Vyberáme najlepší aróma difuzér

TOP 3 difuzéry

Nature7 Sumó

Nobilis Tilia

Millefiori Zona Oxygen

Elektrický aróma difuzér a zvlhčovač vzduchu v jednom. Jeho výhodou je predovšetkým časovač vypnutia a farebné podsvietenie.Keramický ultrazvukový difuzér, ktorý aj napriek svoj malý objem, dokáže prevoňať bez problému priestor s rozlohou 30m2.Tyčinkovej difuzér v dvoch veľkostiach, s obľúbenou prírodnou vôňou citrónovej kúry na prevoňanie bytu a menších miestností.

Orientačná Cena
37 €

Orientačná Cena
38,20 €

Orientačná Cena
29,90 €

Základnými druhy osviežovačov vzduchu sú elektrické difuzéry, klasické vonné sviečky a katalytické lampy. Všetky majú za úlohy pomocou prírodných esenciálnych olejov alebo parfumu prevoňať interiér a prekryť nežiadúce pachy. Domáce vône do bytu by mali byť vždy zdravotne nezávadné a pokiaľ možno zo 100% prírodného materiálu. Na rozdiel od vonných sviečok, nie je u aróma difuzéra zaobchádzané s otvoreným ohňom, teda sa jedná o podstatne bezpečnejšie variantu. Takisto majú moderný dizajn a hodí sa takmer do všetkých interiérov i ako módny doplnok. Aróma difúzormi sa od seba navzájom líšia spôsobom, akým uvoľňujú vôňu (ultrazvukové, tyčinkové), objemom nádoby, materiálom prevedenie alebo napríklad príkonom. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie aróma difúzory pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Najlepšie aróma difuzéry (Test 2024)

VzhľadModelTypObjemNáplňPríkonPodsvietenieAutomatické vypnutieDostupnosť
Nature7 Sumó recenzie a testNature7 SumóSonický300 mlNie8 WÁnoÁno
Stadler Form Aroma Jasmine recenzie a testStadler Form Aroma JasmineSonický100 mlNie7,2 WNieÁno
Nobilis Tilia recenzie a testNobilis TiliaUltrazvukový80 mlNie-ÁnoÁno
Primavera Aroma Ambiente recenzie a testPrimavera Aroma AmbienteSonický100 mlNie-Áno-
Nature7 Fuji recenzie a testNature7 FujiSonický100 mlNie7 WÁnoÁno
Dermacol Perfume Diffuser recenzie a testDermacol Perfume DiffuserTyčinkovej100 mlÁno-NieNie
THD Diffusore Sandalo e Bergamotto recenzie a testTHD Diffusore Sandalo e BergamottoTyčinkovej200 mlÁno-NieNie
SANTINI Cosmetic Fumé Rubis recenzie a testSANTINI Cosmetic Fumé RubisTyčinkovej100 mlÁno-NieNie
Yankee Candle Pink Sands recenzie a testYankee Candle Pink SandsTyčinkovej88 mlÁno-NieNie
Millefiori Zona Oxygen recenzie a testMillefiori Zona OxygenTyčinkovej100 mlÁno-NieNie

Zobraziť celú ponuku

Recenzie aróma difúzorov

Nature7 Sumó

Nature7 Sumó recenzie a test

Elektrický aróma difuzér Nature7 Sumo je zvlhčovač a osviežovač vzduchu zároveň, ktorý je vyrobený v krásnom a modernom dizajne imitácia dreva. Pomocou ultrasonického vlnenia dokáže rozkladať prírodný esenciálny olej na drobné čiastočky bez zahrievania, čím je zaručené, že sa z oleja nevyparí všetky účinné a ozdravné látky. Ak sa rozhodnete nepridať olej, môžete difuzér použiť iba na zvlhčovanie vzduchu. Výhodou je aj možnosť nastavenia časovača vypnutia na 1 – 3 – 6 hodiny, možnosť až 8 farebných podsvietenie a automatické vypnutie po vyprázdnení nádobky s vodou.

