Vyberáme najlepšie herné slúchadlá

TOP 3 herné slúchadlá

Sony PS5 Pulse 3D Wireless Headset

HyperX Cloud II

Genius GX Gaming HS-G700V

Bezdrôtové herné slúchadlá pre PS5 s mikrofónom a priestorovým 3D zvukom. Sú veľmi ľahké, spätne a skrze platformy kompatibilné. Aktuálne asi najlepšie slúchadlá pre PlayStation.Herné slúchadlá s mikrofónom, ktorý je odpájacie a USB pripojením. Navyše podpora PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox ONE a Xbox Series.Svietiace herné slúchadlá s pripojením na USB a vibráciami pre perfektný pôžitok z hry.
+ Veľké kvalitné slúchadlá, čistý priestorový 7.1 zvuk+ Odpojovacie mikrofón, dvoje náušníky+ Vibrácie, LED osvetlenie, USB pripojenie
- Nič zásadné- Vyššia cena- Mušle nie sú naklopiteľný

Orientačná Cena
99,00 €

Orientačná Cena
80,36 €

Orientačná Cena
47,90 €

Herné slúchadlá nielen na PC sú spravidla zameraná na hlbšie basy a priestorový zvuk (herné slúchadlá 7.1) pre intenzívny zážitok z hrania hier. Kvalitný herný headset je typicky káblový a s kvalitným mikrofónom potláčajúce šum. Bezdrôtové slúchadlá s Bluetooth alebo USB vysielačom, nemusí byť nevyhnutne zlá. Obzvlášť ak chcete herné slúchadlá pre PS (PlayStation 4, 5) alebo obľúbenú konzolu Xbox, kde potrebujete pohyb a dostatočný dosah signálu. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie herné slúchadlá pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie herné slúchadlá (Test 2024)

Zobraziť celú ponuku

Recenzie herných slúchadiel

Sony PS5 Pulse 3D Wireless Headset

Sony PS5 Pulse 3D Wireless Headset recenzie a test

Kvalitné bezdrôtové herné slúchadlá Sony PS5 Pulse 3D Wireless Headset sú vybavené priestorovým 3D zvukom vďaka technológii Tempest 3D AudioTech (veľká výhoda kompatibility s konzolou), veľkými náušníky a ich konštrukcia je vytvorená cez hlavu (náhlavné). Skvelé sú tiež dva skryté mikrofóny s technológiou potlačenia okolitého zvuku. Slúchadlá sú vytvorené hlavne pre PS (PlayStation 5 aj 4) a PlayStation VR, svoje uplatnenie však nájdu aj na platformách Mac a PC, alebo pri mobilných zariadení.

+ Veľké kvalitné slúchadlá, čistý priestorový 7.1 zvuk
Nič zásadné

Razer Kraken X

Razer Kraken X recenzie a test

Razer Kraken X sú herné slúchadlá s mikrofónom, ktorý je sklápacím a prenosom signálu cez kábel. Dĺžka kábla je 130 cm a jeho pripojenie je cez 3,5 mm jack. Hlasitosť zvuku možno nastaviť na kábli a ich celková hmotnosť je 250 g. Slúchadlá majú 7.1 priestorový zvuk a jednoduché ovládanie. Veľkou výhodou je tiež nastaviteľný mikrofón, frekvenčný rozsah do 28 000 Hz a veľkostnej menič 40 mm. Slúchadlá sú odporúčané pre herné platformy PC, Mac, PS4, Nintendo Switch, Xbox One (iba so špeciálnym adaptérom).

+ Ultra ľahké herné slúchadlá, 7.1 priestorový zvuk
Len sklápacie mikrofón

HyperX Cloud II

HyperX Cloud II recenzie a test

Herné slúchadlá HyperX Cloud II s diaľkovým ovládačom na ovládanie mikrofónu a zvuku sú určené pre profesionálne hranie a sú vybavené aktívnym potlačením okolitého zvuku, dĺžkou kábla 300 cm a veľkosťou meniča 53 mm. Plusové body získal tento model za dizajn, a zvlášť dlhú prívodnú šnúru. Vyhotovenie môže byť buď v čiernej, alebo červenej farbe a ich hmotnosť je 320 g. Samozrejmosťou týchto slúchadiel je mikrofón a pripojenie na USB, s podporou platforiem PC, PlayStation a Xbox.

