Vyberáme najlepší americkú chladničku

TOP 3 americké chladničky

Samsung RS50N3413SA

LG GSX961NSAZ

Whirlpool WQ9 E1L

Americká chladnička s výrobníkom ľadu a dávkovačom vody. Má systém rovnomerného chladenia, dotykové ovládanie s displejom i funkciu No Frost, ktorá predchádza námraze.Veľká americká chladnička, ktorá okrem nadpriemerného objemu umožní ovládanie skrze aplikáciu, úspornú prevádzku, nápojový automat a vychytávky ako pohľad do chladničky bez potreby jej otvorenia. Náš víťaz testu porovnania.Štvordverová beznámrazová chladnička s veľkým vnútorným priestorom a veľmi nízkou hlučnosťou. Zmestia sa do nej i veľké plechy - nie je delená stredovým stĺpikom ako u dvojdverových chladničiek.
+ Pomer cena/výkon, výrobník ľadu a dávkovač vody, pokročilé systémy+ Úsporná, ovládanie cez aplikáciu, nápojový automat+ Veľká chladnička aj mraznička, nízka hlučnosť 37 dB, technológia 6. Zmysel, NoFrost
- Nemá funkciu rýchleho chladenia- Vyššia cena- Výrobník ľadu iba manuálny

Orientačná Cena
789,00 €

Orientačná Cena
1 770,90 €

Orientačná Cena
937,00 €

Oproti klasickým typom ako kombinované, monoklimatické, či vstavané, sú americké chladničky vybavené výrobníkom ľadu, dávkovačom studenej vody alebo tiež barom. Veľký objem poskytne viac miesta na potraviny a úplný prehľad v priehradkách. Prehľad o funkciách udáva displej, ktorý poskytne všetky informácie, a to bez otvorenia chladničky. Niektoré americké chladničky sú tiež prepojiteľné s aplikáciou, čím ušetríte čas a dá sa ovládať na diaľku, takže aj vo vašej neprítomnosti budete vedieť, či ste poriadne nezavreli dvierka a ďalšie veci. V našom výbere sme dali dohromady najlepšie americké chladničky pre rok 2024, pričom sme brali ohľad na recenzie, testy a hodnotenia užívateľov.

Pozrite sa tiež na vstavané chladničky.

Najlepšie americké chladničky (Test 2024)

VzhľadModelObjemVýrobník ľaduDávkovač vodyEnergetická triedaHlučnosť pri chladeníDostupnosť
LG GSB760PZXZ recenzie a testLG GSB760PZXZ642 lNieNieF39 dB
Samsung RS50N3413SA recenzie a testSamsung RS50N3413SA534 lÁnoÁnoF42 dB
Electrolux EN6086JOX recenzie a testElectrolux EN6086JOX577 lNieÁnoG43 dB
Bosch KAG93AIEP recenzie a testBosch KAG93AIEP560 lÁnoÁnoE42 dB
Concept LA8783 recenzie a testConcept LA8783508 lNieNieF40 dB
Gorenje NRS9182VX recenzie a testGorenje NRS9182VX562 lÁnoÁnoE42 dB
LG GSX961NSAZ recenzie a testLG GSX961NSAZ625 lÁnoÁnoF39 dB
Whirlpool WQ9 E1L recenzie a testWhirlpool WQ9 E1L610 lÁnoNieF37 dB
Hisense RS560N4AD1 recenzie a testHisense RS560N4AD1441 lNieNieF42 dB
Samsung RS67N8211B1 recenzie a testSamsung RS67N8211B1637 lÁnoÁnoF38 dB

Zobraziť celú ponuku

Recenzie amerických chladničiek

LG GSB760PZXZ

LG GSB760PZXZ recenzie a test

Dvojdverová side by side chladnička LG GSB760PZXZ je v nádhernom nerezovom vyhotovení. Disponuje elektronickým ovládaním a displejom s LED osvetlením. Výhodou je nenámrazový systém, detský zámok a v neposlednom rade aj cena. Základom vnútorného vybavenia sú štyri tvrdené sklá s lištou, ktoré tvoria police, priehradka na vajíčka a 4 priehradky na dvierkach. Samozrejmosťou sú dve zásuvky na zeleninu a ovocie na spod chladničky. Hlučnosť činí 39 dB a chladnička je vybavená alarmom pri otvorení dverí. Umiestnenie mrazničky je na ľavej strane chladničky.

