Vyberáme najlepšiu detskú sedačku na bicykel

TOP 3 cyklosedačky

Hamax Siesta

Polisport Bilby Junior

Thule RideAlong

Obľúbená detská sedačka na bicykel s možnosťou polohovania sedačky v rozsahu 20°. Má samonosnú konštrukciu, inovované upínanie pásov a možno ju upevniť tiež na nosič.Predná sedačka na bicykel s výborným pomerom cena/výkon. Ponúka trojbodový bezpečnostný pás, hrazdičku a predovšetkým veľmi nízku hmotnosť, ktorá prispieva jednoduchej montáži.Cyklosedačka Thule s výborným spracovaním a so systémom odpruženia DualBeam. Umožňuje sedačku nakloniť až do 20 stupňov a mäkká vložka je obojstranná a vodoodpudivá.
+ Spotrebiteľské ocenenie produkt roku, nastaviteľný sklon, kvalitné spracovanie+ Nízka hmotnosť a obstarávacia cena, jednoduchá montáž+ Výborná fixácia dieťaťa, polohovateľná, vysoká kvalita spracovania
- Menšie množstvo reflexných prvkov- Len trojbodové pásy- Vyššia hmotnosť 5,2 kg

Orientačná Cena
83,97 €

Orientačná Cena
34,10 €

Orientačná Cena
94,90 €

Aby na cyklovýlety mohla vyraziť celá rodina aj s malými deťmi, je samozrejme potrebná detská sedačka na bicykel. Dôležité je zvoliť správny typ, aby výlet prebehol hladko až do konca a je tiež skvelá pre spoločné cestovanie na bicykli po meste. Predné sedadlo na bicykel zaistí väčšine detí skvelé dobrodružstvo a rodičia zároveň majú dieťa stále pod dohľadom. Zadná sedačka na bicykel je lepšie krytá telom jazdca, na dieťa nefúka, nemáte ho však stále pod svojou kontrolou, vhodnejšie je tak pre väčšie deti. Okrem praktickej funkcie je cyklosedačka tiež ideálnym spôsobom, ako dieťa k cyklistike priviesť. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie detské sedačky na bicykel pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie detské sedačky na bicykel (Test 2024)

VzhľadModelTypNosnosťOdporúčaný vekBezpečnostný pásPolohovaciaHmotnosťDostupnosť
Hamax Siesta recenzie a testHamax SiestaZadná sedačka22 kgOd 9 mesiacovTrojbodovýÁno4,3 kg
WeeRide SAFEFRONT recenzie a testWeeRide SAFEFRONTPredná sedačka15 kg9 - 48 mesiacovPäťbodovýNie3,6 kg
Polisport Bilby Junior recenzie a testPolisport Bilby JuniorPredná sedačka15 kg9 - 36 mesiacovTrojbodovýNie2,25 kg
Urban Iki recenzie a testUrban IkiPredná sedačka15 kg9 - 36 mesiacovPäťbodovýNie-
Thule RideAlong recenzie a testThule RideAlongZadná sedačka22 kg12 - 72 mesiacovTrojbodovýÁno5,2 kg
Hamax Sleepy recenzie a testHamax SleepyZadná sedačka22 kgOd 9 mesiacovTrojbodovýÁno3,8 kg
Thule Yepp Mini recenzie a testThule Yepp MiniPredná sedačka15 kg9 - 36 mesiacovPäťbodovýNie3,5 kg
Polisport Koolah recenzie a testPolisport KoolahZadná sedačka22 kg9 - 60 mesiacovTrojbodovýNie3,13 kg
Bobike mini ONE recenzie a testBobike mini ONEPredná sedačka15 kg9 - 36 mesiacovTrojbodovýNie2,89 kg
Bellelli PEPE Standard recenzie a testBellelli PEPE StandardZadná sedačka22 kg12 - 84 mesiacovTrojbodovýNie4 kg

Zobraziť celú ponuku

Recenzie detských sedačiek na bicykel

Hamax Siesta

Hamax Siesta recenzie a test

Polohovacia sedačka na bicykel Hamax Siesta je obľúbená pre svoju polohovateľnosť, keď je možné ju sklopiť až o 20 stupňov pre pohodlnejšie pozíciu dieťaťa, keď spí. Spotrebiteli je veľmi obľúbená, získala tiež ocenenie produkt roku. Má robustnú konštrukciu a majitelia si chvália kompatibilitu s väčšinou bicyklov. Umiestňuje sa vzad na trubku rámu, adaptér je uzamykacie a sedačka sa z neho dá ľahko vybrať. K dispozícii je niekoľko farebných variánt, vyberiete si tak ľahko sedačku pre chlapca i dievča. Jej nosnosť je 22 kilogramov a vhodná je pre deti od 9 mesiacov.

