Vyberáme najlepší americkú chladničku

TOP 3 americké chladničky

Samsung RFG23UERS1/XEO

LG GSX961NSAZ

Beko GN 1416221 JX

Americká chladnička s výrobníkom ľadu a dávkovačom vody, u ktorej je mraznička umiestnená v dolnej časti a ponúka široké police s dobrým prehľadom.Veľká americká chladnička, ktorá okrem nadpriemerného objemu umožní ovládanie skrze aplikáciu, úspornú prevádzku (A++), nápojový automat a vychytávky ako pohľad do chladničky bez potreby jej otvorenia. Náš víťaz testu porovnania.Štvordverová chladnička s vylepšeným systémom NoFrost a možnosťou zmeniť nulovú zónu na mrazničku.
+ Dávkovač vody
+ Široké police
+ Ovládanie cez aplikáciu
+ Nápojový automat
+ NeoFrost chladenie
+ Výrobník ľadu
- Odolnosť predných dverí- Vyššia cena- Chýba dávkovač vody

Orientačná Cena
1 612,90 €

Orientačná Cena
1 770,90 €

Orientačná Cena
1 199 €

ZISTIŤ VIAC

ZISTIŤ VIAC

ZISTIŤ VIAC

Oproti klasickým typom ako kombinované, monoklimatické, či vstavané, sú americké chladničky vybavené výrobníkom ľadu, dávkovačom studenej vody alebo tiež barom. Veľký objem poskytne viac miesta na potraviny a úplný prehľad v priehradkách. Prehľad o funkciách udáva displej, ktorý poskytne všetky informácie, a to bez otvorenia chladničky. Niektoré americké chladničky sú tiež prepojiteľné s aplikáciou, čím ušetríte čas a dá sa ovládať na diaľku, takže aj vo vašej neprítomnosti budete vedieť, či ste poriadne nezavreli dvierka a ďalšie veci. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie americké chladničky pre rok 2021, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Pozrite sa tiež na vstavané chladničky.

Najlepšie americké chladničky (Test 2021)

VzhľadModelObjemVýrobník ľaduDávkovač vodyEnergetická triedaHlučnosť pri chladení Dostupnosť
LG GSB760PZXZ626 lNieNieA++39 dBVIAC INFORMÁCIÍ
Samsung RFG23UERS1/XEO520 lÁnoÁnoA+44 dBVIAC INFORMÁCIÍ
Elektrolux EN6086JOX536 lNieÁnoA+43 dBVIAC INFORMÁCIÍ
Beko GNE 134631 X522 lÁnoÁnoA++46 dBVIAC INFORMÁCIÍ
ETA 1360517 lÁnoNieA+42 dBVIAC INFORMÁCIÍ
Bosch KAG90AI20522 lÁnoÁnoA+43 dBVIAC INFORMÁCIÍ
LG GSX961NSAZ601 lÁnoÁnoA++39 dBVIAC INFORMÁCIÍ
Beko GN 1416221 JX530 lÁnoNieA+43 dBVIAC INFORMÁCIÍ
Hisense RF528N4WC1400 lNieÁnoA+40 dBVIAC INFORMÁCIÍ
Samsung RS67N8211B1609 lÁnoÁnoA++39 dBVIAC INFORMÁCIÍ

Recenzie amerických chladničiek

LG GSB760PZXZ

LG GSB760PZXZ recenzie a test

Dvojdverová side by side chladnička LG GSB760PZXZ je v nádhernom nerezovom vyhotovení. Disponuje elektronickým ovládaním a displejom s LED osvetlením. Výhodou je nenámrazový systém, detský zámok a v neposlednom rade aj cena. Základom vnútorného vybavenia sú štyri tvrdené sklá s lištou, ktoré tvoria police, priehradka na vajíčka a 4 priehradky na dvierkach. Samozrejmosťou sú dve zásuvky na zeleninu a ovocie na spod chladničky. Hlučnosť činí 39 dB a chladnička je vybavená alarmom pri otvorení dverí. Umiestnenie mrazničky je na ľavej strane chladničky.

