Vyberáme najlepšiu detskú jedálenskú stoličku na kŕmenie

TOP 3 detské jedálenské stoličky

JOIE Mimzy 2in1

Chicco Polly Progres 5

Hauck Beta

Rastúca jedálenská stolička v prevedení 2v1 s možnosťou zloženia, nastavenie výšky sedátka, opierky nôh a chrbta.Polohovacia jedálenská stolička už od narodenia, rastúca a vo variante 5v1, vrátane možnosti vybratie sedačky z konštrukcie a pripevnenie k akejkoľvek bežnej stoličke.Robustná drevená jedálenská stolička s nosnosťou až 90 Kg, kolieskami pre presun a bohatým príslušenstvom.
+ Skladací, stabilná+ Pre bábätko, 5v1+ Vysoká nosnosť, príslušenstvo
- Vyššia hmotnosť- Vyššia cena- Zložitejšie zostavenie

Orientačná Cena
104,50 €

Orientačná Cena
216,13 €

Orientačná Cena
105,67 €

Krmiace stoličky sú nevyhnutnou súčasťou každej domácnosti, v ktorej žije malé dieťa. Ak si vyberiete model, ktorý umožňuje polohovať sedadlo aj opierky, takzvanú polohovaciu a rastúcu jedálenský stoličku, môžete ju používať už od narodenia až do veľmi vysokého veku. Bežné tiež je odobratie jedálneho pultíku od celej konštrukcie stoličky, na výber máte aj zo špeciálnych jedálenských stoličiek so stolčekom, ktoré umožňujú väčšiu variabilitu pri hraní, alebo cestovných stoličiek a podsedákov. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie detské jedálenské stoličky pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie jedálenské stoličky (Test 2024)

Zobraziť celú ponuku

Recenzie detských jedálenských stoličiek

JOIE Mimzy 2in1

JOIE Mimzy 2in1 recenzie a test

Joie Mimzy 2in1 je detská rastúca stolička, ktorá umožňuje mnohé pozície pre sedenie. Počet polôh u výšky sedátka je 7, u výšky opierky nôh 3, u chrbtovej opierky 3 a pri sklone opierky nôh 2. Vďaka funkcii 2v1, možno stoličku používať ako na stolovanie, tak k hre. Pultík je nastaviteľný do 3 pozícií, alebo je možné ho úplne oddelí. Hygienu uľahčuje možnosť umiestnenia tácke do umývačky a ľahko odnímateľné a prateľné textílie. Celková hmotnosť stoličky je 10,9 kg a je určená pre deti od 6 mesiacov do 15 kg.

+ Skladací, stabilná
Vyššia hmotnosť

Caretero Indigo 2v1

Caretero Indigo 2v1 recenzie a test

Caretero Indigo je polohovacia jedálenská stolička, ktorá sa dá ľahko použiť ako klasický stolček a stolička, alebo ako hojdačka, ktorá umožňuje až 7 rýchlostí hojdania. V podobe hojdačky je možné prirobiť aj madlo s hračkami. Samotný pultík je priestranný a odnímateľný. Netypickým, ale užitočným rozšírením je aj strojček, ktorý prehráva rôzne melódie. Plusové body výrobok dostal aj za početné možnosti polohovania opierky chrbta i nôh a výšky sedátka. Bezpečnosť dieťaťa je zaistená päťbodovými pásy a protišmykovými nožičkami.

+ Možnosť zloženia na hojdačku
Vyššia cena

Chicco Polly Progres 5

Chicco Polly Progres 5 recenzie a test

Rastúca jedálenská stolička Chicco Polly Progres 5 je vhodná už od narodenia pre bábätko. Jedná sa o rastúcej stoličku, ktorá umožňuje polohovanie ako výšky sedátka, tak opierky chrbta i nôh do mnohých pozícií, podľa veku a rozmerov dieťaťa. Pohodlie pri sedení umocňuje zips, ktorý dovoľuje prispôsobenie polstrovanie podľa potreby. Užívateľky ocenili aj ľahkú polohovateľnosť a možnosť vybratia sedačky z rámu a pripevnenie na akúkoľvek stoličku.

+ Pre bábätko, 5v1
Vyššia cena

Baby Mix 2v1

Baby Mix 2v1 recenzie a test

Jedálenská stolička so stolčekom Baby Mix 2v1 sa oproti iným modelom líšia predovšetkým možnosťou rozloženia na samostatný stolček a stoličku. Ovšem zostali zachované aj tradičné vlastnosti, ako ľahko umývateľné polstrovanie, možnosť nastavenia pozície opierky chrbta alebo možnosť polohovania pultíku až do troch pozícií, vrátane úplného odstránenia. Váha celého výrobku je približne 8 kg a je určený pre deti od 6 mesiacov až do 15 kg.