+ Spotrebiteľské ocenenie produkt roku, nastaviteľný sklon, kvalitné spracovanie
Menšie množstvo reflexných prvkov

WeeRide SAFEFRONT

WeeRide SAFEFRONT recenzie a test

Predná detská sedačka na bicykel WeeRide SAFEFRONT je veľmi bezpečná, ako sa dá napokon vyčítať z jej názvu. Dominuje jej pultík, na ktorej si dieťa môže ľahnúť, alebo len oprieť ručičky. Okrem vyššieho komfortu zvyšuje pultík aj bezpečnosť, ktorá je aj vďaka päťbodovým bezpečnostným pásom na skvelej úrovni. Kompatibilná je s väčšinou bicyklov a to aj dámskych, pripevňuje sa na nezávislú nosnú konzolu. Spĺňa normu EN14344 a je vyrábaná v Európe, nosnosť má 15 kg a vhodná je pre deti od 9 do 48 mesiacov.

+ Vysoká bezpečnosť dieťaťa, pultík, distribúcia hmotnosti do stredu bicykla
Nič zásadného

Polisport Bilby Junior

Polisport Bilby Junior recenzie a test

Detská cyklosedačka Polisport Bilby je obľúbená pre svoj skvelý pomer cena/výkon, má jednoduchú montáž a aj veľmi nízku hmotnosť, iba 2,25 kg. Jedná sa o prednú sedačku, preto má nosnosť 15 kilogramov a je určená pre deti do 36 mesiacov. Vzhľadom k nízkej cene nemá príliš veľa nadštandardného vybavenia, nájdeme tu len trojbodový bezpečnostný systém, ktorý nie je upravený k jednoduchému pretiahnutie cez detskú hlavičku s helmou. Má však nastaviteľné nášľapy vrátane bezpečnostných pásikov a tiež hrazdičku, ktorá bezpečnosť ešte zvyšuje. Dá sa ľahko vybrať z držiaka a ak máte dokúpený druhý adapter, tak ju aj rýchlo preložiť na druhý bicykel.

+ Nízka hmotnosť a obstarávacia cena, jednoduchá montáž
Len trojbodové pásy

Urban Iki

Urban Iki recenzie a test

Predná cyklosedačka Urban Iki má veľmi kvalitné spracovanie a tiež poskytuje širokú variabilitu, po dokúpení príslušných držiakov môže byť umiestnená ako vzadu, tak vpredu. Má nosnosť 15 kilogramov a preto je vhodná pre deti do 9 do 36 mesiacov. Výškovo nastaviteľné podpery nôh s prackami zvyšujú bezpečnosť, rovnako tak ako päťbodový pás. Vzhľadom na konštrukciu nie je polohovacia a bohužiaľ nemožno dohľadať ani jej hmotnosť. Spotrebitelia vyzdvihujú hlavne jej kvalitu, bezpečnosť i pekný dizajn a spracovanie.

+ Vyššia bezpečnosť, s adekvátnymi adaptérmi použiteľná vpredu aj vzadu
Nástavce nutné dokúpiť

Thule RideAlong

Thule RideAlong recenzie a test

Sedačka na bicykel Thule RideAlong patrí medzi najobľúbenejšie cyklosedačky súčasnosti, vyniká najmä vysokou kvalitou spracovania a perfektnou fixáciou dieťaťa, je teda veľmi bezpečná. Jedná sa o zadnú detskú sedačku, ktorá sa pripevňuje k rámu bicykla pomocou uzamykateľného adaptéra. Adaptér sa dá prikúpiť a potom je možno sedačku ľahko prekladať z bicykla na bicykel. Vyššiemu komfortu pomáha systém odpruženia DualBeam, ktorý účinne tlmí nárazy a tiež možnosť naklopenia sedačky jednou rukou v rozsahu 20°.

