest TK3G

Klarstein Triest TK3G recenzie a test

Elektrický mlynček na kávu Klarstein Triest TK3G je vybavený kužeľovitým mlecím telesom poháňaný motorom s výkonom 150 W. Hrubosť mletia je nastaviteľná v 15 stupňoch a zároveň je možné nastaviť množstvo kávy v 6 úrovniach. Zásobník kávových zŕn s automatickým uzáverom má kapacitu 300 gramov a účinne zachováva arómu. Telo mlynčeka je vyrobené z nerezovej ocele s čiernymi plastovými prvkami, čo dodáva na elegancii zariadení. Kafemlýnek je tichý a čistenie je jednoduché vďaka čiastočne rozložitelnému telesu a dodanému čistiacemu štetci. Výhodou je tiež 1,2 m dlhý napájací kábel, čo nebýva štandardom.

+ Jemné mletie, nízka hlučnosť pod 70 dB, jednoduché ovládanie aj čistenie
Nemá adaptér na filtračnou páku

Bosch TSM6A013B

Bosch TSM6A013B recenzie a test

Kompaktný mlynček na kávu s trieštivým nožmi Bosch TSM6A013B má zásobník na zrnkovú kávu s kapacitou 75 g a nízku hmotnosť 0,6 kg. Trieštivý mlynček je zhotovený z nerezu, ovládanie je veľmi jednoduché a poteší aj nenáročná údržba. Jemnosť mletia možno nastaviť len časovým intervalom mletie, čím dlhšie necháte mlynček mlieť, tým jemnejšie kávy docielite. Kávový mlynček má príkon 180 W, je vybavený bezpečnostným tlačidlom vypnutia a v prevádzke môže byť len s nasadeným vekom. Na základe ohlasov a skúseností spotrebiteľov je pomer cena/výkon veľmi dobrý.

+ Nízka cena, jednoduché ovládanie, malé rozmery
Kratšej sieťový kábel

Sencor SCG 3050SS

Sencor SCG 3050SS recenzie a test

Trieštivý mlynček Sencor SCG 3050SS zvládne zomlieť nielen kávu, ale aj orechy, byliny, či iné korenie. Zásobník s objemom 50 g pripravia pomocou nerezového trieštivého noža až 10 šálok kávy, čo je na takto malý mlynček výborná hodnota. Tvar mlynčeka je kužeľovitý, plášť má vyrobený z nerezovej ocele a je vybavený protišmykovými nožičkami. Ovláda sa pomocou tlačidla a má bezpečnostnú poistku proti spusteniu mlynčeka bez uzáveru. Mlynček na kávu je veľmi kompaktnej, váži iba 800 g a jeho príkon je 150 W. Podľa hodnotenia spotrebiteľov je tiež tichý, aj keď tabuľková hodnota hlučnosti dosahuje 82 dB.

+ Tichý, kompaktný mlynček, nízka cena, vhodný aj na mletie orechov, byliniek, korenia
Horšie sa čistí

Tescoma HANDY

Tescoma HANDY recenzie a test

Ručný mlynček na kávu Tescoma HANDY má keramické kamene, ktoré majú možnosť nastavenia ľubovoľnej hrubosti mletia. Vďaka tomu si vychutnáte ako perfektné espresso, tak i tureckú kávu. Kafemlýnek je vyrobený z odolného plastu a kovu a mletia je veľmi plynulé bez nutnosti použitia sily. Odnímateľná nádobka má kapacitu namletej kávy pre 1 až 4 šálky a celkové spracovanie je na príkladné úrovni. Zásobník na zrnkovú kávu má praktické otočné viečko a tiež protišmykovú úpravu, ktorá je pri mletí kávy veľmi praktická. Tento mlynček na kávu sa tiež pýšia ocenením German Design Award, je teda nielen skvele funkčný, ale takisto aj štýlový do každej kuchyne.

