Vyberáme najlepší fén na vlasy

TOP 3 sušiče na vlasy

Rowenta Beauty Powerline CV5090F0

Valera Swiss Metal Master 2000 Ionic

Remington Your Style D5219

Fén s účinným ionizátorom a difuzérom, ktorý veľmi rýchlo usuší vlasy, disponuje možnosťami nastavenia rýchlosti a teploty vzduchu.Profesionálny fén na vlasy je osadený 3 metrovým káblom, vybavený ionizačnou funkcií, umožňuje regulovať teplotu i rýchlosť vzduchu.Difuzér na vlasy, ktorý umožňuje rýchle vysúšanie vlasov. Má možnosť regulácie teploty, ľahko sa čistí a patrí medzi najobľúbenejšie domáce modely. Náš víťaz testu porovnania medzi domácimi modelmi.
+ Ionizátor, difuzér, 3 stupne teploty a 2 stupne rýchlosti fúkania vzduchu+ Možnosť nastavenia, dlhý kábel+ S difuzérom a ionizátorom, odnímateľná zadná mriežka
- Ovládanie umiestnené z vonkajšej strany sa horšie používa počas fénovaní- Užšie nadstavec difúzora, vyššia váha fénu- Vyššia hlučnosť

Orientačná Cena
26,50 €

Orientačná Cena
78,40 €

Orientačná Cena
33,40 €

Fén na vlasy nájdete snáď v každej domácnosti. Príkladne praktický a výkonný fén vám ušetrí veľa času. Jeho hlavnou úlohou je rýchle vysúšanie vlasov. S profesionálnym fény sa ale dá dosiahnuť aj požadovaného tvaru a stylingu. Na trhu sú k dostaniu domáce fény, ktoré využijete pri každodennom používaní. Cestovné fény, ktoré sú skladné a skvele sa hodí na cesty. Fény s difuzérom, ktoré uľahčujú vytvorenie požadovaného tvaru účesu. Fény s ionizátorom, ktoré sú veľmi šetrné k vlasom, starajú sa o ne a chráni ich pred poškodením. Zakúpiť si môžete tiež kulmofén, ktorý má širokú kefu, na ktorý počas vysúšanie vlasy natáčate a tým vytvárate vlny. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie fény na vlasy pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie fény na vlasy (Test 2024)

VzhľadModelTypStupne teploty a rýchlostiDĺžka káblaDifuzérIonizátorPríkonDostupnosť
Rowenta Beauty Powerline CV5090F0 recenzie a testRowenta Beauty Powerline CV5090F0Domáce61,8 mÁnoÁno2300 W
Braun Satin Hair 7 HD 785 recenzie a testBraun Satin Hair 7 HD 785Profesionálny102 mÁnoÁno2000 W
Valera Swiss Metal Master 2000 Ionic recenzie a testValera Swiss Metal Master 2000 IonicProfesionálny63 mÁnoÁno2000 W
Philips Essential Care BHC010/10 recenzie a testPhilips Essential Care BHC010/10Cestovný41,5 mNieNie1200 W
Remington Your Style D5219 recenzie a testRemington Your Style D5219Domáce62,2 mÁnoÁno2300 W
Sencor SHD 6600 recenzie a testSencor SHD 6600Domáce62,6 mNieNie2000 W
BaByliss Elegance 2100 recenzie a testBaByliss Elegance 2100Profesionálny62,2 mNieÁno2000 W
Remington Power Dry 2000 D3010 recenzie a testRemington Power Dry 2000 D3010Domáce61,8 mNieÁno2000 W
Dyson Supersonic DS-30597-01 recenzie a testDyson Supersonic DS-30597-01Digitálny sušič vlasov122,7 mÁnoNie1600 W
ETA 4320 recenzie a testETA 4320Domáce61,7 mÁnoÁno2000 W

Zobraziť celú ponuku

Recenzie fénov na vlasy

Rowenta Beauty Powerline CV5090F0

Rowenta Beauty Powerline CV5090F0 recenzie a test

Rowenta CV5090F0 je sušič vlasov pre domáce použitie. Vďaka integrovanému ionizátora zabraňuje krepovateniu vlasov a zanecháva ich hladké, lesklé a príjemné na dotyk. Súčasťou balenia je nástavec difuzéra, ktorého použitím docielite veľkého objemu vlasov. Fén disponuje 360° otočnou šnúrou, ktorá uľahčuje manipuláciu s ním. Ponúka 2 možnej rýchlosti fúkania a vzduchu a 3 možné teploty.