+ Cena/výkon, veľký objem, umiestnenie mrazničky
Chýba prázdninový režim a výrobník ľadu

Samsung RS50N3413SA

Samsung RS50N3413SA recenzie a test

Americká chladnička Samsung RS50N3413SA má veľmi dobrý pomer cena/výkon, objem chladničky je 359 litrov a mrazničky 175 l. Vybavená je typickým výrobníkom ľadu aj dávkovačom studenej vody. Z technológií tu samozrejme nájdeme NoFrost aj systém All-around Cooling, ktorý zaisťuje rovnomernú cirkuláciu vzduchu po celom priestore chladničky. Na dotykovom paneli s displejom možno okrem iného nastaviť funkciu Power Freeze slúžiace k rýchlemu mrazenie, funkciu rýchleho chladenia však chýba. Ročne spotrebuje 395 kWh elektrickej energie a má priemernú hlučnosť triedy D.

+ Pomer cena/výkon, výrobník ľadu a dávkovač vody, pokročilé systémy
Nemá funkciu rýchleho chladenia

Electrolux EN6086JOX

Electrolux EN6086JOX recenzie a test

Voľne stojaca dvojkrídlová americká chladnička Elektrolux EN6086JOx disponuje elektronickým ovládaním a mnohými funkciami, ako je dávkovač vody, automatické odmrazovanie a kapacitou samotného chladiaceho priestoru nádherných 415 litrov (zvyšok mraznička). Vybavená sklenenými policami s obrubou vpredu i vzadu, priehradkou na vajíčka a držiakom na fľaše. Výhodou je zameniteľné otváranie dvierok, funkcia rýchleho mrazenia, nastaviteľné nožičky. Odmrazovanie chladničky a mrazničky je plne automatické. Hlučnosť činí 43 dB a patrí do energetickej triedy G.

+ Zavesenie dvierok vľavo i vpravo
Bez výrobníka ľadu

Bosch KAG93AIEP

Bosch KAG93AIEP recenzie a test

Americká chladnička side by side Bosch KAG93AIEP má veľmi objemnú chladničku s 369 litrami i veľký mrazák sa 191 l. Výrobca ju vybavil snáď všetkými teraz dostupnými technológiami, a preto má obhájiteľnú vyššiu cenu. Základ tvorí beznámrazový systém NoFrost, rýchle chladenie i rýchle mrazenie. Na strane mrazničky je prítomný výrobník ľadu s jeho dávkovačom i dávkovačom vody a druhé dvere ponúka barové dvierka. Príjemnými doplnky je bohatšia príslušenstvo, funkčné alarm a samozrejme aj účinnejšie energetická trieda, ktorá vychádza z ročnej spotreby elektrickej energie 323 kWh.

+ Výrobník ľadu, dávkovač vody, barové okno, lepšia energetická účinnosť triedy E
Nič zásadné

Concept LA8783

Concept LA8783 recenzie a test

Americká chladnička Concept LA8783 je štvordverová americká chladnička, ktorá má nie príliš časté prevedenie, vďaka ktorému sa však hodí do menších kuchýň alebo bytov. Pochváliť možno hlučnosť 40 dB triedy C, energetická účinnosť triedy F sa potom radí k priemeru. Nemá dávkovač vody ani ľadovač, za to však ponúka veľkú chladničku s širokými policami a objemom 340 litrov. Mraznička má kapacitu 168 litrov a má funkcie Total NO FROST aj Super frost. Pomerne unikátne je riešená zadná stena, ktorá je vyrobená z metalických materiálov, ktoré zvyšujú účinnosť chladničky a znižujú jej energetickú náročnosť.

+ Menšie rozmery, dobrý objem, Total NO FROST, prevedenie Metal cooling
Mraziace boxy majú menšiu veľkosť

Gorenje NRS9182VX

Gorenje NRS9182VX recenzie a test

Beznámrazová americká chladnička Gorenje NRS9182VX je vybavená technológiou Total NoFrost, o ktorej výrobca tvrdí, že je najlepšie na trhu. Dotykové ovládanie s displejom umožňuje nastaviť mnoho funkcií, nevynímajúc režimy ECO a Holiday. Vďaka ionizovanému vzduchu a ventilačnému systému MultiFlow 360° zabezpečuje chladnička ideálnu klímu. Natočíte si z nej vychladenú vodu, zvláda výrobu ľadu i ľadovej triešte, ktorá by však podľa recenzií spotrebiteľov mohla byť jemnejšia. Nesklame veľkým objemom a šikovným vnútorným usporiadaním, chladnička má objem 371 litrov a mraznička 191 l. Poteší tiež lepšia energetická účinnosť E a ročná spotreba elektriny 323 kWh.