+ Nastaviteľná hrubosť mletia, ukazovateľ porcií
Nedohledatelná kapacita násypky

Hario Skerton

Hario Skerton recenzie a test

Ručný mlynček na kávu s keramickými kameňmi Hario Skerton je vyrobený z hrubého skla a spodná časť je pokrytá silikónom proti sklzu. Výhodou je možnosť nastavenia hrubosti mletia aretačnou maticou u vrchnej časti mlynčeku, ktoré funguje dobre. K nádobke na mletú kávu dodáva výrobca viečko, vďaka ktorému je možné namletú kávu uchovávať pre neskoršie použitie. Páčka na mletie kávy je dostatočne dlhá, čo uľahčuje mletie bez použitia väčšej sily. Nádobka pre namletú kávu má objem 100 gramov a výrobca odporúča tento mlynček na mletie kávy do moka kanvičky, alebo na prípravu espressa. Japonské mlynčeky na kávu Hario sú typické nielen dokonalým spracovaním, ale aj ľahko vyššou cenou.

+ Jednoduché nastavenie a čistenie, veľmi kvalitné spracovanie, dlhá kľučka pre ľahšie mletie
Vyššia cena

Lodos Temp

Lodos Temp recenzie a test

Tradičnej mlynček na kávu s kameňmi Lodos Temp je ľahko prenosný a vyrobený je z kvalitného plastu. Mlecie kamene sú z ocele, možno u nich ľahko nastaviť hrubosť mletia a majú predĺženú záruku 10 rokov. Namletá káva je vhodná do moka kanvičky, ale aj na prípravu tureckej kávy. Mlynček nedokáže pripraviť tú najjemnejšiu kávu, a to hlavne kvôli kratšej kľučke. Kapacita nádobky na zrnkovú kávu je 55 g a násypka na mletú kávu pojme 25 gramov. Vďaka plastovému prevedenie, nízkej hmotnosti aj rozmerom je vhodný na cestovanie, alebo na príležitostné mletie kávy.

+ Nízka cena, ľahko prenosný, takmer nezničiteľná konštrukcia
Menšej zásobník mletej kávyMenšej zásobník mletej kávy

Ako vybrať mlynček na kávu

Pri výbere kvalitného mlynčeka na kávu sa musíte najprv rozhodnúť, aký typ mlynčeka preferujete, či ručný mlynček na kávu alebo elektrický. Každý z nich má svoje výhody aj nevýhody. Vždy je však dobré sa zamerať na mlecí mechanizmus mlynčeka, možnosť nastavenia hrubosti mletia a kapacitu nádobiek na kávové zrná a namletú kávu.

Ručný mlynček na kávu

Ručný mlynček na kávu je ľahký, prenosný a jedná sa o tradičný spôsob spracovania zrnkovej kávy. Ako už vypovedá z názvu, ovláda sa pomocou vlastných síl, nie pomocou elektrickej energie. Funguje na princípe točenie kľučky, ktorá je umiestnená hore alebo z boku mlynčeka a zrnká sa pomocou mlecieho mechanizmu pomaly melú. Celý proces máte vo svojich rukách a nehrozí tak prepálenia kávy.

Ručný mlynček na kávu je vhodný skôr pre menšie množstvo kávy, pri väčšom množstve je proces mletia zdĺhavý a fyzicky náročnejšie. Aj u ručného mlynčeku možno väčšinou nastaviť hrubosť mletia, však spravidla len obmedzene. Ručnej kávomlynček má nižšiu obstarávaciu cenu a mletie kávy týmto spôsobom sa často stáva príjemným rituálom vo chvíľach pokoja a pohody.

Elektrický mlynček na kávu

Elektrický mlynček na kávu je vhodný pre časté mletie a veľké množstvo pripravovanej kávy. Jeho obsluha je nenáročná a veľmi pohodlná. Stačí len nasypať zrnkovú kávu do objemnej nádobky, nastaviť hrubosť mletia kávy, počet šálok a tlačidlom spustiť. Behom chvíle je káva perfektne zomletá. Nevýhodou môže byť prepálenie kávy z dôvodu zahrievania pri mletí, záleží však na mlecím mechanizmu a kvalite prístroja.