+ Ionizátor, difuzér, 3 stupne teploty a 2 stupne rýchlosti fúkania vzduchu
Ovládanie umiestnené z vonkajšej strany sa horšie používa počas fénovaní

Braun Satin Hair 7 HD 785

Braun Satin Hair 7 HD 785 recenzie a test

Braun Satin Hair 7 HD 785 je profesionálny fén na vlasy, ktorý je vybavený technológiou inteligentných senzorov, čo uľahčuje tvarovanie účesu a použitie tohto fénu. Technológia Thermo Sensor monitoruje teplotu a upravuje ju tak, aby nedochádzalo k poškodeniu vlasov. Súčasťou balenia je difuzér pre vytvorenie objemného účesu. Technológia IONTEC funguje podobne ako ionizátor. Podporuje zdravé a žiarivé vlasy. Na fénu je možné nastaviť dve rýchlosti prúdenia vzduchu, 4 teplotné nastavenie a možnosť zvoliť fúkania studeného vzduchu.

+ Automatická kontrola teploty, možnosť nastavenia teploty aj rýchlosti prúdenia vzduchu, difuzér v cene balenia
Vyššia cena

Valera Swiss Metal Master 2000 Ionic

Valera Swiss Metal Master 2000 Ionic recenzie a test

Profesionálny fén značky Valera umožňuje nastavenie teploty aj rýchlosti vysúšania a je vďaka ionizačnej technológii veľmi šetrný k vlasom. Nepoškodzuje ich a zanecháva ich lesklé a hebké, príjemné na dotyk. Vďaka difuzéru v balení je možné podporiť pomocou tohto fénu veľký objem účesu. Napájací kábel je dlhý 3 metre, čo uľahčuje manipuláciu s týmto sušičom na vlasy.

+ Možnosť nastavenia, dlhý kábel
Užšie nadstavec difúzora, vyššia váha fénu

Philips Essential Care BHC010/10

Philips Essential Care BHC010/10 recenzie a test

Philips Essential Care BHC010/10 je skladný cestovný fén na vlasy, ktorý má kompaktné rozmery, vďaka tomu sa ľahko preváža. Má veľmi nízku hmotnosť a držadlo možno sklopiť smerom k telu fénu, čo umožňuje jednoduché zbalenie fénu na cesty. Ponúka možnosť regulovania teploty a rýchlosti aj možnosť fúkania studeného vzduchu. Súčasťou balenia je koncentrátor – nástavec, ktorý usmerňuje prúd vzduchu. Kontroluje nastavenie teploty vďaka technológii ThermoProtect. Tak zabraňuje zničeniu vlasov a vlasovej štruktúry.

+ Malý a kompaktný fén, koncentrátor v balení, technológie ThermoProtect
Bez ionizátora aj difuzéru, nižší výkon, krátky napájací kábel

Remington Your Style D5219

Remington Your Style D5219 recenzie a test

Sušič vlasov Remington Your Style D5219 patrí medzi najobľúbenejšie produkty v kategórii. Ponúka možnosť nastavenia teploty aj rýchlosti fúkanie vzduchu a má v sebe zabudovaný ionizátor, ktorý sa stará o vlasy. Zabraňuje ich krepovateniu, elektrizovanie a poškodenie. Súčasťou balenia je nástavec difuzéra pre maximálny objem účesu. Fén disponuje odnímateľnou zadnou mriežkou pre jednoduché čistenie.

+ S difuzérom a ionizátorom, odnímateľná zadná mriežka
Vyššia hlučnosť

Sencor SHD 6600

Sencor SHD 6600 recenzie a test

Sencor SHD 6600 sa radí k lacným fénom na vlasy. Má funkčný dizajn a pohodlne sa používa vďaka nízkej hmotnosti. K dostaniu je v troch farebných kombináciách. Sušič vlasov umožňuje nastavenie 3 rôznych stupňov teploty a 2 stupňov rýchlosti. Nechýba možnosť fúkania studeného vzduchu. Má dlhú napájaciu šnúru, vďaka tomu sa s fénom ľahko manipuluje. Je vybavený tepelnou poistkou proti prehriatiu motora, odnímateľnou zadnou mriežkou pre jednoduché čistenie a pogumovanou zadnou časťou rukoväte.

