Vyberáme najlepší kulmofén

TOP 3 kulmofény

Rowenta CF9530F0

Braun Satin Hair 5 AS 530

Remington AS7051

Teplovzdušný rotačný kulmofén s ionizátorom, vhodný na dlhé aj krátke vlasy a pre jednoduché vytvorenie účesu v požadovanom tvare. Náš víťaz testu porovnania.Statický kulmofén, ktorý má integrovaný ionizátor pre šetrnú úpravu vlasov a umožňuje využiť funkciu naparovania.Lacná fúkacia kulma statického typu, ktorá má v balení niekoľko nástavcov pre docielenie ideálneho efektu pri úprave vlasov.
+ Dva nástavce pre rôznu dĺžku vlasov, studený vzduch pre fixáciu účesu, výber smeru rotácie, chrániče kief+ Ionizátor, 3 nástavce, bezpečnostná mriežka na filtri, parná technológia+ 4 výmenné nástavce, ionizátor, studený vzduch, keramický povrch s turmalínovou úpravou
- Väčší a ťažší, ovládač teploty umiestnený v spodnej časti kefy- Veľké rozmery kulmofénu, horšie sa s ním manipuluje- Ovládanie kulmofénu je citlivé a môže teda dôjsť k prepnutiu nastavenie omylom

Orientačná Cena
53,50 €

Orientačná Cena
40,90 €

Orientačná Cena
32,44 €

Kulmofén je kombináciou klasickej kulmy a fénu. Tvarom je podobný bežné kulme, navyše je ale opatrený kefou na rozčesávanie vlasov a fúka teplý alebo studený vzduch podobne ako fén. Používajú sa k jednoduchému a rýchlemu vytvoreniu účesov, natočenie vlasov alebo podporenie ich objemu. Rotačný kulmofén je vybavený kefou, ktorý sa otáča a vďaka tomu sa s ním ľahšie pracuje a podporuje väčší objem vlasov. Statická fúkacia kulma funguje podobne. Má rozčesávaciu kefu, tá sa ale neotáča. Teplovzdušné kulmy majú v závislosti od výrobcu a modelu veľa rôznych funkcií a možností nastavenia. Môžete vyberať také, ktoré majú ionizátor alebo možnosť studeného vzduchu. Vďaka tomu sú k vlasom šetrnejšie. Niektoré majú veľké množstvo nadstavcov, ktoré uľahčujú finálnu tvarovanie účesu. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie kulmofény pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie kulmofény (Test 2024)

Zobraziť celú ponuku

Recenzie kulmofénov

Rowenta Brush Activ Volume & Shine CF9530F0

Rowenta CF9530F0 recenzie a test

Rowenta CF9530F0 je kulmofén s rotačnou kefou, ktorý podporuje objem a lesk vlasov. Umožňuje rýchle usušení vlasov i vytvorenie účesu. Povrch kefy je keramický, vďaka tomu dobre vedie teplo a zahrieva sa rovnomerne po celom povrchu kefy. Súčasťou balenia sú dva rôzne široké nástavce, ktoré sú určené pre krátke a dlhé vlasy. Nechýba tiež dva chrániče kief, ktoré uľahčujú uskladnenie a predlžujú životnosť kulmofénu. Tento prístroj disponuje tromi rôznymi stupňami rýchlosti a teploty vzduchu. Má 1,8 metrov dlhý otočný kábel, vďaka ktorému sa s rotačnou kefou ľahšie manipuluje a ľahšie sa používa.

+ Dva nástavce pre rôznu dĺžku vlasov, studený vzduch pre fixáciu účesu, výber smeru rotácie, chrániče kief
Väčší a ťažší, ovládač teploty umiestnený v spodnej časti kefy

Sencor SHS 7551

Sencor SHS 7551 recenzie a test

Sencor SHS 7551 je multifunkčná fúkacia kulma, ktorá má v balení 7 výmenných nástavcov. Vďaka tomu umožňuje jednoduchú a rýchlu úpravu vlasov podľa vašich požiadaviek. Súčasťou balenia je koncentrátor, kulmovacie kliešte, okrúhla kefa, polovičná kefa, okrúhla kefa so zaťahovacími tŕňmi, veľkú okrúhlu kefu a rovnacie kefu. Tieto nástavce sa jednoducho vymieňajú a v tele kulmofénu sú zaistené poistkou. Vďaka tomu nehrozí, že sa omylom odpojí. Tento model umožňuje výber z dvoch stupňov teploty pre rôzne vlasy. Má funkciu studeného vzduchu pre jemné a poškodené vlasy a pre fixáciu účesu. Ďalej je vybavený integrovaným ionizátorom, ktorý chráni vlasy pred poškodením a zabraňuje ich elektrizovanie.

