Vyberáme najlepší cestovný kufor (do lietadla, na kolieskach ai.)

TOP 3 cestovné kufre

Travelite Vector 2W

American Tourister Soundbox spinner 77

Samsonite Neopulse

Palubný škrupinový kufor o objeme 44 l, s dvoma kolieskami a komfortným madlom.Veľký cestovný kufor s perfektným pomerom objem/hmotnosť a kvalitnými materiálmi.Príručný, kabínový kufor do lietadla s rozmermi 50 x 40 x 20 cm, s nízkou hmotnosťou a štyrmi kolieskami.
+ TSA zámok+ Cena/kvalita, vnútorné rozloženie+ Nízka hmotnosť
- Len dve kolieska- Chýba miesto na menovku- Vyššia cena

Orientačná Cena
69,70 €

Orientačná Cena
172,40 €

Orientačná Cena
271,21 €

Kvalitná cestovná batožina je do značnej miery základ spokojnej dovolenky, prípadne služobné cesty. Ak sa rozhodnete miesto cestovné tašky zvoliť kufor, máte ďalej na výber zo škály možností podľa účelu vašej cesty a osobných preferencií. Malý kufor do lietadla a na kratšie cesty, stredný a veľký kufor na dovolenke, alebo rovno sadu cestovných kufrov. Okrem bežných nemožno opomenúť ani detský kufor na kolieskach, ďalej potom výber medzi škrupinovým a látkovým kufrom, alebo rôzne doplnky. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie cestovné kufre pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie cestovné kufre (Test 2024)

VzhľadModelTypObjemRozmeryPočet koliesokHmotnosťDostupnosť
Travelite Vector 2W recenzie a testTravelite Vector 2WPalubný/kabínový kufor44 l55 x 40 x 20 cm22,4 kg
SuitSuit TR-1226/3-M ABS recenzie a testSuitSuit TR-1226/3-M ABSStredný kufor57 l65 x 43 x 24 cm43,3 kg
American Tourister Soundbox spinner 77 recenzie a testAmerican Tourister Soundbox spinner 77Velký kufor97 l77 x 51.5 x 29.5 cm44,2 kg
March New Carat SE recenzie a testMarch New Carat SESada kufrov S + M + L34,5 + 72 + 105 l35 x 55 x 20 cm (malý)42,2 - 4 kg
Samsonite Neopulse recenzie a testSamsonite NeopulsePríručný/kabínový/palubný kufor38 l55 x 40 x 20 cm42,36 kg
Dakine Terminal Spinner recenzie a testDakine Terminal SpinnerCestovný látkový kufor40 l55 x 36 x 22 cm43,5 kg
Titan Xenon recenzie a testTitan XenonStredný kufor80 l46 x 67 x 28 cm43,1 kg
SKIP HOP Zoo recenzie a testSKIP HOP ZooDetský kufor17 l30 x 14 x 41 cm21,2 kg
T-Class 2222  recenzie a testT-Class 2222 Sada kufrov M + L + XL40 + 60 + 99 l55 x 36 x 21 cm (malý)42,68 - 4,08 kg
Samsonite Dream Rider CK8 recenzie a testSamsonite Dream Rider CK8Detský kufor25 l50 x 39 x 21 cm41,8 kg

Zobraziť celú ponuku

Recenzie cestovných kufrov

Travelite Vector 2W

Travelite Vector 2W recenzie a test

Škrupinový kufor do lietadla Travelite Vector 2W sa radí medzi palubnú batožinu a má objem 44 litrov. Celková hmotnosť činí 2,4 kg a vďaka dvom kolieskam je dobre premiestniteľný aj s plným objemom. Výhodou je výsuvná rukoväť s aretáciou a samostatné vrecúško na drobné veci. Tento cestovný škrupinový kufor je u väčšiny leteckých cestoviek považovaný ako palubná batožina, a navyše je vybavený TSA zámkom. Celkové rozmery kufra činí 55 x 40 x 20 cm.

+ TSA zámok
Len dve kolieska

SuitSuit TR-1226/3-M ABS

SuitSuit TR-1226/3-M ABS recenzie a test

Cestovný škrupinový kufor Suitsuit TR-1226/3-M ABS je vybavený 4 kolieskami s otáčaním o 360 °. Kufor je vybavený kódovým zámkom a celkový objem je 57 litrov. Výhodou je materiál odolný voči nárazu, a pritom dostatočne ľahký. Celková váha kufra je 3,3 kg a odporúčaná nosnosť je 20 kg, čím sa radí medzi strednou kufre. Užívatelia ocenili kódový zámok a zipsové zapínanie, u ktorého je možné zapojiť obaja jazdca k zámku. Ďalej je vybavený úložným priestorom na vnútornej strane s popruhmi a má vnútorné vrecko.

