Vyberáme najlepší smart fitness náramok

Porovnanie TOP fitness náramkov

 

Xiaomi Mi Band 5

Honor Band 5

Fitbit Charge 4

Najpredávanejší fitness náramok v novej rade Band 5 s radom rozširujúcich funkcií.Športový náramok s meraním tepu a radu športových aktivít. Vhodný na plávanie so skvelým pomerom cena/výkon. Fitness hodinky s GPS a možnosťou vykonávať bezkontaktné platobné transakcie pomocou NFC.
Veľkosť displeja

1,1"

0,95"

-

Výdrž

14 dní

14 dní

7 dní

NFC

Nie

Nie

Áno

Orientačná Cena
32,97 €

Orientačná Cena
27,35 €

Orientačná Cena
141,30 €

ZISTIŤ VIAC

ZISTIŤ VIAC

ZISTIŤ VIAC

Fitness náramky, niekedy nazývané tiež ako športové, alebo inteligentné náramky, sa teší veľkej obľube. Nemusíte byť práve zapálený športovec, aby ste ho boli schopní využiť. Slúži hlavne na počítanie krokov, monitoringu fyzických aktivít (napríklad meranie tepu) a na vytváranie štatistík. Ľahko tak získate prehľad o svojej fyzickej kondícii a budete ju schopní lepšie rozvíjať. Rad výrobkov navyše disponuje rozširujúcimi funkciami a väčším prepojením s mobilným telefónom. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie fitness náramky pre rok 2020, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie chytré fitness náramky (Test 2020)

VzhľadModelTyp displejaVýdrž batérieOdolnosťGPSMeranie tepuKrokomerDostupnosť
Xiaomi Mi Band 5AMOLED 336 h5 ATMNieÁnoÁnoVIAC INFORMÁCIÍ
Huawei Band 4 ProAMOLED288 h5 ATMÁnoÁnoÁnoVIAC INFORMÁCIÍ
Honor Band 5AMOLED336 h5 ATMNieÁnoÁnoVIAC INFORMÁCIÍ
Fitbit Charge 4OLED168 h5 ATMÁnoÁnoÁnoVIAC INFORMÁCIÍ
Samsung Galaxy FitAMOLED240 h5 ATMNieÁnoÁnoVIAC INFORMÁCIÍ
Garmin VívoSport S/MMIP168 h5 ATMÁnoÁnoÁnoVIAC INFORMÁCIÍ
Niceboy X-FitpoloOLED192 hIP67NieÁnoÁnoVIAC INFORMÁCIÍ
LAMAX BFit2TFT240 hIP67NieÁnoÁnoVIAC INFORMÁCIÍ

Recenzie fitness (smart) náramkov

Xiaomi Mi Band 5

Xiaomi Mi Band 5 recenzie a test

Fitness náramok Xiaomi Mi Band 5 je nástupcom obľúbeného Mi Band 4, disponuje vodotesnosťou, väčším displejom a poteší rozsahom ponúkaných funkcií. Okrem klasických funkcií ako je meranie tepu, sledovanie športových aktivít (11 režimov), monitoringu spánku a upozornenie na dlhú neaktivitu, nechýba ani diaľkové ovládanie hudby. Výhodou je aj možnosť nabíjania bez nutnosti vyberať z puzdra a výdrž nabité batérie (až 336 hodín), aj keď tá je kratší ako u Band 4.

+ Rad rozširujúcich funkcií
Stále bez NFC

ZOBRAZIŤ PONUKU

Huawei Band 4 Pro

Huawei Band 4 Pro recenzie a test

Fitness náramok s GPS Huawei Band 4 Pro je vhodný ako pre sledovanie vnútorných, tak vonkajších športových aktivít. Navyše vďaka zabudovanej GPS budete oslobodení od neustálej nutnosti mať pri sebe mobilný telefón a aj napriek tomu po skončení vonkajšie aktivity si môžete svoju trasu zobraziť na mape. Veľkou výhodnú je aj možnosť vzdialeného ovládania spúšťače fotoaparátu, prehrávanie hudby alebo oznámenie novo prichádzajúcich správ či telefonátov. Samozrejmosťou je aj odolnosť proti vode až do 5 ATM a presné sledovanie srdcovej frekvencie.