+ Možnosť rozloženia na samostatný stolík a stoličku
Bez koliesok

Caretero Magnus Fun

Caretero Magnus Fun recenzie a test

Detská jedálenská stolička Caretero Magnus Fun je špecifická tým, že okrem klasických niekoľkých polôh chrbtovej opierky, ju možno nastaviť až do úplného ľahu. Samozrejmosťou je aj možnosť nastavenia výškovej polohy sedadla a opierky nôh. Užívateľky hodnotili kladne aj ľahko umývateľné polstrovanie a priestranný košík, ktorý je pripevnený medzi nohami stoličky. Manipulácia s 9,6 kg ťažkou stoličkou by mohla byť namáhavá, najmä preto sú pridaná zadné kolieska s brzdou.

+ Nastaviteľná opierka až do úplného ľahu
Väčšie rozmery

Hauck Beta

Hauck Beta recenzie a test

Drevená jedálenská stolička Hauck Beta má jednu nespornú výhodu – vysokú nosnosť. Bukové drevo zaručuje pevnosť a stabilitu, nie je preto divu, že stolička unesie až 90 kg. Celková váha detskej stoličky je okolo 8 kg a je vhodná pre deti od 6 mesiacov až pre dospelých. Okrem zadných koliesok, je výrobok opatrený aj dvojitými vložkami pre väčšie pohodlie. Samozrejmosťou je možnosť nastavenia výšky sedadla a opierky nôh, odnímateľný pult, ľahká údržba polstrovanie a päťbodové bezpečnostné pásy.

+ Vysoká nosnosť, príslušenstvo
Zložitejšie zostavenie

Drewex Antonín

Drewex Antonín recenzie a test

Drevená jedálenská stolička so stolčekom Drewex Antonín je vyrobená z borovicového dreva a umožňuje rozloženie výrobku na dve samostatné časti – stolček a stolička (2v1). Vzhľadom k robustnosti konštrukcie neprekvapia vyššia váha, ktorá činní 11 kg. Celkovo sa jedná o stoličku so skvelým pomerom cena/výkon.

+ Nízka cena, stolička a stolček
Nič zásadné

KinderKraft FINI

KinderKraft FINI recenzie a test

KinderKraft FINI je detská stolička na kŕmenie 2v1 s veľmi nevšedným dizajnom. Vďaka svojej nastaviteľnej výške, ju môžu používať deti až do 5 rokov. Pre pohodlie vášho potomka je možné ľubovoľne prirábať a oddělávat opierku nôh a meniť polohu pultíku (alebo ho úplne zložiť). Tácka možno ľahko nastaviť do troch polôh, alebo úplne oddelí. O bezpečnosť dieťaťa sa starajú päťbodové pásy a protišmykové nožičky.

+ Pre deti do 5 rokov, stolička 2v1
Možnosti väčších nastavenia

Chicco Pocket Snack

Chicco Pocket Snack recenzie a test

Cestovná jedálenská stolička Chicco Pocket Snack v podobe podsedáku na stoličke, ktorý je možné pomocou popruhov a výškovo nastaviteľných polôh pripevniť k stoličke. Je veľmi ľahký (cca 2 kg) a má veľmi malé rozmery (rozložený stav: 32 × 35,5 / 49 × 36 cm, zložený stav: 32 × 36 × 7 cm), jedná sa teda o perfektnú variantu na cesty. Oceníte tiež jednoduchú údržbu.

+ Samostatne i na stoličke
Len trojbodové bezpečnostné pásy

Badabulle Compact Chair

Badabulle Compact Chair recenzie a test

Badabulle Compact Chair je kompaktná skladacia stolička pre deti. Počet nastaviteľných polôh u výšky je 5 a u chrbtovej opierky 2. Konštrukcia je stabilná a vyrobená z kovu. Polstrovanie je ľahko udržiavateľné a možno ho prať v práčke na 30 ° C. Pultík je možné nastaviť až do troch polôh a v prípade potreby ho možno úplne odňať. Celá stolička na kŕmenie váži okolo 9,5 kg a je určená pre deti od 6 mesiacov do 15 kg.

+ Polstrovanie možno prať v práčke
Vyššia hmotnosť

Peg-Pérego Prima Pappa

Peg-Pérego Prima Pappa Follow Me Ice recenzie a test

Detská rastúca stolička na kŕmenie Peg-Pérego Prima Pappa sa môže pýšiť mnohými polohami, do ktorých možno nastaviť výšku sedátka a opierku chrbta i nôh. Pultík je vybavený samostatným držiakom na pitie, možno ho bez problémov odobrať a v prípade potreby vložiť do umývačky. Dobre umývateľné je aj polstrovanie a konštrukcie. O bezpečnosť dieťaťa sa starajú päťbodové bezpečnostné pásy a špeciálna poistka vo spod tácke. Celý výrobok váži 7,6 kg a s jeho manipuláciou vám pomôžu 4 kolieska, ktoré možno kedykoľvek zablokovať.

