Vyberáme najlepší masku na vlasy

TOP 3 masky na vlasy

Gestil Wonder

Garnier Fructis Banana Hair Food

Kallos KJMN

Najúčinnejšia maska na vlasy, ktorá vďaka výťažkom z bambusu účinne zjemňuje a regeneruje aj silne poškodené vlasy, ktoré boli vystavené chemickému zásahu.Hydratačná maska na suché vlasy, pomáhajúci spevniť ich štruktúru a predísť tak lámanie.Keratínová maska na vlasy, ktorá vďaka mliečnym kyselinám hydratuje a regeneruje vlasy od korienkov až ku končekom.

Orientačná Cena
7,70 €

Orientačná Cena
5,90 €

Orientačná Cena
2,20 €

Každá žena si zakladá na svoje image. K tej nepochybne patrí perfektne upravené vlasy, však časté úpravy vlasom škodí. Ak opakovane používate farby na vlasy, alebo si ich tepelne upravujete, je veľká pravdepodobnosť, že sú suché, lámu sa a sú bez života. V takýchto prípadoch je nutné začať používať oleje alebo masky, ktoré poškodené alebo zničené vlasy podporí. Medzi tie najúčinnejšie patrí regeneračné a hydratačné masky na vlasy. V súčasnosti existuje celý rad kozmetických prípravkov, ktorými o ne môžete starať. Aby bol efekt čo najväčší, je nutné vybrať správnu starostlivosť podľa typov vlasov. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie masky na vlasy pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie masky na vlasy (Test 2024)

VzhľadModelUrčenieZloženieÚčinokObjemDostupnosť
Kérastase Blond Absolu Cicaflash recenzie a testKérastase Blond Absolu CicaflashZosvetlené, melírované vlasyKyselina hyalurónová, plesnivec alpskýOchrana farby, výživa a regenerácia250 ml
Gestil Wonder recenzie a testGestil WonderPoškodené vlasyVýťažok z bambusuZjemňuje a regeneruje300 a 500 ml
L’Oréal Professionnel Serie Expert Inforcer recenzie a testL’Oréal Professionnel Serie Expert InforcerLámavé vlasy a rozštiepené končekyVitamín B6, biotínZabraňuje štiepeniu a vypadávanie250 ml
Olaplex N°3 Hair Perfector recenzie a testOlaplex N°3 Hair PerfectorFarbené vlasyBez silikónov a minerálnych olejovZnižuje poškodenie vlasov po farbení100 ml
Garnier Fructis Banana Hair Food recenzie a testGarnier Fructis Banana Hair FoodSuché vlasyBez silikónovHydratácia, výživa a regenerácia390 ml
Kallos KJMN recenzie a testKallos KJMNPoškodené vlasyKeratín, mliečne proteínyRegeneruje, hydratuje, vyživuje1000 ml
Revalid Nutri-Repair Treatment recenzie a testRevalid Nutri-Repair TreatmentPoškodené vlasyExtrakt z ovsa, pšeničné proteíny, pantenolDodáva pružnosť, lesk, jemnosť150 ml
Revlon Professional Uniq One All In One recenzie a testRevlon Professional Uniq One All In OneVšetky typy-Výživa, regenerácia, ochrana150 ml
Kérastase Résistance Masque Thérapiste recenzie a testKérastase Résistance Masque ThérapistePoškodené vlasy, namáhané vlasyGluko-peptid, aminokyseliny, pšeničné bielkovinyRegenerácia200 ml
Maria Nila Colour Refresh Pearl Silver recenzie a testMaria Nila Colour Refresh Pearl SilverVšetky typyArganový olej, vegánskeVýživa, regenerácia100 a 300 ml
Wella Professionals Fusion recenzie a testWella Professionals FusionPoškodené vlasy-Regeneruje, posilňuje150 a 500 ml

Zobraziť celú ponuku

TIP:

