Vyberáme najlepší dámsky holiaci strojček (depilátor)

TOP 3 depilátory

Braun LS 5560

Philips BRL140/00

Roxy Pocket Shaver M16335

Obľúbený elektrický holiaci strojček na intímne partie, nohy a zvyšok tela. Rýchlo sa nabíja, dlho vydržia a disponuje rovnako zastrihávačom.Dámsky holiaci strojček a zastrihávač v jednom. Dobre holí podpazuší a možno použiť na suché i mokré holenie.Depilátor v tvare rúžu na tvár. Malé a praktické riešenie.
+ Cena/výkon, cestovné pouzdro+ Mokré i suché holenie, príjemne holí+ Vo forme rúžu praktické, odolný voči vode
- Podľa niektorých ohlasov hlučnosť- Dlhé nabíjanie- Občas sa strojček sekne

Orientačná Cena
61,90 €

Orientačná Cena
53,03 €

Orientačná Cena
18,34 €

Depilácia je vhodná pre všetky ženy, respektíve muža, čo sa o epilácii povedať nedá a je tak výhodou oproti tejto metóde odstraňovania chĺpkov. V základe rozlišujeme predovšetkým žiletkový holiaci strojček najčastejšie používaný na nohy a dámsky elektrický holiaci strojček vhodný aj na intímne partie a v špeciálnej podobe depilátor v tvare rúže aj na tvár, poťažmo obočie. Ak vás zaujímajú rozdiely medzi epilátorom a depilátorom, alebo čomu venovať pozornosť pri výbere, pozrite sa na časť ako vybrať. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie dámske holiace strojčeky pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie dámske holiace strojčeky (Test 2024)

VzhľadModelNapájanieZastrihávačOsvetleniePoužitie a údržbaDostupnosť
Braun LS 5560 recenzie a testBraun LS 5560Akumulátor / SieťÁnoNieUmývateľný
Philips BRL140/00 recenzie a testPhilips BRL140/00AkumulátorÁnoNieVodeodolný
Roxy Pocket Shaver M16335 recenzie a testRoxy Pocket Shaver M16335BatérieNieNieVodeodolný
Braun LS 5160 recenzie a testBraun LS 5160BatérieÁnoNieVodeodolný
Veet Sensitive Precision recenzie a testVeet Sensitive PrecisionBatérieÁnoNie-
Beurer HL 35 recenzie a testBeurer HL 35AkumulátorÁnoÁnoVodeodolný
Remington WSF4810 recenzie a testRemington WSF4810BatérieNieNieVodeodolný
Gillette Venus recenzie a testGillette Venus-NieNieVodeodolný
Remington WDF5030 recenzie a testRemington WDF5030AkumulátorÁnoNieVodeodolný

Zobraziť celú ponuku

TIP:

Recenzie dámskych holiacich strojčekov

Braun Lady Style 5560

Braun LS 5560 recenzie a test

Braun LS 5560 je dámsky elektrický holiaci strojček na nohy, podpazušie, bikiny aj zvyšok celého tela. Súčasťou balenia je podložka EasyGlide, ktorá zaručuje hladký sklz a menšie podráždenie, nadstavec OptiShave, ktorý je priamo určený na holenie nôh a zastrihávací nástavec OptiTrim na oblasť bikín. Výrobok je vybavený jednou aku batériou, ktorá sa nabíja spoločne s výrobkom. Za 1 hodinu nabíjania vydrží byť strojček 40 minút v prevádzke. Potešujúce je aj príslušenstvo pre údržbu, alebo cestovné puzdro.

+ Cena/výkon, cestovné pouzdro
Podľa niektorých ohlasov hlučnosť

Philips BRL140/00

Philips BRL140/00 recenzie a test

Dámsky holiaci strojček Philips BRL140/00 je vhodný ako na mokré, tak suché holenie. Veľmi praktická je výkyvná hlavica lepšie sa prispôsobujúce krivkám tela, rovnako tak pohodlná rukoväť. V balení sú ďalšie nástavce na hlavicu (zastrihávač chĺpkov), čistidlo a nabíjačka. Podľa skúseností užívateliek holí pekne i podpazušia bez začervenania, o niečo horšie potom maličké chĺpky. V nevýhodách možno uviesť aj dlhé nabíjanie, na druhú stranu vydrží až 1 hodinu.

