Vyberáme najlepší elektrický pilník na nohy

TOP 3 pilníky na päty

ETA Fenité 2348

Scholl Velvet Smooth Wet&Dry

ECG OP 300

Elektrický pilník na päty s adaptérom pre odstránenie stvrdnutej kože na nohách i rukách. Výhodou je svetlo, použitie do siete aj na akumulátor a 3 hrubosti valčekov.Výkonná elektrická brúska na päty s adaptérom pre suchú i mokrú pedikúru. Je ľahká a ergonomická.Multifunkčný elektrický strojček použiteľný ako pilník na nohy, epilátor či holiaci strojček. Malý, tichý, vhodný na cesty.
+ 2 rýchlosti, 2 výmenné hlavice a cestovné puzdro+ Vodotesná brúska na päty, suché i mokré použitie+ Epilačná a holiaci hlava, 2 rýchlosti, nízka cena
- Nemožno použiť vo vani alebo sprche- Nutné dokúpiť nástavce- Napájanie batériami AAA

Orientačná Cena
23,26 €

Orientačná Cena
30,10 €

Orientačná Cena
17,40 €

Ku správne vykonanej domáce pedikúre patrí obrúsenie stvrdnutej kože na pätách a ďalších častiach chodidla. Elektrické brúsky na nohy odstraňujú stvrdnutú kožu, predchádzajú praskanie, otlačeninám, pľuzgierom a sú lepšie variantom ako bežné škrabky na päty. Podľa napájanie môžete vybrať elektrický pilník na päty s adaptérom, do siete, či na tužkové batérie. Ďalej môže byť umývateľný či vodotesný, okrem iného podľa typu pedikúry, a použiteľný vo vani alebo sprche. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie brúsky na päty pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie elektrické brúsky na päty (Test 2024)

VzhľadModelNapájaniePočet rýchlostíTyp pedikúryDostupnosť
Scholl Velvet Smooth Diamond recenzie a testScholl Velvet Smooth DiamondBatérie AA1Suchá
ETA Fenité 2348 recenzie a testETA Fenité 2348S adaptérom, do siete2Suchá
AEG PHE 5642 recenzie a testAEG PHE 5642Batérie AA1Suchá
Scholl Velvet Smooth Wet&Dry recenzie a testScholl Velvet Smooth Wet&DryS adaptérom, do siete2Suchá, mokrá
Philips Pedi BCR430/00 recenzie a testPhilips Pedi BCR430/00S adaptérom2Suchá, mokrá
Orava CR-800 recenzie a testOrava CR-800Batérie AAA1Suchá
Sencor SPE 4112VT recenzie a testSencor SPE 4112VTBatérie AAA1Suchá
BaByliss H700E recenzie a testBaByliss H700EBatérie AA2Suchá
ECG OP 300 recenzie a testECG OP 300Batérie AAA2Suchá
RIO 60 Second Pedi recenzie a testRIO 60 Second PediBatérie AAA2Suchá
Remington CR4000 recenzie a testRemington CR4000Batérie AA1Suchá
Beurer MP 26 recenzie a testBeurer MP 26Batérie AA1Suchá, mokrá

Zobraziť celú ponuku

TIP: Profesionálna sada na manikúru a pedikúru – brúska na nechty, nástavec na kurie oká ai.

Recenzie elektrických brúsok na päty

Scholl Velvet Smooth Diamond

Scholl Velvet Smooth Diamond recenzie a test

Elektrický pilník na päty Scholl Velvet Smooth Diamond je vhodný pre odstránenie suchej kože na chodidlách a nohách. Rotačný valec má hrubé diamantové kryštáliky, preto je tento pilník veľmi účinný. Brúsny valec je možné vybrať z držiaka, vďaka čomu sa ľahko čistí a obmýva. Samozrejmosťou je možnosť zakúpiť náhradné hlavice, brúsnou hlavu tak možno ľahko vymeniť v prípade opotrebenia.

