Vyberáme najlepšiu cestovnú postieľku

TOP 3 cestovné postieľky

Zopa Nanny

Kinderkraft Joy

Caretero Grande

Cestovná postieľka s polohovaním a nosnosťou 20 kg, ktorá sa ľahko rozkladá a skladá, hravo preváži a ľahko sa s ňou manipuluje vďaka kolieskam a nízkej váhe.Cestovná postieľka do 25 kg s prebaľovacím pultom, závesným lôžkom a ďalším príslušenstvom v perfektnom pomere cena/výkon.Cestovná postieľka už pre novorodencov so širokou výbavou, krytá strieškou s hračkami a sieťkou proti hmyzu.
+ Polohovateľné dno, nosnosť 20 kg, nízka hmotnosť+ Veľká výbava, nosnosť 25 kg+ Multifunkčná výbava, vyvýšené lôžko
- Tenká matrac- Tvrdá matrac- Vyššia váha 13 kg, zlý návod

Orientačná Cena
58,90 €

Orientačná Cena
88,39 €

Orientačná Cena
103,42 €

Cestovná postieľka je vhodná pre bábätká od narodenia do 3 až 4 rokov veku dieťaťa. Výhoda skladacie a prenosné postieľky nie je len pri cestovaní, ale aj pre bežné premiestňovanie po dome, alebo pre staršie deti na spanie aj hranie. Ľahko sa s ňou manipuluje vďaka nízkej hmotnosti, je skladná a rozložiteľná behom pár minút. Klasickú detskú postieľku však nenahradí, je vhodná len na občasné spanie. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie cestovné postieľky pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie cestovné postieľky (Test 2024)

VzhľadModelNosnosťVáhaKolieskaRozložený rozmerDostupnosť
Caretero Simplo recenzie a testCaretero Simplo15 kg10 kgÁno124 x 65 x 74 cm
Zopa Nanny recenzie a testZopa Nanny20 kg9 kgÁno74 x 64 x 124 cm
Hauck Dream Play recenzie a testHauck Dream Play15 kg11 kgNie-
Kinderkraft Joy recenzie a testKinderkraft Joy25 kg10,5 kgÁno126 x 65 x 76 cm
Hauck Babycenter recenzie a testHauck Babycenter15 kg14,4 kgÁno125 x 63 x 83 cm
Caretero Grande recenzie a testCaretero Grande15 kg13 kgÁno124 x 65 x 80 cm
Hauck Fisher Price Play Relax recenzie a testHauck Fisher Price Play Relax15 kg9,6 kgNie98 x 98 x 74 cm
Petite&Mars Koot Fox recenzie a testPetite&Mars Koot Fox15 kg-Áno120 x 60 x 73 cm
Zopa Camping 2 recenzie a testZopa Camping 220 kg9,3 kgÁno74 x 64 x 124 cm
Kinderkraft Neste recenzie a testKinderkraft Neste-9,5 kgNie85 x 68,5 x 102,5 cm

Zobraziť celú ponuku

Recenzie cestovných postieľok

Caretero Simplo

Caretero Simplo recenzie a test

Cestovná postieľka s matracom Caretero Simplo je opatrená kolieskami pre ľahšiu manipuláciu. Kolieska možno uzamknúť brzdou. Na boku postieľky je praktické vrecko pre odloženie drobností. Matrac má výšku 1 cm, takže ide skôr o podložku. Súčasťou balenia je taška na zloženú postieľku, ktorá uľahčí uschovanie a prenášanie postieľky v čase, keď sa nepoužíva. Nemá polohovacie vkladacie lôžko, takže nie je optimálna pre novorodencov.

+ Cena, praktické vrecko na strane, kolieska
Bez polohovacieho lôžka

Zopa Nanny

Zopa Nanny recenzie a test

Cestovná postieľka s polohovacím dnom Zopa Nanny je vhodná pre novorodencov od narodenia do 36 mesiacov veku. Je vybavená postranné vreckom na uloženie drobností, matracov v cene a umožňuje nastaviť výšku dna, čo oceníte najmä pri starostlivosti o menšie deti, kedy si môžete nastaviť postieľku vyššie a nemusíte sa k dieťaťu príliš skláňať. Jednoduché prenášanie uľahčí kolieska s aretáciou a taška na zloženú postieľku. Otváracie je v tomto prípade čelo postieľky, nie boky.

+ Polohovateľné dno, nosnosť 20 kg, nízka hmotnosť
Tenká matrac

Hauck Dream Play

Hauck Dream Play recenzie a test

Cestovná postieľka so zvýšeným dnom Hauck Dream’n Play sa skladá zo 6 dielov, a podľa užívateľských ohlasov nie je manuál práve ideálna (je však video návod na internete). K postieľke je dodávaná skladací matrac, ale ako je zvykom, tak bude potreba dokúpiť kvalitnejšie. Postieľka je vyrobená z polyesteru, čo uľahčuje jej údržbu a upratovanie.

