Najlepšie handsfree 2024 (Test)

TOP 3 handsfree z recenzií

SuperTooth BUDDY

Plantronics Voyager Legend

SENA 30K

Jedno z najlepších handsfree do auta s výbornými parametrami a priaznivou cenou. Má funkciu DSP pre potlačenie okolitého šumu, automatické párovanie s mobilným telefónom aj dlhú výdrž batérie. Je ergonomické, ľahko sa ovláda a umiestňuje sa magneticky k dodanej kovovej spone na slnečnú clonu.Handsfree do ucha má veľmi kvalitný zvuk s funkciou redukcie okolitého šumu. Výborná je jeho výdrž 7 hodín pri hovore alebo až 11 dní v pohotovostnom režime, čo oceňujú aj recenzie a testy. Vďaka kvalitnému spracovaniu je odolné aj proti vlhkosti, dá sa spárovať s dvoma telefónmi a umožňuje ovládanie hlasovými povelmi.Interkom na motorku s dvoma módy, v ktorých dokáže komunikovať buď s neobmedzeným počtom jazdcov, alebo v skupine 16 tich do vzdialenosti 8 km. Handsfree na motorku dokáže prijímať pokyny z navigácie, má skvelý zvuk, vstavané FM rádio a dva typy mikrofónov podľa typu prilby.

Orientačná Cena
42,70 €

Orientačná Cena
97,35 €

Orientačná Cena
299,00 €

Handsfree do auta zaisťuje nielen bezpečnejší spôsob telefonovania pri jazde, je ale naviac v súlade so zákonom. Bluetooth handsfree do ucha sa postará o bezstarostné telefonovanie bez nutnosti vyťahovať telefón a držať ho v ruke a interkom na motorku je nevyhnutnosťou pre všetkých motorkárov. Handsfree na motorku zaistí motorkári bezstarostnú jazdu s jednoduchým dohováraním so spolujazdcom alebo ostatnými motorkári na vzdialenosť až niekoľkých kilometrov. Prídavné funkcie ako ovládanie hlasom, redukcia šumu alebo možnosť pripojenia viacerých telefónov ešte zvyšujú komfort pri komunikácii cez handsfree. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie handsfree pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie handsfree do auta

VzhľadModelVlastnostiDostupnosť
SuperTooth BUDDY recenzie a testSuperTooth BUDDYOcenenie produkt roku, hlasové vytáčanie a ovládanie, dobrý pomer cena/výkon
Jabra Drive recenzie a testJabra DriveTechnológia potlačenia šumu, pripojenie 2 zariadení, dlhá výdrž batérie
BURY CC9048 recenzie a testBURY CC9048Minimalistický dizajn, jednoduché a rýchle zapojenie, nástupca obľúbeného Parrot 3000
Parrot MINIKIT Neo 2 recenzie a testParrot MINIKIT Neo 2Ovládanie a hlasové povely v češtine, NFC, Dual Mode, výkonný reproduktor

Zobraziť celú ponuku

Najlepšie handsfree do ucha

VzhľadModelVlastnostiDostupnosť
Jabra Talk 25 recenzie a testJabra Talk 25Aplikácia Jabra Assist, dlhá výdrž batérie, spoľahlivý dosah až 10 metrov
Samsung EO-MG920 recenzie a testSamsung EO-MG920Dlhá výdrž batérie, redukcia šumu a ozveny, nízka hmotnosť 9,2 g
Plantronics Voyager Legend recenzie a testPlantronics Voyager LegendFunkcie pre 2 zariadenia, hlasové ovládanie, potlačenie okolitého šumu
Xiaomi Mi Bluetooth Headset Basic recenzie a testXiaomi Mi Bluetooth Headset BasicKvalitný zvuk s redukciou šumu, nízka hmotnosť, výborný pomer cena/výkon

Zobraziť celú ponuku

Najlepšie handsfree na motorku

VzhľadModelVlastnostiDostupnosť
Interkom R4 Easy Talkie recenzie a testInterkom R4 Easy TalkieInterkom pre dvoch, bezdrôtové ovládanie na riadidlách, spárovanie až pre 4 jazdcov
SENA 30K recenzie a testSENA 30KVýborné technické parametre, veľký dosah, použitie až pre skupinu 16 tí jazdcov
CellularLine Interphone TOUR Twin Pack recenzie a testCellularLine Interphone TOUR Twin PackPre dvoch, jazyková lokalizácia, mnoho funkcií, dlhá výdrž batérie, jednoduchá obsluha

