Vyberáme najlepší kulmu na vlasy

TOP 3 kulmy na kučery

Rowenta So Curls CF3710F0

Remington Pearl CI95

BaByliss PRO Curling Iron 2269TTE

Šetrná automatická kulma na vlasy s možnosťou nastavenia teploty, ktorá sama navinie prameň vlasov a vytvoria voľnejšie aj pevné vlny.Kónická kulma na vlasy s povrchom z hladkej keramiky. Umožňuje široké nastavenia teplôt a disponuje funkciou „Turbo Boost“ pre rýchle nahriatie do 30 sekúnd.Trojkulma pre krepovanie vlasov s možnosťou voľby z piatich rôznych teplôt s povrchom, ktorý zabraňuje poškodeniu a lámaniu vlasov. Náš víťaz testu porovnania.
+ Keramicko-turmalínový povrch, možnosť voľby dĺžky natáčanie vlasov medzi 6 a 12 sekundami+ Široká variabilita teplôt, zámok nastavenej teploty, rýchle nahriatie do 30 sekúnd, žiaruvzdorné puzdro súčasťou balenia, dlhý kábel+ Turmalínový a titánový povrch, päť stupňov teploty, ochranná rukavice a odkladací stojanček súčasťou balenia
- Nie je možné nastaviť na ktorú stranu sa vlasy majú natáčať- Nie úplne dokonalé prevedenie rukavíc- Bez možnosti nastavenia veľkosti vĺn, vyššia váha kulmy

Orientačná Cena
79,90 €

Orientačná Cena
28,60 €

Orientačná Cena
51,50 €

Kulma je pomocník pre úpravu vlasov, ktorý vytvorí pevné lokne aj voľnejšie vlny a skvele poslúži pri štylizácii slávnostného účesu napríklad na ples alebo inú spoločenskú akciu, ale aj pre každodenné používanie. Automatická kulma uľahčí prácu vďaka samonavíjaciemu mechanizmu, ktorý prameň vlasov automaticky natočí na kulmu. Trojkulmy vlasy nakrepují a vytvorí vlny, ktoré sa líšia od kučier natočených klasickými kulmami, navyše majú v balení často výmenné nástavce, ktoré ovplyvňujú výsledný vzhľad vĺn. Kliešťová kulma je najbežnejší typ, ktorý vytvára súmerné vlny po celej dĺžke vlasov. Kónická kulma je v tvare kužeľa a vďaka zužujúcemu sa zakončenie zanecháva efekt prirodzených vĺn. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie kulmy na vlasy pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie kulmy na vlasy (Test 2024)

VzhľadModelTypTeplotaStupne teplotyDoba nahrievaniaAutomatické vypnutieDĺžka káblaDostupnosť
Rowenta So Curls CF3710F0 recenzie a testRowenta So Curls CF3710F0Automatická170 – 230 °C330 sÁno2,7 m
Remington Pearl CI95 recenzie a testRemington Pearl CI95Kónická130 – 210 °CPlynulá30 sÁno3 m
BaByliss C903PE recenzie a testBaByliss C903PEAutomatická185 – 205 °C230 sÁno-
Philips StyleCare BHB876/00 recenzie a testPhilips StyleCare BHB876/00Automatická170 – 210 °C330 sÁno2 m
BaByliss PRO Curling Iron 2269TTE recenzie a testBaByliss PRO Curling Iron 2269TTETrojkulma140 – 220 °C530 s-2,7 m
Remington Pearl Pro Curl CI9532 recenzie a testRemington Pearl Pro Curl CI9532Kónická130 – 210 °CPlynulá30 sÁno3 m
Rowenta CF4132D0 recenzie a testRowenta CF4132D0Multifunkčná180 °C160 s--
Remington Pro Curl Soft CI6325 recenzie a testRemington Pro Curl Soft CI6325Kliešťová130 - 220 °C1030 sÁno1,8 m
BaByliss PRO MiraCurl 2665E recenzie a testBaByliss PRO MiraCurl 2665EAutomatická190 – 230 °C330 sÁno2,5 m
Remington Styler Dual Curl CI63E1 recenzie a testRemington Styler Dual Curl CI63E1Špirálová160 – 200 °C330 sÁno1,8 m