+ Štyri kolieska s brzdou
Vyššia cena

Ako vybrať detskú jedálenskú stoličku

Detské jedálenské stoličky sa od seba navzájom líšia materiálom, z ktorého sú vyrobené, polohovateľnosť, bezpečnosťou, nosnosťou, výbavou i cenou. Prv než si nejakú vyberiete, mali by ste mať jasno v tom, čo od stoličky očakávate. Iné požiadavky má tiež jedálenská stolička od narodenia, 6 mesiacov alebo 2 a 3 rokov.

Ako často a kde chcete stoličku používať?

Pokiaľ chcete kŕmiaci stoličku výhradne na doma s použitím na dennej báze, vyberte pevnú, robustnú a stabilnú konštrukciu, ktorá sa len tak neprevrhne. Pre častý presun je vhodná skladacia stolička (ktorá sa hodí aj vtedy, kedy máte málo miesta), alebo priamo cestovná jedálenská stolička.

Za predpokladu, že budete chcieť stoličku často presúvať, mali by ste venovať pozornosť váhe samotného výrobku. Dôležitú úlohu pre vás bude hrať, či má stolička kolieska (pozor na prítomnosť bŕzd s aretáciou) a čas, ktorý vám zaberie zloženie a rozloženie.

Drevené jedálenské stoličky

Drevená jedálenská stolička je nestarnúca klasika, ktorú používali ju už naše babičky. Avšak aj napriek tomu, že doba išla dopredu, zachovali si svoj klasický dizajn. Perfektne sa tak hodí ako do modernej novostavby, tak do zrubu pri lese. Za veľkú výhodu tohto typu možno označiť vysokú nosnosť, ekologickosť, odolnosť proti poškriabaniu a dlhú životnosť. K nevýhodám potom patrí menšie premenlivosť a možnosť personalizácie stoličky podľa potrieb dieťaťa. Veľakrát nedá nastavovať výšku pultíku, sedačky, polohu opierky alebo výšku a pozíciu opierky nôh.

Stoličky z drevotriesky sú horšie alternatívou drevených stoličiek. Výhodou síce je, že sú lacné, ľahko sa čistia a majú variabilitu farebných kombinácií, ale taky obsahujú lepidla. Detský nábytok z drevotriesky musia mať dobre zatavené všetky hrany a mal by mať certifikát nezávadnosti.

Plastové jedálenské stoličky

Plastová jedálenská stolička má oproti drevenej rad výhod. V úplnej väčšine umožňujú polohovanie opierky chrbta i nôh. Tiež nie je problém nastaviť výšku pultíku. Úplnou samozrejmosťou je ľahká údržba celej jedálenské stoličky pre deti a to vrátane použitých textílií. Niektoré lepšie modely umožňujú umiestnenie pultíku do umývačky alebo napríklad jednoduchú prateľnú položku. Výhodou je aj nespočet farebných variantov v rôznych (typických i netypických) tvaroch. Väčšinou ide tiež o kombináciu plastu a kovu, z ktorého je konštrukcia stoličky. Nevýhodou je obvykle kratšia životnosť a u nekvalitného plastu i obsah toxických látok.

Polohovanie

Základom polohovacie jedálenské stoličky je možnosť meniť uhol opierky chrbta a nôh, vrátane nastaviteľnej výšky. Možnosť nastavenia pozícií je veľmi dôležitá nielen pre pohodlie dieťaťa, ale aj pre jeho zdravý vývoj. Dieťa musí mať možnosť položiť si nohy na podnožku a byť opreté. Ak dieťaťu nohy visí, zle sa prekrvujú.

Ak si zakúpite polohovacie stoličku, nikdy zmeny nevykonávajte v momente, kedy na nej dieťa sedí. Veľmi často sa pri tomto procese vytvára rôzne diery a škáry, do ktorých by dieťa mohlo ľahko strčiť prst alebo nohu a poraniť sa.

Stolička na kŕmenie 2v1

Klasická stolička na kŕmenie je opatrená pultíkom, na ktorý je možné odkladať jedlo alebo iné predmety, a súčasne chráni dieťa pred pádom. Jedálenská stolička 2v1 umožňuje pultík odňať aj posúvať a z kŕmiacej stoličky urobiť stoličku použiteľnú napríklad so stolčekom na hranie. Vďaka tomu ju využije aj v neskorších rokoch, ako bude postupne rásť.

Niektoré modely sú priamo konštruované ako detské jedálenské stoličky so stolčekom, ktorý tvorí rozkladacie podstavec. Stoličku potom stačí vysunúť, stôl preklopiť a môže sa hrať.