+ Odpojovacie mikrofón, dvoje náušníky
Vyššia cena

Yenkee Hornet YHP 3010

Yenkee Hornet YHP 3010 recenzie a test

Yenkee Hornet YHP 3010, sú herné slúchadlá s mikrofónom a ich prenos je umožnený vďaka káblu. Diaľka kábla je 240 mm a ich hmotnosť je iba 200 g. Konštrukcia týchto slúchadiel je robená na hlavu (náhlavné) a ich výrobcom je firma Yenkee. Pre pripojenie má konektor na 3,5 mm Jack a praktickou funkciou je vypnutie mikrofónu na regulátora hlasitosti, ktorý je umiestnený na kábli. Veľké náušníky poskytnú dostatočný komfort pri hraní hier a pritom úplné pohodlie na uši. Užívatelia ďalej oceňujú všesmerový mikrofón a pomer cena / kvalita.

+ Nízka hmotnosť a cena, cena / výkon
Menšia hlasitosť reproduktorov

Genius GX Gaming HS-G700V

Genius GX Gaming HS-G700V recenzie a test

Herné USB slúchadlá Genius GX Gaming HS-G700V sa oproti iným líšia LED osvetlením a vibráciami. Ďalšia výhodnú je 7.1 priestorový zvuk, takže budete vždy krok pred nepriateľom. Svietiace slúchadlá s hmotnosťou 405 g a dĺžka prívodného kábla je 250 cm. Ďalšie plusové body získali od užívateľov za otočný kĺb u mikrofónu a možnosť zapnutia a vypnutia mikrofónu. Ďalšou výhodou je polstrovaná vrchná časť slúchadiel, ktorá zaistí komfort pri hraní a pohodlne padne na hlavu.

+ Vibrácie, LED osvetlenie, USB pripojenie
Mušle nie sú naklopiteľný

Sony PS4 Platinum Wireless Headset

Sony PS4 Platinum Wireless Headset recenzie a test

Bezdrôtové herné slúchadlá Sony PS4 Platinum Wireless Headset sú nástupcom modelu Gold, s 3,5 mm Jackom a USB. PS4 slúchadlá sú vybavené mikrofónom a ovládaním hlasitosti na slúchadlách. Prednosťou je 7.1 zvuk, ktorý je dôležitou súčasťou pri hraní hier, kovový hlavový most, dlhšiu výdrž batérie a o podľa skúseností užívateľov o niečo lepší zvuk ako verzia Gold. Na druhú stranu sú tu malé tlačidlá, plast sa leskne a cena je trochu nadsadená.

+ Lepší zvuk ako verzia Gold, výdrž batérie
Vyššia cena, veľkosť tlačidiel

Microsoft Xbox Wireless Headset

Microsoft Xbox Wireless Headset recenzie a test

Microsoft Xbox Wireless Headset sú asi najlepšie slúchadlá pre Xbox One a Series X|S. Dôvodom je predovšetkým kompatibilita a podpora zvukových formátov ako je Dolby Atmos, Windows Sonic a DTS, čo je jeden zo zásadných rozdielov oproti platforme PlayStation. Pozitívne hodnotíme tiež kvalitný mikrofón, aktualizácie cez aplikáciu, nastavenia cez ekvalizér či podporu Bluetooth. Slúchadlá je možné prepojiť aj s PC cez USB alebo s telefónom.

+ Nastavenie zvuku, podpora Bluetooth, cena/výkon
Dlhší reakčný čas pri zmene hlasitosti

Zalman ZM-HPS300

Zalman ZM-HPS300 recenzie a test

Zalman ZM-HPS300 jsou herní sluchátka s mikrofonem. Disponují pozlaceným USB konektorem a dvěma Jack 3,5 mm. Délka přívodního kabelu je 200 cm s možností měnění hlasitosti zvuku. Uživatelé kladně ohodnotili jejich design a kvalitu zvukové reprodukce s ohledem na jejich velice nízkou cenu. Sluchátka dále disponují velikostí měniče 50 mm a relativně dobrým pohlcením hluku.

