Vyberáme najlepší cyklotrenažér (spinningový bicykel)

TOP 3 cyklotrenažéry

inSPORTline Airin

Elite Novo Force

HOUSEFIT Indiana

Robustný magnetický cyklotrenažér s veľkou nosnosťou, plne nastaviteľný a s plynulým, tichým chodom pri cvičení.Cyklistický trenažér na zadné koleso patriaci medzi najobľúbenejšie svojho druhu, s dobrým pomerom cena / výkon a kvalitným spracovaním.Lacný cyklotrenažér ideálny pre domáci kondičný tréning, s čeľusťovými brzdami, displejom, praktickým držiakom na vodu a s kompletne nastaviteľnými riadidlami a sedadlom.
+ Magnetické brzdy
+ Systém vyrovnávanie nerovností
+ Dobrý pomer cena / kvalita
+ 8-stupňový odpor
+ Remeňový prevod
+ Držiak na vodu
- Nemožno vertikálne nastaviť riadidlá- Hlučný- Nepresný počítač

Orientačná Cena
579 €

Orientačná Cena
129,90 €

Orientačná Cena
265 €

ZISTIŤ VIAC

ZISTIŤ VIAC

ZISTIŤ VIAC

Neexistuje lepší spôsob pre milovníkov bicykla, ktorí sa chcú dostať do kondície než skrze cyklotrenažér. Jedná sa o posilňovací stroj, ktorý napodobňuje vonkajšie jazdu na bicykli. Hodí sa pre udržanie kondície, spaľovanie tuku (teda aj na chudnutie) či potrebné kardio, bez toho aby ste museli vybehnúť von z domu. Tieto spinningové bicykle majú nepreberné množstvo druhov, odlišujú sa od rotopedu predovšetkým náročnejším a kvalitnejším spracovaním. Existujú modely s voľnobehom, bez voľnobehu, s magnetickou brzdou či indukčné brzdou a jednou z variant je aj cyklistický trenažér na zadné koleso. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie cyklotrenažéry pre rok 2021, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie cyklotrenažéry (Test 2021)

VzhľadModelBrzdný systémZáťažové kolesoNosnosťVýška užívateľaTransportné kolieskaPohonDostupnosť
inSPORTline AirinMagnetický20 kg150 kg190 cm ÁnoRemeňovýVIAC INFORMÁCIÍ
Elite Novo ForceMagnetický--Bez obmedzeniaNie-VIAC INFORMÁCIÍ
inSPORTline EpsilonTrecie20 kg150 kg190 cm ÁnoRemeňovýVIAC INFORMÁCIÍ
HOUSEFIT IndianaČeľusťový18 kg135 kg180 cm ÁnoRemeňovýVIAC INFORMÁCIÍ
inSPORTline KaparaTrecie18 kg150 kg190 cmÁnoReťazovýVIAC INFORMÁCIÍ
DUVLAN SiouxTrecie18 kg125 kg-ÁnoReťazovýVIAC INFORMÁCIÍ
inSPORTline JOTATrecie13 kg130 kg175 cmÁnoReťazovýVIAC INFORMÁCIÍ
Acra BC3101Trecie13 kg110 kg187 cmNieRemeňovýVIAC INFORMÁCIÍ
inSPORTline BaratonTrecie15 kg130 kg185 cmÁnoReťazovýVIAC INFORMÁCIÍ
inSPORTline CabaleiraMagnetický--Bez obmedzeniaNie-VIAC INFORMÁCIÍ

TIP:

Recenzie spinningových bicyklov

inSPORTline Airin

inSPORTline Airin recenzie a test

Domáci cyklotrenažér Airin je ideálny pre zlepšenie kondície a spevnenie nožného svalstva. Vyniká veľkou nosnosťou (150 kg) a výškou cvičenca (190 cm), disponuje manuálnym ovládaním záťaže a vyniká tichou prevádzkou vďaka magnetickému brzdnému systému a remeňovému pohonu. Hoci nedisponuje voľnobehom, možné horizontálne nastaviť riadidlá, nastaviť sedlo, disponuje kolieskami pre ľahké premiestnenie a systémom vyrovnávanie nerovností podlahy. Nemá zabudovaný snímač tepu a jedná sa o ťažšie stroj (61 kg).