+ Zabudovaná GPS
Vyššia obstarávacia cena

ZOBRAZIŤ PONUKU

Honor Band 5

Honor Band 5 recenzie a test

Športový náramok Honor Band 5 je opatrený 0,95″ AMOLED displejom, ktorý dokáže zobraziť až 45 znakov z prichádzajúce správy, alebo notifikácia. Na displeji je 2,5 D ochranné sklo, ktoré bránia prípadnému poškodeniu a umožňuje ponorenie až do 5 ATM. Což ocenia predovšetkým plavci, pretože okrem klasických vonkajších aktivít dokáže náramok zaznamenávať aj 4 štýly plávania a vypočítať z nich rýchlosť pohybu aj spálené kalórie. Poteší aj široká škála možností zobrazenia hodín presne podľa vašej aktuálnej nálady alebo outfitu.

+ Monitoring plaveckých aktivít, cena/výkon
Kratšia výdrž batérie

ZOBRAZIŤ PONUKU

Fitbit Charge 4

Fitbit Charge 4 recenzie a test

Fitbit Charge 4 je smart náramok s NFC a zabudovanou GPS. Nemusíte tak byť neustále pripútaní k svojmu mobilnému telefónu a aj napriek tomu si vašu vonkajšie aktivitu budete môcť pohodlne prezrieť na mape. Displej je vyvinutý pomocou technológie OLED a je možné na ňom pohodlne sledovať novo prichádzajúci upozornenia. Veľkou výhodou je aj pridaná funkcia Fitbit Pay, vďaka ktorej budete môcť vykonávať bezkontaktné platobné transakcie priamo pomocou inteligentného náramku. Nevýhodou je napríklad nabíjanie cez špeciálny kolísku, bez ktorej náramok nenabijete.

+ NFC platby, vhodný na plávanie
Pri použití GPS výrazne klesá výdrž

ZOBRAZIŤ PONUKU

Samsung Galaxy Fit

Samsung Galaxy Fit recenzie a test

Fitness hodinky Samsung Galaxy Fit SM-R370 sú vybavené všetkými typickými funkciami, ako napríklad krokomer, monitoring spánku, alebo výpočet spálených kalórií. Užívateľom sa veľmi páči aj pridaná funkcia monitoringu stresu v priebehu celého dňa. Ak náramok zaznamená nadmerný stres, odporučí vám dychové vhodná cvičenia. Všetky štatistiky a prehľady nájdete prehľadne zobrazené v mobilnej aplikácii.

+ Funkcia monitoringu stresu, kvalitný displej
GPS len skrze telefón

ZOBRAZIŤ PONUKU

Garmin VívoSport S/M

Garmin VívoSport S/M recenzie a test

Garmin VívoSport S/M je fitness náramok s GPS, ktorý disponuje všetkými tradičnými funkciami, ako je napríklad krokomer, monitoring spánku, alarm neaktivity a rad ďalších. Veľkou výhodou je aj pridaná GPS, ktorá umožňuje presné sledovanie pohybovej aktivity aj bez prítomnosti telefónu. Používateľom sa páči aj funkcie volení, stráženie a navyšovanie denných cieľov. Naopak spokojní neboli s výdržou batérie len 8 hodín pri zapnutej GPS a 168 hodín v režime inteligentných hodiniek.

+ Zabudovaná GPS
Krátká výdrž batérie

ZOBRAZIŤ PONUKU

Niceboy X-Fitpolo

Niceboy X-Fitpolo recenzie a test

Fitness náramok Niceboy X-Fitpolo je podľa normy IP67 vodeodolný a prachu vzdorný, čo však znamená, že si s ním nezaplávate. Čo sa týka konektivity zariadenie, nie je problém náramok prepojiť so smartfónmi, ktoré používajú Android alebo iOS. Vďaka tomuto prepojeniu a OLED displeji s uhlopriečkou 0,66 palca, je možné sledovať nové prichádzajúce správy, volanie alebo upozornenie zo sociálnych sietí.

+ Nízka obstarávacia cena
Horšie čitateľný displej na slnku

ZOBRAZIŤ PONUKU

LAMAX BFit2

LAMAX BFit2 recenzie a test

LAMAX BFit2 je lacný fitness náramok, ktorý disponuje všetkými základnými funkciami, ako napríklad merač tepu a spánku, či krokomer a pre nenáročného používateľa je úplne postačujúce. Navyše sa môže chváliť výdržou batérie až 240 hodín, alebo notifikácií z telefónu. Zamrzí malý výber režimu športov alebo malý výber náramkov.

