Vyberáme najlepší cyklotrenažér (spinningový bicykel)

TOP 3 cyklotrenažéry

inSPORTline Airin

Elite Direto XR

HOUSEFIT Indiana

Robustný magnetický cyklotrenažér s veľkou nosnosťou, plne nastaviteľný a s plynulým, tichým chodom pri cvičení.Cyklotrenažér na zadné koleso s výborným pomerom cena/výkon a modernými prvkami. Má veľmi presné meranie výkonu, podporu tréningových aplikácií ako je Rouvy, a určený je pre cestné aj horské bicykle.Lacný cyklotrenažér ideálny pre domáci kondičný tréning, s čeľusťovými brzdami, displejom, praktickým držiakom na vodu a s kompletne nastaviteľnými riadidlami a sedadlom.
+ Nosnosť, remeňový pohon, magnetické brzdy, systém vyrovnávanie nerovností+ Výborný pomer cena/výkon, presné meranie, široká konektivita+ Bezpečnostná brzda, remeňový prevod, držiak na vodu, vymeniteľné pedále
- Bez voľnobehu, bez snímača frekvencie tepu, nemožno vertikálne nastaviť riadidlá- Nič zásadného- Hlučnejší, max. výška 180 cm neuvedená výrobcom, nepresný počítač

Orientačná Cena
579 €

Orientačná Cena
899 €

Orientačná Cena
265 €

Neexistuje lepší spôsob pre milovníkov bicykla, ktorí sa chcú dostať do kondície než skrze cyklotrenažér. Jedná sa o posilňovací stroj, ktorý napodobňuje vonkajšie jazdu na bicykli. Hodí sa pre udržanie kondície, spaľovanie tuku (teda aj na chudnutie) či potrebné kardio, bez toho aby ste museli vybehnúť von z domu. Tieto spinningové bicykle majú nepreberné množstvo druhov, odlišujú sa od rotopedu predovšetkým náročnejším a kvalitnejším spracovaním. Existujú modely s voľnobehom, bez voľnobehu, s magnetickou brzdou či indukčné brzdou a jednou z variant je aj cyklistický trenažér na zadné koleso. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie cyklotrenažéry pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie cyklotrenažéry (Test 2024)

VzhľadModelBrzdný systémZáťažové kolesoNosnosťVýška užívateľaTransportné kolieskaPohonDostupnosť
inSPORTline Airin recenzie a testinSPORTline AirinMagnetický20 kg150 kg190 cmÁnoRemeňový
Elite Direto XR recenzie a testElite Direto XRMagnetický4,5 kg-Bez obmedzeniaNie-
inSPORTline Epsilon recenzie a testinSPORTline EpsilonTrecie20 kg150 kg190 cmÁnoRemeňový
HOUSEFIT Indiana recenzie a testHOUSEFIT IndianaČeľusťový18 kg135 kg180 cmÁnoRemeňový
Hop-Sport HS-065IC Delta recenzie a testHop-Sport HS-065IC DeltaTrecie20 kg150 kg-ÁnoRemeňový
inSPORTline inCondi S800i recenzie a testinSPORTline inCondi S800iMagnetický20 kg150 kg210 cmÁnoRemeňový
TACX Neo 2T smart recenzie a testTACX Neo 2T smartMagnetický-125 kgBez obmedzeniaNie-
Sportago Dragon recenzie a testSportago DragonTrecie20 kg160 kg200 cmÁnoRemeňový
Elite Novo Force recenzie a testElite Novo ForceMagnetický--Bez obmedzeniaNie-
inSPORTline Cabaleira recenzie a testinSPORTline CabaleiraMagnetický--Bez obmedzeniaNie-

Zobraziť celú ponuku

TIP:

Recenzie spinningových bicyklov

inSPORTline Airin

inSPORTline Airin recenzie a test

Domáci cyklotrenažér Airin je ideálny pre zlepšenie kondície a spevnenie nožného svalstva. Vyniká veľkou nosnosťou (150 kg) a výškou cvičenca (190 cm), disponuje manuálnym ovládaním záťaže a vyniká tichou prevádzkou vďaka magnetickému brzdnému systému a remeňovému pohonu. Hoci nedisponuje voľnobehom, možné horizontálne nastaviť riadidlá, nastaviť sedlo, disponuje kolieskami pre ľahké premiestnenie a systémom vyrovnávanie nerovností podlahy. Nemá zabudovaný snímač tepu a jedná sa o ťažšie stroj (61 kg).