+ Kódový zámok, manipulácia
Nič zásadné

American Tourister Soundbox spinner 77

American Tourister Soundbox spinner 77 recenzie a test

Veľký škrupinový kufor American Tourister SoundBox spinner 77 je vybavený zámkom TSA a 4 kolieskami (Spinner). Veľkou výhodou sú horné a dolné popruhy s deliacou prepážkou. Radí sa do kategórie veľkých cestovných kufrov a to vďaka veľkému objemu 97 l. Aj napriek veľký objem dosahuje kufor hmotnosti len 4,7 kg. Výrobným materiálom je 100% polypropylén a užívatelia chváli jeho celkovej vnútornej prevedení. Cestovný kufor má samozrejme aj teleskopické madlo (horné a bočné) a je odolný voči nárazu.

+ Cena/kvalita, vnútorné rozloženie
Chýba miesto na menovku

March New Carat SE

March New Carat SE recenzie a test

Veľký, stredný a malý cestovný kufor March New Carat SE, bude tou pravou voľbou na rodinnej dovolenke. Táto sada obsahuje cestovný škrupinový kufor o veľkosti S, M a L. Všetky tri kufre sú vybavené 4 dvoj kolieskami otočnými o 360 °. Plusové body získali kufre za TSA zámky a vodeodolné zipsy. Objem a hmotnosť týchto kufrov činí 34,5 l / 2,2 kg (S), 72 l / 3,4 kg (M), 105 l / 4 kg (L). Užívatelia ďalej ocenili ich dizajn v zlatej farbe a obojstranný baliaci systém s popruhmi. Všetky kufre sú škrupinového typu.

+ Zmes polykarbonátu a ABS
Pre niekoho zlatá farba

Samsonite Neopulse

Samsonite Neopulse recenzie a test

Palubný kufor do lietadla Samsonite Neopulse na prvý dojem zaujme červenou farbou a 4 kolieskami. Tento kufor s rozmermi 55 x 40 x 20 cm, sa radí medzi škrupinové kufre, má objem 38 litrov a jeho celková hmotnosť je 2,36 kg. Užívatelia ocenili troch číselný zámok TSA a ochranné rohy na kufri proti nárazov. Výhodou je bočné madlo a mäkké horné madlo. Ďalej disponuje ladiacimi zipsy a komfortné ľahkosťou.

+ Nízka hmotnosť
Vyššia cena

Dakine Terminal Spinner

Dakine Terminal Spinner recenzie a test

Cestovný látkový kufor Dakine Terminal Spinner je vybavený 4 kolieskami a pohodlným výsuvným madlom pre ľahký presun batožinu. Celkový objem kufra je 40 l a jeho rozmery sú 55 x 36 x 22 cm. Hmotnosť kufra je 3,5 kg a jeho výrobcom je svetoznáma firma Dakine. Cestovný kufor je ďalej vybavený praktickou priehradkou na notebook. Užívatelia tiež ocenili vypolstrované dno a vnútorné a vonkajšie vrecká.

+ Mnoho vreciek, vhodný do lietadla
Chýba zámok

Titan Xenon

Titan Xenon recenzie a test

Stredný cestovný kufor Titan Xenon je dokonalou voľbou pre viac denné cestovania. Je vybavený 4 dvoj kolieskami otočnými o 360 ° a zámkom TSA. Tento cestovný kufor na kolieskach má objem 80 litrov a nízku hmotnosť 3,1 kg. Za zmienku stojí mimo iného hliníková rukoväť s aretáciou a odolné prevedenie proti poškriabaniu či nárazu. Cestovný polykarbonátový kufor má dve vrecká na zips, umiestnené na deliacej priečke. Plusové body získal od užívateľov za pekný dizajn a prijateľnú cenu.

+ Cena/kvalita, polykarbonát
Nevýrazná farba

SKIP HOP Zoo

SKIP HOP Zoo recenzie a test

Detský kufor na kolieskach SKIP HOP Zoo je ideálnou voľbou ako pre chlapcov, tak pre dievčatá. Odporúča sa od veku 3 rokov a jeho hmotnosť činí niečo cez 1 kg. Rodičia oceňujú, že si kufor vďaka výsuvnej rukoväti môžu vziať deti pohodlne do ruky a vďaka dvom kolieskam sa s ním môžu pohodlne pohybovať. Veľké plus je tiež predné vrecko, ktorá je vždy po ruke.

