Vyberáme najlepšiu hernú klávesnicu

TOP 3 herné klávesnice

SPC Gear GK530 Tournament Kailh

Razer Ornata Chroma

Yenkee YKB 3500 Katana

Kompaktná herná klávesnica bez Num Padu a s mechanickými spínačmi Kailh aj Cherry MX Red.Podsvietená herná klávesnica na PC s RGB rozsahom a hybridnými mechanickými spínačmi.Herná mechanická klávesnica s dúhovým podsvietením sa 14 možnými efekty svietenia.
+ Mechanická klávesnica, makrá+ Opierka na zápästie, RGB podsvietenie+ Cena/výkon, zvuk klávesov
- Fn je napravo od medzerníka- Chýba G klávesy a multimediálne tlačidlá- Dúhové podsvietenie

Orientačná Cena
49,00 €

Orientačná Cena
99,99 €

Orientačná Cena
37,90 €

Herná klávesnica na PC sú spoločne s hernou myšou neoddeliteľnou súčasťou pri hraní počítačových hier, predovšetkým u profesionálneho hrania (e-sport). Oproti klasickým klávesniciam sa líšia podsvietením, funkciami ako sú makro tlačidlá a ideálne výrobnou kvalitou a typom spínača, kde je najlepšou voľbou herná mechanická klávesnica. Napriek tomu, že sa nájdu aj herné bezdrôtové klávesnice, tvorí USB drôtové klávesnice väčšinu trhu. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie herné klávesnice pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie herné klávesnice (Test 2024)

VzhľadModelTypPripojeniePodsvietenieDĺžka káblaHmotnosťDostupnosť
SPC Gear GK530 Tournament Kailh recenzie a testSPC Gear GK530 Tournament KailhMechanickáDrôtové - USBÁno180 cm930 g
Yenkee YKB 3100 Ambush recenzie a testYenkee YKB 3100 AmbushMembránováDrôtové - USBÁno150 cm630 g
Razer Ornata Chroma recenzie a testRazer Ornata ChromaHybridná mechanickáDrôtové - USBÁno-949 g
C-Tech Nereus GKB-13 recenzie a testC-Tech Nereus GKB-13MembránováDrôtové - USBÁno130 cm-
Yenkee YKB 3500 Katana recenzie a testYenkee YKB 3500 KatanaMechanickáDrôtové - USBÁno180 cm700 g
Kingston HyperX Alloy Core RGB recenzie a testKingston HyperX Alloy Core RGB-Drôtové - USBÁno180 cm1 121 g
Logitech G213 Prodigy recenzie a testLogitech G213 ProdigyHybridnáDrôtové - USBÁno180 cm1 000 g
Niceboy ORYX K600 recenzie a testNiceboy ORYX K600MechanickáDrôtové - USBÁno180 cm-
A4Tech Bloody B820R recenzie a testA4Tech Bloody B820RMechanickáDrôtové - USBÁno180 cm-
Cooler Master SK621 recenzie a testCooler Master SK621MechanickáUSB, BluetoothÁno180 cm475 g

Zobraziť celú ponuku

Recenzie herných klávesníc

SPC Gear GK530 Tournament Kailh

SPC Gear GK530 Tournament Kailh recenzie a test

Herná mechanická klávesnica SPC Gear GK530 Tournament má kompaktné rozmery vďaka absencii numerického bloku. Užívateľsky konfigurovateľné RGB podsvietenie je pre každý kláves zvlášť a má niekoľko úrovní. Nájdete ju vo variante so spínačmi Kailh, alebo drahšími Cherry MX Red, pričom Kailh spínače sú podľa ohlasov pomerne tiché. Celkovo ide o skvelý pomer cena/výkon.

+ Mechanická klávesnica, makrá
Fn je napravo od medzerníka

Yenkee YKB 3100 Ambush

Yenkee YKB 3100 Ambush recenzie a test

Podsvietená herná klávesnica Yenkee YKB 3100 Ambush má zabudované podsvietenie (3 základné farby) a slovenskú lokalizáciu. Typ rozhrania je USB s dĺžkou kábla 1,5 m. Multimediálne klávesy možno ľubovoľne naprogramovať podľa svojich predstáv. Ponúka solídnych 19 kláves s funkciou Anti-ghosting. Plusové body získala aj za možnosť menenia jasu na klávesnici.

+ Farby podsvietenia, anti-ghosting
Grafické stvárnenie sťažuje čitateľnosť klávesov

Razer Ornata Chroma

Razer Ornata Chroma recenzie a test

Herná klávesnica Razer ornata Chroma je vybavená opierkou a lokalizácie je anglická. Ponúka interaktívne RGB podsvietenie kláves, vrátane programovateľných kláves (spolu s on-the-fly záznamom makier). Klávesnica má hybridné mechanické spínače Mecha-Membrane so životnosťou 60 miliónov stlačení a je vybavená Anti-ghosting pre 10 kláves. Čo tu však chýba sú G klávesy a multimediálne tlačidlá.