+ Mokré i suché holenie, príjemne holí
Dlhé nabíjanie

Roxy Pocket Shaver M16335

Roxy Pocket Shaver M16335 recenzie a test

Roxy Pocket Shaver M16335 je depilátor v tvare rúže na tvár. Výrobok je priamo vyvinutý pre bezbolestné odstraňovanie chĺpkov na citlivých partiách ako napríklad na čele, v oblasti obočia, nad hornou perou, brade a na lícach. Slúži ako pohotové riešenie odstránenie chĺpkov na malej ploche. Vďaka svojim malým rozmerom sa zmestí do každej kabelky, či vrecka. V balení okrem kefky na čistenie nájdete aj jednu náhradnú holiacu hlavu. Podľa skúseností užívateliek sa ale strojček občas sekne.

+ Vo forme rúžu praktické, odolný voči vode
Občas sa strojček sekne

Braun Lady Style 5160

Braun LS 5160 recenzie a test

Dámsky holiaci stojok Braun LS 5160 je vďaka svojej optimálne veľkej hlave ideálny na oblasť bikín. K prevádzke potrebuje dve tužkové batérie, ktoré ale majú podľa skúseností uvádzaných v recenziách dlhú výdrž. Pri kúpe je súčasťou balenia aj špeciálny nástavec OptiShave, ktorý umožňuje zastrihávanie chlpov podľa presného uhla na nohách.

+ Vhodný na oblasť bikín, suché i mokré holenie
Balenie len igelitový sáčok

Veet Sensitive Precision

Veet Sensitive Precision recenzie a test

Veet Sensitive Precision je holiaci strojček pre ženy, ktorý funguje predovšetkým ako zastrihávač, ale aj depilátor na tvár a obočie, prípadne v oblasti bikín, slabín a podpazušia. Dobre sa s ním tiež tvaruje s ohľadom na malú hlavicu, takže ak hľadáte depilátor na styling, je toto vhodný model. Disponuje sadou nástavcov, taštičkou na cesty a zaobstaráte ho za vcelku nízku cenu.

+ Precízne depilovanie a zastrihávanie
Nič zásadné

Beurer HL 35

Beurer HL 35 recenzie a test

Akumulátorový holiaci strojček pre ženy Beurer HL 35 vyniká nielen svojim nevšedným dizajnom, ale aj funkciami. Na prvý pohľad zaujme LED svetlom a pohyblivou hlavicou. Podsvietenie nie je iba dizajnový prvok. V prvom rade má osvetľovať depilovanú plochu a poukazovať na všetky nedokonalosti. Spoločne s pohyblivou hlavicou, ktorá sa ľahko prispôsobí záhybom tela, zaručujú perfektný výsledok. Ďalej ponúka funkcie mokrého a suchého holenie a zrýchleného nabíjanie. Strojček je navyše hypoalergénny a má anti-alergické holiaci fólie, ktoré predchádzajú podráždeniu pokožky a vzniku alergickej reakcie. A ide rovnako o zastrihávač chĺpkov vďaka nadstavcom.

+ LED osvetlenie, hypoalergénne
Vyššia cena

Remington WSF4810

Remington WSF4810 recenzie a test

Cestovný holiaci strojček pre ženy Remington WSF4810 je vhodný aj na intímne partie. Vďaka hypoalergénne plávajúce planžete je vhodný na citlivú pokožku bez podráždenia a spolu s duálnym zastrihávačom chĺpkov dosiahnete hladkého výsledku.

+ Cestovný depilátor, na intímne partie
Na AAA batérie

Gillette Venus

Gillette Venus recenzie a test

Dámsky holiaci strojček na žiletky Gillette Venus je s výmennými náhradnými hlavicami. Každá hlavica je opatrená tromi čepieľkami a na každej hlavici sa nachádza aj zvlhčujúci prúžok, ktorý má za úlohu hydratovať pokožku a zaručiť ľahký sklz strojčeka. Výrobok nie je treba akýmkoľvek spôsobom nabíjať, ani vymieňať batérie, jedná sa tak o ideálny variant na cesty, navyše cenovo dostupný.