+ Nosnosť, remeňový pohon, magnetické brzdy, systém vyrovnávanie nerovností
Bez voľnobehu, bez snímača frekvencie tepu, nemožno vertikálne nastaviť riadidlá

Elite Direto XR

Elite Direto XR recenzie a test

Cyklotrenažér na zadné koleso Elite Direto XR je moderne spracovaný trenažér, ktorý má oproti konkurenčným produktom nižšiu cenu a preto aj výborný pomer cena/výkon. Elektromagnetický brzdný systém umožňuje dokonalé prepojenie s virtuálnou realitou a je elektronicky ovládaný. Presnosť s odchýlkou len 1,5% zaisťuje optický senzor OTS. Maximálny výkon je 2300 W pri maximálnej rýchlosti 40 km/h a dokáže simulovať stúpanie až 24 %. Určený je pre horské aj cestné bicykle s veľkosťou ráfikov 26 až 29 ". Má tichý chod a možnosť prepojenia pomocou Bluetooth alebo ANT+ so smart zariadeniami aj počítačom.

+ Výborný pomer cena/výkon, presné meranie, široká konektivita
Nič zásadného

inSPORTline Epsilon

inSPORTline Epsilon recenzie a test

Magnetický cyklotrenažér inSPORTline Epsilon je veľmi šikovný stroj, vhodný aj pre profesionála. Disponuje manuálnym ovládaním záťaže s remeňovým pohonom s brzdným trecím systémom bez voľnobehu. Možno však nastaviť riadidlá horizontálne aj vertikálne, rovnako tak sedadlo. Má zabudované tiež transportné kolieska a je ľahší ako model Airin. nie je však vybavený snímačom tepu. Dá sa však veľmi ľahko upraviť pre všetky typy cvičencov a zákazníci oceňujú predovšetkým vďaka jeho stabilite a kvalitu použitého materiálu.

+ Stabilita, nastaviteľné riadítka aj sedadlo, remeňový pohon
Bez transportných koliesok, bez snímača tepu

HOUSEFIT Indiana

HOUSEFIT Indiana recenzie a test

Spinningový bicykel HOUSEFIT Indiana je určený pre začiatočníkov i profesionálov, ktorí sa potrebujú pretiahnuť v domácich podmienkach. Okrem výhodné ceny nájdete aj držiak na vodu, výškovo nastaviteľné riadítka i sedlo, pedále s klipsňami, ktoré možno vymeniť za cyklistické. Nevýhodou je menšia nosnosť stroja (135 kg) a mechanická brzda, ktorá je zákonite hlučnejší. Má zabudované ale transportné kolieska pre ľahký prenos. Dlhú životnosť zaručuje ložiskový stred s kľučkami na štvorhran, so zapustenými ložiskami. Má dvojitú čeľusťovou brzdu s regulovaným prítlakom.

+ Bezpečnostná brzda, remeňový prevod, držiak na vodu, vymeniteľné pedále
Hlučnejší, max. výška 180 cm neuvedená výrobcom, nepresný počítač

Hop-Sport HS-065IC Delta

Hop-Sport HS-065IC Delta recenzie a test

Domáci cyklotrenažér Hop-Sport HS-065IC Delta je veľmi dobre vybavený spinningový bicykel na doma s mechanickou prítlačnou brzdou a manuálnym ovládaním záťaže. Kvalitnému spracovaniu zodpovedá vysoká nosnosť 150 kg aj hmotnosť záťažového kolesa 20 kg. Rám má úpravu proti korózii, nechýbajú transportná kolieska ani núdzové tlačidlo. Poteší prítomnosť tréningového počítača a integrovaných dlaňových snímačov tepovej frekvencie v riadidlách. Výrobca neuvádza výškové obmedzenie, cyklistický trenažér má však plne nastaviteľné ako sedlo, tak riadidlá.

+ Dobrý pomer cena/výkon, dlaňové snímače tepu, plne nastaviteľné
Bez informácie o výškovom obmedzení

inSPORTline inCondi S800i

inSPORTline inCondi S800i recenzie a test

Spinningový bicykel inSPORTline inCondi S800 je vhodný pre náročných spotrebiteľov a profesionálov, ktorí ocenia jeho skvelú výbavu. Zotrvačník s hmotnosťou 20 kg je brzdený magnety, ktoré sú ovládané elektronicky. Vďaka tomu počítač ponúka celkovo 14 programov a záťaž až v 32 stupňoch. Nechýba automatický program HRC alebo program na kontrolu výkonu WATT. S pripojením aplikácií umožňuje jazdu po reálnych trasách, alebo cvičenie s osobným virtuálnym trénerom. Skúsenosti vyzdvihujú veľmi tichý chod a možnosť plne nastaviť riadidlá aj sedadlo.