+ Výborná fixácia dieťaťa, polohovateľná, vysoká kvalita spracovania
Vyššia hmotnosť 5,2 kg

Hamax Sleepy

Hamax Sleepy recenzie a test

Hamax sedačka na bicykel Sleepy má veľmi dobrý pomer cena/výkon a je kompatibilná so všetkými bicyklami, ktoré majú rúrku rámu s priemerom 28 – 40 mm. Má priemernú hmotnosť 3,5 kg a nosnosť 22 kg, vhodná je pre deti od 9 tich mesiacov. Zapnutie popruhov je možné len jednou rukou a poteší aj systém naklápania, ktorý zvyšuje komfort prepravy. Je nastaviteľný v niekoľkých pozíciách s tým, že krajná poloha je vo 12,5 ° náklonu. Sedačka má dobré polstrovanie, trojbodové pásy a v základe adaptér, ktorý nie je uzamykateľný.

+ Dobrý pomer cena výkon, zapínanie popruhov jednou rukou, polohovacia
V základe nezamykací úchyt

Thule Yepp Mini

Thule Yepp Mini recenzie a test

Detská sedačka na bicykel Thule Yepp Mini sa umiestňuje za riadidlá a má nosnosť 15 kg, určená je teda deťom do cca troch rokov. Zhotovená je z mäkkého materiálu, ktorý pohlcuje nárazy a je rovnako vodoodpudivý s jednoduchou údržbou. Výborné bezpečnosti je dosiahnuté päťbodovým bezpečnostným pásom, nastaviteľnými opierkami nôh a tiež prítomnou prednou hrazdičkou, ktoré sa dieťa môže počas jazdy držať. V recenziách spomínajú používatelia len horšiu manévrovateľnosť s byciklom, čo je však vlastnosť všetkých popredných detských sedačiek.

+ Mäkký materiál pohlcujúci nárazy, jednoduchá montáž, predná zábrana
Vhodná skôr pre väčšie osoby

Polisport Koolah

Polisport Koolah recenzie a test

Sedačka na bicykel Polisport Koolah je dômyselne spracovaná, ponúka hneď niekoľko inovácií, na ktoré u ostatných modelov cyklosedačiek často nenarazíte. Má horizontálny posuvný systém sedadla v troch pozíciách, ktorý je nastaviteľný tak ako rastie dieťa. Rovnako tak sa dajú posúvať aj nášľapy, ktorým nechýba bezpečnostný remienok. Bezpečnostnej pás je síce len trojbodový, vybavený je ale vypchávkami, ktoré zvyšujú komfort. Myslené bolo tiež na detskú helmu a práve pre ňu výrobca v konštrukcii urobil prelis. Má zvýšenú bočnú ochranu a ochranu nôh, vzhľadom k nosnosti 22 kg sa umiestňuje dozadu.

+ Robustné a bezpečné spracovanie, posuvný systém sedadlá, ergonómia mysliaci na helmu
Pásy by mohli ísť dotiahnuť pevnejšie

Bobike mini ONE

Bobike mini ONE recenzie a test

Sedadlo na bicykel Bobike mini ONE má príjemne nízku hmotnosť, spĺňa bezpečnostnú normu EN14344 a disponuje rovnako certifikáciou TÜV. Umiestňuje sa dopredu pred jazdca a vyššiemu pohodliu prispieva pohodlné polstrovanie a široké ramenné popruhy. Je určená pre deti od 9 mesiacov do troch rokov, jej nosnosť je 15 kg. Popruhy sú trojbodové a vybavené sú odolnou sponou Easy-Click. Vzhľadom na umiestnenie vpredu je dieťa vystavené nepríjemnému vetru, preto je možné k tejto cyklosedačke dokúpiť predný štít. Podľa slov výrobca je okrem montáže na bicykel možné umiestnenie aj na veľké kolobežky.

+ Nízka hmotnosť 2,89 kg, certifikácia TÜV, vhodná aj na kolobežky
Trojbodový pás

Bellelli PEPE Standard

Bellelli PEPE Standard recenzie a test

Cyklosedačka Bellelli PEPE Standard je unikátna veľkým množstvom vetracích otvorov, ktoré umožňujú skvelú cirkuláciu vzduchu. Ergonómia detskej sedačky je veľmi prepracovaná, myslené bolo na podporu ramien i miesto na detskú cyklistickú prilbu. Jej nosnosť je 22 kg a určená je pre deti do 7 rokov, preto ani nevadí, že má len trojbodový bezpečnostný pás. Má samonosnú konštrukciu a stupienky sú výškovo nastaviteľné v širokom rozsahu.