+ Cena/výkon, výmenné hlavice, ľahko umývateľná hlavica
Iba 1 rýchlosť

ETA Fenité 2348

ETA Fenité 2348 recenzie a test

Výkonná brúska na päty s adaptérom ETA Feni 2348 ľahko, rýchlo a pohodlne odstraňuje stvrdnutú kožu. Má zabudovaný akumulátor, ktorý sa nabíja v nabíjacom stojane pripojenom do siete. Nabíjať je možné tiež cez mikro USB kábel. Na jedno nabitie vydrží až 90 minút prevádzky. Strojček umožňujú sieťový aj akumulátorový prevádzku. Výhodou je ergonomicky tvarovaná rukoväť, vďaka ktorej sa so škrabkou dobre manipuluje a pracuje. Súčasťou balenia sú tri brúsne valce s rôznou hrubosťou pre jemné, stredné a hrubé brúsenie. Valec je vyberateľný, preto sa ľahko čistí a umýva. Súčasťou je mikro USB kábel, stojan, cestovné puzdro a dve hlavice s odlišnou hrubosťou. Počas používania je možné voliť z dvoch rôznych rýchlostí – 1100 otáčok za minútu alebo 1600 otáčok za minútu.

+ 2 rýchlosti, 2 výmenné hlavice a cestovné puzdro
Nemožno použiť vo vani alebo sprche

AEG PHE 5642

AEG PHE 5642 recenzie a test

Elektrická brúska na nohy AEG RP 5642 jemne a efektívne odstraňuje stvrdnutú kožu. Má ergonomickú rukoväť pre pohodlné používanie. Súčasťou balenia sú 4 brúsne valce s rôznou hrubosťou. Tie sa do strojčeka upevňujú pomocou zacvakávacího mechanizmu, vďaka tomu sa ľahko a pohodlne mení a zároveň sa ľahko udržujú čisté. Strojček je napájaný pomocou dvoch batérií typu AA a má iba jednu rýchlosť.

+ Súčasťou 4 brúsne valce, výhodná cena, po konzultácii vhodná aj pre diabetikov
Obrusovanie dostupné len z boku

Scholl Velvet Smooth Wet&Dry

Scholl Velvet Smooth Wet&Dry recenzie a test

Vodotesný elektrický pilník na päty s adaptérom Scholl Velvet Smooth Wet & Dry je vhodný na suché i mokré použitie. V balení nájdete dobíjaciu stanicu s USB káblom, adaptér do elektrickej zásuvky a jeden nástavec (podľa recenzií jemný nástavec). Ďalšia hrubosti je nutné dokúpiť, pričom možno použiť ľubovoľné valčeky Scholl – na stvrdnutú kožu vyberte vhodný nástavec.

+ Vodotesná brúska na päty, suché i mokré použitie
Nutné dokúpiť nástavce

Philips Pedi BCR430/00

Philips Pedi BCR430/00 recenzie a test

Brúska na päty s adaptérom Philips Pedi BCR430/00 je vhodná pre mokré aj suché použitie. Má ergonomickú rukoväť pre jednoduché používanie a na jedno nabitie vydrží až 40 minút akumulátorového prevádzky. Brúska sa plne nabije za 1,5 hodiny, prípadne počas 10 minút pre jedno ošetrenie chodidiel. Rotačný kotúč je z kvalitného minerálneho korundu. Ide o prírodný materiál a jeden rotačný kotúč vydrží až 6 mesiacov. Umožňuje výber z dvoch rýchlostí rotovanie a súčasťou balenia je kefka pre ľahšiu údržbu.

+ Pre suché i mokré brúsenie, kefka pre ľahkú údržbu, 2 rýchlosti
Vysoká cena

Orava CR-800

Orava CR-800 recenzie a test

Elektrický pilník na nohy Orava CR-800 je k dostaniu za nízku cenu. Súčasťou balenia je náhradná brúsny valček a čistiaca kefka pre jednoduché používanie. Tento prístroj je napájaný pomocou 3 batérií AAA. Elektrický pilník neumožňuje nastavenie rýchlosťou, má iba jednotnú rýchlosť a nie je vodotesný. Brúsny valček možno ľahko vybrať a umyť alebo vymeniť.

+ Vyberateľný brúsny valec, nízka cena, čistiaca kefka súčasťou balenia
Jednotná rýchlosť, napájanie na batérie

Sencor SPE 4112VT

Sencor SPE 4112VT recenzie a test

Batériová brúska na nohy Sencor SPE 4112VT je napájaná pomocou troch batérií AAA. Súčasťou balenia sú dva kefy. Jeden jemnejšia pre citlivé časti chodidla, druhý hrubší pre odstránenie starej a zrohovatenej kože. Brúska má jednu rýchlosť, 1700 otáčok za minútu, ktorá je vhodná pre odstránenie stvrdnutej kože. Vďaka ergonomickej rukoväti sa dobre drží a pohodlne používa. Brúsne valce sú ľahko vymeniteľné a po použití sa môžu umyť.