Recenzie masiek na vlasy

Kérastase Blond Absolu Cicaflash

Kérastase Blond Absolu Cicaflash recenzie a test

Kérastase Blond Absolu Cicaflash je hydratačná maska pre zosvetlené a melírované vlasy. Vzhľadom na to že pri melírovanie vlasy dostanú obrovský zásah peroxidom vodíka, je potrebné o ne aj starať zvláštnym spôsobom. Táto maska sa skladá z kyseliny hyalurónovej a plesnivca alpského. Vďaka tomu sú už poškodené vlasy opätovne zvnútra vyplnené a chránené pred ďalším poškodzovaním. Zároveň sú vlasové vlákna zjemnená a hydratovaná, najmä preto nedochádza k ďalšiemu vysušovaniu a štiepeniu. Pri pravidelnom používaní budú vlasy vyzerať podstatne zdravšie.

Gestil Wonder

Gestil Wonder recenzie a test

Ďalšej revitalizačný zábal je Gestil Wonder. Maska je určená pre farbené a zničené vlasy, ktoré potrebujú dodať vitamíny a zdravý vzhľad. Predovšetkým vďaka výťažkom z bambusu je schopný zjemniť a regenerovať aj silne poškodená vlasové vlákna, ktorá bola poškodená chemickým zásahom (farební, trvalá atp.) Alebo silnými tepelnými úpravami. Užívateľky hodnotili kladne výsledky aj to, že je krém vyrábaný vo variante 300 a 500 ml, mohli si teda zvoliť tú variantu, ktorá im aktuálne vyhovovala.

L’Oréal Professionnel Serie Expert Inforcer

L’Oréal Professionnel Serie Expert Inforcer recenzie a test

L’Oréal Professionnel Serie Expert Inforcer je posilňujúci maska na vlasy s objemom 250 ml a pomáha pri regenerácii vlasových vlákien i korienkov. Vypĺňa a posilňuje vlasové vlákna, čím zamedzuje ich lámaniu. Ďalej zabraňuje vypadávaniu vlasov a chráni pred prípadným ďalším poškodením. Po aplikácii si používateľky chválili na dotyk príjemné a zdravo vyzerajúce vlasy.

Olaplex N°3 Hair Perfector

Olaplex N°3 Hair Perfector recenzie a test

Pokiaľ máte farbené vlasy, určite by vám doma nemala chýbať revitalizačná maska Olaplex N°3 Hair Perfector, ktorá je priamo určená pre chemicky ošetrované (farbené) vlasy. Úlohou tejto masky je nielen ochrana pred toxickými vplyvmi použitých farieb a náprava štruktúry vlasového vlákna, ale aj dlhodobé udržanie odtieňa nanesenej farby. Tento zábal je k dostaniu v 100 ml veľkej fľaši a je určený predovšetkým pre domáce použitie.

Garnier Fructis Banana Hair Food

Garnier Fructis Banana Hair Food recenzie a test

Ak ste majiteľkou suchých vlasov bez života, iste sa vám bude hodiť hydratačná a vyživujúca maska Garnier Fructis Banana Hair Food, ktorá je zameraná priamo na suché vlasy. Zároveň má za úlohu vlasy nielen hydratovať, ale spevňuje aj ich vnútornú štruktúru tak, aby nedochádzalo k lámaniu. Plusový bod balzam od užívateliek dostal aj za krásnu vôňu i a veľké balenie 390 ml.

Kallos KJMN

Kallos KJMN recenzie a test

Prírodná maska na vlasy s keratínom Kallos KJMN patrí medzi najobľúbenejšie produkty v kategórii. Tiež sa predáva v nezvyčajne veľkom balení s objemom 1 000 ml. Užívateľky, ktoré výrobok testovali, si pochvaľovali predovšetkým pomer ceny, množstva a efektu. Keratín, ktorý výrobok obsahuje, zaistí vyživenie, regeneráciu a ochranu vlasov od korienkov až po končeky. Mliečne proteíny sa potom postarajú o hydratáciu a výsledný lesk.