+ Mnoho vetracích otvorov, ergonomická podpora ramien
Nič zásadného

Ako vybrať detskú sedačku na bicykel

Výber správnej detskej sedačky na bicykel neradno zanedbávať, môže totiž ovplyvniť priebeh celej dovolenky, alebo výletu. Tým najdôležitejším faktorom je bezpečnosť dieťaťa, preto je nutné vyberať kvalitné a overené modely. K dostaniu je mnoho typov, líšiace sa svojím tvarom, materiálom, a hlavne spôsobom uchytenia na bicykel. Dôležitým aspektom je tiež veľkosť a aktivita dieťaťa pri jazde a do akej miery je potrebné ho mať pod dohľadom. Zadné a predné sedačky aj vozíky majú svoje výhody, ale aj nevýhody.

Predná cyklosedačka

Je umiestnená medzi rukami jazdca, preto ju má lepšie pod kontrolou. Je vhodná pre menšie a neposedné deti, ktoré je nutné stále strážiť. Pred nákupom sedačky si musíte zmerať priemer rámu a uistiť sa, či ju možno na váš bicykel upevniť. Predná detská sedačka na bicykel sa pripevňuje pod riadidlá a potrebuje dostatok priestoru. Jazdec má lepšiu stabilitu ako pri jazde so zadnou sedačkou. Výhodou je pre dieťa väčšie pohodlie a pocit bezpečia vďaka malej vzdialenosti od rodiča. Naviac má dieťa väčší rozhľad ako u zadných sedačiek, a teda je spokojnejší. Naopak nevýhodou je horšia ovládateľnosť bicykla, sedačka môže cyklistovi prekážať pri šliapaní a dieťa je vystavené vetru. Predná cyklosedačka je tiež pre dieťa menej bezpečná a hodí sa teda skôr na kratšie cesty, ideálna je tiež do mesta.

Zadná sedačka na bicykel

Na zadnej sedačke je možné voziť aj väčšie deti do 22 kg. Dieťa je pri jazde kryté telom jazdca, takže naň menej fúka. Operadlo je u zadných sedačiek vyšší, dieťa má teda väčšiu oporu a môže si aj pospať. Nevýhodou je, že dieťa nebudete mať na očiach a tiež ho horšie počujete, rovnako pri jazde so zadnou sedačkou nie je možné viezť na chrbte ruksak. Zadná detská sedačka na bicykel je vhodnejšia na dlhšie cyklistické výlety a montuje sa na zadný rám alebo na nosič.

 • Samonosná sedačka – Pre inštaláciu nie je potreba nosič. Sedačka sa pripevní pomocou upínacieho systému na trúbku pod sedlom. Vďaka pruženie dochádza k eliminácii otrasov, preto je samonosná sedačka na bicykel pre deti pohodlnejšia.
 • Sedačka na nosič – Pripevní sa jednoducho na nosič bicykla, hlavná je kompatibilita sedačky s nosičom. Do úvahy musíme brať nosnosť nosiča a sčítať hmotnosť dieťaťa aj sedačky, aby sa nosič nepreťažil.

Vozík za bicykel

Ďalšou možnosťou, ako prevážať svoje ratolesti, je vo vozíku ťahanom za bicyklom. Výhodou je jednoduchá inštalácia a multifunkčnosť. Vozík možno mimo cyklistiku využiť aj ako kočík, na behanie alebo turistiku. Ďalšími plusmi vozíka je vyššia bezpečnosť a komfort, dieťa je chránené sieťkou proti prachu a hmyzu. S pomocou miminkovníku je možné používať vozík už od 1. mesiaca veku dieťaťa a na trhu sa dajú zohnať vozíky jednomiestne alebo dvojmiestne. Delí sa na odpružené a neodpružené a nevýhodou je vzdialenosť dieťaťa od rodiča, čo môžu niektoré deti zle znášať. Nevýhodou je tiež obmedzený výhľad dieťaťa z vozíka.

Nosnosť

Každý výrobca detských cyklosedačiek uvádza maximálnu nosnosť. Pri preťažení sedačky by mohlo dôjsť k poškodeniu a následky by mohli byť tragické, preto vždy rešpektujte stanovenú nosnosť a neprekračujte ju. Sedačka na bicykel dopredu má maximálnu nosnosť 15 kg a zadná cyklosedačka až 22 kg, čo zhruba zodpovedá veku šiestich rokov.