+ Cena/výkon, veľký objem, umiestnenie mrazničky
Chýba prázdninový režim a výrobník ľadu

ZOBRAZIŤ PONUKU

Samsung RFG23UERS1/XEO

Samsung RFG23UERS1/XEO recenzie a test

Samsung RFG23UERS1/XEO je americká chladnička s mrazničkou umiestneným v spodnej časti, ktorá disponuje dávkovačom vody a výrobníkom ľadu, so zabudovaným displejom. Energetická trieda A + vám zaistí nízky odbyt energie a jej hlučnosť je 44 dB. Samozrejmosťou je zásuvka na ovocie a zeleninu a predností výhoda širokých políc a prehľadnosť mrazničky. Z ohlasov zaznieva negatívum v podobe nie príliš odolných predných dverí.

+ Dávkovač vody, výrobník ľadu, široké police
Odolnosť predných dverí

ZOBRAZIŤ PONUKU

Electrolux EN6086JOX

Electrolux EN6086JOX recenzie a test

Voľne stojaca dvojkrídlová americká chladnička Elektrolux EN6086JOx disponuje elektronickým ovládaním a mnohými funkciami, ako je dávkovač vody, automatické odmrazovanie a kapacitou samotného chladiaceho priestoru nádherných 417 litrov (zvyšok mraznička). Vybavená sklenenými policami s obrubou vpredu i vzadu, priehradkou na vajíčka a držiakom na fľaše. Výhodou je zameniteľné otváranie dvierok, funkcia rýchleho mrazenia, nastaviteľné nožičky. Odmrazovanie chladničky a mrazničky je plne automatické. Hlučnosť činí 43 dB a patrí do energetickej triedy A+.

+ Zavesenie dvierok vľavo i vpravo
Bez výrobníka ľadu

ZOBRAZIŤ PONUKU

Beko GNE 134631 X

Beko GNE 134631 X recenzie a test

Štvordverová americká chladnička Beko GNE 134631 X so svojím prevedením hneď na prvý pohľad odlišuje. Je vybavená mrazničkou v spodnej časti chladničky, ktorý tvorí 7 priehradiek. Vybavená funkciami super mrazenie, super chladenie, nulovú zónou, LED osvetlenie s akumulačnou dobou 15 hodín. Chladnička má štyri police a je vybavená akustickým varovným signálom. Samozrejmosťou je výrobník ľadu, pripojenie na vodu a v neposlednom rade domáci bar. Výhodou je prázdninový režim, ktorý šetrí energiu v prípade dlhodobej dovolenky a jej hlučnosť je 43 dB.

+ Funkcie/výbava, prázdninový režim, s barom a ľadovačom
Chýba kovový držiak fliaš, vyššia hlučnosť

ZOBRAZIŤ PONUKU

ETA 1360

ETA 1360 recenzie a test

Side by side chladnička ETA 1360 s mrazničkou a hlučnosťou 42 dB je vybavená displejom, výrobníkom ľadu, super chladením a varovným signálom. Umiestnenie mrazničky je v dolnej časti chladničky a jeho objem je 172 litrov. Na displeji je možné elektronicky regulovať teplotu a vďaka nastaviteľným nožičkám možné nastaviť presnú rovinu. Vďaka oddelenému ovládania možno nastaviť inú teplotu v chladničke aj mrazničke. Energetická trieda chladničky je A+ a jej odhadovaná spotreba energie za rok činí 401 kWh. Ak preferujete predovšetkým nízku cenu, tak je ETA 1360 ideálnou voľbou.

+ Nízka cena, výrobník ľadu, displej
Chýba prázdninový režim a dávkovač vody

ZOBRAZIŤ PONUKU

Bosch KAG90AI20

Bosch KAG90AI20 recenzie a test

Beznámrazová americká chladnička Bosch KAG90AI20 je spoľahlivá varianta do domácnosti. Disponuje dávkovačom vody, výrobníkom ľadu a displejom pre väčší prehľad. Radí sa energetickej triede A+ a jej výrobcom je svetoznáma firma Bosch. Určite zaujme pekným nerezovým vzhľadom a 4 odkladacími plochami z bezpečnostného skla, z toho sa dajú dve ľubovoľne nastavovať. Vybavená je dvoma zásobníkmi na zeleninu a ovocie, jedným zásobníkom na vajcia a pripojovacie hadicou na vodu. Celková hlučnosť tejto americkej chladničky je 43 dB a výhodou sú štyri kolieska pre lepšiu mobilitu spotrebiča.