+ Odnímateľná zadná mriežka, pogumovaná rukoväť, nízka cena
Bez pokročilých vlastností

BaByliss Elegance 2100

BaByliss Elegance 2100 recenzie a test

BaByliss Elegance 2100 je profesionálny fén na vlasy s možnosťou fúkania studeného vzduchu, 3 nastaveniami teploty a 2 nastaveniami rýchlosťou. Tento fén je vybavený ionizačný technológiou, ktorá o vlasy stará a napomáha ich lesku a hladké štruktúre. Fén je vybavený odnímateľným filtrom pre jednoduché čistenie. V balení je koncentračný nástavec, ktorý usmerňuje smer fúkania vzduchu.

+ Koncentračná tryska, ionizačná technológia, odnímateľný filter pre jednoduché čistenie
Bez difuzéra

Remington Power Dry 2000 D3010

Remington Power Dry 2000 D3010 recenzie a test

Remington Power Dry 2000 D3010 sa radí k lacným domácim fénom. Vďaka použitej ionizačné technológii dodáva vlasom jemnosť a hladkosť, rýchlo fénu a pohodlne sa používa. Umožňuje nastavenie troch rôznych teplôt, zabraňuje elektrizovanie vlasov a ich krepovateniu. Vďaka vysokému výkonu vlasy rýchlo vysuší. V prípade, že máte veľmi jemné vlasy, umožňuje šetrné vysúšanie studeným vzduchom. Zadná mriežka je odnímateľná, preto sa ľahko čistí.

+ Keramicko-ionizačná mriežka, očko pre zavesenie v kúpeľni, nízka cena
Nemá nadstavec difúzora

Dyson Supersonic DS-30597-01

Dyson Supersonic DS-30597-01 recenzie a test

Dyson Supersonic je moderný sušič vlasov s digitálne riadeným motorom a možnosťou nastaviť 4 teploty pre rôzne intenzity vysúšanie. Disponuje technológiou Air Multiplier, ktorý zosilňuje prúdenie vzduchu pre ešte rýchlejší vysúšanie. Súčasťou balenia je difuzér pre objem vlasov, stylingový koncentrátor pre usmernenie fúkanie, smerová tryska, magnetické otočné nástavce.

+ Smerová tryska, kontrola teploty, zosilnené fúkanie vzduchu, magnetické otočné nástavce
Puzdro je nutné dokúpiť, nie je súčasťou balenia

ETA 4320 90000 Black and White

ETA 4320 recenzie a test

ETA 4320 je fén na vlasy s 3 stupňami nastavenia teploty a 2 rýchlosťami prúdenia vzduchu. Má ochranu proti prehriatiu a odnímateľný filter pre jednoduché čistenie a je vybavený ionizačnou technológiou, ktorá zabraňuje elektrizácii a krepovateniu vlasov. Súčasťou balenia je difuzér a koncentrátor prúdenie vzduchu. Fén ETA umožňuje nastaviť 2 rôzne rýchlosti a 3 teploty fúkania vzduchu. Má možnosť studeného fúkania pre vysúšanie veľmi jemných vlasov.

+ S ionizátorom a difuzérom, odnímateľný filter, ochrana proti prehriatiu
Umiestnenie ovládania po celej rukoväti, hrozí prepnutie nastavenie omylom

Ako vybrať fén na vlasy

Fén na vlasy je nepostrádateľným pomocníkom v domácnosti. Kvalitný a dostatočne výkonný fén ušetrí veľa času strateného pomalým vysúšaním vlasov. Pri výbere dbajte ako na jeho výbavu, funkčnosť a schopnosti, tak na výkon, rozmery a celkovú použiteľnosť.

Typy fénov a rozdiely medzi nimi

Domáce sušič vlasov

Domáce sušič na vlasy je najbežnejší typ, ktorý zoženiete už za pomerne nízku cenu. Od toho sa tiež odvíja vlastnosti a funkcie, ktoré fén ponúka. Vyberať môžete podľa počtu rýchlosťou, počtu teplôt, podľa veľkosti a váhy fénu alebo aj podľa toho, či fén umožňuje fúkanie studeného vzduchu. Myslite tiež na to, aké sú možnosti údržby a čistenia zariadení.

Cestovný fén

Cestovný fén sa vyznačuje malými rozmermi aj hmotnosťou. Často je vybavený sklopným držadlom, ktorého sklopením je fén ešte menšie a kompaktnejšie. Preto sa pohodlne vojde do každej batožiny a hodí sa na cesty či už ide o dovolenku, alebo napríklad o služobnú cestu.

