Najlepšie kontaktné grily 2024

TOP 3 kontaktné grily

Tefal Optigrill+ GC712D34

DeLonghi CGH 1020D

Bosch TFB 3302 V

Víťaz testu nášho porovnania kontaktných grilov. Gril má 6 programov na prípravu rôznych potravín, indikátor prepečenia alebo automatické meranie hrúbky.Kontaktný gril s výmennými doskami disponuje 2 sadami platničiek, grilovacím roštom a grilovacou doskou. Pre každú platničku má vlastný termostat a je v prevedení 3v1.Jednoduchý a lacný kontaktný gril 3v1 od renomovaného výrobca. Grilu nechýba regulácia teploty, nepriľnavá úprava dosiek aj možnosť ich vybratia pre ľahké umývanie v umývačke.
+ Jednoduché grilovanie so skvelými výsledkami, inovatívne funkcie, veľmi kvalitný kontaktný gril+ Teplotná sonda súčasťou balenia, 6 prednastavených programov grilovania, manuálny časovač+ Výmenné platničky, 2 nezávislé termostaty, funkcia zatiahnutia a časovač
- Bez prevedenia 3v1- Vyššia hmotnosť 8 kg- Kratší prívodný kábel

Orientačná Cena
128,90 €

Orientačná Cena
179,00 €

Orientačná Cena
52,90 €

Pokiaľ hľadáte domáci gril do kuchyne či na balkón, elektrický gril je tá pravá voľba. Kontaktný kuchynský gril rýchlo zapečie váš obľúbený pokrm zospodu aj zvrchu, a to bez dymu. Odporúčame zvoliť kontaktný gril s výmennými doskami, ktorý si vás získa variabilitou použitia, či už máte chuť na mäso, panini alebo palacinky. S prípravou môžu pomôcť prednastavené programy. Gril sa udržuje veľmi jednoducho a manipulácia je taktiež jednoduchá. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie kontaktné grily pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie elektrické kontaktné grily (Test 2024)

VzhľadModelPríkonVeľkosť grilovacej plochyRegulácia teplotyPrevedenie 3v1ČasovačHmotnosťDostupnosť
Tefal Optigrill+ GC712D34 recenzie a testTefal Optigrill+ GC712D342000 W32 x 22 cmÁnoNieAutomatický5,6 kg
Catler GR 7010 Smart recenzie a testCatler GR 7010 Smart2000 W34 x 24,5 cmÁnoÁnoÁno8 kg
DeLonghi CGH 1020D recenzie a testDeLonghi CGH 1020D2000 W37 x 23 cmÁnoÁnoÁno6,9 kg
Bosch TFB 3302 V recenzie a testBosch TFB 3302 V1800 W31 x 22 cmÁnoÁnoNie3,9 kg
Tefal Compact 600 Classic recenzie a testTefal Compact 600 Classic2000 W30 x 20 cmÁnoNieNie4,1 kg
Tescoma President 909120 recenzie a testTescoma President 9091202000 W-ÁnoÁnoÁno5,8 kg
Sage BGR820 recenzie a testSage BGR8202400 W34 x 26 cmÁnoÁnoÁno8,76 kg
Livington Low Fat Gril recenzie a testLivington Low Fat Gril900 W-NieNieNie1,8 kg

Zobraziť celú ponuku

Recenzie kontaktných grilov

Tefal Optigrill+ GC712D34

Tefal Optigrill+ GC712D34 recenzie a test

Kontaktný gril Tefal Optigrill+ GC712D34 má dobrý pomer cena/výkon a je vybavený inovatívnymi funkciami, pre ktoré je veľmi obľúbený. Stal sa víťazom testu nášho porovnania a tiež dostal niekoľko ocenení Produkt roka, ktoré udeľujú samotní spotrebitelia. Má štandardný príkon a grilovacia plocha je stredne veľká, zvládne obslúžiť naraz 2 až 4 osoby. Vyniká 6 automatickými programami a indikátorom prepečenia. Veľmi ľahko vďaka tomu pripravíte napríklad hamburger, sendviče, klobásy, čerstvé mäsá alebo aj ryby. Skúsenosti užívateľov sa zhodujú, že grilovanie je vďaka programom veľmi jednoduché a výsledky ugrilovaných pokrmov perfektné.

