Vyberáme najlepší krém na pigmentové škvrny

TOP 3 krémy proti pigmentovým škvrnám

Eucerin Anti-Pigment

Bioderma Pigmentbio

Revolution Skincare Dark Spot Corrector

Denný krém na pigmentové škvrny s obsahom thiamidolu, ktorý aktívne potláča vznik pigmentových škvŕn.Zosvetľujúci krém na pigmentové škvrny s vitamínom C, E a PP, spolu s ochranným faktorom SPF 50+.Sérum proti pigmentovým škvrnám s vitamínom C určený pre všetky druhy pleťou a nočné použitie.

Orientačná Cena
30,60 €

Orientačná Cena
18,90 €

Orientačná Cena
14,50 €

Pigmentové škvrny na tvári, rukách patrí medzi časté následkami slnečného žiarenia a dlhšieho času strávenom na slnku, aktiváciou tzv. melanocytov ovplyvňujúcich pigmentáciu kože. Hnedé fľaky na koži sú typické tiež v tehotenstve, a k hyperaktivite melanocytov dochádza rovnako pod vplyvom starnutia. V niektorých prípadoch si vystačíte s bieliacim, depigmentačním krémom, v iných môže pomôcť chemický peeling alebo kozmetický zákrok laserom. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie krémy na pigmentové škvrny pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Pozrite sa tiež na pleťové séra.

Najlepšie krémy na pigmentové škvrny (Test 2024)

VzhľadModelKonzistenciaPoužitieTyp pletiSPF proti slnkuObjemDostupnosť
Eucerin Anti-Pigment recenzie a testEucerin Anti-PigmentKrémDennýVšetky typySPF 3050 ml
Redupetin recenzie a testRedupetinKrémNočný--20 ml
Bioderma Pigmentbio recenzie a testBioderma PigmentbioKrémDennýCitliváSPF 5040 ml
Avène D-Pigment recenzie a testAvène D-PigmentKrémNočnýSucháNie30 ml
Revolution Skincare Dark Spot Corrector recenzie a testRevolution Skincare Dark Spot CorrectorSérumNočnýVšetky typyNie30 ml
Dermacol Whitening recenzie a testDermacol WhiteningKrémNa deň i nocVšetky typyNie50 ml
RYOR Marine Algae Care recenzie a testRYOR Marine Algae CareKrémNa deň i nocVšetky typyNie50 ml
Vichy Liftactiv Specialist Glyco-C recenzie a testVichy Liftactiv Specialist Glyco-CAmpuleNočnýVšetky typyNie20 ml
Eucerin Anti-Pigment korektor recenzie a testEucerin Anti-Pigment korektorEmulziaDennýVšetky typyNie5 ml
La Roche-Posay Pigmentclar recenzie a testLa Roche-Posay PigmentclarKrémDennýVšetky typySPF 3040 ml

Zobraziť celú ponuku

TIP:

 • Pleťový peeling IUVENIO RESTART
  • Zjednocuje a rozjasňuje pleť, zmierňuje vrásky.
  • Čistí a sťahuje póry, odstraňuje čierne bodky.
 • Odporúčame tiež IUVENIO FRESH
  • Essence pripravuje pleť pre lepšie vstrebávanie aktívnych látok.
  • Zvyšuje potenciál séra alebo krému.

Recenzie krémov na pigmentové škvrny

Eucerin Anti-Pigment

Eucerin Anti-Pigment recenzie a test

Denný krém proti pigmentovým škvrnám Eucerin Anti-Pigment vám pomôže s tmavými škvrnami. Krém aktívne znižuje tvorbu melanínu a obsahuje zložku thiamidol. Vďaka SPF 30 bude vaša pleť chránená proti UV žiareniu, ktoré vzniku škvŕn napomáha. Užívatelia oceňujú rýchle vstrebávanie krému a možnosť využitia pre všetky druhy pleti. Krém sa aplikuje na vyčistenú pleť jemným vmasírovaním. V priebehu jedného dňa možno aplikovať maximálne 4 krát a pozor by ste si mali dávať na kontakt s očami.

Redupetin

Redupetin recenzie a test

Krém na redukciu pigmentových škvŕn Redupetin potláča nadmernú tvorbu melanínu. Krém obsahuje iba prírodné látky, takže sa nemusíte báť obsahu parabénu, konzervačných látok a ďalšie. Nanáša sa každý deň a to večer, na očistenú pleť. Podľa používateľských skúseností sú výsledky rozporuplné, každopádne pre viditeľné výsledky by mal byť používaný dlhšiu dobu, podľa niektorých ohlasov mesiac a pol.