+ Ionizátor, veľké množstvo nástavcov v cene, režim studeného vzduchu, nízka cena
Iba 2 stupne teploty, krátky kábel

Braun Satin Hair 5 AS 530

Braun Satin Hair 5 AS 530 recenzie a test

Statický kulmofén Braun Satin Hair 5 AS 530 je vybavený parnou technológiou, vďaka ktorej tvaruje a natočí aj suché vlasy. Poteší filtrom s mriežkou. Vďaka tomu nehrozí zamotania vlasov do prístroja a poškodenie vlasov vnútri tejto kulmy. Umožňuje výber z 2 rýchlostí fúkania a 2 stupňov teploty. Má tiež funkciu studeného vzduchu, ktorý fixuje účes a hodí sa pre použitie pre veľmi jemné alebo poškodené vlasy. Súčasťou balenia sú tri nástavce – malá tvarovacia kefa s priemerom 18 mm, veľká tvarovacia kefa s priemerom 36 mm a nástavec pre zväčšenie objemu. Táto teplovzdušná kulma má integrovaný ionizátor, ktorý podporuje vytvorenie hladkého účesu, zvyšuje lesk vlasov a zabraňuje ich elektrizovanie a krepovateniu.

+ Ionizátor, 3 nástavce, bezpečnostná mriežka na filtri, parná technológia
Veľké rozmery kulmofénu, horšie sa s ním manipuluje

Philips StyleCare Advanced HP8664

Philips StyleCare Advanced HP8664 recenzie a test

Teplovzdušná kulma Philips HP8664 je vybavená ionizačnou technológiou, ktorá šetrne stará o vlasy a podporuje ich lesk a kvalitu. Disponuje tromi možnými teplotami a dvojicou rýchlosťou. Tento kulmofén má v balení dva nástavce – širšie pre dlhé vlasy a užšiu pre krátke vlasy. Pri použití je možné nastaviť smer otáčania kief. Súčasťou balenia je chránič kief, ktorý uľahčuje ich skladovanie a predlžuje ich životnosť.

+ 2 nástavce, možnosť otáčania oboma smermi, chránič kief súčasťou balenia
Nemá možnosť fúkania studeného vzduchu

Valera Turbo Style 1000 Tourmaline

Valera Turbo Style 1000 Tourmaline recenzie a test

Statický kulmofén Valera s možnosťou výberu z troch kombinácií nastavenia teploty a rýchlosti. Poteší funkciou fúkanie studeného vzduchu pre fixáciu účesu alebo pre jemné vlasy. Táto elektrická kefa na vlasy má ionizačnou a turmalínovou technológiu, ktorá zabraňuje elektrizácii vlasov. Súčasťou balenia je cestovné puzdro, ktoré slúži na uloženie kulmofénu, a tri vymeniteľné nástavce – kefu s vysúvacími hrotmi pre jednoduché zložení vlasov z nadstavca, kefa s masážnymi štetinami a koncentrátor vzduchu pre presné zameranie fúkanie a ľahšiu finálnu úpravu účesu.

