Vyberáme najlepšiu farbu na vlasy

TOP 3 farby na vlasy

L’Oréal Paris Excellence Creme

Maria Nila Colour Refresh

Henna Henné Color

Permanentná farba na vlasy so 100% krytím šedín a výrazným blond odtieňom, obľúbená pre domáce farbenie.Zmývateľná farba na vlasy bez amoniaku a s mnohými netradičnými farebnými odtieňmi (silver, pink, azúrová, fialová a iné) na efektný preliv.Šetrná prírodná farba na vlasy patriaci medzi najobľúbenejšie prípravky s hennou.

Orientačná Cena
5,70 €

Orientačná Cena
9,60 €

Orientačná Cena
5,91 €

Už dlhú dobu patrí k najobľúbenejším farbám na vlasy hnedá, čierna a blond. Poslednou dobou sa k nim úspešne pridáva farba medená či ryšavá. Pre tých, ktorí sa neboja experimentovať, sú určené výrazné odtiene (fialová, sivá, červená, ružová, modrá, strieborná, zelená alebo biela). K dispozícii sú ale aj ďalšie produkty, ktoré sú vyrobené čisto na prírodnej báze (nielen henna na vlasy), a tak sa farbenie vlasov nemusíte zriekať ani v prípade, že sa obávate alergických reakcií u klasických vlasových farieb, ktoré obsahujú amoniak alebo peroxid. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie farby na vlasy pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie farby na vlasy (Test 2024)

VzhľadModelVlastnostiDostupnosť
L’Oréal Paris Excellence Creme recenzie a testL’Oréal Paris Excellence CremeObľúbená blond farba ; Zosvetlenie až o 5 tónov ; 100% krytie šedín
Maria Nila Colour Refresh recenzie a testMaria Nila Colour RefreshZmývateľná farba bez amoniaku ; Strieborná, ružová, biela ai. odtiene ; Vegan
Herbatint recenzie a testHerbatintPrírodnejší permanentná farba ; Šetrné zloženie ; 100% krytie šedín
L’Oréal Professionnel Inoa 2 recenzie a testL’Oréal Professionnel Inoa 2Profesionálna farba bez amoniaku ; 100% krytie šedín
Henna Henné Color recenzie a testHenna Henné ColorPrírodná farba na vlasy ; Dlhá výdrž
L’Oréal Professionnel Dia Richesse recenzie a testL’Oréal Professionnel Dia RichesseSemipermanentná farba bez amoniaku ; Tón v tóne, preliv na vlasy
Khadi recenzie a testKhadiRastlinná prírodná farba
L’Oréal Professionnel Majirel recenzie a testL’Oréal Professionnel MajirelProfesionálna permanentná farba ; Intenzívne krytie
Schwarzkopf Professional Essensity Colour recenzie a testSchwarzkopf Professional Essensity ColourPermanentná farba bez amoniaku ; 90% prírodných zložiek
L’Oréal Professionnel Homme Cover 5 recenzie a testL’Oréal Professionnel Homme Cover 5Tónovacia farba na vlasy pre mužov ; Kryje sivé a biele vlasy
Voono recenzie a testVoonoČistá prírodná henna na vlasy

Zobraziť celú ponuku

TIP:

Recenzie farieb na vlasy

L’Oréal Paris Excellence Creme

L’Oréal Paris Excellence Creme recenzie a test

Najlepšia blond farba na vlasy pre domáce farbenie, tak by sa dala označiť L’Oréal Paris Excellence Creme. Permanentná farba umožňuje zosvetlenie až o 5 tónu, 100% krytie šedín a rýchlu aplikáciu. V balení je okrem farby tiež ošetrujúci šampón a vyživujúce maska. Ide celosvetovo o jednu z najpredávanejších farieb od L’Oréal Paris.