+ Cena/výkon
Malý výber náramkov

ZOBRAZIŤ PONUKU

Ako vybrať fitness náramok / hodinky

Fitness náramok / hodinky dokáže zaznamenať nielen celkový počet krokov za deň, ale aj pokročilejšie záznamy, napríklad spálené kalórie, spánkovú aktivitu, ale tiež byť predĺženou rukou mobilného telefónu, vrátane možného platenia náramkom. Na trhu nájdete celý rad modelov, ktoré sa od seba navzájom výrazne líšia. Pozor by ste si mali dať nielen na účel, na ktorý bude inteligentný náramok používaný, ale aj na materiál (gumový, kovový, plátený), veľkosť displeja, cenu a prípadné ďalšie funkcie.

Delenie wearables

Ak sa chytáte v blízkej dobe zakúpiť fitnes náramok, iste ste už zistili, že sa u týchto pojmov objavuje celá rada najrôznejších označenia, a to najmä wearables, športové hodinky, športtestery, smart hodinky a smart náramky. Nenechajte sa zmiasť. Nejedná sa o totožné pojmy jedného výrobku.

Wearables je súhrnné označenie pre miniaturizované elektroniku. Jedná sa o slovo nadradené ako pre športové hodinky, alebo smart náramky, tak napríklad aj pre smart pásky, topánky, okuliare a celý rad ďalšie elektroniky.

Fitness náramok

Fitness náramok je to rovnaké, ako smart náramok, alebo smart krokomer. Zvyčajne oproti športovým, či smart hodinkám a sporttesterům nie sú vybavené toľkými funkciami a fungujú predovšetkým ako krokomer. Dajú sa spárovať s telefónom a ponúkajú ďalšie rozširujúce funkcie, ako je napríklad monitoring spánku, výpočet spálených kalóriách, GPS a podobne. Jedná sa o najlacnejší variant s najmenej funkciami. Hlavným účelom je donútiť užívateľa k pohybu a ukázať mu pomocou aplikácie v telefóne výsledky.

Fitness náramok pre deti sa prakticky nijako nelíšia od tých pre dospelých. Snáď len jediným rozdielom môže byť extravagantný dizajn náramku, či hravá aplikácie v mobile. Zvyčajne je aj náramok hodiniek kratšie. Kvalitnejšie výrobky môžu mať dokonca aj poistku proti nechcenému rozopnutie. Fitness náramok môže v deťoch zažať motiváciu k pohybu a väčšiu starostlivosť o svoje zdravie, už len obyčajným počítaním krokov.

Športové hodinky

Športové hodiny sú potom prakticky to isté, čo športtestery. Predtým medzi týmito dvoma typmi boli rozdiely, ale tie vďaka rýchlo sa rozvíjajúcom technológiám vymizli. V podstate sa jedná o druh smart hodiniek, ktoré sú viac zamerané na športové aktivity. Medzi typické funkcie patrí meranie tepu, ušlých krokov, kontrola spánku, GPS senzor a mnoho ďalších, vrátane lepšej odolnosti (hlavne proti vode). Po spárovaní s telefónom ponúkajú často aj rozširujúce funkcie, ako napríklad predpoveď počasia, ovládanie hudobného prehrávača a rad ďalších. Oproti klasickým fitness náramkom sú presnejšie a kvalitnejšie, s väčším displejom, ale aj drahšie.

Smart hodinky

Smart hodinky sú veľmi blízke tým športovým, avšak s tým rozdielom, že sa priamo nezameriavajú na športové aktivity, ale skôr na informovanie nositeľa o aktuálnom dianí. Po škárovaním s telefónom informujú o prichádzajúcich správach, volaniach a prípadných ďalších notifikáciách. Obstarávacie náklady bývajú obvykle vyššia a oproti športovej verzii sú tiež viac dizajnovým prvkom.

Krokomer na ruku pre seniorov

Namiesto bežného krokomeru, ktorý žiadne ďalšie funkcie nepodporuje, a pritom stojí takmer rovnako ako najlacnejší fitness náramok, stojí za zváženie nejaký základný model fitness náramku ako lepší variant krokomeru pre seniorov. Dbajte na to, aby mal dobre čitateľný displej a jednoduché ovládanie.