Zobraziť celú ponuku

Recenzie kuliem na vlasy

Rowenta So Curls CF3710F0

Rowenta So Curls CF3710F0 recenzie a test

Rowenta So Curls CF3710F0 je automatická kulma na vlasy, ktorá sa ľahko používa. Nechýba samonavíjacie systém Instant Curling. Je navrhnutá s ohľadom na šetrnosť voči vlasom, vďaka tomu je neláme a nepoškodzuje. Zároveň predchádza elektrizovanie vlasov, vďaka čomu je výsledný účes hladký a elegantný. Má keramicko-turmalínový povrch, ktorý podporuje lesk vlasov. Disponuje 4 nastaviteľnými časovými intervalmi pre natočenie vlasov v dĺžke 6 až 12 sekúnd a tromi teplotnými stupňami v rozmedzí 170 °C do 230 °C.

+ Keramicko-turmalínový povrch, možnosť voľby dĺžky natáčanie vlasov medzi 6 a 12 sekundami
Nie je možné nastaviť na ktorú stranu sa vlasy majú natáčať

Remington Pearl CI95

Remington Pearl CI95 recenzie a test

Vďaka špeciálnemu hladkému keramickému povrchu vytvára táto kónická kulma dokonalé kučery a zároveň sa ľahko používa. Súčasťou balenia je žiaruvzdorné puzdro, takže loknovaciu kulmu môžete upratať ihneď po použití a nie je potrebné čakať na jej vychladnutie. Remington Pearl CI95 ponúka širokú variabilitu teploty v rozmedzí 130 °C a 210 °C. Má zámok teploty, takže nehrozí nechcené zmena teploty počas úpravy vlasov. Nastavená teplota je zobrazená na digitálnom displeji kulmy. V užívateľskom hodnotenie sa dlhodobo drží medzi najobľúbenejšími kulmami.

+ Široká variabilita teplôt, zámok nastavenej teploty, rýchle nahriatie do 30 sekúnd, žiaruvzdorné puzdro súčasťou balenia, dlhý kábel
Nie úplne dokonalé prevedenie rukavíc

BaByliss C903PE

BaByliss C903PE recenzie a test

BaByliss C903PE je automatická loknovacia kulma s teplotou 185 °C a 205 °C. Je opatrená šetrným keramickým povrchom, vďaka ktorému nedochádza k poškodeniu štruktúry vlasov počas kulmovanie. Má časovač na 12 sekúnd a disponuje samonavíjacím mechanizmom, vďaka tomu je jej použitie intuitívne a veľmi jednoduché a za krátky čas vytvorí efektné vlny.

+ Samonavíjací mechanizmus, jednoduché používanie, keramický povrch
Iba dva teplotné stupne, časovač pevne nastavený na 12 sekúnd

Philips StyleCare Prestige BHB876/00

Philips StyleCare BHB876/00 recenzie a test

Philips StyleCare Prestige BHB876/00 je automatická loknovacia kulma na vlny, ktorá zvládne na jedno navinutie natočiť veľký objem vlasov. Umožňuje nastavenie troch rôznych stupňov teploty v rozmedzí 170 °C do 210 °C a troch rôznych dĺžok natočenia pre rôzne typy vlasov. Táto kulma na vlasy má hladký keramický povrch, ktorý je napustený keratínom, preto je k vlasom maximálne šetrná a nepoškodzuje je.