+ Dobrý pomer cena/výkon, 4,5 l veľký zásobník na vodu, dobrá trieda účinnosti
Ľadová triešť by mohla byť jemnejšia

LG GSX961NSAZ

LG GSX961NSAZ recenzie a test

Priestranná americká chladnička LG GSX961NSAZ disponuje funkciou rýchleho poklepanie, čím sa môžete pozrieť dovnútra chladničky, bez toho aby ste ju otvorili. Nádržka na vodu je na celkový objem 4 litre a vďaka aplikácii od LG je možné ovládať chladničku na diaľku – napríklad vykonať diagnózu, nastaviť teplotu pod. Disponuje výrobníkom ľadu, držiakom na víno a vajíčka a jej energetická trieda je F. Hlučnosť činí 39 dB a radí sa tak, medzi menej hlučné americké chladničky.

+ Úsporná, ovládanie cez aplikáciu, nápojový automat
Vyššia cena

Whirlpool WQ9 E1L

Whirlpool WQ9 E1L recenzie a test

Voľne stojaca americká chladnička Whirlpool WQ9 E1L má predovšetkým obrovský vnútorný objem, chladnička poskytne priestor 388 litrov a mraznička 222l. Napriek veľkému prevedenie vyniká nízkou hlučnosťou 37 dB, ktorá sa radí do triedy C. Len priemerná je energetická trieda F so spotrebou elektrickej energie 420 kWh. Vybavená je technológiou Total NoFrost, 6. ZMYSEL Control, a má odstupňované LED osvetlenie. Vďaka týmto kombináciám a výbornému spracovaniu získala aj prestížne ocenenie reddot award 2019. Celkom má 4 dvere a konštrukciu bez dávkovača studenej vody. Výrobník ľadu tu však zostáva prítomný, len sa jedná o špeciálny malý box, ktoré funguje manuálne.

+ Veľká chladnička aj mraznička, nízka hlučnosť 37 dB, technológia 6. Zmysel, NoFrost
Výrobník ľadu iba manuálny

Hisense RS560N4AD1

Hisense RS560N4AD1 recenzie a test

Menšia americká chladnička Hisense RS560N4AD1 má skvelý pomer cena výkon a jej najväčšou výhodou sú menšie rozmery, vďaka ktorým sa zmestí aj do menších panelákových bytov. Lednice má objem 266 litrov, mraznička potom 175 l, čo sú stále vyššie hodnoty. Neponúka síce nadštandardné funkcie ako dávkovač vody, alebo výrobník ľadu, za to je však vybavená technológiou NoFrost aj funkciami rýchleho mrazenia a chladenia. Menšie rozmery sa prejavili tiež v subtílnejším ovládacom paneli bez displeja, čo možno považovať za jedinú menšie nevýhodu. S hlučnosťou 42 dB sa potom radí do triedy D a energetická účinnosť nesie triedu F.

+ Praktické funkcie a technológie, dobrý pomer cena/výkon, malé rozmery s väčším objemom
Subtílny ovládací panel

Samsung RS67N8211B1

Samsung RS67N8211B1 recenzie a test

Americká chladnička Samsung RS67N8211B1 je vybavená nápojovým automatom a výrobníkom ľadu. Okrem toho disponuje funkciou prázdninového režimu a varovným signálom v prípade zvýšenej teploty. Mraznička sa nachádza na ľavej strane a radí sa do energetickej triedy F. Má pekné čierne prevedenie a objem chladničky je krásnych 413 litrov. Výhodou je oddelenie regulácie, ktoré umožňuje nastavenie teploty ako v mrazničke, tak v chladničke zvlášť.

+ Oddelená regulácia, energetická trieda F
Chýba SMART ovládanie

Najpredávanejšie americké chladničky na trhu

Medzi najpredávanejšie americké chladničky patrí LG, Hisense, Samsung, alebo Gorenje. Ďalší kvalitný výrobcovia sú Haier, Whirlpool alebo Concept. Ponúkajú vyvážený pomer cena/výkon a širokú škálu bielych a čiernych chladničiek.