Profesionálny fén na vlasy

Profesionálny fén na vlasy je primárne určený pre použitie v kaderníctvach a vlasových salónoch. Ak si ale vlasy umývate a vysušujúte často, iste jeho vlastnosti oceníte aj pri použití v bežnej domácnosti. Medzi hlavné výhody patrí to, že profesionálne fény majú väčšinou až 6 stupňov teploty a rýchlosti fúkania. Nechýba dlhší napájací kábel, vďaka ktorému sa s fénom ľahšie manipuluje. Oceníte kvalitnú a pevnú konštrukciu, dlhú životnosť, silnejší motor a často vyberateľný zadný filter pre ľahšie čistenie. O vlasy stará, je šetrný a podporuje hladkú štruktúru vlasov. Napriek tomu je vysuší za až o polovicu kratší čas ako bežné fény pre domáce použitie.

Fén na vlasy s ionizátorom

Fén na vlasy s ionizátorom je sušič vlasov, ktorý je doplnený o ionizačnou technológiu. Tá pracuje s katiónmi na vlasoch a ich neutralizáciou. Efektom je hydratácia vlasov a kvalitnej starostlivosti o vlasovú štruktúru. Použitie fénu s ionizátorom je voči vlasom veľmi šetrné a hodí sa pre všetky typy vlasov vrátane tých, ktoré sú slabé a poškodené. Ionizátor zabraňuje elektrizácii a krepovateniu vlasov, podporuje zdravý vzhľad a na dotyk hladkú štruktúru.

Fén na vlasy s difuzérom

Fén na vlasy s difuzérom je taký, ktorý má v balení špeciálny nástavec – difuzér. Ten pomáha vytvoriť objemné účesy a vlasy navlnit. Difuzér je navrhnutý tak, aby rovnomerne rozptýlil teplo po celej hlave a podporil tak vznik prirodzených vĺn alebo kučier na vlasoch. Difuzér na vlasy sa najlepšie hodí na prirodzene vlnité alebo kučeravé vlasy. Ak sú vaše vlasy prirodzene rovné, docielite za pomoci tohto nadstavca iba jemných vlniek a efekt nebude príliš výrazný.

Možnosť nastavenia teploty a rýchlosti

Vyberajte podľa možnosti nastavenia teploty a rýchlosti. Často je možné nastaviť niekoľko rôznych kombinácií vplyvom oddeleného prepínače pre rýchlosť a teplotu. Čím viac nastavení a rôznych teplôt, tým ľahšie nájdete ideálne nastavenie práve pre vás.

Pokiaľ máte polámané, poškodené a poničené vlasy, hľadajte taký fén, ktorý ponúka sušenie vlasov fúkaním studeného vzduchu. Vďaka tomu vaše jemné a poškodené vlasy nebudete ešte viac ničiť vplyvom vysokých teplôt a poskytnete im čas na regeneráciu a zacelenie vlasovej štruktúry.

Nástavce a funkcie

Vyberajte aj podľa toho, aké nástavce sú v balení. Ak chcete používať fén na dotvorenie celkového účesu, nielen k vytváraniu vlasov, oceníte koncentračné nadstavec, ktorý usmerňuje fúkanie teplého vzduchu, a preto sa hodí ku stylingu vlasov. Ďalším častým nástavcom je difuzér, ktorý sme už spomínali vyššie a hodí sa predovšetkým pre vlnité a kučeravé vlasy pre podporu ich tvaru a objemu účesu.

Poistka proti prehriatiu a kontrola teploty

K dostaniu sú fény, ktoré sú vybavené poistkou proti prehriatiu, automatickou kontrolou teploty vlasov a prípadnú následnou úpravou použitej teploty vzduchu, čo zabraňuje poškodeniu a popáleniu vlasov. V ponuke výrobcov nechýba fény s ionizačnou technológiou, ktorý vlasy hydratuje, stará sa o ne, podporuje ich zdravý vzhľad, lesk a hladkú štruktúru.

Výkon a hlučnosť

Pri výbere dbajte tiež na výkon, čím vyšší počet wattov, tým výkonnejšie bude fén a tým rýchlejšie bude schopný vlasy vysušiť.