+ Dávkovač vody, výrobník ľadu
Chýba prázdninový režim a SMART ovládanie

ZOBRAZIŤ PONUKU

LG GSX961NSAZ

LG GSX961NSAZ recenzie a test

Priestranná americká chladnička LG GSX961NSAZ disponuje funkciou rýchleho poklepanie, čím sa môžete pozrieť dovnútra chladničky, bez toho aby ste ju otvorili. Nádržka na vodu je na celkový objem 4 litre a vďaka aplikácii od LG je možné ovládať chladničku na diaľku – napríklad vykonať diagnózu, nastaviť teplotu pod. Disponuje výrobníkom ľadu, držiakom na víno a vajíčka a jej energetická trieda je A++. Hlučnosť činí 39 dB a radí sa tak, medzi menej hlučné americké chladničky.

+ Úsporná, ovládanie cez aplikáciu, nápojový automat
Vyššia cena

ZOBRAZIŤ PONUKU

Beko GN 1416221 JX

Beko GN 1416221 JX recenzie a test

Voľne stojaca americká chladnička Beko GN 1416221 JX s energetickou triedou A+, vnútorným LED osvetlením a hlučnosťou 43 dB. Disponuje tromi policami a umiestnenie mrazničky je na spod chladničky. Výhodou je výrobník ľadu a prázdninový režim, bohužiaľ chýba dávkovač vody. Objem mrazničky činí 154 litrov a jej farba je nerezová. Vďaka EverFresh a nulovej zóne možno uchovávať zeleninu a ovocie po dobu tridsiatich dní, v prípade výpadku elektrinu je akumulačná doba pekných 15 hodín. Špecifikom tohto modelu je NeoFrost dvojité chladenie, ktoré oproti klasickému NoFrost systému jedlo nevysušuje, zabraňuje miešania pachov a udržiava dlhšie čerstvé.

+ NeoFrost chladenie, výrobník ľadu
Chýba dávkovač vody

ZOBRAZIŤ PONUKU

Hisense RF528N4WC1

Hisense RF528N4WC1 recenzie a test

Hisense RF528N4WC1 je menšia americká chladnička o čom svedčí kapacita chladničky 290 litrov, ktorá je ďalej vybavená štyrmi sklenenými policami a priehradkou na vajíčka. Akumulačná doba v prípade výpadku elektriny je 15 hodín a jej hlučnosť je 40 dB. Mraznička disponuje dvoma zásuvkami a jeho čistý objem je 110 litrov, je umiestnený v spodnej časti a má funkciu super mrazenie. Hmotnosť chladničky činí 92 kilogramov a má funkciu prázdninového režimu, ktorý šetrí energiu v prípade vašej dlhodobej neprítomnosti.

+ Prázdninový režim, oddelené zásuvky mrazničky
Otváranie dverí len do uhla 132 stupňov

ZOBRAZIŤ PONUKU

Samsung RS67N8211B1

Samsung RS67N8211B1 recenzie a test

Americká chladnička Samsung RS67N8211B1 je vybavená nápojovým automatom a výrobníkom ľadu. Okrem toho disponuje funkciou prázdninového režimu a varovným signálom v prípade zvýšenej teploty. Mraznička sa nachádza na ľavej strane a radí sa do energetickej triedy A++. Má pekné čierne prevedenie a objem chladničky je krásnych 407 litrov. Výhodou je oddelenie regulácie, ktoré umožňuje nastavenie teploty ako v mrazničke, tak v chladničke zvlášť.

+ Oddelená regulácia, energetická trieda A++
Chýba SMART ovládanie

ZOBRAZIŤ PONUKU

Ako vybrať americkú chladničku

Veľká americká chladnička sa hodí hlavne do väčších domácností so zvýšenými požiadavkami na kapacitu, prípadne vlastnosti spotrebiča. Bežným modelom je dvojdverová, respektíve dvojkrídlová americká chladnička, ktorá má jednu časť určenú na chladenie a druhú na mrazenie. Existovať však môžu 3, alebo tiež štvordverové americké chladničky, kde je mraznička umiestnená v spodnej časti.