+ Magnetická brzda a elektronické ovládanie, skvelá vybavenosť, tichý chod
Nič zásadného

TACX Neo 2T smart

TACX Neo 2T smart recenzie a test

Cyklotrenažér na zadné koleso TACX Neo 2T smart patrí medzi najpredávanejšie trenažéry tohto typu. Má výborné spracovanie, veľmi nízku hlučnosť a predovšetkým skvelou skladnosť, využíva navyše vášho bicykla, na ktorý ste zvyknutí. Ovláda sa pripojeným inteligentným telefónom, alebo tabletom a dokáže simulovať jazdu do kopca (25%) aj z kopca (-5%). Pre konektivitu je využitá technológie Bluetooth a ANT+, ktorá slúži na pripojenie hrudného pásu. Trenažér je vybavený dynamickým odporom a veľmi presnou analýzou celého tréningu, preto ho využijú najmä nadšení športovci a profesionáli.

+ Výborné spracovanie, nízka hlučnosť a skladnosť, ovládanie skrze chytré zariadení
Vyššia obstarávacia cena

Sportago Dragon

Sportago Dragon recenzie a test

Sportago Dragon je kvalitný spinningový bicykel na doma v nižšej strednej cenovej kategórii, ktorý sa dá využiť aj na intenzívny tréning a pre vysoké osoby. Okrem vysokej nosnosti 160 kg tu nájdete prekvapivo 20 kg zotrvačníkov. Nevýhodou je však horšie nastavenie záťaže. Konštrukcia je inak robustná. Jazda v stoji nie je problém, je tu aj stred so štvorhranom a sedlo s riadidlami sú plne nastaviteľné. Pre skutočný cyklistický tréning je možné vymeniť klasické pedále za SPD alebo cestné. Meranie tepovej frekvencie je ale iba skrz čidlá v madlách.

+ Robustný cyklotrenažér, cena/výkon, nastaviteľný
Horšie nastavenie záťaže, meranie v madlách a nie cez pás

Elite Novo Force

Elite Novo Force recenzie a test

Cyklistický trenažér Elite Novo Force je veľmi obľúbený stroj s kombináciou oceľových a plastových materiálov, elastogelovým valcom (priemer 30 mm) s magnetickým brzdným systémom. Ponúka tiež 8 stupňov odporu, ktoré možno nastaviť na riadidlách. Stabilitu zaisťujú absorpčné konštrukcia rámu a nosovej systém. Je veľmi skladný a vďaka svojim rozmerom sa prispôsobí veľkosti kolies od 24″ do 29″. Možno ho tiež využiť spolu so senzorom Misuráte B a tiež ho možno napojiť na aplikáciu E-Training.

+ Ľahký, dobrý pomer cena / kvalita, skladný, 8-stupňový odpor
Hlučný, zahrievanie kotúče

inSPORTline Cabaleira

inSPORTline Cabaleira recenzie a test

Cyklotrenažér na zadné koleso inSPORTline Cabaleira je určený pre profesionálov i skúsených cyklistov, ktorí si potrebujú aj za nepriaznivého obdobia udržať kondíciu aj bez pomoci elektroniky. Užívateľ k trenažéru upne aj väčšie bicykel s rozmermi 26-28″. Stroj má polohovateľnú prítlačnú magnetickú brzdu a kompaktné rozmery, systém pre vyrovnávanie nerovností podlahy aj náhradné os pre zadné koleso. Je vyrobený z kvalitnej skladacia kovovej konštrukcie. Stroj je mimoriadne tichý a hodí sa do garáže i do obývacej izby, výrobca zároveň odporúča použitie s hladkými plášti.

+ Tichý, magnetický brzdný systém, pre veľké kolesá, stabilita
Jednoduchý, bez elektroniky, väčšie rozmery

Ako vybrať cyklotrenažér

Brzdný systém

Pred kúpou by ste mali zvážiť predovšetkým základný parameter, a to je brzdný systém. Magnetické cyklotrenažéry sú spravidla tichšie a ponúkajú väčšie pohodlie, avšak najpoužívanejšie sú čeľusťové či prítlačné brzdy, kde je odpor vytváraný doštičkami s filtrom. Tieto stroje sú tak ďaleko hlučnejšie a je tu nutnosť doštičky často meniť.