+ Dva brúsne valce, spôsob držania zo strany
1 rýchlosť, napájanie pomocou batérií AAA

BaByliss H700E

BaByliss H700E recenzie a test

Elektrický pilník na chodidlá BaByliss H700 má ergonomický tvar, ktorý bol navrhnutý s ohľadom na jednoduché a pohodlné používanie. Je napájaný pomocou 3 batérií typu AA a ponúka výber z dvoch rôznych rýchlostí. Brúsne valčeky sú vyrobené z materiálu Diamond Crystal, teda syntetického diamantu, ktorý je veľmi pevný, a preto majú valčeky dlhú životnosť. Valčeky sú ľahko odnímateľné, a preto sa pohodlne a jednoducho umývajú a čistí.

+ Umývateľné a výmenné valčeky, ergonomický tvar, 2 rýchlosti
Napájanie na batérie

ECG OP 300

ECG OP 300 recenzie a test

Brúska na päty ECG OP 300 má okrem brúsne hlavice v balení tiež epilačnú hlavu a holiace hlavu. Ide tak o multifunkčný prístroj, ktorý využijete nielen pri pedikúre. Je napájaný tromi batériami AAA, má ergonomický tvar a výber z dvoch rôznych rýchlostí. Súčasťou balenia je okrem epilačnej a holiace hlavy tiež čistiaca kefka, hrubý a extra hrubý brúsny valček a cestovný obal pre ľahké skladovanie i prevážanie. Stroje je ľahký, preto sa s ním ľahko a pohodlne manipuluje.

+ Epilačná a holiaci hlava, 2 rýchlosti, nízka cena
Napájanie batériami AAA

RIO 60 Second Pedi

RIO 60 Second Pedi recenzie a test

Odstraňovač stvrdnutej kože RIO 60 Second Pedi funguje rýchlo a efektívne, pre odstraňovanie kože z chodidiel je tu diamantový povrch. Je napájaný pomocou 3 batérií AAA. Na výber má 2 rýchlosti a súčasťou balenia sú 2 brúsiace hlavy a čistiaca kefka pre jednoduché a pohodlné brúsenie. Valčeky je možné vymieňať a možno ich ľahko a pohodlne čistiť pod tečúcou vodou.

+ 2 brousící hlavy súčasťou balenia, čistiaca kefka súčasťou balenia, vzhľad
Podľa ohlasov nie je vhodný pre veľmi tvrdú kožu

Remington CR4000

Remington CR4000 recenzie a test

Elektrická brúska na päty Remington CR4000 slúži pre pohodlné ošetrenie kože chodidiel v pohodlí domova. Je napájaná 2 batériami AA. Súčasťou balenia sú dva valčeky – hrubý a extra hrubý pre veľmi starú a stvrdnutú kožu. Tiež obsahuje čistiaca kefka pre ľahké a pohodlné čistenie a údržbu. Neumožňuje nastavenie rýchlosťou, používa len jednu stálu rýchlosť.

+ Hrubý a extra hrubý valček
Vyššia cena

Beurer MP 26

Beurer MP 26 recenzie a test

Elektrický pilník na päty Beurer MP 26 je vybavený LED svetlom pre ľahšiu a pohodlnejšiu manipuláciu. Súčasťou balenia je jemný a hrubý nástavec a čistiaca kefka pre jednoduché čistenie. Napájaný je pomocou 2 batérií AA. Neumožňuje nastavenie rýchlosti, používa jednotnú po celú dobu brúsení. Prístroj je vodotesný, vďaka tomu sa ľahko udržiava čistý. Naviac je možné ho používať nielen na suchej, ale aj na mokré brúsenie.