Výber podľa účelu

Pred samotnou kúpou by ste si mali rozmyslieť, čo od športového náramku očakávate.

Základný fitness náramok

Lacné fitness náramky väčšinou nedisponujú žiadnymi väčšími a rozsiahlymi funkciami. Veľmi často nemajú ani svoj displej a používajú sa výhradne ako krokomery. Počas dňa snímajú aktivitu používateľa a v aplikácii telefóne ju vyhodnotí formou grafov a štatistík. V základnej kategórii nájdete tiež fitness náramky, ktoré merajú tep srdca, monitorujú spánok, počítajú kalórie a zmeria vzdialenosť či rýchlosť.

Pokročilé fitness hodinky

Pokročilé fitness hodinky sú kvalitnejšie, presnejšie a svojimi funkciami sa blíži k smart hodinkám, kedy umožňujú čítanie SMS správ alebo bezkontaktné platenie pomocou NFC. Okrem základných funkcií meria športové náramok tiež krvný tlak, tempo, výpočet vystoupaných poschodí a záznam trasy. Nájdete u nich senzory ako kompas, barometer alebo výškomer a ich odolnosť proti vode vám umožní sa s nimi potápať.

Výdrž batérie

Jedným z najdôležitejších parametrov pri výbere fitness náramku je výdrž batérie. V tomto ohľade budete určite príjemne prekvapení, pretože oproti iným moderným technológiám, majú tieto náramky pomerne dobrú výdrž. Podľa akumulátora, ktorý je od výrobcu zvolený, je možné zvoliť buď vyberateľnou, alebo integrovanú batériu.

 • Vyberateľná batéria má tú výhodu, že nikdy nemusíte čakať na to, až sa vám náramok dobije. Skrátka batériu vymeníte a môžete v nosení náramku pokračovať. Najčastejšie sa jedná o gombíkovú batériu CR1632, ktorá má jednoduchú výmenu a dlhú výdrž (zvyčajne vydrží nabitá 6 – 12 mesiacov).
 • Integrovaná batéria vyžaduje napájanie priamo zo siete. Najčastejšie sa využíva klasický USB port. Avšak výdrž náramku je len niekoľko dní (obvykle 5 – 20 v závislosti na kapacite batérie a na využívanost náramku).

Prepojenie s mobilom (Android, iOS)

Druhým parametrom, ktorý si určite musíte postrážiť je kompatibilita s mobilným telefónom, lebo práve tie sú zberným miestom všetkých dát, ktoré náramky pozbierajú. A práve tá spojitosť (kompatibilita) medzi telefónom nemusí vždy správne fungovať. Niektoré náramky sú priamo určené pre telefóny s operačným systémom Android, iné sú pre iOS. V informáciách o náramku si tak vždy overte, že práve u vášho telefónu bude prepojenie možné.

Prepojenie oboch zariadení funguje v úplnej väčšine prípadov pomocou bezdrôtovej technológie Bluetooth. Po prvom škárovaním sa obaja výrobky budú prepájať automaticky. Toto prepojenie bude fungovať kedykoľvek a kdekoľvek do vzdialenosti 15 m.

Práve toto pripojenie zaručuje, že sa vám na náramku môže objaviť nová správa, alebo akákoľvek iná nová informácia. Taktiež sú pomocou Bluetooth prenášané dáta do mobilu. K zobrazenie získaných dát sa využíva mobilné aplikácie, ktorá je od výrobcov náramkov poskytovaná poväčšine zdarma. Tu nájdete všetky štatistické údaje o vašom pohybe, mapu, kde všade ste sa pohybovali a rad ďalších užitočných informácií.

Pokiaľ si zabudnete mobilný telefón doma, niektoré náramky sú schopné dáta do mobilnej aplikácie zaznamenať spätne, pomocou zabudovanej pamäte, alebo internetového pripojenia.

Funkcie fitness náramku

Každý fitness náramok má nejaké funkcie. Samozrejme, s kvalitou a počtom funkcií, úmerne rastie aj cena náramku. Pred samotnou kúpou si tak dobre rozmyslite, čo od neho čakáte a aké funkcie budú pre vás užitočné.

