Vyberáme najlepší elektrický gril

Domáce gril na balkón, do kuchyne i na záhradu, ktorý griluje zdravo a bez dymu, to je elektrický gril. Medzi stolovými grily sa vyskytuje viac typov, presnejšie raclette, kontaktný a barbecue gril. Od každého typu sme pripravili výber a dali dohromady najlepšie elektrické grily pre rok 2022, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov. Grily sa líšia hlavne konštrukciou, druhom alebo veľkosťou grilovacej plochy. Spomínané parametre budú rozhodujúce, ak hľadáte konkrétne kuchynský alebo záhradný gril pre viac alebo menej osôb.

Najlepšie elektrické grily (Test 2022)

Recenzie elektrických grilov

Tefal GC 305012 Ultra Compact 600

gril tefal gc305012 recenzeMedzi cenovo dostupné a najobľúbenejšie grily patrí kontaktný gril Tefal GC 305012 s rebrovanou plochou o výmere 600cm2. Polohy barbecue a grill umožnia prípravu zeleniny aj mäsa a s nepriľnavou hliníkovou doskou je tiež údržba jednoduchá. Vo výbave má odkvapkávací plech alebo termostat s 3 pozíciami, ideálna pre prípravu rôznych druhov jedál.

Pre – Nepriľnavý povrch, nastaviteľná teplota, údržba
Proti – Chýba teplomer a časovač

ZOBRAZIŤ PONUKU

Catler GR 8012

gril Catler GR 8012 recenzeK príprave mäsa, rýb aj sendvičov je vhodný kontaktný gril Catler GR 8012 s dvoma grilovacími doskami. Spodná doska je plochá, horné rebrovaná a nastaviteľná. Výhodou je možnosť grilovania na oboch platničkách, takže pripravíte väčšie množstvo pokrmov. Povrch grilu je nepriľnavý a nastaviteľné odkvapkávaniu do misky uľahčí údržbu. Vo výbave grilu je tiež časovač a teplomer. Čistenie však môže byť zložité, pretože nemožno dosky zložiť.

Pre – Časovač s teplomerom, veľká grilovacia plocha
Proti – Nesundavací dosky, váha grilu

ZOBRAZIŤ PONUKU

Philips HD 4467/90

gril philips hd4467 recenzeVyššie teploty zvládne stolný gril Philips HD 4467/90, vďaka ktorému už nebude vaša mäso vysušené. Gril má v celku široký rozsah nastavenia teploty (70-230 stupňov), s rebrovanou grilovacou doskou. Využiť môžete viac polôh ako grill, barbecue, s uzavretým vekom alebo rúru na prípravu syrov. Vo výbave grilu nenájdete teplomer, zato má protišmykové podložky pre väčšiu stabilitu alebo nepriľnavý povrch platničky.

Pre – Viac polôh grilu, nastaviteľná teplota
Proti – Hliníkové dosky

ZOBRAZIŤ PONUKU

Tefal GC 600010 XL

gril tefal gc600010 recenzeStolný gril Tefal GC 600010 je vhodný na prípravu väčšieho objemu pokrmov, ideálne pre viac osôb. Tomu zodpovedá aj veľká grilovacia plocha o výmere 800cm2, pritom je gril relatívne ľahký. Ľahkej manipulácii napomáha tiež chladené držadlo. Povrch z teflónu a odkvapkávanie zaistia jednoduchú prípravu i údržbu a s regulovateľnou teplotou zvládne steak, ryby i zeleninu.

Pre – Veľká pracovná plocha, ľahká manipulácia
Proti – Nemožno zafixovať horné veko

ZOBRAZIŤ PONUKU

Catler GR 4011

gril catler gr4011 recenzeĎalšie stolný gril, ktorý zvládne okrem steakov alebo zeleniny tiež toasty, je Catler GR 4011. Napriek tomu že má dve rebrované plochy, grilovanie je možné len na jednej z nich. Teflónový povrch zaisťuje nepriľnavosť a vo výbave je okrem iného čistiaca škrabka určené priamo pre rebrovaný typ dosky. Samotné dosky však zložiť nemožno a medzi mínusy možno radiť taktiež malý rozsah nastaviteľnosti teploty. Výhodou je indikácia nahriatia grilovacích dosiek alebo odkvapkávacia miska ktorú možno vybrať.

Pre – Teplomer a termostat, čistiaca škrabka
Proti – Rozsah nastaviteľné teploty, grilovanie len na jednej doske

ZOBRAZIŤ PONUKU

Steba VG 350

gril steba vg 350 recenzeSteba VG 350 patrí medzi stojace grily, ktorý nájde využitie ako záhradný gril, a to aj vďaka svojej veľkej grilovacej ploche, miestu na odkladanie alebo konštrukčnom možnostiam (gril je možné použiť aj bez stojana). Materiál dosky je z masívnej liatiny, ktorá má nepriľnavý povrch a zapustené vykurovacie teleso. Prípravu pokrmov urýchlite aj vďaka aluminiovému poklopu, s ktorým dosiahnete teploty okolo 250 stupňov. Vo výbave nechýba termostat alebo napríklad nádoba na tuk. Steba VG 350 je tiež víťazom Testmagazin Sehr Gut z júna 2011.

