Vyberáme najlepší krém na strie

TOP 3 krémy na strie

Bi-Oil PurCellin Oil

Elasti-Q Exclusive

Weleda Pregnancy and Lactation

Ošetrujúci olej na strie, ktorý je priamo určený pre suchú a citlivú pokožku. Pri pravidelnom používaní predchádza vzniku nových strií a tie, ktoré už vznikli, účinne vyhladzuje.Telový krém proti striám vhodný na všetky typy pokožky, ktorý je priamo určený pre tehotné ženy.Zmes olejov proti striám, ktoré sú určené predovšetkým pre tehotné ženy a na ich problematické partie.

Orientačná Cena
10,90 €

Orientačná Cena
12,99 €

Orientačná Cena
17,10 €

Strie môžu trápiť ženy, ale aj mužov, a to v akomkoľvek vekovom rozmedzí. Najviac náchylnú skupinou sú tehotné ženy, mladí ľudia vo vývine, alebo tí, ktorí prekonali prudkú zmenu na váhe. Ovšem najčastejšie sú strie v tehotenstve, kedy sa môžu vyskytnúť na mnohých častiach tela. Najčastejšie môžete vidieť strie na prsiach, brušku alebo zadočku. Ak spadáte do nejakej rizikovej skupiny, ktorá je k týmto jizvičkám náchylnejšia, je potrebná začať včas s prevenciou, lebo jedine týmto spôsobom môžete zabrániť vzniku nových trhlín na pokožke. Existuje celý rad prípravkov, ktorými môžete vznik nových strií obmedziť na minimum a existujúce vyhladiť. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie krémy na strie pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie krémy proti striám (Test 2024)

VzhľadModelKonzistenciaDruhy použitých olejovÚčinné látkyObjemDostupnosť
Bi-Oil PurCellin Oil recenzie a testBi-Oil PurCellin OilOlejNechtíkový, levanduľový, rozmarínový, harmančekovýPurCellin Oil, vitamin A a E60, 125, 200 ml
Eucerin pH5 recenzie a testEucerin pH5OlejMandľový, jojobový, slnečnicovýVitamin E125 ml
Vichy Action Integrale Vergetures recenzie a testVichy Action Integrale VergeturesKrém-Kremík, hydroxyprolín, termálna voda z Vichy200 ml
Elasti-Q Exclusive recenzie a testElasti-Q ExclusiveKrém-Elastín, D-panthenol, kyselina hyalurónová, vitamín E, pupočník a kozina150 ml
Weleda Pregnancy and Lactation recenzie a testWeleda Pregnancy and LactationOlejMandľový, olej z pšeničných klíčkov-100 ml
Onclé Woman recenzie a testOnclé WomanBalzamMandľový, broskyňový, šípkový, bavlníkový3D kyselina hyaluronová, kmeňové bunky Akosky Apium, Inca inch, prírodné squalan200 ml
Elasti-Q Original recenzie a testElasti-Q OriginalKrém-Kyselina hyaluronová, elastin, vitamin E, D-panthenol, pupečník a kozinec200 ml
Bonella Cream recenzie a testBonella CreamKrém-Kyselina hyalurónová, vitamín E, panthenol, elastín200 ml
Elancyl Vergetures recenzie a testElancyl VergeturesKrémPožltovýMorský extrakt150, 500 ml
Lierac Phytolastil recenzie a testLierac PhytolastilSérum-Extrakt z brečtanu a prasličky75 ml

Zobraziť celú ponuku

Recenzie krémov na strie

Bi-Oil PurCellin Oil

Bi-Oil PurCellin Oil recenzie a test

Olej na strie Bi-Oil purcellin Oil patrí medzi najobľúbenejšiu a najefektívnejšiu kozmetiku v tejto problematike. Skladá sa z PurCellinOil™, zmesi nechtíkového, levanduľového, harmančekového a rozmarínového oleja a vitamínov A a E. Všetky tieto zložky tvoria perfektnú kombináciu oleja, ktorý zanecháva pokožku jemnú, hebkú a hydratovanú. Zároveň pôsobí preventívne pred vznikom nových strií. Tie, ktoré už vznikli, vyhladzuje, zjednocuje farbu pokožky a zlepšuje vzhľad jazvičiek. Užívateľky ocenili aj možnosť výberu z troch variantov objemu balení a to z 60, 125 a 200 ml.