Ako vybrať americkú chladničku

Veľká americká chladnička sa hodí hlavne do väčších domácností so zvýšenými požiadavkami na kapacitu, prípadne vlastnosti spotrebiča. Bežným modelom je dvojdverová, respektíve dvojkrídlová americká chladnička, ktorá má jednu časť určenú na chladenie a druhú na mrazenie. Existovať však môžu 3, alebo tiež štvordverové americké chladničky, kde je mraznička umiestnená v spodnej časti.

Pri výbere je dobré si určiť priority, aké od chladničky očakávate. Odlišujú sa napríklad chladničky s barom, s dávkovačom vody, hlučnosťou a v neposlednom rade aj cenou.

Vstavaná alebo voľne stojaca

V podstate prvé rozhodnutie pred postúpením k ďalšej časti výberu je rozhodnutie, aký typ do svojej kuchyne chcete zvoliť. Typy americkej chladničky sa rozdeľujú na vstavané a voľne stojace. Ak robíte novú kuchyňu, bude pre vás rozhodnutie ľahšie v tom, že sa nemusíte obmedzovať aktuálnymi dispozíciami priestoru. Treba podotknúť, že vstavané chladničky amerického typu sú skôr výnimočné a ak na vstavanie budete trvať, potom je lepšie sa porozhliadnuť pri klasických chladničiek.

Objem chladničky a mrazničky

Americké chladničky sa vyznačujú veľkým objemom. Ten celkový sa udáva v stovkách litrov a niektoré chladničky môžu dosahovať až 600 litrov. Avšak pozor na to, že ide o hodnotu celku. Musíte zohľadniť veľkosť jednotlivých častí. Mrazničky sú zvyčajne veľké tak, že majú objem 100 až 200 litrov, zatiaľ čo u chladiacej časti sa objemy pohybujú v rozmedzí 200 až 400 litrov.

Mraznička

Všetky alebo aspoň prevažná väčšina amerických chladničiek je s mrazničkou, ktorá je potom umiestnená buď na ľavej strane, alebo v spodnej časti chladničky. Vždy sa presvedčte, či má mraznička funkciu super mrazenie, koľko má zásuviek a aký je jej kompletný objem. Pozor, v niektorých prípadoch môže byť počet zásuviek väčší než u iných, ale objem môže byť ďaleko menšie.

Významným parametrom je sledovanie dostatočného výkonu. Ten je udávaný ako kombinácia kilogramov, ktoré zvládne za 24 hodín zmraziť. Menej výkonné modely sú spojené s hodnotami okolo 5 kg/24 hodín. U tých lepších je možné hovoriť o hodnotách okolo 15 kg/24 h.

S kvalitou mrazničky súvisí tiež hviezdičkové označenie. Štandardom by mali byť 3 až 4 hviezdičky. Spája sa s možnou minimálnou teplotou, a teda možnosťou uchovávať potraviny zmrazené po dlhšiu dobu. Tiež je dôležitá doba skladovania pri poruche, ktorá by mala byť čo možno najdlhší.

Akumulačná doba a prázdninový režim

Medzi faktory, na ktoré pozerať pri kúpe, je tiež akumulačná doba a prázdninový režim. Akumulačná doba je doba, po ktorú budú potraviny v zmrazenom stave, v prípade výpadku elektrickej energie. Doba je počítaná v prípade, že nedôjde k otvoreniu mrazničky.

Veľmi obľúbenou funkciou je prázdninový režim, ten predstavuje úsporu energie v prípade vašej dlhšej neprítomnosti. Udržuje vhodnú teplotu chladničky, ktorá zabraňuje tvorbe nežiaducich baktérií, ktoré by sa mohlo vytvoriť pri celkovom vypnutí.

Funkcie a vlastnosti

Pri kúpe novej americkej chladničky, si vždy overte, aké funkcie chladničky má a čo od nej požadujete. Medzi hlavné patrí určite výrobník ľadu a dávkovač vody. Dajte si však pozor, že môže byť doplnenie vody na zásobník, alebo na prívod vody pomocou hadice. Medzi obľúbené patria americké chladničky s barom. Tie sú určené pre skutočných fajnšmekrov, ktorí chcú mať všetko po ruke, a to bez otvárania celej chladničky.