+ Keramický povrch s keratínom, tri rôzne časovače, dlhý valec pre natočenie väčšieho objemu vlasov, možnosť výberu smeru natáčania
Iba tri stupne teploty, krátky napájací kábel

BaByliss PRO Curling Iron 2269TTE

BaByliss PRO Curling Iron 2269TTE recenzie a test

ByByliss PRE Curling Iron 2269TTE je profesionálna trojkulma na vlasy čiže krepovacie kulma s turmalínovou a titánovou úpravou povrchu, ktorá zabraňuje spáleniu a poškodeniu vlasov počas kulmovanie. Ponúka 4 rôzne stupne teploty v rozmedzí od 140 °C do 220 °C. Turmalínový povrch podporuje lesk vlasov a zamedzuje ich lámaniu alebo popálenie počas procesu úpravy. V najširšom mieste má kulma priemer 32 mm.

+ Turmalínový a titánový povrch, päť stupňov teploty, ochranná rukavice a odkladací stojanček súčasťou balenia
Bez možnosti nastavenia veľkosti vĺn, vyššia váha kulmy

Remington Pearl Pro Curl CI9532

Remington Pearl Pro Curl CI9532 recenzie a test

Remington Pearl Pre Curl CI9532 je kónická kulma na veľké vlny (rozmer kulmy je 32 mm). Ponúka rýchle nahriatie počas 30 sekúnd a umožňuje voľbu akejkoľvek teploty v rozmedzí 130 °C a 210 °C. Zvolená teplota sa zobrazí na displeji a možno ju uzamknúť zámkom, aby nedochádzalo k jej zmene počas kulmovanie vlasov. Povrch je z hladkej keramiky, ktorá dobre vedie teplo a zabraňuje poškodeniu vlasov počas natáčania. Súčasťou balenia je ochranná rukavice proti popáleniu a žiaruvzdorné puzdro, takže je možné kulmu upratať ihneď po použití. Z ohlasov tiež vyplýva, že nie je moc vhodná pre krátke vlasy (skôr pre polodlhé a dlhé vlasy), takže v takom prípade pozrite po inej.

+ Rozsah teplôt a zámok, povrch Pearl Ceramic
Jedna veľkosť kučier bez možnosti nastavenia

Rowenta CF4132D0

Rowenta CF4132D0 recenzie a test

Rowenta CF4132D0 je multifunkčná kulma na vlasy s mnohými nástavcami pre rôzne druhy vlnitých vlasov (rôzne veľkosti kučier – nadstavec 32 a 16 mm, krep účes, žehlička na rovné vlasy). Vďaka povrchovej úprave chráni vlasy pred polámaním, vysušením, popálenín a straty. Vďaka nástavcami poslúži nielen ako kulma, ale aj ako žehlička alebo krepovačka na vlasy. Disponuje inteligentným prepínačom na jednoduchú a bezpečnú výmenu jednotlivých nástavcov. Navyše ide o pomerne lacný model.

+ Výmenné nástavce súčasťou balenia, keramický povrch, taštička na uloženie
Jednotná teplota bez možnosti nastavenia

Remington Pro Curl Soft CI6325

Remington Pro Curl Soft CI6325 recenzie a test

Remington Pre Curl Soft CI6325 je kliešťová kulma pre vytvorenie veľkých vĺn. Povrch je vyrobený z hladkej keramiky s turmalínovou úpravou, ktorá vlasy chráni pred poškodením a polámaním. Kulma má na lokne rozmer 25 milimetrov a súčasťou balenia je žiaruvzdorný stojan, na ktorý je možné kulmu odkladať aj teplú bez rizika poškodenia pracovnej dosky. Disponuje automatickým bezpečnostným vypnutím po 60 minútach.