+ Dostupná cena, rukoväť a kolieska
Iba jedno bočné vrecko

T-Class 2222

T-Class 2222  recenzie a test

Sada cestovných kufrov T-Class 2222 zaručí dostatočné miesto aj pre viac člennú rodinu. Tieto škrupinové kufre majú odolnú výsuvnou rukoväť a 4 plastové kolieska otočná na 360 °. Sú vybavené TSA zámkom a bezpečnostnými zipsy, ktoré bránia proti odcudzeniu vecí. Užívatelia ocenili kvalitný polykarbonát a ABS plast, ktorý zabraňuje poškrabaniu či nárazu. Ďalej sa kufre delí na palubnej batožinu (M), stredný kufor (L) a veľký kufor (XL). Ďalšie plusové body získala sada za dobrú cenu a kvalitu.

+ Cena, bezpečnostné prvky
Nič zásadné

Samsonite Dream Rider CK8

Samsonite Dream Rider CK8 recenzie a test

Cestovný kufor pre deti Samsonite Dream Rider CK8 je netradične spracovaný a má mnoho prevedení. Jeho rozmery sú 50 x 39 x 21 cm a má celkový objem 25 l. Tento detský cestovný kufor je vhodný ako palubná tak kabínové batožina a váži len 1,8 kg. Plusové body získal tento kufor za dvojbodový zámok a 4 pevné platovej kolieska. Ďalšia z mnoho výhod je popruh na nosenie, ktorý je odnímateľný a madlo pre ľahké zdvíhanie. Radí sa do typov škrupinových kufrov o veľkosti S.

+ Batožina a hračka v jednom
Nič zásadné

Ako vybrať cestovný kufor

Ak sa chystáte na dovolenku, alebo napríklad služobnú cestu, bez vhodného batožinu to nepôjde. Cestovný kufor sa môže líšiť objemom a veľkostí, kolieskami, materiálom a hmotnosťou, ale aj doplnky a bezpečnostnými prvkami. Podľa čoho vybrať kvalitný kufor nielen do lietadla?

Veľkosť

Rozmery kufra sa priamo odvíja od spôsobu, akým cestujete a počtu osôb, ktoré si do kufra umiestni svoje veci. Delenie veľkosti je obdobné ako pri oblečení. Rozlišované sú veľkosti S – XL, však každý výrobca má pre dané veľkosti iné miery, je preto dobré sa na toto označenie nespoliehať a overovať si priamo rozmery.

Malý cestovný kufor

Za malý kufor možno považovať ten s výškou do 49-59 cm, nosnosťou okolo 10 kg a označením XS a S. Veľkostne kopírujú rozmer príručnej kufri, takže ak hľadáte príručnú palubná batožina, alebo aj detský kufor a všeobecne batožina pre krátke cestovanie, zamerajte sa na tieto kufre.

Stredný cestovný kufor

Za strednej kufor možno považovať ten s výškou do 69 cm, nosnosťou okolo 20 kg a označením M. Veľkostne sa hodí napríklad pre letné dovolenky.

Veľký cestovný kufor

Za veľký kufor možno považovať ten s výškou do 79 až nad 80 cm, nosnosťou okolo 30 kg a označením L a XL. Vhodný je pre dlhodobý pobyt, prípadne zimnú a rodinnú dovolenku, a tiež pre zabalenie vecí viac osôb. Vhodnejšie riešenie ale môže byť vo viacerých kufroch. V tomto smere stojí za zváženie sada kufrov, kde vychádza kufor lacnejšie ako pri obstaraní zvlášť, a navyše máte na výber z troch veľkostí.

Palubný kufor (55x40x20 cm ai.)

Na krátke (2-3 dni, víkend) cesty a výlety, často s nízkonákladovou leteckou spoločnosťou, je ideálny kabínový kufor do lietadla. Palubný kufor by nemal presiahnuť 55 cm. Každá letecká spoločnosť umožňuje prepravu inak veľkých batožín, však všeobecne sa dá povedať, že batožina 55x40x20 cm je možné považovať za typický príručný kufor do lietadla a často tiež nemusíte priplácať za odbavenú batožinu (opäť záleží na aerolince).

Určite si vopred overte, akú veľkosť vám dopravcu dovolí a za akých podmienok. Tu uvádzame odkazy na najobľúbenejšie letecké spoločnosti: Ryanair, Emirates, Wizz Air, Lufthansa.