Zohľadnite tiež užívateľské recenzie a hlučnosť fénu. Niektoré vydávajú naozaj hlasné zvuky, preto sa nehodí na použitie v nočných hodinách v bytových domoch, kde by mohli rušiť susedov, alebo všeobecne ďalších členov domácnosti.

Možnosť čistenia

Zohľadnite tiež možnosti čistenia, obzvlášť ak budete fén používať v prašnom prostredí. Niektoré fény majú odnímateľnú zadnú mriežku alebo dokonca úplne vyberateľný filter. Tieto možnosti vám čistenie prístroja výrazne zjednoduší a predĺži jeho životnosť.

Otázky pri výbere fénu na vlasy

Aké materiály má najlepší fén na vlasy?

Najlepšie fény na trhu spoznáte podľa ich materiálu, ktoré sú ukryté vo vnútri fénu. Kým šasi väčšiny fénov je plastové, kvalitné fény majú vnútri keramické, alebo turmalínové prvky. Keramika zaisťuje rovnomerné rozloženie teploty vzduchu, zatiaľ čo turmalín vytvára záporné ióny, ktoré vlasy uhladzujú. Minerál turmalín ďalej vytvára infračervené žiarenie, ktoré zohrieva vlasy aj zvnútra a tým je menej poškodzuje.

Aký tichý fén na vlasy?

Bežné fény patrí k najhlučnejších spotrebičom v domácnosti, ich hlučnosť je často medzi 80 až 90 dB. Tento hluk môže pomôcť znížiť tlmič hluku, ktorý sa pripevňuje na zadnú časť fénu a redukuje zvukové vlny o niekoľko decibelov. Ďalšou možnosťou je kúpiť supersonický fén na vlasy (Dyson Supersonic) ktorý vďaka inovatívnej technológii ponúka znateľne nižšiu hlučnosť.

Aké sú najlepšie značky fénov na vlasy?

Pre bežného spotrebiteľa ponúkajú najlepšie fény na vlasy s pomerom ceny a výkonu výrobcovia Remington, Rowenta, alebo Philips. Profesionálne a cenovo dostupné sú fény Valera a ak chcete inovatívne technológie, tak tie ponúkne značka Dyson, ktorá však patrí medzi drahšie výrobcov.

Kde kúpiť fén na vlasy?

Najväčší ponuku ponúknu internetové obchody a často aj za výrazne lepšie ceny ako v bežných predajniach. Čas od času niektorý značkový fén nájdete v akciách reťazcov Tesco a podobne, kategórií samou pre seba sú fény na vlasy privátnych značiek, kde dominuje Lidl.

Ako čistiť fén

Fén po použití utrite vlhkou handričkou a utrite do sucha, následne uložte na suché miesto, v ktorom fén skladujete. Dajte pozor na to, aby bol naozaj vychladnutý, nech sa nepopálite alebo zbytočne neponičíte povrch poličky, na ktorú fén odkladáte.

Aspoň raz mesačne fén vyčistite dôkladne od prachu a všetkých usadených nečistôt. Niektoré fény na vlasy majú odnímateľnú mriežku v zadnej časti fénu alebo úplne vyberateľný zadné filter, čo vám čistenie uľahčí.

Pravidelná starostlivosť a údržba fénu na vlasy predĺži jeho životnosť a zabezpečí, že maximálne využijete výkon fénu a nebude dochádzať k jeho prílišnému zahrievaniu vplyvom usadených nečistôt.

Ako šetrne fénovať vlasy

Vlasy najprv vysušte uterákom a až potom použite fén. Je možné pred použitím fénu aplikovať ochranný olejček na vlasy, ktoré vlasy chránia pred vysokými teplotami a zabraňuje ich poškodeniu.

Nastavte teplotu a intenzitu fúkania podľa vášho typu vlasov. Pre poškodené a jemné vlasy nižšie teploty, pre husté a nepoddajné vlasy vyššie teploty.

Vlasy sušte od korienkov po končeky, postupujte pomaly a sušte všetky miesta. Ak máte kučeravé alebo vlnité vlasy, použite difuzér. Studený vzduch môžete použiť nielen na poškodené vlasy, ale aj pre následnú fixáciu finálneho účesu. Vysoké teploty vlasy ničí a škodí im, preto používajte fén opatrne, fénujte vlasy zo vzdialenosti 20 až 30 centimetrov, nikdy nedávajte fén k vlasom príliš blízko a vlasy fénujte len po dobu nevyhnutne nutnú.