+ Nosnosť, remeňový pohon, magnetické brzdy, systém vyrovnávanie nerovností
Bez voľnobehu, bez snímača frekvencie tepu, nemožno vertikálne nastaviť riadidlá

ZOBRAZIŤ PONUKU

Elite Novo Force

Elite Novo Force recenzie a test

Cyklistický trenažér Elite Novo Force je veľmi obľúbený stroj s kombináciou oceľových a plastových materiálov, elastogelovým valcom (priemer 30 mm) s magnetickým brzdným systémom. Ponúka tiež 8 stupňov odporu, ktoré možno nastaviť na riadidlách. Stabilitu zaisťujú absorpčné konštrukcia rámu a nosovej systém. Je veľmi skladný a vďaka svojim rozmerom sa prispôsobí veľkosti kolies od 24″ do 29″. Možno ho tiež využiť spolu so senzorom Misuráte B a tiež ho možno napojiť na aplikáciu E-Training.

+ Ľahký, dobrý pomer cena / kvalita, skladný, 8-stupňový odpor
Hlučný, zahrievanie kotúče

ZOBRAZIŤ PONUKU

inSPORTline Epsilon

inSPORTline Epsilon recenzie a test

Magnetický cyklotrenažér inSPORTline Epsilon je veľmi šikovný stroj, vhodný aj pre profesionála. Disponuje manuálnym ovládaním záťaže s remeňovým pohonom s brzdným trecím systémom bez voľnobehu. Možno však nastaviť riadidlá horizontálne aj vertikálne, rovnako tak sedadlo. Má zabudované tiež transportné kolieska a je ľahší ako model Airin. nie je však vybavený snímačom tepu. Dá sa však veľmi ľahko upraviť pre všetky typy cvičencov a zákazníci oceňujú predovšetkým vďaka jeho stabilite a kvalitu použitého materiálu.

+ Stabilita, nastaviteľné riadítka aj sedadlo, remeňový pohon
Bez transportných koliesok, bez snímača tepu

ZOBRAZIŤ PONUKU

HOUSEFIT Indiana

HOUSEFIT Indiana recenzie a test

Spinningový bicykel HOUSEFIT Indiana je určený pre začiatočníkov i profesionálov, ktorí sa potrebujú pretiahnuť v domácich podmienkach. Okrem výhodné ceny nájdete aj držiak na vodu, výškovo nastaviteľné riadítka i sedlo, pedále s klipsňami, ktoré možno vymeniť za cyklistické. Nevýhodou je menšia nosnosť stroja (135 kg) a mechanická brzda, ktorá je zákonite hlučnejší. Má zabudované ale transportné kolieska pre ľahký prenos. Dlhú životnosť zaručuje ložiskový stred s kľučkami na štvorhran, so zapustenými ložiskami. Má dvojitú čeľusťovou brzdu s regulovaným prítlakom.

+ Bezpečnostná brzda, remeňový prevod, držiak na vodu, vymeniteľné pedále
Hlučnejší, max. výška 180 cm neuvedená výrobcom, nepresný počítač

ZOBRAZIŤ PONUKU

inSPORTline Kapara

inSPORTline Kapara recenzie a test

Cyklistický trenažér inSPORTline Kapara patrí medzi cenovo dostupnejšie stroje s plynulou reguláciou počtu stupňov záťaže. S nastaviteľnými riadidlami a sedadlom, kolieskami pre jednoduché premiestnenie a so systémom vyrovnávanie nerovností podlahy. Je ďaleko ľahší ako predošlé stroja (47 kg), má ale tiež nižšiu váhu záťažových kolies (18 kg) a disponuje s reťazovým pohonom, ktorý je hlučnejší. Zároveň je vybavený jednoduchou trecou brzdou bez voľnobehu. Na druhej strane má oceľový rám, 3-dielne kľuky so strojovými ložiskami a hliníkové pedále s klipsami.

+ Držiak na vodu, núdzová brzda, nastaviteľný, ľahký
Hlučnejší, bez displeja, bez snímača tepu

ZOBRAZIŤ PONUKU

DUVLAN Sioux

DUVLAN Sioux recenzie a test

Cyklotrenažér DUVLAN Sioux sa hodí na domáce použitie kvôli svojim menším rozmerom a ľahkosťou. Disponuje trecím brzdovým systémom, ktorý je síce hlučnejší, avšak zato má bezpečnostnú brzdu, počítač s displejom ukazujúci základné údaje (rýchlosť, čas, vzdialenosť, kalórie, pulz, scan hodnôt). Má tiež nastaviteľné sedadlo a riadidlá, s hliníkovými pedálmi s popruhom. Je však obmedzený relatívne nízku nosnosťou, len 125 kg a nie je zjavne určený osobám vyšším 180 cm, hoci to výrobca neuvádza. Na druhej strane má zaistenú stabilitu vďaka kompenzačných mechanizmov.

