Vyberáme najlepší automatický kávovar

Čistota, rýchlosť a príprava desiatok šálok v presovač, ktorý plní funkciu ako domáci kávovar alebo prístroj do reštaurácie, kaviarne či kancelárie. Kvalitný automatický kávovar pripraví nielen dobré espresso, ale aj mliečne nápoje, cafe latté, cappuccino alebo napríklad horúcu čokoládu. Poradí si tiež s mletou aj zrnkovú kávou vďaka zabudovanému mlynčeka, čím tromfne pákový kávovar. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie automatické kávovary pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov. Niektoré modely tiež podstúpili test kávovarov.

Pozrite sa tiež na najlepšie kávy.

Najlepšie automatické kávovary (Test 2024)

Recenzie automatických kávovarov

DeLonghi Magnifica ECAM 22.110

Espresso DeLonghi Magnifica ECAM22.110B recenzie a test

Automatický kávovar DeLonghi Magnifica ECAM 22.110 sa radí medzi najpredávanejšie modely. O obľúbenosti svedčí okrem skvelých vlastností aj tituly finalistami produktu roka 2014, 2015 a 2016. Disponuje tichým mlynčekom s nastaviteľnou hrubosťou a zvládne pripraviť dve šálky naraz. K dispozícii je tiež tryska na paru a horúcu vodu, vďaka ktorej našľaháte mlieko alebo uvaríte čaj. Veľký zásobník na vodu (2 litre) v kombinácii s kávovým zásobníkom (250g) umožní pripraviť značné množstvo šálok. Medzi funkciami nájdete predparenie kávy pre zvýšenie arómu alebo tiež automatické preplachovanie k udržaniu čistoty prístroja. K mínusom tohto kávovarov možno zaradiť napríklad chýbajúce funkciu nahrievanie šálok.

Pre – Dve šálky naraz, predparenie kávy, objemné zásobníky vody a kávy
Proti – Chýba mu funkciu nahriatie šálky a zásobník na mlieko

ZOBRAZIŤ PONUKU

DeLonghi Intensa ECAM 23.460

Espresso DeLonghi Intensa ECAM 23.460 recenzie a testKompaktný kávovar DeLonghi Intensa ECAM 23.460 je obzvlášť vhodný pre mliečne nápoje. Disponuje integrovaným zásobníkom na mlieko a automatickou funkciou, kedy vám jedným stlačením pripraví nápoj s husto našľahaným mliekom. Ak vám vyhovuje určitá kombinácia prípravy kávy, možno si ju navyše uložiť vďaka špeciálnej funkcii. Objem nádoby na vodu je dostatočný pre väčšiu rodinu alebo počet kolegov v kancelárii a integrovaný mlynček spolu s nahrievaním šálok zaistí kompletné pôžitok z kávy.

Pre – Funkcia jedným stlačením, uloženie profilu prípravy kávy
Proti – Slabé nahrievanie šálok

ZOBRAZIŤ PONUKU

DeLonghi Intensa ECAM 23.420

Espresso DeLonghi Intensa ECAM23.420 recenzie a testNa displeji modelu DeLonghi Intensa ECAM 23.420 nastavíte parametre prípravy pre vaše ideálne espresso a tie možno zároveň uložiť vďaka funkcii Moja káva tak, že bude vaša optimálna kombinácia vždy po ruke. Zásobník na vodu je odnímateľný s objemom 1,8 l a nebude teda prekážať počas výmeny vodného filtra alebo komplikovať čistenie prístroja. Mlynček na kávu bohužiaľ nemá keramické kamene, ktoré majú schopnosť namlieť kávu šetrnejšie, ale klasický kovový systém.