+ Materiál ľahký na údržbu
Chýba kolieska, horšie návod

Kinderkraft Joy

Kinderkraft Joy recenzie a test

Kinderkraft Joy je cestovná postieľka so závesným lôžkom a množstvom ďalšieho príslušenstva, ktorá sa dá použiť aj ako kolísku. Ponúka okrem iného tašku pre jednoduché prenášanie, závesné lôžko pre bábätko, bočné prístup do postieľky so zipsom pre ľahšiu manipuláciu, policu na plienky, prebaľovaciu podložku, sieťku proti hmyzu a multimediálne kolotoč s hračkami pre dieťa. Aj napriek tomu, že sa jedná o cestovnú postieľku, je vybavená silným oceľovým rámom, ktorý zaisťuje pevnú konštrukciu. Skladanie a rozkladanie cestovné postieľky je pohodlné a rýchle. Zaistenie je realizované dvojitou ochranou proti samovoľnému zloženiu.

+ Veľká výbava, nosnosť 25 kg
Tvrdá matrac

Hauck Babycenter

Hauck Babycenter recenzie a test

Hauck Babycenter je cestovná postieľka s prebaľovacím pultom a širokým príslušenstvom. Závesné lôžko je vhodné pre dojčatá do 9 kg, postieľka potom pre deti do 15 kg. Súčasťou postieľky je odkladací priestor na plienky a ďalšie drobnosti, taška na prenášanie postieľky a kolotoč s hračkami pre zabavenie a rozvíjanie motoriky dieťaťa. Postieľka má dve kolieska pre ľahšiu manipuláciu. Kolieska je možné zablokovať, aby sa postieľka nechtiac neposunula.

+ Závesné lôžko, prebaľovacia podložka, organizér na drobnosti
Vysoká hmotnosť 14,4 kg

Caretero Grande

Caretero Grande recenzie a test

Cestovná postieľka Caretero Grande je vybavená systémom Double Lock, ktorý je dvojitou ochrannou proti samovoľnému nechcenému rozloženiu postieľky. Súčasťou postieľky je bočné otváranie na zips, vrecko na drobnosti, vyvýšené lôžko, prebaľovací pult, kolieska s brzdou pre jednoduchšiu manipuláciu, strieška a ochranná sieťka proti hmyzu. Nechýba taška na prenášanie zložené postieľky. Súčasťou postieľky je hrací strojček pre podporu motoriky dieťaťa, ktorý je vybavený možnosťami vibrácií a svietenie. Matrac v cene balenia má výšku 1 centimeter, opäť teda prakticky nepoužiteľná.

+ Multifunkčná výbava, vyvýšené lôžko
Vyššia váha 13 kg, zlý návod

Hauck Fisher Price Play Relax

Hauck Fisher Price Play Relax recenzie a test

Prenosná postieľka Hauck Fisher Price Play Relax pre deti do 15 kilogramov sa ľahko skladá, je ľahká a ľahko sa prenáša. Na prvý pohľad zaujme nevšedný štvorcový tvar a sieťová výplň zo všetkých strán. Vďaka použitému materiálu sa ľahko udržuje, stačí ju utrieť vlhkou handrou a osušiť. Dodávaná je s praktickou cestovnou taškou, do ktorej sa dá celá ohrádka pohodlne a jednoducho zložiť.

+ Tvar štvorca pre viac priestoru
Bez ďalšieho príslušenstva

Petite&Mars Koot Fox

Petite&Mars Koot Fox recenzie a test

Petite & Mars Koot Fox je cestovná postieľka s dvoma kolieskami pre ľahšiu manipuláciu, kovovým rámom a nylonovú textílií. Zložená cestovná postieľka pre bábätko je dodávaná v praktickej prenosnej taške a možno k nej ešte dokúpiť prídavné polohovateľné dno.

+ Robustná konštrukcia, dve kolieska
Polohovacie dno nutné dokúpiť

Zopa Camping 2

Zopa Camping 2 recenzie a test

Cestovná postieľka pre bábätko Zopa Camping 2 je vybavená dvoma kolieskami s možnosťou aretácie pre ľahšie presúvanie po miestnosti, postranné vreckom, skladací matrac a taškou pre uloženie zložené postieľky. Je vhodná pre novorodencov až deti do 20 kilogramov. Ľahko sa udržiava, materiál je možné umývať bežnými čistiacimi prostriedkami. Na čele postieľky je umiestnený zips, ktorým možno postieľku otvoriť.