+ Prispôsobuje sa nerovnostiam, kvalitné oholenie
Dokupovanie náhradných hlavíc

Remington WDF5030

Remington WDF5030 recenzie a test

Remington WDF5030 je dámsky elektrický holiaci strojček s prúžkom mandľového olejom a technológiou Opti Angle Head. Prúžok oleja je takticky umiestnený pred čepele a má za úlohu zjemniť a hydratovať pokožku. Následné holenie je k pokožke šetrnejšie a účinnejšie. Jedinečná hypoalergénna technológia spočíva v dvoch plávajúcich planžetách, ktoré šetrne kopírujú krivky celého tela. Samozrejmosťou je i vodeodolnosť strojčeka a funkcie ukazovatele stavu batérie, alebo možnosť zastrihávania.

+ Ľahký, citlivý a na intímne partie
Nič zásadné

Ako vybrať dámsky holiaci strojček

Výber depilačného strojčeka z väčšiny spočíva vo výbere správneho typu a nástavcov pre skrátenie chĺpkov na zamýšľaných partiách. Je teda dôležité vyberať podľa účelu a funkcií / vlastností.

Holiaci strojček by sa mal tiež dobre držať v ruke, byť ľahký a vyvážený, ideálne s protišmykovou rukoväťou. Výhodou je tiež výkyvná hlava prispôsobujúce sa krivkám tela, čo je praktické pri holení v podpazuší, alebo okolo kotníkov a kolien.

Depilátor môžete použiť na celé telo:

 • Intímne partie a oblasť bikín
 • Podpazušie
 • Tvár a obočie
 • Nohy a paže

V stručnosti sa líšia takto:

 • Strojček na obočie – je v tvare prepisovačky s malou hlavou, takže možno vykonávať precízne zástrih.
 • Depilátory na tvár – vo forme rúžu na odstránenie jemných chĺpkov bez podráždenia.
 • Depilátory na nohy – môže ísť ako o dámsky elektrický holiaci strojček, tak žiletkové holítko.
 • Holiaci strojček na intímne partie a podpazušie – obvykle univerzálne holítko / depilátor so špeciálnym nástavcom pre citlivé oblasti.

V prvom rade je však potrebné objasniť rozdiel medzi epilátorom a depilátorom. Z nášho prieskumu vyplynulo, že aj samotné obchody hocikedy udávajú chybné označenie a spotrebitelia sa potom nestačí diviť, čo im vlastne došlo za produkt.

Epilácia vs depilácia

Pri depilácii dochádza k zastrihnutie chĺpkov na úrovni pokožky, inými slovami holenie, čo síce znamená kratšiu dobu oholenia, ale za to je rýchlejšie, bezbolestné a cenovo dostupnejšie. Depilácia môže byť fyzická, zahŕňajúce mokré i suché holenie, alebo depilácia kozmetická, ktorá k odstránenie chĺpkov využíva chemické prípravky ako sú depilačné krémy. Epilácia na druhú stranu zasahuje vlasovú cibuľku a chĺpky odstraňuje aj s korienkami, vďaka čomu je oholenie dlhodobejšie, ale za to bolestivejšie a časovo náročnejšie. Epilácia tiež nie je vhodná pre veľmi hrubé chĺpky a nemusí vyhovovať osobám s citlivou pokožkou.

Výhody depilácie:

 • Rýchlosť a jednoduchosť
 • Bezbolestnosť
 • Nízka cena

Nevýhody depilácie:

 • Nutné častejšie opakovanie
 • Možné podráždenie alebo poranenie pokožky

Epilátor vs depilátor

Rozdiel medzi epilátorom a depilátorom je vo fungovaní strojčekov s ohľadom na metódu odstraňovanie chĺpkov, viz epilácia a depilácia.

Epilátor funguje buď na báze pinziet, ktoré chĺpky vytrhávajú aj s korienkom, alebo bezbolestne pomocou technológie IPL. Tá ale nie je vhodná pre každého, a navyše sú tieto epilátory pomerne drahé. Výhodou epilátorov je oholenie dohladka, eliminácia čiernych bodiek predstavujúcich zvyšky chĺpkov, ale aj zmäkčovanie a rednutie chĺpkov.

Depilátor odstraňuje chĺpky usekáváním (holením) nad povrchom pokožky a je jedno, či ide o dámske elektrické holiace strojčeky alebo žiletkové holiace strojčeky. Pokiaľ ide o holiaci strojček a zastrihávač v jednom, môžete si zvoliť aj dĺžku chĺpkov a využiť ho ako zastrihávač intímnych partií. Ďalšou výhodou je, že si poradí s akoukoľvek dĺžkou chĺpkov.