+ Snímač tepu, ľahký, nastaviteľný, bezpečnostná brzda
Nízka nosnosť, trecie brzdy

ZOBRAZIŤ PONUKU

inSPORTline JOTA

inSPORTline JOTA recenzie a test

Domáci cyklotrenažér inSPORTline JOTA je strojom určeným vďaka svojej maximálnej výške cvičenca pre ženy a menšie postavy. Disponuje ďaleko ľahšími záťažovými kolesami (13 kg) s reťazovým pohonom a trecím brzdným systémom, takže bude hlučnejší. Bez voľnobehu a horizontálne nastaviteľného riadidlá, bez displeja a bez snímače tepovej frekvencie. Cyklotrenažér je ale vybavený transportnými kolieskami pre ľahší prenos a držiakom na fľašu s vodou, zároveň je jeden z najľahších strojov a má aj relatívne veľkú nosnosť 130 kg.

+ Ľahký, skladný, držiak na fľašu, transportné kolieska
Ľahké záťažové koleso, obmedzená výška používateľa

ZOBRAZIŤ PONUKU

Acra BC3101

Acra BC3101 recenzie a test

Spinningový bicykel Acra BC3101 je stroj pre nenáročných a začínajúcich užívateľov, ktorí chcú začať s HIT tréningom či kardio a majú aj znížené nároky na celkový výkon stroja, ktorý patrí medzi lacnejšie. Nevýhodou je nízka nosnosť a ľahká záťažová kolesa (110 kg a 13 kg). Je hlučnejší kvôli treciemu brzdovému systému, hoci sú nastaviteľné ako riadidlá, tak sedadlo. Je vybavený tiež počítačom a snímačom tepovej frekvencie. Je však ľahký, disponuje s držiakom na fľašu a pedále s guličkovými ložiskami.

+ Ľahký, skladný, snímač tepu, držiak na fľašu, nastaviteľný
Nízka nosnosť, nízka váha záťažových kolies

ZOBRAZIŤ PONUKU

inSPORTline Baraton

inSPORTline Baraton recenzie a test

Cyklistický trenažér inSPORTline Baraton je ideálny pre začínajúcich i pokročilých športovcov. Disponuje stabilným oceľovým rámom s protikoróznou úpravou, trojdielnou kľukou so zapúzdrenými strojovými ložiskami, hliníkovými pedálmi aj mäkkým ergonomickým sedadlom. Hoci je trochu hlučnejší, užívateľov poteší nosnosť stroja (150 kg) aj núdzová brzda, spolu s držiakom na fľašu a relatívne nízkou hmotnosťou stroja. Určite je povážlivý absencia displeja, a teda aj snímače frekvencie tepu či pripojenie hrudného pásu, čo je pre športovcov nutnosť.

+ Veľká nosnosť, stabilita, núdzová brzda, držiak na fľašu
Bez displeja a snímače tepu, nemožnosť pripojenia hrudného pásu

ZOBRAZIŤ PONUKU

inSPORTline Cabaleira

inSPORTline Cabaleira recenzie a test

Cyklotrenažér na zadné koleso inSPORTline Cabaleira je určený pre profesionálov i skúsených cyklistov, ktorí si potrebujú aj za nepriaznivého obdobia udržať kondíciu aj bez pomoci elektroniky. Užívateľ k trenažéru upne aj väčšie bicykel s rozmermi 26-28″. Stroj má polohovateľnú prítlačnú magnetickú brzdu a kompaktné rozmery, systém pre vyrovnávanie nerovností podlahy aj náhradné os pre zadné koleso. Je vyrobený z kvalitnej skladacia kovovej konštrukcie. Stroj je mimoriadne tichý a hodí sa do garáže i do obývacej izby, výrobca zároveň odporúča použitie s hladkými plášti.

+ Tichý, magnetický brzdný systém, pre veľké kolesá, stabilita
Jednoduchý, bez elektroniky, väčšie rozmery

ZOBRAZIŤ PONUKU

Ako vybrať cyklotrenažér

Brzdný systém

Pred kúpou by ste mali zvážiť predovšetkým základný parameter, a to je brzdný systém. Magnetické cyklotrenažéry sú spravidla tichšie a ponúkajú väčšie pohodlie, avšak najpoužívanejšie sú čeľusťové či prítlačné brzdy, kde je odpor vytváraný doštičkami s filtrom. Tieto stroje sú tak ďaleko hlučnejšie a je tu nutnosť doštičky často meniť.