Bioderma Pigmentbio

Bioderma Pigmentbio recenzie a test

Krém na pigmentové škvrny Bioderma Pigmentbio je určený pre citlivú pleť, pomôže ju zjednotiť a zmierniť pigmentové škvrny. Hlavnými prísady sú vitamín C a E a vitamín PP. Vďaka týmto látkam posilníte kožnú prirodzenú bariéru a ochránite pleť pred nečistotami. Užívatelia si chvália SPF ochranu proti UV žiareniu 50+ a rozjasnenie pleti. Krém na starecké škvrny sa dá používať každý deň, ak je však pleť vystavená slnku, je dobré aplikovať krém po dvoch hodinách znova.

Avène D-Pigment

Avène D-Pigment recenzie a test

Krém na tmavé škvrny Avène D-Pigment zosvetľuje pokožku a dostatočne ju chráni. Používa sa prevažne na suchú až veľmi suchú pleť a to večer. Vždy však na očistenú a vysušenú pleť. Obsahuje retinaldehyd, melanyd a pre-tokoferyl. Melanyd je hlavnou látkou, ktorá znižuje tvorbu melanínu a prispieva tak k farebnej vyváženosti pleti. Pokiaľ máte precitlivenú pokožku, je dobré nanášať krém raz za dva dni.

Revolution Skincare Dark Spot Corrector

Revolution Skincare Dark Spot Corrector recenzie a test

Sérum proti pigmentovým škvrnám Revolution Skincare Dark Spot Corrector s vitamínom C je určené pre všetky druhy pleti a používa sa na noc. Sérum obsahuje niacínamid a kyselinu ferulovú. Tieto látky zaisťujú regeneráciu pleti, rozjasnenie a odstraňujú pigmentové škvrny na tvári. Užívatelia oceňujú rýchlo nastupujúci účinok od prvého použitia, úplne bezproblémové nanášanie, a že sérum nedráždi ani neničí pokožku.

Dermacol Whitening

Dermacol Whitening recenzie a test

Krém proti pigmentovým škvrnám Dermacol Whitening je ako na nočné, tak na denné použitie. Tento krém obsahuje vitamín E, ktorý zabraňuje predčasnému starnutiu pleti. Ďalej obsahuje panthenol, ktorý upokojuje, regeneruje a vyživuje vašu pleť. Aplikujte rovnomerným rozotrením krému ráno a večer. Plusové body získal od užívateľov za dobré rozotieranie a ľahkú konzistenciu. Hnedé škvrny na koži bielia a zosvetľuje. Kladne pôsobí tiež na pigmentové fľaky na tvári a na rukách.

RYOR Marine Algae Care

RYOR Marine Algae Care recenzie a test

Krém RYOR Marine Algae Care aktívne pôsobí proti unavenej pleti a vráskam. Krém vyhovuje všetkým druhom pleti a je bez SPF ochrany. Aplikuje sa ráno, alebo večer a to vždy na čistú pleť. Obsahuje aktívne látky ako arganový olej a kyselinu hyalurónovú. Krém navracia pleti pružnosť, hodvábnu jemnosť a vyhladzuje menšie vrásky. Užívatelia oceňujú jemnú vôňu, ale aj dobrú cenu a ľahkú roztierateľnosť krému.

Vichy Liftactiv Specialist Glyco-C

Vichy Liftactiv Specialist Glyco-C recenzie a test

Vichy Liftactiv Specialist Glyco-C sú ampule proti pigmentácii na nočné použitie. S vysoko koncentrovanými látkami cielia na tmavé škvrny a korekciu prejavov starnúcej pleti, mdlú pleť vďaka kyseline hyalurónovej a nejednotný tón pleti. Výhodou je okrem iného absencia parfumácie a hypoalergénne vlastnosti. Aj podľa používateľských ohlasov hľadiska efektívnejšieho prípravok, oi. Na škvrnky po akné. Nevýhodou je vyššia cena.

Eucerin Anti-Pigment korektor

Eucerin Anti-Pigment korektor recenzie a test

Emulzia Eucerin Anti-Pigment sa zameriava na detailnejšie pigmentové škvrny. Je určený pre všetky druhy pleti a obsahuje thiamidol. Ten zosvetľuje škvrny a znižuje tvorbu melanínu. Výrobok obsahuje 5 ml emulzie, ktorú nanášate na pleť pomocou aplikátora na kritické miesta. Užívatelia ocenili výsledok už po dvoch týždňoch a prirovnávajú cenu úmernú účinnosti výrobku.