+ Mokrá aj suchá pedikúra, integrované LED svetlo, 2 nástavce a čistiaca kefka
Napájanie na batérie

Ako vybrať elektrický pilník na päty

Hladká a na dotyk jemná chodidlá sú niečo, po čom túži asi každá žena. Vďaka brúskam na päty už nemusíte každý týždeň chodiť na pedikúru, ale tvrdú a suchú kožu môžete pohodlne obrúsiť aj doma. Elektrický pilník na nohy je efektívnym odstraňovačom stvrdnutej kože po boku pemzy, zrezávač kože či rašple, kedy je oproti ostrým mechanickým nástrojom často vhodný aj pre diabetikov.

Elektrická pedikúra nielen na chodidlá

Domáci elektrická pedikúra sa pri elektrickom pilníka neobmedzuje len na päty a chodidlá. Brúsku môžete použiť aj na hrubú kožu na rukách, lakťoch a kolenách, otlaky a mozole, prípadne kurie oko a nechty na nohách. Vždy záleží na výbere správneho nástavce a brúsneho valčeka.

Suchá a mokrá pedikúra

Suché a mokré použitie brúsky na päty má svoje špecifické prednosti. Všetky možné použiť na suchých nôh, niektoré potom umožňujú brúsenie kože aj na mokrých nohách (Wet & Dry).

  • Suchá pedikúra – zvládnu jej aj lacnejšie brúsky na päty, pre veľa stvrdnutú kožu na chodidlách je však nedostačujúce, prípadne sa musíte zamerať na výkonnú brúsku na päty s viacerými rýchlosťami a otáčkami. Ďalej je šetrnejšie, s menším rizikom poranenia či infekcie a vhodná pre diabetikov (zdroj: rozhlas.cz).
  • Mokrá pedikúra – strojček na nohy možno použiť vo vani či sprche (podobne ako škrabka na nohy vo vodnom kúpeli), je účinná pre zrohovatenú kožu a jej rýchle zbavenie. Na druhú stranu máte na výber len elektrický pilník na päty s adaptérom či na batérie, nie do siete a proces tiež trvá dlhšie.

Napájanie strojčeka na päty

Elektrický pilník na nohy môže mať tri možnosti napájania.

Elektrická brúska na päty do siete

Elektrická brúska na päty do siete nie je vhodná pre mokrú pedikúru, ale má jednoduché použitie, stabilný výkon a nemusíte riešiť dobíjanie. Musíte sa ale popasovať s prekážajúcim káblom.

Elektrická brúska na päty s adaptérom

Elektrická brúska na päty s adaptérom je vhodná na mokré použitie, akumulátor je ekonomickejšie voľba ako batériový strojček, rovnako tak na cesty. Výhodou je prítomnosť rýchlonabíjania a kvalitného indikátora batérie.

Nabíjanie je spravidla pomocou USB kábla alebo špeciálne nabíjačky. Väčšina akumulátorových pilníkov na päty je použiteľná z akumulátora a aj počas pripojenia do siete. Pri výbere je dôležité zohľadniť, ako dlho sa akumulátor nabíja a ako dlhý prevádzka je možná na jedno nabitie.

Elektrická brúska na päty na batérie

Elektrický pilník na päty s batériovým napájaním je na trhu široko zastúpený. Zvládne suchú aj mokrú pedikúru a najčastejšie využíva tužkové batérie typu AA alebo AAA. Výhodou tak je, že nemusíte riešiť pri cestovaní do zahraničia kompatibilitu zásuviek, strojčeky sú často vodotesné či umývateľné a v ponuke je aj plno lacných brúsok na päty.

Batérie sú zároveň aj nevýhodou. Nevydrží dlho v prevádzke, je potrebné neustále kupovať nové, čím predražujú prevádzku aj pôvodne lacného strojčeka (nehovoriac o ekológiu), a majú často slabšie výkon a kolísavé otáčky.

Hrubosť brúsneho valčeka

Niektoré elektrické pilníky na päty majú v cene balení viac diskov a valčekov rôzne hrubosti.

Ide predovšetkým o:

  • Jemný valček – vhodný na citlivé miesta, k exfoliáciu a prevenciu vzniku popraskaných chodidiel a zrohovatenej kože.
  • Hrubý valček – ideálne na stvrdnutú kožu na pätách, najlepšie v kombinácii s kvalitnou hlavicou z materiálu obsahujúce diamantové kryštáliky (diamantový pilník).

