Vyberáme najlepší krém do solária

TOP 3 krémy do solária

Tannymaxx Brown Super Black Dark

Dermacol Solar

Oranjito Level 1 Chocolate Bronzer

Opaľovací krém do solária s bronzerom, vhodný ako na telo, tak tvár. Jeden z najobľúbenejších prípravkov solárnej kozmetiky.Krém do solária pre rýchle opálenie, ktorý vďaka extra pridaným aktívnym látkam efektívne a dlhodobo prehlbuje opálenie. Obľúbený krém aj vďaka dobrej cene.Krém na opaľovanie do solária s mliečnou konzistenciou, pre prvú úroveň, teda len mierne opálenú pokožku.

Orientačná Cena
9,00 €

Orientačná Cena
8,69 €

Orientačná Cena
5,90 €

Opaľovanie v soláriu ponúka okrem celoročného tmavého odtieňa pokožky tiež kontrolovanú dávku UV žiarenia a vitamínu D. Pre ochranu a správne opálenie je potrebné použiť kvalitnú solárnu kozmetiku. Krém na opaľovanie do solária môžete voliť podľa typu pokožky, stupňa opálenie, zloženie, určenia alebo ďalších aspektov. Opaľovacie krémy do solária s bronzerom napríklad podporujú dlhú trvanlivosť opálenie, niektoré krémy tiež obsahujú zložky pre rýchle opálenie a výraznejšie zhnednutie. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie krémy do solária pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie krémy do solária (Test 2024)

VzhľadModelObjemKonzistenciaTyp pokožkyPoužitieDostupnosť
Tannymaxx Brown Super Black Dark recenzie a testTannymaxx Brown Super Black Dark125mlKrémVšetkyTelo, tvár
Oranjito Max. Effect Gold Turbo recenzie a testOranjito Max. Effect Gold Turbo250 mlMliekoSuchá, zmiešaná-
Dermacol Solar recenzie a testDermacol Solar200 mlMliekoVšetky-
Tannymaxx Brown Face recenzie a testTannymaxx Brown Face50 mlKrémVšetkyTvár
Oranjito Level 1 Chocolate Bronzer recenzie a testOranjito Level 1 Chocolate Bronzer200 mlMliekoVšetky-
Oranjito Level 2 Wild Caramel recenzie a testOranjito Level 2 Wild Caramel200 mlMliekoVšetky-
Oranjito Level 3 Coconut recenzie a testOranjito Level 3 Coconut200 mlMliekoVšetky-
Tannymaxx Trés Jolie recenzie a testTannymaxx Trés Jolie200 mlKrémVšetky-
Oranjito Bio Light Vanilla recenzie a testOranjito Bio Light Vanilla50 mlKrémVšetkyTvár a dekolt
Vivaco SunVital recenzie a testVivaco SunVital300 mlMliekoVšetkyTelo, tvár

Zobraziť celú ponuku

Recenzie krémov do solária

Tannymaxx Brown Super Black Dark

Tannymaxx Brown Super Black Dark recenzie a test

Tannymaxx Brown Super Black Dark je krém do solária s bronzerom. Predovšetkým vďaka výťažkom zo slnečnicového oleja, vlašských orechov, cukrovej trstiny, bambuckého masla, kofeínu a ďalších účinných látok, možno dosiahnuť dlhotrvajúceho opálenia. Krém je vhodný pre všetky typy pokožky a možno ho nanášať ako na telo, tak na tvár. Podľa skúseností užívateľov možno ľahko vmasírovať, ale odporúča sa po nanesení krému ruke umyť, aby sa predišlo miernemu sfarbenie.

Oranjito Max. Effect Gold Turbo

Oranjito Max. Effect Gold Turbo recenzie a test

Oranjito Max. Effect Gold Turbo je mlieko do solária, ktoré bolo vyvinuté priamo pre suchú až zmiešanú pokožku. Šetrným spôsobom pomáha dosiahnuť hĺbkového a dlhotrvajúceho opálenia. Vďaka svojmu zloženiu chráni pokožku pred voľnými radikálmi, urýchľuje opaľovanie (vďaka superbronezerům), vyživuje a hydratuje. Ako je zrejmé z názvu, ide o krém do solária pre zintenzívnenie bronzovo tmavého odtieňa opálenia a je tak vhodný pre už opálenú pleť. Používateľom sa pozitívne jeho príjemne medovú vôňu.