Eucerin pH5

Eucerin pH5 recenzie a test

Telový olej proti striám Eucerin pH5 je zmesou niekoľkých 100% prírodných olejov (mandľového, jobového a slnečnicového). Keďže neobsahuje žiadne farbivá, konzervačné látky ani parafín, môže byť olej označený ako vegan. Vďaka zmesi prírodných olejom je pokožka hydratovaná a jemná. Vitamín E, potom pokožku chráni pred voľnými radikálmi. Je určený k redukcii už vzniknutých strií, ale aj pokožku účinne bráni pred vznikom nových jazvičiek. Pri už vzniknutých prasklín kože redukuje hĺbku a začervenanie.

Vichy Action Integrale Vergetures

Vichy Action Integrale Vergetures recenzie a test

Krém na strie Vichy Action Integrale Vergetures je jedinečný krém, ktorý veľmi efektívne pôsobí v boji so striami. Sľubované účinky potvrdili aj užívateľky, ktoré krém testovali. Jedinečným prvkom v zložení tohto krému je termálna voda z Vichy, ktorá je zložená zo 17 minerálnych a 13 stopových prvkov. Tieto prvky posilňujú pokožku a zmierňujú podráždenie. Hydroxyprolín potom hĺbkovo hydratuje a kremík posilňuje. Spoločne tak tvorí perfektnú kombináciu aktívnych látok pri boji so striami.

Elasti-Q Exclusive

Elasti-Q Exclusive recenzie a test

Elasti-Q Exclusive je krém na strie v tehotenstve, teda priamo určený pre tehotné ženy. Nemusíte sa tak báť, že by krém obsahoval nejaké zdraviu škodlivé látky. Obsahuje iba kyselinu hyalurónovú, vďaka ktorej je pokožka stále hydratovaná, elastín, D-panthenol, vitamín E, kozinec a pupočník. Predávaný je v balení 150 ml. Odporúčané použitie je mazanie postihnutých miest dvakrát denne. Ak dodržíte odporúčané dávkovanie, vaša pokožka bude jemná, hebká, hydratovaná a chránená pred tvorbou ďalších strií. Existujúce strie sú vyhladzovania a nie sú toľko výrazné.

Weleda Pregnancy and Lactation

Weleda Pregnancy and Lactation recenzie a test

Tehotenský olej na strie Weleda Pregnancy and Lactation je založený na mandľovom a oleji z pšeničných klíčkov. Mandľový olej dodáva pokožke veľmi dôležitý vitamín E, čím zlepšuje pružnosť. Zároveň pokožku hydratuje a chráni pred ďalším vysúšaním. Pri pravidelnom používaní je pokožka hebká a jemná na dotyk a zároveň chráni pred vznikom nových jazvičiek. Prípravok je primárne určený pre ženy od prvého dňa tehotenstva až do troch mesiacov po pôrode. Od užívateliek potom dostal kladné body za príjemnú vôňu a rýchle vstrebávanie.

Onclé Woman

Onclé Woman recenzie a test

Onclé Woman je účinný telový balzam pôsobiace na strie a vrásky. Pokožku hydratuje a chráni ju pred ďalším poškodzovaním. Koža je potom na dotyk hebká a jemná. Prípravok sa skladá z viacerých účinných látok. Hlavnou zložkou je kombinácia mandľového, broskyňového, šípkového a bavlníkového oleja. V zložení tiež nájdete 3D kyselinu hyalurónovú, kmeňové bunky Akosky® Apium, IncaInchi a prírodné squalan. Väčšina užívateliek ocenila príjemnú vôňu a viditeľné účinky, avšak niektoré ženy si sťažovali na zlú roztierateľnosť a pomalé vstrebávanie balzamu.

Elasti-Q Original

Elasti-Q Original recenzie a test

Ďalším telovým krémom na strie určeným priamo pre tehotné ženy je Elasti-Q Original. Primárne sa používa na prevenciu a predchádzanie vzniku strií. Odporúča sa ho začať používať už v ranej fáze tehotenstva a pokračovať až do niekoľkých týždňov po pôrode. Krém využíva účinných látok, vďaka ktorým je pokožka hydratovaná a pružná. Nebude tak dochádzať k vzniku nových jazvičiek a prasklín. Väčšina recenzií tiež ocenila príjemnú vôňu a rýchle vstrebávanie.

Bonella CREAM

Bonella Cream recenzie a test

Aj krém proti striám značky Bonella je určený predovšetkým pre nastávajúce mamičky. Užívateľky uviedli, že sa krém dobre rozotiera a rýchlo vstrebáva. Vôňu potom označili za síce peknú, ale príliš silnou. Od budúcich mamičiek krém dostal plusové body aj za priaznivú cenu, ktorá v porovnaní s inými krémami s objemom 200 ml je nízka. Hlavnými účinnými látkami sú kyselina hyaluronová, elastín, panthenol a vitamín E.