U magnetickej brzdy je výhodné neopotrebenia aj po dlhom používaní. Zriedkakedy môžete naraziť na indukčnej brzdu, hoci je meranie stroja presnejšie, jedná sa o drahé stroje, ktoré sa tiež veľmi draho spravujú. Pre tichý chod a prevádzku bez údržby preto nemožno než odporučiť magnetický brzdný systém.

Nosnosť, maximálna výška i váha stroja

Jedná sa o veľmi dôležité parametre pre každý domáci cyklotrenažér, pretože určujú predovšetkým okruh osôb, pre ktoré je stroj určený. Väčšina strojov sa pohybuje v maximálnej výške okolo 180 cm, avšak vyšší cvičenci narazí. Nosnosť je spravidla nad 100 kg, avšak nájdete aj také, kde je nosnosť oveľa vyššia, takže je umožnený efektívny tréning aj silnejším osobám. Veľkú úlohu hrá samozrejme váha stroja pri určovaní ľahkosti šliapaní na stroji a tiež ergonómia.

Váha vám napovie okrem toho, koľko problémov budete mať so sťahovaním, tiež to, aké a ako kvalitné sú použité materiály na výrobu stroja. U značkových strojov sa ergonómia určite báť nemusíte, avšak dajte si pozor u nie príliš kvalitných a lacných strojov, kde bola cene obetovaná predovšetkým táto vlastnosť. Problémy spoznajú všetci ľudia vyšší 180 cm, ale vyskytujú sa aj aj u menších osôb pri náročnejšom tréningu na stroji. Pri výbere cyklotrenažéra sa preto neorientujte len cenou, ale aj maximálnu nosnosťou a maximálnou výškou, pretože tieto parametre určujú, ako efektívne bude vaše cvičenie.

Zotrvačník, hmotnosť záťažových kolies a plynulosť šliapanie

Zotrvačník je dôležitý hneď z niekoľkých dôvodov – popredne kvôli plynulosti šliapania. Všetko je ovplyvnené tiež typom brzdy, avšak najviac sa prejaví pri najvyššom zaťažením stroja. Prevod zotrvačníkov je tiež veľmi dôležitý, lebo cyklotrenažéry bez voľnobehu majú zotrvačník pevne spojený s pedálmi a cvičenec je tak v neustálom zábere. Zotrvačník s voľnobehom uprednostňujú predovšetkým profesionálny cyklisti či tí, ktorí chcú naozaj rovnaký pôžitok, ako pri jazde na bicykli.

Nastaviteľnosť

Veľkou výhodou každého cyklistického trenažéra je, ak možno nastaviť sedadlo aj riadidlá nielen horizontálne, ale aj vertikálne, čo pomôže prispôsobiť stroj pre cvičencov všetkých rozmerov. Dôležité je samozrejme aj pohodlné sedadlo s ergonomickým tvarom, pretože na stroji budete pri správnom tréningu tráviť viac ako pol hodiny denne alebo každý druhý deň, takže je nutné, aby sa vám pohodlne sedelo a mohli ste tak efektívne spaľovať tuky.

Valná väčšina užívateľov volí obľúbená gélová sedla, ale časté sú aj anatomicky tvarovaná sedla. Ak teda máte možnosť, zvážte kúpu takého stroja, ktorý je kompletne nastaviteľný a dovoľuje tak svojim užívateľom, aby prispôsobili cvičenie svojim potrebám. Prednosťou stroja je tiež možnosť nastavenia pedálov, prípadne ich výmena za cyklistickú obuv, čo ocenia najmä profesionálni športovci. Pedále by mali mať tiež nastaviteľné pásky či pracky.

Meranie tepovej frekvencie

Optimálna tepová frekvencia je dôležitá pre celý rad najrôznejších cvičení, okrem kardia. Pri ňom totiž dochádza k efektívnemu spaľovaniu kalórií a tukov a až za podmienky, že sa cvičenec udrží v tomto optimálnom pásme, začínajú naskakovať výhody cvičenia kardia.

Pre začiatočníka sa tak oplatí investovať do spinningového bicykla, ktoré má zabudovaný displej s ukazovateľom základných hodnôt ako je čas, vzdialenosť, rýchlosť alebo tep. Ideálne tiež s nejakým programom, ktorý mu pomôže do začiatku udržať sa v požadovanom režime cvičenia, inak totiž nemá, hoci sebedelší cvičenie, moc veľký zmysel. Určite sa oplatí popremýšľať aj o možnosti pripojiť hrudný pás, ktorý je v meraní ďaleko presnejšie.