Elektrický mlynček na kávu s trieštivým nožmi môžete využiť aj na mletie bylín, orechov či korenie, počítajte ale s tým, že jeho obstarávacia cena je spravidla vyššia ako u ručného mlynčeku na kávu. Pri výbere elektrického mlynčeka je dobré zamerať sa aj na príkon, čím vyššia príkon mlynček má, tým vyššia je aj jeho výkon. Bežne by sa mal pohybovať do 200 W.

Mlecie mechanizmus

Jedným z najdôležitejších parametrov pri výbere mlynčeka na kávu je jeho mlecí mechanizmus. Na trhu sú dva základné typy, ktoré majú odlišný spôsob mletia, a to mlynčeky na kávu s mlecími kameňmi a mlynčeky na kávu s trieštivými nožmi.

Mlynček na kávu s mlecími kameňmi

Mlynček s kameňmi ponúka veľmi kvalitnú technológiu pre mletie kávy. Má výbornú možnosť nastavenia hrubosti mletia, ktorá je pomalá, a vďaka tomu sa zo zŕn uvoľňuje kávový olej. Zrná sa počas procesu rozdrví rovnomerne a uchová sa tak ich chuť i aróma. Mlynček na kávu s kameňmi je drahší ako trieštivý mlynček, lebo má zložitejšie a premyslenejšie konštrukčné spracovanie.

Existujú dva typy kameňov, a to keramické alebo oceľové. Keramický mlynček na kávu na rozdiel od modelov s oceľovými mlecími kameňmi lepšie odvádza teplo, väčšinou však majú keramické kamene mlynčeky ručné, zatiaľ čo oceľové mlecie kamene sú typické pre mlynčeky elektrické. Ďalej sa rozlišuje tiež tvar mlecích kameňov.

Ploché mlecie kamene

Jedná sa o dva vrúbkované disky, ktoré do seba zapadajú a pri pohybe sa zrnká kávy vytláčajú z priestoru medzi diskami s tým, že posledná zrnká kávy medzi diskami zostanú. Môže sa teda stať, že pri ďalšom mletí najprv vypadne namletá káva z predchádzajúceho mletia. Ich údržba je náročnejšia a opotrebenie kameňov nastane cca po 350 kg namletej kávy.

Kónické mlecie kamene

Tento typ kameňov má tvar vrúbkovaného kužeľa a namletá káva postupne prepadáva – zvyšky kávy medzi nimi teda nezostávajú. Ich opotrebenie nastáva až po cca 750 kg kávy a obstarávacia cena mlynčeku s kónickými kameňmi je vyššia.

Mlynček na kávu s trieštivými nožmi

Mlynček na kávu s trieštivým nožmi najprv kávu rozseká na väčšie kúsky a čím dlhšie nože sekajú, tým jemnejšia mletá káva bude. Pri niektorých modeloch môžeme nájsť dokonca časovač. Vysokou rýchlosťou sa môžu trieštivé nože ľahko zahriať a káva sa potom môže pri mletí spáliť. Tiež dochádza k nerovnomernému drvenie kávových zŕn.

Trieštivý mlynček je k dostaniu výlučne v elektrickej podobe, má dlhú životnosť, ľahko sa čistí a jeho obstarávacia cena nie je vysoká. Okrem mletia kávy môže byť využitý aj na mletie orechov, byliniek, alebo korenie. Ak by ste mleli aj iné suroviny než len kávu, majte na pamäti miešanie vôní, ktorých sa z útrob mlynčeka nemusíte ľahko zbaviť.

