Vyberáme najlepší kávovar DeLonghi

Na prípravu kvalitnej kávy možno využiť rôznych prístrojov. Kávovar DeLonghi, či už automatický, pákový alebo kapsľový, väčšinou ponúkne viac ako priemerný konkurent. Ktorý kávovar vybrať do domácnosti, kancelárie alebo reštaurácie? V našom výbere sme dali dokopy najlepší kávovary DeLonghi a recenzie automatických, pákových a kapsulových presovačov od tejto značky. Každý typ je vhodný pre iné využitie, od kapsľových pre nenáročnú domácnosť, cez pákový pre rituálne prípravu, až k automatickým pre rušný prevádzku a požiadavky na funkcie. Medzi tie patrí šľahanie mlieka, nastaviteľná sila kávy, prípadne vstavaný mlynček. Modely tohto výrobcu sa takisto často umiestňujú v testoch kávovarov, čo len potvrdzuje ich kvalitu.

Pozrite sa tiež na najlepšie kávy.

Najlepšie kávovary DeLonghi (Test 2024)

Recenzie kávovarov DeLonghi

De’Longhi Magnifica ECAM 22.110

Espresso DeLonghi Magnifica ECAM22 recenzie a test

Medzi najobľúbenejšie modely sa radí automatický kávovar DeLonghi Magnifica ECAM 22.110, ktorý zvládne pripraviť 2 šálky naraz a s tlakom 15 barov, takmer dvoch litrovým zásobníkom a schopnosťou pojať 14 šálok kávovej usadeniny, nevybočuje z bežného priemeru. Výhodou je možnosť použitia ako mleté, tak zrnkovej kávy, pričom disponuje tichým mlynčekom, kde možno nastaviť hrubosť mletia. Nastaviteľná je tiež sila kávy alebo teplota. Vďaka tryske na paru možno pripraviť nielen kávu, ale aj čaj alebo čokoládu. Samočistiaca funkcia a odvápnenie je samozrejmosťou, zaujímavou funkciou je aj automatické vypnutie.

Pre – Tichý mlynček, cena / výkon, automatické čistenie
Proti – Nižší príkon, zložitejšie nastavenie

ZOBRAZIŤ PONUKU

Espresso De’Longhi Eletta ECAM 45.760

Espresso DeLonghi Eletta ECAM 45 760 recenzie a testPre rušný prevádzku vyžadujúce väčšiu kapacitu kávovaru je De’Longhi Eletta ECAM 45.760 optimálnou voľbou. Pojme 2 litre vody a 400 gramov kávy, mleté či zrnkovej. Tú je možné namlieť v zabudovanom mlynčeku, ktorý umožňuje 13 úrovní hrubosti namletia. Čo je pre automatické kávovary typické, je škála prídavných funkcií ako je časovač, nahriatie šálky či špeciálna príprava. Tento kávovar vám pripraví prekvapkávanú kávu (funkcia Long Coffe), prípadne jeden z mliečnych nápojov. Na výber je flat white, espresso macchiato, cappuccino, caffe latte a latte macchiato. Vo výbave nechýba zásobník na mlieko ani tryska na paru a takisto automatické čistenie.

Pre – Kapacita vody a kávy, mliečne programy, nahriatie šálky
Proti – Nižší príkon

ZOBRAZIŤ PONUKU

De’Longhi Intensa ECAM 23.460

Espresso DeLonghi Intensa ECAM 23 460 recenzie a test

Parametre automatického kávovaru De’Longhi Intensa ECAM 23.460 patrí k priemeru a nič špeciálneho v tomto smere neponúka. Opäť možno využiť ako mleté, tak zrnkovej kávy, ktorú možno namlieť v zabudovanom mlynčeku sa 13 úrovni hrubosti. Ak nie ste typ, čo zložito nastavuje parametre pripravovanej kávy, oceníte funkciu Cappuccino a Caffe Latte jedným stlačením. Vo výbave nechýba tryska na horúcu vodu a paru, ani zásobník na mlieko.

Pre – Automatické čistenie (vr. mliečne trysky) a odvápnenie, jednoduché funkcie
Proti – Nemá časovač

ZOBRAZIŤ PONUKU

De’Longhi PrimaDonna ESAM 6900

Espresso DeLonghi PrimaDonna Exclusive ESAM6900 recenzie a testČím sa kávovar De’Longhi PrimaDonna ESAM 6900 na prvý pohľad líši, je nižší objem na vodu (pojme len 1,4 litrov). Aj tak ide o zaujímavý prístroj, ktorý má vo výbave okrem iného nádobu na horúcu čokoládu. Kávovar zaujme tiež svojimi funkciami, vrátane systému Cappuccino jedným stlačením. Disponuje 6 kovovými dotykovými tlačidlami pre prípravu cappuccina, cafe latte, veľké kávy, horúcej čokolády, latte macchiato a horúceho mlieka. Užitočné je tiež počítadlo uvarených káv alebo indikátor usadeniny.

Pre – Funkcie a programy, príprava horúcej čokolády
Proti – Nemožno nastaviť teplotu, malý zásobník na vodu

ZOBRAZIŤ PONUKU

De’Longhi EC 820

Espresso DeLonghi EC820 recenzie a testV menšej domácnosti nájde využitie pákový kávovar De’Longhi EC 820, vzhľadom k svojmu malému zásobníku na vodu s objemom 1 litra. Prednosťou kávovaru je rýchly ohrev vody, čo v kombinácii s použitím kávových podov (E.S.E.) zrýchli celý proces prípravy. Využiť možno tiež porciovanú kávu a tiež pripravovať 2 šálky zároveň. Dopriať si môžete tiež našľahanie mlieka vďaka prítomnej tryske.