Stabilita, transportné kolieska

Ak viete, že máte doma nerovnú podlahu alebo ešte nie ste zvyknutí na pohyb na cyklotrenažéri, odporúčame, aby ste si zaobstarali taký, ktorý má systém pre vyrovnávanie nezrovnalostí podlahy či iné prvky pre zaručenie maximálnej stability pri cvičení. Väčšina strojov váži viac ako 40 kilogramov, takže sa určite tiež oplatí investovať do stroja s transportnými kolieskami. V tomto ohľade tiež hrá úlohu váha stroja, spomínaná v kategóriu vyššie. Lacnejšie cyklotrenažéry majú excentrické koncovky nožičiek pre maximálnu stabilitu, lepšiu trenažéry sa chváli nastavovacími nožičkami, ako vpredu, tak vzadu.

Servis, záruka, poradenstvo

Dôležité je tiež zvážiť kúpu u takéhoto predajcu / výrobcu, ktorý vám zaručí nielen dlhú záruku za stroj, ale aj servis v prípade, že sa trenažér mechanicky poškodí alebo sa naskytne iný problém. Tu je ideálna možnosť záručný servis u vás doma. Oplatí sa tiež pozrieť na možnosti popredajného poradenstvo s využitím a obsluhou stroja, pretože návody sú často neprehľadné, nepodrobné a mnohokrát ani nie v slovenčine.

Otázky pri výbere cyklotrenažéra

Aký cyklotrenažér na doma?

Domáce cyklotrenažéry sú lacnejšie, pretože sa u nich nepredpokladá taká intenzita využitie, ako vo fitness centre. Vybavené bývajú buď čeľusťovou prítlačnou brzdou, alebo magnetickou brzdou, ktorá je obľúbenejšia. Spravidla ponúknu kompletnú nastaviteľnosť sedla i riadidiel a môžu mať aj snímače tepovej frekvencie.

Aký cyklotrenažér na chudnutie?

V podstate akýkoľvek cyklistický trenažér, alebo spinningový bicykel, je vhodný na chudnutie. Praktické je, ak má cyklotrenažér snímače tepovej frekvencie, alebo umožňuje pripojenie hrudného pásu. Stráženie optimálnej tepovej frekvencie je pre spaľovanie tukov dôležité.

Kedy sa hodí cyklotrenažér na zadné koleso?

V momente, kedy máte kvalitný cestný, alebo horský bicykel a nechcete si do bytu obstarávať veľkej spinningový bicykel. Cyklotrenažéry na zadné koleso sú spravidla oveľa lacnejšie, ale dokážu poslúžiť rovnako tak dobre ako veľký cyklistický trenažér. Majú nastaviteľný odpor pre rozvoj sily a niektoré dokážu simulovať aj prevýšenie.

Cyklotrenažér alebo rotopéd?

Cyklotrenažér verne simuluje jazdu na bicykli, má presné nastavenie záťaže a jeho veľkou výhodou je nastavenie sedačky a riadidiel presne podľa vašich potrieb. Má tiež lepšiu stabilitu a je spravidla kvalitnejšie skonštruovaný. Rotoped je lacnejšie a konštrukčne jednoduchšie zariadenie, ktoré nie je určené pre náročný tréning. Je určený pre domáce nenáročné cvičenie, spevnenie tela a pálenie kalórií.

Výrobcovia a značky cyklotrenažérov

Medzi popredných výrobcov cyklotrenažérov patria značky inSPORTline, Elite alebo tiež Tacx a ďalšie, ktoré majú zastúpenie napríklad len niekoľkými modelmi. Treba tiež rozlišovať na tých výrobcov, ktoré sa venujú klasickým spinningovým bicyklům a tým, čo ponúka predovšetkým trenažéry pre upnutie bicykla.

Cyklotrenažéry inSPORTline zahŕňajú prevažne modely príbuzné rotopédom. Väčšina modelov má veľmi dobré hodnotenie užívateľov, nielen v ich e-shopu, ale aj na Heuréke.

Naopak ak hľadáte cyklistický trenažér na zadné koleso, prípadne vybavený kužeľovými valcami, potom možno za dominantné značky považovať Tacx a Elite, v závese s Kinetic a Force. Prvý menovaný má aj tzv. Smart trenažéry vybavené možnosťou prepojiť ho s počítačom, čo ocenia predovšetkým profesionálni športovci, alebo tiež virtuálny cyklotrenažér – opäť skôr pre užšiu skupinu športovcov.

Zo zvyšných možno spomenúť cyklotrenažéry značiek HouseFit, Acra, Kettler, Dulvan a ďalšie.