Zobraziť celú ponuku

Ako vybrať handsfree

Handsfree má v dnešnej dobe mnoho podôb, výber záleží na spôsobe a mieste používania. Do auta môžete kúpiť zabudovaný typ alebo dodatočnú handsfree súpravu do auta, ktorú upevníte na tienidlo či vložíte do zapaľovača. Rozmery a hmotnosť potom sledujte predovšetkým u osobných handsfree do ucha. Hlavnými vlastnosťami u všetkých typov je predovšetkým maximálna doba trvania hovoru na jedno nabitie, dĺžka pohotovostného režimu, spôsob pripojenia k telefónu a nabíjanie. Kvalitu zvuku ovplyvňuje funkcia redukcie šumu a ruchu, duplexné spojenie a celkové materiálové prevedenie.

Čo je to handsfree

Handsfree znamená v preklade z angličtiny “voľné ruky”. Prístroj sa spáruje s mobilným telefónom najčastejšie pomocou Bluetooth, menej často potom pomocou kábla, čo umožní telefonovanie bez nutnosti držať telefón v ruke. Hands free do auta možno tak bezpečne používať pri riadení, oproti klasickému telefonovanie, bez porušenia zákona. Zaisťuje celkový komfort a zjednodušuje komunikáciu s ostatnými, skladá sa z jedného alebo i viac mikrofónov a reproduktora, ktorý je umiestnený v blízkosti používateľa, alebo v slúchadle.

Handsfree do auta

Je vhodné pre osoby, ktoré sú často zaneprázdnené riadením auta a potrebujú stále vybavovať neodkladné záležitosti. Bluetooth handsfree do auta môže byť už z výroby zabudované v palubnej doske alebo možno jednoducho pripevniť na vyhovujúce miesto, či zasunúť do zapaľovača, odkiaľ sa navyše neustále nabíja.

Bluetooth handsfree na tienidlo

Má podobu malej krabičky a upevňuje sa na slnečnú clonu nad vodiča pomocou klipu. Prenos zvuku je kvalitný vďaka blízkosti užívateľa. Je vybavené akumulátorom, ktorý nepotrebuje časté nabíjanie, a vyniká rôznymi funkciami. Často ho možno použiť aj pri čítaní SMS správ, možné je zobrazenie ponuky telefónu, kontaktov a pod. Niektoré modely ponúkajú pripojenie viacerých telefónov naraz a môže sa používať kdekoľvek, napríklad aj v kanceláriách alebo doma. Pretože nie je súčasťou rádia, musíte väčšinou rádio pred začiatkom hovoru stlmiť.

Handsfree do zapaľovača

Zapája sa do klasického cigaretového zapaľovača a potom už sa len spáruje s telefónom. Prístroj je nabíjaný rovno zo zapaľovača, čím opadá nutnosť myslieť na nabíjanie. Jedinou nevýhodou je väčšia vzdialenosť mikrofónu od vodiča, čo sa môže odraziť na zhoršenej kvalite hovoru.

FM transmitter do auta s bluetooth handsfree

FM transmitter handsfree umožňuje prepojenie telefónu s rádiom, vďaka čomu zvuk vychádza zo zabudovaných reproduktorov vozidla. Výhodou je prenos všetkých zvukov z mobilného telefónu, umožňuje teda aj púšťanie hudby z mobilu. Handsfree do auta cez rádio umožňuje taktiež prenos hlasových inštrukcií z GPS, ktoré je pustené na mobilnom telefóne.

Počas počúvania hudby sa hudba pri prichádzajúcom hovore automaticky stlmí. Najčastejšie je využívaný mikrofón priamo mobilného telefónu, preto je vhodné ho umiestniť do blízkosti vodiča, napríklad do držiaka na palubnú dosku. Aj ten nejlepší FM transmitter do auta potrebuje na prevádzku voľnej FM pásmo, ktoré môže byť niekedy ťažké nájsť a zapája sa zvyčajne do automobilového zapaľovača.

Handsfree súprava do auta

Z výroby môže mať automobil zabudované handsfree na volant alebo v palubnej doske spolu s GPS navigáciou. Prenos zvuku zaisťujú reproduktory automobilu a mikrofón v blízkosti vodiča sa postará o skvelú kvalitu hovoru. Handsfree sa zapína ihneď pri naštartovaní, čo zvyšuje komfort. Niektoré sady je možné prepojiť s viacerými telefónmi naraz.