Pre – Rýchly ohrev, vyberateľná odkvapkávacia miska
Proti – Nahriatie šálok údajne trvá dlhšiu dobu

ZOBRAZIŤ PONUKU

De’Longhi Scultura ECZ 351

Espresso DeLonghi Scultura ECZ351W recenzie a testPákové kávovary sú charakteristické použitím mletej kávy, však De’Longhi Scultura ECZ 351 umožňuje použiť rovnako kávové vrecúška a spríjemniť tak prípravu. Použiť možno aj filtre na prípravu dvoch porcií z mletej kávy naraz. Zásobník na vodu možno vybrať a výdaj pary regulovať (pomocou gombíka). Obmedzujúce veľkosť šálok môže byť ale pre niektorých užívateľov problém.

Pre – Použitie mletej kávy i kávových sáčkov
Proti – Len pre menšie šálky

ZOBRAZIŤ PONUKU

De’Longhi DEDICA EC 685

Espresso DeLonghi DEDICA EC 685 recenzie a testKávovar De’Longhi Dedič EC 685 nájde využitie v kuchyniach, ktoré majú problém s miestom. Vďaka svojej malej šírke (15 cm) pohodlne zaplní medzierku na vašej pracovnej linke. K svojim atraktívnym rozmerom pridáva aj ďalšiu praktickú výhodu, a to použitie vysokých pohárov. Dokáže pripraviť cappuccino, latte macchiato aj klasické espresso a vďaka nastaviteľnej tryske tiež vodu na čaj. Aj čistenie by malo byť jednoduché vďaka rozložitelnému sitku na mletú kávu.

Pre – Použitie veľkých pohárov a úzka šírka prístroje
Proti – Zložitejšie nastavenia

ZOBRAZIŤ PONUKU

De’Longhi Nespresso Inissia EN80

Espresso DeLonghi Nespresso Inissia EN80B recenzie a testPre menej náročných môže byť kapsľový kávovar De’Longhi Nespresso Inissia EN80 tak akurát. Ide o jednoduchý a účelný prístroj, ktorý sa zameriava na to hlavné, teda urobiť kávu. Aj tak ponúkne rôznorodosť, pretože je možné vybrať z 23 druhov prípravy a dvoch veľkostí (40 ml a 110 ml). Nahriať vodu zvládne do pol minúty a zvládne urobiť 9 porcií na jeden zásobník vody.

Pre – Jednoduchá obsluha, výber objemu kávy
Proti – Zložitejšie návod

ZOBRAZIŤ PONUKU

De’Longhi Nespresso U EN110

Espresso DeLonghi Nespresso U EN110B recenzie a testModel De’Longhi Nespresso U EN110 sa radí ku kapsulovým kávovarom s vyšším príkonom (1870 W), ale súčasne menším zásobníkom na vodu. Opäť tu cez svoju priamočiarosť (kapsule) nájdete rôznorodosť v 19 druhoch káv, medzi ktorými je aj káva bez kofeínu. Variabilitu ponúka tiež voľba z troch veľkostí šálky, a to malé ristretto (25 ml), klasické espresso (40 ml) a veľké lungo (110 ml). Tento model sa tiež umiestnil v dTeste 12/2013 a hodnotením dobrá kvalita.

Pre – Tri veľkosti šálky, rýchlosť ohrevu
Proti – Malý zásobník na vodu

ZOBRAZIŤ PONUKU

De’Longhi Nespresso Lattissima Touch EN550

Espresso DeLonghi Nespresso Lattissima Touch EN550 recenzie a testEspressovač De’Longhi Nespresso Lattissima Touch EN550 má okrem zásobníka na vodu aj zásobník na mlieko, ktorý možno vybrať a dať do chladničky. Okrem klasického espressa zvládne tiež cappuccino, latte machiato alebo lungo. Praktickou funkciou je možnosť uložiť si do pamäti množstvo mlieka a kávy, takže nie je potreba zakaždým nastavovať presný pomer.

Pre – Uloženie pomeru mlieko / káva do pamäti, zásobník na mlieko
Proti – V zásade žiadne

ZOBRAZIŤ PONUKU

Aký kávovar vybrať?

Významnú úlohu v konečnom výbere má zamýšľaný účel a vaše preferencie, predovšetkým v rovine výbavy a funkcií. Z praktického hľadiska sme rozdelili možnosti na tri cenové kategórie.

Do 400 EUR

Medzi najlacnejšie kávovary patria tie kapsľové, ktoré sú vhodné ako domáce kávovar na rýchlu prípravu a jednoduchej údržbe. Umožní vám pripraviť viac druhov kávy a niektoré majú zaujímavú výbavu, za ktorú by sa nemusel hanbiť ani priemerný pákový kávovar.

V o niečo vyššej cenovej rovine sa nachádzajú pákové kávovary, ktoré svojou obstarávaciu cenu kompenzujú nižšou cenou za šálku kávy. Pripraviť kávu je už zložitejší proces a výslednú kvalitu ovplyvňuje hneď niekoľko parametrov, od kvality kávy až k hrubosti namletia.

Od 400 EUR do 800 EUR

Stredná cenová kategória si nájde väčšinu konzumentov dobrej kávy. Vyskytujú sa tu dobre vybavené pákové kávovary a tiež automatické kávovary so zaujímavými funkciami ako je automatické čistenie, penenie mlieka alebo namletia kávy v zabudovanom mlynčeku.

Od 800 EUR vyššie

V tejto cenovej relácii sa vyskytujú sofistikované automatické či pákové kávovary, ktoré sú vybavené o širokú škálu funkciu ako je odvápnenie, samočistenie, časovač alebo profily na prípravu nápoja. Zásobníky na kávu, vodu i mlieko sú objemnejšie a prístroj je tak schopný pripraviť viac šálok.