Stadler Form Aroma Jasmina

Stadler Form Aroma Jasmine recenzie a test

Stadler Form Aróma Jasmina je elegantný ultrasonický aróma difuzér s nádobkou 100 ml a príkonom 7,2W. Tento osviežovač vzduchu je vybavený aj niekoľko funkciami. Môžete si napríklad zvoliť program, kedy je difuzér v intervaloch 10 min zapnutý a 20 min vypnutý. Samozrejmosťou je funkcia automatického vypnutia po vyprázdnení nádržky s vodou, nemusíte sa teda báť prehriatiu ani iné nehody. Hoci je výrobok vyrobený z plastu, je k dostaniu v niekoľkých farebných a elegantných variantoch, bude sa teda celkom určite hodiť do každého interiéru. Užívatelia určite ocenia aj hlučnosť iba 26 db.

Nobilis Tilia

Nobilis Tilia recenzie a test

Elektrický aróma difuzér Nobilis Tilia využíva na rozptyľovanie vôňa vodu a ultrazvuk. Táto technológia zabraňuje zahrievaniu tekutiny, vďaka čomu sú zachované všetky ozdravné vlastnosti, ktoré by esenciálne oleje mali mať. Ako už názov napovedá, je tento difuzér vyrobený z keramiky a ponúka možnosť 6 farebných režimov osvietenie, však túto funkciu možno kedykoľvek vypnúť. Hoci objem nádobky je len 80 ml, pri správnom umiestnení bez problému provodní priestory až do 30 m2, najmä preto sa hodí do domácnosti aj komerčných priestorov.

Primavera Ambiente

Primavera Aroma Ambiente recenzie a test

Ďalšie sonický aromadifuzér a zvlhčovač vzduchu je Primavera AMBIENTE. Vďaka krásnemu plastovému dizajnu sa hravo stane doplnkom každého interiéru. Vzhľadu pridáva aj moderné LED osvetlenie v dvoch režimoch. Keby sa vám pestré farby predsa len nehodili, možno je tiež úplne vypnúť. Elektrický aróma difuzér dostáva plusové body aj za tichá prevádzka, môže tak byť bez problémov umiestnený aj do detskej izby či spálne.

Nature7 Fuji

Nature7 Fuji recenzie a test

Jedným z najmenších elektrických aróma difúzorov je Nature7 Fuji. Vďaka svojim praktickým rozmerom pre neho ľahko nájdete umiestnenie, kdekoľvek si len spomeniete. Celkový dizajn doladí aj možnosť 7 farieb LED podsvietenia. Medzi ostatnými vyniká svoju jednoduchú obsluhou. Je vybavený niekoľko tlačidlami. Prvým z nich zapnete prístroja na intervalovú funkciu 3 minúty prevádzku a následne 1 minúta pauza. Druhé stlačenie zaistí nepretržitú prevádzku a tretí stisk prístroj vypne. Disponuje aj funkciou automatického vypnutia po tom, čo sa nádobka na tekutinu bude prázdna.

Dermacol Perfume Diffuser

Dermacol Perfume Diffuser recenzie a test

Tyčinkovej aróma difuzér Dermacol Perfume Diffuser prináša veľmi príjemnú vôňu po citrónoch, kvetoch a ovocí. Zmes týchto parfumov vytvára príjemnú, osviežujúcu a útulnú atmosféru, ktorá sa hodí nielen do komerčných priestorov, ale vďaka svojmu romantickému vzhľadu perfektne padne aj do dievčenského izby, alebo spálne. Avšak aj napriek tomu že fľaštička má iba 100 ml, vydrží vonnú esenciu uvoľňovať 5 – 6 týždňov. Pri kúpe je súčasťou balenia 10 ratanových tyčiniek, vďaka ktorým je možné ovplyvniť intenzitu vône.

THD Diffusore Sandalo e Bergamotto

THD Diffusore Sandalo e Bergamotto recenzie a test

THD Diffusor Sandalo e Bergamotto je vonný difuzér uvoľňujúce sviežu a drevitú vôňu, ktorá je uzavretá v elegantnej, 200 ml veľké fľaštičke. Celkový vzhľad sa výborne dobrí do moderných a nežných interiérov. Súčasťou balenia je 9 vonných tyčiniek, ktoré veľmi dobre sajú vôňu a pri správnom umiestnení, bez pochyby prevonia tak celý priestor. To, ako dlho vám vôňa vydrží, je určené predovšetkým tým, ako veľmi intenzívnu vôňu si budete priať. Čím viac tyčiniek bude vo fľaštičke chorý, tým bude vôňa intenzívnejšia, však bude aj rýchlejšie opotrebená.