Rozmery

Šírka sa obvykle pohybuje medzi 45 a 60 cm, v závislosti na konštrukčnom riešení stoličky. Výšku sa výrobcovia snažia prispôsobiť výške stola a dosahuje 80 až 110 cm. Hĺbka je väčšia v oblasti základne s ohľadom na stabilitu stoličky, menšia u sedátka, a pohybuje sa okolo 50 a 80 cm. U skladacích a cestovných stoličiek je vhodné venovať pozornosť rozmerom v zloženom stave.

Váha

Obvyklá váha stoličiek pre deti sa pohybuje od 2 do 16 Kg a to v úmere s ich celkovou nosnosťou. Na váhe môžu pridať napríklad kolieska, pridaný košík, bezpečnostné pásy a ďalšie doplnky. Ak sa chystáte stoličku pravidelne premiestňovať, myslite na bezpečnosť a nezanedbávajte stabilitu a kvalitný rám.

Nosnosť

Nosnosť sa zvyčajne pohybuje od 9 do 15 Kg, však na trhu nájdete aj také, ktoré majú celkovú nosnosť až 100 Kg. Nosnosť voľte predovšetkým podľa toho, ako staré dieťa mienite do stoličky usadzovať.

V prípade rastúcich jedálnych stoličiek je možné ich použitie až do 3 rokov (niektoré až do 10 rokov, prípadne tie s veľkou nosnosťou unesú i dospelého), kedy váži približne 13 až 16 kg, takže by na to stolička mala byť pripravená, určite nosnosť neprekračujte .

Bezpečnosť

Jedálenská stolička musí byť vybavená varovaním, ktoré vás zoznámi so základnými bezpečnostnými pokynmi. Medzi tie patrí, že dieťa v stoličke musí byť pod dozorom, aby ste zabránili, že sa bude zapierať nohami o stôl a nebude po stoličke šplhať, alebo tiež riadne ju zmontovať pred použitím, nastaviť a vďaka vždy zabezpečiť zadržiavacím systémom.

Stolička musí byť stabilná a nemala by sa nakláňať, a to ani v prípade, že sa v nej bude dieťa vrtieť alebo sa náhodou zaprie nohou o stôl. Najväčší nedostatok, bohužiaľ celkom častý, je prepadávanie dozadu. Ďalej prehliadnite hrany, ktoré by mali byť oblé.

Zádržný systém

Zádržný systém môže byť aktívny alebo pasívny.

  • Aktívny zádržný systém má bezpečnostné pásy (popruhy), ktoré vedú okolo ramien dieťaťa, pásu a medzi jeho nohy, a tak bráni tomu, aby dieťa zo stoličky vypadlo. Súčasne by mala byť prítomná poistka proti rozopnutí zo strany dieťaťa. Vhodné tiež je, ak je možné nastaviť podľa toho, ako dieťa rastie.
  • Pasívny zádržný systém u stoličky na kŕmenie zahŕňa bezpečnostné prvky ako sú bočné opierky, predné pultík a priehradka medzi nohami dieťaťa.

Otázky pri výbere detské stoličky na kŕmenie

Akú jedálenskú stoličku od narodenia?

Polohovacia jedálenská stolička je vhodná pre deti už od narodenia. Musí mať polohovateľné kresielko, do ktorého možno dieťa uložiť ešte vtedy, keď nedokáže samo sedieť bez toho, aby to malo negatívny vplyv na chrbticu.

Ako dlho vydrží rastúca jedálenská stolička?

Rastúca jedálenská stolička môže rásť s dieťaťom už od narodenia, alebo od zhruba 6 mesiacov. Rozdiel je v tom, že pre bábätko je nevyhnutné potrebné polstrovanie a možnosť polohovania. Takáto rastúca stolička vydrží maximálne do 3 rokov, respektíve približne 15 kg. Rastúce stoličky pre staršie deti majú vyššiu nosnosť (pokojne až 60 alebo 100 kg), odnímateľný pult a praktickú konštrukciu, ktorú využijú aj omnoho staršie deti.

Ako sa líši cestovná jedálenská stolička?

Cestovná kŕmiaca stolička je zvyčajne vo skladací a kompaktné variante, aby zabrala čo najmenej miesta na cestách. Praktickejšie je potom podsedák na stoličku pre deti. Vo variante sa dvoch až päťbodovým upínacím pásom možno použiť aj pre menšie deti. Staršie deti od 2 rokov môžu využiť detský sedák na stoličku nielen pri cestovaní, návšteve reštaurácií, ale aj ako náhradu klasické jedálenské stoličky.

Aké sú najlepšie značky jedálenských stoličiek pre deti?

Medzi najobľúbenejšie značky a výrobcu detských jedálenských stoličiek patrí Chicco, Kinderkraft, Zopa, Peg-Pérego, Cam, Caretero, alebo tiež Joie.