+ 10 teplotných stupňov, vhodná na dlhšie vlasy, chladný koniec kulmy pre ľahšiu manipuláciu
Krátky napájací kábel

BaByliss PRO Curling Iron MiraCurl 2665E

BaByliss PRO MiraCurl 2665E recenzie a test

Automatická kulma na lokne BaByliss PRO MiralCurl 2665 sa radí medzi drahšie, profesionálnejší modely. Má špeciálnu keramickú úpravu, je jednoduchá na použitie a behom pár sekúnd vytvorí dokonalé kučery, ktoré podľa ohlasov užívateliek majú dlhú výdrž. Ponúka možnosť výberu z troch smerov natočenie vĺn, vďaka tomu možno docieliť požadovaný natočenie na oboch stranách hlavy. Kulma je ošetrená kontrolou zahrievanie prameňov, preto nehrozí popálenie vlasov vplyvom prílišného tepla. Ďalej umožňuje nastaviť tri rôzne teploty podľa druhu vlasov.

+ Kontrola zahrievanie, tri smery natočenia prameňov
Vyššia cena

Remington Styler Dual Curl CI63E1

Remington Styler Dual Curl CI63E1 recenzie a test

Loknovacia kulma na vlasy Remington Styler Dual Curl CI63E1 umožňuje vytvoriť dve veľkosti vĺn vďaka špirále na samotnom tele kulmy. Ponúka voľbu medzi tromi teplotnými stupňami podľa typu a kvality vlasov. Má turmalínovou úpravu, ktorá chráni vlasy pred poškodením a dodáva im lesk, prítomná je i ionizácie. Zakončenie kulmy je chladné a nezahrieva sa, čo uľahčuje manipuláciu počas natáčania vlasov.

+ Turmalínová úprava povrchu, šetrné natáčanie vlasov, špirálové telo kulmy
Nevhodné umiestnenie regulácia teploty

Ako vybrať loknovaciu kulmu na vlny

Kulma je skvelý pomocník pre úpravu vlasov, pre docielenie ideálneho efektu je ale nutné vybrať vhodný typ, veľkosť, možné nastavenie teploty a povrchovú úpravu kulmy. S rôznymi druhmi kuliem docielite drobných, ale aj veľkých a voľných loken, podporíte objem vlasov alebo vytvoríte drobné vlnky podobné vlnám po použití krepovačkou na vlasy.

Zakúpiť možno tiež kulmofény, ktoré sú kombináciou kulmy a fénu. Majú okrúhlu kefu, na ktorý sa pri fénovaní natáča vlasy a tým účes získa objem. Vytvorí sa jemné a prirodzené vlny. Ak preferujete skôr uhladený účes a rovné vlasy, poobzerajte sa po žehličke na vlasy. Žehlička na vlasy je často k dostaniu ako súčasť multifunkčného prístroja pre úpravu vlasov, ktorý vďaka použitiu viacerých rôznych nástavcov môže poslúžiť ako žehlička aj kulma na vlasy v jednom.

Rozdiely medzi jednotlivými typmi kuliem

Kliešťová kulma

Kliešťová kulma na vlasy sa jednoducho používa, preto je vhodná aj pre začiatočníkov. Prameň vlasov prichytíte do klieští na tele kulmy a následne natočíte. Vytvára rovnako veľké vlny po celej dĺžke vlasov. Pri použití kliešťové kulmy je potrebné dbať na opatrnú manipuláciu s jednotlivými prameňmi, pretože vplyvom prichytenie do klieští môže dôjsť k poškodeniu končekov vlasov.

Kónická kulma

Kónická kulma na vlasy je zužujúci sa valec, ktorý vytvára prirodzené, ku končekom sa zmenšujúci vlny. Manipulácia s ňou je zložitejšie ako s klasickou kliešťovú kulmou a pri manipulácii by nemala chýbať žiaruvzdorná rukavice, aby ste predišli popáleniu. Po chvíli cviku je však jednoduché ju používať a hodí sa aj na každodenné použitie.

Automatická kulma

Automatická kulma na vlasy je známa aj pod pojmom samonatáčacie či samonavíjacie kulma a jedná sa o prístroj, ktorý automaticky navinie prameň vlasov. Jej použitie je jednoduché, často umožňuje nastaviť dĺžku nahrievania prameni. Automatická kulma sa vďaka jednoduchému použitiu hodí pre tých, ktorí si chcú natáčať vlasy veľmi často alebo každý deň.