Maria Nila Colour Refresh

Maria Nila Colour Refresh recenzie a test

Maria Nila Colour Refresh je zmývateľná farba na vlasy vo forme vyživujúce masky bez permanentných farebných pigmentov a so 100% vegánskymi zložením (obsahuje napríklad arganový olej). Intenzitu si možno zvoliť dobou pôsobenia a buď len oživiť alebo úplne zmeniť farebný odtieň. Vybrať si môžete z mnohých odtieňov, napríklad cacao, červenú, striebornú, ružovú, bielu, azúrovú, fialovú farbu a ďalšie. Farba sa vymyje zhruba po 4-10 umytí.

Herbatint

Herbatint recenzie a test

Permanentná farba na vlasy Herbatint sa od ostatných odlišuje přírodnějším zložením, vďaka čomu je šetrná, a napriek tomu stále účinná (napríklad docieli 100% prekrytie šedín). Farba na vlasy je bez amoniaku, parabénov, a obsah peroxidu vodíka je znížený na minimum. Je tak vhodná aj pre citlivú pokožku, na čo je dermatologicky testovaná. Pozitívna je tiež absencia zápachu alebo plachta na ramená ako súčasť balenia. Na výber sú rôzne odtiene blond, gaštanové, ale i napríklad červenej farby.

L’Oréal Professionnel Inoa 2

L’Oréal Professionnel Inoa 2 recenzie a test

Profesionálna farba na vlasy bez amoniaku L’Oréal Professionnel Inoa 2 patrí medzi najobľúbenejšie permanentné farby. Krémová farba je bez zápachu, kvalitne kryje šediny a dokáže vlasy zosvetliť až o 3 odtiene. Podľa užívateľských ohlasov sú aj po 3 týždňoch vlasy stále lesklé, čo farby z drogérie len ťažko zvládnu.

Henna Henné Color

Henna Henné Color recenzie a test

Šetrná farba na vlasy Henna Henna Color patrí medzi prírodné farby a najobľúbenejšie prípravky s hennou, a to nielen s ohľadom na primeranú cenu. Vhodná je tiež pre poškodené a suché vlasy. Nevýhodou je dlhší, ťažšie aplikácie a celý proces farbenia. Odtieň sa môže ľahko zmeniť vzhľadom na pôvodný odtieň vlasov.

L’Oréal Professionnel Dia Richesse

L’Oréal Professionnel Dia Richesse recenzie a test

Semipermanentná farba na vlasy bez amoniaku L’Oréal Professionnel Dia Richesse zaujme dlhou výdržou až okolo 6 týždňov, pričom sa nevymýva. Ide o farbu, ktorá farbí do prirodzených odtieňov a hodí sa aj do tmavých vlasov, vrátane tých s až 70% podielom šedín. Nielen podľa hodnotenia ide o jeden z najlepších prelivov na vlasy.

Khadi

Khadi recenzie a test

Rastlinná prírodná farba na vlasy Khadi je šetrnou farbou, ktorá sa postupne vymýva. V odtieňoch máte na výber rôzne úrovne hnedé (obľúbená je napríklad oriešková farba alebo tmavo hnedá). Doba pôsobenia farby je individuálna, v rozmedzí 30 minút až 2 hodín, podľa požadovaného odtieňa s ohľadom na samotnú intenzitu nafarbenie. Farba je dodávaná v prášku, ktorý s vodou vytvorí pastu.

L’Oréal Professionnel Majirel

L’Oréal Professionnel Majirel recenzie a test

L’Oréal Professionnel Majirel je jedna z najlepších profesionálnych farieb na vlasy s permanentným účinkom a intenzívnym krytím aj úplne šedivých vlasov. Vyživuje a dodáva ochrannú vrstvu vďaka komplexu Ionen G a Incell, ktorý k vlasu priľne a reaguje aj vnútri vlasu. Po aplikácii má dlhú výdrž a umožňuje zosvetlenie až o 3 odtiene.

Schwarzkopf Professional Essensity Colour

Schwarzkopf Professional Essensity Colour recenzie a test

Možnosť zosvetlenie až o 4 tóny či 100% krytie šedín prináša permanentná farba bez amoniaku Schwarzkopf Professional Essensity Colour, ktorá využíva olejov rastlinného pôvodu. Vítaným vedľajším účinkom je stabilizácia štruktúry vlasu a ochrana pred škodlivými vplyvmi vonkajšieho prostredia. Technológia Phytolipid zaisťuje obnovu vlasových lipidov a zvýrazní celkový výsledný efekt farbených vlasov. Farba neobsahuje silikóny, parafíny ani syntetickú parfumáciu, ale je obohatená o bio esencie oleja z hroznových semien.