Elancyl Vergetures

Elancyl Vergetures recenzie a test

Elancyl Vergetures je krém proti striám, odlišujúce sa predovšetkým svojím zložením. Hlavnými účinnými látkami sú požltový olej a morský extrakt. Požltový olej zmäkčuje pokožku, čím ju chráni pred vysušením a následnými prasklinami. Morský extrakt potom zvyšuje pružnosť a odolnosť. Pre správny efekt by sa krém mal aplikovať 1 – 2x denne na problematické partie. Výrobok je k dostaniu v balení o veľkosti 150 a 500 ml.

Lierac Phytolastil

Lierac Phytolastil recenzie a test

Posledným prípravkom proti striám je Lierac Phytolastil. Jedná sa o sérum na strie určené pre všetky druhy pokožky. Hlavnou zložkou je extrakt z brečtanu a prasličky. Predovšetkým vďaka kombinácii týchto dvoch výťažkov je pokožka hydratovaná a spevnená. Ženy, ktoré výrobok vyskúšali, v recenziách napríklad uvádzajú, že sa dobre rozotiera.

Ako vybrať krém proti striám

Každá žena chce byť krásna a mať dokonalé telo. Strie sú veľký problém, ktoré môžu nejednej žene zbytočne zrážať sebavedomie. Jedná sa o malé jazvičky na tele, ktoré pôsobí veľmi nepekne. Sú spôsobené prílišným napínaním kože.

Najviac sú teda ohrozené tehotné ženy, však v pokoji nemôžu byť ani muži, pretože sa to môže týkať aj nich, a to najmä pri rýchlom príbytku na váhe, alebo v čase puberty pri rýchlom raste. Veľký vplyv má samozrejme genetika a už vrodené predispozície. Ako ale im predchádzať a ako sa zbaviť strií, ak už vzniknú?

Dôvody vzniku

Ako už bolo naznačené, dôvodov vzniku môže byť viac. Avšak všetky majú spoločné, náhle a rýchle napínanie kože. Tomu sa tak deje predovšetkým pri rýchlom raste, priberanie na váhe alebo tehotenstvo. Pri priberanie má veľký vplyv aj stres, ktorý na danú osobu pôsobí, pretože pri takejto stave, sa telo pripravuje na krízu a zadržiava viac živín. Vďaka tomuto efektu dochádza k znateľnému priberanie na váhe. Následne koža nemusí uniesť taký nápor a popraská.

Zabrániť samotnému vzniku strie na zadku, prsiach, stehnách, alebo kedykoľvek inde je takmer nemožné. Najmä ženám sa v priebehu tehotenstva (ale i puberty) zväčší prsia aj iné časti tela a je už vopred daný typ vašej pokožky. Výhodu majú ženy, ktoré majú pokožku hydratovanú a pružnú.

Ak práve vy nepatríte do tejto skupiny, mali by ste na vašu pokožku pravidelne dbať a premazávať problematické miesta krémy proti striám. Babské rady potom radia potierať pokožku prírodným (nesoleným) sadlom, nechtíkom alebo olivovým olejom. Pamätať by ste mali aj na pravidelný a správny pitný režim.

Ako sa strií zbaviť

V prvom rade je nutné povedať, že sa ich bohužiaľ pravdepodobne nikdy úplne nezbavíte. Avšak existuje celý rad produktov a postupov, ako zmierniť následky. Medzi najúčinnejšie a najčastejšie používané bez pochyby patria masti a oleje na strie, pretože podporujú tvorbu kolagénu a obsahujú mnoho ozdravných a účinných látok, ktoré strie vyhladzujú a pomáhajú pokožke pri regenerácii. Obozretní by ste mali byť v čase tehotenstva. Všetky prípravky nemusia byť určené pre gravidné ženy, vždy by ste si teda mali nechať poradiť, ktorým krém na strie v tehotenstve smiete používať.

Konzistencia

V súčasnosti je na trhu k dostaniu mnoho prípravkov, vďaka ktorým môžete striám predchádzať, alebo minimalizovať ich viditeľnosť. Na výber máte predovšetkým z olejov, krémov, balzamov, sér, mliek a mastí. To, aký druh si zvolíte je len na vás a na tom, čo vám osobne je príjemnejšie, pretože sa nedá s určitosťou povedať, ktorá konzistencia je najúčinnejšie a najlepší.

Zloženie

Každý prípravok používa iné účinné a liečebné látky, avšak medzi tie najčastejšie patria vitamín E, ktorý má za úlohu kožu chrániť a kyselina hyaluronová, ktorá má za úlohu hydratovať a udržiavať prirodzenú pružnosť. Často sa tiež môžete stretnúť s rôznymi prípravkami založenými na olejovej báze.