Santini Cosmetic Fumé Rubis

SANTINI Cosmetic Fumé Rubis recenzie a test

Vôňa aróma difuzéra Santini Cosmetic Fumé Rubis sa skladá z marhule, citrusov a morských tónov. Tieto zložky spoločne tvoria príjemnú sviežu a ovocnú vôňu. Vonná esencia je ľahká a nevtieravá, preto ju možno použiť do akéhokoľvek priestoru. Balenie obsahuje niekoľko tyčiniek a 100 ml fľaštičku s vonnou zmesou. Vďaka modernému a nadčasovému dizajnu fľaštičky, perfektne padne do moderných i klasických interiérov. Tyčinky aj fľaštička sú zabalené vo veľmi peknom obale, vďaka čomu tvorí perfektnú variantu na darček pre kohokoľvek.

Yankee Candle Pink Sands

Yankee Candle Pink Sands recenzie a test

Yankee Candle Pink Sands sa radí medzi najmenšie aróma difúzory, však hoci má nádobka na parfum iba 88 ml, vydrží vôňu uvoľňovať až niekoľko týždňov. Parfém sa skladá z citrusov, melóna, pižma, vanilky a ďalších esencií. Celkovo je uvoľňovaná vôňa užívateľkami hodnotená veľmi kladne. Hranatá fľaštička parfumu s elegantným potlačou tvorí vkusnú a ideálne variantu do bytu aj komerčných priestorov. Intenzitu vône je samozrejme možné ovplyvniť pomocou vložených prírodných tyčiniek.

Millefiori Zona Oxygen

Millefiori Zona Oxygen recenzie a test

Aróma difuzér Millefiori Zona Oxygen patrí medzi obľúbené tyčinkové difuzéry a zaobstarať si ho možno v menšej 100 a väčšie 250 ml veľkosti. Vôňa má typický ovocný, svieži a vzdušný nádych s prímesou orgovánu, citrónovej kôry, kardamónu, alebo bieleho pižma. Prevoňať s ním môžete kúpeľňu či spálňu a jedna náplň vystačí približne na tri mesiace.

Ako vybrať aróma difuzér

Ak si prajete prevoňať byt či kanceláriu, ponúka sa vám celá rada modernejších a bezpečnejších možnosťou než obyčajné vonné sviečky. Aróma difuzéry ponúkajú nielen možnosť krásneho prevoňanie interiéru, ale sú využívané aj k aromaterapii a liečebným účely. V súčasnej dobe je ponúkaná celý rad rôznych osviežovačov vzduchu, z ktorých si môžete vybrať. Navzájom sa líšia cenou, hlučnosťou, plochou pokrytie, dávkovacím časom, objemom nádobky a prípadne ďalšími pridanými funkciami. K dispozícii niekoľko základných typov.

Elektrický difuzér

Ako už názov sám napovedá, jedná sa o difuzér, ktorý je poháňaný na elektrický prúd, ktorý do difuzéra môže byť privádzaný pomocou kábla alebo tužkových batérií. Veľkou výhodou je, že sa nemusíte báť o bezpečnosť. Osviežovač vzduchu nepracuje s otvoreným ohňom a presne vie, kedy sa má vypnúť. Delí sa na dva základné druhy – ultrazvukový a vzduchový difuzér. Prv než si ale popíšeme základné rozdiely medzi týmito typmi, je nutné povedať, že niektorí výrobcovia nerozlišujú medzi týmito variantmi rozdiel. Naopak drahšie a kvalitnejšie difúzory môžu byť kombináciou oboch typov.

Ultrazvukový difuzér

Jedná sa o moderný aromadifuzér, ktorý je k dostaniu v mnohých rôznych dizajnoch. Ich veľká výhoda spočíva v tichosti chodu a v jednoduchej obsluhe a údržbe. Ako náplň je využívaný esenciálny olej s trochou vody. Vďaka tomuto princípu je vzduch nielen prevoňaný, ale zároveň aj zvlhčovaný. To, či to považujete za výhodu, alebo nie, záleží na konkrétnych požiadavkách a účelu.

Sonický difuzér

Sonické, vzduchové alebo tiež nebulizačnej aróma difuzéry nepoužívajú na rozptyľovanie vône teplo. Najmä preto je práve tento typ najlepšie pre aromaterapiu. Ako náplne sú používané len čisté esenciálne oleje, teda ich používaním nie je zvlhčovaný okolitý vzduch. Keďže obsahujú vzduchovú pumpičku, býva ich nevýhodou hlučnejší chod než u iných typov.