L’Oréal Professionnel Homme Cover 5

L’Oréal Professionnel Homme Cover 5 recenzie a test

Tónovacia farba na vlasy pre mužov L’Oréal Professionnel Homme Color Cover 5 je solitérom v inak dámsky orientovanom výberu. Jedná sa o profesionálnu farbu na krytie bielych a šedivých vlasov, bez toho, aby boli odrasty na pohľad výrazné. Okrem pozitívnych ohlasov od mužov používateľov, možno vyzdvihnúť aj to, že ide o farbu bez amoniaku.

Voono

Voono recenzie a test

Kvalitná henna a ďalšie druhy bylín sú základom tejto 100% prírodnej farby Voono. Ide o šetrnú vegan farbu na vlasy, ktorá neobsahuje chemické, konzervačné látky, ani umelé farbivá. Vhodná je aj pre citlivú pokožku, ženy s alergiami a tiež tehotné ženy. V odtieňoch ponúka ryšavou, svetlo aj tmavo hnedú, medenú farbu. Podľa užívateľských ohlasov farba na vlasoch dobre drží a tiež prekrýva šediny, dokonca hneď na prvýkrát a radí sa medzi najlepšie henny.

Ako vybrať farbu na vlasy

Na kvalitnej farbe na vlasy sa oplatí nešetriť a nevoliť lacné a neznáme farby z drogérie. Na výber máte ako profesionálne farby na vlasy, vhodné pre kadernícke salóny, tak farby na domáce farbenie.

Permanentná farba na vlasy

Nezmazateľná čiže permanentná farba na vlasy je druh farby pre dlhotrvajúci efekt. Zásadné je tak zvoliť správny odtieň, pretože dôjde ku zbavenie sa prirodzeného pigmentu vlasu a nahradenie vlastným. Táto zmena štruktúry vlasov potom bude mať vplyv na ďalšiu zmenu farby, preto sa odporúča (predovšetkým u výrazného zosvetlenie a odfarbenie) návšteva kaderníčky. Výhodou permanentných farieb je 100% krycí efekt, ktorý postupne odrastá, a veľké množstvo farebných odtieňov.

Tónovacie farby na vlasy

Tónovacia farba dodáva vlasom lesk a pomáha zvýrazniť pôvodnú farbu vlasov. Patrí skôr medzi semipermanentné farby, pretože nepreniká hlboko do vlasov a možno ju vymyť, takže sa minimalizuje odrastania farby. Tým, že vydrží zhruba 10 umytí, umožňuje experimentovať. Nájsť tak môžete ako čierne, hnedé, medené, tak aj červené, fialové a modré farby na vlasy.

Farba na krytie šedín

Farby na vlasy pre krytie šedín majú konzistenciu prispôsobenú prekrytie šedivých vlasov. Tie majú typicky inú štruktúru a pri použití bežnej farby sa vlasy vôbec nemusí zafarbiť, alebo môžu presvitať už po pár umytí.

Zmývateľná farba na vlasy

Zmývateľné, alebo tiež vymývacie farby na vlasy patria medzi semipermanentné farby a majú podobu šampónov, pien a sprejov, ale aj masiek. Z vlasov sa postupne vymýva, takže je vhodná na testovanie farebných odtieňov a len dočasnú zmenu farby vlasov, nehovoriac o menej kontrastných odrastov. Zmývateľné farby sú tiež k vlasom šetrnejšia a toľko je nepoškodzujú, pretože neprenikajú cez vonkajšiu vrstvu, alebo len do strednej časti vlasu. Nevýhodou je slabšie krytie šedín a to, že neumožňujú zosvetľovanie.

