Vyberáme najlepší eliptický trenažér

TOP 3 elipticaly

inSPORTline Atlanta

inSPORTline inCondi ET600i

HouseFit MOTIO 70

Domáce eliptický trenažér s BeltDrive systémom pre tichý a plynulý chod, so zvýšenou stabilitou aj pre väčšie a ťažšie cvičenca.Technicky vybavený crossový trenažér vhodný aj do fitka a pre ťažké a vysoké osoby, umožňujúci prepojenie s chytrými zariadeniami. Náš víťaz testu porovnania.Osvedčený tradičný eliptical s jednoduchým ovládaním a prepínaním programov, spolu s najväčšími záťažovými kolesami a 16-stupňovým nastavením záťaže.
+ Tichý, robustný, stabilný
+ Uspôsobenie cvičenie
+ Bohaté technické vybavenie
+ Veľká nosnosť
+ Ťažká záťažová kolesá
+ Cena/výkon
- Nedostatočný návod k systémom- Vyššia cena- Veľké rozmery

Orientačná Cena
499 €

Orientačná Cena
799 €

Orientačná Cena
445 €

ZISTIŤ VIAC

ZISTIŤ VIAC

ZISTIŤ VIAC

Eliptické trenažéry boli vyvinuté z potreby precvičenie celého tela a na účely požadovaného kardia pre chudnutie, ktoré sa nedostáva cvičencom na klasickom rotopede. Na rozdiel od bežeckých pásov nezaťažujú kĺby, takže sú vhodné pre všetky druhy cvičencov, od profesionálnych športovcov po úplných začiatočníkov. Tým pomáhajú tiež najrôznejšie programy, ktoré dovoľujú maximálny výkon. Odlišujú sa crossové trenažéry s magnetickým, páskovým a elektromagnetickým brzdným systémom. Ďalej sa líšia najmä v technickej výbave (programy, podsvietenie displeja, ukazovatele) a napríklad kvalitou materiálu či nosnosťou stroja. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie eliptické trenažéry pre rok 2021, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie eliptické trenažéry (Test 2021)

VzhľadModelBrzdný systémNosnosťPočet stupňov záťaže Váha záťažového kolesa Dĺžka kroku Váha strojaDostupnosť
inSPORTline MisouriMagnetický110 kg82 kg30 cm26 kgVIAC INFORMÁCIÍ
Spokey MantisMagnetický170 kg167 / 9 kg49 cm53,3 kgVIAC INFORMÁCIÍ
inSPORTline AtlantaMagnetický150 kg169 kg40 cm51 kgVIAC INFORMÁCIÍ
Master AIRPáskový100 kgPlynule5 kg-27 kgVIAC INFORMÁCIÍ
inSPORTline inCondi ET600iMagnetický200 kg168 kg40 cm60,8 kgVIAC INFORMÁCIÍ
HMS H 9244Magnetický100 kg88 kg30 cm31,5 kgVIAC INFORMÁCIÍ
inSPORTline CaracasMagnetický150 kg168 kg39 cm56 kgVIAC INFORMÁCIÍ
Duvlan Smooth ErgoMagnetický130 kg2410 kg36 cm47 kgVIAC INFORMÁCIÍ
inSPORTline CruzzMagnetický120 kg167 kg42 cm46 kgVIAC INFORMÁCIÍ
HouseFit MOTIO 70Magnetický150 kg1619 kg40 cm51 kgVIAC INFORMÁCIÍ

Recenzie eliptických trenažérov

inSPORTline Misouri

inSPORTline Misouri recenze

Eliptický trenažér inSPORTline Misouri patrí medzi ľahšie stroje, avšak kvôli tomu je tiež obmedzená maximálna nosnosť na iba 110 kg. Výrobca tiež doporučuje výšku menšiu ako 190 cm. Okrem toho vyniká veľmi zaujímavým dizajnom, a predovšetkým svoju veľmi nízkou cenou si vyslúžil pevné miesto v kladných hodnoteniach používateľov. Užívatelia oceňujú najmä dobrý pomer ceny a kvality, pevný materiál a tichá prevádzka zariadenia, takže sa hodí napríklad pre mamičky malých detí v domácnosti.