+ Lacná slúchadlá, dobrá kvalita k cene
Na kábli možno mikrofón len stlmiť a nie vypnúť

A4Tech Bloody G501

A4Tech Bloody G501 recenzie a test

Herné slúchadlá s výsuvným mikrofónom A4Tech Bloody G501 a aktívnym potlačením okolitého zvuku. Prenos je riadený káblovo a jeho dĺžka je 220 cm. Ďalej disponuje veľkosťou meniča 40 mm a ich konštrukcia je cez hlavu. Ďalšou výhodou je ovládanie zvuku cez kábel a majú funkciu rozpoznania zvuku. Plusové body majú aj za 7.1 zvuk (Surround Sound) a nízku hmotnosť 258 g. Slúchadlá sú určené pre PC hráčov a určitou nevýhodou zostáva prítomnosť iba USB konektora.

+ Výkon / cena, vzhľad
Menší priestor na uši, len USB konektor

Sennheiser GSP 300

Sennheiser GSP 300 recenzie a test

Herné uzavreté slúchadlá Sennheiser GSP 300 majú jemné polstrované náušníky a zaujmú svojim dizajnom a celkovo prémiovú kvalitou. Headset sa dá pripojiť k PC pomocou Jacku 3,5 mm, ktorý končí na pripájacom kábli dlhom 2 metre. Za zmienku stojí, že súčasťou balenia je redukcia na 4 pólový 3,5 Jack. Súčasťou slúchadiel je sklápací mikrofón a ich celková hmotnosť je 290 g. Užívatelia ocenili ovládanie hlasitosti na slúchadlách, široký frekvenčný rozsah a kompletne dobré a prehľadné nastavenie.

+ Kvalitný zvuk a sklápacie mikrofón
Iba jack

Yenkee AMBUSH YHP 3020

Yenkee AMBUSH YHP 3020 recenzie a test

Herný headset Yenkee AMBUSH YHP 3020 upúta v prvom rade veľmi nízkou cenou. Prenos signálu je káblový a dĺžka kabeláže činí 220 cm. Plusové body získava za sklápacie mikrofón a možnosť nastavenia hlasitosti priamo na slúchadlách. Veľkosť meniča je 50 mm a pripojenie je pomocou 3,5 mm Jack. Užívatelia si chvália dobrú priľnavosť na uši a skvelé polstrovanie. Oproti iným sa líšia podsvietenie, ktorá za túto cenu nezoženiete.

+ Nízka cena, pohodlné polstrovanie na uši
Nie je variabilná nastaviteľnosť mikrofónu

Ako vybrať herné slúchadlá

Delenie, funkcie a vlastnosti herných slúchadiel sú rozpísané v radcovi nižšie. Čo by mali okrem iného ponúknuť kvalitné herné slúchadlá? Napríklad otočné mušle a skladacie konštrukciu, kedy sa takáto skladacie slúchadlá oveľa lepšie preváži. Ďalej treba softvér ekvalizéra na zvuk a u podsvietených slúchadiel aj na podsvietenie. Od veci nie sú ani ovládacie prvky pre hlasitosť a chát, alebo certifikácia mikrofónu pre TeamSpeak, Skype a Discord.

Pripojenie

Pripojenie sa delí na dve hlavné, káblové (častejšie) a bezdrôtové.

Káblová herné slúchadlá

Sú častejšie verzií, a to z dôvodu kvalitnejšieho zvuku, ktorý kábel prenáša. Pripájajú sa najčastejšie pomocou USB alebo 3,5 mm Jacku (môžu byť aj 6,3 mm Jack – menej časté pripojenie). Nevýhodou káblových slúchadiel je kábel, ktorý sa môže zapliesť, alebo jeho dĺžka nebude dostatočne dlhá a hranie nebude pohodlné. Existuje však nylonový pletený kábel, ktorý zamedzuje zamotania.

Bezdrôtové herné slúchadlá (Bluetooth, rádiofrekvenčná)

Samozrejmosťou je voľný pohyb, nevýhodou je však strácajúce sa kvalita zvuku oproti drôtovým. Pripojenie k mobilu, notebooku alebo k stolnému počítaču funguje na báze Bluetooth a rádiofrekvenčného vysielača (USB).