+ Jednoduché grilovanie so skvelými výsledkami, inovatívne funkcie, veľmi kvalitný kontaktný gril
Bez prevedenia 3v1

Catler GR 7010 Smart

Catler GR 7010 Smart recenzie a test

Kontaktný gril 3v1 Catler GR 7010 Smart sa radí medzi kvalitné a veľmi dobre vybavené grily. Smart prevedenie odkazuje na 6 prednastavených programov, vďaka ktorým zvládne výborne ugrilovať väčšinu potravín aj úplný laik. Pre pokročilejších užívateľov pridáva výrobca teplotnú sondu pre presné stráženie teploty vo vnútri mäsa. Veľmi praktickou funkciou je tiež zabudovaný manuálny časovač, ktorý je možné využiť bez ohľadu na prednastavené programy. Grilovacie dosky majú viacvrstvový uhlíkový povrch MagmaTec 3, ktorý je hlavne odolnejší proti oderu a je nepriľnavý, čo potvrdzujú aj skúsenosti spotrebiteľov.

+ Teplotná sonda súčasťou balenia, 6 prednastavených programov grilovania, manuálny časovač
Vyššia hmotnosť 8 kg

DeLonghi CGH 1020D

DeLonghi CGH 1020D recenzie a test

Kontaktný gril s výmennými doskami DeLonghi CGH 1020D je podľa mnohých pozitívnych recenzií hodnotený spotrebiteľmi ako veľmi kvalitný až profesionálny kontaktný gril. Má väčšiu grilovaciu plochu, dostatok výkonu a mnoho funkcií, ktoré pozitívne ovplyvňujú zážitok z grilovania. Jeho súčasťou sú dve sady platní – ploché a rebrované, ku ktorým naviac výrobca pribaľuje praktickú škrabku. Ďalšiu sadu platničiek, na vafle, je možné dodatočne dokúpiť. Dobre hodnotená je funkcia na zatiahnutie mäsa, ďalej elektronické ovládanie teploty alebo termostat. Výtky naopak smerujú na krátky napájací kábel, ktorý vás môže pri grilovaní obmedzovať.

+ Výmenné platničky, 2 nezávislé termostaty, funkcia zatiahnutia a časovač
Kratší prívodný kábel

Bosch TFB 3302 V

Bosch TFB 3302 V recenzie a test

Kontaktný gril 3v1 Bosch TFB 3302 V je lacný, avšak kvalitný a od renomovaného výrobcu. Je ideálnym grilom pre nenáročných spotrebiteľov, ktoré na grilovanie nepotrebujú automatické programy a ďalšie pokročilé funkcie. Najdôležitejšiu funkciu, reguláciu teploty, tento gril má a navyše je v prevedení 3v1, takže ho možno plne roztvoriť pre možnosť grilovania na oboch platničkách. Má nízku hmotnosť a celkovo kompaktné rozmery, čo má za dôsledok absenciu integrovanej nádobky na odkvapkávajúci tuk (dá sa vyriešiť položením tanierika). Samozrejmosťou je nepriľnavá úprava povrchu alebo možnosť grilovacej plochy ľahko vybrať a umyť ich v umývačke riadu.

+ Výborný pomer cena/výkon, plynulá regulácia teploty, prevedenie 3v1
Bez nádobky na odkvapkávajúci tuk

Tefal Compact 600 Classic

Tefal Compact 600 Classic recenzie a test

Elektrický kontaktný gril Tefal Compact 600 Classic GC305012 je ideálny ako gril do kuchyne tak ako gril na balkón. Má stredne veľkú veľkosť grilovacej plochy a úplne dostačujúci príkon 2000 W. Jedná sa o jednoduchú verziu grilu od overeného výrobcu, nechýba možnosť regulácie teploty, avšak postráda časovač alebo display. Oproti iným základným modelom má však integrovanú misku na odkvapkávajúcu šťavu a samozrejme aj vyberacie platničky pre ľahšie čistenie. Spotrebitelia ho v stovkách recenziách hodnotia ako perfektný, kvalitný a úplne dostačujúci na bežné grilovanie.