+ Cestovné puzdro súčasťou balenia, otočný kábel pre ľahšiu manipuláciu, 3 výmenné nadstavce pre rôzne typy vlasov, ionizačná a turmalínová technológia
Široké telo kulmofénu, horšie sa drží a je potrebné si naň zvyknúť

ByByliss Sensitive AS540E

ByByliss Sensitive AS540E recenzie a test

Rotačný kulmofén ByByliss Sensitive AS540E je vhodný pre všetky typy vlasov vrátane veľmi jemných. Ponúka výber z dvoch rôznych stupňov teploty a disponuje funkciou studeného vzduchu. Je možné vybrať smer otáčania hlavíc a docieliť tak rovnakého smeru natočenia na oboch stranách hlavy. Filter v zadnej časti prístroja je sklopný, čo uľahčuje prístup k nemu a jeho čistenie. Súčasťou balenia tejto rotačnej kefy sú štyri nástavce – nástavec s keramickou povrchovou úpravou pre vyhladenie a objem, rotačná kefa s priemerom 40 mm, rotačná hlavica s keramickým povrchom a priemerom 50 mm a kefa pre prirodzený tvar účesu.

+ Výber smeru otáčania kefy, ionizátor, zadné sklopný filter, 4 nástavce
Nižší výkon, vyššia cena oproti iným modelom

ETA Fenité 6322

ETA Fenité 6322 recenzie a test

Rotačný kulmofén ETA Feni 6322 umožňuje výber z 2 rýchlostí fúkania vzduchu a 3 možných stupňov teploty. Je vybavený ionizačnou funkciou, ktorá zabraňuje krepovateniu a elektrizovanie vlasov. Kefa je guľatá a má priemer 38 mm, hodí sa teda pre dlhšie vlasy, podporuje objem a vytvára väčšie a voľnejšie lokne. Kulmofén je vybavený chladnou špičkou pre jednoduchšie a bezpečnejšie používanie. Súčasťou balenia je žiaruvzdorné cestovné puzdro pre pohodlné uschovanie prístroja po použití.

+ Ionizátor, otočný napájací kábel, 2 rýchlosti a 3 stupne teploty vzduchu
Bez výmenných nástavcov, absencia studeného vzduchu

Remington AS7051

Remington AS7051 recenzie a test

Remington AS7051 je teplovzdušná kulma, ktorá má na výber z troch rôznych teplôt pre rôzne typy vlasov. Súčasťou balenia sú 4 nástavce – vyhrievacia kefa so zmiešanými hrotmi pre väčší objem s priemerom 50 mm, kefa so zasúvacími hrotmi pre ľahké odobratie vlasov s priemerom 30 mm, vyhrievacie štetinová kefa s priemerom 21 mm a koncentrátor vzduchu. Povrch nástavcov je vyrobený z keramiky, ktorá dobre vedie teplo. Je navyše vybavený antistatickou vrstvou a turmalínovou vrstvou, ktorá funguje ako ionizátor. Nadstavce sa ľahko a pohodlne vymieňajú. Sú zaistené poistkou, aby nedošlo k nechcenému sňatie nástavca z tela kulmofénu počas jeho používania.

+ 4 výmenné nástavce, ionizátor, studený vzduch, keramický povrch s turmalínovou úpravou
Ovládanie kulmofénu je citlivé a môže teda dôjsť k prepnutiu nastavenie omylom

Rowenta Premium Care Hot Air Brush CF7830F0

Rowenta CF7830F0 recenzie a test

Kulmofén Rowenta CF7830F0 dáva na výber z dvoch rôznych teplôt a rýchlosťou fúkania. Umožňuje fixáciu finálneho účesu pomocou studeného vzduchu a je vybavený ionizátorom, ktorý zabraňuje krepovateniu a elektrizácii vlasov. Vďaka vysokému výkonu rýchlo vysuší a upraví vlasy. Súčasťou balenia je päť nástavcov – kefa s priemerom 38 mm s povrchom z keramiky a keratínovú úpravou, narovnávající kefa na mokré vlasy pre rýchle usušení bez straty objemu, tvarovacie hrebeň, nástavec pre objem od korienkov vlasov a koncentrátor pre jednoduchšie nasmerovanie vzduchu a úpravu účesu.