Dermacol Solar Intense Body Bronze Accelerator

Dermacol Solar recenzie a test

Krém do solária s mliečnou konzistenciou Dermacol Solar je vhodný pre všetky typy pokožky. Je obohatené o aktívne látky pre tvorbu pigmentu, ktoré pomáhajú prehlbovať a zintenzívňovať opálenie. Ak teda hľadáte krém do solária pre rýchle opálenie, zbystrite. Oleje z jojoby, marhuľových jadier a makadamových orieškov napomáhajú regenerovať pokožku a chráni ju pred škodlivým žiarením. Avokádový olej hĺbkovo hydratuje a udržuje kožu vláčnu. Podľa skúseností užívateľov príjemne vonia, dobre sa vstrebáva a oceňujú dostupnú cenu.

Tannymaxx Brown Face

Tannymaxx Brown Face recenzie a test

Krém do solária na tvár Tannymaxx Brown Face zintenzívňuje a prehlbuje opálenie. Zloženie je obohatené o účinné látky (Aloe Vera, melanín, bambucké maslo a ďalšie pridané vitamíny), ktoré hydratujú a vyživujú tvár tak, aby nedochádzalo k strate pružnosti a tvorbe vrások. Pre niekoho môže byť veľkou výhodou vegánske zloženie výrobku.

Oranjito Level 1 Chocolate Bronzer

Oranjito Level 1 Chocolate Bronzer recenzie a test

Oranjito Level 1 Chocolate Bronzer je krém do solária s bronzerom, ktorý je vhodný pre všetky typy pleti. Výrobok je obohatený o rad účinných látok. Tyrozín podporuje trvalé opálenie. Fucogen hĺbkovo hydratuje pokožku. Dobre sa rozotiera a rýchlo sa vstrebáva. Vďaka pridaným zmesiam prírodných olejom, rade antioxidantov a extraktom zo zeleného čaju a Aloe Vera, udržuje kožu pružnú a mladistvú. Mlieko je určené predovšetkým pre vôbec, alebo len mierne opálenú pokožku, pozri Level 1 v názve produktu.

Oranjito Level 2 Wild Caramel

Oranjito Level 2 Wild Caramel recenzie a test

Mlieko do solária Oranjito Level 2 Wild Caramel je typické svojou výraznou, ale jemnou vôňou po bielom čaji a je vhodné predovšetkým pre ľahko opálenú pokožku. Špeciálne zloženie nielen že hĺbkovo hydratuje, ale tiež vyživuje a chráni kožu pred starnutím. Vďaka špeciálnym aktívnym látkam dokáže zintenzívniť tvorbu pigmentov a opaľovanie tak urýchliť, prehĺbiť a udržať. Podľa používateľských skúseností sa dobre rozotiera, má dlhú výdrž a príjemne vonia.

Oranjito Level 3 Coconut

Oranjito Level 3 Coconut recenzie a test

Oranjito Level 3 Coconut je kokosové mlieko na opaľovanie v soláriu sa suberbronzery, ktoré je primárne určené pre mierne až stredne opálenú pokožku. Ide o výrobok tretieho levelu, ktorý obsahuje o 100% viac účinných a aktívnych látok ako výrobky z druhej rady. Zloženie zabraňuje vysúšaniu pokožky, dbá na starostlivú hydratáciu a hĺbkovo vyživuje. Zaujímavosťou je, že je mierne drahšie ako Level 1 a 2.

Tannymaxx Trés Jolie

Tannymaxx Trés Jolie recenzie a test

Opaľovací krém do solária s bronzerom Tannymaxx Trés Jolie vyniká nielen svoju sviežou vôňou, ale aj zložením. Účinné látky (avokádový olej, karnitín a kofeín) pôsobia ako antioxidanty a udržujú pokožku pružnú, mladistvú a zdravú. Kofeín navyše dokáže zintenzívniť, urýchliť a prehĺbiť opálenie. Z ohlasov zaznieva nie príliš atraktívne vône, však zase ľahké roztieranie.

Oranjito Bio Light Vanilla

Oranjito Bio Light Vanilla recenzie a test

Krém do solária Oranjito Bio Light Vanilla je vhodný predovšetkým na tvár a dekolt a ideálne na suchú a zmiešanú pokožku. Vďaka svojmu jedinečnému zloženiu dokáže pokožku hĺbkovo hydratovať, vyživiť a chrániť pred škodlivými vplyvmi žiarenia. Taktiež zabraňuje starnutiu pokožky, tvorbe vrások, podporuje proces tvorby pigmentov a predlžuje opálenie. Podľa ohlasov má možno až moc sladkú vôňu, čo nemusí vyhovovať všetkým.