Funkcie vyžadujú senzory a medzi najčastejšie patrí:

 • GPS
 • Kompas
 • Akcelerometr
 • Výškomer
 • Barometer
 • Gyroskop
 • Oxymeter
 • Senzor srdcového tepu / svetla

Zo športových funkcií možno spomenúť:

 • Krokomer – jedná sa o základnú funkciu každého fitness náramku. Presnosť tejto funkcie sa odvíja od ceny náramku.
 • Ušlé kroky – prepočíta všetky kroky na metre a kilometre. Prináša tak štatistiku denne ušlých kilometrov. Wareable.com více rozvádí, jak fitness náramek kroky měří.
 • Záznam trasy – ako už názov sám napovedá, funkcia dokáže pomocou zabudovanej GPS na mobilnú aplikáciu ukázať presnú trasu, na ktoré ste sa v určitom časovom období pohybovali.
 • Meranie tepovej frekvencie – vnútorná strana pása je opatrená snímačmi, ktoré pravidelne merajú tepovú frekvenciu (senzorové merania). Alternatívou je presnejšie meranie pomocou hrudného pásu.
 • Meranie rýchlosti – umožňuje zmerať aktuálnu rýchlosť vášho pohybu.
 • Spálené kalórie – sa odvíja od ušlých kilometrov. Jedná sa o orientačnú hodnotu v danom časovom období.
 • Dĺžka a kvalita spánku – v priebehu noci dokáže náramok do mobilnej aplikácie odosielať informácie o dĺžke a hĺbke vášho spánku v nejakom časovom období.
 • Nastavenie denných cieľov – funkcia, ktorá pomáha splniť vami nastavenej denné ciele. Môže sa jednať o počet krokov, ujsť vzdialenosť či spálené kalórie.
 • Stopky – klasické meranie času pomocou spínacieho a vypínacieho tlačidla.
 • Vystúpaná poschodia – nová funkcia, ktorá vďaka barometrickému výškomeru dokáže zmerať, koľko poschodí ste vystúpili. Obvykle náramky počítajú s tým, že jedno poschodie má asi 3 metre.

Z chytrých funkcií potom:

 • Pohybový senzor – v náramku je zabudované čidlo, ktoré pri mávnutie ruky samo rozsvieti displej.
 • Bezkontaktné platby (NFC) – umožňuje platiť v obchodoch pomocou náramku.
 • Hudba – drahšie náramky s kvalitným displejom umožňujú ovládanie hudobného play listu v mobile, alebo dokonca nahranie pesničiek priamo do pamäte zariadenia.
 • Vibrácie – funkcia, ktorou sú vybavené takmer všetky náramky. Majú za úlohu upútať vašu pozornosť a môžu sa používať na upozornenie vašu dlhej nečinnosti (Sedentery Reminder), upozornenie na novo došlú správu alebo k rade ďalších vecí.
 • Všeobecne ovládanie mobilu a notifikácie

Otázky pri výbere fitness náramku

Slúži fitness náramok aj ako krokomer na ruku?

Krokomer nájdete u fitness náramku ako základnú funkciu aj u tých najlacnejšie modelov. Kupovať si tak samostatný krokomer na ruku nemá príliš opodstatnenie. Za podobnú cenu získate oveľa viac funkcií.

Fitness náramok alebo športové hodinky?

Záleží na vašich konkrétnych požiadavkách na športové funkcie podľa typu aktivít, presnosti a rozsahu merania a podobne. Pokročilejšie športové náramky sa začínajú prelínať so športovými hodinkami (športtestery) a smart hodinkami, takže nezostáva než viac špecifikovať svoje požiadavky a vyberať na úrovni modelov.

Aký fitness náramok na plávanie?

Fitness náramok na plávanie by mal mať vodotesnosť s krytím aspoň 5 ATM alebo IPX8. Vlastnosti sa môžu líšiť podľa modelu, preto venujte pozornosť špecifikáciám.

Podporuje fitness náramok GPS a platenie s NFC?

Fitness náramky s GPS a bezkontaktné platenie pomocou NFC má už veľa nových náramkov, hoci zatiaľ vo vyššej cenovej triede. Nutné počítať tiež s vyššou spotrebou a omnoho kratšie výdržou batérie.