+ 5 nástavcov, 2 rýchlosti a 2 teploty fúkania, ionizátor, studený vzduch, vysoký výkon 1200 W
Vyššia váha prístroje

ETA Fenité 4322

ETA Fenité 4322 recenzie a test

ETA 4322 je fúkacia kulma pre jednoduché a rýchle usušení a natočenie vlasov alebo podporenie objemu účesu. Je vybavená funkciou ionizácie, ktorá zabraňuje elektrizovanie vlasov a účes uhladzuje. Kulmofén je vybavený bezpečnostnou poistkou proti prehriatiu a funkciou studeného vzduchu pre veľmi jemné vlasy a pre fixáciu účesu. Umožňuje výber z troch rôznych teplôt a troch rýchlostí fúkania vzduchu. Súčasťou balenia je cestovné puzdro a tri nástavce – guľatá kefa so zmiešanými hroty s priemerom 31 mm, ondulačná nadstavec so šírkou 21 mm a koncentrátor.

+ 3 nástavce, cestovné puzdro súčasťou balenia
Vyššie umiestnené ovládanie na tele kulmofénu sťažujúci ovládanie

Najpredávanejšie kulmofény na trhu

Medzi najpredávanejšie kulmofény patrí Remington, Rowenta, Braun, alebo Babyliss. Podľa recenzií sú ďalej obľúbené značky Philips, Sencor, Eta, alebo lacný kulmofén Lidl.

Ako vybrať kulmofén

Kulmofén je na trhu veľa, majú rôzne nadstavce, vybavenie, možnosti nastavenia a sú k dostaniu v rôznych cenových kategóriách. Nižšie uvádzame najdôležitejšie kritériá pre výber vhodného modelu fúkacie kulmy.

Rotačné a statické modely

Statický kulmofén je taký, ktorý sa sám neotáča a vlasy treba naň manuálne natočiť. Následne necháte pôsobiť horúci vzduch, ktorý mokré alebo vlhké vlasy usuší a dodá im požadovaný tvar.

Rotačná kefa je novšie a modernejšie riešenie, ktoré funguje tak, že sa nadstavec guľatej kefy automaticky otáča a tým si sám namotáva vlasy. Zaistí tak ich natočenie. U väčšiny rotačných kief je možné vybrať smer otáčania nástavce a tým ovplyvniť smer vĺn.

Povrch kulmofénu

Povrch nástavcov kulmofénu je dôležitý, pretože výrazne ovplyvňuje funkčnosť a určuje, či bude prístroj šetrný k vlasom alebo nie. V minulosti sa často používala nerezová oceľ, ktorá je najmenej šetrná a hodí sa len pre hrubé a nepoddajné vlasy. V súčasnej dobe je najčastejším materiálom keramika, ktorá dobre vedie teplo, je k vlasom oveľa šetrnejšie a vďaka hladkému povrchu uľahčuje použitie rotačnej kulmy. Povrch niektorých kulmofénov je opatrený turmalínovou úpravou, ktorá je k vlasom veľmi šetrná. Hodí sa aj pre veľmi jemné a poškodené vlasy.

Nastavenie teploty a rýchlosti fúkania

Možnosť výberu teploty a rýchlosti fúkania je veľmi dôležitá preto, aby ste si mohli zvoliť nastavenie podľa toho, aký máte typ vlasov.

Nízke teploty sú vhodné pre jemné, riedke či poškodené vlasy. Zabraňujú ich poškodeniu počas používania. Vyššie teploty až okolo 250 °C sú vhodné pre tvrdšie, husté a kučeravé vlasy, ktoré sú nepoddajné. Pre ich úpravu a vytvorenie tvaru treba vyšších teplôt.

Výber z rýchlosti fúkania ovplyvňuje to, ako dlho bude trvať, než sa vlasy natočí a usuší. Zároveň je dôležitý kvôli tomu, aby bol celý proces úpravy vlasov šetrný. Pre jemné vlasy sa hodí nižšej rýchlosti fúkania vzduchu, pre tvrdé a husté vlasy je potrebné zvoliť vyššiu rýchlosť fúkania vzduchu.

Fúkanie studeného vzduchu

Niektoré fúkacie kulmy a rotačné kefy sú vybavené možnosťou fúkania studeného vzduchu. Ten je vhodný pre veľmi poškodené, jemné a citlivé vlasy. Hodí sa aj pre fixáciu účesu. Najprv použijete teplý vzduch, ktorým vlasy vysušíte a vytvarujete do požadovaného tvaru. Ten následne zafixujete schladením pomocou funkcie fúkania studeného vzduchu.