Vivaco SunVital

Vivaco SunVital recenzie a test

Vivace SunVital je krém do solária pre rýchle opálenie. Predovšetkým vďaka tyrosenu a karoténu veľmi dobre a rýchlo hnedne aj zle sa opaľujúce kože. Mlieko môžete aplikovať na celé telo vrátane tváre. Potešujúce je tiež jeho cena vzhľadom na väčší objem balenia než konkurenčné produkty. Z ohlasov používateľov sa dobre rozotiera, pekne vonia a vstrebáva.

Ako vybrať opaľovací krém do solária

Krém do solária je nevyhnutné používať pri každej návšteve. Nielen že chráni kožu pred chorobami, množením baktérií pri potení a starnutím kože, ale tiež urýchľuje opálenie podporou pigmentu melanínu a pomáha udržať kožu dlhšie snedú (platí obzvlášť pre krémy do solária s bronzerom).

Prv než sa rozhodnete, nejaký taký krém zakúpiť mali by ste mať jasno hneď v niekoľkých otázkach. Najzákladnejšími sú:

 • Aký je rozdiel medzi krémami na opaľovanie vonku a kozmetikou do solária?
 • Ako sa solárna kozmetika delí?
 • Aký opaľovací krém do solária pre telo, tvár, nohy a typ pokožky?
 • Aké účinné látky by krém pre opaľovanie v soláriu mal mať?

Krém pre opaľovanie na slnku vs. krém na opaľovanie do solária

Hoci oba krémy majú za úlohu chrániť a hydratovať pokožku, ich použitie nemožno zamieňať. Krémy pre vonkajšie opálenie sú primárne určené ako ochrana pred UV žiarením, nechceným spálením a podráždením pokožky.

Opaľovací krém do solária naopak opálenie podporuje a pomáha udržať bronzovú pokožku čo najdlhšie. Inými slovami, keby ste sa vonku na slniečku rozhodli namazať krém do solária, spálite sa. Naopak keby ste sa v soláriu namazali vonkajšom krémom, neopálite sa vôbec.

Delenie kozmetiky do solária

Spôsobov, ktorými tento špecifický druh kozmetiky môžeme deliť, je hneď niekoľko. Medzi základné delenie patrí podľa určenia, konzistencie, typu pokožky, stupňa opálenie, miesta použitia, účelu, a ceny.

Určenie

Podľa určenia rozlišujeme kozmetiku, a teda aj krémy do solária, na pánsku a dámsku. Ženy a muži majú odlišnú pokožku a je potrebný každému typu dodávať iné vitamíny a minerálne látky. Avšak na prvý pohľad je rozoznateľný rozdiel len vo vôni a balenie.

Konzistencia

Solárna kozmetika sa vyrába v niekoľkých základných konzistenciách a to predovšetkým ako mlieka, oleje, gély, peny a krémy. Každá konzistencia je typická svoju rýchlosti vstrebávania, roztierateľnosťou a mastnotou, ktorú po sebe zanecháva. To, aký typ zvolíte, je na vašich osobných preferenciách, ale vplyv môže mať aj typ pokožky.

Typ pokožky

Čo človek, to iný typ pleti. Medzi základné typy patria citlivá, mastná, normálna, suchá a zmiešaná. Ak si presne nie ste istí, do ktorej skupiny sa radíte, s klasifikovaním vám pomôže váš kozmetický salón. Tu vám aj poradia, aká konzistencia a zloženie výrobku je pre vás to najvhodnejšie. Všeobecne však platí, že pre mastnú pleť sa skôr hodí gély, pre suchú mlieka a oleja. Pre zmiešanú kombinácie prípravkov podľa miesta použitia.

Stupeň opálenia

Podľa toho, v akom štádiu opálenia sa vaša pokožka momentálne nachádza, je nutné zvoliť primeranú ochranu. Rozlišujeme štyri základné skupiny kozmetiky pre:

 • Neopálené pokožku – krémy predovšetkým hydratujú a chránia
 • Mierne opálenú pokožku – podpora prirodzeného, ľahkého a dlhotrvajúceho opálenia, hydratácia
 • Opálenú pokožku – vyživuje a podporuje rýchle a dlhotrvajúce opálenie
 • Silne opálenú pokožku – pomáhajú prekonať maximálny stupeň zhnednutia a dosiahnuť tak veľmi tmavých odtieňov hnedej. Nájdete ich pod označením „hot“ a nemožno ich používať na tvár a intímne miesta.