Trojkulma

Trojkulma na vlasy má na svojom tele tri valce, medzi ktoré vložíte prameň a trojkulma vytvorí podobný efekt ako krepovačka. Vytvára malé vlny, ktoré sú buď výrazné, alebo môžu pôsobiť prirodzene podľa toho, akým spôsobom vlasy natočíte. Veľká nevýhoda je, že kvôli nutnosti postupne kulmu posúvať po celej dĺžke prameňa trvá natočenia všetkých vlasov po celej hlave dlho.

Povrch kulmy

Keramický povrch kulmy je najčastejší. Je veľmi hladký a šetrný k vlasom. Umožňuje rovnomerné natočenie vlasov vďaka tomu, že dobre vedie teplotu, navyše sa rýchlo zahrieva, takže je kulma rýchlo pripravená na použitie. Titánový povrch kulmy je vhodný pre silné a husté vlasy. Kulma sa rýchlo zahrieva na vysoké teploty, vďaka tomu je natočenie vlasov rýchle a efektívne. Povrch býva ďalej mnohokrát napustený látkami podporujúcimi starostlivosť o vlasy.

Veľkosti hlavice a nastavenia teplôt

Veľkosť kulmovacie hlavice ovplyvňuje veľkosť výsledných vĺn. Čím menší priemer, tým drobnejšie budú lokne. Kulmy s veľkým priemerom hlavice vytvára veľké vlny a sú vhodné skôr pre dlhé vlasy, ktorým dodajú potrebný objem.

Možnosti regulácie teploty kulmy je veľmi dôležitá pre nastavenie na daný typ vlasov. Teploty do 150 °C sú vhodné pre jemné a poškodené vlasy, do 170 °C sa hodí pre jemné a riedke vlasy, teploty okolo 200 °C pre normálne vlasy a vyššie teploty až do 250 °C sú vhodné pre silné, husté a nepoddajné vlasy.

Otázky pri výbere kulmy na vlasy

Aká kulma na dlhé vlasy?

Pre dlhé vlasy je najlepšia široká kulma na vlasy, ktorá má priemer hlavice 19 milimetrov a viac. S takto veľkou kulmou na vlasy ľahko docielite ležérnejšie vlny, ktoré u dlhých vlasov vyzerajú prirodzenejšie. Najväčší kulmy na vlasy môžete zaobstarať s priemerom hlavice až 38 milimetrov.

Aká kulma na krátke vlasy?

Na krátke vlasy je určená úzka kulma na vlasy, ktorá má tenkú hlavicu. Ideálne je tak jej priemer 16 až 19 milimetrov. S týmto rozmerom kulmy docielite ľahko pevných a pravidelných vĺn v tvare prstienkov.

V čom je lepšia profesionálna kulma na vlasy?

Profesionálna kulma na vlasy je jednoznačne lepší v materiáloch, je vyrobená pre každodenné používanie a tomu práve jej materiály zodpovedajú. Vďaka lepším materiálom je k vlasom šetrnejšia a natočené vlny spravidla dlhšie vydrží.

Aké funkcie pri výbere sledovať?

Tou najdôležitejšou funkciou je jednoznačne regulácia teploty, pre jemné vlasy je dôležité používať teplotu nižšiu, pre husté a tvrdé vlasy naopak teplotu vyššiu. Výrazne uľahčiť manipuláciu dokáže studený hrot, z pohľadu bezpečnosti je dôležité automatické vypnutie a praktický je otočný napájací kábel. Ak vás zaujíma šetrná kulma na vlasy, zamerajte sa na funkciu ionizácie.

Aké sú najlepšie značky kuliem na vlasy?