+ Opierka na zápästie, RGB podsvietenie
Chýba G klávesy a multimediálne tlačidlá

C-Tech Nereus GKB-13

C-Tech Nereus GKB-13 recenzie a test

Plne podsvietená klávesnica C-Tech Nereus GKB-13 má modré, červené alebo fialové podsvietenie s možnosťou vypnutia. Rozhranie na USB s dĺžkou kábla 130 cm. Z pohľadu lokalizácie má český a slovenský layout a špeciálnej technológii membrán. Vďaka tejto technológii sľubuje klávesnice dlhú životnosť aj pri dlouhodenním hraní. Zaujímavá je potom predovšetkým z pohľadu nízke ceny.

+ 3 farebné podsvietenie
Bez manuálu

Yenkee YKB 3500 Katana

Yenkee YKB 3500 Katana recenzie a test

Herná mechanická klávesnica Yenkee YKB 3500 Katana má USB pripojenie a podsvietenie. Disponuje dúhovým podsvietením sa 14 efekty a ultra ľahkou konštrukciou (700 g). Ďalej je vybavená funkciou Anti-hosting a životnosť spínača je predpokladaná na 50 mil stlačení. Reakčná doba spínača je 2 ms a typ spínača je mechanický CONTENT Blue. Užívatelia vychvaľujú zvuk pri stlačení, na druhú stranu vyčítajú absenciu RGB podsvietenie.

+ Cena/výkon, zvuk klávesov
Dúhové podsvietenie

Kingston HyperX Alloy Core RGB

Kingston HyperX Alloy Core RGB recenzie a test

Herná USB klávesnica Kingston HyperX Alloy Core RGB s drôtovým pripojením má anglickú lokalizáciu a možno nastaviť až 6 rôznych svetelných efektov a 3 možnosti jasu. Radí sa do typu klávesníc vysokoprofilových a má funkciu Anti-ghosting. Veľkou výhodou je odolnosť klávesnice voči tekutinám, kedy údajne obstála na 120 ml. Užívatelia oceňujú tichý chod a rovnomerne podsvietenie.

+ Tichý chod, podsvietenie
Len US lokalizácia

Logitech G213 Prodigy

Logitech G213 Prodigy recenzie a test

Herná klávesnica Logitech G213 Prodigy je odolná proti rozliatiu tekutiny a má anglickú lokalizáciu. Je vybavená opierkou, ktorú ale bohužiaľ nemožno odňať. Farba podsvietenia je RGB, avšak len pre sekcie, nie klávesy. Klávesnica je programovateľná vďaka programu Logitech Gaming, typ spínačov je hybridný, takže ponúka menšiu hlučnosť než u bežnej mechanickej klávesnice.

+ Rýchla odozva, podložka
Podsvietenie je pre sekcie (nie pre klávesy)

Niceboy ORYX K600

Niceboy ORYX K600 recenzie a test

Mechanická herná klávesnica Niceboy ORYX K600 disponuje spínačmi OUTEMU red a štýlovým RGB podsvietením. Prítomná je funkcia plného anti-ghosting (N-Key rollover) i možnosť makier. Na robustnosti dodáva odolná kovová konštrukcia a poteší aj lokalizácia klávesov. Všeobecne ide o solídny pomer cena/výkon s pozitívnymi užívateľskými ohlasmi.

+ Cena/výkon, funkcie
Hlučná

A4Tech Bloody B820R

A4Tech Bloody B820R recenzie a test

Herná USB klávesnica A4Tech Bloody B820R má mechanické spínače LK Optical Blue Switch a slovenskú lokalizáciu. Klávesnica je napájaná pomocou kábla s konektorom USB, ktorý má dĺžku 1,8 m. Ďalej disponuje farebným podsvietením, programovateľnými klávesy a technológií Light Strike, ktorá znižuje odozvu. Vydržať by mala až 100 miliónov úderov a napájací kábel je vybavený opletením. Užívatelia si pochvaľujú jej priľnavosť k povrchu a pevné kovové telo.

+ Dobrá priľnavosť, robustnosť
Nerovnomerné podsvietenie

Cooler Master SK621

Cooler Master SK621 recenzie a test

Prenosná herná klávesnica Cooler Master SK621 umožní zapojenie cez USB, alebo si môžete vybrať bezdrôtové spojenie pomocou Bluetooth. Klávesnica je vybavená mechanickými spínačmi Cherry MX RGB Red Low Profile. Samozrejmosťou je podsvietenie a podpora makier. Lokalizácia je americká a spodný kryt je celý z kovu. Nevýhodou sú keycaps, ktoré majú príliš široký a plochý profil.