La Roche-Posay Pigmentclar

La Roche-Posay Pigmentclar recenzie a test

Depigmentačný krém La Roche-Posay Pigmentclar odstraňuje hnedé fľaky na koži a chráni pleť proti UV žiareniu. Krém sa aplikuje každý deň ráno rozotrením na tvár, alebo iné kritické miesta. Je určený pre všetky druhy pleti a obsahuje kyselinu ferulovú. Užívatelia ocenili miznutie pigmentácie a súčasne znižovanie akné s príjemnú vôňu krému.

Ako vybrať krém na pigmentové škvrny

Ak ste aj vy zaznamenali novovzniknuté škvrny na vašej pokožke, s veľkou pravdepodobnosťou sa jedná o pigmentové škvrny. Jedná sa o vadu na kráse, za ktorú sa hanbí mnoho žien aj mužov. Pritom existujú spôsoby, ako predchádzať vzniku týchto škvŕn a ako existujúce odstrániť. Viete, aké sú ich druhy a ako s nimi úspešne bojovať?

Ako pigmentové škvrny vznikajú?

Za vznik týchto škvŕn môže nadmerné množstvo melanínu v tele, lebo práve melanín môže za to, aký odtieň pleti máte a akú farbu majú práve vaše vlasy alebo oči. Množstvo melanínu v tele a vznik pigmentových škvŕn môže ovplyvniť hneď niekoľko faktorov:

 • S pribúdajúcim vekom klesá hladina melanocytov, ale zároveň rastie ich aktivita a objem.
 • Nadmerné vystavovanie slnečnému žiareniu bez používania kozmetiky sa SPF.
 • Hormonálne zmeny počas používania antikoncepcie, tehotenstvo, alebo v období prechodu.
 • Ochorenie a zápaly kože môžu spôsobovať uvoľňovanie melanínu.
 • Používanie niektorých druhov antibiotík a byliniek (najmä ľubovník).

Druhy pigmentových škvŕn

V základe môžeme rozlišovať tri základné druhy pigmentových škvŕn – melazma, pozápalové pigmentové škvrny a starecké a slnečné škvrny.

Melasma

Tento typ je spôsobovaný hormonálnou nerovnováhou, najmä preto sú tieto škvrny k videniu poväčšinou na ženách. Melasma sa hojne objavuje u tehotných žien, hlavne preto sa tejto vade niekedy tiež hovorí „tehotenská maska“. Druhou najviac postihnuté skupinou sú ženy, ktoré užívajú antikoncepciu. Objavujú sa najčastejšie na lícach, nosa a pod hornou perou. Hoci sa poväčšinou nejedná o nebezpečné škvrny, na tvári nepôsobí príliš pekne. Avšak dobrou správou je, že po porovnaní estrogénu v tele, môžu škvrny samovoľne zmiznúť.

Pozápalové pigmentové škvrny

Ako už názov sám napovedá, jedná sa o pigmentové škvrny, ktoré vznikli v dôsledku zápalu. Tento druh je taktiež známi aj pod názvom pehy a vznikajú veľmi často po akné. Narušenie pokožky spôsobí uvoľnenie melanínu a následne vznik hyperpigmentácie. Slnko síce pozápalové hyperpigmentácii nespôsobuje, však ju podstatne zhoršuje.

Slnečné a starecké škvrny

Sú spôsobené prevažne nadmerným pôsobením slnečného žiarenia, preto sa s nimi môžete najčastejšie stretnúť na tvári, krku a rúk. Na vznik škvŕn má veľký vplyv pribúdajúci vek, ktorý prirodzeným spôsobom spôsobuje úbytok melanínu a prirodzená farba pokožky. Ľudia s tmavšie pleťou sú škvrnami ohrození viac než osoby pleti svetlé. Jedná sa o škvrny na koži, ktoré sú v úplnej väčšine prípadov úplne zdravotne nezávadná.

Ako predchádzať vzniku pigmentových škvŕn?

Čím častejšie sa vystavujete slnečnému žiareniu, tým sa zvyšuje pravdepodobnosť vzniku škvŕn. Ak teda chcete vzniku nových pigmentových škvŕn predchádzať, je potrebné dbať na používanie kvalitnej kozmetiky sa SPF. Myslieť musíte aj na to, že na slnku sa vyskytujete, aj keď sa priamo neopaľuje, je preto vhodné navyknúť si na používanie aj make-upu sa SPF.

Ako sa zbaviť pigmentových škvŕn

Odstránenie pigmentových škvŕn závisí hlavne na veľkosti a intenzite. Najčastejšie sa na odstránenie používajú ako babské rady, tak laser, IPL, chemický peeling a ďalšie kozmetické prípravky na pigmentové škvrny. Úspešnosť liečby závisí nielen od zvolenej kozmetike, ale aj od typu vašej pokožky.