+ Kvalitný kontaktný gril, jednoduché ovládanie, integrovaná odkvapkávacia miska
Bez časovača

Tescoma President 909120

Tescoma President 909120 recenzie a test

Kuchynský kontaktný gril 3v1 Tescoma President 909120 je v prevedení 3v1, možno ho použiť na zapekanie, grilovanie aj na grilovanie s horným ohrevom. Podľa svojich skúseností oceňujú užívatelia nižšiu hmotnosť 5,8 kg, jednoduché ovládanie a hlavne jeho všestrannosť. Integrovaný časovač je pri grilovaní veľmi praktický, a navyše sa veľkým otočným ovládačom ľahko nastavuje. Hornú dosku je možné nastaviť v 5-tich polohách podľa veľkosti grilovaného pokrmu, dosky majú antiadhézny povlak a dajú sa pre ľahšiu údržbu vybrať.

+ Ľahko nastaviteľná horná doska, integrovaný časovač, prevedenie 3v1
Výrobca neuvádza rozmery grilovacej plochy

Sage BGR820

Sage BGR820 recenzie a test

Zapekací gril Sage BGR820 patrí medzi veľmi kvalitné kontaktné grily, čo dokazuje aj jeho vyššia hmotnosť, ktorá je jedinou menšou nevýhodou. Oproti podobným grilom má vyšší príkon 2400 W aj nadštandardnú veľkosť grilovacích plôch. Úplne unikátny je svojou technológiou Senzor Element IQ, keď senzory v grilovacích doskách strážia pokles teploty, ktorá je následne v danej oblasti vyrovnávaná. Ďalšou unikátnosťou je nastaviteľný sklon spodnej grilovacej dosky, ktorý umožňuje lepší odvod tuku do integrovanej záchytnej misky. Dosky majú nepriľnavý povrch Quantanium a je možné ich vybrať aj zameniť spodnú s hornou.

+ Technológia Senzor Element IQ, veľký výkon vykurovacích telies, dômyselné detaily
Vyššia hmotnosť 8,76 kg

Livington Low Fat Gril

Livington Low Fat Gril recenzie a test

Domáci kompaktný gril Livington Low Fat Gril je medzi značnou časťou spotrebiteľov známy z TV reklám a napriek jeho nízkej cene má desiatky pozitívnych recenzií. Jeho najväčšou výhodou je nízka cena, ktorá sa však podľa skúseností neodráža na kvalite. Má nepriľnavý povrch zložený z titánu, keramiky a medi, vďaka ktorému je údajne možné grilovať bez použitia tuku. Povrch sa tiež ľahko čistí a nie je tak náchylný na poškriabanie, ako je to pri teflóne. Má menší príkon a nedisponuje žiadnymi pridanými funkciami, určený je teda primárne pre nenáročných spotrebiteľov. Výhodou je však jeho hmotnosť iba 1,8 kg, veľmi ľahko sa preto prenáša.

+ Nízka obstarávacia cena, grilovacie plochy s Ti-Ceram povlakom, ľahká manipulácia
Žiadne nadštandardné funkcie

Najpredávanejšie kontaktné grily na trhu

Medzi najpredávanejšie kontaktné grily patria Tefal a Delonghi, ktoré sa zároveň zaraďujú medzi najlepšie ako podľa recenzií spotrebiteľov, tak aj nezávislého porovnania. Veľmi obľúbené sú aj kontaktné grily Catler, Sage alebo Tescoma. Pre svoju nízku cenu a uchádzajúcu kvalitu sú vyhľadávané grily Silvercrest, ktoré predáva reťazec Lidl. V akcii kontaktné grily môžete kúpiť aj v obchodoch typu Kaufland, Albert alebo Penny. Ide však obvykle o neznačkové kontaktné grily, čo im však veľa neuberá na ich obľúbenosti.

Panini gril, mäso, toasty – 3v1

Kontaktný gril 3v1 zaistí večeru pre milovníkov mäsa, toastov aj panini, je všestranný a viacúčelový. Oproti bežným ponúka niekoľko polôh grilovania.