+ Drôtové i bezdrôtové pripojenie, nízky profil
Vyššia cena

Ako vybrať hernú klávesnicu

Herná klávesnica sa môžu pomerne značne líšiť, predovšetkým ak budete pozerať na modely naprieč cenovým spektrom. Ideálna herná klávesnica by mala mať hlavne kvalitné spínače a dobrú výrobnú kvalitu. Lacné klávesnice toho mnohokrát okrem podsvietenie ďalej neponúknu, drahšie a kvalitnejšie naopak obsahujú zaujímavé herné funkcie.

Podľa typu spínača

Na výber máte z dvoch typov spínačov, podľa ktorých sa radí na membránové a mechanické klávesnice. Do značnej miery tak možno okrem iného rozdeliť amatérske a pokročilých či profesionálnych hráčov.

Mechanické herné klávesnice

Herná mechanická klávesnica má lepšiu rýchlosť odozvy pri stlačení, vďaka čomu získate výhodu proti hráčom, ktorí používajú klasickú klávesnicu. Všeobecne lepšiu reakciu klávesnice oceníte aj pri klasickej kancelárskej práci, nejde len o doménu herných klávesníc. Mechanické klávesnice sú drahšie, odolnejšie a hlučnejší oproti klávesniciam klasickým, za čo môžu mechanické spínače.

Spoločnou vlastnosťou mechanických spínačov je špecifická hmatová odozva, vyššia hraničný bod klávesy aj celková odolnosť (a to aj u lacnejších modelov). Oproti druhému typu spínačov je tu použitý spoľahlivejšie mechanizmus. Odpor klávesy zaisťujú pružinky, zopnutie spínača kovové kontakty.

Mechanické spínače možno deliť podľa hmatové a zvukové odozvy na:

 • Lineárne mechanické spínače – asi najlepšie riešenie, absencia hmatové odozvy.
 • Taktilné mechanické spínače – silná hmatová odozva, najlepšie pre písanie.
 • Mechanické spínače s preklikom – špecifická hlučnosť.

Parametre a modely mechanických spínačov

Parametre mechanických spínačov sú:

 • Aktivačná sila – v stručnosti počet gramov nutných k zaťaženiu spínače pre pohyb (udáva sa inak v cN).
 • Aktivačná vzdialenosť – od východiskovej ku spínacej polohe.
 • Vzdialenosť klávesy – od východiskovej ku koncovej polohe spínače.
 • Životnosť – počet stlačení, než dôjde k zmene funkčnosti.

Medzi najznámejšie výrobcu mechanických spínačov patria:

 • Cherry (MX Red, Brown, Blue, Black, Speed)
 • Logitech (Romer-G)
 • Razer (Green, Orange, Yellow)
 • Kailh (Red, Brown, Blue, Black)

Membránové herné klávesnice

Herná membránová klávesnica je lacnejšia, má dlhšiu reakčnú dobu a tichý stisk, čo sa môže hodiť predovšetkým v noci. Membránové spínače nájdete v bežných klávesniciach, kde sa používajú natlačené obvody na plastových fóliách (membrány). Pri stlačení sa membrána prehne a dotkne kontaktnej plochy.

Výrobný proces membránových klávesníc je oveľa ľahšie, a teda aj lacnejšie. Na druhej strane majú kratšiu životnosť, a predovšetkým potreba dotlačení do spodnej polohy je niečo, čo profesionálnym hráčom nemusí vyhovovať.

Podsvietenie klávesnice

Podsvietená herná klávesnica nepredstavuje iba dizajnový prvok, ktorý umocňuje pocit z hry, ale hlavne praktickú vec v zatemnenom prostredí. Svietiace klávesnice možno väčšinou aj vypnúť, alebo nastaviť úroveň jasu a farbu podsvietenia. Drahšie herné klávesnice majú RGB podsvietenie umožňujúci si nastaviť ľubovoľnú farbu.

Makro tlačidlá

Macro a media klávesy sú významným prvkom herných klávesníc. Ide o pridaná tlačidlá bez predvolené funkcie s tým, že sú programovateľné. Môžu tak nahradiť klávesové skratky, čo v hrách príde vhod.

Ergonómia

Ergonomicky tvarovaná herná počítačová klávesnica môže mať špeciálne tvarovaný tvar, aby lepšie sedel prirodzené pozíciu rúk. Ide tak o otázku pohodlia, tak zdravie. Ďalšou možnosťou je odpojiteľný Num Pad, vďaka čomu skrátite vzdialenosť medzi myšou a klávesnicou.