+ Nízka hmotnosť, dobrá stabilita, nízka cena, tichý
Nedostatok programov, malá dĺžka kroku, bez transportných koliesok

ZOBRAZIŤ PONUKU

Spokey MANTIS

Spokey MANTIS recenze

Magnetický eliptický trenažér Spokey MANTIS je určený pre pravidelné cvičencov, hľadajúci vyššiu kvalitu a väčší komfort. Unesie až 170 kg, čo z neho robí ideálny stroj pre náročných zákazníkov. Spokey MANTIS počíta medzi svoje funkcie, okrem tradičných meranie kalórií, rýchlosti, vzdialenosti alebo času, tiež tzv. systém Recovery (orientačný test telesnej kondície) a HRC a WATT. 16-stupňová automatická regulácia odporu dovoľuje ďaleko namáhavejšie cvičenia. Ergonomický dizajn pomáha stroji napodobniť prirodzený pohyb podobnému jazde na bežkách.

+ Veľká nosnosť, bohaté programy, 16-stupňová regulácia odporu
Váha, nevhodný do malých priestorov

ZOBRAZIŤ PONUKU

inSPORTline Atlanta

inSPORTline Atlanta recenze

Crossový trenažér je profesionálne a kvalitne spracovaný stroj. Hodí sa najmä pre vyššie jedincov, ktorí meria až 2 m a váži cez 100 kg. Počítač stroje uvádza tie najdôležitejšie informácie, teda spotrebu energie, čas, vzdialenosť, spálené kalórie aj tepovú frekvenciu. BeltDrive systém zabezpečuje plynulosť a tichosť. Sám stroj dokáže prispôsobovať záťaž tréningu srdcovému tepu cvičenca a môže tak pomôcť udržiavať cvičenie v ideálnej frekvenciu tepu. Stabilná konštrukcia dovoľuje poriadny záber cvičenca. Hoci sa nejedná o najmenší stroj, vykazuje sa veľmi malou poruchovosťou a používatelia si najmä cení jednoduchú montáž a dlhý krok stroje (ideálne pre vyššiu jedinca).

+ Tichý, robustný, malá poruchovosť, uspôsobenie cvičenie
Nedostatočný návod k systémom, ťažký

ZOBRAZIŤ PONUKU

Master AIR

Master AIR recenze

Mechanický eliptický trenažér Master AIR sa hodí pre každého začiatočníka, do menších priestorov a nie je ani tak ťažký, takže ho presuniete aj bez transportných koliesok. Zákazník ocenia na stroj veľkú váhu záťažových kolies (5 kg) a na konštrukciu veľkú nosnosť 100 kg, avšak náročnejšie používateľ bude sklamaný kde chýba snímačom tepovej frekvencie a prakticky absentujícím pokročilejším nastavením programov. Cena tohto stoji však dokáže prekonat nedostatky a relatívna jednoduchosť zaručí správne cvičenie aj úplnému začiatočníkovi.

+ Jednoduchosť, váha záťažových kolies
Bez snímače tepovej frekvencie, páskový brzdný systém

ZOBRAZIŤ PONUKU

inSPORTline inCondi ET600i

inSPORTline inCondi ET600i recenze

Magnetický eliptický trenažér inSPORTline iCondi ET600i je pevný stroj pre náročných zákazníkov aj vhodný pre začiatočníkov. Počítač stroja obsahuje celý rad funkcií a programov. Stroj je obdarený vysokou stabilitou a unesie aj najťažšie cvičenca (200kg). Stroj je ovládaný elektronicky a môžete si ho napojiť na svoj chytrý telefón (operačný systém Android, iOS) skrze aplikácie Kinomap či Fit Hi Way. Displej má podsvietenie. Vysoký počet stupňov (16) a ťažká záťažová kolesá o 8 kilách.

+ Stabilita, bohaté technické vybavenie, veľká nosnosť, prepojenie s chytrým telefónom
Cena, mohutný stroj

ZOBRAZIŤ PONUKU

HMS H 9244

HMS H 9244 recenze

Eliptical HMS H 9244 patrí medzi obľúbené stroja. Stabilný stroj a jeho menšia veľkosť je vhodná do menších priestorov. Vďaka magnetickému odporu je prevádzka tichší. Nosnosť má iba 100 kg, na druhú stranu je ľahký. Dĺžka kroku je ideálny pre menšie jedinca, a aj napriek svoju malú konštrukcii je stroj vybavený 8 kilovým záťažovým okolo s ôsmimi stupňami zaťaženia. Náročnejší užívatelia budú musieť oželieť akékoľvek programy v počítači, hoci systém ukazuje aspoň základné údaje nutné ku správnemu cvičenie.