Typy holiacich strojčekov a depilačných možností

Elektrické holiace strojčeky

Dámsky elektrický holiaci strojček sa veľmi podobá pánskym holiacim strojčekom. Hlava je opatrená plávajúcimi planžetami, ktoré kopírujú krivky častí tela. Oproti žiletkám je rovnako veľmi šetrný a je tak prakticky nemožné sa s ním porezať. Aj preto sa s obľubou používa elektrický holiaci strojček na intímne partie. A ako funguje? Planžetový systém využíva kmitajúcich nožov umiestnených pod planžetami. Chĺpky prejdú otvory v planžetách a následne sú odstrihnuté.

Zastrihávač chĺpkov pre ženy

Namiesto samostatného dámskeho zastrihávača chĺpkov môžete zaobstarať holiaci strojček a zastrihávač v jednom. Voľba rôznych dĺžok príde vhod pri zastrihávanie intímnych partií.

Inteligentný depilátor

Inteligentný depilátor je vybavený dvoma hlavicami, takže ho môžete využiť na väčšie plochy ako sú nohy a ruky, ale aj citlivejšie partie, teda triesla a tvár. Prečo inteligentný depilátor? Zapína sa totiž automaticky pri kontakte s pokožkou a vďaka LED osvetlenie lepšie vidíte chĺpky. Tiež nabíjania sa podobá šikovným zariadením, pretože sa pripája do notebooku a trvá zhruba 2 až 3 hodiny. Depilátor podporuje len suché holenie a chĺpky potom vysypete zo špeciálnej nádoby.

Inteligentný depilátor Finishing Touch 2v1 je zhruba prvým známym modelom tohto typu. Nenarazili sme však na dôveryhodnejšie recenzie a skúsenosti, preto nie je ani v našom výbere.

Epilátor a depilátor v jednom

Epilátor a depilátor v jednom využijete, ak vám na niektorých častiach tela vyhovuje depilácia a na niektorých skôr epilácia. Epilátor má ako nadstavec holiacu hlavu pre zastrihnutie chĺpkov.

Depilátory na tvár

Na chĺpky v tvári je určený depilátor v tvare rúžu alebo prepisovačky. Ide o malé depilačné strojčeky, ktoré možno diskrétne nosiť pri sebe, avšak s ohľadom na hlučnosť nie tak diskrétne používať na verejnosti. Chĺpky padajú do nádobky, ktorú potom stačí vysypať.

 • Depilátor v tvare rúžu – určený pre odstránenie jemných chĺpkov na tvári, okamžite a bez podráždenia. Zvyčajne funguje na AA batériu.
 • Depilačný strojček na obočie – v tvare prepisovačky s malou holiaci / zastrihovací hlavou pomáha vytvarovať obočie a odstrániť chĺpky v očnom okolí.

Žiletkové holítka

Žiletkový holiaci strojček je najčastejší a najlacnejší metódou depilácie, používaný na mokré holenie. Žiletky na holenie môžu byť jednorazové, kedy sa holítka otupí a vy ich vyhodíte, aj na viac použití, teda s výmennými hlavicami aj náhradnými čepieľkami. Holiaci strojček má v ideálnom prípade výkyvnú hlavu, ktorá sa prispôsobuje krivkám ženského tela. Vhodné tiež je, aby mal žiletkový holiaci strojček zvlhčovacie pásky napustené hydratačné zmesí (typicky aloe vera), zabraňujúci vysúšaniu a podráždeniu pokožky.

Depilačné krémy

Depilačný krém je zástupcom chemickej depilácie. Na pokožku sa nanáša vrstva krému či peny a dochádza k lámaniu a rozkladanie chĺpkov, kedy látky v týchto emulziách rozpúšťa vlasový keratín tesne pri povrchu pokožky. Výhodou je, že nové chĺpky dorastajú bez drsného efektu, účinky sú dlhodobejšie a zároveň ide o šetrný spôsob, ako sa zbaviť chĺpkov. Proces ale trvá dlhšie, citlivá pokožka môže mať alergické reakcie a oholenie nemusí byť vždy dokonalé.

Mokré a suché holenie

Elektrické holiace strojčeky pre ženy sú najčastejšie určené pre suché holenie bez použitia vody, holiaceho gélu či peny. Pokiaľ chcete dámsky holiaci strojček používať v sprche alebo vani na mokré holenie, sledujte označenie Wet & Dry. Jedná sa o akumulátorovú verziu s vodeodolnou konštrukciou.