Hmotnosť

Hmotnosť sedačky je tiež dôležitým parametrom, čím ťažšia sedačka, tým horšie sa bude na bicykli šliapať a bicykel bude mať aj horšiu stabilitu. Hmotnosť cyklosedačiek sa pohybuje v rozmedzí cca 2 kg až 5 kg a ovplyvňujú ju použité materiály, veľkosť sedačky a jej robustnosť.

Bezpečnosť

Najdôležitejšie je bezpochyby bezpečie dieťaťa. Dieťa pred prvým posadením v cyklo sedačke nesmie byť veľmi malé a už musí vedieť samo sedieť. Také sú väčšinou deti vo veku okolo 9 mesiacov, čo je aj spodná hranica, ktorú väčšina výrobcov zmieňuje.

Pri kúpe sedačky je nutné si zistiť, či má dostatok bezpečnostných prvkov. Sedačka by rozhodne mala spĺňať európsku bezpečnostnú normu STN EN 14344 a kvalitné sedadlo na bicykel pre deti sa chváli tiež certifikáciou TÜV SÜD. Okrem tejto autority testuje pravidelne detské sedačky takisto český spotrebiteľský mesačník dTest, ktorý možno tiež považovať za veľmi dôveryhodný. Všetky bezpečné cyklosedačky sú vybavené popruhmi, pásy a podperami.

Bezpečnostné pásy

Najdôležitejším prvkom sedačky sú pásy, rovnako ako u detských autosedačiek. Pásy by mali byť dostatočne široké a vybavené bezpečnostným zámkom, ktorý dieťa samo neodomkne a musia mať tiež nastaviteľnú dĺžku. Pásy lepších modelov sa rozopínajú na dvoch miestach bez nutnosti odnímanie helmy dieťaťa a preťahovaní ich cez hlavu.

 • Trojbodové – Zapínajú sa cez ramená medzi nohy, alebo cez ramená a okolo pása. Najčastejšie sa vyskytujú u zadných detských sedačiek na bicykel, ktoré sa prevažne používajú pre väčšie deti.
 • Päťbodové – Dieťa je dôkladne pripásanie cez ramená, pás a medzi nohami. Častejšie sú u popredných cyklosedačiek, ktoré sa využívajú najčastejšie pre menšie deti.

Podpery nôh

Podpierky nôh sú nastaviteľné, aby bol zabezpečený najvyšší komfort, bezpečnosť a tiež ochrana pred výpletom kolesa. Podľa dĺžky nôh podpery nastavíte až v rozmedzí 20 cm. Na opierkach sa nachádzajú aj pásky na upevnenie nožičiek, ktoré bezpečnosť ešte zvyšujú.

Bočná ochrana

Pri opretie bicykla o stenu sú dôležité dostatočne vysoké bočné steny sedačky, aby boli chránené tiež ruky dieťaťa. Bočnice tiež fixujú dieťa v správnej polohe, aby sa predišlo akémukoľvek možnému kontaktu s výpletom kolesa.

Reflexné prvky

Nezabudnite umiestniť na sedačku dostatok reflexných prvkov zaisťujúci lepšiu viditeľnosť pre vodiča, a to z každej strany. Niektoré modely sú reflexnými prvkami už vybavené, čo je len dobre. Ak sa však s dieťaťom v sedačke vydáte na cestu v noci, rozhodne pripevnite na zadnú stranu cyklosedačky červené svetlo, ktoré pravdepodobne bude zadnou sedačkou zakryté.

Bezpečnostná trieda cyklosedačky

Pri každej detskej sedačke na bicykel by mala byť zistiteľná jej trieda, ktorá určuje, pre aké deti je sedačka vhodná s ohľadom na jej nosnosť.

 • C15 – Cyklosedačka pre deti od 9 do 15 kg.
 • A15 – Pre deti od 9 do 15 kg, rozdiel oproti triede vyššie je vo výške operadla, bočníc a upevnenie na bicykli.
 • A22 – Cyklosedačka pre deti od 9 do 22 kg.