K najlepším značkám patrí Remington, Rowenta, alebo Philips. Veľmi široký sortiment má výrobca BaByliss a ak si chcete dopriať tú najlepšiu kvalitu, zamerajte sa na produkty BaByliss PRO. Keď je pre vás primárna cena, aj od týchto značiek môžete kúpiť kvalitné modely, ktoré možno na akciu zohnať aj v predajni Lidl.

Ako používať kulmu, aby neničila vlasy

Negatívny vplyv používania kulmy na vlasy súvisí ako s vyššie uvedenými typmi a rozdiely, tak s nastavenou teplotou a zvolenú hlavicou. Aj tak sa však oplatí prejsť jednotlivé pravidlá a aspekty podrobne, pretože zničeným vlasom je spravidla časovo náročné navrátiť ich zdravý vzhľad. Dvojnásobne to platí v prípade, keď preferujete len prírodné vlasovou kozmetikou bez umelých látok a silikónu.

Hlavnú úlohu vo výbere kulmy, ktorá je ohľaduplná k vlasom, hrá povrch. Vyberte ten, čo sa hodí pre váš typ vlasov. Ak nechcete si nákup príliš komplikovať, keramické kulmy sú univerzálnou voľbou. Ďalšie prevenciou poničeniu je správny postup kulmovanie. Pred každým nakrúcaním vlasov celkom určite použite ochranný prípravok, ktorý je potrebné naniesť po celej dĺžke vlasov od korienkov až ku končekom. Vysoká teplota vlasy vysušuje. Mnoho prípravkov má popri ochranného efektu tiež pozitívny vplyv na pevnosť a tvarovateľnosť účesu. Po kulmovanie je možné na končeky vlasov aplikovať vyživujúci olej.

Ďalším tipom pre bezpečné používanie kulmy je rozdelenie vlasov do rovnako veľkých sekcií. V opačnom prípade máte tendenciu vlasy nerovnomerne zaťažovať, čo neprospieva ich zdravie a v konečnom výsledku ani prirodzenému vzhľadu. Všetky vlasy rozdeľte na rovnako široké pramene, ktoré postupne natáčate. Aktuálne neupravované vlasy je možné pripevniť sponou alebo štipcom k hlave tak, aby vám neprekážali.

Zvoliť správnu teplotu kulmy tiež nie je len tak. Maximálny výkon nie je spravidla vhodnou voľbou, ba práve naopak. Pokiaľ máte farbené vlasy, znížte výkon a neváhajte si všetko vopred otestovať. Rozdeľte si vlasy na niekoľko prameňov a skúste ich natočiť postupne. Zistíte, aký prameň získal požadovaný tvar a na aký by bolo vhodné použiť vyššiu teplotu.

Než sa vrhnete na finálny styling vlasov, nechajte ich po kulmovanie vychladnúť. Ak je začnete ihneď rôzne lakovať, ich vzhľadu to rozhodne neprospeje. Že vás teraz prekvapilo použitie stylingového prípravku až po vytvorenie vĺn? Áno, aplikácia prípravku pred kulmovaním je veľmi častou chybou. Pamätajte si, že styling do vlasov skutočne patrí až po použití kulmy. Lak zároveň nedokáže nahradiť ochranný prípravok.

Jednou z vôbec najčastejších chýb je používanie nekvalitných výrobkov. Problém najlacnejších kuliem na trhu je neschopnosť udržať nastavenú teplotu. Niektoré modely sa môžu prehrievať, iné naopak nedosiahnu proklamovanej maximálnej teploty.

Ako čistiť kulmu

Aby nedochádzalo k zbytočnému poškodeniu kulmy, je nutné o ňu správne starať. Po použití kulmu vypnite a nechajte mierne schladiť, následne utrite navlhčeným papierovým obrúskom alebo vreckovkou. Vďaka utieranie ešte vlažnej kulmy ľahšie odstránite nečistoty a prípadnú mastnotu. Po očistení tela kulmy utrite hlavicu do sucha a uložte kulmu do ochranného obalu.