Hrubosť mletia kávy

To, ako moc a akým spôsobom je káva zomletá, ovplyvňuje jej výslednú chuť a arómu. Nastavenie hrubosti mletia je teda dôležitým parametrom. Väčšina mlynčekov má až niekoľko stupňov nastavenia, vrátane tých ručných. Pri elektrických mlynčekov stačí len na displeji, či pootočením gombíka, nastaviť rozsah mletia a pri ručných mlynčekov sa nastavuje hrubosť manuálne pomocou skrutky alebo iného uťahovacieho mechanizmu. Bežne sa pohybuje nastavenia v rozmedzí 1-24 stupňoch. Môžete sa však stretnúť aj s modelmi, ktoré majú desiatky stupňov mletia.

Hrubosť mletia kávy sa tiež odvíja od jej prípravy. Iná hrubosť je pri použití v kávovare, iná pri použití v moka kanvičke alebo french presse. Všeobecne sa veľmi hrubé mletie používa pri príprave kávy vo french presse, stredné mletie u moka kanvičky a jemné mletie u espressa (zdroj: cerstvakava.cz).

Vzhľad a materiál

Aj vzhľad môže hrať pri výbere roli, najmä potom ak chcete mať mlynček vystavený na kuchynskej linke. Elektrický mlynček je väčšinou vyrobený z nerezovej ocele, čiernych plastov s priehľadnými dózami a tvarom pripomína často stolný mixér. Pri ručnom mlynčeku sa môžete stretnúť s rôznymi variantmi. Vždy je vybavený páčkou, ktorá sa nachádza na vrchu alebo z boku mlynčeka. Materiál ručného mlynčeka môže byť plastový, sklenený alebo aj drevený s kovovými doplnkami.

Na trhu možno nájsť aj retro mlynček na kávu, ktorý môže byť zaujímavou funkčnou dekoráciou vašej kuchyne. Dajte si však pri kúpe retro mlynčeka pozor na to, aby sa jednalo o naozaj funkčný produkt, nie o obyčajnú dekoráciu.

Kapacita nádob

Kapacita nádob sa odvíja od veľkosti mlynčeka. Elektrický mlynček na kávu má podstatne väčšiu kapacitu ako mlynček ručný. Premyslite teda, pre koľko osôb plánujete bežne kávu pripravovať, s rastúcou kapacitou sú samozrejme aj väčšie rozmery a hmotnosť.

Udáva sa, že na jednu šálku kávy je potrebné cca 8 g mletej kávy, záleží ale samozrejme od typu pripravovaného nápoja. Ručný mlynček na kávu má nádobky na zrnkovú aj mletú kávu malé, väčšinou cca pre 2 až 4 šálky kávy. Elektrický mlynček je vybavený zásobníkom na zrnkovú kávu cca od 50 g do 400 g a úmerne tomu je veľká aj nádoba na mletú kávu. Výhodou je, ak je možné namletú kávu v nádobke uzavrieť viečkom a uskladniť.

Niektoré profesionálne modely majú dokonca možnosť namlieť kávu priamo do páky kávovaru. V tomto prípade teda nedochádza k žiadnemu skladovanie kávy v zásobníku, ale namletá káva sa ihneď spracováva v pákovom kávovaru.

Údržba a príslušenstvo

Ako každý spotrebič, tak i kávomlynček by sa mal udržiavať a čistiť. Kávové zrná počas mletia uvoľňujú oleje a prachové častice, ktoré sa v mechanizme usadzujú, môžu plesnivieť a ovplyvniť tak chuť ďalšie mletej kávy.

Mlynček na kávu by sa mal čistiť ideálne po každom použití. Mlynček na kávu s trieštivým nožmi má údržbu ľahšiu ako mlynček na kávu s kameňmi, určité modely však majú možnosť kamene ľahko a rýchlo vybrať. Niektoré značky ponúkajú aj náhradné mlecie kamene či niekoľkoročnú záruku v prípade ich otupení.