Herné konzoly PS4 ani Xbox One funkciu Bluetooth natívne nepodporujú. S novými verziami PlayStation 5 a Xbox Series X tak padali otázky, či sa to zmení. Situácia ale zostáva rovnaká a dôvod je jednoduchý – kvalita zvuku a latencie sú proste nedostačujúce. Je tak nutné použiť rádiofrekvenčné pripojenie, ale to vôbec nie je na škodu, pretože dosah signálu je väčšia (až 100 m), takže si lepšie zahráte pohybové Kinect hry.

Ak aj tak chcete použiť Bluetooth slúchadlá na PlayStation či Xbox, existujú dve možné riešenia. Môžete si zaobstarať USB Bluetooth adaptér, ktorý zapojíte do konzoly, alebo môžete slúchadlá prepojiť s televíziou či monitorom a obísť tak konzolu.

Niektoré herné slúchadlá (mimo Sony, Microsoft) môžu tiež podporovať natívne bezdrôtový signál danej konzoly, alebo prikladajú bezdrôtový prijímač. Stretnúť sa môžete tiež so situáciou, kedy podporujú obidva typy pripojenia, teda ako rádiofrekvenčné, tak Bluetooth.

Prevedenie herných slúchadiel

Hlavnou vecou pri výbere herných slúchadiel je určite ich pohodlie aj pri niekoľkých hodinovom hraní. Dôležitú úlohu tu zohráva hlavová konštrukcia, ktorá by mala byť pevná a zároveň nastaviteľná, pre všetky rozmery hlavy.

Herné špunty

Herné špunty sú menej známe a to preto, že väčšina profesionálnych hráčov také slúchadlá nepoužíva. Dôvodom je ich nie príliš pohodlné hranie, v porovnaní s náušníky a cenové relácie, za ktorú by ste mali lepšie slúchadlá na hranie. Oveľa lepšie sa však hodí na cesty, kedy sú dobre skladné. Ich meniče sú ale najmenšie, takže najslabší budú aj ich basy.

Herné slúchadlá na uši

Slúchadlá na uši radí sa k viac vyhľadávaných slúchadlám, ktorá však neobepnou celé uši, ale iba sa k nim prikladajú, preto neutlumí toľko hluk z okolia, ako náušníky okolo uší. Hodí sa ako univerzálny slúchadlá i mimo hranie hier.

Herné slúchadlá okolo uší

Slúchadlá okolo uší sú najvýznamnejšie slúchadlá pre profesionálnych hráčov, úplne perfektne tlmí zvyky zvonku a perfektne padnú na uši. Zaručujú dlhodobú pohodlnosť aj pri niekoľkých hodinovom hraní a kvalitný zvuk so všetkými zvukovými detailmi hry. Veľké meniče tiež zaistí dynamické basy.

Konštrukcia slúchadiel

Uzavreté slúchadlá – vo väčšine prípadov sa môžete stretnúť s uzavretými slúchadlami. Tie pomocou uzatvorených mušlí dokonale tlmí zvuk zvonku a tiež neprepúšťa skoro žiadny zvuk. Väčšina herných je tohto typu a všeobecne sú na hranie hier odporúčané.

Otvorené slúchadlá – tieto slúchadlá sa vyznačujú hlavne tým, že zľahka prepúšťa zvuk do okolia a tiež netlmí toľko zvuk zvonku. Nedochádza ku skresleniu, ale odporúčajú sa skôr na počúvanie hudby.

Polouzatvorené slúchadlá – čiastočne tlmí hluk z vonku a čiastočne prepúšťa zvuk zo slúchadiel. Výhodou je verné podanie zvuku.

Citlivosť slúchadiel a impedancia

Citlivosť slúchadiel by sa dala zhrnúť tak, že čím citlivejšie slúchadlá si kúpite, tým budú hlasnejší a budú spotrebovávať menej energie. Citlivosť sa udáva v dB/Wm. Impedancia spoločne s citlivosťou ovplyvňujú hlasitosť slúchadiel.

Či už vyberáte herné slúchadlá na PC alebo notebook, vyhnite sa tým s impedanciou nad 130 až 150 Ohmov, v opačnom prípade by ste mohli potrebovať zosilňovač. Aby baterka pri notebooku vydržala dlhšie, mala by mať herné slúchadlá impedanciu do 50 až 60 Ohm a citlivosť nad 100 db/Wm.