Prelivy a farbiace šampóny na vlasy

Farbiace šampón sa nanáša na celú dĺžku vlasov a postupne sa vymýva. Prelivy typicky vydrží približne 8 týždni, niektoré až 24 týždňov.

Farba na vlasy v spreji

Farba na vlasy v spreji má typickú výdrž do 3 umytie a slúži ako jednorazová farba napríklad na ples, párty alebo aj pre deti.

Odrasty a šediny

Na krytie šedín a odrastov sa používa vlasový korektor, a to nanesením pri korienkoch. Po každom umytí vlasov sa musí znovu aplikovať. Z ďalších produktov môže ísť o vlasové krycie púdre a spreje.

Prírodná farba na vlasy

Pre alergikov, osoby s citlivou pokožkou a jemnými vlasmi sú BIO respektíve prírodné a vegan farby na vlasy ideálnou voľbou pre šetrné farbenie vlasov. Farby sú zmývateľné typicky s odtieňmi medené, červené, čierne a hnedé farby.

Farby na vlasy bez amoniaku

V produktoch prírodných farieb na vlasy nahrádzajú amoniak ovocné kyseliny, arganový olej, ryžové proteíny či deriváty z vŕby. Obvyklá je krémová konzistencia a môžu prekryť aj šediny.

Henna na vlasy

Henna na vlasy neobsahuje amoniak ani peroxid vodíka a na rozdiel od chemickej farby nepreniká do vnútra vlasu, čím nenarušuje jeho štruktúru. Henna je prírodné farbivo, ktoré sa vymýva do stratena, pretože ide opäť o zmývateľnú farbu. Nesmie sa striedať s chemickými farbami, jej výdrž je približne 14 dní a samotná aplikácia je o niečo náročnejšia a dlhšia než u bežnej farby. Pokiaľ ide o odtiene, je henna známa ako kvalitný oriešková, hnedá a ryšavá farba na vlasy. Vhodná je okrem iného pre tehotné ženy vzhľadom k absencii amoniaku.

Farba na vlasy pre mužov

Pánske farby na vlasy slúži predovšetkým pre zakrytie prvých šedín, ale využitie nájdu aj k zvýšeniu lesku farby vlasov. Farba na vlasy pre mužov kryje predovšetkým vlasy bez pigmentu, jej odtiene sú tiež menej výrazné a studenšie, vďaka čomu lepšie splynú.

Farebný odtieň

Než siahnete po konkrétnom produkte, je potrebné zistiť aká farba vlasov sa k vám hodí. Na to existuje jednoduchý test a riadiť sa farbou pleti a očí. Typológia farieb ďalej umožňuje prirodzený posun o 2 až 3 odtiene smerom k tmavším aj svetlejším odtieňom. Výraznejšie zmeny vyžadujú medzistupne a sťahovanie farby, čo by sa doma podstupovať nemalo a je lepšie nechať to na kaderníkovi.

Teplý alebo studený typ

Test na zistenie farebnej typológie zohľadňuje vašu pleť, farbu očí a vlasov.

Teplý typ má žlté podtóny a ľahko sa opaľuje. Zlaté šperky obvykle vyzerajú dobre proti teple tónované pleti a ľudia tohto typu vyzerajú dobre vo farbách ako je hnedá, žltá, oranžová a krémová. Na vnútornej strane ramena majú zelené žily. Zvyčajná farba očí je tmavá, napríklad hnedé, čierne alebo orieškové. Ich vlasy sú čierne, hnedé, blond, červené alebo jahodovo blond. Pokiaľ podržíte biely papier vedľa svojho tváre, bude pokožka vyzerať žlto alebo zlatisto.

  • Vhodné farby: zlatisté a medové blond odtiene, gaštanové a karamelové odtiene hnedej, červená so zlatistým podtónom.

Studený typ má ružové alebo modro červenej podtóny a zvyčajne problém s opaľovaním. Šperky ladí viac striebornej k chladne tónované pleti a ľudia tohto typu vyzerajú dobre v modrých, červených a fialových odtieňoch. Na vnútornej strane ramena majú modré žily. Zvyčajná farba očí je modrá, zelená alebo šedá a ich vlasy sú blond, čierne alebo hnedé. Pokiaľ podržíte biely papier vedľa svojho tváre, bude pokožka vyzerať modro.