Autorádio s handsfree

Ak váš automobil umožňuje jednoduchú výmenu autorádia, potom je možné zakúpiť aj rádio s integrovanou funkciou Bluetooth. Autorádio sa prepojí s mobilným telefónom a zvuk je prenášaný opäť reproduktormi zabudovanými vo vozidle. Mikrofón býva od autorádia oddelený a umiestňuje sa na vhodné miesto, typicky na A stĺpik. Na trhu nájdete aj handsfree modul do autorádia, vďaka čomu nemusíte meniť celé rádio.

Handsfree do ucha

Jedná sa o malý doplnok, ktorý možno použiť kdekoľvek a kedykoľvek. Vyrába sa v rôznych dizajnoch, veľkostiach a tvaroch. Poslúži v automobile, na ulici či v práci. Prístroj obsahuje mikrofón a slúchadlo, prípadne tlačidlá na ovládanie. Niektoré vylepšená Bluetooth slúchadlá môžu disponovať aj niekoľkými mikrofóny, čo vedie k skvalitneniu snímaného hlasu. Väčšinou sa jedná o bezdrôtové modely, pri kúpe sa zamerajte predovšetkým na výdrž batérie na jedno nabitie, ergonómiu a hmotnosť.

 • Bluetooth slúchadlo do ucha – Slúži na telefonovanie kdekoľvek potrebujete. Vďaka kompaktnej veľkosti je úplne nenápadné a pri očakávaní viac hovorov ho môžete nosiť dlhodobo, bez toho aby vás obmedzovalo. Mini handsfree do ucha je vhodné skôr do pokojných miest bez rušivých zvukov, existujú však aj veľmi dobre odhlučnené modely, ktoré obstoja aj v rušnom prostredí.
 • Headset do oboch uší – Je vhodný pre telefonovanie na rušných miestach, kde je výhodou jeho výborné odhlučnenie. Používa sa tiež na počúvanie hudby.

Handsfree na motorku / interkom na motorku

Obzvlášť motorkári ocenia čo najjednoduchší spôsob komunikácie pomocou handsfree, inú možnosť v podstate ani nemajú. Mikrofón aj slúchadlo sú umiestnené v prilbe a ovládajú sa zvonku. Dôležitým parametrom pri výbere je typ helmy (otvorený, uzavretý alebo univerzálny model). Interkom do prilby je ľahko ovládateľný aj s motorkárskymi rukavicami, u niektorým modeloch sa dá bezdrôtové ovládanie upevniť aj na riadidlá, čo zvyšuje pohodlie i bezpečnosť. Kvalitné handsfree do prilby vyniká odolnosťou voči vode i mechanickému poškodeniu.

Pred nákupom je vhodné overiť kompatibilitu s typom helmy, ktorú vlastníte. Existujú rôzne typy mikrofónov s ohľadom práve na typmi heliem. Nie všetky moto handsfree sú navzájom kompatibilné, na čo je potrebné myslieť tiež. Líšia sa výdržou batérie i dosahom signálu, lacná slúchadlá do prilby sú vhodná predovšetkým pre vodiča a spolujazdca, zatiaľ čo drahší a kvalitnejší interkom do helmy prepojí aj viac ako desať motorkárov s dosahom niekoľkých kilometrov.

Interkom môže v niektorých situáciách slúžiť aj ako takzvané Bluetooth do helmy. Dokáže sa ľahko prepojiť s vaším chytrým mobilným telefónom, z ktorého prenáša zvuky do slúchadla v helme. Môžete takto napríklad počúvať hudbu alebo pokyny navigácie. Niektoré typy disponujú tiež vlastným FM prijímačom slúžiacim pre prehrávanie rádia.

Parametre handsfree

Handsfree prístroje majú niekoľko základných parametrov, ktoré vyberajte podľa vlastných preferencií a spôsobu použitia.

Spôsob pripojenia

Handsfree pracuje vďaka dvom rôznym metódam, dnes už najčastejšie pomocou Bluetooth, teda bezdrôtovo, alebo pomocou kábla.

 • Bezdrôtové handsfree – Pracuje vďaka energii z batérie, ktorú treba nabíjať. Pri častom používaní je každodenné nabíjanie nutnosťou. Kvôli absencii drôtu je kvalita zvuku u lacnejších modelov menej kvalitná. Výhodou je bezpochyby mobilita a pri kúpe sledujte hlavne výdrž na jedno nabitie.
 • Drôtové handsfree – K prevádzke je potrebný kábel, preto je vhodný iba na domáce použitie či v práci. Na kábli je umiestnený mikrofón a tlačidlo pre zdvíhanie a kladenie hovorov. Na mikrofónu nájdete tlačidlá na nastavenie hlasitosti zvuku alebo posúvanie skladieb. Cena drôtového handsfree je priaznivejší než u bezdrôtovej verzie a prenos zvuku je vďaka káblu kvalitnejší aj u lacných handsfree. Pripojiť možno na akýkoľvek telefón bez použitia Bluetooth, ktorý disponuje 3,5 mm Jack konektorom.
 • Kombinácia oboch pripojenia – Výhody oboch spôsobov pripojenia využijete na kombinovanom zariadení. Pri vybití batérie pripojíte kábel a v hovore môžete pokračovať.