U niektorých opaľovacích krémov do solária si môžete všimnúť, že priamo v názve majú danú fázu (napríklad Level 1 a pod.).

Miesto použitia (na tvár, telo, nohy)

Nie každým krémom je vhodné mazať sa všade po tele. Podľa miesta použitia je tak možné vyčleniť krém do solária na tvár, dekolt a krk, nohy a celé telo. Každý prípravok má iné zloženie, vždy by ste sa tak mali riadiť pokynmi na obale (keby nie, mohlo by dôjsť k silnému podráždeniu pokožky a nežiaducim účinkom). Najmä prípravky označené ako „hot“, by ste v žiadnom prípade na tvár (ani iné citlivé miesta) používať nemali.

Účel (pred a po opaľovaní)

Rovnako ako u klasických opaľovacích krémov, aj tu môžeme vyčleniť krémy do solária pred a po opaľovaní. Krémy do solária pred opaľovaním majú za úlohu pokožku chrániť a dodávať melatonín. Naopak krémy po opaľovaní hydratujú, upokojujú a napomáhajú udržať dlhotrvajúci výsledok opálenie.

Cena

Z hľadiska ceny rozlišujeme lacné, strednej triedy a luxusné výrobky. Najlacnejšie krémy do solária nájdete už od nejakých 4 eur. Naopak tá najdrahšia solárna kozmetika sa môže pohybovať okolo 20 eur, v závislosti od objemu balenia aj okolo 50 eur. Prípravky sa navzájom od seba líšia svojou kvalitou a použitými látkami.

Účinné látky v kréme do solária

Účinných látok, ktoré kozmetika do solária obsahuje, je nespočet a nie je možné, aby jeden prípravok obsahoval všetky. Avšak prinášame vám prehľad tých najzákladnejších a zoznam ich účinkov.

 • Vitamín A – významný antioxidant, predchádza šupinateniu, rohovateniu a lúpaniu kože
 • Vitamín E – významný antioxidant, zabraňuje predčasnému starnutiu pokožky
 • Beta-karotén – významný karotenoid a antioxidant, zvyšuje obranyschopnosť a znižuje riziko rakoviny
 • Výťažky z exotických rastlín – aloe vera, citróny, kávovník, zelený čaj … liečivé účinky sa odvíja od použitého výťažku
 • Prírodné oleje – mandľový, kokosový, avokádový … liečivé účinky sa taktiež líši podľa použitého oleja
 • Tyrozín – aminokyselina, podporuje tvorbu pigmentu melanínu
 • DHA – pomáha sfarbovať kožu do hneda
 • Melanín – zintenzívňuje opálenie
 • Panthenol – upokojuje a regeneruje pokožku
 • Kolagén – má priami vplyv na starnutie pokožky, pomáha ju udržať pevnú a pružnú

Otázky pri výbere solárne kozmetiky

Aký krém do solária pre rýchle opálenie?

Krém do solária pre rýchle opálenie by mal obsahovať tzv. urýchľovače opálenia a zložky na podporu tvorby pigmentu melanínu. Vďaka tomu by ste sa s vhodne vybraným opaľovacím krémom mali opáliť rýchlejšie.

Je opaľovací krém do solária použiteľný aj proti slnku?

Jednoznačne nie. Ide o samotný princíp, ako tieto dva rozdielne opaľovacie krémy fungujú. Krém na opaľovanie v soláriu podporuje opálenie, teda na slnku by ste sa spálili. Klasický opaľovací krém s ochranným faktorom naopak pred opaľovaním chráni a v soláriu by ste sa neopálili.

Kde kúpiť krém do solária?

Keďže ide o špecifický nákup, pri ktorom potrebujete vybrať vhodný prípravok pre váš typ pleti, stupeň opálenia a ďalšie faktory, nehovoriac o prípadnom požiadavke na zloženie pre rýchle opálenie, je najjednoduchším nákup cez eshop na internete. Ak sa rozhodnete pre klasický obchod, najskôr nájdete krém do solária v DM, Teta drogériu a podobne.

Ako často chodiť do solária?

V ideálnom prípade by ste sa pred prvou návštevou solária mali poradiť vo svojom kozmetickom salóne. Ak žiadny nemáte, nebojte, aj dobre vyškolená obsluha solária by vám mala byť schopná navrhnúť opaľovací program tak, aby ste sa síce opálili, ale vaše zdravie nebolo ohrozené. Medzi každým opaľovaním by mala byť medzera najmenej 24-48 hodín podľa typu kože, Európske štandardy potom odporúčajú nepresiahnuť 60 návštev solárka ročne (zdroj).