Revalid Nutri-Repair Treatment

Revalid Nutri-Repair Treatment recenzie a test

Revalid Nutri-Repair Treatment je maskou, ktorá sa špecializuje na posilnenie a regeneráciu vlasov od korienkov až ku končekom. Zároveň vlasové vlákno vypĺňa, vďaka čomu budú vlasy vyzerať zdravo a na pohľad jemné a lesklé. Ďalej znižuje napätie a lámavosť, čo ocenia ženy, ktorým vlasy často elektrizujú a odstávajú. Užívateľky tiež v recenziách uviedli, že výrobok má okamžitý účinok a vďaka nemu sú vlasy na pohľad hustejšie a zdravšie.

Revlon Professional Uniq One All In One

Revlon Professional Uniq One All In One recenzie a test

Ochranný sprej na vlasy Revlon Professional Uniq One All In One, ktorý je uzavretý v 150 ml veľkej fľaši a je určený pre všetkých, ktorí svoje vlasy radi vystavujú tepelným úpravám, ako je napríklad fénovanie, kulmovanie alebo žehlenie. Zároveň pomáha pri rozčesávanie a celkovej úprave vlasov. Pri pravidelnom používaní navyše dodáva vlasom lesk a zaceľuje končeky. Vlasy tak vyzerajú zdravo a plné života. Plusové body sprej dostáva aj za krásnu vôňu po vanilke a kokosu.

Kérastase Résistance Masque Thérapiste

Kérastase Résistance Masque Thérapiste recenzie a test

Ďalšie regeneračná maska pre veľmi poškodené vlasy je Kérastase Résistance Masque Thérapiste. Jej hlavnou úlohou je vyhľadávať vo vlasových vláknach slabá a oslabené miesta a následne ich zaceľovať. K tomu je v zložení určený extrakt z Myrothamnus Flabellifolia, ktorý dopĺňajú napríklad pšeničnej bielkoviny. Zároveň zvyšuje odolnosť vlasov, podporuje zdravý vzhľad a lesk vlasov. Celé balenie má objem 200 ml.

Maria Nila Colour Refresh Pearl Silver

Maria Nila Colour Refresh Pearl Silver recenzie a test

Maria Nila Colour Refresh Pearl Silver je vyživujúce maska na vlasy bez permanentných pigmentov, vďaka ktorej si môžete dopriať naozaj blond vlasy. Fialové pigmenty neutralizujú žlté a zlatisté odtiene vo vlasoch, vďaka čomu si môžete splniť svoj sen naozaj blond vlasov. Odtieň si volíte sami podľa množstva naneseného balzamu. Zároveň sa prípravok ľahko vymýva, nemusíte sa tak báť trvalého efektu. Maska obsahuje arganový olej, ktorý zjemňuje vlasy a celé zloženie je 100% vegánske.

Wella Professionals Fusion

Wella Professionals Fusion recenzie a test

Obnovujúci maska na poškodené vlasy Wella Professionals Fusion je k dostaniu je v dvoch variantoch. Prvý z nich má objem 150 ml a druhá 500 ml. Môžete si teda vybrať množstvo, ktoré vám bude vyhovovať. Balzam vyživuje vlasy po celej jej dĺžke, plusové body dostáva tiež za peknú a príjemnú vôňu.

Ako vybrať masku na vlasy

Každá žena túži mať krásne a zdravé vlasy. Jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré môžu ovplyvniť vzhľad vlasov, je vlasová kozmetika. Väčšina žien používa kvalitné šampóny, ale mnoho z nich zabúda na to najdôležitejšie – masky a zábaly. Správne zvolená maska dodá vlasom chýbajúce vitamíny, dodá lesk a urobí je nadýchanejšiu a silnejší.

Pravdepodobne najlepší účinok dosiahnete vďaka prírodným maskám na vlasy. Jedna z najčastejšie používaných surovín do týchto masiek avokádo alebo kokosový olej. Avokádová maska na vlasy nielen že hydratuje vlasy a stimuluje pokožku hlavy, ale zároveň vlasy aj posilňuje a zabraňuje zbytočnému vypadávaniu.