+ Ľahký, ťažká záťažová kolesá, transportné kolieska
Bez programov, malá dĺžka kroku

ZOBRAZIŤ PONUKU

inSPORTline Caracas

inSPORTline Caracas recenze

Domáce eliptický trenažér inSPORTline Caracas môže vyvolávať zmiešané pocity, avšak pod skromným zovňajškom sa skrýva pozoruhodný stroj vďaka rozšírenej ponuke najrôznejších programov a funkcií. Displej zobrazuje okrem obvyklých údajov tiež počet otáčok či výkon. Pogumované a pevné rukoväte s vysokou adhéziou proti preklzávaniu umožňujú plynulý tréning, kdežto BeltDrive+ zaisťuje tichý chod. Má 4 užívateľské a 12 prednastavených programov. Stroj dokáže zmerať množstvo telesného tuku a má celý rad užitočných doplnkov ako je držiak na vodu či transportné kolieska. Stroj má vysokú nosnosť 150 kg a magnetický brzdný systém.

+ Vyššia nosnosť, bohatá programová ponuka, transportné kolieska, BeltDrive+, dodávaný hrudný pás
Slabá baterka v bedrovom páse a časté výpadky

ZOBRAZIŤ PONUKU

Duvlan Smooth Ergo

Duvlan Smooth Ergo recenze

Eliptický trenažér Duvlan Smooth Ergo predstavuje zlatú strednú cestu medzi naozaj trenažéry a strojmi pre náročnejších užívateľov. Najväčšou výhodou je relatívne vysoká nosnosť (130kg). Disponuje tiež stacionárnymi rukoväťami, takže môžete zmeniť štýl precvičovanie. Umožňuje užívateľovi nastaviť si vlastný program či vybrať si z 12 prednastavených programov, 4 HRC programov a manuálneho režimu. Stroj je vyrobený z kvalitných materiálov a vybavený magnetickým brzdným systémom. Rekordných 24 stupňov obtiažnosti dovoľuje aj náročnejšie cvičenia pre športovcov. Užívatelia si cení najmä tichého chodu a vhodnosti pre každú vekovú skupinu spolu s podsvieteným displejom.

+ Bohatá programová ponuka, 24 stupňov nastavenia obtiažnosti
Nepodrobný manuál, snímače tepu len na riadidlách

ZOBRAZIŤ PONUKU

inSPORTline Cruzz

inSPORTline Cruzz recenze

Domáce eliptický trenažér inSPORTline Cruzz predstavuje modernu medzi crossovými trenažéry. Na programy bohatý počítač s LCD displejom. Vysoká nosnosť 120 kg. Stroj je vybavený nastaviteľnými pedálmi v rozmedzí 7,5 cm a pogumovanými pohyblivými rukoväťami. BeltDrive zaručuje tichú a plynulú prevádzku. Zákazníci si chvália predovšetkým jeho skladnosť, kompaktnosť, kombináciu dĺžky krokov a rozstupy nášlapov (42 cm a 20 cm) a predovšetkým si cení rozumné ceny. Vhodný pre začiatočníkov i pokročilých.

+ Nastaviteľné pedále, kompaktnosť, cenová dostupnosť
Oneskorené ukazovanie tepovej frekvencie, neprehľadný systém

ZOBRAZIŤ PONUKU

HouseFit MOTIO 70

HouseFit MOTIO 70 recenze

Magnetický eliptical HouseFit Moti 70 je obľúbený model už tradičnej značky trenažérov. Elektronické ovládanie záťaže a bohatá ponuka programov zaručuje jednoduché ovládanie a kvalitný oceľový materiál rámu spolu so zušľachtenou stredovou osou garantuje stabilnú konštrukciu, a predovšetkým dlhú životnosť stroja. Oproti ostatným strojom je tiež obdarený masívnymi záťažovými kolesami o 19 kg spolu s 16-stupňovým nastavením záťaže. Vysoká nosnosť 150 kg. Jedná sa, prekvapivo, o relatívne ľahký stroj (51kg), s transportnými kolieskami.

+ Bohatá ponuka programov, kvalitné materiály, ťažká záťažová kolesá
Veľké rozmery, široká medzera medzi pedálmi

ZOBRAZIŤ PONUKU

Ako vybrať eliptický trenažér

Kardiovaskulárne cvičenia patrí medzi kľúčové položky každého tréningu, ktoré pomáha dosiahnuť optimálne srdcového tepu a zlepšuje krvný obeh v celom tele. Nie je to len prostriedok k spáleniu prebytočných kalórií, jedná sa aj o efektívne cvičenie pri znižovaní telesnej váhy.