V neposlednom rade by ste si mali dávať pozor na funkciu nofrost (beznámrazovost), ktorá zaistí plynulý chod bez neustáleho odmrazovania alebo zbavovanie ľadu, nulovú zónu pre dlhšie čerstvosť potravín a čistý vzduch v chladničke, alebo tiež ionizátor, antibakteriálne prevedenie, diagnostiku a pri novších typov rôzne SMART funkcie s možnosťou chladničku ovládať napríklad s pomocou aplikácie na mobile.

Príslušenstvo

Americké chladničky sú vybavené pevnými sklenenými policami a zásuvkami na ovocie a zeleninu. Ďalšie príslušenstvo je buď súčasťou vybavenia chladničky, alebo možno dokúpiť zvlášť. Jedná sa vo väčšine prípadov o držiaky na fľaše, priehradku na vajíčka a ďalšie vychytávky, ktoré sa dajú dokúpiť na akékoľvek predajni, čo chladnička ponúka.

Energetická trieda a spotreba

U väčšiny spotrebičov je v parametroch spotrebiča uvedené, koľko by mala odhadom činiť spotreba za celý rok. Európska únia určuje označenie energetickej triedy A až G, pričom A označuje najúspornejšie prevádzku.

Chladničky amerického typu sú všeobecne viac energeticky náročné. Spotreba sa v závislosti od modelu môže pohybovať aj na nižších stovkách kWh za rok prevádzky. Dobrým vodítkom je energetický štítok, ktorý nesie konkrétnu energetickú triedu a ďalšie informácie.

Hlučnosť a hmotnosť

V neposlednom rade stojí za spomenutie určite hlučnosť chladničky a jej hmotnosť z dôvodu prepravy a prenášanie. Hlučnosť je uvádzaná v dB, ktoré počas chodu vydáva. Rozdiely vo všeobecnosti nie sú zase tak veľké a do značnej miery pôjde o subjektívny pocit.

Hmotnosť hrá dôležitú úlohu v prípade prenášania, alebo manipulácia s chladničkou. Je dobré si zistiť, či chladnička disponuje napríklad transportnými kolieskami, ktoré prácu s ňou výrazne uľahčí.

Otázky pri výbere americkej chladničky

Americkú chladničku s pripojením na vodu alebo bez?

Pre americké chladničky je typický výdaj chladenej vody, ktorý je riešený buď pripojením hadice na vodu, alebo sa musí voda dopĺňať ručne, čo nie je zďaleka tak komfortné. Americké chladničky, ktoré sú pripojené k vodovodnému rádu majú navyše vodný filter, ktorý vodu zbaví chlóru a prípadne ďalších nežiaducich látok – voda je potom nielen vychladená, ale aj zdravšia.

Štvordverovou, alebo dvojdverovou americkú chladničku?

Americká dvojkrídlová chladnička je tiež niekedy nazývaná ako Side by Side chladnička a patria k najrozšírenejším typom. V tomto prípade je na jednej strane chladiaca časť a na druhej mraziaci, kde býva umiestnený aj výrobník ľadu. Americká štvordverová chladnička má chladiacu časť umiestnenú hore a mraziacu dole. Vďaka samostatne otvárateľným sekciám možno dosiahnuť vyššie energetické úspory, lebo sa chlad toľko nevyvetrá.

Aké býva rozmiestnenie častí u americkej chladničky?

Najbežnejšie je rozmiestnenie mrazničky a chladničky vedľa seba, menej často sa potom stretnete s rozmiestnením nad sebou. Najmenšie zastúpenie majú trojdverové chladničky, ktoré majú menší mrazničku a poslednou možnosťou je americká chladnička so zásuvkami, kde je mraznička umiestnená v spodnej časti a namiesto dverí je vyriešená šuplíky.

Aké sú typické funkcie amerických chladničiek?

Americká chladnička býva dnes symbolom modernej techniky, čo sa pozitívne podpisuje na kvalite uchovanie potravín. Špecifické sú dávkovačom studenej vody a výrobníkom ľadu, ktorý môže byť dávkovaný vo veľkých celkoch, alebo ako drť. Niektoré modely sú typické tiež barom, čo je ďalší malý priechod dovnútra chladničky.

Aké sú najlepšie značky amerických chladničiek?

Najlepšie značky amerických chladničiek sú Samsung, LG, Beko, Bosch, či Hisense. Portfóliá výrobcov sú veľmi široká, a tak skôr než podľa konkrétnej značky vyberajte podľa veľkosti a funkcií, ktoré sú pre vás dôležité.