U magnetickej brzdy je výhodné neopotrebenia aj po dlhom používaní. Zriedkakedy môžete naraziť na indukčnej brzdu, hoci je meranie stroja presnejšie, jedná sa o drahé stroje, ktoré sa tiež veľmi draho spravujú. Pre tichý chod a prevádzku bez údržby preto nemožno než odporučiť magnetický brzdný systém.

Nosnosť, maximálna výška i váha stroja

Jedná sa o veľmi dôležité parametre pre každý domáci cyklotrenažér, pretože určujú predovšetkým okruh osôb, pre ktoré je stroj určený. Väčšina strojov sa pohybuje v maximálnej výške okolo 180 cm, avšak vyšší cvičenci narazí. Nosnosť je spravidla nad 100 kg, avšak nájdete aj také, kde je nosnosť oveľa vyššia, takže je umožnený efektívny tréning aj silnejším osobám. Veľkú úlohu hrá samozrejme váha stroja pri určovaní ľahkosti šliapaní na stroji a tiež ergonómia.

Váha vám napovie okrem toho, koľko problémov budete mať so sťahovaním, tiež to, aké a ako kvalitné sú použité materiály na výrobu stroja. U značkových strojov sa ergonómia určite báť nemusíte, avšak dajte si pozor u nie príliš kvalitných a lacných strojov, kde bola cene obetovaná predovšetkým táto vlastnosť. Problémy spoznajú všetci ľudia vyšší 180 cm, ale vyskytujú sa aj aj u menších osôb pri náročnejšom tréningu na stroji. Pri výbere cyklotrenažéra sa preto neorientujte len cenou, ale aj maximálnu nosnosťou a maximálnou výškou, pretože tieto parametre určujú, ako efektívne bude vaše cvičenie.

Zotrvačník, hmotnosť záťažových kolies a plynulosť šliapanie

Zotrvačník je dôležitý hneď z niekoľkých dôvodov – popredne kvôli plynulosti šliapania. Všetko je ovplyvnené tiež typom brzdy, avšak najviac sa prejaví pri najvyššom zaťažením stroja. Prevod zotrvačníkov je tiež veľmi dôležitý, lebo cyklotrenažéry bez voľnobehu majú zotrvačník pevne spojený s pedálmi a cvičenec je tak v neustálom zábere. Zotrvačník s voľnobehom uprednostňujú predovšetkým profesionálny cyklisti či tí, ktorí chcú naozaj rovnaký pôžitok, ako pri jazde na bicykli.

Nastaviteľnosť

Veľkou výhodou každého cyklistického trenažéra je, ak možno nastaviť sedadlo aj riadidlá nielen horizontálne, ale aj vertikálne, čo pomôže prispôsobiť stroj pre cvičencov všetkých rozmerov. Dôležité je samozrejme aj pohodlné sedadlo s ergonomickým tvarom, pretože na stroji budete pri správnom tréningu tráviť viac ako pol hodiny denne alebo každý druhý deň, takže je nutné, aby sa vám pohodlne sedelo a mohli ste tak efektívne spaľovať tuky.

Valná väčšina užívateľov volí obľúbená gélová sedla, ale časté sú aj anatomicky tvarovaná sedla. Ak teda máte možnosť, zvážte kúpu takého stroja, ktorý je kompletne nastaviteľný a dovoľuje tak svojim užívateľom, aby prispôsobili cvičenie svojim potrebám. Prednosťou stroja je tiež možnosť nastavenia pedálov, prípadne ich výmena za cyklistickú obuv, čo ocenia najmä profesionálni športovci. Pedále by mali mať tiež nastaviteľné pásky či pracky.

Meranie tepovej frekvencie

Optimálna tepová frekvencia je dôležitá pre celý rad najrôznejších cvičení, okrem kardia. Pri ňom totiž dochádza k efektívnemu spaľovaniu kalórií a tukov a až za podmienky, že sa cvičenec udrží v tomto optimálnom pásme, začínajú naskakovať výhody cvičenia kardia.

Pre začiatočníka sa tak oplatí investovať do spinningového bicykla, ktoré má zabudovaný displej s ukazovateľom základných hodnôt ako je čas, vzdialenosť, rýchlosť alebo tep. Ideálne tiež s nejakým programom, ktorý mu pomôže do začiatku udržať sa v požadovanom režime cvičenia, inak totiž nemá, hoci sebedelší cvičenie, moc veľký zmysel. Určite sa oplatí popremýšľať aj o možnosti pripojiť hrudný pás, ktorý je v meraní ďaleko presnejšie.