 • Kontaktná pozícia grilu – Základná poloha, ktorou sú vybavené všetky kontaktné grily. Horná doska grilu sa dotýka pokrmu, vďaka čomu dochádza k zapekaniu (dosky tlačia pokrm k sebe). Zapekací gril sa používa na prípravu toastov, panini či mexickej quesadilly.
 • Otvorená pozícia grilu – Touto polohou sú vybavené kontaktné grily s nastaviteľným horným vekom, ktoré sa pri tejto príprave nedotýka pokrmu. Zo spodnej strany prebieha grilovanie, zatiaľ čo horná polovica grilu jedlo ohrieva podobne ako v rúre.
 • BBQ pozícia grilu – Tieto kontaktné grily je možné plne rozložiť na dve plnohodnotné grilovacie plochy. Znamená to, že z grilu po otvorení vznikne veľká grilovacia plocha. Využije ju hlavne väčšia skupina ľudí a účinne nahradí záhradný gril. Pri tomto použití sú suroviny grilované iba z jednej strany.

Ako vybrať kontaktný gril

Kontaktný gril je obvykle malým a skôr doplnkovým spotrebičom. Kúpa toho správneho modelu však môže ušetriť množstvo času a nervov, a navyše si skvele pochutnáte. Dôležitá je veľkosť grilovacej plochy, respektíve pre koľko osôb budete jedlo väčšinou pripravovať. Nemenej dôležitý je príkon spotrebiča a hmotnosť určí, ako sa vám s grilom bude manipulovať. Materiál a celkové prevedenie grilu napovie, ako dlho vám bude slúžiť. Programy a funkcie zvyšujú komfort pri grilovaní či zapekaní a môžu váš výber výrazne ovplyvniť.

Typy elektrických grilov

Elektrické grily sa rozdeľujú na tri základné typy podľa spôsobu ohrevu. Líšia sa aj konštrukčne a veľkosťou.

Kontaktný gril

Užívatelia ho do svojich domácností kupujú najčastejšie. K príprave pokrmu dochádza vďaka kontaktnému grilovaniu, kedy putuje ohrev zo spodnej aj vrchnej strany zároveň. Pokrm tak nie je nutné nijako otáčať. Elektrický kontaktný gril sa predáva v rôznych veľkostiach a s rôznymi funkciami. Niektoré modely je možné rozložiť, čím vznikne veľká grilovacia plocha. Naraziť môžete tiež na možnosť nastavenia výšky vrchnej grilovacej dosky. Pokrm tak môže, alebo naopak nemusí byť v kontakte s rozpálenou doskou. Výhodou tohto typu je jeho skladnosť, jednoduchosť používania, absencia dymu a tiež jeho multifunkčnosť.

 • Voľný horný príklop – Grilovacia plocha doľahne na pokrm vodorovne, vďaka čomu je prepečený rovnomerne a napríklad sendviče sa nerozbiehajú. Je možné na ňom nastaviť výšku v závislosti na hrúbke mäsa a pri niektorých modeloch je možné konštrukciu roztvoriť a grilovať na oboch doskách.
 • Pevný horný príklop – Je lacnejším variantom. Vrchná doska je pántom pevne spojená so spodnou, je teda v tvare písmena “V”. Vrchná doska nedoľahne na pokrm vodorovne, jednotlivé suroviny môžu zo sendviča vychádzať a pokrm nemusí byť prepečený rovnomerne.

Stolný gril

Líšia sa spôsobom ohrevu. Ohrev putuje do pokrmu iba zospodu, nenájdete na ňom vrchnú príklopnú dosku. Grilovacia plocha je však väčšia, takže na ňom pripravíte väčšie množstvo jedla naraz. Poslúži ako náhrada veľkého vonkajšieho grilu nielen na záhrade či balkóne, ale pri sychravom počasí ho možno použiť aj doma. K dostaniu sú rôzne druhy grilovacej plochy, najčastejšie však hladké alebo rebrované. Prioritnou vlastnosťou je veľkosť grilovacej plochy, ktorá závisí od požadovaného množstva pokrmov podľa počtu osôb. Výhodou grilu je práve veľkosť, ľahká údržba, skladnosť a priaznivá cena.