Tyčinkovej difuzér

Tento vonný difuzér do bytu je špecifický svojou jednoduchosťou. Ide o fľaštičku s čistým esenciálnym olejom (alebo iným parfumom), do ktorého sú vložené tyčinky. Tie sú zvyčajne vyrobené z prírodného ratanu. Tyčinky potom nasiaknu vôňu a následne ju uvoľňujú do priestoru. Sila prevoňanie sa dá ovplyvniť množstvom tyčiniek, ktoré sú do lavičky ponorené. Avšak čím viac tyčiniek je do parfumu ponorené, tým je vôňa rýchlejšie vypotřebovávána. Tento typ vonného difuzéra je špecifický svojim elegantným dizajnom a jednoduchým ovládaním.

Oblasť pokrytia

V prvom rade by ste si mali rozmyslieť, na čo a kde bude difuzér používaný. Základné rozdiely, výhody a nevýhody medzi jednotlivými druhmi už boli vyššie popísané. Avšak pri výbere by ste vždy mali venovať pozornosť aj ďalším parametrom. Jedny z najdôležitejších sú objem nádobky a výkon, lebo predovšetkým podľa týchto veličín sa určuje, do akej miestnosti je difuzér určený.

Pokiaľ je objem nádobky do 100 ml a výkon do 10 m2, jedná sa o difuzér, ktorý je určený predovšetkým do menších miestností, ako je toaleta alebo šatňa. Objem 250 ml s výkonom do 15 m2 je potom možné použiť do menších izieb, alebo chodieb. Ak si vyberiete taký, ktorý má nádobkou s objemom 500 až 1 000 ml, prevoniate už podstatne väčší priestor. Tento druh je určený do miestností s rozlohou 15 až 30 m2. Najvýkonnejší sú potom aromalampy s nádobkou 1 000 až 5 000 ml a výkonom od 30 až do 70 m2. Tento typ je určený predovšetkým do recepciou, väčších komerčných priestorov alebo zasadacích miestností.

Nutné je však povedať, že výkon a rozptyl vône záleží veľa aj na umiestnenie arómu difuzéru. Ak, vyberiete miesto, kde neprúdi žiadny vzduch, nikdy požadovaného výsledku nemusíte dosiahnuť, lebo sa vám vôňa dostatočne nerozprchne. Pokiaľ naopak bude difuzér stáť pri otvorenom okne, alebo v prílišnom prievane, pravdepodobne bude dochádzať k plytvaniu esenciálneho oleja a zbytočne veľkému úniku parfumu do ovzdušia. Preto vždy vyberte miesto také, kde vzduch prúdi, avšak prievan nie je nadmerný. S výberom takého miesta vám môže pomôcť obyčajná, zapálená sviečka. Plamienok by nemal stáť bez pohnutia, ani by nemal príliš kolísať, poprípade byť úplne zhasnutý.

Dizajn a materiál

Ak máte moderne vybavený a zladený interiér, určite si budete priať, aby aj aróma difuzér ladil s celkovým vzhľadom. V súčasnosti sú k dostaniu difuzéry v najrôznejších farbách, tvaroch aj materiáloch. Najčastejšie sú vyrábané z dreva, kovu, plastu alebo skla. To, ktorú variantu zvolíte, záleží len na tom, koľko finančných prostriedkov chcete investovať a ktorý materiál sa vám hodí do vášho interiéru.

Funkcie

Elektrické aróma difuzéry ponúkajú celý rad funkcií. Medzi tie najbežnejšie patrí časovač zapnutia a vypnutia, intenzita uvoľňované vôňa, poprípade intervaly zapnutia a vypnutia. V súčasnosti je aj veľmi obľúbená funkcia LED podsvietenie rôznymi farbami. Predovšetkým týmito pridanými vlastnosťami sa líši ultrasonickej difuzéry od tých tyčinkových, lebo tie žiadnu z týchto možností neponúkajú. Avšak obyčajné difúzory majú jednu výhodu, a to veľmi jednoduché používanie.