+ Kolieska pre ľahkú manipuláciu, nosnosť do 20 kg
Nekvalitná matrac

Kinderkraft Neste

Kinderkraft Neste recenzie a test

Kinderkraft Neste je prenosná postieľka pre novorodencov a nahrádza klasickú cestovnú postieľku. Je určená pre najmenšie deti a môžete ju používať do tej doby, než si dieťa zvládne samo sadnúť. U postieľky je možné nastaviť jej výšku a sklon. Bočnú stenu je možné zrolovať pre jednoduchšiu manipuláciu s bábätkom. Použitý materiál je príjemný na dotyk a ľahko sa čistí. Poťah je možné z postieľky sňať a vyprať v práčke. Tiež matraca je vybavená ochranným poťahom, ktorý je možné zložiť a vyprať. Konštrukcia z oceľových rámov s poistkou zabraňuje nechcenému zloženie, napriek tomu sa v prípade potreby ľahko skladá aj rozkladá. Po zrolovania bočnej steny postieľky je možné postieľku nastaviť na požadovanú výšku a pripevniť pribalenými popruhy k posteli rodičov.

+ Nastaviteľná výška a sklon, prateľný poťah
Použitie len pre najmenšie deti

Ako vybrať cestovnú postieľku

Cestovná postieľka má využitie nielen pre víkendové pobyty u členov rodiny, priateľov, alebo na chate, ale aj doma. Ak je vybavená kolieskami, je možné s ňou ľahko manipulovať po dome alebo byte, môžete ju vziať aj na záhradu a doplniť tienidlom alebo dáždnikom. Použiť ju môžete aj ako ohrádku, kde si bude bábätko hrať, aby nebolo bez dozoru v detskej izbičke.

Paradoxne v hoteloch, alebo aj pri ceste lietadlom, ju pravdepodobne potrebovať nebudete. Prevádzkovatelia hotelov sú na turistov s deťmi pripravení a niektoré letecké spoločnosti môžu zapožičať cestovné závesnú postieľku s nosnosťou okolo 10 kg, vrátane balíčku s hrkálkou, obrúsky a plienkami.

Rozmery a využitie

Rozmery a veľkosť cestovných postieľok sa navzájom príliš nelíši. Ak vás zaujímajú kvôli výberu matraca, tak spravidla platí, že pasuje matrac do postele o klasických rozmeroch 120 x 60 cm. Napriek tomu možno prenosné postieľky rozdeliť do dvoch kategórií podľa veku dieťaťa, keď jedna je určená priamo novorodencom.

Cestovná postieľka pre novorodenca

Cestovná postieľka pre bábätká do 6 mesiacov má prirodzene menšie rozmery (približne 50 x 20 x 50 cm) a nosnosť do 10 kg. Je tiež zhruba o polovicu ľahšia ako klasické postieľky s hmotnosťou do 5 kg a z niektorých možno urobiť kolísku. V príslušenstvo môže byť tiež cestovná taška a sieťka na hmyz. Ak by ste chceli ešte skladnejší variantu, možno zvážiť postieľku v podobne malého košíku s rozmermi 40 x 90 cm a váhou do 1 kg.

Nevýhoda tohto riešenia je zrejmá – budete musieť kupovať dve postieľky. Výhodnejšie sa javí klasická cestovná postieľka so závesným lôžkom a polohovacím dňom, viď nižšie.

Klasická prenosná postieľka

Bežná cestovná postieľka má rozmery približne 140 x 65 x 80 cm, nosnosť medzi 15 a 20 kg a hmotnosť približne 11 kg. Ak vyberiete správny model, vystačí dieťaťu od narodenia do 3 až 4 rokov. Postieľka môže mať polohovacie dno a závesné lôžko pre ľahšiu manipuláciu s bábätkom a ďalej prebaľovací pult. Staršie deti si potom môžu v postieľke aj hrať, ak bude mať bočné dvierka na zips.

Doplnky a funkcie

Vybavenie cestovných postieľok môže byť rôzne, na čo sa zamerať?

  • Kolieska a nožičky – kolieska môžu uľahčiť prenos, ale majú aj svoje nevýhody. Napríklad montáž, ale aj náchylnosť na poškodenie.
  • Rozopínania bočnej strany – deti si tak môžu v postieľke hrať a zároveň nebyť obmedzení priestorom postieľky.
  • Prebaľovací pult – ideálny pre prezlečenie, ošetrenie po kúpeli a prebalenie bábätka.
  • Polohovacie dno/lôžko – polohovací matrac možno umiestniť zhruba do polovice výšky, takže sa k bábätku nemusíte ohýbať.
  • Závesné lôžko – zachytí sa za horný rám postieľky, takže na novorodenca lepšie vidíte.
  • Sieťka na hmyz – moskytiéra sa hodí pre vonkajšie využitie.
  • Slnečná clona a strieška – ochrana hlavne bábätiek pred slnečným žiarením.
  • Kolotoč a hrazdička na hranie – plyšové hračky a hrkálky pre zabavenie dieťaťa.
  • Cestovná taška a obal na prenášanie
  • Bočné vrecko na drobnosti a plienky