Raclette gril

Ide o elektrický stolný gril so špeciálnymi grilovacími panvičkami. Slúži na prípravu švajčiarskeho pokrmu raclette. Hlavnou surovinou pre raclette je rovnomenný syr, ktorý sa na grile zahreje. Grilovať je možné čokoľvek, napríklad mäso, zemiaky alebo zeleninu. Gril má dve poschodia, na vrchnej grilovacej ploche je možné grilovať ako na bežnom stolnom grile a do spodného poschodia sa umiestnia panvičky s ostatnými zvolenými surovinami. Gril je často vybavený viacerými druhmi grilovacích plôch, hladkou, rebrovanou aj kamennou. Raclette gril je ideálnou voľbou na netradičnú prípravu pokrmov s priateľmi.

Parametre elektrických grilov

Pred zaobstaraním kontaktného grilu si odpovedzte na hlavné otázky. Vďaka nim vyberiete gril do kuchyne so zodpovedajúcou veľkosťou a vhodnou dĺžkou prívodného kábla.

 • Aké množstvo pokrmov budete najčastejšie pripravovať, respektíve pre koľko osôb?
 • Ako často budete domáci gril využívať?
 • Kde budete gril používať? Doma alebo vonku?
 • Aké máte možnosti na uskladnenie grilu?

Príkon grilu

Závisí na ňom rýchlosť zahriatia grilu a rýchlosť prípravy pokrmu. Príkon sa uvádza vo wattoch (W), prípadne v kilowattoch (kW). Najčastejšie narazíte na hodnoty od 1000 do 2400 W. Čím vyššia hodnota je, tým rýchlejšie bude gril pripravený na grilovanie. Gril s vyšším príkonom generuje vyššiu teplotu a pokrm je rýchlejšie pripravený. Nie je však nutné kupovať gril s najvyšším príkonom, 2000 W pre grilovanie väčšine postačí. Naopak slabší prístroj pripraví jedlo príliš pomaly a môže sa stať, že neprepečie mäso správne a sendviče nebudú chrumkavé, ale skôr rozmočené.

Hmotnosť grilu

Hmotnosť je pri kontaktných griloch o niečo vyššia ako pri stolných griloch kvôli dvom grilovacím plochám. Je dôležitá, pokiaľ budete gril častejšie prenášať. Pokiaľ bude mať gril svoje stále miesto, informácie o hmotnosti nehrá veľkú rolu. Narazíte na menšie grily s hmotnosťou okolo 2,5 kg, na stredné vážiace 5-6 kg a na grily s väčšími rozmermi vážiace až 10 kg.

Grilovacia plocha

Vždy sledujte jej uvádzané rozmery. Veľkosť vyberajte podľa toho, pre koľko ľudí budete pokrm pripravovať. Príprava jedál na príliš malom grile spôsobí, že budú stravníci čakať dlhšiu dobu.

 • Grilovacia plocha okolo 500 cm2 – Malý gril na prípravu 2 porcií naraz. Hodí sa pre malé domácnosti, na chalupu alebo na cesty.
 • Stredná plocha 700 až 1000 cm2 – Pripravovať na nej budete môcť pokrmy až pre 4 stravníkov.
 • Veľký gril s grilovacou plochou 1600–1800 cm2 – Je nutnosťou na prípravy jedál pre väčšiu skupinu ľudí. Čím väčšia grilovacia plocha, tým vyššia je aj cena grilu.

Materiál grilovacej plochy

Je veľmi dôležitou vlastnosťou. Určuje, ako sa vám bude pokrm pripravovať, aká ľahká bude údržba a tiež ako dlho vám bude gril slúžiť. Pri griloch s nižšou obstarávacou cenou často dochádza k rýchlemu opotrebovaniu a jedlo sa začne pripaľovať k povrchu.