Čo ovplyvňuje zdravie vlasov?

Ak túžite po krásnych hustých a dlhých vlasoch, je v prvom rade nutné udržiavať sa v dobrej kondícii. V mnohých prípadoch je zhoršený stav vlasov prvotným signálom toho, že s vašim telom nie je niečo v poriadku a v zásade je jedno, či sa jedná o nejaký vážnejší problém, alebo len o nedostatok vitamínov. Skrátka všetko sa na vlasoch prejaví.

Ak chcete, aby boli vaše vlasy zdravé, vždy je nutné dodržiavať vyváženú stravu, vyhýbať sa nezdravým potravinám a toxínom. Vitamíny, ktoré vám v tejto problematike môžu pomôcť, sú A, B, C, D, E a H. Ďalej by ste vždy mali mať dostatočný prísun bielkovín, železa, zinku, síry a jódu. Zabudnúť by ste určite nemali ani na pravidelný pitný režim. Avšak na stav vlasov môže mať vplyv aj psychika. Vždy preto dbajte na to, aby ste sa zbytočne nevystavovali stresu, hádkam alebo nepríjemným situáciám.

Okrem dobrej fyzickej a psychickej kondície by ste mali venovať pozornosť aj samotnej starostlivosť o vlasy. Ak si vlasy budete často a nešetrne umývať, hrubo je česať, nadmerne tepelne upravovať alebo chodiť spať s mokrými vlasmi, nikdy vytúženého výsledku nedosiahnete. Vždy majte na pamäti, že je potrebné kombinovať správnu psychickú i fyzickú kondíciu a šetrné zaobchádzanie s vlasmi pri česaní alebo umývaní. Vyhnúť by ste sa tiež mali utáhlým účesom a gumičkám, ktoré vytrhávajú vlasové korienky. Túto základnú starostlivosť je nutné doplniť o správnej zvolenú a kvalitnú kozmetiku.

Maska podľa typu vlasov

Ako už bolo spomenuté, správne zvolená vlasová kozmetika je jeden z najvýznamnejších faktorov, vďaka ktorému môžete ovplyvniť stav vlasov. Avšak v prvom rade vždy musíte vedieť, aký typ vlasov máte a aký výsledok by ste chceli docieliť. Iné masky sa totiž používajú na riedke, mastné vlasy, ktoré potrebujú podporiť rast a zväčšiť objem ako na tie, ktoré sú od prírody kučeravé, suché a rozštiepené. Ak si s klasifikovaním vašich vlasov neviete rady, iste vám rád pomôže váš kaderník.

V zásade môžete mať iba dva typy vlasov – suché a mastné. Suché vlasy sa vyznačujú štiepením sa končekov a lámavosťou. Veľmi často sú bez lesku a bez života. Tento stav zabraňuje ďalšiemu rastu. Ak sa tento problém dlhodobo nerieši, môže dochádzať aj k vypadávaniu vlasových korienkov. Masky na suché vlasy majú veľmi často vaječný základ. Takýto jednoduchý zábal si môžete ľahko urobiť aj sami doma.

S mastnými vlasmi je to presne naopak, pretože sa vyznačujú až prílišnou lesklosť a zplihlosti. Na vine sú mazové žľazy na pokožke hlavy, ktoré je potrebné trochu uzavrieť, aby neprodukovali toľko mazu. Tento problém je možné vyriešiť vďaka maskám na mastné vlasy. Pomôcť vám môže aj obyčajný citrón (respektíve šťava z neho). Musíte si dať ale pozor, aby bola citrónová šťava dostatočne zriedená s vodou, inak by mohlo dôjsť ku znateľnému zosvetlenie.