 • Chemický peeling (doma či u dermatológa) – pomocou ovocných kyselín sú odstraňované odumreté bunky pokožky, vďaka čomu sú pigmentové škvrny postupne vyhladzovania. Ide o cenovo dostupnú variantu, avšak pre väčšiu úspešnosť, je potrebný celý proces niekoľkokrát opakovať.
 • IPL – je svetelné ošetrenie pokožky. Vďaka IPL sa mení rozmiestnenie pigmentu v pokožke, čím dochádza k postupnému odstráneniu škvŕn. Pigmentované časti pokožky sa po niekoľkých dňoch po procedúre samy odlúpnu.
 • Laser – preniká hlboko do pokožky a hĺbkovo ju uzdravuje. Jedná sa o veľmi účinné, ale drahšie riešenie.

Kozmetika na pigmentové škvrny

S plytkými škvrnami si hravo poradí sérum na pigmentové škvrny alebo bieliaci krém na pigmentové škvrny. Hlbšie a väčšie škvrny je vhodné odstraňovať pomocou chemického peelingu, IPL alebo lasera. O vhodnej liečbe sa poraďte vo svojom kozmetickom salóne.

Účinky krému na pigmentové škvrny

Všetky kozmetické prípravky nie sú rovnaké. Každý má iné zloženie, však všeobecne možno povedať, že krém na pigmentové škvrny má tieto účinky:

 • intenzívne a hĺbkovo hydratuje pokožku
 • prejasňuje pleť
 • zjednocuje farebný odtieň pleti

Všeobecne môžno povedať, že pri pravidelnom používaní tejto špecifickej kozmetiky, môže k vyhladeniu škvŕn dôjsť už po niekoľkých použitiach.

Rozdelenie krémov podľa miesta použitia

Ako už bolo spomenuté, každý krém má iné zloženie. Obvykle teda platí, že nie každý prípravok je ideálne používať na celé telo. Podľa miesta použitia rozlišujeme:

 • krém na pigmentové škvrny na rukách
 • krém na pigmentové škvrny na tvári

Aktívne látky

Krém na pigmentové škvrny na tvári môže obsahovať rôzne aktívne látky. Medzi najobľúbenejšie účinnej látky patria vitamín A, C, arbutín a melatonín. Vitamín A, retinol, pôsobí proti známkam starnutia aj akné, a preto sú krémy s retinolom veľmi obľúbené. Vitamín C je významným antioxidantom, ktorý na pokožke vytvára účinný ochranný film pôsobiace napríklad proti UV žiareniu znečistenému ovzdušiu. Arbutín a melatonín potom majú priamy vplyv na tvorbu melanínu.

Výber krému podľa typu pokožky a doby aplikácie

Nie všetky krémy sú vhodné pre všetky typy pokožky. Najmä majitelia suchej a citlivej pokožky by sa pri výbere mali mať na pozore. S klasifikovaním pokožky a odporúčania vhodného krému, ktorý vašej pokožke nebude spôsobovať podráždenie, by vám mali poradiť vo vašom kozmetickom salóne. Pri výbere kozmetiky si taktiež postrážte dennú dobu, pre ktorú je krém určený. Denné krémy sa od tých nočných líšia svojím zložením. Niektoré prípravky je možné používať ako na deň, tak na noc, však to nie je pravidlom.

Otázky pri výbere krému na pigmentové škvrny

Aký krém na pigmentové škvrny v tehotenstve?

Škvrny súvisí s hormonálnymi zmenami v tehotenstve a bežne sa vyskytujú na prsiach a bruchu s tým, že postupne väčšinou odznie. Škvrny na tvári (čelo, líca, nad hornou perou) často vznikajú či sa zhoršujú vplyvom slnečného žiarenia. Vhodné je tak použitie prípravkov s vysokým UV faktorom (SPF 50+ najlepšie).

Aký krém na pigmentové škvrny po akné?

Pre zosvetlenie pozápalové pigmentácie po akné hľadajte krémy s aktívnymi látkami vitamínu C (inhibícia abnormálne tvorby pigmentu) a A (obnova kože na bunkovej úrovni), a s ochranou proti slnku (SPF faktorom). (zdroj)

Aké sú najlepšie značky krémov proti pigmentovým škvrnám?

Medzi najobľúbenejšie značky a výrobcu krémov na pigmentové škvrny patrí predovšetkým Eucerin a Bioderma. Okrem krémov môžete vyskúšať tiež séra, domáci chemický peeling a ampulky od Vichy a The Ordinary.

Kde kúpiť krém na pigmentové škvrny?

Krémy na pigmentové škvrny nájdete v DM a iných drogériách, intenzívnejšie a drahšie prípravky potom hlavne v internetových obchodoch a lekárňach typu DrMax.