 • Hliník – Výhodou je dobrá vodivosť tepla a možnosť pripraviť na ňom čokoľvek. Nie je však tak odolný materiál. Používa sa často na konštrukciu platničky, nie však na povrchovú úpravu.
 • Liatina – Výrobcovia grilov po nej siahnu najčastejšie, kvôli odolnosti a skvelej vodivosti tepla. Ďalej sa upravuje jej povrch pre vyššiu nepriľnavosť.
 • Teflón – obľúbený materiál s nepriľnavým povrchom. Aby vydržal dlhšie, nemali by sa pri obracaní pokrmov používať kovové nástroje, ktoré ho veľmi ľahko poškriabu. Je najčastejším materiálom na povrchovú úpravu grilovacích dosiek.
 • Keramika – Vyniká jednoduchou údržbou a na prípravu jedál na nej nie je nutné používať takmer žiadny tuk. Povrch je nepriľnavý a môžu sa používať kovové obracačky, pretože keramika nie je náchylná na poškriabanie. Nevýhodou je vyššia krehkosť, a teda vyššia šanca rozbitia.
 • Kameň – Prírodné kamenné dosky sa používajú hlavne pri stolných a raclette griloch. Sú ideálne na prípravu steakov a nevýhodou je dlhšie zahrievanie. Dobre ale drží teplo a nie je potrebné použitie tuku.

Typy grilovacej plochy

Kuchynský gril môže byť vybavený rôznymi typmi grilovacích dosiek. Kontaktný gril s výmennými doskami vyniká svojou multifunkčnosťou a umývanie jednotlivých dosiek je jednoduchšie ako pri modeloch, kde sú dosky na pevno.

 • Rebrované dosky – Je nimi vybavený každý gril. Na mäse a zelenine vytvoria pruhy typické pre grilovanie a zaistia dokonalé prepečenie mäsa. Prebytočná šťava odteká preč. Rebrovanie môže byť užšie s menšími medzerami alebo širšie s veľkými medzerami. Rebrovanie je tiež typické pre panini gril.
 • Hladké dosky – Oceníte ich pri príprave palaciniek, omeliet, zeleniny, ale aj mäsa či syrov.
 • Vaflovacie dosky – Poznáte ich podľa mrežovaného rebrovania. Nebývajú súčasťou grilu, ale ku grilom s vyberacími doskami sa dajú mnohokrát dokúpiť.

Automatické programy

Pokiaľ na grile nebudete šetriť, nájdete na ňom aj programy, ktoré prípravu pokrmu zdokonalia a zjednodušia. Programy sú prednastavené podľa druhu pokrmov, ako napríklad steaky, hamburgery, ryby, klobásy či zelenina. Gril automaticky prispôsobí čas a teplotu pri grilovaní.

Regulácia teploty

Pokiaľ gril prednastavenými programami vybavený nie je, je možné nastaviť teplotu ručne vďaka regulácii. Niektoré grily disponujú taktiež plynulou reguláciou a sofistikované modely vynikajú možnosťou nastaviť teplotu každej dosky zvlášť. Pri funkcii BBQ tak môžete na jednej doske grilovať mäso a na druhej zeleninu s nižšou teplotou.

Funkcie a vybavenie

 • Optigrill – Grily od firmy Tefal zmerajú hrúbku mäsa i počet porcií a podľa toho nastavia potrebný čas a teplotu na prípravu pokrmu.
 • Časovač – Vďaka nemu budete mať pokrmy viac po kontrolou a nespálite ich. Gril vás po uplynutí nastaveného času môže upozorniť zvukovou signalizáciou, alebo sa automaticky vypne.
 • Odkvapkávacia nádobka na tuk – Je určená na zachytávanie šťavy z mäsa, zeleniny a zvyšného tuku. Okolie grilu tak nie je znečistené, čo zvyšuje komfort pri údržbe. Nádobka je umiestnená pod grilovacou plochou, ktorá je mierne naklopená. Pri väčšine grilov je vysúvací a dá sa ľahko vyprázdniť a umyť.
 • Protišmykové nožičky – Zvyšujú bezpečnosť a uľahčujú obsluhu.
 • Signalizácia – Svetielko ukáže, kedy sa gril nahrieva a kedy je pripravený na vloženie pokrmu. Niektoré grily používajú aj zvukovú signalizáciu.
 • Digitálny displej – Zobrazuje dĺžku pečenia, nastavené hodnoty alebo čas. Vždy zvyšuje komfort grilovania a prehľadnosť.

Výrobcovia kontaktných grilov

Na slovenskom trhu narazíte na grily popredných svetových výrobcov, ale aj na lacné a spoľahlivé modely menej známych značiek.