Najčastejšie sú používané oleje jóbove, slnečnicové, alebo mandľové. Veľmi obľúbený je tiež kokosový olej na strie. Avšak každý prípravok má svoju špecifickú receptúru a zloženie. Pri výbere venujte zvýšenú pozornosť prípadným alergénom, ktoré by vám mohli len ublížiť.

Čo robiť ak masti ani oleja nepomôžu?

Nezriedka sa stane, že aj pri dodržiavaní všetkých preventívnych zásad sa strie objavia a nemožno sa ich zbaviť ani pomocou krému na strie. V takom prípade vám pravdepodobne nezostane nič iné ako pristúpiť k radikálnejším metódam.

Mikrodermabrázia

Medzi najúčinnejšie metódy patrí mikrodermabrázia, však sa jedná o drahšie variant boja so striami. Konkrétne o kozmetický zákrok, ktorý sa používa napríklad aj pri boji s celulitídou alebo pri vyhladzovaní jazvičiek po akné. Pri zákroku je povrch pokožky pomocou oxidu uhličitého jemne zbrusovanie, vďaka čomu dochádza k regenerácii pokožky a vyhladzovanie nedostatkov.

Laser

Ide o trochu lacnejšie možnosť než mikrodermabrázia. Cena sa pohybuje okolo 10 eur za centimeter štvorcový pokožky. Po ošetrení dochádza k znateľnému zlepšeniu stavu kože, však sa strie s najväčšou pravdepodobnosťou nezbavíte úplne.

Mikroihličková rádiofrekvencia

Aj napriek tomu, že sa jedná o najnovšie a najmodernejšie metódu, nemôžete ani tu počítať s úplným vyhladením. Pred samotným zákrokom obdržíte usmrcujúc masť, ktorá má za úlohu pokožku na zákrok samotný pripraviť. Následne sú strie pomocou ihličiek vyhladzovania. Ihličky sa vpichne na požadované miesto a do správnej hĺbky, kde skracujú dĺžku kolagénových vlákien. Vďaka tomuto efektu sú jazvičky vyhladzovanie.

Tetovanie

Hoci sa vám to môže zdať ako nezmysel, opak je pravdou. Nemusíte sa báť toho, že by ste si na prsia alebo zadok musela nechať vytetovať napríklad veľkého draka. Najnovší trend velí přetetovat jazvy prirodzenou telovou farbou. Vďaka tomu sú strie (alebo iné jazvy) znateľne menej viditeľné. Nevýhodou tohto spôsobu je to, že ju možno uplatniť len na svetlé jazvy.

Otázky pri výbere krému na strie

Aký krém na strie v tehotenstve?

V tehotenstve môže byť telo aj pokožka viac citlivá, a tak by mal byť prípravok na strie v tehotenstve čo možno najviac na báze prírodných produktov. Vhodné sú aj len napríklad za studena lisované oleje, alebo prírodné masla. Krém by mal výborne hydratovať a mať regeneračné a hojivé zloženie.

Je vhodný kokosový olej na strie?

Áno, je. V pokožke podporuje tvorbu kolagénu, čím ako podporná látka podporuje hojenie. Obsiahnutý vitamín E má pozitívny vplyv na jazvy a vitamín K pomáha odstrániť poškodené bunky. Okrem toho má antioxidačné, hydratačné a vyživujúce vlastnosti, čo sú všetko veci, ktoré ako pri prevencii, tak aj pri vzniku, pomáhajú.

Ktoré látky v krémoch na strie sú najúčinnejšie?

Účinných látok existuje v rôznych produktoch celej rad, medzi tie najznámejšie však patrí kyselina hyaluronová, ktorá priaznivo ovplyvňuje hojenie rán a kožných problémov a kyselina pantoténová, ktorá ovplyvňuje vzhľad a rast pokožky. Z vitamínov sa môže spomenúť mimo iných vitamín A, ktorý kožu vyhladzuje a omladzuje, alebo vitamín E.

Aká je prevencia proti vzniku strií?

Strie významne ovplyvňuje dedičnosť, aj napriek tomu je však veľa vecí, ktorými minimálne ich vznik zmierniť. Základom je hydratácia ako pomocou krémov a olejov zvonku, tak aj dostatočný pitný režim. Pravidelne pokožku masírujte, cviky naťahujte a snažte sa mať zdravý jedálniček s dostatkom omega 3 mastných kyselín a spomínaných vitamínov.