Výdrž

Udáva nielen možnú dĺžku hovoru, ale aj pohotovostný čas. Údaje sú dôležité napríklad pre dlhé cesty na motocykli, kde musí byť prístroj v prevádzke dlhšiu dobu bez dobíjania.

 • Dĺžka hovoru – Je ovplyvnená kapacitou batérií a spôsobom používania, preto je údaj orientačný. Napovie, ako dlho môžete telefonovať na jedno nabitie. Pohybuje sa v rozmedzí cca 5 až 20 hodín.
 • Pohotovostná doba – Údaj udáva, koľko hodín alebo dní je prístroj pripravený na použitie bez uskutočnenie hovoru. Lacná handsfree vydrží zhruba týždeň, kvalitnejšie modely až 180 dní.

Kvalita zvuku

Závisí na nej kvalita celého hovoru nielen na vašej strane, ale aj na tej druhej. Pretože sa kvalita zvuku u handsfree neuvádza, je nutnosťou sa spoľahnúť na recenzie používateľov. Funkcia redukcie šumu a ruchu s DSP procesorom napomáha k lepšej kvalite a môže byť vodítkom pre selekciu kvalitnejších modelov.

Funkcie Full Duplex zaisťuje prijímanie aj vysielanie zvukového signálu súčasne, hovoriť tak môžu pokojne obaja ľudia naraz. Väčšina dnešných handsfree touto funkciou disponuje, nemusí to však tak byť v prípade handsfree na motorku. Hľadajte taktiež údaj o mono či stereo zvuku, pričom bude vždy lepšou voľbou stereo.

Rozmery a hmotnosť

Na výber je od mini handsfree do ucha vážiaceho do 10 gramov až po robustné prístroje s hmotnosťou až 200 gramov. Hmotnosť hrá úlohu predovšetkým u častých a dlhšie trvajúcich hovorov, väčšia hmotnosť totiž často odkazuje k väčšie batérii. Najmenší slúchadlo do ucha je úplne nenápadné, je však ľahké ho stratiť a má často menšiu výdrž. Väčšie handsfree by naopak mohlo v niektorých prípadoch prekážať. Prístroj vyberajte aj s ohľadom na veľkosť vašich uší, preferencií a spôsobu použitia.

Funkcie

 • Ovládanie hlasom – Slúži pre ešte jednoduchšie príjem hovorov a základné ovládanie telefónu. Stačí len vysloviť hlasové príkazy, ktorých niektoré typy ponúka niekoľko. Všímajte si, či handsfree podporuje slovenčinu, často totiž dokáže pracovať iba s hlasovými pokynmi v angličtine.
 • Pripojenie viac telefónov – Pre vlastníkov osobného i pracovného telefónu je možné pripojenie oboch zariadení. Existujú aj taká handsfree, ku ktorým pripojíte aj viac ako dva mobilné telefóny súčasne.
 • Interkom do helmy – Nájdete ho u moto handsfree a zabezpečuje prepojenie dvoch handsfree motorkárov. Dôležitý je údaj o dosahu, ktorý začína na niekoľkých stoviek metroch a môže dosahovať až niekoľko kilometrov.
 • Funkcia Redial – Šetrí čas pri vytáčaní posledného volajúceho bez nutnosti hľadania správneho čísla.
 • Redukcia ruchu a šumu – Potlačenie šumu skvalitňuje prenášaný zvuk. Táto funkcia môže byť u niektorých handsfree riešená viac mikrofóny.
 • Systémová podpora – Ponúka ju nielen Apple handsfree so systémom iOS (iPhone Bluetooth handsfree), ale aj mobily so systémom Android.