Zároveň cvičenie podporuje zdravú činnosť srdca, zrýchľuje ľudský metabolizmus, zlepšuje hormonálnu profil a znižuje cukor v krvi. Okrem toho má tiež preukázaný pozitívny vplyv na mozgové funkcie a psychiku, jedná sa o základnú prevenciu proti obezite, vzniku cukrovky a osteoporóze a tiež pomáha bojovať proti starnutiu organizmu.

Kardio sa hodí pre každú vekovú skupinu a s tým správnym strojom sa môže naozaj každý udržať v kondícii. Na čo sa teda pri výbere eliptického trenažéra zamerať?

Magnetický či páskový brzdný systém?

Spravidla lacnejšie stroje budú mať páskový brzdný systém, ktorý je ale hlučnejšie a buďte pripravení aj na trochu trhania a rýchle opotrebenie kvôli neustálemu trenie pásu o koleso. Magnetický brzdný systém je na druhú stranu drahšie, avšak ďaleko praktickejšie a z dlhodobého hľadiska výhodnejšie vďaka jeho dlhej životnosti a tichému chodu.

Dĺžka kroku

Tu by mal každý záujemca o kúpu crossového trenažéra zpozornit, pretože ide o naozaj podstatný parameter. Správne zvolená dĺžka vo vzťahu k nášmu telu totiž zaručuje tiež správne precvičenie. Všeobecne sa odporúča, aby ste si zvolili taký trenažér, kde je dĺžka kroku najmenej 40 cm, pretože reálne môžete robiť krok s veľkosťou až 50 centimetrov, a teda čokoľvek pod 40 je už nekomfortné a cvičenie je potom ďaleko nepríjemnejšie. Pre vyššie osoby platí dôležitosť dvojnásobne.

Ovládanie záťaže

Rozpoznávame elektronické a manuálne ovládanie s tým, že každý užívateľ má svoje preferencie, hoci elektronické ovládanie je jednoznačne jednoduchšie a modernejšie. Tiež umožňuje okrem iného tiež manuálne či automatický režim, kedy stroj upravuje cvičenie v závislosti na tom, koľko tukov a kalórií spaľujete či prípadne aký je váš tep. Určite zvážte zaobstaranie takého elipticalu, kde je možnosť pripojenia hrudného pásu, ktorý je ďaleko presnejší merač ako dotykové senzory.

Preprava a stabilita

Podstatným parametrom je tiež prítomnosť transportných koliesok na stroji a aspoň nejakých stabilizačných nožičiek. Väčšina eliptických trenažérov už tieto funkcie ponúka, avšak môžete naraziť aj na také, ktoré kolieska či stabilizačné prvky nemajú. Tu môže byť manipulácia so strojom problém najmä pre slabšie či menšie jedinca. Nutnosťou sú tiež aspoň nastavovacie nožičky, ktoré zaručia, že aj na nerovnej ploche bude stroj vyvážený a stabilný a dovolia tak väčšiu precvičenie tela bez prípadného nebezpečenstva.

Intenzita tréningu

Ak ešte len s cvičením začínate, odporúča sa zaobstarať si taký stroj, ktorý okrem merania tepu a zobrazenie údajov cvičenca dovoľuje tiež spustenie najrôznejších programov, ktoré pomôžu cvičenci dosiahnuť optimálne tepových frekvencií aj požadovaného spaľovanie tukov, bez toho by to cvičenec prepálil hneď na začiatku, čo je bezpochyby veľmi častý problém.

Správne kardio by malo trvať minimálne tridsať minút a váš tep by sa mal pohybovať v rámci 60 či 70 percent, čo môže byť najmä zozačiatku problém – presne preto je nutné riadiť sa radšej podľa programu a až užívateľ zvládne základy, môže si nastaviť svoj vlastný program či sa riadiť pocitovo.

Tichý chod

Keďže väčšine ľudí vadí rušivé vŕzganie, škrípanie a ďalšie zvuky, odporúčame zaobstarať si taký eliptický trenažér, ktorý je vybavený práve magnetickým brzdným systémom a BeltDrive systémom pre čo najtichší prevádzku. To ocenia najmä rodičia starajúca sa o malé dieťa, ktorí si chcú o voľných chvíľach nerušene zacvičiť.

Záťažové koleso

Optimálna hmotnosť medzi 4 a 10 kg zaručí kvalitu a intenzitu tréningu a zároveň pomôže k plynulejšiemu a vyrovnanejšiemu chodu. Je nutné zvážiť, ak je stroj vybavený ťažšími kolesami, aj vyvažujúce či stabilizujúce prvky.