Matrac

Matrac by nemal byť príliš mäkký ani príliš tvrdý, aby sa na ňom dieťaťu ľahko a pohodlne zaspávalo, ale tiež, aby na ňom mohol sedieť a stáť bez obáv z deformácie nožičiek. Zároveň musí poskytnúť dobrú oporu tela vzhľadom na vyvíjajúci sa chrbtica, a nemal by byť umiestnený priamo na zem. Kvalita matraca je u cestovných postieľok problém a s tým, ktorý dostanete k postieľke si nevystačíte, predovšetkým preto, že je príliš tenký.

Vyberte preto navyše k postieľke kvalitný matrac, najlepšie z prírodných materiálov, ktorý dokáže dobre odvádzať vlhkosť. Vhodný je tiež snímateľný a prateľný poťah v práčke. Obľúbený je matrac s kokosovým vláknom s výškou približne 8 cm a rozmerom 120 x 60 alebo 140 x 70 cm, alebo ekologický matrac z kokosu a pohánky.

Údržba a materiál

Postieľka má spravidla kovovú/hliníkovú alebo plastovú konštrukciu, ktorá je potiahnutá látkou. Bočné strany (alebo len jedna z nich) tvorí sieťovina, ktorá je praktická v tom, že vidíte na dieťa a ono na vás, ale aj pre cirkuláciu vzduchu vo vnútri postieľky.

Niektoré postieľky sú vyrobené z odolného textilného materiálu, ktorý stačí utrieť vlhkou handričkou alebo osprchovať a následne osušiť. Iné majú prateľný poťah, ktorý môžete sňať a hodiť do práčky. Z postieľky vždy utrite všetky nečistoty a nikdy ju nenechávajte dlho vlhkú. Pred tým, než postieľku zložíte a zbalíte do prenosnej tašky, sa uistite, že je postieľka čistá a suchá.

Bezpečnosť

Vždy dbajte aj na bezpečnosť. Je potrebné, aby postieľku nemohlo dieťa omylom rozložiť alebo z nej vypadnúť. Preto vyhľadávajte také cestovné postieľky, ktoré sú opatrené poistkou proti nechcenému rozloženie. Tiež skontrolujte, či vami vybraná detská cestovná postieľka nemá ostré rohy alebo hrany, o ktoré by sa mohlo dieťa tresnúť alebo poraniť. Každá cestovná postieľka by mala spĺňať európske certifikácie bezpečnosti a všetci výrobcovia aj dovozcovia detských postieľok sa musí riadiť platnými nariadeniami a legislatívou.

Otázky pri výbere prenosné postieľky

Prečo je vhodná cestovná postieľka do 25 kg?

Cestovná postieľka s nosnosťou do 20 až 25 kg má výhodu oproti priemernej nosnosti 15 kg v tom, že si v nej neskôr môžu hrať aj dve deti a nebudú sa o ňu hádať. Rovnako tak predídete nemilé situáciu, kedy bude dieťa ťažšie a už okolo prvého až druhého roku mu nebude postieľka stačiť.

Dodáva sa cestovná postieľka s matracom?

Áno, cestovná postieľka môže byť už s matracom, ale zvyčajne ide o nekvalitnú, tenkú podložku, skôr než matrac. Pravdepodobne tak budete musieť matrac dokúpiť.

Sú cestovné postieľky s prebaľovacím pultom?

Cestovnú postieľku s prebaľovacím pultom nájdete a má zrejmé výhody. Prebaľovací pult sa nasadzuje na konštrukciu postieľky.

Kedy sa hodí cestovná postieľka so závesným lôžkom?

Cestovná postieľka so závesným lôžkom je vhodná pre novorodencov. Závesné lôžko sa zachytí za horný rám postele, takže na bábätko dobre vidíte. Novorodenecké lôžko sa nehodí pre deti, ktoré lezú, mohli by spadnúť z postele.

Aké sú najlepšie značky cestovných postieľok?

Medzi najobľúbenejšie značky a výrobcu cestovných postieľok patrí Zopa, Hauck, Caretero, Cam alebo tiež Petite Mars, Nuna a Babypoint.

Kde kúpiť cestovnú postieľku?

Internetové obchody s detským nábytkom a potrebami majú výhodu širokej ponuky, čo sa hodí, ak hľadáte špecifické funkcie postieľky. Cestovnú postieľku môže predávať tiež Lidl, Tesco a podobne.