Na čistenie sa používajú najčastejšie kefky a štetce, ktorými vyčistíte kávový prach a niektoré modely ich majú v rámci svojho príslušenstva. Môžete tiež použiť čistiace granule, ktoré kamene vyčistia ešte o niečo dôkladnejšie.

Otázky pri výbere mlynčeka na kávu

Ručný alebo elektrický mlynček na kávu?

Ručný mlynček na kávu je kompaktný, prenosný a nepotrebuje pripojenie k elektrickej energii. Je vhodný pre mletie malého množstva zrnkovej kávy. Elektrický mlynček na kávu je vhodný na prípravu veľkého množstva kávy a jeho používanie je jednoduché. Ak beriete prípravu kávy ako rituál, potom je vhodný ručný mlynček, prípadne potom retro mlynček na kávu. Keď vyžadujete precízne namletá kávové zrná, preferujte elektrický mlynček.

Čím sa odlišuje profesionálny mlynček na kávu?

Profesionálny mlynček na kávu má niekoľko možností nastavenia jemnosti mletia a zároveň aj dávkovanie podľa počtu šálok. Ich jasným špecifikom je tiež dávkovanie priamo do páky pre kávovar. Profesionálne elektrické mlynčeky sú vybavené displejom a väčšinou majú veľkú kapacitu. Bývajú vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré mlynčeky predurčujú k dlhej životnosti.

Je lepšie mlynček na kávu s keramickými kameňmi alebo kovovými?

Mlynček na kávu s keramickými kameňmi lepšie odvádza teplo a nehrozí tak spálenie kávových zŕn. Oceľové kamene sa môžu počas mletia zahriať a pripraviť tak kávu o niektoré jej oleja, čím sa zníži jej kvalita. Všeobecne však nepanuje na tomto tvrdení zhoda. Oceľové kamene namelú kávové zrná rovnomernejšie, zatiaľ čo keramické kamene vydržia dlhšie ostré. Samotná ostrosť je však u oceľových kameňov vyššia, než u keramických (zdroj: barist.cz).

Ako sa líši elektrický mlynček na kávu s mlecími kameňmi a trieštivý mlynček?

Mlynček s kameňmi umožňuje nastavenie hrubosti mletia a zrná melie rovnomerne. Kávu melie i veľmi najemno, lepšie odvádza teplo a káva sa tak väčšinou nespáli, čo nemusí platiť u trieštivého mlynčeku, ktorý jemné kávy dosiahne iba dlhšou dobou mletia, kedy sa už nože môžu veľmi zahriať. Trieštivý mlynček je do istej miery univerzálnejšie, pretože pomelie aj orechy, korenie a bylinky. Ak však chcete kvalitne namletú kávu, riešením je rozhodne mlynček s kameňmi.

Aké sú najlepšie značky mlynčekov na kávu?

Najlepšími elektrickými mlynčeky na kávu sú modely značiek DeLonghi, Sage, Krups, alebo Klarstein. Dominujúci značkou u trieštivých mlynčekov na kávu je potom značka Bosch a pri ručných dominuje prvotriedna japonská značka Hario, značka Porlex a tradičný výrobca ručných mlynčekov Lodos. Chybu neurobíte ani s mlynčeky Tescoma a zaujímavou dostupnou možností môže byť mlynček na kávu Silvercrest, ktorý zakúpite v predajniach Lidl.

Aká je cena elektrických a ručných mlynčekov na kávu?

Cena elektrických mlynčekov na kávu je spravidla vyššia ako cena ručných. Ručný mlynček sa pohybuje cca od 10 € do 40 €. Elektrický mlynček na kávu je k dostaniu cca od 13 € do 200 €, avšak profesionálny mlynček môže byť až niekoľkonásobne drahší. U ceny samozrejme záleží na mlecím mechanizmu, trieštivé elektrické mlynčeky môžu byť výrazne lacnejšie ako mlynčeky s mlecími kameňmi.