Pre – Stolný aj stojace gril, víťaz testu, grilovacia plocha
Proti – Poklop nie je odklápacie

ZOBRAZIŤ PONUKU

Tefal Optigrill+ GC712D34

gril tefal optigrill gc712d34 recenzeOproti iným kontaktným grilom vo výbere má Tefal Optigrill + GC712D34 bohatú výbavu funkcií, medzi ktorými nájdete napríklad 6 programov a to hamburger, hydina, panini / toasty, červené mäso, ryby a klobásy. Vďaka programu si sám reguluje teplotu a čas prípravy v závislosti na rozmeroch porcie. Signalizácia tiež informuje o fázu rare, medium a well-done. Povrch grilovacie dosky je rebrovaný a odkvapkávacia miska sa postará o prebytočný tuk. Grilovacej plochy sú navyše odnímateľnú a možno ich ľahšie čistiť, napríklad v umývačke.

Pre – Programy na grilovanie, čistenie a údržba
Proti – Hliníkové pláty, krátky pripojovací kábel

ZOBRAZIŤ PONUKU

ETA Vital 1162 90000

gril eta vital 1162 90000 recenzeElektrický gril ETA Vital 1162 90000 disponuje veľkou grilovacou plochou a takisto vymeniteľnými doskami v závislosti na pripravovanom jedlu a štýlu prípravy. Pre rýchlu prípravu je tu mriežková zliatinové doska, pre pomalú zase kamenná doska. Vo výbave je tiež tácka, ktorý sa postará o odtok tuku alebo vody a bráni tak vysúšanie alebo pripaľovaniu.

Pre – Kamenná doska, termostat, veľkosť plochy
Proti – nahrieva sa dlhšiu dobu

ZOBRAZIŤ PONUKU

Jata GT 402

gril jata gt402 recenzeZástupcom rakletových grilov je JATA GT 402, s ktorým pripravíte syr raclette, ale tiež mäso alebo zeleninu. Zaujímavosťou tohto grilu je ručne vyrábaná doska z terakotovej hliny. Medzi jej vlastnosti možno zaradiť vysokú sálavosti, vhodnú pre prípravu i zachovanie teploty alebo veľkú odolnosť proti poškriabaniu (možno na nej krájať). Súčasťou grilu sú 4 panvičky na zapekanie a dosku možno tiež vybrať a ľahšie vyčistiť.

Pre – Ručne vyrábaná a odolná doska, malá hmotnosť
Proti – Krehkosť dosky

ZOBRAZIŤ PONUKU

DeLonghi CGH1012D

gril delonghi cgh1012d recenzeAk hľadáte multifunkčný gril na prípravu vo viacerých polohách, potom je multigrilu DeLonghi CGH1012D optimálna voľba. Možno ho nastaviť ako barbecue, kontaktný gril alebo rúru. Súčasťou grilu sú dve dosky, jedna rebrovaná a druhá plochá, pričom možno grilovať v horizontálnej polohe na oboch doskách. To, že ide o moderný gril dosvedčuje LCD panel s informáciami o teplote, možnosťami ju regulovať, a to dokonca osobitne pre každú dosku. Dosky je možné vybrať a tiež môžete kúpiť špeciálnu dosku na wafle.

Pre – Počet grilovacích polôh, mobilné aplikácie, veľká plocha
Proti – Tlačidlá z plastu, dĺžka napájacieho kábla

ZOBRAZIŤ PONUKU

Ako vybrať elektrický gril

Pri výbere elektrického grilu bude zásadné hlavne typ grilu, pretože je každý vhodný na iný druh prípravy. Veľkú úlohu má tiež veľkosť grilovacej plochy určujúce, aký veľký gril potrebujete v závislosti na tom, pre koľko osôb bude najčastejšie príprava prebiehať.

Typ

Barbecue gril

Otvorené grily predstavujú úplný základ a medzi ich hlavné charakteristiku patrí jedna hlavná grilovacia plocha. Barbecue gril možno využiť v byte aj na záhrade a zvládne pripraviť mäso alebo zeleninu.

Kontaktný gril

Kontaktné grily majú grilovacej plochy z oboch strán a vďaka tomu nájdu v kuchyni širšie využitie. Možno v nich tiež zapekať toasty, panini, rovnako tak ako rýchlo pripraviť šťavnatý steak. Niektoré kontaktné grily sa tiež otvoriť a získať tak jeden veľký klasický otvorený gril.

Raclette gril

Inak tiež označovaný ako viacúčelový gril. Ide hlavne o otvorenej grily s oddelenými grilovacími mištičky alebo spájajúce niekoľko grilovacích plôch. Ďalšie charakteristikou sú dve poschodia na prípravu rôznych jedál.

Grilovacia plocha

Jednotlivé grily sa líšia aj materiálom a druhom svojich roštov, teda grilovacích plôch. Medzi najbežnejšie patrí teflónové s nepriľnavou úpravou vynikajúcou rýchlosťou náhrev a údržbou. Možno sa stretnúť aj s liatinovým základom alebo kamennými platňami, avšak tie sa zvyčajne nahrievajú dlhšiu dobu.

Parametre a funkcie

Príkon a výkon grilu napovie okrem iného o rýchlosti náhrev. Venovať pozornosť by ste mali aj výbave a funkciám, napríklad prítomnosti termostatu pre reguláciu teploty.