Hlučnosť

Rôzne typy difuzérov majú aj rôznu hlučnosť. Ak teda umiestnite vonný difuzér do priestoru, kde si prajete mať úplne ticho, mali by ste voliť difuzér tyčinkovej, lebo ten nevydáva vôbec žiadny zvuk. Ak zvolíte predsa len elektrický, nemal by byť hlučnejšie než 23 decibelov. Hlučnosť je závislá predovšetkým na výkone, ak teda chcete prevoňať celú zasadacia miestnosť, musíte počítať s hlučnosťou až 54 decibelov.

Vyberte správnu vôňu

Pri výbere esenciálnych olejov, ktoré budete používať, buďte nanajvýš obozretní. Lacné a nekvalitné oleje môžu byť zdraviu škodlivé a môžu spôsobovať aj rakovinu. Vždy vyberajte od preverených predajcov, ktorí majú dobrú povesť. Na predávané vôni by malo byť napísané „100% esenciálny olej“ alebo „100% silice“. Vyhnúť by ste sa mali všetkým chemickým zlúčeninám a lacným napodobeninám.

Pozor by ste si mali dať aj pri výbere vône samotnej, pretože niektoré nie sú vhodné pre malé deti, tehotné alebo dojčiace ženy. Niektoré silné vône môžu byť toxické aj pre malé domácich miláčikov. Vždy si preto dôkladne prečítajte príbalový leták a zloženie. Vždy by ste sa mali riadiť aj odporúčaním, pre koho je vôňa určená. Takto správne vybrané prírodné vône do bytu majú ozdravné účinky a sú vhodné na aromaterapii.

Otázky pri výbere aróma difuzéra

Ako funguje elektrický ultrazvukový aróma difuzér?

Difuzér ultrazvukovými vibráciami rozloží esenciálny olej na mikromolekuly, ktoré sú záporne nabité a ľahší ako vzduch. Vďaka tomu sa z oleja stane viditeľná para, ktorá prestupuje interiérom a ten prevonia. Týmto studeným rozptýlením nedôjde k denaturalizaci esenciálneho oleja (k jeho ohriatie a zmene chemického zloženie) vďaka čomu si ponecháva esenciálny olej svoje terapeutické účinky.

Aké sú najlepšie vône do bytu?

K prevoňanie chodby, toalety, alebo kúpeľne sú ideálne nenáročné tyčinkové difúzory s dezinfekčným účinkom (tea tree, alebo eukalyptus). Do kuchyne sa hodí vôňa pohlcujúce okolité pachy a experimentovať môžete v obývacej izbe, kde je ideálny ultrazvukový difuzér a do neho akýkoľvek vonný olej podľa vašej momentálnej nálady a rozpoloženie.

Ako sa reguluje intenzita vône?

U tyčinkových difúzorov sa reguluje intenzita pridaním alebo odobratím tyčiniek, prípadne ich otočením pre dosiahnutie väčšej intenzity vône. Elektrické aróma difúzory môžu ponúkať niekoľko stupňov intenzity produkcie, mať mechanické nastavenie produkcie vône, alebo ju možno riešiť pomocou časovača. Najjednoduchší cestou je však do difuzéra nakvapkať menšie, alebo väčšie množstvo esenciálneho oleja podľa potreby.

Pomôže aróma difuzér s problémami so spánkom?

Aróma difuzér môže pomáhať tiež pri problémoch so spánkom a byť tak prirodzenou variantou oproti liekom na spanie. Ako možným vhodným éterickým olejom sa v tomto prípade skloňuje levanduľový olej, u ktorého neboli pozorované ani žiadne vedľajšie účinky, hoci je ešte potrebný ďalší výskum (zdroj: štúdia). Podobne funguje aj jazmínový olej a mnoho ďalších upokojujúcich vôní.

Aké sú najlepšie značky aróma difúzorov?

Tyčinkové aróma difuzéry vyrábajú firmy špecializované na širší sortiment interiérových vôní, spomenúť môžeme obľúbenú značku Yankee Candle, alebo Maison Berger Paris. Obľúbené a štýlové sú ultrazvukové difúzory Nature7, Sixtol, ale rovnako tak dobre môže poslúžiť aróma difuzér Lidl, alebo od predajca Tchibo a Ikea, ktoré sú často lacnejšie a urobia rovnakú službu. Porovnať ceny difuzérov môžete na portáli Heureka, alebo difuzér kúpiť v obchode Alza či Notino.