Pri výbere je dobré si určiť priority, aké od chladničky očakávate. Odlišujú sa napríklad chladničky s barom, s dávkovačom vody, hlučnosťou a v neposlednom rade aj cenou.

Vstavaná alebo voľne stojaca

V podstate prvé rozhodnutie pred postúpením k ďalšej časti výberu je rozhodnutie, aký typ do svojej kuchyne chcete zvoliť. Typy americkej chladničky sa rozdeľujú na vstavané a voľne stojace. Ak robíte novú kuchyňu, bude pre vás rozhodnutie ľahšie v tom, že sa nemusíte obmedzovať aktuálnymi dispozíciami priestoru. Treba podotknúť, že vstavané chladničky amerického typu sú skôr výnimočné a ak na vstavanie budete trvať, potom je lepšie sa porozhliadnuť pri klasických chladničiek.

Objem chladničky a mrazničky

Americké chladničky sa vyznačujú veľkým objemom. Ten celkový sa udáva v stovkách litrov a niektoré chladničky môžu dosahovať až 600 litrov. Avšak pozor na to, že ide o hodnotu celku. Musíte zohľadniť veľkosť jednotlivých častí. Mrazničky sú zvyčajne veľké tak, že majú objem 100 až 200 litrov, zatiaľ čo u chladiacej časti sa objemy pohybujú v rozmedzí 200 až 400 litrov.

Mraznička

Všetky alebo aspoň prevažná väčšina amerických chladničiek je s mrazničkou, ktorá je potom umiestnená buď na ľavej strane, alebo v spodnej časti chladničky. Vždy sa presvedčte, či má mraznička funkciu super mrazenie, koľko má zásuviek a aký je jej kompletný objem. Pozor, v niektorých prípadoch môže byť počet zásuviek väčší než u iných, ale objem môže byť ďaleko menšie.

Významným parametrom je sledovanie dostatočného výkonu. Ten je udávaný ako kombinácia kilogramov, ktoré zvládne za 24 hodín zmraziť. Menej výkonné modely sú spojené s hodnotami okolo 5 kg/24 hodín. U tých lepších je možné hovoriť o hodnotách okolo 15 kg/24 h.

S kvalitou mrazničky súvisí tiež hviezdičkové označenie. Štandardom by mali byť 3 až 4 hviezdičky. Spája sa s možnou minimálnou teplotou, a teda možnosťou uchovávať potraviny zmrazené po dlhšiu dobu. Tiež je dôležitá doba skladovania pri poruche, ktorá by mala byť čo možno najdlhší.

Akumulačná doba a prázdninový režim

Medzi faktory, na ktoré pozerať pri kúpe, je tiež akumulačná doba a prázdninový režim. Akumulačná doba je doba, po ktorú budú potraviny v zmrazenom stave, v prípade výpadku elektrickej energie. Doba je počítaná v prípade, že nedôjde k otvoreniu mrazničky.

Veľmi obľúbenou funkciou je prázdninový režim, ten predstavuje úsporu energie v prípade vašej dlhšej neprítomnosti. Udržuje vhodnú teplotu chladničky, ktorá zabraňuje tvorbe nežiaducich baktérií, ktoré by sa mohlo vytvoriť pri celkovom vypnutí.

Funkcie a vlastnosti

Pri kúpe novej americkej chladničky, si vždy overte, aké funkcie chladničky má a čo od nej požadujete. Medzi hlavné patrí určite výrobník ľadu a dávkovač vody. Dajte si však pozor, že môže byť doplnenie vody na zásobník, alebo na prívod vody pomocou hadice. Medzi obľúbené patria americké chladničky s barom. Tie sú určené pre skutočných fajnšmekrov, ktorí chcú mať všetko po ruke, a to bez otvárania celej chladničky.

V neposlednom rade by ste si mali dávať pozor na funkciu nofrost (beznámrazovost), ktorá zaistí plynulý chod bez neustáleho odmrazovania alebo zbavovanie ľadu, nulovú zónu pre dlhšie čerstvosť potravín a čistý vzduch v chladničke, alebo tiež ionizátor, antibakteriálne prevedenie, diagnostiku a pri novších typov rôzne SMART funkcie s možnosťou chladničku ovládať napríklad s pomocou aplikácie na mobile.