Pre – Displej a funkcie Moje káva
Proti – Menšie zásobník kávy, postráda nádobu na mlieko

ZOBRAZIŤ PONUKU

Krups Espresseria Automatic EA8050PE

Espresso Krups Espresseria Automatic EA8050PE recenzie a testAutomatický kávovar Krups Espresseria Automatic EA8050PE je špecifický tým, že ide o najmenší plnoautomat, a to vrátane zásobníka na mlieko. Je to teda optimálny presovač do malej kuchyne. Aj napriek kompaktné rozmery má vcelku objemný zásobník na vodu a mletú kávu, u ktorého ide o obzvlášť nadštandardné hodnoty. Ovládanie je jednoduché aj vďaka displeju a pripraviť rôzne typy káv nie je problém. K mínusom radíme trojstupňový mlynček, ktorý je navyše mierne hlučný.

Pre – Rozmery vhodné do malej kuchyne, objemné zásobníky
Proti – Mlynček len s tromi stupňami

ZOBRAZIŤ PONUKU

Krups EA815570

Espresso Krups EA815570 recenzie a testPokiaľ hľadáte výkonný a zároveň estetický prístroj do interiéru, potom je Krups EA815570 zaujímavou voľbou. Okrem vzhľadu sa ďalej pýši aj nadštandardným zásobníkom na kávu (260g), a to napriek tomu, že ide o veľmi kompaktný kávovar. To si však vyberá tiež svoju daň, takže tu nenájdete zásobník na mlieko a musíte si vystačiť s naparovacou tryskou. Tiež mlynček nie je práve top so svojimi tromi stupňami sily hrubosti.

Pre – Design, veľký zásobník na kávu
Proti – hlučnejšie mlynček

ZOBRAZIŤ PONUKU

DeLonghi PrimaDonna S De Luxe ECAM 28.465 M

Espresso DeLonghi PrimaDonna S De Luxe ECAM28.465 recenzie a testK zástupcom profesionálnych automatických prístrojov patrí PrimaDonna S De Luxe ECAM 28.465 M, ktorý disponuje funkciou jedným stlačením pre espresso, cappuccino, caffe latte alebo latte macchiato. Mlynček je počas mletia tichý a kávovar ako taký nájde uplatnenie napríklad v kanceláriách aj vďaka schopnosti pripraviť desiatky nápojov denne. Zaujímavosťou je cappuccino systém vytvárajúce perfektné mliečnu penu vďaka patentovanému systému, ktorá vydrží dlhšie a je rovnako hustejšia. Ďalšou odlišnosťou sú dva bojlery na vodu, ktoré urýchľujú prípravu.

Pre – Patentovaný cappuccino systém, automatická prevádzka, tichý mlynček
Proti – Objem zásobníka na vodu by mohol byť väčší

ZOBRAZIŤ PONUKU

DeLonghi PrimaDonna Exclusive ESAM 6900

Espresso DeLonghi PrimaDonna Exclusive ESAM6900 recenzie a testMenšina automatických kávovarov je schopná pripraviť horúcu čokoládu, PrimaDonna Exclusive ESAM 6900 je zrovna tou výnimkou. Má na to špeciálny nádobu a samotnú prípravu vykonáte jedným tlačidlom. Kávovar disponuje farebným displejom, vďaka ktorému je ovládanie jednoduché. Navoliť možno intenzitu, objem a silu kávy i iných nápojov. Údržba je automatická, prípadne vás prístroj informuje zvukovým signálom.

Pre – Príprava horúcej čokolády, grafický displej
Proti – Malá nádoba na vodu

ZOBRAZIŤ PONUKU

DeLonghi Dinamica ECAM 350.55 B

Espresso DeLonghi Dinamica ECAM 350.55 recenzie a testKávovar bez tlačidiel, tak by sa dal nazvať model DeLonghi Dinamica ECAM 350.55 B. Miesto tlačidiel je ovládaný cez dotykový panel s displejom. Mimo ovládanie u neho nájdete obvyklé funkcie ako je príprava espressa a mliečnych nápojov jedným stlačením. Priemerne objemnú nádobu na vodu doplňuje nádoba na mlieko (250 ml) a zabudovaný mlynček s nastaviteľnou hrubosťou namletia kávy. Povrch môže byť náchylný ku stopám zašpineniu a tiež nerezová doska môže mať tendenciu sa poškriabať od šálky.