Brúsky majú valčeky, ktoré sa otáča o 360 °, prípadne kotúčiky, ktoré sa otáča vertikálne. Výber záleží na tom, ako vám bude daná brúska sedieť do ruky a ako sa vám s ňou bude manipulovať. Pohodlné používanie je dôležité, preto má mnoho brúsok na päty ergonomicky tvarovanú rukoväť.

Nastavenie rýchlosti

Niektoré brúsky na päty umožňujú výber z dvoch a viacerých rýchlostí, niektoré majú len tlačidlo zapnúť/vypnúť a otáča sa neustále rovnakou konštantnou rýchlosťou.

Nižšia rýchlosť je vhodná pre citlivú kožu, dobrúsenie, korekciu a lepšiu kontrolu nad brúseným miestom. Vyššia rýchlosť sa hodí pre rýchlejšie odstránenie tvrdej kože na pätách a chodidlách.

Rýchlosti elektrických pilníkov na päty sa pohybujú v rozmedzí od desiatok otáčok po tisíce otáčok za minútu.

Ďalšie funkcie brúsky

Niektoré brúsky na päty majú tiež ďalšie funkcie, ktoré uľahčia brúsenie stvrdnutej kože, prípadne z elektrického pilníka urobia multifunkčný prístroj.

  • Brúsky na päty s LED osvetlením – umožňujú jednoduchšie a pohodlnejšie brúsenie pri absencii dostatočného svetla.
  • Brúsky na päty s odsávaním – mechanizmus zachytáva poletujúce kožu.
  • Bezpečnostná poistka – v prípade, že na brúsku moc tlačíte, prestane valček rotovať. Slúži ako ochrana pre šetrné odstraňovanie kože a brúsenie chodidiel.
  • Náhradné nástavce, hlavice – elektrický pilník na päty môže vďaka výmenným nadstavcom slúžiť napríklad aj ako epilátor alebo depilátor, prípadne pre úpravu nechtov.
  • Zmena chodu – zmena smeru rotácie (vpravo, vľavo) môže pomôcť s bezpečnejším a pohodlnejším ošetrovanie ľavej a pravej nohy.

Cena a náhradné nástavce

Základné brúsky na baterky zaobstaráte približne už od 10 eur. Drahšie elektrické pilníky na päty s adaptérom, prípadne sety na manikúru a pedikúru, sú k dostaniu okolo 35 eur a viac. Pri výbere treba vždy zvážiť, čo všetko od prístroja očakávate a podľa toho vyberať taký, ktorý má príslušné funkcie a vlastnosti.

Pri výbere zvážte tiež cenu náhradných brúsnych valčekov alebo hlavíc. Tie totiž treba pravidelne vymieňať a drahšie brúsne hlavice sa tak v budúcnosti môžu predražiť. Ideálny interval výmeny brúsiacich valčekov je podľa potreby minimálne raz a pol roka až rok.

Životnosť elektrické brúsky na päty predĺžite tiež správnu údržbou. Po použití stačí vybrať nadstavce, umyť teplou vodou a nechať uschnúť. Čistenie hlavíc môže uľahčiť tiež priložená čistiaca kefka.

Otázky pri výbere brúsky na päty

Akú brúsku na stvrdnutú kožu?

Ako odstrániť tvrdú kožu na pätách? Základom je hrubý valček, zvyčajne s kombináciou mokré pedikúry a výkonné brúsky na päty s viacerými rýchlosťami a hlavica z kvalitného materiálu (napríklad diamantové kryštáliky).

Prečo vybrať elektrický pilník na päty s adaptérom?

Elektrický pilník na päty s adaptérom je vhodný aj na mokrej použitie vo vani, a tak napríklad odstránenie stvrdnutej kože na nohách. Je prenosný a bez káblov, súčasne však s dlhšou výdržou a väčším výkonom než batériový pilník.

Ako sa pozná najvýkonnejšia brúska na päty?

Najvýkonnejšia brúska na päty je do siete alebo s adaptérom. Má nastaviteľnú rýchlosť rotácie valčekov s otáčkami v tisícoch za minútu. Dôležitá je aj hrubosť brúsneho kotúča a materiál (diamant, zafír či karbid).

Aké sú najlepšie značky brúsok na päty?

Medzi najobľúbenejšie značky a výrobca elektrických brúsok na päty patrí Scholl, ETA, Lanaform, alebo tiež Philips. Elektrický pilník na päty má tiež Lidl so značkou Silvercrest.