Detský cestovný kufor

Špeciálnou kategóriou sú cestovné kufre pre deti. Od ostatných sa líši predovšetkým svojím hravým, detským dizajnom a nízkou hmotnosťou. Kufre bývajú veľmi často potlačené detskými motívmi, alebo sú vytvarované do tvaru nejakého zvieraťa. Deti si tak môžu svoje veci ľahko a hravo prepravovať samy. Samozrejmosťou by malo byť, aby išlo o detský kufor na kolieskach vybavený madlom, pre pohodlný transport.

Materiál

Zaobstarať si môžete buď škrupinový kufor z plastu (polykarbonát, ABS, polypropylén) s hliníkovým madlom, alebo cestovný látkový kufor (textilné), vrátane koženého.

Kufre z kože sú takmer špecifickou kategóriou. Ich hlavnou výhodou je luxusný vzhľad. Zvyčajne sa jedná o drahé kúsky, ktoré by pri preprave na letisku mohli lákať zlodeja. Oproti iným textilným kufrom kožené nemajú okrem luxusu žiadne ďalšie výhody, skôr naopak pokiaľ ide o praktickosť (napríklad údržba).

Škrupinový kufor

Cestovné škrupinové kufre sú typické svojím tvrdým materiálom, ktorým dokážu chrániť uložené veci pred rozbitím. Výhodou je aj ich ľahká umývateľnosť a nepremokavosť. Hodí sa predovšetkým pre pohodlnú a bezpečnú prepravu lietadlom. Predtým sa tento typ kufrov netešil veľkej obľube, kvôli obave, že kufor bude zbytočne ťažký a pri veľkom zaťažení bude praskať.

V súčasnej dobe sú tieto nedostatky už dávno odstránené a kufre sú vyrábané z odľahčených a pružných materiálov. Najčastejšie sú vyrábané z ABS (akrylonitril-butadién-styrén), PC (polykarbonát), PP (polypropylén), alebo hliníka. V obchodoch tento typ býva niekedy označovaný aj ako cestovný plastový kufor.

Látkový kufor

Cestovné textilné kufre majú hlavnú výhodu v možnosti rozšírenia. Veľmi často sú vybavené zipsom, po ktorého rozopnutí sa objem kuru môže zväčšiť až o niekoľko litrov. Výhodou je taktiež rad vnútorných i bočných vreciek, vďaka ktorým sa prepravovanej veci lepšie organizujú. Obvykle taktiež bývajú vyrobené z veľmi ľahkých materiálov, a ak si priplatíte, môžete mať nepremokavý aj textilné kufor. Avšak tento typ nie je príliš vhodný na prepravovanie krehkých vecí. Po uložení vecí do kufra, sa jeho obsah stlačí a mohlo by tak ľahko dôjsť k zničeniu vecí. Najčastejšie sú vyrábané z nylonu, polyester alebo kože.

Madlá a kolieska

Cestovná batožina sa neskladá len z tela, pozor by ste si pri výbere mali dať aj na madlá a kolieska, lebo práve tieto prvky zásadne ovplyvňujú váš komfort pri cestovaní.

Cestovný kufor na kolieskach rozlišujeme v dvoch základných variantoch. Upright kufre majú iba dve kolieska, kdežto spinner štyri, ktoré sú schopné sa otáčať o 360 °. Upright kufre majú výhodu v silnej stabilite. Ak postavíte kufor, zostane stabilne stáť na mieste. Ak postavíte na šikmú plošinu spinner kufor, môže sa vám stať, že vám odíde. Avšak táto malá nevýhoda je vyvážená veľmi jednoduchou manipuláciou. Spinner kufor môžete ťahať na dvoch kolieskach, rovnako ako upright, alebo s ním jazdiť vedľa seba, či pred sebou.

Kolieska sú zvyčajne vyrobené z plastu. Čím väčšie kolieska, tým väčšie nerovnosti kufor zvládne prejsť a čím ďalej sú kolieska od seba umiestnená, tým väčšiu stabilitu bude kufor mať. Výhodou sú tiež pevná kovová ložiská a odpruženie, však tento luxus lacný kufor mať nebude.

Držadlo slúži k pohodlnému presúvanie kufra. V súčasnej dobe je už štandard teleskopické madlo, ktoré je možné zablokovať proti nechcenému zasunutia. Taktiež je už samozrejmosťou výškovo polohovateľné madlo s pogumovanou a ergonomicky tvarovanou rukoväťou. Niektoré madlá majú v sebe zabudovanú váhu, ľahko tak môžete pri nadvihnutie kufra zistiť, koľko práve vaša batožina váži.