Ionizátor

Kulmofény s ionizátorom sú drahšie, ale aj šetrnejšie k vlasom. Ionizácie je proces, ktorý zabraňuje nechcenému krepovateniu a elektrizovanie vlasov. Podporuje ich lesk a kvalitu.

Výmenné nadstavce

Pri výbere kulmofénu je veľmi dôležitý priemer kefy. Užšie kefy sa hodí pre kratšie vlasy, širšie kefy sú vhodné pre dlhé vlasy. Niektoré kulmofény obsahujú v balení niekoľko nástavcov, ktoré umožňujú vytvorenie rôznych štýlov účesu.

Súčasťou balenia môžu byť rotačné kefy o rôznych priemeroch, koncentrátor prúdu vzduchu, ondulačná nástavce, nadstavce so zaťahovacími tŕňmi pre jednoduchšie používanie a sňatí vlasov, žehliace hrebene, ploché kefy pre vysušenie vlasov a podporenie objemu, nadstavce s kombinovanými tŕňmi alebo tvarovacie koncovky.

Niektoré drahšie kulmofény obsahujú v balení tiež podstavca, na ktorej môžete prístroj položiť počas vytvárania účesu alebo po jeho použití bez rizika popálenia alebo poškodenia pracovnej dosky. Ďalej v balení môže byť cestovné puzdro, ktoré sa hodia nielen na cestovanie, ale aj pre uloženie a uschovanie kulmofénu doma v čase, keď ho nepoužívate.

Cena

Cena typicky veľmi ovplyvňuje funkcie, ktorými je kulmofén vybavený. Ak budete prístroj využívať len príležitostne, pravdepodobne vám bude stačiť model v nižšej cenovej relácii. Pokiaľ ho plánujete používať každý deň, zvážte obstaranie profesionálneho kulmofénu. Profesionálne prístroje majú široké možnosti nastavenia a obsahujú veľké množstvo nadstavcov. Ich cena sa pohybuje okolo 75 eur a vyššie.

Používanie a starostlivosť

Aby vám prístroj slúžil čo najdlhšie, je potrebné o neho správne starať. Po použití ho vždy nechajte vychladnúť, odstráňte z neho prípadné vlasy a utrite z neho mastnotu, prach a prípadné ďalšie nečistoty. Niektoré kulmofény majú prístupný filter. V takom prípade raz za mesiac vyčistite tiež filter.

Otázky pri výbere kulmofénu

Aký kulmofén na krátke vlasy?

Fúkacia kulma na krátke vlasy by mala mať súčasťou výbavy menší nadstavec, ktorý je práve pre krátke vlasy vhodný. Krátke vlasy bývajú nepoddajné, a preto je ich vysúšanie kulmofénom efektívnejšie ako v prípade obyčajného fénu.

Aký kulmofén na dlhé vlasy?

Kulmofén na dlhé vlasy by mal mať nástavce vhodné na dlhé vlasy, alebo postačí jeden veľký nástavec s veľkosťou niekoľkých desiatok milimetrov. S úpravou dlhých vlasov pomôže dostatok kvalitných štetín a funkcie rotácie kefy, najlepšie potom oboma smermi.

Aký kulmofén pre objem vlasov?

Kulmofény samy o sebe zväčšujú objem vlasov, preto sa možno stretnúť s ich označením volumizer. Väčšiemu objemu vlasov pomôžu kvalitné nástavce, prípadne studený vzduch, ktorý pomôže vlasy zafixovať.

Aké sú najlepšie značky kulmofénov?

Medzi popredné výrobcov kulmofénov možno zaradiť Philips, Braun, Rowenta, alebo Remington. Všetci títo výrobcovia aj rad ďalších ponúka široké spektrum modelov, ktoré sú vybavené najrôznejšími nástavcami pre všetky typy vlasov i ich úpravu.

Kulma, kulmofén, alebo fén?

Z fénu iba prúdi teplý či studený vzduch, zatiaľ čo kulmofén má rad nástavcov a vlasy počas sušenia aj upraví. Kulma oproti dvom vyššie vlasy nevysuší, ale vytvára pravidelné vlny a kučery pomocou vykurovacieho telesa vnútri prístroja.