Pre – Plne dotykové ovládanie, nádoba na mlieko
Proti – Tendencia poškriabaniu nerez dosky

ZOBRAZIŤ PONUKU

Saeco Incanto HD8914/09

Espresso Saeco Incanto HD8914 recenzie a testPrémiový automat Saeco Incanto HD8914 / 09 z nerezovej ocele bude neprehliadnuteľný v akejkoľvek kuchyni alebo kancelárii. Oproti svojim konkurentom disponuje vyšším príkonom s obvyklým tlakom kompresora, čo je 15 barov. Kávovar má síce objemný zásobník na kávu, avšak postráda nádobu na mlieko, vystačiť si musíte s nasávacou tryskou. Základ ako je príprava dvoch šálok zároveň však nechýba.

Pre – Vysoký príkon a nerezové šasi
Proti – Chýba integrovaná nádoba na mlieko

ZOBRAZIŤ PONUKU

Philips HD8651/09

Espresso Philips HD8651 recenzie a testĽahkým ovládaním disponuje automat Philips HD8651 / 09, ktorý má menšiu kapacitu nádoby na vodu (1 l), napriek tomu poslúži ako vhodný domáci kávovar, hlavne do skromné domácnosti, a to aj vďaka svojim kompaktným rozmerom. Pre napenenie mlieka je k dispozícii tryska na paru, ktorú možno tiež využiť na zaliatie čaju alebo na iný horúci nápoj. Keramické mlynčeky zaistí nepřepálenou a kvalitne namletú kávu, bohužiaľ odvápnenie nie je úplne samostatné a občas bude vyžadovať vašu asistenciu.

Pre – Kompaktné rozmery, keramické mlynčeky
Proti – Systém odvápnenie nie je plne autonómna

ZOBRAZIŤ PONUKU

Ako vybrať automatický kávovar

Výber automatického kávovaru možno rozdeliť na dve situácie, a to pre malý a veľký prevádzku. Takáto voľba rozhodne o prioritách v objeme zásobníkov na vodu, kávu, mlieko, ale aj kávový odpad. Pri všetkých zvyčajne nájdete možnosť prípravy dvoch šálok naraz, pričom ďalšie funkcie a výbava sa veľakrát riadi cenovú kategórií.

Zásobníky na vodu, kávu a odpad

Kapacita zásobníkov má samozrejme priami vplyv na frekvencii údržby, presnejšie doplňovanie. Vo frekventovaných prípadoch môžu byť takéto hodnoty kľúčové. Jedna z najdôležitejšie hodnôt, teda objem zásobníka vody je v rozmedzí 1.8 až 2 litrov, ale stretnete sa aj s litrovými zásobníkmi u kompaktných modelov. Do týchto zásobníkov je možné zaobstarať filter, ktorý eliminuje látky ovplyvňujúce chuť a vôňu kávy a tiež zníži množstvo vápnika vo vode. Zásobník s kávou je prepojený s mlynčekom, ktorý je ďalšou dôležitou súčasťou prístroja. Kvalitné prístroje disponujú elektricky nastaviteľným, automatickým mlynčekom, ktorý namelie zmes na základe druhu zvolenej kávy.

Mlieko a tryska

Veľkú premennou medzi automatickými kávovary je integrovaný zásobník na mlieko a schopnosť pripraviť rôzne mliečne nápoje. Kávovary, ktoré mliečny zásobník nemajú, nahrádzajú takú rolu pomocou trysky a externej nádoby, kde možno mlieko našľahať.

Príkon a tlak

Presovač s príkonom 1500 W a viac pripraví nápoj zhruba do piatich minút. Treba podotknúť, že prevažná väčšina top kávovarov túto hodnotu spĺňa. Tlak kávovaru ovplyvňuje kvalitu kávy a napriek tomu, že hodnota sa v celku stabilne drží okolo 15 barov (platí pre automatické kávovary), je vhodné ju u daného prístroja skontrolovať.