Kontaktné grily Tefal

Uznávaný výrobca špecializujúci sa nielen na výrobu kuchynských spotrebičov a riadu, ale aj grilov. Grily sú známe pre svoju kvalitu a vybavenosť rôznymi programami. K dispozícii sú drahšie aj lacnejšie modely od 80 €. Pri najdrahších elektrických griloch nechýba intuitívne ovládanie.

Kontaktné grily Silvercrest

Kontaktné grily s priaznivými cenami predáva obchodný reťazec Lidl. Ich cena môže byť veľmi nízka od 20 €, výkonnejšie a lepšie vybavené modely stoja obvykle do 80 €.

Kontaktné grily Tescoma

Česká značka Tescoma nemá obsiahlu ponuku grilov, obvykle ponúka jeden až dva modely. Populárny je kontaktný gril President, ktorý je kvalitný a má taktiež zaujímavý pomer cena/výkon.

Kontaktné grily Catler / Kontaktné grily Sage

Kontaktné grily týchto dvoch značiek patrí austrálskemu výrobcovi Breville, ktorý jednotlivé modely ponúka práve pod týmito značkami. Na našom trhu môžete vyberať z viacerých cenových kategórií, od 100 € do 400 €. Všetky grily týchto značiek sú veľmi kvalitné, pri drahších griloch môžete naraziť na nové inovatívne technológie.

Kontaktné grily DeLonghi

Kontaktné grily DeLonghi majú často vymeniteľné grilovacie dosky a veľké množstvo programov. Kúpiť môžete lacné grily od 60 €, ale aj drahšie varianty za 400 €.

Kontaktné grily Bosch

Bosch je renomovaná značka naprieč celým trhom elektrického tovaru, kontaktné grily nevynímajúc. Grily sú kvalitné a výrobca sa zameriava hlavne na jednoduché základné modely, ktoré sa dajú kúpiť od 80 € do 160 €.

Kontaktné grily ETA

Česká značka ponúka buď jednoduchšie kontaktné grily s priaznivými cenami od 50 € alebo vybavené modelmi s cenou okolo 250 €. Okrem kontaktných grilov ponúka aj lacné stolné aj grily s kamennou doskou.

Kontaktné grily Sencor

Výrobca ponúka kontaktné grily so zaujímavou ponukou programov podľa druhu pokrmu. Zaujmú tiež výmennými doskami a spravidla dobrým príkonom. Zaobstaráte ich za cenu 70 až 200 €.

Kontaktné grily ECG

Kompaktné grily od ECG zaujmú nielen možnosťou polohovania, ale aj výmenou grilovacích dosiek. Výrobca sa zameriava hlavne na lacné kontaktné grily so základnými funkciami, obvykle má však vo svojej ponuke aj vrcholový model s pokročilými funkciami.

Otázky k elektrickému grilu

Aký gril na panini zapekanie, toasty a mäso?

Pre všestranné použitie je najlepšou voľbou kontaktný gril 3v1, na ktorom môžete zapekať, grilovať aj opekať iba z jednej strany (podľa typu na hladkej alebo rebrovanej doske). Ešte variabilnejší je kontaktný gril s výmennými doskami, s ktorými ľahko pripravíte aj palacinky či vafle. Dosky sa po použití ľahko vyberú a dajú sa umyť.

Je elektrický gril vhodný na balkón?

Na balkón je práve elektrický gril zo všetkých typov najvhodnejší. Výhodou je jeho skladnosť, jednoduchosť používania, a predovšetkým absencia dymu, ktorý by pri použití klasického grilu na uhlie mohol obťažovať susedov. Pri použití elektrického grilu sa tiež nenarobí toľko neporiadku a jeho údržba aj umývanie je veľmi jednoduchá.

Ako dlho grilovať na kontaktnom grile?

Každý pokrm vyžaduje inú dobu grilovania. Lepšie modely umožňujú nastavenie vhodného automatického programu podľa druhu pokrmu, pri iných je možné nastaviť rozdielne teploty pri každej grilovacej doske zvlášť. Dobu grilovania ovplyvňuje aj príkon (výkon grilu) a pri mäse aj intenzita prepečenia, akú máte radi.