Domáca maska na vlasy

Okrem vaječného alebo citrónového zábalu, o ktorom sme si už hovorili, existuje celý rad rôznych spôsobov, ako si vyživujúce masky na vlasy vyrobiť doma svojpomocne. Domáce masky na vlasy majú tú výhodu, že s istotou viete, aké je ich zloženie a čo od nich očakávať. Môžete si byť istí ako vegan zložením, tak alergény, ktoré sú použité, určite vás teda neprekvapí žiadna nečakaná alergická reakcia.

Jednou z najobľúbenejších je horčičná maska na vlasy. Vyrobíte ju behom chvíľky z niekoľkých málo surovín a vlasy sa vďaka nej dočkajú mnohých vitamínov a lesku. Zároveň zabraňuje vypadávaniu a podporuje rast nových, zdravých vlasov.

Sami, z pohodlia domova si tiež môžete urobiť masku na vlasy z kokosového oleja, ktorá pôsobí antibakteriálne. Chráni tak pokožku hlavy pred infekciami a lupiny. Zároveň by mali byť vlasy silnejšie a znateľne lesklejšie.

Z olejov sa nemusíte báť pre zábal použiť olivový, ricínový, rozmarínový, arganový, hroznový alebo konopný. Zároveň sa všetky dajú kombinovať aj s ďalšími surovinami, môžete si tak vyrobiť prírodnú masku na vlasy presne podľa vašich požiadaviek.

Ďalšou obľúbenou maskou na poškodené vlasy je obyčajné pivo. Dodáva lesk a uzdravuje už poškodené vlasy. Aby bol efekt znateľný, malo by pivo mať izbovú teplotu. Ak si prajte výsledok ešte znásobiť, môžete pivo zmiešať s vajcom (žĺtok pre suché, bielok pre mastné vlasy) a niektorým zo základových olejov.

Ak máte naozaj zničené vlasy, prírodné prípravky vám už pravdepodobne nepomôžu. Budete musieť pravdepodobne prikročiť ku keratínové maske na vlasy, ktorá má tú moc a zachráni aj vlasy v naozaj zlom stave, čo by čisto prírodnou cestou bolo nemožné.

Otázky pri výbere masky na vlasy

Akú masku na suché vlasy?

Suché vlasy vyzerajú nepekne a majú sklony sa lámať, okrem ďalšie vlasovej kozmetiky na suché vlasy je vhodné k starostlivosti zaradiť aj hydratačnú masku na vlasy, ktorá vlasy vyživí a zregeneruje. Hydratáciu a regeneráciu najčastejšie zaisťujú najrôznejšie oleja, aloe vera a ďalšie prírodné extrakty.

Akú masku na mastné vlasy?

Maska na mastné vlasy by nemala vlasy zbytočne zaťažovať a účinným zložením je naopak zbavovať prebytočnej mastnoty. Zloženie týchto masiek máva detoxikačné účinky a čistí vlasovú pokožku, v ich zložení môže byť tea tree oil, aktívne uhlie a účinná je tiež ílová maska na vlasy.

Aká je najlepšia maska na poškodené vlasy?

Maska na zničené vlasy by mala byť bohatá na komplexne prospešné látky a tomuto zloženiu spravidla odpovedá regeneračná maska na vlasy. Môže ísť o masky s prívlastkom intenzívne, alebo obnovujúci, s pestrým zložením účinných látok. Môže obsahovať mnoho vlasom prospešných vitamínov, keratín, oleja, alebo kyselinu hyalurónovú.

Kedy používať nočnú masku na vlasy?

Maska na vlasy cez noc (overnight) je vhodná pre všetky typy vlasov, ktoré potrebujú vyživiť, vrátiť lesk, hebkosť a regeneráciu. Vlasy sa na noc ošetrí maskou, prekryjú špeciálnou čiapkou a ráno sa len opláchnu. Existuje mnoho typov nočných masiek pre rôzne typy vlasov a ich problémy. Sú často veľmi účinné a ich výsledok je intenzívnejšie a dlhšie trvajúce.