Ďalšie vybavenie

Okrem programového vybavenia a bohatosti funkcií je tiež predovšetkým zvážiť presnosť merania tepovej frekvencie, ktorá je dôležitá pre efektívne spaľovanie tukov. Odporúča sa trenažér s možnosťou pripojiť hrudný pás k presnejšiemu meranie, prípadne ďalšie prvky, ktoré pomôžu s úpravou cvičenia.

Vhodné je tiež zvážiť eliptical, ktorý má pripevnený držiak na fľašu s vodou alebo držiak na tablet. Začiatočníkom určite pomôže celý rad dodatočných funkcií, od orientačného testu telesnej kondície až po meraní množstva spáleného tuku a kalórií.

Kvalita materiálu

Kvalita materiálu je dôležitým faktorom predovšetkým z pohľadu životnosti a odolnosti stroja pred mechanickým poškodením. Lacnejšie elipticaly budú vyrobené aj z lacnejších materiálov a bude tam teda častejšie poruchovosť a s tým spojené náklady na opravu. S týmto je tiež nutné zvážiť aj výrobcom poskytovanú záruku na stroj, prípadne či je k zariadeniu pripojená služba servisu alebo aj možnosť zakúpiť či objednať si náhradné diely.

Otázky pri výbere eliptického trenažéra

Aký domáci eliptický trenažér?

Ako najlepší eliptický trenažér do domácnosti sa javí eliptical so zotrvačníkom umiestneným vzadu, ktorý oproti iným konštrukciám zaberá najmenej miesta. Tento typ patrí k najrozšírenejším, a preto nebude problém si vybrať presne taký typ, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám.

Aký eliptický trenažér na chudnutie?

K chudnutie dochádza na akomkoľvek eliptickom trenažéri, z tohto pohľadu sú si teda elipticaly rovné. Vhodné je, ak má trenažér snímače tepovej frekvencie, alebo ak umožňuje pripojiť hrudný pás, aby ste mohli kontrolovať aeróbnú tepovú frekvenciu, pri ktorej je spaľovanie tukov najefektívnejší. Tréning by mal trvať aspoň 30 minút a v závislosti od fyzickej kondícii aj dlhšie.

Kde kúpiť eliptický trenažér?

V akciách a za nízke ceny môžete kúpiť eliptický trenažér v hypermarketoch, ich kvalita však nemusí byť vysoká a rovnako sa vám nedostane ani odborného servisu či poradenstva. V kamennej predajni si môžete eliptical vyskúšať, ale zaobstarať spravidla za vyššiu cenu. Ideálnej je nákup v e-shopoch, kde je veľká ponuka a eliptical je doručený až domov. Spomenúť môžeme predajcov Insportline, prípadne potom Decathlon so svojou značkou Domyos.

Bežecký pás, rotoped, alebo eliptický trenažér?

Bežecký pás dokonale simuluje chôdzu a beh, vhodný je tak ako pre domáce cvičenie, tak pre profesionálnych športovcov. Rotoped je fitness stroj vhodný na udržanie kondície a k pálenie kalórií, posilňuje však len dolné končatiny. Eliptical je v tomto porovnaní najpraktickejšie, cvičením zapojíte celé telo a tým ho posilníte aj efektívnejšie spálite kalórie, navyše oproti pásu na behanie zaberie menej miesta.

Výrobcovia a značky crossových trenažérov

Medzi popredný výrobca a predajca eliptických trenažérov u nás patrí predovšetkým inSPORTline, HMS, Master alebo HOUSEFIT. Nájdete však aj menej zastúpené značky ako Spokey, Duvlan či Kettler alebo Fitness King.

inSPORTline – Eliptické trenažéry značky inSPORTline sú najviac zastúpené a patrí medzi najlepšie hodnotené a užívateľovi vyhľadávané výrobcov trenažérov a ďalšieho športového náčinia. Ponúkajú naozaj širokú ponuku najrôznejších modelov vo všetkých cenových kategóriách.

HOUSEFIT – Ako inSPORTline, aj HOUSEFIT je stálicou vo voľbe zákazníkov a má zastúpenie snáď vo všetkých kategóriách eliptických trenažérov. HOUSEFIT sa na náš zoznam zaradil predovšetkým ako tradičný produkt s nadštandardnými parametrami.

HMS, Master – Známe, ale menej zastúpené značky ponúkajú predovšetkým lacnejšie modely, ovšem zákazníka nesklamú ani kvalitou materiálu, ani vybavenosťou, ktorou sa dokážu rovnať aj ďaleko známejším výrobcom.