Stabilita, transportné kolieska

Ak viete, že máte doma nerovnú podlahu alebo ešte nie ste zvyknutí na pohyb na cyklotrenažéri, odporúčame, aby ste si zaobstarali taký, ktorý má systém pre vyrovnávanie nezrovnalostí podlahy či iné prvky pre zaručenie maximálnej stability pri cvičení. Väčšina strojov váži viac ako 40 kilogramov, takže sa určite tiež oplatí investovať do stroja s transportnými kolieskami. V tomto ohľade tiež hrá úlohu váha stroja, spomínaná v kategóriu vyššie. Lacnejšie cyklotrenažéry majú excentrické koncovky nožičiek pre maximálnu stabilitu, lepšiu trenažéry sa chváli nastavovacími nožičkami, ako vpredu, tak vzadu.

Servis, záruka, poradenstvo

Dôležité je tiež zvážiť kúpu u takéhoto predajcu / výrobcu, ktorý vám zaručí nielen dlhú záruku za stroj, ale aj servis v prípade, že sa trenažér mechanicky poškodí alebo sa naskytne iný problém. Tu je ideálna možnosť záručný servis u vás doma. Oplatí sa tiež pozrieť na možnosti popredajného poradenstvo s využitím a obsluhou stroja, pretože návody sú často neprehľadné, nepodrobné a mnohokrát ani nie v slovenčine.

Otázky pri výbere cyklotrenažéra

Aký cyklotrenažér na doma?

Domáce cyklotrenažéry sú lacnejšie, pretože sa u nich nepredpokladá taká intenzita využitie, ako vo fitness centre. Vybavené bývajú buď čeľusťovou prítlačnou brzdou, alebo magnetickou brzdou, ktorá je obľúbenejšia. Spravidla ponúknu kompletnú nastaviteľnosť sedla i riadidiel a môžu mať aj snímače tepovej frekvencie.

Aký cyklotrenažér na chudnutie?

V podstate akýkoľvek cyklistický trenažér, alebo spinningový bicykel, je vhodný na chudnutie. Praktické je, ak má cyklotrenažér snímače tepovej frekvencie, alebo umožňuje pripojenie hrudného pásu. Stráženie optimálnej tepovej frekvencie je pre spaľovanie tukov dôležité.

Kedy sa hodí cyklotrenažér na zadné koleso?

V momente, kedy máte kvalitný cestný, alebo horský bicykel a nechcete si do bytu obstarávať veľkej spinningový bicykel. Cyklotrenažéry na zadné koleso sú spravidla oveľa lacnejšie, ale dokážu poslúžiť rovnako tak dobre ako veľký cyklistický trenažér. Majú nastaviteľný odpor pre rozvoj sily a niektoré dokážu simulovať aj prevýšenie.

Cyklotrenažér alebo rotopéd?

Cyklotrenažér verne simuluje jazdu na bicykli, má presné nastavenie záťaže a jeho veľkou výhodou je nastavenie sedačky a riadidiel presne podľa vašich potrieb. Má tiež lepšiu stabilitu a je spravidla kvalitnejšie skonštruovaný. Rotoped je lacnejšie a konštrukčne jednoduchšie zariadenie, ktoré nie je určené pre náročný tréning. Je určený pre domáce nenáročné cvičenie, spevnenie tela a pálenie kalórií.

Výrobcovia a značky cyklotrenažérov

Medzi popredných výrobcov cyklotrenažérov patria značky inSPORTline, Elite alebo tiež Tacx a ďalšie, ktoré majú zastúpenie napríklad len niekoľkými modelmi. Treba tiež rozlišovať na tých výrobcov, ktoré sa venujú klasickým spinningovým bicyklům a tým, čo ponúka predovšetkým trenažéry pre upnutie bicykla.

Cyklotrenažéry inSPORTline zahŕňajú prevažne modely príbuzné rotopédom. Väčšina modelov má veľmi dobré hodnotenie užívateľov, nielen v ich e-shopu, ale aj na Heuréke.

Naopak ak hľadáte cyklistický trenažér na zadné koleso, prípadne vybavený kužeľovými valcami, potom možno za dominantné značky považovať Tacx a Elite, v závese s Kinetic a Force. Prvý menovaný má aj tzv. Smart trenažéry vybavené možnosťou prepojiť ho s počítačom, čo ocenia predovšetkým profesionálni športovci, alebo tiež virtuálny cyklotrenažér – opäť skôr pre užšiu skupinu športovcov.

Zo zvyšných možno spomenúť cyklotrenažéry značiek HouseFit, Acra, Kettler, Dulvan a ďalšie.