Hmotnosť

Hmotnosť jednotlivých modelov sa veľa líšia. Nejedná sa totiž o zásadný parameter, ktorý by mal priamy vplyv na funkciu klávesnice. Na trhu teda nájdete aj modely, ktoré váži iba 250 gramov. Oproti tomu nie je problém naraziť ani na také, ktoré majú vysoko cez jeden kilogram. Všetko záleží na výrobnej technológii, použitom materiáli, rozmeroch a pridaných funkciách. Klávesnicu s nízkou hmotnosťou oceníte predovšetkým na cestách, inak je hmotnosť pri výbere takmer irelevantná.

Funkcie

Rovnako ako iná elektronika, majú aj klávesnica svoje rozširujúce funkcie. Tie sa líšia predovšetkým podľa zvoleného typu, modelu a obstarávacej ceny a majú za úlohu zjednodušiť a zefektívniť používanie.

 • N-key rollover – funkcia objavujúce sa prevažne u drahších modelov. Každý spínač klávesy má dva vodiče. Každý stisk potom elektronika vyhodnocuje zvlášť. Vďaka tomu dokáže počítač zaregistrovať aj väčší počet stlačených kláves naraz. Lacnejšie herné klávesnice na PC totiž dokážu zaregistrovať stisk iba dvoch alebo troch kláves súčasne. Pre pravidelné a zapálené hráča sa jedná o nevyhnutnú funkciu.
 • Anti-ghosting – umožňuje stlačenie niekoľkých všeobecne najpoužívanejších klávesov naraz. Nadväzuje tak na N-key rollover, ale nejde o úplnú nezávislosť stiskov.
 • Pripojenie k viacerým zariadeniam – bezdrôtové klávesnice sa dokážu pripojiť k viacerým zariadeniam naraz. Prepínanie medzi jednotlivými zariadeniami je potom možné pomocou špeciálnych kláves.
 • Touchpad alebo červený bod – sú zabudované priamo v klávesnici a slúži predovšetkým ako náhrada myši. Pomocou oboch pridaných prvkov možno ľahko ovládať kurzor na obrazovke.

Cena

Herné klávesnice sa cenovo pohybujú vyššie než tie kancelárske. Jednoduchá podsvietená herná klávesnica bez extra pridaných funkcií a tlačidiel s drôtovým pripojením je k dostaniu už do 40 eur.

V cenovom rozmedzí 40 – 120 eur už však nájdete lepšie kúsky. Sú tu už kvalitné klávesnice s rozšírenou možnosťou nastavenia podsvietenia a ďalšími funkciami. Taktiež v tejto kategórii nie je problém zohnať aj bezdrôtovú klávesnicu.

Herné klávesnice nad 120 eur sa potom vyznačujú vysokou kvalitou a sú určené predovšetkým profesionálnym hráčom. Typicky ide o kvalitný použitý materiál, bezdrôtové pripojenie, makro klávesy a RGB podsvietenie. Mimo tieto základné prvky býva klávesnice často vybavená aj touchpadom, dotykovým displejom, a predovšetkým mechanickými spínačmi.

Otázky pri výbere herné klávesnice

Čo je herná klávesnica s funkciou Anti-ghosting?

Herná klávesnica s funkciou Anti-ghosting umožňujú stlačenie viacerých kláves súčasne. Obvykle pri stlačení napríklad šiestich a viac klávesov ostatné nefungujú (zdroj: Asus). Táto funkcia situácie rieši, hoci len čiastočne. Dôležitejšie je sledovať, či a v akom rozsahu klávesnice podporuje funkciu N-Key Rollover, ktorá by mala zabezpečovať kompletnú nezávislosť klávesov v ľubovoľnej kombinácii.

Membránová, alebo mechanická herná klávesnica?

Mechanická klávesnica je vhodná pre pokročilejších hráčov a tých, ktorí si potrpia na väčšom komforte. Membránová klávesnica je lacnejšia a ide o klasický typ spínača, ktorý je pre klávesnice používaný. O výhodách a nevýhodách týchto snímačov rozoberáme v radcovi výberom.

Káblová, alebo bezdrôtová herná klávesnica?

Herná USB klávesnica je dominantným typom pripojenia ako u lacných, tak i pokročilejších klávesníc. Výhodou je predovšetkým plynulý chod bez prerušenia výpadkom signálu alebo vybitie batérie. Herná bezdrôtová klávesnica sa pripája typicky buď cez USB vysielač alebo Bluetooth a výhodou je hlavne prenositeľnosť a uplatnenie napríklad na cestách.

Aké sú najlepšie značky herných klávesníc?

Medzi najobľúbenejšie značky a výrobcu herných klávesníc patrí Yenkee, Razer, HyperX, alebo tiež Logitech.