Vnútorné usporiadanie priestoru

Odolnosť a kvalita kufra je základ, nemenej dôležité sú aj možnosti uloženie vecí. Väčšia členitosťou a väčšom množstve vreciek obvykle disponujú textilné kufre, avšak aj u škrupinových nájdete rôzne členenie. Obvykle sú vybavené rôznymi odnímateľnými prepážkami, vreckami, sieťkami, či prackami. Ak by ste ale aj napriek tomu s vnútorným rozložením neboli spokojní, existujú na dokúpenie externej organizátormi kufra, vďaka ktorým si svoje veci budeme môcť usporiadať presne podľa vašich predstáv. Vhodné je tiež krížové upínanie, zaisťujúce pevnú fixáciu oblečenia vnútri kufra.

Doplnky a bezpečnosť

TSA zámok

TSA zámok na kufri alebo cestovnej taške oceníte predovšetkým pri cestách do USA, Veľkej Británie, ale aj v ďalších krajinách. Zámok je totiž možné otvoriť nielen pomocou číselnej kombinácie, ale aj špeciálnym kľúčom, ktorý veľmi uľahčí kontrolu batožiny na letisku. Letisková kontrola môže bez problémov kufor prezrieť, bez toho, aby akýmkoľvek spôsobom poškodila zámok.

Dvojitý zips

Dvojitý zips je ďalším bezpečnostným prvkom a jeho výhodou je odolnosť proti vniknutiu. Predovšetkým rezistencia proti ostrému nástroju (napríklad pere), pomocou ktorého sa zlodej snaží narušiť štruktúru zipsu.

Expandér

Jedná sa o možnosť rozšírenia kufra. Bude sa vám hodiť hlavne, ak sa chystáte na svojich cestách nakupovať a domov prepravovať väčšie množstvo vecí ako pri ceste tam.

Popruhy a obal na kufor

Najmä na letiskách sú jednotlivé kufre balené do fólie. Pokiaľ s týmto postupom z nejakého dôvodu nesúhlasíte, môžete si zaobstarať obal či popruh vlastné. Popruhom môžete kufor stiahnuť a chrániť ho tak pred nechceným otvorením. Obal potom zase bráni znečisteniu. Taktiež ho môžete využiť ako ochranu pred dažďom.

Menovky

Niektoré cestovné kufre majú už priamo z výroby pripevnenú menovku, ktorú možno veľmi ľahko a rýchlo meniť. Nemusíte tak premýšľať nad tým, ako svoje meno na kufor pripevníte. Na menovku je možné pripísať aj váš kontakt, aby keď sa váš kufor stratí, nálezcu vedel, komu cestovnú batožinu vrátiť.

Otázky pri výbere cestovného kufra

Aký kufor na dovolenku?

Záleží na okolnostiach, ako plánový počet dní, počet osôb a podobne. Všeobecne možno povedať, že na krátke cesty a pobyty pre jednu osobu stačí malý palubný kufor, na letnú dovolenku strednej kufor a pre zimné cestu do hôr alebo rodinnú dovolenku veľký cestovný kufor.

Aký kufor do lietadla?

Letecké spoločnosti vám zvyčajne dovolí vziať na palubu palubnú batožinu. Tento kabínový, respektíve príručný kufor do lietadla musí spĺňať pravidlá o rozmeroch, ktoré má každý dopravca trochu inak, obvykle okolo rozmere 55x40x20 cm. Ide o malý cestovný kufor veľkosti XS-S.

Ako spoznať kvalitný cestovné kufor?

V nižšej cenovej hladine možno za kvalitný kufor považovať skôr ten v látkovom prevedení (ktoré sú všeobecne lacnejšie). Všeobecne potom možno kvalitu posúdiť podľa pevnosti kufra a jeho materiálu (polykarbonátový kufor), kvality koliesok (ložiská a odpruženie), spracovanie madla (gélové výplne), prítomnosti dvojitého zipsu, TSA zámku a podobne.

Aké sú najlepšie značky cestovných kufrov?

Medzi najobľúbenejšie značky a výrobca kufrov patrí Samsonite, American Tourister, Suitsuit, Lasocki, Madisson, T-class, alebo tiež Travelite.

Kde kúpiť cestovný kufor?

Výhoda online nákupu je v možnosti porovnania kufrov a informovanějšího výberu ako v predajni. Eshopy s batožinou sú napríklad Bagalio, Wittchen. Cestovný kufor kúpite aj v obchodoch ako Tesco, Lidl, Kaufland, alebo Penny s ponukou kufrov Vivess.