Príslušenstvo

 • USB kábel – Pre nabíjanie prístroja alebo prepojenie s telefónom či počítačom.
 • Puzdro – Pri niepoužívanie zamedzuje poškodeniu a strate dielov. Puzdrá kvalitných modelov slúži aj na dobíjanie.
 • Náhradné batérie – Ak ste dlhšie mimo domova a nesmiete zmeškať žiadny hovor, vymeniteľnými batériami však dnes disponuje len minimum modelov.
 • Nadstavce a klipy – Vyrábajú sa z gélu, peny alebo plastu. Zjednodušujú nasadzovanie, zvyšujú komfort a skvalitňujú hovor redukovaním šumu.
 • Sieťový adaptér – Pre nabíjanie handsfree zo siete.

Ako spárovať handsfree s telefónom

Návod nájdete v každej sade a ak nie, požiadajte o neho predajca.

 • Ako prvé zapnite handsfree.
 • V nastavení telefóne povoľte funkciu Bluetooth (na systéme Android sa voľba nachádza aj na výsuvné hornej lište).
 • Bluetooth v telefóne by mal nájsť a zobraziť vašu handsfree sadu, s ktorou telefón spárujte.
 • Po spojení oboch prístrojov môžete ihneď vykonávať hovory.

Značky a výrobcovia handsfree

 • Jabra – Firma sa zameriava na audio prístroje, predovšetkým slúchadlá všetkého druhu. Výrobca vyniká inováciami vo svete precízneho zvuku už 150 rokov.
 • Samsung – Známa juhokórejská spoločnosť patrí medzi najväčších výrobcov elektroniky všetkého druhu. Okrem kvalitných mobilných telefónov a nositeľné elektroniky sa tiež handsfree Samsung vyznačujú dlhou životnosťou a výbornými parametrami.
 • Parrot – Je známy pre veľký výber kvalitných handsfree setov do automobilov. Na trhu pôsobí od roku 1994 a v súčasnosti je známy aj výrobou dronov.
 • Xiaomi – Čínska spoločnosť, ktorá si bleskurýchlo získala obľubu po celom svete vďaka chytrým mobilným telefónom za priaznivé ceny. Zaoberá sa tiež výrobou príslušenstva k mobilným telefónom, teda vrátane handsfree. Spravidla sú jej produkty kvalitné, majú mnoho inovatívnych prvkov i funkcií a sú za dostupné ceny.
 • Nokia – Vo Fínsku vznikla už v roku 1865 a po mnohých úspešných rokoch bola jej divízie v roku 2014 predaná spoločnosti Microsoft. Po odkúpení späť fínskou spoločnosťou HMD sa opäť vzchopila a dnes ponúka jednoduchšie modely handsfree.

Otázky pri výbere handsfree

Aké handsfree do auta možno zvoliť?

Na trhu nájdete modely s umiestnením na tienidlo, ktoré majú vďaka menšej vzdialenosti od vodiča kvalitný zvukový prenos. Bluetooth do zapaľovača prenáša zvuk menej kvalitnejšie, je však jednoduché na obsluhu a samo sa dobíja. Ďalej je k dostaniu autorádio s handsfree, FM transmitter alebo zabudované handsfree, ktoré prenáša zvuk kvalitne pomocou reproduktorov vo vozidle.

Je lepšie drôtové alebo Bluetooth handsfree do ucha?

Bezdrôtové handsfree k mobilu oceníte v prípade častého presúvanie. Absencia drôtu sa však môže negatívne prejavovať na horšej kvalite prenosu zvuku. Je tiež nutné myslieť na stav batérie a dobíjať ju. Drôtový model je vhodný na domáce použitie alebo v kancelárii, nie je potrebné pripojenie Bluetooth, zvuk má lepšiu kvalitu vďaka prenosu po kábli a cena je nižšia.

Aký interkom na motorku pre dvoch?

Sledujte predovšetkým dosah signálu. Pre vodičov so spolujazdcom postačí interkom s krátkym dosahom, pre motorkárov idúci vedľa seba je vhodný dosah minimálne 500 m, lepšie handsfree sady zvládnu až niekoľko kilometrov. Dôležitý je tiež typ helmy, s ktorou musí byť prístroj kompatibilný. Vybrať sa dá z rôznych druhov ovládanie, s upevnením ovládanie na helme, na riadidlách alebo s kombináciou oboch.

Aké sú najlepšie značky handsfree?

Medzi najobľúbenejšie značky a výrobcov handsfree patrí Jabra, Parrot, Plantronics, Samsung, Nokia, Xiaomi alebo SuperTooth. Nie všetci výrobcovia vyrábajú všetky typy handsfree, špecializujú sa najčastejšie na jeden až dva typy. Napríklad pre handsfree na motorku sú typické úplne odlišní výrobcovia, spomenúť môžeme napríklad značku SENA alebo CellularLine.