Pozor tiež na:

 • Vodeodolnosť – toto označenie, spolu so stupňom odolnosti je rozhodujúce, či výrobca povoľuje použiť holiaci strojček pri mokrom holení.
 • Umývateľnosť – umožňuje iba omývať určitej časti holiaceho strojčeka, typicky hlavice, nástavce a odnímateľné diely. Neumožňuje ale mokrú depiláciu.

Napájanie

Elektrické holiace strojčeky pre ženy môžu byť nabíjané štyrmi spôsobmi: tužkovými batériami, z elektrickej siete, prostredníctvom akumulátora či kombináciou siete a akumulátora. U akumulátora si ohlídejte dĺžku prevádzky a nabíjanie.

Doplnky a príslušenstvo

Depilačné strojčeky pre ženy sú často dosť podobné, odlišovať sa ale môžu výrazne iným príslušenstvom a doplnky.

 • Systém SoftStrip – pri holení jemne napína pokožku a zvyšuje účinnosť oholenie.
 • Pásik Aloe Vera – vhodný u citlivej pokožky na ľahšie pohyb britov a upokojenie pokožky.
 • Nadstavec na intímne partie – obvykle doplnený o citlivejšiu rýchlosť depilátora.
 • Zastrihávač chĺpkov – opäť vo forme nástavce.
 • Cestovné puzdro – vhodné na uskladnenie depilátora na cestách.
 • Kefka – praktické pre údržbu depilátora.
 • Indikátor batérie – u akumulátorových depilátorov praktická kontrolka.

Údržba holiaceho strojčeka

Správna údržba dámskeho holiaceho strojčeka zvyšuje životnosť a kvalitu oholenia.

 • Strážte si ostrý brit a pri korodovaniu ho vyhoďte.
 • Po použití holiaci strojček očistite kefkou, prípadne opláchnite pod vodou umývateľné časti.
 • Depilátor môže byť samočistiace s technológiou Clean & Charge (vyčistiť a nabiť).
 • Žiletku neutierajte a holiaci strojček nechajte prirodzene uschnúť.

Ako depilovať

 • Intímne partie depilujte elektrickým holiacim strojčekom alebo cukrovou pastou.
 • Podpazušie hoľte večer, keďže nie je vhodné použiť hneď potom dezodorant či antiperspirant.
 • Nohy hoľte ráno, aby bola pokožka dlhšie jemná.
 • Žiletkou sa hoľte po smere rastu chĺpkov, minimalizujete tak ich zarastanie.
 • Pri depilácii žiletkou používajte holiace peny a gély, zabránite tak podráždeniu pokožky.

Otázky pri výbere holiaceho strojčeka pre ženy

Je lepšie epilátor alebo depilátor?

V prvom rade je rozdiel medzi depilátorom a epilátorom, o čom píšeme v samostatnej sekcii. V skratke asi takto. Epilátor je lepšie pre dlhodobé a hladké oholenie. Depilátor je lepšie pre bezbolestné zbavenie sa chĺpkov a pre väčšie množstvo žien, obzvlášť tie s citlivou pokožkou alebo zdravotnými problémami utlmujúcimi použitie epilátora. Depilačný holiaci strojček je tiež lacnejšie.

Je vhodný elektrický holiaci strojček na intímne partie?

Dámsky elektrický holiaci strojček je na intímne partie vhodný. Oproti žiletke je na týchto citlivých partiách bezpečnejšie a niektoré modely možno využiť aj ako zastrihávač intímnych partií s nastavením dĺžky chĺpkov.

K čomu je depilátor v tvare rúžu?

Depilátor v tvare rúžu je určený na depiláciu tváre. Ide o malý depilátor vo forme rúžu, ktorý je tak praktický a vždy po ruke. Viac o ňom píšeme v samostatnej kapitole.

Funguje depilačný strojček aj ako zastrihávač chĺpkov?

Niektoré modely fungujú ako holiaci strojček a zastrihávač chĺpkov v jednom. Postrážiť by ste si mali zastrihávací nadstavec v príslušenstve depilátora a nastaviteľné dĺžky chĺpkov.

Aké sú najlepšie značky holiacich strojčekov pre ženy?

Medzi najobľúbenejšie značky a výrobca holiacich strojčekov pre ženy patria Braun, Philips, Veet, alebo tiež Remington a Gillette.