Príslušenstvo

Americké chladničky sú vybavené pevnými sklenenými policami a zásuvkami na ovocie a zeleninu. Ďalšie príslušenstvo je buď súčasťou vybavenia chladničky, alebo možno dokúpiť zvlášť. Jedná sa vo väčšine prípadov o držiaky na fľaše, priehradku na vajíčka a ďalšie vychytávky, ktoré sa dajú dokúpiť na akékoľvek predajni, čo chladnička ponúka.

Energetická trieda a spotreba

U väčšiny spotrebičov je v parametroch spotrebiča uvedené, koľko by mala odhadom činiť spotreba za celý rok. Energetických tried je celkovo 8 a Európska únia určuje označenie A až G, pričom A označuje najekologickejšie prevádzku. Trieda A sa pritom ešte rozdelila na A+, A++ a A+++ a to vďaka veľkým rozdielom spotreby.

Chladničky amerického typu sú všeobecne viac energeticky náročné. Spotreba sa v závislosti od modelu môže pohybovať aj na nižších stovkách kWh za rok prevádzky. Dobrým vodítkom je energetický štítok, ktorý naznačuje konkrétne energetickú triedu, ktorá je obvykle od A+, až po hodnotu A++. Chladničky spadajúce do kategórie A+++ bývajú obvykle výrazne drahšie.

Hlučnosť a hmotnosť

V neposlednom rade stojí za spomenutie určite hlučnosť chladničky a jej hmotnosť z dôvodu prepravy a prenášanie. Hlučnosť je uvádzaná v dB, ktoré počas chodu vydáva. Rozdiely vo všeobecnosti nie sú zase tak veľké a do značnej miery pôjde o subjektívny pocit.

Hmotnosť hrá dôležitú úlohu v prípade prenášania, alebo manipulácia s chladničkou. Je dobré si zistiť, či chladnička disponuje napríklad transportnými kolieskami, ktoré prácu s ňou výrazne uľahčí.

Otázky pri výbere americkej chladničky

Americkú chladničku s pripojením na vodu alebo bez?

Pre americké chladničky je typický výdaj chladenej vody, ktorý je riešený buď pripojením hadice na vodu, alebo sa musí voda dopĺňať ručne, čo nie je zďaleka tak komfortné. Americké chladničky, ktoré sú pripojené k vodovodnému rádu majú navyše vodný filter, ktorý vodu zbaví chlóru a prípadne ďalších nežiaducich látok – voda je potom nielen vychladená, ale aj zdravšia.

Štvordverovou, alebo dvojdverovou americkú chladničku?

Americká dvojkrídlová chladnička je tiež niekedy nazývaná ako Side by Side chladnička a patria k najrozšírenejším typom. V tomto prípade je na jednej strane chladiaca časť a na druhej mraziaci, kde býva umiestnený aj výrobník ľadu. Americká štvordverová chladnička má chladiacu časť umiestnenú hore a mraziacu dole. Vďaka samostatne otvárateľným sekciám možno dosiahnuť vyššie energetické úspory, lebo sa chlad toľko nevyvetrá.

Aké býva rozmiestnenie častí u americkej chladničky?

Najbežnejšie je rozmiestnenie mrazničky a chladničky vedľa seba, menej často sa potom stretnete s rozmiestnením nad sebou. Najmenšie zastúpenie majú trojdverové chladničky, ktoré majú menší mrazničku a poslednou možnosťou je americká chladnička so zásuvkami, kde je mraznička umiestnená v spodnej časti a namiesto dverí je vyriešená šuplíky.

Aké sú typické funkcie amerických chladničiek?

Americká chladnička býva dnes symbolom modernej techniky, čo sa pozitívne podpisuje na kvalite uchovanie potravín. Špecifické sú dávkovačom studenej vody a výrobníkom ľadu, ktorý môže byť dávkovaný vo veľkých celkoch, alebo ako drť. Niektoré modely sú typické tiež barom, čo je ďalší malý priechod dovnútra chladničky.

Aké sú najlepšie značky amerických chladničiek?

Najlepšie značky amerických chladničiek sú Samsung, LG, Beko, Bosch, či Hisense. Portfóliá výrobcov sú veľmi široká, a tak skôr než podľa konkrétnej značky vyberajte podľa veľkosti a funkcií, ktoré sú pre vás dôležité.