  • Vhodné farby: biela, platinová (strieborná) alebo popolavá blond, mahagónové tóny, oranžovo medené odtiene, tmavo hnedá s modrým či fialovým podtónom.

Môže sa stať, že nie ste ani jeden typ a máte neutrálny tón pleti. Ľudia s neutrálnymi tónmi pleti môžu nosiť akúkoľvek farbu.

Farebná typológia podľa ročného obdobia

Jarný typ má svetlú pleť (prípadne aj pehy), svetlo hnedé, modré či šedozelené oči. Optimálna je svetlá blond farba, nazlatlé a medové odtiene hnedej.

Letný typ má olivový alebo ružovkastý nádych pleti, šedomodré, tmavo modré, šedozelené, modrozelené alebo šedohnedej oči. Optimálna je oriešková farba alebo svetlo hnedá.

Jesenný typ má bledú, svetlú pleť, modré, zelené či hnedé oči. Optimálna je medená, červená, gaštanová a hnedá farba. Naopak nevhodné je zosvetľovanie.

Zimný typ má tmavú alebo bledú pleť, modré či sivé oči. Optimálna je fialová, bordová farba, tmavo hnedá až čierna.

Otázky pri výbere farby na vlasy

Aká je najšetrnejšia farba na vlasy?

Medzi najšetrnejšie farby na vlasy sa radia tie bez amoniaku alebo rovno prírodná henna, ktorá neobsahuje ani peroxid vodíka. Sú vhodné pre alergikov, osoby s citlivou pokožkou a jemnými vlasmi.

Aká farba na vlasy má 100% krytie šedín?

Len permanentné farby na vlasy zaručí 100% krytie šedín, zmývateľné a semipermanentné majú slabšie efekt. Farba by mala byť na krytie šedín priamo určená, vzhľadom k inej štruktúre šedivých vlasov.

Je lepšia krémová alebo penová farba na vlasy?

Penové farby na vlasy majú praktické balenie, rýchlejšie sa zmiešajú a aplikáciu zvládne aj začiatočník. Krémové farby sa nanášajú ako vlasové masky a sú vhodné aj na suché vlasy. Nevýhodou je miešanie zmesi z niekoľkých prísad.

Aká farba vlasov sa ku mne hodí?

Podstatným krokom pri výbere farebného odtieňa farby je určenie farebnej typológie podľa vašej pleti a očí. V článku nájdete test pre zistenie vášho typu.

Čo je farba na vlasy bez amoniaku?

Farby na vlasy bez amoniaku neobsahujú danú chemickú zložku, ktorá inak umožňuje prienik molekúl pigmentu do vlasov, lepšie krytie a permanentný efekt. Ide teda o šetrnejší farby (hoci stále môžu obsahovať PPD), avšak napríklad s možným horším krytím šedín.

Ako sa líši profesionálne farby na vlasy?

Profesionálne farby na vlasy sú určené pre kaderníčky a ide predovšetkým o permanentné farby, ktoré by ste doma skôr používať nemali. Medzi najobľúbenejšie značky farieb na vlasy patrí L’Oréal, Schwarzkopf Professional, Wella Professionals a ďalšie.

Ako si doma zafarbiť vlasy

Domáce farbenie vlasov je vhodné podstúpiť až po konzultácii s kaderníkom, u permanentných farieb obzvlášť. Nezabudnite na pomôcky ako je štetec na farbenie vlasov, ochranné rukavice a starý uterák na zakrytie ramien.

Postup je potom zhruba nasledujúci:

  1. Otestujte alergickú reakciu. Približne 24-48 hodín pred farbením, na farbe by to malo byť okrem iného uvedené (prečítajte si všetky informácie na obale i postup farbenia).
  2. Vlasy si neumývajte – do suchých sa farba lepšie natiahne.
  3. Pripravte farbiace zmes a nanášajte na odrasty.
  4. Nechajte pôsobiť farbu tak dlho, ako odporúčajú v návode.