Polohovateľnosť a komfort

Komfort je pre dieťa veľmi dôležitý, lebo ovplyvňuje jeho spokojnosť aj náladu, a teda aj tú vašej. Polohovacia sedačka na bicykel práve takú ergonomickosťou a pohodlnosťou disponuje, vhod príde posuvný systém v niekoľkých pozíciách. Sedačky by mali mať tvar prispôsobený prilbe dieťaťa a zabezpečovať dostatočnú oporu hlavy. Sedačka by mala byť zmäkčená polstrovaním, najlepšie z vodeodolného materiálu, a zabezpečovať tlmenie nárazov. Kvalitnejšie modely ponúkajú aj sklopení sedačky, keď si chce dieťa zdriemnuť, a to až o 20°.

Príslušenstvo

 • Ochranný štít – Chráni dieťa pred vetrom a hmyzom.
 • Nosič na bicykel pre deti – Niektorí výrobcovia ponúkajú nosiče kompatibilné s ich sedačkami.
 • Bezpečnostné prvky – K sedačke nakúpte aj reflexné doplnky a svetla.
 • Zámok – Proti krádeži je nutné sedačku poistiť kvalitným zámkom.
 • Aretačný kolík/čap – Slúži ako poistka cyklosedačky.
 • Náhradné diely – Pri poškodení pásky, upínacieho systému alebo bezpečnostného pásu príde vhod dostupnosť náhradných dielov.
 • Pláštenka na sedačku – Veľmi praktická vec, ak vás počas jazdy zastihne dážď.
 • Opierka na hlavu – Pripevní sa na prednou zábranu a dieťa si na opierku môže položiť hlavičku.

Otázky pri výbere detskej cyklosedačky

Kedy kúpiť prednú sedačku na bicykel?

Predná cyklosedačka je určená len pre menšie deti do 15 kg. Na dieťa v prednej sedačke rodič lepšie dovidí, takže je vhodná pre aktívnejší deti. Dieťa sa vpredu cíti bezpečnejšie vďaka blízkosti rodičov a má lepší zážitok z jazdy, pretože má dobrý výhľad. Odporúča sa ale len na kratšie cesty vzhľadom k menšiemu komfortu jazdca.

Kedy kúpiť zadnú detskú sedačku na bicykel?

Zadná sedačka je vhodná pre deti do 22 kg, čo zodpovedá asi 6 tí rokom. Jazdec dieťa nemá tak dobre pod kontrolou, preto sa hodí skôr pre pokojné a staršie deti. Je to ideálna sedačka na dlhšie cyklovýlety, pretože má dieťa aj jazdec väčší komfort.

Je lepšia cyklosedačka alebo vozík za bicykel?

Vozík víťazí svojim multifunkčným využitím, bezpečnosťou, stabilitou aj komfortom. Pre aktívnych rodičov je vozík jasnou voľbou. S pomocou miminkovníku je navyše vhodný už od 1. mesiaca veku dieťaťa. Nevýhodou môže byť veľká vzdialenosť dieťaťa od rodiča. Cyklosedačky majú výrazne nižšiu obstarávaciu cenu a sú spravidla skladnejšie než vozík, jednoznačne lepší teda nie je ani jedno.

Akú výhodu má polohovacia sedačka na bicykel pre deti?

Polohovacia sedačka sa skvelo prispôsobí potrebám dieťaťa a dopraje mu maximálny komfort. Niektoré modely možno sklopiť až o 20° a dieťa sa tak počas jazdy pohodlne vyspí.

Akú detskú sedačku na bicykel podľa veku?

Dieťa by nemalo jazdiť v sedačke, ak samo nevie sedieť. Väčšinou je to od 8. – 9. mesiaca. Mladšie deti je možné voziť iba v odpruženom vozíku vybavenom miminkovníkem. Na prednej sedačke možno voziť deti do cca 4 rokov, teda do hmotnosti 15 kg. Staršie deti s hmotnosťou do 22 kg by mali sedieť na zadnej sedačke, čomu zodpovedá vek dieťaťa zhruba šesť rokov.

Aké sú najlepšie značky detských sedačiek na bicykel?

Medzi najobľúbenejšie značky a výrobcov detských sedačiek na bicykel patrí Hamax alebo Polisport. Veľmi kvalitné detské cyklosedačky potom vyrába Thule. Kvalitné detske sedačky na bicykel sa oplatí zaobstarať aj v bazáre. Naopak sa odporúča vyhnúť sa nákupu lacných cyklosedačiek bez atestov od nedôveryhodných predajcov.