Herné slúchadlá s priestorovým zvukom

Veľmi dôležitá vlastnosť pri hraní hier na profesionálnej úrovni, a to či už strieľačiek alebo iných hier. Priestorový zvuk vám dokonale dokáže odhaliť nepriateľove kroky, alebo pohyb vašich spoluhráčov. Stereofónne slúchadlá zvuky tak dokonale nelokalizují, preto je potrebné pre dokonalý zvuk siahnuť hlbšie do vrecka a kúpiť prepracovanejšie varianty. Tie sú k dostaniu vo variante 5.1 alebo slúchadlá 7.1 virtuálneho zvuku, u slúchadiel pre Xbox pozerajte po Windows Sonic, Dolby Atmos, alebo DTS Headphone:X.

Herné slúchadlá s mikrofónom (a bez)

Mikrofón je jednou z hlavných vecí, ktorú u herných slúchadiel určite neprehliadnite. Ak sa venujete profesionálnemu hranie, mikrofón je jeden z hlavných podmienok pre hranie online. Len ťažko si budete v hre písať správy cez chat. Dobrý mikrofón robí dohromady dobrý herný headset a okrem iného by mal vedieť dobre potláčať šum.

Najmenej obľúbený a zároveň pre hranie úplne nevhodný je mikrofón na kábli, ten je nekvalitný a počas hry Vás bude neustále rušiť. Z pravidlá sú na kôstkach a špunty.

Herné slúchadlá s odnímateľným mikrofónom majú tú výhodu, že je možné oddeliť od slúchadiel a tie používať aj napríklad pre počúvanie hudby.

Herné slúchadlá s vysúvacím mikrofónom sú praktické pre hranie hier, volanie cez Skype aj občasnú konverzáciu cez Discord. Po odohrané hre ukončíte hovor a mikrofón jednoducho zasuniete do slúchadiel.

Herné slúchadlá so sklápacím mikrofónom sú jeden z najlepších volieb, ktoré môžete ako profesionálny hráč mať, spoločne s vysúvacím sa radí na vrchnej priečky, ktoré hráči vyhľadávajú. V prípade, že mikrón nechcete používať, ho jednoducho sklopíte, aby vám neprekážal. Okrem sklopných nájdete aj také, čo majú tvarovacie nohu, takže si môžete nastaviť pozíciu, ako vám vyhovuje.

Herné slúchadlá bez mikrofónu, sú ideálne na single hry, kedy nepotrebujete komunikovať so spoluhráčmi. Je však na zváženie, či si také slúchadlá zaobstarať, aj s ohľadom na obľubu multiplayer móde.

Otázky pri výbere slúchadiel na hranie hier

Čím sa odlišujú herné slúchadlá 7.1?

Herné slúchadlá s priestorovým zvukom sú pre hranie hier veľká výhoda, skoro až nevyhnutnosť. Aby ste lokalizovali odkiaľ a kde sa ďalší hráči pohybujú, hľadajte herné slúchadlá označená ako 5.1 alebo 7.1.

Aké sú varianty herných slúchadiel s mikrofónom?

Herné slúchadlá s mikrofónom možno ďalej rozdeliť na tie s mikrofónom na kábli, so sklopným a zasúvacím mikrofónom do mušlí, alebo tiež na herné headsety s odnímateľným mikrofónom, ktorý tak možno používať aj napríklad len pre počúvanie hudby.

Prečo vybrať herný headset pre PS4/PS5 a Xbox One/Xbox Series?

Herné slúchadlá pre PS (PlayStation 4 alebo 5) a Xbox (One či Series X|S), teda herné konzoly, majú výhodu v plnej kompatibilite s danou konzol. Použiť ale môžete aj herné slúchadlá na PC. Mnohé slúchadlá na PS4, PS5 a Xbox sú tiež kompatibilné s viacerými zariadeniami (PC, konzol, mobilom, televíziou).

Ako sa pripájajú bezdrôtové herné slúchadlá?

Bezdrôtové herné slúchadlá sa ďalej delia na rádiofrekvenčnej a bluetooth slúchadlá. V prípade bluetooth nie je čo riešiť, zapne sa a spáruje. Rádiofrekvenčné potrebujú vysielač (typicky USB) a výhodou je väčší dosah (10-100 m), čo sa hodí u Kinect hier. O bezdrôtovej konektivite nájdete viac v sekcii článku.